Zpět Lidové noviny Pátek, 22. května 2020
Hledat Rubriky 22. 5.

Lidové noviny

Pátek, 22. května 2020
Close
Inzerce
22. 5. 22:56 Pandemie narušuje očkování proti choleře, obrně a dalším chorobám. Ohroženo je 80 milionů dětí, říká WHO
Lidové noviny
Pandemie nemoci covid-19 v desítkách zemí světa narušuje imunizaci proti chorobám jako jsou záškrt nebo spalničky, což by mohlo ohrozit zdraví zhruba 80 milionů dětí ve věku do jednoho roku. Toto varování v pátek ve společné zprávě prezentovaly Světová zdravotnická organizace (WHO), Dětský fond OSN (UNICEF) a mezinárodní skupiny prosazující větší dostupnost vakcín.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,59 -0,192%
USD 23,23 -0,801%
CHF 24,66 -1,055%
22. 5. 22:22 Letadlo se zhruba stovkou lidí se zřítilo do hustě obydlené oblasti. Nehodu přežili ředitel banky a inženýr
Lidové noviny
V jihopákistánském velkoměstě Karáčí se v pátek krátce před plánovaným přistáním zřítilo na obydlenou čtvrť dopravní letadlo Airbus A-320 s přibližně stovkou lidí na palubě. Tragédii podle dosavadních informací přežili dva z nich, píše agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:58 V Česku se už vyléčilo přes 6000 pacientů. Nejvíce případů nakažených je hlášeno z Prahy
Lidové noviny
Z nemoci covid-19 se v Česku od začátku epidemie uzdravilo už přes 6000 lidí. V pátek jich přibylo 87 na 6019 případů. To jsou více než dvě třetiny ze všech dosud nakažených. Na konci května odhaduje Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) 9430 potvrzených případů covidu-19, v pátek je 8770 nakažených. Plošné modely už podle ředitele ÚZIS Ladislava Duška přestávají být vypovídající, protože hrozí spíš lokální ohniska a růst v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:39 Brazílie a Rusko překonaly rekord v počtu mrtvých za den. Počet obětí v USA dosahuje téměř 100 tisíc
Lidové noviny
Zatímco země Evropské unie se snaží alespoň částečně navracet k normálnímu životu po utlumení epidemie způsobené koronavirem, ve velkých státech světa si nákaza vybírá stále krutou daň. Brazílie a Rusko hlásí rekordní denní přírůstky zemřelých. Nejlidnatější jihoamerická země se stala šestým státem světa, kde počet mrtvých s covidem-19 přesáhl hranici 20 000. Situace se mírně zlepšila v USA, ale i tak v zemi za den zemřelo dalších 1255 lidí a celkový počet obětí se tam blíží 100 000. V Africe v pátek počet potvrzených případů koronaviru překonal 100 000.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:11 Světová zdravotnická organizace prohlásila Jižní Ameriku novým epicentrem pandemie covid-19
Lidové noviny
Jižní Amerika se stala novým epicentrem pandemie covidu-19, obzvlášť alarmující je situace v Brazílii, prohlásil v pátek v Ženevě hlavní krizový expert Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:09 Aktualizováno Brazílie a Rusko překonaly rekord v počtu mrtvých za den, USA hlásí 1255 obětí
Lidové noviny
Zatímco země Evropské unie se snaží alespoň částečně navracet k normálnímu životu po utlumení epidemie způsobené koronavirem, ve velkých státech světa si nákaza vybírá stále krutou daň. Brazílie a Rusko hlásí rekordní denní přírůstky zemřelých. Nejlidnatější jihoamerická země se tak stala šestým státem světa, kde počet mrtvých s covidem-19 přesáhl hranici 20 000. Situace se mírně zlepšila v USA, ale i tak v zemi za den zemřelo dalších 1255 lidí a celkový počet obětí se tam blíží 100 000.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:56 Kypr povolí v červnu některým zemím včetně ČR komerční lety kvůli dovoleným. Vyžadován však bude negativní test
Lidové noviny
Kypr od příštího měsíce povolí komerční lety přerušené kvůli pandemii covidu-19 z některých zemí s nízkým výskytem koronavirové nákazy. Od 20. června tak budou moci do řecké části tohoto středomořského ostrova i turisté z České republiky, budou ale muset mít maximálně tři dny staré potvrzení o tom, že nejsou nakažení koronavirem. Informovala o tom v pátek agentura AP s odvoláním na kyperské ministerstvo dopravy.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:19 Letadlo se zhruba stovkou lidí se zřítilo do hustě obydlené oblasti. Ředitel paňdžábské banky nehodu jako zázrakem přežil
Lidové noviny
V pákistánském Karáčí v pátek spadlo civilní letadlo. Pád Airbusu A320 s přibližně stovkou lidí na palubě přežil minimálně jeden člověk, informují zpravodajské agentury. Karáčský starosta Vasim Achtar předtím sdělil, že neštěstí nepřežil nikdo z pasažérů. Letadlo se zřítilo do obydlené oblasti poblíž letiště, podle pákistánského úřadu pro civilní letectví mělo technické problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:10 Aktualizováno Země EU včetně Česka litují rozhodnutí USA opustit úmluvu o volném nebi. Rozumějí však obavám z Ruska
Lidové noviny
Česko a devět dalších zemí Evropské unie v pátek ve společném prohlášení vyjádřily politování nad rozhodnutím Spojených států vystoupit z dohody umožňující kontrolní přelety nad signatářskými státy včetně Ruska. Zároveň ale evropské státy sdílí americké „obavy kolem implementace“ úmluvy ze strany Moskvy. Washington odchod od dohody o „otevřeném nebi“ zdůvodnil tvrzením, že Rusko některá ustanovení nedodržovalo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:07 Vláda prodlouží program Antivirus do konce srpna. Stát by mohl odpustit sociální odvody firmám do 50 zaměstnanců
Lidové noviny
Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce. Program měl původně pokrývat období od vyhlášení nouzového stavu 12. března do konce května. Prodloužení do konce prázdnin žádali zaměstnavatelé. Návrh projedná tripartita a poté vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:52 V Českém Švýcarsku vypukl požár a zničil historické lovecké chaty Na Tokáni. Příčina bude známa po víkendu
Lidové noviny
V Národním parku České Švýcarsko u Rynartic v pátek shořely dvě historické chaty, které jsou kulturní památkou. Hasiči vyhlásili vysoký třetí stupeň požárního poplachu. Na místě byly desítky hasičů, pomáhal i vrtulník. Oheň se rozšířil do lesa ve špatně přístupném skalnatém terénu, hasiči jej před 14:00 dostali pod kontrolu. ČTK to řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V pondělí chtěl majitel otevřít chaty pro turisty. "Je to šok,"
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:40 Bude spíše chladněji, než je v dubnu obvyklé. Teploty příští týden nepřesáhnou 20 stupňů
Lidové noviny
V příštím týdnu maximální teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů Celsia, poté se mírně oteplí. Celkově bude období od 25. května do 21. června teplotně slabě pod průměrem nebo v normálu. Srážek by mělo být jako obvykle v tuto dobu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:27 Vláda prodlouží program Antivirus do konce srpna. Doposud ministerstvo práce vyplatilo více než 5 miliard korun
Lidové noviny
Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:22 V Česku se už vyléčilo přes 6000 nakažených. Nejvíce případů je hlášeno z Prahy
Lidové noviny
Z nemoci covid-19 se v Česku od začátku epidemie uzdravilo už přes 6000 lidí. V pátek jich přibylo 87 na 6019 případů. To jsou více než dvě třetiny ze všech dosud nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:04 Od pondělí se opět zpřístupní domovy seniorů. Obnoví se i sociální služby pro klienty do 50 let, pro ostatní za měsíc
Lidové noviny
Po více než dvou měsících budou od pondělí možné návštěvy v domovech pro seniory či postižené. Obnoví se s omezeními i provoz všech sociálních služeb, ale jen pro klienty do 50 let. Počítá s tím plán ministerstva práce k uvolňování opatření proti šíření koronaviru. Pro všechny by pak měla zařízení sociálních služeb začít fungovat za měsíc 22. června.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:00 Divadla pomalu ožívají. O slovo se hlásí komorní scény nebo koronavirem odložené premiéry
Lidové noviny
Divadla ohledávají nový terén a i přes omezení ohlašují premiéry. Vesměs ale jde o produkce nezávislých divadel a komorních scén a také o hry, které měly v době vyhlášení karantény před premiérou. To je třeba Protokol Spolku Kašpar, který se poprvé odehraje 25. května.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:53 USA vyzvaly WHO k okamžitému vyšetření včasné reakce na pandemii. Mohly by prý ukončit financování natrvalo
Lidové noviny
Spojené státy vyzvaly Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), aby okamžitě začala pracovat na vyšetřování původu koronaviru a toho, jakým způsobem organizace zareagovala na současnou pandemii. Výkonné radě WHO, která v pátek zasedala, to podle agentury Reuters napsal náměstek ministra zdravotnictví USA admirál Brett Giroir.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:38 Hygienické kontroly se kvůli covidu-19 zaměří na ubytovny dělníků. Ve hře je i jejich plošné testování
Lidové noviny
Hygienici se podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) více zaměří na ubytovny v Praze a Středočeském kraji, kde je větší koncentrace zahraničních pracovníků. Ukázalo se, že dvě z nich byly v Praze součástí ohniska covidu-19, řekl v pátek na tiskové konferenci. Jejich obyvatelé by se mohli i plošně testovat.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:09 Peking připravuje zákon, který má zamezit separatistickým aktivitám. Hongkongští aktivisté se bouří
Lidové noviny
Hongkongští aktivisté vyzvali k protestům proti záměru Pekingu zavést v Hongkongu nový zákon o národní bezpečnosti, píše v pátek agentura Reuters. Ten byl představen na zasedání čínského parlamentu a má zabránit „podvratné činnosti a separatistickým aktivitám“. Prodemokratičtí aktivisté se obávají, že norma by mohla omezit v Hongkongu svobodu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:03 Aktualizováno O post superúředníka má zájem diplomatka Chmielová i ministerský náměstek Hůrka
Lidové noviny
Oficiálně zní název klíčové pozice ve státní správě náměstek ministra vnitra pro státní službu. Neoficiálně se mu říká Sir Humphrey podle postavy z legendárního britského seriálu Jistě, pane ministře, v němž zdatný státní úředník kličkuje mezi tužbami politiků.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:00 RECENZE: Román, který se minul. Host nabízí i zábavnější počiny, než je Šalina do stanice touha
Lidové noviny
V brněnském Hostu vyšla próza, která prý do české literatury „vrací humor“. Napsala ji Iva Hadj Moussa, ročník 1979, jako svou prvotinu a dala jí název Šalina do stanice touha. Čtenáři zřejmě něco zásadního uniklo: Kdy ten humor z české literatury zmizel? A kam se, chudák, poděl?
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:55 Letadlo se stovkou lidí na palubě se zřítilo do hustě obydlené oblasti, záběry od svědků ukazují chaos v ulicích
Lidové noviny
V pákistánském Karáčí v pátek spadlo civilní letadlo. Pád Airbusu A320 s přibližně stovkou lidí na palubě přežil minimálně jeden člověk, informují zpravodajské agentury. Karáčský starosta Vasim Achtar předtím sdělil, že neštěstí nepřežil nikdo z pasažérů. Letadlo se zřítilo do obydlené oblasti poblíž letiště, podle pákistánského úřadu pro civilní letectví mělo technické problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:45 Muže v Brně poranila podomácku vyrobená výbušnina, kterou nesl v tašce. Kde ji vzal je zatím nejasné
Lidové noviny
Jednašedesátiletý muž měl v Brně v tašce podomácku vyrobenou výbušninu, která explodovala a vážně mu poranila ruku. Policie u muže následně provedla domovní prohlídku, našla vojenskou pyrotechniku. Řekl to policejní mluvčí Bohumil Malášek. Případem se policie zabývá.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:18 Čeští policisté střeží ruského diplomata, který si zažádal o ochranu v souvislosti s kauzou ricin
Lidové noviny
Čeští policisté střeží ruského diplomata Andreje Končakova, který podle ruského velvyslanectví čelí výhrůžkám poté, co se jeho jméno objevilo ve spojitosti s případem údajného příjezdu agenta s jedem ricin. V pátek o tom s odvoláním na své zdroje informoval Deník N, policie záležitost nekomentovala.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:01 PETRÁČEK: Zachovat si tvář. O Číně, Tchaj-wanu, Kriegelovi a Vystrčilově Senátu
Lidové noviny
Uvažujete o vztahu k Tchaj-wanu? Pak si musíte připadat jako blázni. Zvláště když epidemie odsunuje vše ostatní na okraj. Jenže. Výrazem „zachovat si tvář“ se myslí čínský způsob uvažování. Ale zachovat si tvář potřebují i země jako Česko, aby neztratily sebeúctu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:00 Plachý člověk s kytarou. Dokument Meky o zpěvákovi Žbirkovi dorazí do kin 9. července
Lidové noviny
Filmový portrét Meky představující zpěváka Mira Žbirku z blízkosti a v nečekaných souvislostech dorazí do českých kin 9. července. Dokument o autorovi písní jako Biely kvet, Atlantida, Čo bolí to prebolí nebo Leň s ňou natočil Šimon Šafránek, který za svůj předchozí dokument King Skate získal Českého lva. Informoval o tom ředitel filmové distribuce Bontonfilm Ondřej Kulhánek.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:46 Aktualizováno V Národním parku České Švýcarsko vypukl požár. Oheň zničil historické lovecké chaty Na Tokáni
Lidové noviny
V Národním parku České Švýcarsko u Rynartic v pátek shořely dvě historické chaty, které jsou kulturní památkou. Hasiči vyhlásili vysoký třetí stupeň požárního poplachu. Na místě jsou od rána desítky hasičů, pomáhá vrtulník. Oheň se rozšířil do lesa ve špatně přístupném skalnatém terénu, hasiči jej před 14:00 dostali pod kontrolu. ČTK to řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V pondělí chtěl majitel otevřít chaty pro turisty. "Je to šok," prozradil.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:32 Roušky úplně odložíme na konci června, odhaduje Vojtěch. Venku se bez nich nadechneme již v pondělí
Lidové noviny
Roušky by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohly i ve vnitřních prostorech odložit na konci června. Záležet to bude na epidemiologické situaci. Od pondělí 25. května nebudou roušky povinné venku, pokud bude člověk jen se členy své domácnosti nebo od ostatních bude dál než dva metry.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:20 Občanská iniciativa KoroNERV-20 prosazuje úplné uvolnění cest do zahraničí a testy jen u rizikových zemí
Lidové noviny
Občanská iniciativa KoroNERV-20 navrhuje úplné uvolnění cestování, nikoliv pouze organizovaný výběr konkrétních destinací. Česká vláda by podle ní měla rozřadit jednotlivé země podle rizikovosti nákazy koronavirem a podle zhodnocení postupovat při návratu Čechů do vlasti.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:35 U pákistánského Karáčí se zřítilo civilní letadlo se stovkou lidí na palubě. Nehodu zřejmě nikdo nepřežil
Lidové noviny
V pákistánském Karáčí v pátek spadlo civilní letadlo. Karáčský starosta Vasim Achtar sdělil, že neštěstí nepřežil nikdo ze 107 lidí na palubě. Některá pákistánská média ale hovoří o přeživších, lékař z jedné karáčské nemocnice potvrdil úmrtí nejméně pěti lidí. Airbus A-320 se zřítil do obydlené oblasti poblíž letiště a podle pákistánského úřadu pro civilní letectví měl technické problémy..
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:19 Za letáky velebící smrt českých vojáků uložil soud Jiřímu Kopřivovi půlroční podmínku
Lidové noviny
Jiřímu Kopřivovi, který v centru Prahy vylepil letáky oslavující smrt českých vojáků v Afghánistánu, uložil v pátek soud půlroční podmíněný trest za schvalování trestného činu a za podněcování. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se obratem odvolal. Pro muže totiž žádal pětileté vězení za podporu a propagaci terorismu. Kopřiva uvedl, že je zásadním odpůrcem násilí a že jeho cílem bylo vyjádřit nesouhlas s vojenským konfliktem v Afghánistánu, nikoliv podporovat terorismus.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:03 Dostálová chce vyzvat Evropskou komisi k bilaterálnímu jednání. Na vině jsou ‚cestovní‘ vouchery za zrušené zájezdy
Lidové noviny
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) bude chtít vyzvat Evropskou komisi (EK) kvůli voucherům k bilaterálnímu jednání. Odpověď na dopis EK vytýkající uzákonění možnosti pro cestovní kanceláře (CK) vydávat místo hotovosti za zrušené cesty poukazy na zájezdy, který obdržela před týdnem, ministerstvo podle ní připravuje. Odpovědět má do 28. května.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:00 Podle posledního románu Eleny Ferrante chystají Netflix a Fandango seriál
Lidové noviny
Netflix a produkční společnost Fandango spojily síly při přípravě seriálu podle nejnovějšího románu italské spisovatelky Eleny Ferrante Prolhaný život dospělých. Kniha vyšla italsky v listopadu 2019 a setkala se s obrovským úspěchem. Recenzenty byla mimo jiné přirovnána k Flaubertově Citové výchově.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:59 Ukrajinec v noci vyvraždil skupinu sedmi přátel, s kterými byl na rybách. Utéct do lesa stihl jediný
Lidové noviny
Sedm svých známých z Kyjeva zabil po opilecké hádce v noci na pátek na severu Ukrajiny muž, který měl pronajatý rybník, u něhož skupina rybařila. Uniknout se podařilo jedinému člověku, který zločin oznámil. Informovala o tom místní policie.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:37 U pákistánského Karáčí se zřítilo civilní letadlo se stovkou lidí na palubě. Při pádu narazilo do několika domů
Lidové noviny
U pákistánského Karáčí v pátek spadlo civilní letadlo. Podle pákistánské letecké společnosti PIA citované agenturou Reuters v něm bylo 107 pasažérů. Stroj se zřítil v blízkosti obydlené oblasti. Letadlo bylo na cestě z Láhauru a mělo přistávat na letišti v Karáčí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:26 Aktualizováno Spory Prymuly s Vojtěchem? Nabralo to absurdní rozměry, bylo to takové zvláštní divadlo, říká Hamáček
Lidové noviny
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v rozhovoru pro Lidovky.cz popsal, jak chce využít pozornost veřejnosti, kterou získal během koronakrize. Zmínil také, co jsme se dozvěděli díky epidemii nemoci covid-19 – například to, jak komplikovaný by byl život bez volného pohybu lidí i zboží přes hranice uvnitř Unie.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:22 Epidemie odeznívá. Plošné predikce a reprodukční číslo přestávají dávat smysl, uvedl šéf statistiků Dušek
Lidové noviny
Více než 100 lidí nakažených covidem-19 na 100 000 obyvatel je pouze ve 13 ze 76 okresů ČR. Plošné predikce a reprodukční číslo proto v současné době už moc nevypovídají. Na páteční tiskové konferenci to řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:15 Rusko bude dodržovat dohodu o otevřeném nebi, řekl Lavrov. Reagoval na rozhodnutí USA od dohody odstoupit
Lidové noviny
Rusko bude dodržovat všechna ustanovení dohody o otevřeném nebi, dokud bude platit. Agentuře RIA Novosti to v pátek řekl náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško. Reagoval tak na ohlášené rozhodnutí Spojených států odstoupit od této dohody, která umožňuje vzájemné kontrolní přelety nad signatářskými státy.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:06 Chaty Na Tokáni půjde možná obnovit, říkají památkáři. Ve hře je ale i jejich zánik či stavba replik
Lidové noviny
„V této oblasti jde o zcela mimořádný typ architektury,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Věra Brožová z územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem. Mimořádný architektonický počin podle ní na základě dosavadních fotografií přijde o všechny dřevěné výjimečné prvky. Chaty ale možná půjde v původní podobě obnovit.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:47 Aktualizováno Prymula vyloučil vstup do politické strany i kandidaturu na prezidenta. Chce působit také v akademické sféře
Lidové noviny
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který přechází na konci května do nové funkce zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví na úřad vlády, chce zároveň působit v akademické sféře. Politické ambice v pátečním rozhovoru pro CNN Prima News vyloučil, neplánuje vstoupit do politické strany ani kandidovat na prezidenta.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:30 ŽIVĚ: Vojtěch čeká na podzim epidemii chřipky i koronaviru. Musíme zvýšit proočkovanost populace, říká
Lidové noviny
Ministerstvo zdravotnictví a Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) představují na společné tiskové konferenci aktuální stav šíření nemoci covid-19 v Česku. Odborníci také prezentují vliv postupného uvolňování opatření na průběh epidemie.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:51 Aktualizováno V Dole Darkov bylo potvrzeno 120 nakažených horníků a jejich 12 příbuzných. Hygienici otestují 2400 lidí
Lidové noviny
V souvislosti s hromadnou nákazou covidem-19 v Dole Darkov na Karvinsku hygienici aktuálně evidují 120 nakažených horníků a 12 jejich příbuzných. Nemocní jsou i čtyři Poláci a Slovák. Hygienici budou při plošných testech kvůli koronaviru v Dole Darkov testovat 2400 lidí. Původně se mluvilo o tom, že o víkendu se bude testovat zbývajících zhruba tisíc zaměstnanců. Nakonec jich ale bude více. Testy už začaly a potrvají do pondělí, řekla krajská hygienička Pavla Svrčinová.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:45 Ústecká policie stíhá muže z filmu V síti. Za šíření dětské pornografie mu hrozí dva roky vězení
Lidové noviny
Ústecká policie stíhá muže, který vystupoval v dokumentu V sítí, kvůli šíření dětské pornografie. Muži, jenž se živí pořádáním akcí pro děti, hrozí dva roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:44 ŠTÍPKOVÁ: Dycky Most aneb Vstříc lepším zítřkům rychlostí dva centimetry za minutu
Lidové noviny
Dámy a pánové, cirkus bude! Konečně se několik moudrých hlav (samozřejmě s ústy zakrytými rouškami přesně dle současných nařízení) sešlo a vymyslelo pravidla.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:33 Část Česka zasáhne v sobotu silný vítr s nárazy až 65 km/h. Může lámat stromy a působit škody na budovách
Lidové noviny
V sobotu odpoledne zasáhne část Česka silný vítr s nárazy až 65 km/h. Může lámat stromy a způsobit menší škody na budovách, dnes o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí pro jižní Čechy, Vysočinu, Pardubický kraj a části krajů Středočeského, Královéhradeckého a Jihomoravského, a to od sobotních 14:00 do 22:00.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:04 Aktualizováno Nárůst počtu případů covidu-19 byl ve čtvrtek nejnižší za týden, aktuálně nemocných stále přibývá
Lidové noviny
Denní nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem byl v Česku ve čtvrtek nejnižší za celý týden. Přibylo 33 nových případů na celkových 8754. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:32 ZVĚŘINA: Česko za školou. Generace zdravých negramotů nepředstavuje nadějnou budoucnost
Lidové noviny
O děti jsme se aktuálně postarali, ty, které nutně potřebují, kvůli přijímačkám nebo maturitám, už školy navštěvují. Ale co ty, které zůstaly doma? Těm „odpadlo“ čtvrt roku výuky, což by nebyla katastrofa, kdyby se podobná situace už neměla v příštích letech opakovat. Jenže opakovat se může.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:32 Policie vypátrala řidiče, který na dálnici D5 u Zdic srazil motorkáře. Ten na místě zemřel
Lidové noviny
Policisté vypátrali řidiče osobního auta, který podle nich v sobotu na dálnici D5 u Zdic na Berounsku srazil motocyklistu a ujel. Motorkář utrpěl zranění, jimž na místě podlehl. Kriminalisté obvinili dvaapadesátiletého řidiče osobního vozu z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci, za což mu hrozí až šest let, uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:55 Brazílie překonala rekord v počtu mrtvých za den, USA hlásí 1255 obětí
Lidové noviny
Počet úmrtí po nákaze koronavirem v Brazílii překročil 20 000. Ve čtvrtek zde zemřelo 1188 lidí s nemocí covid-19, což je doposud nejvyšší denní bilance. Celkem už jihoamerická země eviduje 310 087 případů koronavirové nákazy, přičemž 18 508 jich přibylo v posledních 24 hodinách. Ve Spojených státech zemřelo s nemocí covid-19 za posledních 24 hodin 1255 lidí. V porovnání s předchozím dnem je denní přírůstek o více než 300 nižší.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Vojtěch a experti vyhodnotí vývoj epidemie, biker Kulhavý zdolá Lysou horu místo Everestu
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Jan Hamáček: Některé kroky Evropské komise mohly být rychlejší, úplně si to prostě nesedlo
Lidové noviny
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v rozhovoru pro Lidovky.cz popsal, jak chce využít pozornost veřejnosti, kterou získal během koronakrize. Zmínil také, co jsme se dozvěděli díky epidemii nemoci covid-19 – například to, jak komplikovaný by byl život bez volného pohybu lidí i zboží přes hranice uvnitř Unie.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Jak vysvětlit dítěti, že nemůže do školy? Manuál pro rodiče k začátku výuky
Lidové noviny
Od příštího týdne se někteří žáci prvního stupně vrátí do tříd a připojí se tak k deváťákům, kteří nastoupili nedávno. Ne ale všichni. Z bezpečnostních důvodů budou ve školách utvořené patnáctičlenné skupinky, které se nemají potkávat na chodbách, v šatnách či v jídelně u oběda.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Poslední slovo Petrušky Šustrové: Přežijí nevládky?
Lidové noviny
Doneslo se ke mně, že se státní úředníci v souvislosti s původně nepředpokládanými obrovskými výdaji, souvisejícími s epidemií koronaviru, rozhodli hledat, kde ušetřit. A našli! Našli desítky nevládních organizací, kterým se dá napříště odebrat státní podpora. Nevládky přece nevydělávají, nekyne z nich zisk ani k tomu nejsou určeny, a tudíž nejsou okem pragmatika, který nezná nic než čísla, zisk a výdělek, k ničemu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Rozhovory mezi EU a Británií drhnou. Brexit bez dohody je stále ve hře
Lidové noviny
Jednání o budoucích vztazích mezi Spojeným královstvím a EU po brexitu opět přinesla dramatickou situaci. Podle vrchního vyjednavače EU Michela Barniera je třeba nová „dynamika“ a zástupci britské vlády by si měli rozmyslet, jakým tónem chtějí komunikovat. Ve vzduchu stále visí hrozba brexitu bez dohody.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 České kempy jsou na léto připravené. Se zamluvením chatky neváhejte, většina je už obsazená
Lidové noviny
Běžně jsou touto dobou kempy již dávno otevřené a minimálně o víkendech plné lidí. Letos je tomu jinak. Kvůli pandemii musely zůstat zavřené. Sezona v nich začne až v nejbližších dnech. Otevřít totiž mohou nejdříve v pondělí, tedy po poslední vlně rozvolňování opatření kvůli covid-19. Některé tak učiní hned, jiné až od následujícího víkendu, některé otevřou v červnu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Jsem fanda věcí, co posluchačům hned nejdou na ruku, říká zpěvačka Lenny
Lidové noviny
Česká zpěvačka Lenny (vlastním jménem Lenka Filipová) po svém úspěšném debutovém albu Hearts (2016) vydává novinku Weird & Wonderful. Se serverem Lidovky.cz si promluvila o kariéře, jednotlivých písních i plánovaném největším koncertu své kariéry. Weird & Wonderful vychází 22. května.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Jádro táborského polního vojska přešlo do Uher, kde hájilo hranici proti Turkům. Ve službách umírajícího Zikmunda
Lidové noviny
Zikmundovo přijetí a jeho druhá korunovace situaci v zemi zklidnily. Přispěl k tomu i obnovený chod centrálních úřadů, především zemského soudu. O politické stabilitě se ale mluvit nedalo. Část poražených radikálů se odmítala smířit se změnou poměrů a dávala najevo nespokojenost i vzdor. Největší vrásky dělal panovníkovi Tábor a jeho svébytná církevní organizace vedená Mikulášem z Pelhřimova.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 16. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat