Zpět MF Dnes Pátek, 22. května 2020
Hledat Rubriky 22. 5.

MF Dnes

Pátek, 22. května 2020
Close
Inzerce
22. 5. 22:01 Analytici se báli potravinové krize. Naopak, bude rekordní úroda obilí
MF Dnes
Obavy burzovních finančníků, zda kvůli koronavirové krizi dojde na potravinovou krizi, se nenaplní. Alespoň pšenice by letos měl být dostatek. Ceny na trhu s obilovinami se tak již navzdory pandemii i suchu srovnaly. Letošní úroda by dokonce mohla být rekordní. Rozhodne hlavně červnové počasí.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,13 +0,096%
USD 23,25 -0,215%
CHF 25,09 -0,072%
22. 5. 21:30 Peru virus drtí i přes včasnou karanténu. Je to jako z hororu, tvrdí místní
MF Dnes
Peru je po Brazílii na druhém místě v Latinské Americe, co se týče nakažených. Případů koronaviru je už více než 100 000. Stát přitom udělal všechno jako podle příručky a brzy zavedl karanténu. Přesto čísla nakažených nadále rostou. Podle peruánských lékařů je to proto, že Peruánci karanténu nedodržují.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:07 Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer zrušily všechny prázdninové zájezdy
MF Dnes
Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec a srpen, které měly objednané u obou společností řádově desetitisíce klientů. Kanceláře se k tomuto kroku rozhodly během pátku.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:56 Trump navzdory nákaze nařídil otevření náboženských míst po celých USA
MF Dnes
Náboženská místa by se po celých Spojených státech měla otevřít už o tomto víkendu. Americký prezident Donald Trump je v pátek navzdory šíření nákazy onemocnění covid-19 prohlásil za nezbytnou službu pro Američany. Úmysl otevřít kostely, synagog a mešit Trump oznámil na tiskové konferenci v Bílém domě.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:33 Virus další záminkou hádek Vlámů s Valony. Nacionalisté sní o nové Belgii
MF Dnes
Koronavirová pandemie dopadající na život ve všech evropských zemích přinesla Belgii jeden problém navíc. Ústup od vládních omezení, stejně jako předtím jejich zavádění, vyostřil spory mezi dvěma částmi dlouhodobě politicky rozdělené země. Vlámští nacionalisté z ekonomicky významnějšího severu Belgie začali v současné krizi opět mluvit o opuštění svazku s Valony.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:00 Udělám si z jeho hrobu popelník. Ve Francii zaplavil Twitter antisemitismus
MF Dnes
Sociální síť Twitter zaplavila ve Francii vlna antisemitských příspěvků, ve kterých lidé zesměšňovali holokaust a bagatelizovali utrpení Židů v nacistických koncentračních táborech. V některých příspěvcích uživatelé vyhrožovali států Izrael smrtí a sdíleli vlajku teroristického Islámského státu. Francouzští politici incident odsoudili a slíbili, že si na sociální sítě došlápnou.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:17 Pražané při pandemii koronaviru jezdí spíše vlastními auty než MHD
MF Dnes
V hlavním městě v době opatření proti koronaviru používají lidé víc auta než MHD. Zatímco před pandemií tvořila individuální automobilová doprava 29 procent ze všech jízd, v týdnu od 4. do 10. května to bylo 41 procent. Přibyl rovněž počet pěších. Vyplývá to ze statistiky Technické správy komunikací.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:00 Čína kvůli nákaze uzavírá města na severu. Koronavirus se tam chová jinak
MF Dnes
Přísná karanténní opatření, podobná těm zavedeným proti šíření koronaviru ve Wu-chanu, přijaly čínské úřady ve městech na severu země. Objevily se v nich nové případy nákazy. Čínské lékaře zvláště znepokojuje, že virus se projevuje jiným způsobem než ve Wu-chanu. Domnívají se, že se může jednat o mutaci.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:55 Tragédie před šedesáti lety. V ostravském dole se udusilo 54 horníků
MF Dnes
Přesně před šedesáti lety, 22. května 1960, tehdy to byla neděle, zahynulo v podzemí ostravského Dolu Hlubina čtyřiapadesát horníků. Další tři byli zraněni, z postižené oblasti vyfáralo jen devatenáct lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:53 Teploty zpočátku pod 20 stupni, srážkově bude příští měsíc průměrný
MF Dnes
Začátkem období od 25. května do 21. června teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů Celsia, poté se však zase mírně oteplí. Budou se střídat teplejší dny s těmi chladnějšími a teploty by měly být mírně pod průměrem. Srážkově by měly příští čtyři týdny být průměrné. V měsíčním výhledu počasí to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:52 Aktualizováno Maláčová počítá s prodloužením programu Antivirus do konce srpna
MF Dnes
Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce. Návrh projedná tripartita a poté vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:01 Reprodukční číslo viru v Británii je pod jednou. Čína letos nemá cíl pro HDP
MF Dnes
Ve Velké Británii už v souvislosti s koronavirem zemřelo přes 36 tisíc lidí. Za poslední den jich přibylo 351, oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví. Vývoj epidemie je v zemi nicméně příznivý. Totéž hlásí také z Polska či Španělska, kde se chystá uvolnění opatření pro další města. Rekordní denní přírůstek obětí naopak evidují v Rusku. V Brazílii se za pouhý den nakazilo přes 18 tisíc lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:52 Zloději ukradli motorku odstavenou policií, vezli ji na koloběžce
MF Dnes
Dvěma zlodějům v Praze se zalíbila motorka, kterou viděli na zveřejněných policejních záběrech ze zadržení zdrogovaného motorkáře. Rozhodli se ji tedy ukrást, ovšem neuspěli.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:51 Aktualizováno V Pákistánu se zřítilo letadlo se sto lidmi. Pád zřejmě přežil ředitel banky
MF Dnes
U pákistánského Karáčí havarovalo civilní letadlo. Podle tamního ministerstva dopravy v něm bylo 107 lidí, podle aerolinek 99. Karáčský starosta Vasim Achtar uvedl, že nehodu nikdo nepřežil. Podle místních médií však přežili nejméně tři lidé včetně ředitele banky. Stroj se zřítil v obydlené oblasti, i kvůli tomu zatím počet obětí není jasný.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:43 Počet vyléčených překročil šest tisíc, od rána testy odhalily 13 nakažených
MF Dnes
Od rána přibylo 13 potvrzených případů nemoci covid-19 způsobované novým koronavirem na celkových 8 770. Z nemoci se už vyléčilo 6 019 lidí. V pátek pak s nemocí umřeli dva pacienti, celkem jich je 312. Denní nárůst případů byl ve čtvrtek zatím nejnižší za tento týden. Přibylo jich 33.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:08 Rodina sochařky se pře s církví o odměnu za dílo v katedrále sv. Víta
MF Dnes
Výrobu sousoší v katedrále sv. Víta v Praze zajistilo pražské arcibiskupství. Právník rodiny autorky Tomáš Nielsen řekl, že rodina chce, aby jí církev za umístění díla zaplatila. Podle něj o tom obě strany už jednaly. Arcibiskupství ale tvrdí, že rodina odměnu v průběhu výroby nechtěla. Rodina na arcibiskupství podala žalobu. Podle soudu nemá církev sochu vystavovat.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:00 OBRAZEM: Netradiční letiště, dezinfekce Slavie. Koronavirus očima Michala Šuly
MF Dnes
Koronavirus proměnil běžné dny. Opatření, na která by se dříve jen těžko pomyslelo, zachytily i fotografie Michala Šuly. Jsou například z Letiště Václava Havla, odkud lidi přijíždějící z ciziny převáželi zdravotníci rovnou do karantény. Fotografovi MF DNES neunikla ani důkladná dezinfekce fotbalového stadionu Slavie.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:55 Do Dejvického divadla se v červnu dostanete pouze skrze aukci vstupenek
MF Dnes
Zájemci o vstupenky na červnová představení Dejvického divadla mají na závěr sezony nezvyklou možnost, jak se k nim dostat. Divadlo je prostřednictvím systému Ticket Fair Price nabízí formou aukce. Podobnou možnost brzy spustí i Viola.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:44 Ministerstvo versus laboratoře. Na ceně testů na koronavirus se neshodli
MF Dnes
Na zvýšení ceny testů na covid-19 pro samoplátce se ministerstvo se zástupci laboratoří nedohodlo. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale po jednání řekl, že zvýšené náklady na odběrová místa bude kompenzovat laboratořím i nemocnicím připravovaná vyhláška.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:39 Home office už natrvalo. Někde doma zůstane nastálo i polovina lidí
MF Dnes
Facebook umožní svým zaměstnancům více využívat práci z domova. Šéf společnosti Mark Zuckerberg odhaduje, že do deseti let bude takto pracovat polovina zaměstnanců největší sociální sítě. Kvůli pandemii přistupují k podobným plánům také další velké technologické firmy. Twitter nedávno umožnil svým zaměstnancům využívat home office natrvalo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:35 Po nehodě utekla zdrogovaná dvojice do lesa. Šofér tvrdí, že neřídil
MF Dnes
Policisté vyjížděli ve čtvrtek k nehodě dvou osobních aut u Chotíkova na Plzeňsku. Posádka vozidla, které přejelo do protisměru a nabouralo do protijedoucího vozidla, utekla po kolizi do lesa. Jak se ukázalo, muž i žena byli pod vlivem drog. Šofér ale tvrdí, že za volantem neseděl. Policisté nyní hledají svědky.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:31 Z odložených starých fotek vzniklo virtuální muzeum, má tisíce příznivců
MF Dnes
Raketový start zaznamenalo nové Virtuální muzeum staré Třebíče. Během dvou měsíců fungování má už přes čtyři a půl tisíce příznivců. V době koronavirové pandemie při tom na Facebooku vzniklo jen jako „odkladiště“ starých fotek, které tu vystavil třebíčský badatel Zdeněk Prukner.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:30 Alergoložka: Roušky pomohly alergikům s pyly, natrvalo je ale nechtějí
MF Dnes
Rouška zmírňuje potíže alergiků, ale zatím žádný z pacientů, který mě navštívil, neřekl, že by ji chtěl do budoucna nosit, říká alergoložka Jitka Petanová
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:22 Mrtvý motorkář ležel u silnice několik dní, našel ho náhodný kolemjdoucí
MF Dnes
Několik dní trvalo, než si někdo z kolemjdoucích všiml mrtvého motocyklisty ležícího u silnice na Znojemsku. Šestačtyřicetiletý muž zemřel podle všeho poté, co ve vysoké rychlosti nezvládl řízení.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:05 V Českém Švýcarsku shořely historické chaty, z památky zbyly jen komíny
MF Dnes
V Národním parku České Švýcarsko shořely dvě historické chaty Na Tokání, které jsou zařazené mezi cenné kulturní památky. Jedna vyhořela do základů, z nichž se tyčí už pouze dva zděné komíny, druhá přišla o střechu i všechno uvnitř. Hasiči na místo vyslali vrtulník s hasicím vakem, požár dostali pod kontrolu až po sedmi hodinách.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:02 Auto bez řidiče sjelo ze silnice a narazilo do domu, nikdo není zraněný
MF Dnes
V Praze 5 v ulici Xaveriova se v pátek krátce před polednem stala nehoda. Podle informací pražských policistů se osobní vozidlo samovolně rozjelo, sjelo z vozovky a nabouralo do plotu a části obytného domu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:27 Všichni by chtěli řidičák před prázdninami, v autoškolách je nával
MF Dnes
Dohnat dobu, kdy nemohli kvůli epidemii koronaviru standardně fungovat, se snaží učitelé i majitelé autoškol. A všichni se shodují, že o klienty zatím nouzi nemají. Zájem získat řidičský průkaz či potřebné potvrzení o školení ještě před prázdninami je ze strany veřejnosti velký.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:25 Epidemie koronaviru je hrozbou pro přežití Evropské unie, tvrdí Soros
MF Dnes
Evropská unie by nemusela přežít problémy způsobené současnou koronavirovou krizí, pokud těžce zasažené členské země, jako například Itálii, nepodpoří prostřednictvím vydávání věčných dluhopisů. Myslí si to americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:54 Aktualizováno Dejme příspěvek asi 2500 korun na žáka, navrhuje premiér Babiš
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš navrhne, aby vláda schválila příspěvek asi 2 500 korun na žáka pro pobyty ve škole v přírodě. Příspěvek by měl pomoci rodinám i provozovatelům areálů. V České republice jezdí ročně na školy v přírodě kolem 250 tisíc dětí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:39 Státní poukazy na dovolenou budou platit už v létě, plánuje Dostálová
MF Dnes
Státem dotované poukazy na dovolenou v Česku by podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) měly platit v létě. Vláda by podle ní mohla návrh projednat začátkem června a poukazy by se daly uplatnit v červenci nebo srpnu. Řeší se, zda bude tato podpora českého cestovního ruchu plošná, nebo bude pouze pro nejvíc zasažená místa.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:27 Aktualizováno V Pákistánu se zřítilo letadlo se 107 lidmi, nehodu zřejmě nikdo nepřežil
MF Dnes
U pákistánského Karáčí havarovalo civilní letadlo. Podle tamního ministerstva dopravy v něm bylo 107 lidí, podle aerolinek 99. Karáčský starosta Vasim Achtar uvedl, že nehodu nikdo nepřežil, informace však zatím není potvrzená. Stroj se zřítil v obydlené oblasti, i kvůli tomu zatím počet obětí není jasný. Nehoda se stala jen pár dní poté, co vláda v omezené podobě znovu povolila domácí lety.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:03 Zdravotní sestra v Rusku se o nakažené starala v plavkách, potrestali ji
MF Dnes
Na ruských sociálních sítích se dostalo velké pozornosti sestřičce z nemocnice ve městě Tula. O pacienty nakažené koronavirem se starala oblečená do průhledného ochranného obleku, pod kterým měla pouze bikiny. Neobvyklý oděv odůvodnila tím, že jí bylo vedro. Místní ministerstvo zdravotnictví ji za to disciplinárně potrestalo. Sestřička však našla zastání u guvernéra i vrchní lékařky nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:46 Řidič se řítil zúžením na D1 stošedesátkou, dvakrát rychleji než směl
MF Dnes
Rychlostí vyšší než 160 kilometrů v hodině se ve čtvrtek prohnal kolem policejní hlídky v úseku D1 na Vysočině šofér bílého audi. Povolenou rychlost překročil dvojnásobně. Zpovídat se z toho bude před přestupkovou komisí. Podle policie podobných případů na D1 přibývá.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:38 Muži v Brně explodovala výbušnina v tašce, je vážně zraněný
MF Dnes
Na tramvajové smyčce v brněnských Židenicích explodovala dopoledne muži výbušnina v tašce. Výbuch mu velmi těžce poranil ruku, nikdo další zraněn nebyl.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:34 Oslava smrti českých vojáků v Afghánistánu není na uvěznění, rozhodl soud
MF Dnes
Muži, který v centru Prahy vylepil letáky oslavující smrt českých vojáků v Afghánistánu, uložil soud v pátek půlroční podmíněný trest za schvalování trestného činu a za jeho podněcování. Státní zástupce žádal pět let vězení za podporu a propagaci terorismu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:57 V Pákistánu se zřítilo dopravní letadlo, bylo v něm přes sto lidí
MF Dnes
U pákistánského Karáčí havarovalo civilní letadlo. Podle letecké společnosti PIA v něm bylo 107 pasažérů. Stroj se zřítil v blízkosti obydlené oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:36 V Pákistánu spadlo letadlo, bylo v něm přes sto lidí
MF Dnes
U pákistánského Karáčí spadlo civilní letadlo. Podle letecké společnosti PIA v něm bylo 107 pasažérů. Stroj se zřítil v blízkosti obydlené oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:17 Aktualizováno Problematická je Praha a důl Darkov, řekl k vývoji epidemie Vojtěch
MF Dnes
Česko zvládá epidemii koronaviru dobře, nejsou patrné žádné plošné negativní trendy. Na lokální úrovni je ale problém s Prahou a dolem Darkov, řekli v pátek ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Ani vlna uvolnění opatření z 11. května se na křivce nemocnosti nicméně neprojevila, dodal.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:09 S testováním v Darkově pomůže armáda, hygienici si zoufají nad pátráním
MF Dnes
Hygienici pokračují v masivním testování zaměstnanců Dolu Darkov na Karvinsku a jejich blízkých kvůli rozšíření nákazy koronavirem. Ze stovek testů zatím vyšlo pozitivně 150 vzorků, jen u 120 se však podařilo dohledat kontakty nakažených. V „pátrání“ pomáhá projekt chytré karantény i čipy, které monitorují při pohybu zaměstnance v dolech.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:05 V Českém Švýcarsku shořely historické chaty, na místo se chystají památkáři
MF Dnes
V Národním parku České Švýcarsko shořely dvě historické chaty Na Tokání. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a na místo vyslali vrtulník s hasicím vakem. Památkáři se z torz budou snažit zachránit, co půjde.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:00 Někteří věřitelé zpochybňují odhadovanou cenu vydavatelství Mladá fronta
MF Dnes
Dva věřitelé Mladé fronty a. s., která je v konkurzu, zpochybňují znalecký posudek, jenž odhadl cenu vydavatelství. Kvůli tomu chtějí svolat novou schůzi věřitelů. Cena se podle znaleckého posudku pohybuje kolem 30 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:57 Na prohraný soud s učitelkou musí škole potřebné miliony půjčit město
MF Dnes
Žďárská základní škola Švermova prohrála hlavní část pracovněprávního sporu s bývalou zaměstnankyní Hanou Humpolíkovou. Učitelce musela vyplatit 2,3 milionu korun, další necelé dva miliony státu na povinné odvody. Přes čtyři miliony škola nemá, proto požádala o pomoc město coby svého zřizovatele.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:55 Aktualizováno V Darkově otestují víc lidí, hygienici si zoufají nad hledáním kontaktů
MF Dnes
Hygienici pokračují v masivním testování zaměstnanců Dolu Darkov na Karvinsku a jejich blízkých kvůli rozšíření nákazy koronavirem. Ze stovek testů zatím vyšlo pozitivně 150 vzorků, jen u 120 se však podařilo dohledat kontakty nakažených. V „pátrání“ pomáhá projekt chytré karantény i čipy, které monitorují při pohybu zaměstnance v dolech.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:31 Nečas se hádal s Nagyovou, že inkasuje peníze za schůzky s ním, tvrdí Šlachta
MF Dnes
Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta tvrdí, že expremiér za ODS Petr Nečas věděl, že Jana Nagyová, vrchní ředitelka jeho kabinetu a jeho současná druhá manželka, inkasovala 50 tisíc korun, když někdo chtěl schůzky s předsedou vlády. „Věděl to. Věděl i to, že za ní chodí kmotři,“ řekl Šlachta v rozhovoru pro Týdeník Echo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:29 Šéfa koronavirového týmu s protikorupčním vyznamenáním zatkli za korupci
MF Dnes
Italská policie ve čtvrtek zatkla spolu s dalšími devíti lidmi šéfa sicilského odborného týmu zodpovědného za boj s koronavirovou epidemií. Podle policie se podíleli na rozsáhlé korupční síti zneužívající veřejné zakázky ve zdravotnictví. Informovala o tom agentura ANSA. Šéf protikoronavirového týmu byl v minulosti oceněn za potírání korupce.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:27 Renault je na pokraji zániku, jiné automobilky propouštějí tisíce lidí
MF Dnes
Francouzský výrobce automobilů Renault by mohl zaniknout, pokud v brzké době nedostane pomoc, která mu umožní čelit dopadům koronaviru. V pátek to řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Automobilka se teď podle něj musí přizpůsobit novým podmínkám. Také automobilka Nissan chce propouštět 20 tisíc lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:27 Koho křísit dřív? Mnozí kadeřníci po domluvě při stříhání štíty odkládají
MF Dnes
Po nucené pauze kvůli šíření nového typu koronaviru se kadeřníci a holiči minulý týden vrátili do práce. Práci jim však ztěžuje dvojí ochrana obličeje. Mnozí z nich si proto po domluvě se zákazníky ochranný štít odkládají. Premiér Andrej Babiš dříve uvedl, že by vláda mohla odložení štítů projednat v pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:17 Aktualizováno Testování v Darkově se dotkne více lidí, s dohledáváním kontaktů je potíž
MF Dnes
Hygienici pokračují v masivním testování zaměstnanců Dolu Darkov na Karvinsku a jejich blízkých kvůli rozšíření nákazy koronavirem. Ze stovek testů zatím vyšlo pozitivně 150 vzorků, jen u 120 se však podařilo dohledat kontakty nakažených. V „pátrání“ pomáhá projekt chytré karantény i čipy, které monitorují při pohybu zaměstnance v dolech.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:08 Aktualizováno Už bez Prymuly. Vojtěch a další se vyjádří k vývoji epidemie covid-19
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví v čele s ministrem Adamem Vojtěchem vyhodnotí dosavadní vývoj epidemie covid-19. Vyjádří se také k uvolňování vládní opatření. V pondělí 25. května má přijít doposud největší vlna uvolňování, lidem se otevřou hospody, nově se otevřou také bazény či vnitřní prostory hradů a zámků.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:59 Fuck You, Daddy! V ústecké Antigoně si Rímský zahraje populistu Kreóna
MF Dnes
Podívat se skrze starou antickou hru na naši současnost slibuje novinka ústeckého Činoherního studia nazvaná „Antigona (Fuck You, Daddy)“, která má premiéru už 25. května. V jedné z hlavních rolí se objeví Kryštof Rímský.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:50 Pes pokousal dívku, záchranáři pro ni do vsi u Prahy poslali vrtulník
MF Dnes
Ve čtvrtek večer letěl záchranářský vrtulník do obce Mratín na Praze-východ, kde pes pokousal dívku školního věku. „Pes střední velikosti napadl a pokousal dítě školního věku v obci Mratín. Případem se nyní zabývají brandýští kriminalisté,“ řekla mluvčí středočeských policistů Eva Hašlová.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:42 Ústecká policie stíhá muže z filmu V síti kvůli šíření dětské pornografie
MF Dnes
Ústecká policie stíhá muže, který vystupoval v dokumentu V síti, kvůli šíření dětské pornografie. Muži, jenž se živí pořádáním akcí pro děti, hrozí dva roky vězení. Informoval o tom v pátek server iROZHLAS.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:37 Trump si odmítl nasadit roušku při návštěvě továrny, vyvolal pobouření
MF Dnes
Americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se opětovně podařilo vzbudit pohoršení svým chováním. Př návštěvě michiganské továrny automobilky Ford, která vyrábí plicní respirátory, si Trump odmítl i přes opakované naléhání místních představitelů nasadit roušku.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:26 Senior v autě zabloudil cestou do vedlejší vsi, po D1 uháněl v protisměru
MF Dnes
Chtěl na návštěvu k synovi, místo toho zabloudil a v protisměru najel na dálnici D1. Řidiči si nebezpečného vozu všimli ve čtvrtek dopoledne před Brnem. Policisté seniora zastavili až sedmdesát kilometrů od domova.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:22 Aktualizováno Za vraždu manželky střelou do hlavy v hospodě dostal otec tří dětí 14 let
MF Dnes
Krajský soud v Hradci Králové poslal obžalovaného M. D. na 14 let do věznice s ostrahou za vraždu manželky. Loni v červenci ženu legálně drženou zbraní střelil do hlavy v rychnovské restauraci. Rodiče tří dětí tehdy řešili dlouhodobé rodinné neshody a podmínky rozvodu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:10 Stále více lidí platí za bydlení sexem. Kvůli krizi jejich počet vzrostl
MF Dnes
Čím dál větší počet pronajímatelů ve Spojených státech a Británii žádá po svých nájemnících sex výměnou za odpuštění placení nájemného. Důvodem je zřejmě koronavirová pandemie, během níž má kvůli karanténě či ztrátě pracovního místa velké množství lidí potíže platit za bydlení, uvedla agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:55 Aktualizováno Nárůst nemocných covid-19 byl ve čtvrtek nejnižší za týden, nikdo nezemřel
MF Dnes
Denní nárůst počtu potvrzených případů covidu-19 způsobovaného koronavirem byl ve čtvrtek nejnižší za tento týden. Přibylo jich 33 na celkových 8 754. Mírně stouplo i množství lidí vyléčených z covidu-19, o tři na 5 932. Počet zemřelých stagnoval na 306. Za středu podle revidovaných údajů ministerstva přibyly asi čtyři desítky vyléčených a tři zemřelí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:47 VIDEO: Tvůrce Temného rytíře poodhalil Tenet, akční sci-fi plnou špionů
MF Dnes
John David Washington ztvárnil hlavní postavu v akční sci-fi Tenet, kterou natočil tvůrce Dunkerku či Temného rytíře Christopher Nolan. Do kin se chystá podle distributorů „již brzy“, v ideálním případě během léta.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:44 Ze smrti motorkáře na D5 obvinili řidiče mercedesu, nezvládl předjíždění
MF Dnes
Středočeští policisté obvinili dvaapadesátiletého řidiče z usmrcení nedbalosti a neposkytnutí pomocí. O víkendu autem srazil motorkáře na dálnici D5 a ujel. Motorkář i přes pomoc ostatních řidičů na místě zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:42 Hygienici couvli. U předškolních dětí není dezinfekce nutná, rozhodli
MF Dnes
U předškolních dětí není nutné, aby používaly dezinfekci. Při čištění rukou postačí důkladné půlminutové mytí tekutým mýdlem a teplou vodou a osušení jednorázovými papírovými ručníky. Takové doporučení k provozu mateřských škol či dětských skupin v souvislosti s covidem-19 vydali pražští hygienici na webu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:57 Je to zákeřné, kritizuje Turecko usnesení českého Senátu ke genocidě Arménů
MF Dnes
Turecké ministerstvo zahraničí kritizuje usnesení, v němž český Senát ve středu odsoudil genocidu Arménů Turky v roce 1915. „Skutečnost, že usnesení bylo přijato v situaci, kdy v Senátu bylo málo členů a kdy celý svět bojuje s pandemií koronaviru, odhaluje zákeřnost, jaká se za tím skrývá,“ uvedlo podle tureckého portálu Haberler ministerstvo zahraničí v Ankaře.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:54 V Českém Švýcarsku hoří historické chaty Na Tokání
MF Dnes
V Národním parku České Švýcarsko hoří historické chaty Na Tokání. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a na místo vyslali vrtulník s hasicím vakem.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:39 Olšanské náměstí zaplavila voda, při havárii se propadla vozovka
MF Dnes
Kvůli rozsáhlé havárii vodovodního řadu na Olšanském náměstí na pražském Žižkově byla ve čtvrtek večer uzavřena Prokopova ulice. Vozovka zcela zmizela pod vodou. Autobusy hromadné dopravy jezdily odklonem, provoz byl obnoven ještě v noci. Lidem v okolí voda teče bez problémů.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:35 Reportáž z Darkova: Ve sprchách je nás po šichtě i dvě stě, říká havíř
MF Dnes
Čtyřicetiletý horník vchází do klece, kterou sfárá desítky metrů hluboko pod zem. „Nedá se v tom dýchat, natož rubat. Žádné rozestupy nejsou, všichni jsou nalepení na sobě a tak to je celý den,“ popisuje havíř z dolu, který je nyní novým a zároveň největším ohniskem nákazy covid-19 v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:52 RECENZE: Obamová se umí prodat. Můj příběh by byl skvělý start kampaně
MF Dnes
Pokud by se Michelle Obamová rozhodla vyslyšet volání demokratické strany a kandidovala po boku Joe Bidena na viceprezidentku USA, nový biografický dokument Můj příběh je tím nejlepším startem kampaně.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:46 Na Dole Darkov hygienici evidují již 120 lidí nakažených koronavirem
MF Dnes
V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov hygienici eviduji 120 nakažených zaměstnanců a 12 příbuzných. Nemocní jsou i Poláci a Slovák.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:41 USA vydírají Hongkong a zasahují do našich vnitřních záležitostí, tvrdí Čína
MF Dnes
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vydírá hongkongskou vládu a nedávná prohlášení Washingtonu jsou jasným zásahem do vnitřních záležitostí Číny. Podle agentury Reuters to uvedly čínské úřady. Pompeo prohlásil, že kvůli nedávnému zacházení s hongkongskými prodemokratickými aktivisty je pro USA těžší posoudit, zda území má stále rozsáhlou autonomii ve vztahu k Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:14 Raději žádný cíl. Čína kvůli koronaviru nestanovila růst HDP
MF Dnes
Čína si letos nestanoví cíl růstu hrubého domácího produktu (HDP), oznámil premiér země Li Kche-čchiang na úvod výročního plenárního zasedání parlamentu s tím, že kvůli dopadům pandemie na ekonomiku je těžké dělat jakékoliv prognózy. Podle agentury Reuters je to poprvé od roku 1990, kdy si kabinet nevytkne žádný cíl ohledně růstu hospodářství.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 0:30 Olšanské náměstí zaplavila voda, havárii způsobila propadlá vozovka
MF Dnes
Kvůli rozsáhlé havárii vodovodního řadu na Olšanském náměstí na pražském Žižkově byla ve čtvrtek večer uzavřena Prokopova ulice. Vozovka zcela zmizela pod vodou. Autobusy hromadné dopravy jezdily odklonem, provoz byl obnoven ještě v noci.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 0:28 Brněnský vodojem připomíná podzemní katedrálu, roky do něj nikdo nevkročil
MF Dnes
Až do tohoto týdne byl tento podzemní prostor naprostou záhadou. Do cihlového vodojemu z konce 19. století, druhého nejstaršího ze tří pod Žlutým kopcem v Brně, dlouhé roky nevkročil žádný člověk. Alespoň oficiálně. Nyní do něj dostali možnost nahlédnout redaktorka s fotografem MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 POLITICKÝ DIÁŘ: Jandák za ANO vyzve Štěcha o Senát
MF Dnes
Všichni tři bývali populárními tvářemi sociální demokracie. Dnes tam z nich zůstal pouze místopředseda Senátu Milan Štěch. V podzimních volbách se s ním o křeslo v Pelhřimově nejspíš utkají donedávna místopředseda jihočeské ČSSD Stanislav Mrvka a za hnutí ANO také exministr kultury Vítězslav Jandák. Čeká nás „Bitva tří socanů“.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 Žádná data netajíme, ohradil se epidemiolog. Odchodu Prymuly lituje
MF Dnes
Profesor epidemiologie Roman Chlíbek je členem pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví pro uvolňování karantény. V rozhovoru po Skypu se ohradil proti výtkám některých opozičních politiků, podle kterých vláda tají důležitá epidemiologická data. Zároveň vyjádřil lítost, že z ministerstva odchází náměstek Roman Prymula.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 Ukrajinci by bývalého baviče volili znovu. Vzal bych to, překvapil Zelenskyj
MF Dnes
Rychle změny sice nepřišly, bývalého baviče by si přesto Ukrajinci jako svého prezidenta zvolili znovu. „Čekal jsem válku. Ne Trumpův impeachment nebo pandemii,“ napsal Volodymyr Zelenskyj v hodnocení svého prvního roku ve funkci pro list The New York Times.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 Mají strach. Ve sprchách je nás po šichtě i dvě stě, říká havíř z dolu Darkov
MF Dnes
Čtyřicetiletý horník vchází do klece, kterou sfárá desítky metrů hluboko pod zem. „Nedá se v tom dýchat, natož rubat. Žádné rozestupy nejsou, všichni jsou nalepení na sobě a tak to je celý den,“ popisuje havíř z dolu, který je nyní novým a zároveň největším ohniskem nákazy covid-19 v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 28. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat