Zpět Zprávy Pátek, 22. května 2020
Hledat Rubriky 22. 5.
Close
Inzerce
22. 5. 22:56 Pandemie narušuje očkování proti choleře, obrně a dalším chorobám. Ohroženo je 80 milionů dětí, říká WHO
Lidové noviny
Pandemie nemoci covid-19 v desítkách zemí světa narušuje imunizaci proti chorobám jako jsou záškrt nebo spalničky, což by mohlo ohrozit zdraví zhruba 80 milionů dětí ve věku do jednoho roku. Toto varování v pátek ve společné zprávě prezentovaly Světová zdravotnická organizace (WHO), Dětský fond OSN (UNICEF) a mezinárodní skupiny prosazující větší dostupnost vakcín.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

AAnonym
hfly 24. 5. 7:59
hfly 24. 5. 7:59
hfly 24. 5. 7:59
Kurzy měn
EUR 26,92 -0,357%
USD 24,18 -1,448%
CHF 25,11 -0,705%
22. 5. 22:22 Letadlo se zhruba stovkou lidí se zřítilo do hustě obydlené oblasti. Nehodu přežili ředitel banky a inženýr
Lidové noviny
V jihopákistánském velkoměstě Karáčí se v pátek krátce před plánovaným přistáním zřítilo na obydlenou čtvrť dopravní letadlo Airbus A-320 s přibližně stovkou lidí na palubě. Tragédii podle dosavadních informací přežili dva z nich, píše agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 16:01 Analytici se báli potravinové krize. Naopak, bude rekordní úroda obilí
MF Dnes
Obavy burzovních finančníků, zda kvůli koronavirové krizi dojde na potravinovou krizi, se nenaplní. Alespoň pšenice by letos měl být dostatek. Ceny na trhu s obilovinami se tak již navzdory pandemii i suchu srovnaly. Letošní úroda by dokonce mohla být rekordní. Rozhodne hlavně červnové počasí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:58 V Česku se už vyléčilo přes 6000 pacientů. Nejvíce případů nakažených je hlášeno z Prahy
Lidové noviny
Z nemoci covid-19 se v Česku od začátku epidemie uzdravilo už přes 6000 lidí. V pátek jich přibylo 87 na 6019 případů. To jsou více než dvě třetiny ze všech dosud nakažených. Na konci května odhaduje Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) 9430 potvrzených případů covidu-19, v pátek je 8770 nakažených. Plošné modely už podle ředitele ÚZIS Ladislava Duška přestávají být vypovídající, protože hrozí spíš lokální ohniska a růst v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:39 Brazílie a Rusko překonaly rekord v počtu mrtvých za den. Počet obětí v USA dosahuje téměř 100 tisíc
Lidové noviny
Zatímco země Evropské unie se snaží alespoň částečně navracet k normálnímu životu po utlumení epidemie způsobené koronavirem, ve velkých státech světa si nákaza vybírá stále krutou daň. Brazílie a Rusko hlásí rekordní denní přírůstky zemřelých. Nejlidnatější jihoamerická země se stala šestým státem světa, kde počet mrtvých s covidem-19 přesáhl hranici 20 000. Situace se mírně zlepšila v USA, ale i tak v zemi za den zemřelo dalších 1255 lidí a celkový počet obětí se tam blíží 100 000. V Africe v pátek počet potvrzených případů koronaviru překonal 100 000.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:30 Peru virus drtí i přes včasnou karanténu. Je to jako z hororu, tvrdí místní
MF Dnes
Peru je po Brazílii na druhém místě v Latinské Americe, co se týče nakažených. Případů koronaviru je už více než 100 000. Stát přitom udělal všechno jako podle příručky a brzy zavedl karanténu. Přesto čísla nakažených nadále rostou. Podle peruánských lékařů je to proto, že Peruánci karanténu nedodržují.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:11 Světová zdravotnická organizace prohlásila Jižní Ameriku novým epicentrem pandemie covid-19
Lidové noviny
Jižní Amerika se stala novým epicentrem pandemie covidu-19, obzvlášť alarmující je situace v Brazílii, prohlásil v pátek v Ženevě hlavní krizový expert Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:07 Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer zrušily všechny prázdninové zájezdy
MF Dnes
Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec a srpen, které měly objednané u obou společností řádově desetitisíce klientů. Kanceláře se k tomuto kroku rozhodly během pátku.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:56 Trump navzdory nákaze nařídil otevření náboženských míst po celých USA
MF Dnes
Náboženská místa by se po celých Spojených státech měla otevřít už o tomto víkendu. Americký prezident Donald Trump je v pátek navzdory šíření nákazy onemocnění covid-19 prohlásil za nezbytnou službu pro Američany. Úmysl otevřít kostely, synagog a mešit Trump oznámil na tiskové konferenci v Bílém domě.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:33 Virus další záminkou hádek Vlámů s Valony. Nacionalisté sní o nové Belgii
MF Dnes
Koronavirová pandemie dopadající na život ve všech evropských zemích přinesla Belgii jeden problém navíc. Ústup od vládních omezení, stejně jako předtím jejich zavádění, vyostřil spory mezi dvěma částmi dlouhodobě politicky rozdělené země. Vlámští nacionalisté z ekonomicky významnějšího severu Belgie začali v současné krizi opět mluvit o opuštění svazku s Valony.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:09 Aktualizováno Brazílie a Rusko překonaly rekord v počtu mrtvých za den, USA hlásí 1255 obětí
Lidové noviny
Zatímco země Evropské unie se snaží alespoň částečně navracet k normálnímu životu po utlumení epidemie způsobené koronavirem, ve velkých státech světa si nákaza vybírá stále krutou daň. Brazílie a Rusko hlásí rekordní denní přírůstky zemřelých. Nejlidnatější jihoamerická země se tak stala šestým státem světa, kde počet mrtvých s covidem-19 přesáhl hranici 20 000. Situace se mírně zlepšila v USA, ale i tak v zemi za den zemřelo dalších 1255 lidí a celkový počet obětí se tam blíží 100 000.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:00 Udělám si z jeho hrobu popelník. Ve Francii zaplavil Twitter antisemitismus
MF Dnes
Sociální síť Twitter zaplavila ve Francii vlna antisemitských příspěvků, ve kterých lidé zesměšňovali holokaust a bagatelizovali utrpení Židů v nacistických koncentračních táborech. V některých příspěvcích uživatelé vyhrožovali států Izrael smrtí a sdíleli vlajku teroristického Islámského státu. Francouzští politici incident odsoudili a slíbili, že si na sociální sítě došlápnou.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:56 Kypr povolí v červnu některým zemím včetně ČR komerční lety kvůli dovoleným. Vyžadován však bude negativní test
Lidové noviny
Kypr od příštího měsíce povolí komerční lety přerušené kvůli pandemii covidu-19 z některých zemí s nízkým výskytem koronavirové nákazy. Od 20. června tak budou moci do řecké části tohoto středomořského ostrova i turisté z České republiky, budou ale muset mít maximálně tři dny staré potvrzení o tom, že nejsou nakažení koronavirem. Informovala o tom v pátek agentura AP s odvoláním na kyperské ministerstvo dopravy.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:19 Letadlo se zhruba stovkou lidí se zřítilo do hustě obydlené oblasti. Ředitel paňdžábské banky nehodu jako zázrakem přežil
Lidové noviny
V pákistánském Karáčí v pátek spadlo civilní letadlo. Pád Airbusu A320 s přibližně stovkou lidí na palubě přežil minimálně jeden člověk, informují zpravodajské agentury. Karáčský starosta Vasim Achtar předtím sdělil, že neštěstí nepřežil nikdo z pasažérů. Letadlo se zřítilo do obydlené oblasti poblíž letiště, podle pákistánského úřadu pro civilní letectví mělo technické problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:17 Pražané při pandemii koronaviru jezdí spíše vlastními auty než MHD
MF Dnes
V hlavním městě v době opatření proti koronaviru používají lidé víc auta než MHD. Zatímco před pandemií tvořila individuální automobilová doprava 29 procent ze všech jízd, v týdnu od 4. do 10. května to bylo 41 procent. Přibyl rovněž počet pěších. Vyplývá to ze statistiky Technické správy komunikací.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:10 Aktualizováno Země EU včetně Česka litují rozhodnutí USA opustit úmluvu o volném nebi. Rozumějí však obavám z Ruska
Lidové noviny
Česko a devět dalších zemí Evropské unie v pátek ve společném prohlášení vyjádřily politování nad rozhodnutím Spojených států vystoupit z dohody umožňující kontrolní přelety nad signatářskými státy včetně Ruska. Zároveň ale evropské státy sdílí americké „obavy kolem implementace“ úmluvy ze strany Moskvy. Washington odchod od dohody o „otevřeném nebi“ zdůvodnil tvrzením, že Rusko některá ustanovení nedodržovalo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:07 Vláda prodlouží program Antivirus do konce srpna. Stát by mohl odpustit sociální odvody firmám do 50 zaměstnanců
Lidové noviny
Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce. Program měl původně pokrývat období od vyhlášení nouzového stavu 12. března do konce května. Prodloužení do konce prázdnin žádali zaměstnavatelé. Návrh projedná tripartita a poté vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 13:00 Čína kvůli nákaze uzavírá města na severu. Koronavirus se tam chová jinak
MF Dnes
Přísná karanténní opatření, podobná těm zavedeným proti šíření koronaviru ve Wu-chanu, přijaly čínské úřady ve městech na severu země. Objevily se v nich nové případy nákazy. Čínské lékaře zvláště znepokojuje, že virus se projevuje jiným způsobem než ve Wu-chanu. Domnívají se, že se může jednat o mutaci.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:55 Tragédie před šedesáti lety. V ostravském dole se udusilo 54 horníků
MF Dnes
Přesně před šedesáti lety, 22. května 1960, tehdy to byla neděle, zahynulo v podzemí ostravského Dolu Hlubina čtyřiapadesát horníků. Další tři byli zraněni, z postižené oblasti vyfáralo jen devatenáct lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:53 Teploty zpočátku pod 20 stupni, srážkově bude příští měsíc průměrný
MF Dnes
Začátkem období od 25. května do 21. června teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů Celsia, poté se však zase mírně oteplí. Budou se střídat teplejší dny s těmi chladnějšími a teploty by měly být mírně pod průměrem. Srážkově by měly příští čtyři týdny být průměrné. V měsíčním výhledu počasí to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:52 Aktualizováno Maláčová počítá s prodloužením programu Antivirus do konce srpna
MF Dnes
Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce. Návrh projedná tripartita a poté vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:52 V Českém Švýcarsku vypukl požár a zničil historické lovecké chaty Na Tokáni. Příčina bude známa po víkendu
Lidové noviny
V Národním parku České Švýcarsko u Rynartic v pátek shořely dvě historické chaty, které jsou kulturní památkou. Hasiči vyhlásili vysoký třetí stupeň požárního poplachu. Na místě byly desítky hasičů, pomáhal i vrtulník. Oheň se rozšířil do lesa ve špatně přístupném skalnatém terénu, hasiči jej před 14:00 dostali pod kontrolu. ČTK to řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V pondělí chtěl majitel otevřít chaty pro turisty. "Je to šok,"
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:40 Bude spíše chladněji, než je v dubnu obvyklé. Teploty příští týden nepřesáhnou 20 stupňů
Lidové noviny
V příštím týdnu maximální teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů Celsia, poté se mírně oteplí. Celkově bude období od 25. května do 21. června teplotně slabě pod průměrem nebo v normálu. Srážek by mělo být jako obvykle v tuto dobu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:27 Vláda prodlouží program Antivirus do konce srpna. Doposud ministerstvo práce vyplatilo více než 5 miliard korun
Lidové noviny
Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:22 V Česku se už vyléčilo přes 6000 nakažených. Nejvíce případů je hlášeno z Prahy
Lidové noviny
Z nemoci covid-19 se v Česku od začátku epidemie uzdravilo už přes 6000 lidí. V pátek jich přibylo 87 na 6019 případů. To jsou více než dvě třetiny ze všech dosud nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:19 Kurzarbeit bude dále pokračovat. Vláda prodlouží program Antivirus až do konce srpna
Hospodářské noviny
Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce. Program měl původně pokrývat období od...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:04 Od pondělí se opět zpřístupní domovy seniorů. Obnoví se i sociální služby pro klienty do 50 let, pro ostatní za měsíc
Lidové noviny
Po více než dvou měsících budou od pondělí možné návštěvy v domovech pro seniory či postižené. Obnoví se s omezeními i provoz všech sociálních služeb, ale jen pro klienty do 50 let. Počítá s tím plán ministerstva práce k uvolňování opatření proti šíření koronaviru. Pro všechny by pak měla zařízení sociálních služeb začít fungovat za měsíc 22. června.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:01 Reprodukční číslo viru v Británii je pod jednou. Čína letos nemá cíl pro HDP
MF Dnes
Ve Velké Británii už v souvislosti s koronavirem zemřelo přes 36 tisíc lidí. Za poslední den jich přibylo 351, oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví. Vývoj epidemie je v zemi nicméně příznivý. Totéž hlásí také z Polska či Španělska, kde se chystá uvolnění opatření pro další města. Rekordní denní přírůstek obětí naopak evidují v Rusku. V Brazílii se za pouhý den nakazilo přes 18 tisíc lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:00 Divadla pomalu ožívají. O slovo se hlásí komorní scény nebo koronavirem odložené premiéry
Lidové noviny
Divadla ohledávají nový terén a i přes omezení ohlašují premiéry. Vesměs ale jde o produkce nezávislých divadel a komorních scén a také o hry, které měly v době vyhlášení karantény před premiérou. To je třeba Protokol Spolku Kašpar, který se poprvé odehraje 25. května.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:53 USA vyzvaly WHO k okamžitému vyšetření včasné reakce na pandemii. Mohly by prý ukončit financování natrvalo
Lidové noviny
Spojené státy vyzvaly Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), aby okamžitě začala pracovat na vyšetřování původu koronaviru a toho, jakým způsobem organizace zareagovala na současnou pandemii. Výkonné radě WHO, která v pátek zasedala, to podle agentury Reuters napsal náměstek ministra zdravotnictví USA admirál Brett Giroir.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:52 Zloději ukradli motorku odstavenou policií, vezli ji na koloběžce
MF Dnes
Dvěma zlodějům v Praze se zalíbila motorka, kterou viděli na zveřejněných policejních záběrech ze zadržení zdrogovaného motorkáře. Rozhodli se ji tedy ukrást, ovšem neuspěli.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:51 Aktualizováno V Pákistánu se zřítilo letadlo se sto lidmi. Pád zřejmě přežil ředitel banky
MF Dnes
U pákistánského Karáčí havarovalo civilní letadlo. Podle tamního ministerstva dopravy v něm bylo 107 lidí, podle aerolinek 99. Karáčský starosta Vasim Achtar uvedl, že nehodu nikdo nepřežil. Podle místních médií však přežili nejméně tři lidé včetně ředitele banky. Stroj se zřítil v obydlené oblasti, i kvůli tomu zatím počet obětí není jasný.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:45 PPF získá poloviční podíl v tureckém výrobci autobusů Temsa. Skupina cenu nezveřejnila
Hospodářské noviny
Investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získá poloviční podíl v tureckém výrobci autobusů Temsa. Úplné uzavření transakce a převod akcií jsou podmíněny získáním souhlasu odpovědných regulátorů a dohodou s bankami o budoucím...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:43 Počet vyléčených překročil šest tisíc, od rána testy odhalily 13 nakažených
MF Dnes
Od rána přibylo 13 potvrzených případů nemoci covid-19 způsobované novým koronavirem na celkových 8 770. Z nemoci se už vyléčilo 6 019 lidí. V pátek pak s nemocí umřeli dva pacienti, celkem jich je 312. Denní nárůst případů byl ve čtvrtek zatím nejnižší za tento týden. Přibylo jich 33.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:38 Hygienické kontroly se kvůli covidu-19 zaměří na ubytovny dělníků. Ve hře je i jejich plošné testování
Lidové noviny
Hygienici se podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) více zaměří na ubytovny v Praze a Středočeském kraji, kde je větší koncentrace zahraničních pracovníků. Ukázalo se, že dvě z nich byly v Praze součástí ohniska covidu-19, řekl v pátek na tiskové konferenci. Jejich obyvatelé by se mohli i plošně testovat.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:18 15 dětí ve třídě? Omezovat počet není třeba, rozvolnění mohlo začít dříve, říká epidemiolog Beran
Hospodářské noviny
Můžeme si zatím oddechnout, první část epidemie se podařilo zastavit, patříme k těm lepším zemím, rozvolňování opatření mohlo začít o týden dřív. Děti by se měly vrátit zpátky do školy, rizika pro ně jsou minimální, omezení na 15 dětí ve třídě není...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:09 Peking připravuje zákon, který má zamezit separatistickým aktivitám. Hongkongští aktivisté se bouří
Lidové noviny
Hongkongští aktivisté vyzvali k protestům proti záměru Pekingu zavést v Hongkongu nový zákon o národní bezpečnosti, píše v pátek agentura Reuters. Ten byl představen na zasedání čínského parlamentu a má zabránit „podvratné činnosti a separatistickým aktivitám“. Prodemokratičtí aktivisté se obávají, že norma by mohla omezit v Hongkongu svobodu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:08 Rodina sochařky se pře s církví o odměnu za dílo v katedrále sv. Víta
MF Dnes
Výrobu sousoší v katedrále sv. Víta v Praze zajistilo pražské arcibiskupství. Právník rodiny autorky Tomáš Nielsen řekl, že rodina chce, aby jí církev za umístění díla zaplatila. Podle něj o tom obě strany už jednaly. Arcibiskupství ale tvrdí, že rodina odměnu v průběhu výroby nechtěla. Rodina na arcibiskupství podala žalobu. Podle soudu nemá církev sochu vystavovat.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:03 Aktualizováno O post superúředníka má zájem diplomatka Chmielová i ministerský náměstek Hůrka
Lidové noviny
Oficiálně zní název klíčové pozice ve státní správě náměstek ministra vnitra pro státní službu. Neoficiálně se mu říká Sir Humphrey podle postavy z legendárního britského seriálu Jistě, pane ministře, v němž zdatný státní úředník kličkuje mezi tužbami politiků.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:00 OBRAZEM: Netradiční letiště, dezinfekce Slavie. Koronavirus očima Michala Šuly
MF Dnes
Koronavirus proměnil běžné dny. Opatření, na která by se dříve jen těžko pomyslelo, zachytily i fotografie Michala Šuly. Jsou například z Letiště Václava Havla, odkud lidi přijíždějící z ciziny převáželi zdravotníci rovnou do karantény. Fotografovi MF DNES neunikla ani důkladná dezinfekce fotbalového stadionu Slavie.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:00 RECENZE: Román, který se minul. Host nabízí i zábavnější počiny, než je Šalina do stanice touha
Lidové noviny
V brněnském Hostu vyšla próza, která prý do české literatury „vrací humor“. Napsala ji Iva Hadj Moussa, ročník 1979, jako svou prvotinu a dala jí název Šalina do stanice touha. Čtenáři zřejmě něco zásadního uniklo: Kdy ten humor z české literatury zmizel? A kam se, chudák, poděl?
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:55 Do Dejvického divadla se v červnu dostanete pouze skrze aukci vstupenek
MF Dnes
Zájemci o vstupenky na červnová představení Dejvického divadla mají na závěr sezony nezvyklou možnost, jak se k nim dostat. Divadlo je prostřednictvím systému Ticket Fair Price nabízí formou aukce. Podobnou možnost brzy spustí i Viola.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:55 Letadlo se stovkou lidí na palubě se zřítilo do hustě obydlené oblasti, záběry od svědků ukazují chaos v ulicích
Lidové noviny
V pákistánském Karáčí v pátek spadlo civilní letadlo. Pád Airbusu A320 s přibližně stovkou lidí na palubě přežil minimálně jeden člověk, informují zpravodajské agentury. Karáčský starosta Vasim Achtar předtím sdělil, že neštěstí nepřežil nikdo z pasažérů. Letadlo se zřítilo do obydlené oblasti poblíž letiště, podle pákistánského úřadu pro civilní letectví mělo technické problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:45 Muže v Brně poranila podomácku vyrobená výbušnina, kterou nesl v tašce. Kde ji vzal je zatím nejasné
Lidové noviny
Jednašedesátiletý muž měl v Brně v tašce podomácku vyrobenou výbušninu, která explodovala a vážně mu poranila ruku. Policie u muže následně provedla domovní prohlídku, našla vojenskou pyrotechniku. Řekl to policejní mluvčí Bohumil Malášek. Případem se policie zabývá.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:44 Ministerstvo versus laboratoře. Na ceně testů na koronavirus se neshodli
MF Dnes
Na zvýšení ceny testů na covid-19 pro samoplátce se ministerstvo se zástupci laboratoří nedohodlo. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale po jednání řekl, že zvýšené náklady na odběrová místa bude kompenzovat laboratořím i nemocnicím připravovaná vyhláška.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:39 Home office už natrvalo. Někde doma zůstane nastálo i polovina lidí
MF Dnes
Facebook umožní svým zaměstnancům více využívat práci z domova. Šéf společnosti Mark Zuckerberg odhaduje, že do deseti let bude takto pracovat polovina zaměstnanců největší sociální sítě. Kvůli pandemii přistupují k podobným plánům také další velké technologické firmy. Twitter nedávno umožnil svým zaměstnancům využívat home office natrvalo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:35 Po nehodě utekla zdrogovaná dvojice do lesa. Šofér tvrdí, že neřídil
MF Dnes
Policisté vyjížděli ve čtvrtek k nehodě dvou osobních aut u Chotíkova na Plzeňsku. Posádka vozidla, které přejelo do protisměru a nabouralo do protijedoucího vozidla, utekla po kolizi do lesa. Jak se ukázalo, muž i žena byli pod vlivem drog. Šofér ale tvrdí, že za volantem neseděl. Policisté nyní hledají svědky.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:31 Z odložených starých fotek vzniklo virtuální muzeum, má tisíce příznivců
MF Dnes
Raketový start zaznamenalo nové Virtuální muzeum staré Třebíče. Během dvou měsíců fungování má už přes čtyři a půl tisíce příznivců. V době koronavirové pandemie při tom na Facebooku vzniklo jen jako „odkladiště“ starých fotek, které tu vystavil třebíčský badatel Zdeněk Prukner.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:30 Alergoložka: Roušky pomohly alergikům s pyly, natrvalo je ale nechtějí
MF Dnes
Rouška zmírňuje potíže alergiků, ale zatím žádný z pacientů, který mě navštívil, neřekl, že by ji chtěl do budoucna nosit, říká alergoložka Jitka Petanová
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:22 Mrtvý motorkář ležel u silnice několik dní, našel ho náhodný kolemjdoucí
MF Dnes
Několik dní trvalo, než si někdo z kolemjdoucích všiml mrtvého motocyklisty ležícího u silnice na Znojemsku. Šestačtyřicetiletý muž zemřel podle všeho poté, co ve vysoké rychlosti nezvládl řízení.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:18 Čeští policisté střeží ruského diplomata, který si zažádal o ochranu v souvislosti s kauzou ricin
Lidové noviny
Čeští policisté střeží ruského diplomata Andreje Končakova, který podle ruského velvyslanectví čelí výhrůžkám poté, co se jeho jméno objevilo ve spojitosti s případem údajného příjezdu agenta s jedem ricin. V pátek o tom s odvoláním na své zdroje informoval Deník N, policie záležitost nekomentovala.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:05 V Českém Švýcarsku shořely historické chaty, z památky zbyly jen komíny
MF Dnes
V Národním parku České Švýcarsko shořely dvě historické chaty Na Tokání, které jsou zařazené mezi cenné kulturní památky. Jedna vyhořela do základů, z nichž se tyčí už pouze dva zděné komíny, druhá přišla o střechu i všechno uvnitř. Hasiči na místo vyslali vrtulník s hasicím vakem, požár dostali pod kontrolu až po sedmi hodinách.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:02 Auto bez řidiče sjelo ze silnice a narazilo do domu, nikdo není zraněný
MF Dnes
V Praze 5 v ulici Xaveriova se v pátek krátce před polednem stala nehoda. Podle informací pražských policistů se osobní vozidlo samovolně rozjelo, sjelo z vozovky a nabouralo do plotu a části obytného domu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:01 PETRÁČEK: Zachovat si tvář. O Číně, Tchaj-wanu, Kriegelovi a Vystrčilově Senátu
Lidové noviny
Uvažujete o vztahu k Tchaj-wanu? Pak si musíte připadat jako blázni. Zvláště když epidemie odsunuje vše ostatní na okraj. Jenže. Výrazem „zachovat si tvář“ se myslí čínský způsob uvažování. Ale zachovat si tvář potřebují i země jako Česko, aby neztratily sebeúctu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:00 Plachý člověk s kytarou. Dokument Meky o zpěvákovi Žbirkovi dorazí do kin 9. července
Lidové noviny
Filmový portrét Meky představující zpěváka Mira Žbirku z blízkosti a v nečekaných souvislostech dorazí do českých kin 9. července. Dokument o autorovi písní jako Biely kvet, Atlantida, Čo bolí to prebolí nebo Leň s ňou natočil Šimon Šafránek, který za svůj předchozí dokument King Skate získal Českého lva. Informoval o tom ředitel filmové distribuce Bontonfilm Ondřej Kulhánek.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:59 Část Smetanova nábřeží se uzavře i přes odpor opozice. V úseku budou restaurační zahrádky
Hospodářské noviny
Uzavření asi stometrového úseku jednoho jízdního pruhu na Smetanově nábřeží pro auta se i přes odpor pražské opozice i Prahy 1 uskuteční. Začne v sobotu. Zastupitelé v pátek mnoho hodin otázku probírali, návrh ODS a ANO na zrušení omezení však...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:46 Aktualizováno V Národním parku České Švýcarsko vypukl požár. Oheň zničil historické lovecké chaty Na Tokáni
Lidové noviny
V Národním parku České Švýcarsko u Rynartic v pátek shořely dvě historické chaty, které jsou kulturní památkou. Hasiči vyhlásili vysoký třetí stupeň požárního poplachu. Na místě jsou od rána desítky hasičů, pomáhá vrtulník. Oheň se rozšířil do lesa ve špatně přístupném skalnatém terénu, hasiči jej před 14:00 dostali pod kontrolu. ČTK to řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V pondělí chtěl majitel otevřít chaty pro turisty. "Je to šok," prozradil.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:32 Roušky úplně odložíme na konci června, odhaduje Vojtěch. Venku se bez nich nadechneme již v pondělí
Lidové noviny
Roušky by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohly i ve vnitřních prostorech odložit na konci června. Záležet to bude na epidemiologické situaci. Od pondělí 25. května nebudou roušky povinné venku, pokud bude člověk jen se členy své domácnosti nebo od ostatních bude dál než dva metry.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:27 Všichni by chtěli řidičák před prázdninami, v autoškolách je nával
MF Dnes
Dohnat dobu, kdy nemohli kvůli epidemii koronaviru standardně fungovat, se snaží učitelé i majitelé autoškol. A všichni se shodují, že o klienty zatím nouzi nemají. Zájem získat řidičský průkaz či potřebné potvrzení o školení ještě před prázdninami je ze strany veřejnosti velký.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:25 Epidemie koronaviru je hrozbou pro přežití Evropské unie, tvrdí Soros
MF Dnes
Evropská unie by nemusela přežít problémy způsobené současnou koronavirovou krizí, pokud těžce zasažené členské země, jako například Itálii, nepodpoří prostřednictvím vydávání věčných dluhopisů. Myslí si to americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:20 Občanská iniciativa KoroNERV-20 prosazuje úplné uvolnění cest do zahraničí a testy jen u rizikových zemí
Lidové noviny
Občanská iniciativa KoroNERV-20 navrhuje úplné uvolnění cestování, nikoliv pouze organizovaný výběr konkrétních destinací. Česká vláda by podle ní měla rozřadit jednotlivé země podle rizikovosti nákazy koronavirem a podle zhodnocení postupovat při návratu Čechů do vlasti.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:54 Aktualizováno Dejme příspěvek asi 2500 korun na žáka, navrhuje premiér Babiš
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš navrhne, aby vláda schválila příspěvek asi 2 500 korun na žáka pro pobyty ve škole v přírodě. Příspěvek by měl pomoci rodinám i provozovatelům areálů. V České republice jezdí ročně na školy v přírodě kolem 250 tisíc dětí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:39 Státní poukazy na dovolenou budou platit už v létě, plánuje Dostálová
MF Dnes
Státem dotované poukazy na dovolenou v Česku by podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) měly platit v létě. Vláda by podle ní mohla návrh projednat začátkem června a poukazy by se daly uplatnit v červenci nebo srpnu. Řeší se, zda bude tato podpora českého cestovního ruchu plošná, nebo bude pouze pro nejvíc zasažená místa.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:35 U pákistánského Karáčí se zřítilo civilní letadlo se stovkou lidí na palubě. Nehodu zřejmě nikdo nepřežil
Lidové noviny
V pákistánském Karáčí v pátek spadlo civilní letadlo. Karáčský starosta Vasim Achtar sdělil, že neštěstí nepřežil nikdo ze 107 lidí na palubě. Některá pákistánská média ale hovoří o přeživších, lékař z jedné karáčské nemocnice potvrdil úmrtí nejméně pěti lidí. Airbus A-320 se zřítil do obydlené oblasti poblíž letiště a podle pákistánského úřadu pro civilní letectví měl technické problémy..
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:27 Aktualizováno V Pákistánu se zřítilo letadlo se 107 lidmi, nehodu zřejmě nikdo nepřežil
MF Dnes
U pákistánského Karáčí havarovalo civilní letadlo. Podle tamního ministerstva dopravy v něm bylo 107 lidí, podle aerolinek 99. Karáčský starosta Vasim Achtar uvedl, že nehodu nikdo nepřežil, informace však zatím není potvrzená. Stroj se zřítil v obydlené oblasti, i kvůli tomu zatím počet obětí není jasný. Nehoda se stala jen pár dní poté, co vláda v omezené podobě znovu povolila domácí lety.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:19 Za letáky velebící smrt českých vojáků uložil soud Jiřímu Kopřivovi půlroční podmínku
Lidové noviny
Jiřímu Kopřivovi, který v centru Prahy vylepil letáky oslavující smrt českých vojáků v Afghánistánu, uložil v pátek soud půlroční podmíněný trest za schvalování trestného činu a za podněcování. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se obratem odvolal. Pro muže totiž žádal pětileté vězení za podporu a propagaci terorismu. Kopřiva uvedl, že je zásadním odpůrcem násilí a že jeho cílem bylo vyjádřit nesouhlas s vojenským konfliktem v Afghánistánu, nikoliv podporovat terorismus.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:03 Zdravotní sestra v Rusku se o nakažené starala v plavkách, potrestali ji
MF Dnes
Na ruských sociálních sítích se dostalo velké pozornosti sestřičce z nemocnice ve městě Tula. O pacienty nakažené koronavirem se starala oblečená do průhledného ochranného obleku, pod kterým měla pouze bikiny. Neobvyklý oděv odůvodnila tím, že jí bylo vedro. Místní ministerstvo zdravotnictví ji za to disciplinárně potrestalo. Sestřička však našla zastání u guvernéra i vrchní lékařky nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:03 Dostálová chce vyzvat Evropskou komisi k bilaterálnímu jednání. Na vině jsou ‚cestovní‘ vouchery za zrušené zájezdy
Lidové noviny
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) bude chtít vyzvat Evropskou komisi (EK) kvůli voucherům k bilaterálnímu jednání. Odpověď na dopis EK vytýkající uzákonění možnosti pro cestovní kanceláře (CK) vydávat místo hotovosti za zrušené cesty poukazy na zájezdy, který obdržela před týdnem, ministerstvo podle ní připravuje. Odpovědět má do 28. května.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 8:00 Podle posledního románu Eleny Ferrante chystají Netflix a Fandango seriál
Lidové noviny
Netflix a produkční společnost Fandango spojily síly při přípravě seriálu podle nejnovějšího románu italské spisovatelky Eleny Ferrante Prolhaný život dospělých. Kniha vyšla italsky v listopadu 2019 a setkala se s obrovským úspěchem. Recenzenty byla mimo jiné přirovnána k Flaubertově Citové výchově.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:59 Ukrajinec v noci vyvraždil skupinu sedmi přátel, s kterými byl na rybách. Utéct do lesa stihl jediný
Lidové noviny
Sedm svých známých z Kyjeva zabil po opilecké hádce v noci na pátek na severu Ukrajiny muž, který měl pronajatý rybník, u něhož skupina rybařila. Uniknout se podařilo jedinému člověku, který zločin oznámil. Informovala o tom místní policie.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:46 Řidič se řítil zúžením na D1 stošedesátkou, dvakrát rychleji než směl
MF Dnes
Rychlostí vyšší než 160 kilometrů v hodině se ve čtvrtek prohnal kolem policejní hlídky v úseku D1 na Vysočině šofér bílého audi. Povolenou rychlost překročil dvojnásobně. Zpovídat se z toho bude před přestupkovou komisí. Podle policie podobných případů na D1 přibývá.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:38 Muži v Brně explodovala výbušnina v tašce, je vážně zraněný
MF Dnes
Na tramvajové smyčce v brněnských Židenicích explodovala dopoledne muži výbušnina v tašce. Výbuch mu velmi těžce poranil ruku, nikdo další zraněn nebyl.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:34 Oslava smrti českých vojáků v Afghánistánu není na uvěznění, rozhodl soud
MF Dnes
Muži, který v centru Prahy vylepil letáky oslavující smrt českých vojáků v Afghánistánu, uložil soud v pátek půlroční podmíněný trest za schvalování trestného činu a za jeho podněcování. Státní zástupce žádal pět let vězení za podporu a propagaci terorismu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 7:05 Firmám obchodovaným na burze se propadají zisky. To se odrazí na poklesu dividend
Hospodářské noviny
Probíhající pandemie koronaviru způsobila kolaps korporátních zisků. Přestože většina firem, s jejichž akciemi se obchoduje na burze, reportovala v prvním čtvrtletí výsledky, které předčily odhady, dosáhl meziroční propad zisků amerických podniků...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:57 V Pákistánu se zřítilo dopravní letadlo, bylo v něm přes sto lidí
MF Dnes
U pákistánského Karáčí havarovalo civilní letadlo. Podle letecké společnosti PIA v něm bylo 107 pasažérů. Stroj se zřítil v blízkosti obydlené oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:37 U pákistánského Karáčí se zřítilo civilní letadlo se stovkou lidí na palubě. Při pádu narazilo do několika domů
Lidové noviny
U pákistánského Karáčí v pátek spadlo civilní letadlo. Podle pákistánské letecké společnosti PIA citované agenturou Reuters v něm bylo 107 pasažérů. Stroj se zřítil v blízkosti obydlené oblasti. Letadlo bylo na cestě z Láhauru a mělo přistávat na letišti v Karáčí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:36 V Pákistánu spadlo letadlo, bylo v něm přes sto lidí
MF Dnes
U pákistánského Karáčí spadlo civilní letadlo. Podle letecké společnosti PIA v něm bylo 107 pasažérů. Stroj se zřítil v blízkosti obydlené oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
Koronavirus znovu oživil ideu základního příjmu 22. 5. 6:35 Koronavirus znovu oživil ideu základního příjmu
Respekt
Španělská vláda bude rozhodovat o pravidelné částce peněz pro nejchudší domácnosti
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:26 Aktualizováno Spory Prymuly s Vojtěchem? Nabralo to absurdní rozměry, bylo to takové zvláštní divadlo, říká Hamáček
Lidové noviny
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v rozhovoru pro Lidovky.cz popsal, jak chce využít pozornost veřejnosti, kterou získal během koronakrize. Zmínil také, co jsme se dozvěděli díky epidemii nemoci covid-19 – například to, jak komplikovaný by byl život bez volného pohybu lidí i zboží přes hranice uvnitř Unie.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:22 Epidemie odeznívá. Plošné predikce a reprodukční číslo přestávají dávat smysl, uvedl šéf statistiků Dušek
Lidové noviny
Více než 100 lidí nakažených covidem-19 na 100 000 obyvatel je pouze ve 13 ze 76 okresů ČR. Plošné predikce a reprodukční číslo proto v současné době už moc nevypovídají. Na páteční tiskové konferenci to řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:17 Aktualizováno Problematická je Praha a důl Darkov, řekl k vývoji epidemie Vojtěch
MF Dnes
Česko zvládá epidemii koronaviru dobře, nejsou patrné žádné plošné negativní trendy. Na lokální úrovni je ale problém s Prahou a dolem Darkov, řekli v pátek ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Ani vlna uvolnění opatření z 11. května se na křivce nemocnosti nicméně neprojevila, dodal.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:15 Rusko bude dodržovat dohodu o otevřeném nebi, řekl Lavrov. Reagoval na rozhodnutí USA od dohody odstoupit
Lidové noviny
Rusko bude dodržovat všechna ustanovení dohody o otevřeném nebi, dokud bude platit. Agentuře RIA Novosti to v pátek řekl náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško. Reagoval tak na ohlášené rozhodnutí Spojených států odstoupit od této dohody, která umožňuje vzájemné kontrolní přelety nad signatářskými státy.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:09 S testováním v Darkově pomůže armáda, hygienici si zoufají nad pátráním
MF Dnes
Hygienici pokračují v masivním testování zaměstnanců Dolu Darkov na Karvinsku a jejich blízkých kvůli rozšíření nákazy koronavirem. Ze stovek testů zatím vyšlo pozitivně 150 vzorků, jen u 120 se však podařilo dohledat kontakty nakažených. V „pátrání“ pomáhá projekt chytré karantény i čipy, které monitorují při pohybu zaměstnance v dolech.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:06 Chaty Na Tokáni půjde možná obnovit, říkají památkáři. Ve hře je ale i jejich zánik či stavba replik
Lidové noviny
„V této oblasti jde o zcela mimořádný typ architektury,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Věra Brožová z územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem. Mimořádný architektonický počin podle ní na základě dosavadních fotografií přijde o všechny dřevěné výjimečné prvky. Chaty ale možná půjde v původní podobě obnovit.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:05 V Českém Švýcarsku shořely historické chaty, na místo se chystají památkáři
MF Dnes
V Národním parku České Švýcarsko shořely dvě historické chaty Na Tokání. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a na místo vyslali vrtulník s hasicím vakem. Památkáři se z torz budou snažit zachránit, co půjde.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 6:00 Někteří věřitelé zpochybňují odhadovanou cenu vydavatelství Mladá fronta
MF Dnes
Dva věřitelé Mladé fronty a. s., která je v konkurzu, zpochybňují znalecký posudek, jenž odhadl cenu vydavatelství. Kvůli tomu chtějí svolat novou schůzi věřitelů. Cena se podle znaleckého posudku pohybuje kolem 30 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:57 Na prohraný soud s učitelkou musí škole potřebné miliony půjčit město
MF Dnes
Žďárská základní škola Švermova prohrála hlavní část pracovněprávního sporu s bývalou zaměstnankyní Hanou Humpolíkovou. Učitelce musela vyplatit 2,3 milionu korun, další necelé dva miliony státu na povinné odvody. Přes čtyři miliony škola nemá, proto požádala o pomoc město coby svého zřizovatele.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:55 Aktualizováno V Darkově otestují víc lidí, hygienici si zoufají nad hledáním kontaktů
MF Dnes
Hygienici pokračují v masivním testování zaměstnanců Dolu Darkov na Karvinsku a jejich blízkých kvůli rozšíření nákazy koronavirem. Ze stovek testů zatím vyšlo pozitivně 150 vzorků, jen u 120 se však podařilo dohledat kontakty nakažených. V „pátrání“ pomáhá projekt chytré karantény i čipy, které monitorují při pohybu zaměstnance v dolech.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:54 Výzvy 2020: Jakimič, Vítková, Březina, Vondráček... Špičky byznysu nahlédnou do budoucnosti Česka. Ptejte se už teď
Hospodářské noviny
V posledním květnovém týdnu se rozvolní většina zbylých restrikcí, do škol se vrátí aspoň část dětí, roušky už nebudou všude povinné. Na ekonomiku ovšem to nejtěžší teprve čeká - nezaměstnanost půjde nahoru, některé obory se budou vzpamatovávat i...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:47 Aktualizováno Prymula vyloučil vstup do politické strany i kandidaturu na prezidenta. Chce působit také v akademické sféře
Lidové noviny
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který přechází na konci května do nové funkce zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví na úřad vlády, chce zároveň působit v akademické sféře. Politické ambice v pátečním rozhovoru pro CNN Prima News vyloučil, neplánuje vstoupit do politické strany ani kandidovat na prezidenta.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:31 Nečas se hádal s Nagyovou, že inkasuje peníze za schůzky s ním, tvrdí Šlachta
MF Dnes
Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta tvrdí, že expremiér za ODS Petr Nečas věděl, že Jana Nagyová, vrchní ředitelka jeho kabinetu a jeho současná druhá manželka, inkasovala 50 tisíc korun, když někdo chtěl schůzky s předsedou vlády. „Věděl to. Věděl i to, že za ní chodí kmotři,“ řekl Šlachta v rozhovoru pro Týdeník Echo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:30 ŽIVĚ: Vojtěch čeká na podzim epidemii chřipky i koronaviru. Musíme zvýšit proočkovanost populace, říká
Lidové noviny
Ministerstvo zdravotnictví a Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) představují na společné tiskové konferenci aktuální stav šíření nemoci covid-19 v Česku. Odborníci také prezentují vliv postupného uvolňování opatření na průběh epidemie.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:29 Šéfa koronavirového týmu s protikorupčním vyznamenáním zatkli za korupci
MF Dnes
Italská policie ve čtvrtek zatkla spolu s dalšími devíti lidmi šéfa sicilského odborného týmu zodpovědného za boj s koronavirovou epidemií. Podle policie se podíleli na rozsáhlé korupční síti zneužívající veřejné zakázky ve zdravotnictví. Informovala o tom agentura ANSA. Šéf protikoronavirového týmu byl v minulosti oceněn za potírání korupce.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:27 Renault je na pokraji zániku, jiné automobilky propouštějí tisíce lidí
MF Dnes
Francouzský výrobce automobilů Renault by mohl zaniknout, pokud v brzké době nedostane pomoc, která mu umožní čelit dopadům koronaviru. V pátek to řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Automobilka se teď podle něj musí přizpůsobit novým podmínkám. Také automobilka Nissan chce propouštět 20 tisíc lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:27 Koho křísit dřív? Mnozí kadeřníci po domluvě při stříhání štíty odkládají
MF Dnes
Po nucené pauze kvůli šíření nového typu koronaviru se kadeřníci a holiči minulý týden vrátili do práce. Práci jim však ztěžuje dvojí ochrana obličeje. Mnozí z nich si proto po domluvě se zákazníky ochranný štít odkládají. Premiér Andrej Babiš dříve uvedl, že by vláda mohla odložení štítů projednat v pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:19 Oslabená koruna pomůže cestovnímu ruchu
Hospodářské noviny
Koruna během koronakrize citelně oslabila. Na úroveň před úderem viru, tedy na kurz pod 25 korunami za euro, se trvaleji dostane teprve v roce 2023, shodují se experti na trhu. To je nepříjemnost pro české dovozce, zejména pak nad rámec jejich...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:17 Aktualizováno Testování v Darkově se dotkne více lidí, s dohledáváním kontaktů je potíž
MF Dnes
Hygienici pokračují v masivním testování zaměstnanců Dolu Darkov na Karvinsku a jejich blízkých kvůli rozšíření nákazy koronavirem. Ze stovek testů zatím vyšlo pozitivně 150 vzorků, jen u 120 se však podařilo dohledat kontakty nakažených. V „pátrání“ pomáhá projekt chytré karantény i čipy, které monitorují při pohybu zaměstnance v dolech.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:08 Aktualizováno Už bez Prymuly. Vojtěch a další se vyjádří k vývoji epidemie covid-19
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví v čele s ministrem Adamem Vojtěchem vyhodnotí dosavadní vývoj epidemie covid-19. Vyjádří se také k uvolňování vládní opatření. V pondělí 25. května má přijít doposud největší vlna uvolňování, lidem se otevřou hospody, nově se otevřou také bazény či vnitřní prostory hradů a zámků.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:59 Fuck You, Daddy! V ústecké Antigoně si Rímský zahraje populistu Kreóna
MF Dnes
Podívat se skrze starou antickou hru na naši současnost slibuje novinka ústeckého Činoherního studia nazvaná „Antigona (Fuck You, Daddy)“, která má premiéru už 25. května. V jedné z hlavních rolí se objeví Kryštof Rímský.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:51 Aktualizováno V Dole Darkov bylo potvrzeno 120 nakažených horníků a jejich 12 příbuzných. Hygienici otestují 2400 lidí
Lidové noviny
V souvislosti s hromadnou nákazou covidem-19 v Dole Darkov na Karvinsku hygienici aktuálně evidují 120 nakažených horníků a 12 jejich příbuzných. Nemocní jsou i čtyři Poláci a Slovák. Hygienici budou při plošných testech kvůli koronaviru v Dole Darkov testovat 2400 lidí. Původně se mluvilo o tom, že o víkendu se bude testovat zbývajících zhruba tisíc zaměstnanců. Nakonec jich ale bude více. Testy už začaly a potrvají do pondělí, řekla krajská hygienička Pavla Svrčinová.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:50 Pes pokousal dívku, záchranáři pro ni do vsi u Prahy poslali vrtulník
MF Dnes
Ve čtvrtek večer letěl záchranářský vrtulník do obce Mratín na Praze-východ, kde pes pokousal dívku školního věku. „Pes střední velikosti napadl a pokousal dítě školního věku v obci Mratín. Případem se nyní zabývají brandýští kriminalisté,“ řekla mluvčí středočeských policistů Eva Hašlová.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:45 Ústecká policie stíhá muže z filmu V síti. Za šíření dětské pornografie mu hrozí dva roky vězení
Lidové noviny
Ústecká policie stíhá muže, který vystupoval v dokumentu V sítí, kvůli šíření dětské pornografie. Muži, jenž se živí pořádáním akcí pro děti, hrozí dva roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:44 ŠTÍPKOVÁ: Dycky Most aneb Vstříc lepším zítřkům rychlostí dva centimetry za minutu
Lidové noviny
Dámy a pánové, cirkus bude! Konečně se několik moudrých hlav (samozřejmě s ústy zakrytými rouškami přesně dle současných nařízení) sešlo a vymyslelo pravidla.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:42 Ústecká policie stíhá muže z filmu V síti kvůli šíření dětské pornografie
MF Dnes
Ústecká policie stíhá muže, který vystupoval v dokumentu V síti, kvůli šíření dětské pornografie. Muži, jenž se živí pořádáním akcí pro děti, hrozí dva roky vězení. Informoval o tom v pátek server iROZHLAS.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:37 Trump si odmítl nasadit roušku při návštěvě továrny, vyvolal pobouření
MF Dnes
Americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se opětovně podařilo vzbudit pohoršení svým chováním. Př návštěvě michiganské továrny automobilky Ford, která vyrábí plicní respirátory, si Trump odmítl i přes opakované naléhání místních představitelů nasadit roušku.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:33 Část Česka zasáhne v sobotu silný vítr s nárazy až 65 km/h. Může lámat stromy a působit škody na budovách
Lidové noviny
V sobotu odpoledne zasáhne část Česka silný vítr s nárazy až 65 km/h. Může lámat stromy a způsobit menší škody na budovách, dnes o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí pro jižní Čechy, Vysočinu, Pardubický kraj a části krajů Středočeského, Královéhradeckého a Jihomoravského, a to od sobotních 14:00 do 22:00.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:26 Senior v autě zabloudil cestou do vedlejší vsi, po D1 uháněl v protisměru
MF Dnes
Chtěl na návštěvu k synovi, místo toho zabloudil a v protisměru najel na dálnici D1. Řidiči si nebezpečného vozu všimli ve čtvrtek dopoledne před Brnem. Policisté seniora zastavili až sedmdesát kilometrů od domova.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:22 Aktualizováno Za vraždu manželky střelou do hlavy v hospodě dostal otec tří dětí 14 let
MF Dnes
Krajský soud v Hradci Králové poslal obžalovaného M. D. na 14 let do věznice s ostrahou za vraždu manželky. Loni v červenci ženu legálně drženou zbraní střelil do hlavy v rychnovské restauraci. Rodiče tří dětí tehdy řešili dlouhodobé rodinné neshody a podmínky rozvodu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:10 Stále více lidí platí za bydlení sexem. Kvůli krizi jejich počet vzrostl
MF Dnes
Čím dál větší počet pronajímatelů ve Spojených státech a Británii žádá po svých nájemnících sex výměnou za odpuštění placení nájemného. Důvodem je zřejmě koronavirová pandemie, během níž má kvůli karanténě či ztrátě pracovního místa velké množství lidí potíže platit za bydlení, uvedla agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 4:04 Aktualizováno Nárůst počtu případů covidu-19 byl ve čtvrtek nejnižší za týden, aktuálně nemocných stále přibývá
Lidové noviny
Denní nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem byl v Česku ve čtvrtek nejnižší za celý týden. Přibylo 33 nových případů na celkových 8754. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:55 Aktualizováno Nárůst nemocných covid-19 byl ve čtvrtek nejnižší za týden, nikdo nezemřel
MF Dnes
Denní nárůst počtu potvrzených případů covidu-19 způsobovaného koronavirem byl ve čtvrtek nejnižší za tento týden. Přibylo jich 33 na celkových 8 754. Mírně stouplo i množství lidí vyléčených z covidu-19, o tři na 5 932. Počet zemřelých stagnoval na 306. Za středu podle revidovaných údajů ministerstva přibyly asi čtyři desítky vyléčených a tři zemřelí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:47 VIDEO: Tvůrce Temného rytíře poodhalil Tenet, akční sci-fi plnou špionů
MF Dnes
John David Washington ztvárnil hlavní postavu v akční sci-fi Tenet, kterou natočil tvůrce Dunkerku či Temného rytíře Christopher Nolan. Do kin se chystá podle distributorů „již brzy“, v ideálním případě během léta.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:44 Ze smrti motorkáře na D5 obvinili řidiče mercedesu, nezvládl předjíždění
MF Dnes
Středočeští policisté obvinili dvaapadesátiletého řidiče z usmrcení nedbalosti a neposkytnutí pomocí. O víkendu autem srazil motorkáře na dálnici D5 a ujel. Motorkář i přes pomoc ostatních řidičů na místě zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:42 Hygienici couvli. U předškolních dětí není dezinfekce nutná, rozhodli
MF Dnes
U předškolních dětí není nutné, aby používaly dezinfekci. Při čištění rukou postačí důkladné půlminutové mytí tekutým mýdlem a teplou vodou a osušení jednorázovými papírovými ručníky. Takové doporučení k provozu mateřských škol či dětských skupin v souvislosti s covidem-19 vydali pražští hygienici na webu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 3:32 ZVĚŘINA: Česko za školou. Generace zdravých negramotů nepředstavuje nadějnou budoucnost
Lidové noviny
O děti jsme se aktuálně postarali, ty, které nutně potřebují, kvůli přijímačkám nebo maturitám, už školy navštěvují. Ale co ty, které zůstaly doma? Těm „odpadlo“ čtvrt roku výuky, což by nebyla katastrofa, kdyby se podobná situace už neměla v příštích letech opakovat. Jenže opakovat se může.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:57 Je to zákeřné, kritizuje Turecko usnesení českého Senátu ke genocidě Arménů
MF Dnes
Turecké ministerstvo zahraničí kritizuje usnesení, v němž český Senát ve středu odsoudil genocidu Arménů Turky v roce 1915. „Skutečnost, že usnesení bylo přijato v situaci, kdy v Senátu bylo málo členů a kdy celý svět bojuje s pandemií koronaviru, odhaluje zákeřnost, jaká se za tím skrývá,“ uvedlo podle tureckého portálu Haberler ministerstvo zahraničí v Ankaře.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:54 V Českém Švýcarsku hoří historické chaty Na Tokání
MF Dnes
V Národním parku České Švýcarsko hoří historické chaty Na Tokání. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a na místo vyslali vrtulník s hasicím vakem.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:45 Kupovat levné hrnce nemá smysl ani v krizi, říká majitel Potten & Pannen - Staněk
Hospodářské noviny
"Koronavirová krize byla velkým šokem, ale nahrálo nám, že Češi začali ještě víc vařit," říká Pavel Staněk, jeden ze dvou majitelů firmy Potten & Pannen - Staněk, která v Česku a na Slovensku prodává kuchyňské vybavení prémiových značek.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:39 Olšanské náměstí zaplavila voda, při havárii se propadla vozovka
MF Dnes
Kvůli rozsáhlé havárii vodovodního řadu na Olšanském náměstí na pražském Žižkově byla ve čtvrtek večer uzavřena Prokopova ulice. Vozovka zcela zmizela pod vodou. Autobusy hromadné dopravy jezdily odklonem, provoz byl obnoven ještě v noci. Lidem v okolí voda teče bez problémů.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:35 Reportáž z Darkova: Ve sprchách je nás po šichtě i dvě stě, říká havíř
MF Dnes
Čtyřicetiletý horník vchází do klece, kterou sfárá desítky metrů hluboko pod zem. „Nedá se v tom dýchat, natož rubat. Žádné rozestupy nejsou, všichni jsou nalepení na sobě a tak to je celý den,“ popisuje havíř z dolu, který je nyní novým a zároveň největším ohniskem nákazy covid-19 v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:32 Policie vypátrala řidiče, který na dálnici D5 u Zdic srazil motorkáře. Ten na místě zemřel
Lidové noviny
Policisté vypátrali řidiče osobního auta, který podle nich v sobotu na dálnici D5 u Zdic na Berounsku srazil motocyklistu a ujel. Motorkář utrpěl zranění, jimž na místě podlehl. Kriminalisté obvinili dvaapadesátiletého řidiče osobního vozu z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci, za což mu hrozí až šest let, uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2:22 Hygienici v Darkově evidují už 120 nakažených horníků. Plánují otestovat dalších 2400 zaměstnanců
Hospodářské noviny
V souvislosti s hromadnou nákazou covidem-19 v Dole Darkov na Karvinsku hygienici aktuálně evidují 120 nakažených horníků a 12 jejich příbuzných, u nichž je hotovo epidemiologické šetření. Celkem mají hygienici ale okolo 150 pozitivních testů, jenže...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:55 Brazílie překonala rekord v počtu mrtvých za den, USA hlásí 1255 obětí
Lidové noviny
Počet úmrtí po nákaze koronavirem v Brazílii překročil 20 000. Ve čtvrtek zde zemřelo 1188 lidí s nemocí covid-19, což je doposud nejvyšší denní bilance. Celkem už jihoamerická země eviduje 310 087 případů koronavirové nákazy, přičemž 18 508 jich přibylo v posledních 24 hodinách. Ve Spojených státech zemřelo s nemocí covid-19 za posledních 24 hodin 1255 lidí. V porovnání s předchozím dnem je denní přírůstek o více než 300 nižší.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:52 RECENZE: Obamová se umí prodat. Můj příběh by byl skvělý start kampaně
MF Dnes
Pokud by se Michelle Obamová rozhodla vyslyšet volání demokratické strany a kandidovala po boku Joe Bidena na viceprezidentku USA, nový biografický dokument Můj příběh je tím nejlepším startem kampaně.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:46 Na Dole Darkov hygienici evidují již 120 lidí nakažených koronavirem
MF Dnes
V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov hygienici eviduji 120 nakažených zaměstnanců a 12 příbuzných. Nemocní jsou i Poláci a Slovák.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:41 USA vydírají Hongkong a zasahují do našich vnitřních záležitostí, tvrdí Čína
MF Dnes
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vydírá hongkongskou vládu a nedávná prohlášení Washingtonu jsou jasným zásahem do vnitřních záležitostí Číny. Podle agentury Reuters to uvedly čínské úřady. Pompeo prohlásil, že kvůli nedávnému zacházení s hongkongskými prodemokratickými aktivisty je pro USA těžší posoudit, zda území má stále rozsáhlou autonomii ve vztahu k Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:14 Raději žádný cíl. Čína kvůli koronaviru nestanovila růst HDP
MF Dnes
Čína si letos nestanoví cíl růstu hrubého domácího produktu (HDP), oznámil premiér země Li Kche-čchiang na úvod výročního plenárního zasedání parlamentu s tím, že kvůli dopadům pandemie na ekonomiku je těžké dělat jakékoliv prognózy. Podle agentury Reuters je to poprvé od roku 1990, kdy si kabinet nevytkne žádný cíl ohledně růstu hospodářství.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 0:43 Karanténu někdo nevydržel a šel za milenkou, párům mohla ale i prospět, říká párový terapeut Vojtko
Hospodářské noviny
Bez fyzična vztah neuděláte, partnera si musíte očichat, jinak se zamilujete jen do své představy. Někomu mohla karanténa i prospět, najednou měly páry čas si popovídat nebo se i pohádat, aférám na jednu noc ale neodzvonilo. Někteří neudrželi touhu...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 0:39 Česko má k dispozici stát z devadesátých let. A kvůli tomu se teď tisíce lidí dostávají do velké nouze
Hospodářské noviny
Je strašná škoda, že si neumíme zvolit politiky, kteří by alespoň teď, v době přicházející krize, byli schopni zmodernizovat stát. Ten neskutečně komplikovaný, neefektivní, zkostnatělý a papalášský systém úřadů a organizací se v Česku od...
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 0:30 Olšanské náměstí zaplavila voda, havárii způsobila propadlá vozovka
MF Dnes
Kvůli rozsáhlé havárii vodovodního řadu na Olšanském náměstí na pražském Žižkově byla ve čtvrtek večer uzavřena Prokopova ulice. Vozovka zcela zmizela pod vodou. Autobusy hromadné dopravy jezdily odklonem, provoz byl obnoven ještě v noci.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 0:28 Brněnský vodojem připomíná podzemní katedrálu, roky do něj nikdo nevkročil
MF Dnes
Až do tohoto týdne byl tento podzemní prostor naprostou záhadou. Do cihlového vodojemu z konce 19. století, druhého nejstaršího ze tří pod Žlutým kopcem v Brně, dlouhé roky nevkročil žádný člověk. Alespoň oficiálně. Nyní do něj dostali možnost nahlédnout redaktorka s fotografem MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Vojtěch a experti vyhodnotí vývoj epidemie, biker Kulhavý zdolá Lysou horu místo Everestu
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Jan Hamáček: Některé kroky Evropské komise mohly být rychlejší, úplně si to prostě nesedlo
Lidové noviny
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v rozhovoru pro Lidovky.cz popsal, jak chce využít pozornost veřejnosti, kterou získal během koronakrize. Zmínil také, co jsme se dozvěděli díky epidemii nemoci covid-19 – například to, jak komplikovaný by byl život bez volného pohybu lidí i zboží přes hranice uvnitř Unie.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Jak vysvětlit dítěti, že nemůže do školy? Manuál pro rodiče k začátku výuky
Lidové noviny
Od příštího týdne se někteří žáci prvního stupně vrátí do tříd a připojí se tak k deváťákům, kteří nastoupili nedávno. Ne ale všichni. Z bezpečnostních důvodů budou ve školách utvořené patnáctičlenné skupinky, které se nemají potkávat na chodbách, v šatnách či v jídelně u oběda.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Poslední slovo Petrušky Šustrové: Přežijí nevládky?
Lidové noviny
Doneslo se ke mně, že se státní úředníci v souvislosti s původně nepředpokládanými obrovskými výdaji, souvisejícími s epidemií koronaviru, rozhodli hledat, kde ušetřit. A našli! Našli desítky nevládních organizací, kterým se dá napříště odebrat státní podpora. Nevládky přece nevydělávají, nekyne z nich zisk ani k tomu nejsou určeny, a tudíž nejsou okem pragmatika, který nezná nic než čísla, zisk a výdělek, k ničemu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Rozhovory mezi EU a Británií drhnou. Brexit bez dohody je stále ve hře
Lidové noviny
Jednání o budoucích vztazích mezi Spojeným královstvím a EU po brexitu opět přinesla dramatickou situaci. Podle vrchního vyjednavače EU Michela Barniera je třeba nová „dynamika“ a zástupci britské vlády by si měli rozmyslet, jakým tónem chtějí komunikovat. Ve vzduchu stále visí hrozba brexitu bez dohody.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 České kempy jsou na léto připravené. Se zamluvením chatky neváhejte, většina je už obsazená
Lidové noviny
Běžně jsou touto dobou kempy již dávno otevřené a minimálně o víkendech plné lidí. Letos je tomu jinak. Kvůli pandemii musely zůstat zavřené. Sezona v nich začne až v nejbližších dnech. Otevřít totiž mohou nejdříve v pondělí, tedy po poslední vlně rozvolňování opatření kvůli covid-19. Některé tak učiní hned, jiné až od následujícího víkendu, některé otevřou v červnu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Jsem fanda věcí, co posluchačům hned nejdou na ruku, říká zpěvačka Lenny
Lidové noviny
Česká zpěvačka Lenny (vlastním jménem Lenka Filipová) po svém úspěšném debutovém albu Hearts (2016) vydává novinku Weird & Wonderful. Se serverem Lidovky.cz si promluvila o kariéře, jednotlivých písních i plánovaném největším koncertu své kariéry. Weird & Wonderful vychází 22. května.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 23:00 Jádro táborského polního vojska přešlo do Uher, kde hájilo hranici proti Turkům. Ve službách umírajícího Zikmunda
Lidové noviny
Zikmundovo přijetí a jeho druhá korunovace situaci v zemi zklidnily. Přispěl k tomu i obnovený chod centrálních úřadů, především zemského soudu. O politické stabilitě se ale mluvit nedalo. Část poražených radikálů se odmítala smířit se změnou poměrů a dávala najevo nespokojenost i vzdor. Největší vrásky dělal panovníkovi Tábor a jeho svébytná církevní organizace vedená Mikulášem z Pelhřimova.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 POLITICKÝ DIÁŘ: Jandák za ANO vyzve Štěcha o Senát
MF Dnes
Všichni tři bývali populárními tvářemi sociální demokracie. Dnes tam z nich zůstal pouze místopředseda Senátu Milan Štěch. V podzimních volbách se s ním o křeslo v Pelhřimově nejspíš utkají donedávna místopředseda jihočeské ČSSD Stanislav Mrvka a za hnutí ANO také exministr kultury Vítězslav Jandák. Čeká nás „Bitva tří socanů“.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 Žádná data netajíme, ohradil se epidemiolog. Odchodu Prymuly lituje
MF Dnes
Profesor epidemiologie Roman Chlíbek je členem pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví pro uvolňování karantény. V rozhovoru po Skypu se ohradil proti výtkám některých opozičních politiků, podle kterých vláda tají důležitá epidemiologická data. Zároveň vyjádřil lítost, že z ministerstva odchází náměstek Roman Prymula.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 Ukrajinci by bývalého baviče volili znovu. Vzal bych to, překvapil Zelenskyj
MF Dnes
Rychle změny sice nepřišly, bývalého baviče by si přesto Ukrajinci jako svého prezidenta zvolili znovu. „Čekal jsem válku. Ne Trumpův impeachment nebo pandemii,“ napsal Volodymyr Zelenskyj v hodnocení svého prvního roku ve funkci pro list The New York Times.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 Mají strach. Ve sprchách je nás po šichtě i dvě stě, říká havíř z dolu Darkov
MF Dnes
Čtyřicetiletý horník vchází do klece, kterou sfárá desítky metrů hluboko pod zem. „Nedá se v tom dýchat, natož rubat. Žádné rozestupy nejsou, všichni jsou nalepení na sobě a tak to je celý den,“ popisuje havíř z dolu, který je nyní novým a zároveň největším ohniskem nákazy covid-19 v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 Odcházení primasa Duky. Kdo po něm?
Hospodářské noviny
Kvůli koronavirové epidemii ta otázka šla na chvíli stranou. Mezi českými katolíky teď ale opět ožívá. Kdo bude příští hlavou české církve po současném arcibiskupovi pražském Dominiku Dukovi, který je na tomto postu od roku 2010? Duka zaslal kvůli...
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 18:00 Muž, který musí obhájit svou roli. Nový předseda Nejvyššího soudu by měl ukázat, že není Zemanovým mužem
Hospodářské noviny
Před novým předsedou Nejvyššího soudu Petrem Angya­lossym stojí těžká úloha. Přesvědčit veřejnost i justici, že bude dobrým šéfem nejvyšší soudní instance v zemi. Práci mu výrazně ztížil prezident Miloš Zeman, jenž takřka neznámého soudce jmenoval....
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 30. května 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat