Zpět Zprávy Sobota, 23. května 2020
Hledat Rubriky 23. 5.
Close
Inzerce
23. 5. 22:33 Polský premiér bez roušky v restauraci nedodržel odstup. Čelí vlně kritiky
Lidové noviny
Polský premiér Mateusz Morawiecki se v sobotu musel bránit před kritikou, že při páteční návštěvě restaurace v Gliwicích na jihu země nedodržel zásadu nejméně půldruhametrového odstupu mezi hosty, která má zabránit šíření koronaviru. „Ty odstupy jsou doporučené, a ne nařízené,“ prohlásil podle zpravodajského serveru Onet.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,67 +0,124%
USD 23,76 +0,673%
CHF 25,10 +0,359%
23. 5. 22:19 Sedadla, která zachránila život. Přežili leteckou katastrofu v řadě C
MF Dnes
Skoro všechna sedadla pátečního letu se stala pasažérům osudnými. Z tragické nehody dopravního letadla v pákistánském Láhauru vyvázli jen dva muži. Seděli na sedadlech 1C a 10C. Místa C a D jsou podél prostřední chodby a jsou obecně označovány za nejbezpečnější, protože se z nich lidi mohou nejrychleji evakuovat. V tomto případě šlo samozřejmě spíše o dílo náhody.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 15:43 Aktualizováno Silné bouřky se ženou přes jižní Čechy na Vysočinu. Hasiči odčerpávají vodu ze silnic
Lidové noviny
Přes jižní Čechy postupuje pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm. Na stanici Temelín spadlo během 20 minut kolem 30 milimetrů srážek.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 15:07 V Evropě je přes dva miliony nakažených, nejpostiženější zemí je Rusko
MF Dnes
V Evropě se potvrdily už více než dva miliony případů nákazy koronavirem a nadále je tak nejvíce zasaženým kontinentem. Nejpostiženější zemí Evropy co do počtu nakažených je Rusko. Po přičtení více než 9 400 nových případů hlásí 335 tisíc infikovaných. Velké denní přírůstky má stále Brazílie, nejhůř jsou na tom Spojené státy.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:48 Na Cambridge se studenti vrátí až příští rok. Přednášky i zkoušky jsou online
MF Dnes
Na Cambridgeské univerzitě se až do konce příštího akademického roku budou konat přednášky výhradně online. Do poslucháren se tak studenti zřejmě vrátí nejdřív na podzim příštího roku, informoval o tom zpravodajský web BBC. Opatření souvisí s pandemií nemoci covid-19, s níž v Británii podle vládních statistik zemřelo již více než 35 000 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:46 V Evropě se nakazilo přes dva miliony lidí. Nejhůře se s epidemií potýká Rusko
Lidové noviny
V Evropě se v sobotu podle agentury AFP potvrdily už více než dva miliony případů nákazy koronavirem, je i nadále nejvíce zasaženým kontinentem. Rusko se stalo druhou nejpostiženější zemí co do počtu infekcí. Je tam po přičtení nových více než 9400 případů přes 335 000 nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:35 Polámané stromy a zatopené sklepy. Česko zasáhly bouřky se silným deštěm
MF Dnes
Hasiči na jihu země vyjížděli k polámaným stromům a zatopeným sklepům kvůli silným bouřkám a přívalovým dešťům. Bouřkové pásmo se přesouvá dále k východu až jihovýchodu, a to podél jižní hranice na jih kraje Vysočina a do Jihomoravského kraje.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:21 SPD chce razantnější snížení daní. Je to nesystémové a zmatené, míní vláda
MF Dnes
Návrhy poslanců opoziční SPD na zvýšení daňových slev a na snížení daně z příjmů malých firem se na pondělním jednání vlády asi setkají s nesouhlasem. Poslanci SPD chtějí snížit daň z příjmů firmám s obratem do tří milionů korun až na 15 procent. Vláda ale uvádí, že v současné době nelze s navrhovaným snížením přímé daňové zátěže pro všechny daňové poplatníky souhlasit.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:19 Demonstranti v Berlíně se bouřili proti protinákazovým omezením. Policie jich 60 zadržela
Lidové noviny
Německá policie zadržela asi 60 lidí, kteří se v sobotu v Berlíně zúčastnili demonstrace proti omezením, nařízeným úřady ve snaze zabránit šíření koronaviru. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na místní média. Demonstranti porušovali protinákazové předpisy a někteří napadali policisty, uvedl mluvčí berlínské policie. Dva policisté podle něj utrpěli lehká zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:09 VEIS: Výzvy (post)pandemické doby
Lidové noviny
Pandemie změnila svět. Chceme-li v něm spokojeně žít, musíme změnit své chování. Jedno se koronaviru SARS-CoV-2 upřít nedá: je to, metaforicky řečeno, nejrozsáhlejší kobercový nálet moderní doby. Zastavil ekonomiku nejrozvinutějších částí světa, ochromil cestování, zmrazil kulturní dění, umrtvil sportovní průmysl, vyprázdnil školy.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:06 Aktualizováno Španělsko otevře své hranice turistům v červenci. Bezpečí zajistíme, slibuje premiér
Lidové noviny
Španělsko otevře od července hranice turistům ze zahraničí. Podle agentury Reuters to v sobotu oznámil premiér Pedro Sánchez. Vláda s ohledem na klesající počty nově nakažených covidem-19 i zemřelých postupně ruší opatření, která ve snaze zabránit šíření koronaviru zavedla v polovině března. Země patří v Evropě k nejvíce zasaženým touto infekcí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:02 Aktualizováno Blokáda slovenských navrátilců u rakouských hranic skončila. Čeká je státní karanténa
Lidové noviny
Nespokojení slovenští navrátilci v sobotu ukončili blokádu na dálničním hraničním přechodu s Rakouskem u Bratislavy, informovala televize TA3. Od pátku zde protestovali proti tomu, že jim byla po návratu z ciziny nařízena státní karanténa.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:55 ‚Co se stane s Palestinci?‘ ptal se Petříček s předchůdci. Vyjádření rozzlobilo Babiše i Zemana
Lidové noviny
Současný ministr zahraničí Tomáš Petříček a jeho dva předchůdci Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Karel Schwarzenberg (TOP 09) se kriticky vyjádřili k izraelskému plánu na anexi části Západního břehu Jordánu. Deník Právo otiskl jejich společný text, kde vysvětlují, co je k tomuto rozhodnutí vedlo. Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš jejich čin kritizovali.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:49 Aktualizováno Výstraha ve vysokém stupni nebezpečí. Česko zasáhly bouřky se silným deštěm
MF Dnes
Meteorologové během sobotního odpoledne zvýšili výstrahu před velmi silnými bouřkami a přívalovým deštěm na druhý stupeň. Výstraha platí do sobotního večera. Zároveň varují před silným větrem. V jižních Čechách již v podvečer měli hasiči přes 20 zásahů. Nejčastěji odčerpávali vodu ze silnic a sklepů nebo odklízeli také padlé stromy.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:48 VIDEO: Dosud nejsilnější laser zničil letoun ve vzduchu. Mířil z lodi USA
MF Dnes
Americké námořnictvo úspěšně testovalo zatím nejsilnější vysokoenergetický bojový laser. Ten je umístěný na bitevní lodi a svou silou dokáže zasáhnout a poškodit letoun ve vzduchu i obrněný člun na moři. Námořnictvo o tom informovalo v pátek, kdy současně zveřejnilo fotografie a videa. Podle některých odhadů má laser sílu až 150 kilowattů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:42 Řidič osobního vozu nepřežil srážku s kamionem. Silnice je stále uzavřená
MF Dnes
Na silnici mezi obcemi Stod a Holýšov na Plzeňsku se v sobotu po páté hodině srazilo osobní auto s kamionem. Řidič osobního vozu zemřel. Šofér nákladního automobilu zůstal bez zranění. Silnice je v místě stále uzavřena.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:37 S blesky, tučňákem nebo rokem výroby 1969. Sraz trabantů představil unikáty
MF Dnes
Ani deštivé počasí neodradilo desítky majitelů vozů Trabant, Velorex a Wartburg od návštěvy Blanska. V sobotu se tam konal dvanáctý ročník tradiční výstavy východoněmeckých vozů. Nadšenců dorazilo několik desítek, obdivovali asi čtyřicet historických vozů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:07 V Česku je aktuálně nakažených 2500 lidí. Podle Vojtěch jsou největším problémem lokální ohniska
Lidové noviny
V Česku v sobotu zatím přibylo 40 potvrzených případů nemoci covid-19, od začátku epidemie se koronavirem nakazilo 8853 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 17:30. Počet úmrtí s nemocí covid-19 stoupl oproti ranním údajům o dvě na 314. Nakažených je aktuálně 2501 lidí, 6038 se vyléčilo.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 12:53 Babiš pokáral Petříčka a Zaorálka kvůli textu o Izraeli. Ozval se i Zeman
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš kritizoval sociálnědemokratické ministry zahraničí Tomáše Petříčka a kultury Lubomíra Zaorálka, který dřív také vedl resort diplomacie, za novinový článek napadající politiku Izraele vůči Palestincům. Text, který podepsal i bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, odmítl také prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 12:15 ‚Co se stane s Palestinci?‘ Petříček s předchůdci se ohradili vůči izraelskému plánu, Zeman s nimi nesouhlasí
Lidové noviny
Současný ministr zahraničí Tomáš Petříček a jeho dva předchůdci Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Karel Schwanzerberg (TOP 09) se kriticky vyjádřili k izraelskému plánu na anexi části Západního břehu Jordánu. Deník Právo otiskl jejich společný text, kde vysvětlují, co je k tomuto rozhodnutí vedlo. Prezident Zeman jejich čin považuje za popření české zahraniční politiky.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 12:06 Ukrajinské rybaření skončilo hádkou. Nimrod zastřelil sedm kamarádů
MF Dnes
Svých sedm známých zabil po opilecké hádce muž, který si pronajal pro sebe a své známé rybník na severu Ukrajiny. Parta přátel za ním přijela z hlavního města rybařit. Před smrtí se podařilo uniknout jedinému člověku, ten později zločin nahlásil. Informaci potvrdila místní policie.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 12:00 Až tisíc nakažených dělníků. Obrovskému ropnému poli hrozí zavření
MF Dnes
Pokud se správě ropného pole Tangiz v Kazachstánu nepodaří zastavit šíření koronaviru mezi zaměstnanci,stát ho nechá zavřít. Tak zní stanovisko místní lékařské autority Aizhan Yesmagambetové. Mezi pracovníky ropného pole je již 935 nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 12:00 Vinyly? Ještě je mám schovaný, říká šéfproducent Supraphonu Deniš
Lidové noviny
Zásluhou šéfproducenta Supraphonu Karla Deniše si můžeme v posledních letech užívat skvělých reedic z bohatého archivu našeho kdysi téměř monopolního vydavatelství. A to včetně dokonalých replik vinylových desek s remasterovaným zvukem. Deniš je ovšem zajímavá osobnost i z řady dalších důvodů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:46 V sobotu přibylo 33 případů s covid-19. Nemoci podlehli dva pacienti
MF Dnes
Během sobotního dne bylo potvrzeno 33 nových případů nemoci covid-19. Nejvíce případů nákazy je v Praze, v Moravskoslezském a Středočeském kraji, nejméně naopak na jihu Čech a na Vysočině. Celkový počet případů v zemi je tak 8 853, více než 6 tisíc lidí se již vyléčilo. Nemoci podlehli další dva lidé, celkem tak v Česku na nemoc zemřelo 314 pacientů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:45 Pokračuje se s testováním na Dole Darkov. V souvislosti s ohniskem vzrostl počet nakažených na 169
Lidové noviny
V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov společnosti OKD v Karviné hygienici eviduji už 169 nakažených. Během dne počet vzrostl o 16. V sobotu odebrali přes 900 vzorků, řekla ČTK ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Pavla Svrčinová. Další výsledky testů se podle ní dají očekávat v neděli.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:33 Podle legendy patřil Hitlerovi. V moskevské zoo pošel aligátor z Berlína
MF Dnes
Moskevská zoologická zahrada truchlí nad skonem aligátora Saturna, který uhynul ve věku odhadovaném na 84 let, uvedla v sobotu ruská média. Saturn za války utekl z berlínské zoo, než ho v roce 1946 našli britští vojáci a darovali ho Sovětskému svazu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:31 Pacientů se zánětem střev přibývá. Léčba je dostupnější, ukazuje studie
MF Dnes
Případů ulcerózní kolitidy a Crohnovy choroby, které patří mezi nespecifické střevní záněty, v české společnosti narůstá. Zároveň ale roste počet pacientů, kteří podstupují léčbu v léčebných centrech, zjistila studie Inovace pro život. V Česku trpí tímto onemocněním přes 56 tisíc lidí, díky léčbě mají střevní záněty poměrně nízkou úmrtnost.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:01 Aktualizováno Cyklistu bez helmy při sjezdu srazilo auto. Letěl pro něj vrtulník
MF Dnes
Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl před páteční půlnoci k těžce zraněnému cyklistovi na Karvinsku. Muž se při sjezdu z kopce v obci Horní Bludovice střetl s autem. Dle informací záchranářů jel bez helmy a utrpěl velmi vážná, život ohrožující zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 10:48 Co bude s Palestinci, ptá se Izraele Petříček s předchůdci. Zeman oponuje
MF Dnes
Otevřenou kritiku plánované izraelské anexe části palestinských území tlumočil ve společném článku v sobotním Právu ministr zahraničí Tomáš Petříček společně se svými předchůdci Lubomírem Zaorálkem a Karlem Schwarzenbergem. Dali najevo znepokojení nad tím, co se bude dít s Palestinci. Prezident Miloš Zeman jejich názory odmítl.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 10:39 Aktualizováno Pokračuje se s testováním na Dole Darkov. V souvislosti s ohniskem vzrostl počet nakažených na 153
Lidové noviny
V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov společnosti OKD v Karviné hygienici eviduji dosud 153 nakažených. Výsledky dalších testů by mohly být známy v sobotu večer. Řekla to ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Pavla Svrčinová.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 10:27 VIDEO: Místo aut stoly a židle. Část Smetanova nábřeží se uzavřela dopravě
MF Dnes
Od sobotního rána si mohou Pražané a návštěvníci hlavního města užít více prostoru bez auta na Smetanově nábřeží. Radní města rozhodli o uzavření úseku pro automobilovou dopravu od ústí Národní třídy po park Národního osvobození, dali tak prostor pro předzahrádky. V opačném směru však auta nadále jezdit mohou.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 10:01 Zahrádky otevřely téměř dvě třetiny restaurací, jejich tržby jsou poloviční
MF Dnes
Venkovní prostor před restaurací využilo podle společnosti Storyous 60 procent podniků. Jejich tržby činí okolo padesáti procent původních příjmů před krizí. Vláda zavřela stravovací zařízení 14. března, zahrádky s obsluhou se mohly otevřít 11. května. Od pondělí bude moci fungovat provoz i uvnitř restaurací.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 9:43 Kdo chce volit Trumpa, není černoch, řekl Biden. Za výrok se omluvil
MF Dnes
Uchazeč o nominaci amerických demokratů pro podzimní prezidentské volby Joe Biden se musel omluvit za vyjádření k černošským voličům. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí oblíbenou hlavně lidmi tmavé pleti naznačil, že ti hlasující, kteří váhají, zda volit jeho nebo obhájce funkce republikána Donalda Trumpa, nejsou černoši.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 9:41 Nařizovat rozestupy před budovou není v naší moci, říkají školy bez areálu
MF Dnes
Hygienický manuál ministerstva školství ukládá školám pokyny, aby zařídily před budovou dvoumetrové rozestupy a organizaci pohybu osob. Někteří ředitelé však poukazují na to, že jejich školy nemají areál, a oni tak nemohou zasahovat do veřejného prostranství na ulici před vchodem. Ke přijímačkám na SŠ navíc přijdou stovky uchazečů se svými rodiči.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 9:04 Brazílie krátce předčila Rusko v počtu nakažených, Kuba má prý lék
MF Dnes
Rusko je stále druhou nejpostiženější zemí co do počtu nakažených koronavirem. Po přičtení více než 9 400 nových případů je tam přes 335 tisíc infikovaných. Velké denní přírůstky má stále Brazílie, která v noci na sobotu Rusko krátce předčila. Nakazilo se tam přes 330 tisíc lidí. Nejhůř jsou na tom Spojené státy, které mají více než 1,6 milionu nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 9:01 Do Španělska už v červenci, další zajímavá lokalita otevře své hranice turistům
Lidové noviny
Španělsko otevře od července hranice turistům ze zahraničí. V rámci rozvolňování koronavirových restrikcí to podle Reuters oznámil premiér Sánchez.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:44 Soumrak tetování v Česku? Epidemie zasadila úder, je to o holém přežití
MF Dnes
Pro tatéry, piercery a poskytovatele podobných služeb bylo přerušení činnosti kvůli koronaviru velkou ránou a bez finanční rezervy by situaci nezvládli. Podpora státu jim příliš nepomohla, příspěvek pro OSVČ jim v řadě případů nepokryje ani nájem za studio.Tatéři se obávají, že k nim teď nebude chodit tolik lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:38 VIDEO: Kamera zachytila pád pákistánského letadla do hustě obydlené zástavby
Lidové noviny
Kamera zaznamenala poslední chvíle pákistánského letadla před zřícením do hustě obydlené části Karáčí na jihu země. Posádce vysadily oba motory a poslední pokus, jak se zachránit - a to přistání na břiše - jim už nevyšel. Pád přežili minimálně dva lidé na palubě stroje aerolinek PIA.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:30 Alternativa "spořivých" zemí EU. Představily svůj návrh záchranného fondu
MF Dnes
Rakousko, Švédsko, Dánsko a Nizozemsko v sobotu představily alternativní návrh vůči francouzsko-německému plánu záchranného fondu pro hospodářskou obnovu v Evropské unii po krizi způsobené koronavirem. Jeho základem by mělo být poskytování výhodných úvěrů, a to nanejvýš po dobu dvou let, informovaly agentury DPA a APA.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:12 Na Sibiři se opět rozpoutalo inferno, hasiči kvůli koronaviru nestíhají
MF Dnes
Ruští úředníci jsou v pohotovosti kvůli jarním požárům na Sibiři, které jsou po mimořádně teplé a suché zimě silnější než loni touto dobou. Oheň propukl v mnoha oblastech dříve, než bývá obvyklé. Odborníci tento jev připisují i tomu, že lidé kvůli protikoronavirovým omezením odjeli na chaty, kde vypalují suchou trávu, a současně bylo hodně hasičů odvoláno k plnění sanitárních úkolů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:11 Aktualizováno V Číně se za den neobjevil žádný nový případ, Brazílie v počtu nakažených již překonala Rusko
Lidové noviny
Rusko se stalo druhou nejpostiženější zemí co do počtu nakažených koronavirem. Je tam po přičtení nových více než 9400 případů přes 335 000 infikovaných. Velké denní přírůstky má stále Brazílie, jejíž prezident Jair Bolsonaro zlehčuje vážnost epidemie. Nakazilo se tam přes 330 800 lidí, takže je Brazílie třetím nejpostiženějším státem na světě. Nejhůř jsou na tom Spojené státy, které mají více než 1,6 milionu nakažených. Čína, z níž se koronavirus rozšířil do světa, v pátek poprvé od začátku epidemie nezaznamenala jeden nový případ onemocnění covidem-19.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:09 Pes pokousal strojvedoucího vlaku na Jičínsku. Souprava nabrala zpoždění
MF Dnes
Pes jednoho z cestujících v sobotu dopoledne pokousal strojvedoucího vlaku na Jičínsku. Vlak kvůli incidentu nabral desítky minut zpoždění na trase mezi Starou Pakou a trutnovským hlavním nádražím. Vlak mohl pokračovat v jízdě, až když policie případ zadokumentovala.
 To se mi líbí Odpovědět
Maršálek: Nešlo si nevšimnout, že se národ zbláznil do pečení 23. 5. 8:01 Maršálek: Nešlo si nevšimnout, že se národ zbláznil do pečení
Respekt
S televizním cukrářem o soutěži Peče celá země, moderní cukrařině a pečení ve světě
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 7:24 Traktor se ve 150metrovém srázu zastavil až o strom. Dva mrtví, tři zranění
MF Dnes
V noci na sobotu havaroval traktor poblíž Čertových skal na Vsetínsku. V tu chvíli v něm jelo pět mužů, dva z nich zemřeli na místě, další tři se zranili.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 7:24 Pes kousl strojvůdce, vlak ve Staré Pace nabral několik desítek minut zpoždění
Lidové noviny
Desítky minut zpoždění osobního vlaku si v sobotu vyžádal incident na Jičínsku. Strojvedoucího osobního vlaku ve Staré Pace na trati mezi Chlumcem nad Cidlinou a Trutnovem totiž pokousal pes jednoho z cestujících. Řekla to mluvčí krajské policie Iva Kormošová.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 7:10 Favipiravir je v pěti nemocnicích, v Thomayerově podali lék čtyřem lidem
MF Dnes
Do pražské Všeobecné fakultní nemocnice dorazil na konci dubna japonský lék Favipiravir. Nemocnice ho měla distribuovat pro nemocné s covid-19 i v dalších zařízeních. Doposud o lék projevily zájem pět dalších nemocnic. Thomayerova nemocnice v Praze, kde podali lék již čtyřem lidem, a Fakultní nemocnice Hradec Králové. Další jsou Nemocnice Na Bulovce, v Ostravě a Opavě.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 7:09 Selhaly nám motory, volali zoufalí piloti těsně před zřícením v Pákistánu. Nefungoval ani podvozek
Lidové noviny
Nehodu letadla, při které zemřelo nejméně 97 lidí, zřejmě zavinilo několik technických závad na stroji. Podle záznamu z černé skříňky, který se objevil na internetu, piloti těsně před pádem volali řídící věži s tím, že ztratili oba motory.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:34 Za přísných hygienických opatření se otevírají bazény, sauny i wellness centra. Ne všichni jsou však připraveni
Lidové noviny
Češi si mohou od pondělí jít zaplavat do bazénu, prohřát se do sauny nebo si odpočinout do wellness. Kapacita bude omezena, platit budou přísná hygienická a bezpečnostní opatření. Plavání nebo pobyt v sauně však bude možný bez roušky. Fungovat nebudou vodopády, divoké řeky, protiproudy. Dočasně zrušeny musejí být také saunové ceremoniály, ledové studny a krystalické ochlazení. Některé provozy nestihnou do pondělí připravit všechna nařízení ministerstva zdravotnictví, termín otevření odloží.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:29 Deset procent kapacity. Aquapalace Praha se otevře, i když se to nevyplatí
MF Dnes
Nejnavštěvovanější český akvapark, Aquapalace Praha, se chystá na své znovuotevření v pondělí. Využít bude smět pouze deset procent své kapacity, takže ekonomicky by se vyplatilo mít spíše zavřeno. Nucené přerušení provozu ale nechce už prodlužovat.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:22 Vyvolený z letecké nehody v Pákistánu. Viděl jsem jen kouř a oheň, popisuje
MF Dnes
Páteční tragickou nehodu dopravního letadla v pákistánském Láhauru přežili podle médií z téměř stočlenné posádky dva pasažéři. Jedním z nich je ředitel banky Zafár Masúd a druhým je inženýr Muhammad Zubair. Ani jeden neutrpěl zranění ohrožující život. Zubair je při vědomí a poslední minuty před pádem popsal pro server Geo News.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:11 Kypr povolí Čechům přilétat od 20. června. Jsou až v druhé vlně
MF Dnes
Od června budou moci na Kypr letecky cestovat lidé ze zemí s nízkým výskytem koronavirové nákazy. Tamní vláda vybrala dvě skupiny států. V druhé vlně, která začne platit od 20. června, je i Česká republika. Turisté s sebou budou ale muset mít maximálně tři dny staré potvrzení o tom, že nejsou nakaženi koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
Kdo by si pomyslel, že se uprostřed pandemie můžeme nudit 23. 5. 6:01 Kdo by si pomyslel, že se uprostřed pandemie můžeme nudit
Respekt
Redakční menu: Výběr textů ze světových médií
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:00 KOMENTÁŘ: Díky Churchille. Debaty, kdo osvobodil Prahu, jsou už jen banalitou
MF Dnes
Důležitým předpokladem května 1945, tedy konce druhé světové války, byl květen o pět let starší: před 80 lety se Winston Churchill stal britským premiérem a prosadil, aby Británie pokračovala ve válce, tedy nepřistupovala na mír s Hitlerem. Jaké poučení z toho plyne pro dnešek?
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:54 Babiš měl Vojtěcha vyměnit, řekl Hamáček k přestupu náměstka Prymuly
MF Dnes
Ministr vnitra Jan Hamáček bude chtít vědět, co má končící náměstek Roman Prymula na novém postu dělat. Řekl to v rozhovoru pro deník Právo. Prymula odchází z ministerstva zdravotnictví na nově vytvořené místo zmocněnce pro zdravotnictví na Úřadu vlády. Aby tento post obsadil, chce premiér Andrej Babiš. Celá situace by se podle Hamáčka nejlépe vyřešila změnou ministra.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:39 Aktualizováno Motorkář na Bruntálsku spadl pod kola jedoucímu autu, zemřel na místě
MF Dnes
Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjely v pátek v podvečer ke střetu osobního auta a motorkáře na Bruntálsku. První pomoc vážně zraněnému muži poskytovali svědci nehody, poté hasiči a záchranáři, nicméně už mu nedokázali pomoc a on na místě zemřel. Nikdo další se nezranil. Policisté žádají svědky nehody, aby se jim ozvali.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:25 Jak nakopnout Česko: Co mohou firmy udělat proto, aby si navzájem pomohly v krizi? Ptejte se
Hospodářské noviny
Spoléhat pouze na pomoc státu nemusí být vždy to nejefektivnější řešení. Přední české společnosti se proto rozhodly, že budou pomáhat taky. Například Plzeňský Prazdroj se rozhodl investovat 300 milionů korun do české ekonomiky a podpořit své...
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:15 Trump zvažoval jadernou zkoušku, užitečnou pro vyjednávání s Ruskem a Čínou
MF Dnes
Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa projednávala možnost provést jaderný test. Byl by pro USA první od roku 1992 a mohlo by to mít mít závažný důsledek pro vztahy s dalšími atomovými velmocemi, napsal list The Washington Post. USA mají podezření, že zkoušky jaderných zbraní provádí Rusko a Čína, což obě země popírají.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:13 Pravidla pro nošení roušek uvnitř se mohou v různých místech lišit, míní epidemiolog. Situace v červnu rozhodne
Lidové noviny
Nošení roušek uvnitř bude možná v některých oblastech volnější nebo přísnější podle epidemiologické situace. Rozhodne se v červnu, řekl epidemiolog Rastislav Maďar. Od pondělí 25. května končí povinnost nosit roušky venku, jsou-li dodrženy dvoumetrové rozestupy od cizích lidí. V budovách nebo MHD je nošení dál povinné. Výjimky mají děti ve školách či školkách nebo některé profese, například lidé v kancelářích.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:02 Žena a dítě se nadýchaly plynu z karmy na Šeberově, na místě zemřely
MF Dnes
Pražští kriminalisté vyšetřují smrt dvou lidí, z toho jednoho dítěte, v bytě na Šeberově. Policisté vyloučili cizí zavinění, dvojice se nejspíše nadýchala plynu z karmy. Muže při vědomí záchranáři převezli do nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 4:38 Nošení roušek může být v některých regionech přísnější, domnívá se Maďar
MF Dnes
Nošení roušek uvnitř bude možná v některých oblastech volnější nebo přísnější podle epidemiologické situace. Rozhodne se v červnu, řekl epidemiolog Rastislav Maďar, koordinátor pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví pro uvolňování opatření před epidemií covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 4:29 ‚Kdo mě z lidí tmavé pleti nevolí, nejsou černoši.‘ Biden se za výroky následně omluvil
Lidové noviny
Uchazeč o nominaci amerických demokratů pro podzimní prezidentské volby Joe Biden se musel omluvit za vyjádření k černošským voličům. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí oblíbenou hlavně lidmi tmavé pleti naznačil, že ti hlasující, kteří váhají, zda volit jeho nebo obhájce funkce republikána Donalda Trumpa, nejsou černoši.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 4:22 Na Praze 6 opilý řidič naboural zaparkovaná auta, nikdo se nezranil
MF Dnes
Opilý řidič v pátek v noci naboural několik zaparkovaných aut v ulici Na Petřinách v Praze. Při nehodě se nikdo nezranil. Škoda na vozidlech zatím nebyla stanovena, policisté nehodu nadále vyšetřují.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 4:17 Počet nakažených v souvislosti s ohniskem v Dole Darkov vzrostl na 153, hygienici pokračují s testováním
Lidové noviny
V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov společnosti OKD v Karviné hygienici eviduji dosud 153 nakažených. K pátečním 18:00 bylo v evidenci 147 pozitivně testovaných. Mezi nimi bylo 125 zaměstnanců z dolu, 19 jejich rodinných příslušníků a tři pracovníci jiného zaměstnavatele, kteří tam prováděli například údržbu. Dalších šest pozitivních vzorků vzešlo z pátečního testování, všechny testy ale ještě nejsou hotové. ČTK to v sobotu řekla ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Pavla Svrčinová.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 3:41 Autopůjčovna Hertz vyhlásila ve Spojených státech bankrot, společnost se nedohodla s věřiteli
Hospodářské noviny
Autopůjčovna Hertz Global Holding požádala ve Spojených státech o ochranu před věřiteli, protože její podnikatelská činnost se kvůli koronavirové pandemii zastavila a jednání s věřiteli nepřineslo potřebný výsledek. Mezinárodních operací, včetně...
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 3:33 Aktualizováno Nárůst počtu nakažených v Česku v pátek mírně zrychlil, přibylo 59 případů
MF Dnes
V pátek se potvrdilo 59 nových případů nemoci covid- 19, o den dříve to bylo 33, nejméně za celý týden. Nejvíce případů nákazy je v Praze, v Moravskoslezském a Středočeském kraji, nejméně naopak na jihu Čech a na Vysočině. Celkový počet případů je 8820, více než 6 tisíc lidí se vyléčilo. Momentálně se jich s nemocí potýká necelých dva a půl tisíce.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 3:33 Nárůst počtu nakažených v Česku opět zrychlil. Mohou za to především lokální ohniska
Lidové noviny
Nárůst počtu případů nemoci covid-19 způsobované novým koronavirem v Česku v pátek opět zrychlil, pozitivní test mělo 59 lidí. O den dříve to bylo 33 případů, nejméně za celý týden. Laboratoře v pátek provedly 7264 testů, podobně jako v předchozích dnech, podíl nových pozitivních případů tak stoupl na 0,81 procenta. Celkem je potvrzených případů nemoci 8820, zemřelých zůstává 312. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k sobotním 9:00. Vyléčených je přes 6000, aktuálně se s nemocí potýká necelých 2500 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 3:30 USA dál deportují migranty, jsou mezi nimi i nakažení. Je to riziko pro celý region, varují Lékaři bez hranic
Hospodářské noviny
Až do nedávna mezinárodní organizace Lékaři bez hranic ve zhruba 300tisícovém mexickém městě Nuevo Laredo přímo u hranic s USA pomáhala v centru na pomoc migrantům. Nedávno ho ale museli pro nově příchozí uzavřít, protože se tam rozšířila nákaza...
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2:52 Remdesivir zkracuje léčbu covidu- 19 o čtyři dny, vyplývá ze studie
MF Dnes
Podle výsledků studie, které byly publikovány v odborném časopisu New England Journal of Medicine, byl remdesivir nejúčinnější u hospitalizovaných pacientů, které ještě nebylo potřeba zapojit na umělé dýchání. Autoři článku proto usuzují, že je lepší tuto léčbu nasadit dříve, než se nemoc rozvine do těžkého stádia.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2:50 Firmy se kvůli pandemii propadají do ztráty. Jak se vypořádat s dluhy a neskončit v konkurzu? Ptejte se expertů
Hospodářské noviny
Řeší Češi problémy s cashflow včas? A jaké mají možnosti? Poradí webinář Dluhy v časech koronaviru pořádaný magazínem Právní rádce a Hospodářskými novinami. Připojit se k nám můžete v úterý 26. května od 13 hodin. Našimi hosty budou advokátka Hana...
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2:30 Byznys podle Luďka Vainerta: ČNB a Intervence č. 2. Jen žádnou paniku, odvoláváme, co jsme nešikovně naznačili
Hospodářské noviny
Chcete vědět, co se to děje s korunou? Proč se jeden den propadne o padesátník a vypadá to, že co nevidět oslabí nad 28 korun za euro, tedy míří k úrovni, kterou (s výjimkou dvou krátkých období paniky v letech 2009 a 2015) nepamatujeme od roku...
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 1:57 TELEVIZIONÁŘ: Docela jiní Rudí. Oscaroví, skeptičtí a s Janem Třískou
MF Dnes
Z totalitního učiva vycházel John Reed jako vzácná výjimka mezi zlotřilými Američany, neboť ocenil velikost ruské proletářské revoluce. Kupodivu o něm natočili film i jeho krajané a ne ledajaký.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 1:25 Autopůjčovna Hertz vyhlásila kvůli koronaviru ve Spojených státech bankrot
MF Dnes
Firmu zasáhlo nařízení americké vlády omezující pohyb a požadavek, aby lidé zůstávali doma. Společnost z velké části spoléhá na výnosy z půjčování aut na letištích, které se momentálně téměř kompletně zastavily. Hertz, který má více než stoletou historii, patří zatím k největším firmám, které musely kvůli koronaviru požádat o ochranu před věřiteli.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 1:23 Nárůst počtu nakažených v Česku zrychlil. Přibylo 59 nových případů, podle Vojtěcha jsou největším problémem lokální ohniska
Lidové noviny
Nárůst počtu případů nemoci covid-19 způsobované novým koronavirem v Česku v pátek opět zrychlil, pozitivní test mělo 59 lidí. O den dříve to bylo 33 případů, nejméně za celý týden. Celkem je potvrzených případů nemoci 8813, zemřelých zůstává 312. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k sobotním 0:30. Vyléčených je přes 6000, aktuálně se s nemocí potýká necelých 2500 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 1:15 Ředitelé škol tančí mezi vejci, rouška je pro žáky bariéra, říká lektorka ze sdružení pomáhajícího školám
Hospodářské noviny
Vztah učitele a žáka je založený na důvěře. Rouška je bariéra a do téhle interakce nepatří, míní Michaela Veselá, lektorka občanského sdružení Společně k bezpečí, které radí školám. Žádná tragédie teď podle ní ve vzdělávání nastat nemůže. Signál k...
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 1:10 Čína poprvé od začátku pandemie nezaznamenala žádný nový případ covid-19, Brazílie v počtu nakažených překonala Rusko
Lidové noviny
Čína v pátek nezaznamenala žádný nový případ nemoci covid-19. Je to poprvé od začátku pandemie. Předchozí den země oznámila čtyři nové případy. S odvoláním na čínské zdravotnické úřady o tom informovala agentura Reuters. Nikdo také s nemocí covid-19 nově nezemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 0:00 Lidé zkusili e-shopy, vrátí se ale do obchodů, říká šéf marketingu Notina
MF Dnes
Podle Radka Ondrašíka z parfémového gigantu Notino zákazníci ze svých nákupních návyků během nouzového stavu a omezení pohybu neslevili. Hromadný přesun spotřebitelů na internet přesto neočekává.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 23:00 Číňané sněmují kvůli koronaviru nezvykle bez fanfár. O letošním ekonomickém růstu raději mlčí
Lidové noviny
Ještě na konci loňského roku si špičky Komunistické strany Číny jistě představovaly, že výroční zasedání čínského zákonodárného sboru proběhne v obvyklém duchu. Tedy s výčtem úspěchů politiky strany, potvrzením vysokého hospodářského růstu i náčrtem zářné budoucnosti čínského lidu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 23:00 Hitem pandemie jsou plasty na jedno použití. Zájem je o jednorázové kelímky, rukavice, nádobí a sáčky
Lidové noviny
Pandemii koronaviru se podařilo vyčistit vzduch, když útlum života na celé zemi přinesl nevídaný pokles emisí. Životní prostředí přesto viru vděčné nebude. V poločase přípravy EU na zákaz jednorázových plastů zažívají výrobky na jedno použití renesanci. V Praze vzrostl plastový odpad podle některých údajů až o pětinu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 23:00 Poslední slovo Jiřího Hanáka: Vyhledávači
Lidové noviny
Slovo investigovat znamená vyšetřovat či vyhledávat podstatné neplechy, které ukryty by mohly ohrožovat svobodu společnosti. Na Západě patří takoví novináři k elitě branže. Zaměstnavatelé jim dávají dost času a prostoru, aby mohli své poznatky před zveřejněním prohloubit a obrnit.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 23:00 Roušky nám zatemnily úsudek, míní exšéf Fondu národního majetku Roman Češka
Lidové noviny
„Kdo se choval hloupě při dodržování nesmyslných regulací státu, bude se chovat hloupě i při péči o zdraví své a svých blízkých,“ říká v dalším ze série rozhovorů s budovateli kapitalismu ekonom a někdejší předseda Fondu národního majetku Roman Češka.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 23:00 Vodáci by letos neměli soulodit. Přesná pravidla, jak se na řece chovat, ale zatím chybí
Lidové noviny
Místo k moři na české řeky. Tak může dopadnout volba dovolené pro řadu lidí, kteří se za hranice letos kvůli koronaviru raději nevydají. Jenže tuzemské toky už tak trpěly na mnoha místech v minulých letech přelidněností a letošek zřejmě nebude jiný. Co to znamená pro epidemiology z hlediska šíření koronaviru?
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 23:00 RECENZE: Výčitky bílého muže. Minisérie Bludné kruhy diváka chytne a nepustí
Lidové noviny
Minisérie Bludné kruhy, kterou začala uvádět HBO, stojí na pozoruhodném výkonu Marka Ruffala v dvojroli bratrů osudově poznamenaných rodinnou historií a psychickou nemocí jednoho z nich.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 23:00 ‚Strašničtí, vy ani nevíte, co jste pro Prahu učinili.‘ Kapitán Sachl zorganizoval úspěšný útok na Němce
Lidové noviny
„Strašničtí, vy ani nevíte, co jste pro Prahu učinili.“ Těmito slovy ocenil v květnu 1945 velitel pražských povstalců generál Karel Kutlvašr výkony bojového úseku Strašnice štábního kapitána Antonína Pikharta. Z Pikhartových mužů nesla hlavní tíhu německého útoku od Českého Brodu jednotka, kterou 5. května 1945 zorganizoval kapitán v záloze Jaroslav Sachl.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 23:00 KVÍZ: Rok po konci fenoménu. Vyzkoušejte si, zda jste stále expertem na Hru o trůny
Lidové noviny
Vyzkoušejte si se serverem Lidovky.cz, jestli si stále pamatujete seriálový fenomén Hra o trůny.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Na kolaps společnosti člověka nikdo nepřipraví, říká instruktor přežití
MF Dnes
Amar Ibrahim je profesionální instruktor kurzu přežití. Učí zájemce přežít nejenom v přírodě, ale posledních pár let i v městském prostředí. Na celospolečenskou krizi jako blackout, tedy dlouhodobější výpadek dodávky elektřiny, je podle něj důležité být připraven. Současná koronavirová krize ale zaskočila všechny, tvrdí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Češi mění strategii. Pro dovolenou v tuzemsku je last minute právě teď
MF Dnes
Jestliže chcete vyrazit v létě na dovolenou v Česku, máte nejvyšší čas zarezervovat si pobyt. České kempy, penziony i hotely jsou většinou z 50 až 70 procent obsazeny.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Lídr Zelených prosazuje zákon, který má omezit spotřebu masa a mléka v EU
MF Dnes
Spotřeba masa a mléčných výrobků by se v Evropské unii mohla omezit podobně jako emise v autoprůmyslu. Prosadit to chce vlivný lídr Zelených Bas Eickhout. Členské země by do roku 2030 měly snížit konzumaci masa a mléka nejméně o třicet procent, nastínil nizozemský politik. Je to nesmysl, namítají zemědělci.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Nová zbraň indické diplomacie: Trump chválí zázračný lék, odborníci pochybují
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump občas svými prohlášeními vyvolá účinek, který zjevně nezamýšlel. Tentokrát výrazně potěšil Indii a dal jí do ruky zbraň, o níž nejspíš netušila, že se dá použít.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Peníze z brigády dal do cesty po Indii. Díky tomu úspěšně podniká
MF Dnes
Je mu teprve pětadvacet, a přestože se mu v začátcích moc nedařilo, nevzdal se. Dnes už ho podnikání živí. Jak sám Lukáš Matějček říká, stačilo věřit a vytrvat.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Vlastník zavřel cestu vedoucí přes jeho pozemek, výletníci ji chtějí zpět
MF Dnes
Na turistické trase a cyklostezce vedoucí Šáreckým údolím mezi Podbabou a Nebušicemi se loni v listopadu objevila cedule s nápisem „Vstup zakázán“ a také závora znemožňující průchod. Soukromý majitel tam nechal uzavřít cestu, kterou postavila obec. Vede totiž přes jeho pozemek. Lidé kvůli tomu museli začít místo složitě obcházet, zanedlouho však vymysleli náhradní řešení.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 5. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat