Zpět MF Dnes Čtvrtek, 21. května 2020
Hledat Rubriky 21. 5.

MF Dnes

Čtvrtek, 21. května 2020
Close
Inzerce
21. 5. 22:09 Pro přenašeče koronaviru chtěl smrt. Teď se Kadyrov sám nakazil, píší média
MF Dnes
Jeden z nejvlivnějších politiků v současném Rusku Ramzan Kadyrov, který stojí v čele autonomního Čečenska na neklidném severním Kavkaze, byl letecky přepraven do Moskvy a hospitalizován s podezřením na koronavirus. Oznámila to ve čtvrtek ruská média s odvoláním na neoficiální zdroje, čečenské úřady se zdržely vyjádření.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,14 -0,142%
USD 21,97 -0,223%
CHF 24,17 +0,062%
21. 5. 21:21 Nový Zéland má recept, jak nakopnout ekonomiku: čtyřdenní pracovní týden
MF Dnes
Vysoce postavení vládní činitelé po celém světě přemýšlí, jak probudit ekonomiku z koronavirové pandemie. S nápadem přichází i premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová. Podle ní by čtyřdenní pracovní týden umožnil lidem častěji cestovat a posílil by tak odvětví turismu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 14:35 Evropa se musí připravit na druhou vlnu koronaviru, tvrdí unijní expertka
MF Dnes
„Vyhlídka na druhou vlnu koronavirové infekce v Evropě už není vzdálenou teorií, ale realitou,“ říká šéfka Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) Andrea Ammoniová. Otázkou podle ní zůstává, kdy a v jakém rozsahu nemoc covid-19 opět udeří. „Virus se lidem velmi dobře přizpůsobil. Imunitu stále nemá většina populace. Je zapotřebí dodržovat pravidla,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 14:00 Krize nekrize, zdražování bytů nebere konce, vyplývá z cenové mapy
MF Dnes
Dopad koronavirové krize na trh s nemovitostmi byl zatím velice omezený a ke zlevňování bytů nejspíš nepovede. Vyplývá to z analýzy společnosti CeMap a portálu Reality.iDNES.cz. Za poslední tři roky se ceny nemovitostí v Česku zvedly v průměru o 40 procent, loni byl nárůst 13 procent napříč všemi kraji, tvrdí studie.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 13:38 V Nizozemsku nakazili člověka koronavirem norci. Virus přenášejí i kočky
MF Dnes
Kuriózní případ nákazy koronavirem hlásí Nizozemsko. Muž, který pracoval na kožešinové farmě, se zřejmě nakazil koronavirem od chovaných norků. Vědci na definitivním potvrzení případu ještě pracují, přesto vláda vyzvala majitele kožešinových farem, aby své provozy předčasně uzavřeli. Podle vlády nákazu mezi farmami přenáší kočky.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 12:51 Vakcína proti koronaviru? Jsme optimisté, snad bude příští rok, říkají vědci
MF Dnes
Vědci z celého světa, kteří pracují na vývoji vakcíny proti koronaviru, začínají být opatrně optimističtí, že toto úsilí do konce příštího roku přinese ovoce. Ve středeční analýze současného „závodu o vakcínu“ to napsal deník The New York Times. Naděje živí mimo jiné výzkum bostonské laboratoře, jejíž prototyp očkovací látky údajně ochránil před nákazou opice.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 12:11 Aktualizováno USA vystupují z vojenské dohody umožňující přelety, vadí jim chování Ruska
MF Dnes
Spojené státy odstupují od vojenské dohody, která umožňuje provádět vzájemné kontrolní přelety nad signatářskými státy. Dohoda o otevřeném nebi, kterou vedle USA, Kanady a Ruska uzavřela většina evropských zemí včetně Česka, vstoupila v platnost v roce 2002. Podle amerických médií je prezident Donald Trump připraven ukončit i americko-ruskou smlouvu START o omezení strategických zbraní.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 12:07 Od června bude v lékárně místo e-receptu stačit občanka, oznámila komora
MF Dnes
Od 1. června bude možné si vyzvednout léky v lékárně s občanským průkazem nebo pasem místo e-receptu vytištěného na papíře, v mailu nebo jako SMS v telefonu. O změně informovala Česká lékárnická komora, která po ní volala.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 11:48 „Stát tu od toho není.“ Slovensko firmám kompenzace platit nebude
MF Dnes
Slovenská vláda podle ministra financí Eduarda Hegera nehodlá plně kompenzovat firmám ztráty, které mají kvůli uzavření provozoven v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Úřadu hlavního hygienika teď hrozí žaloby.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 11:47 Počty nově nakažených mají výkyvy, ve čtvrtek zatím přibylo 22 pacientů
MF Dnes
Česko registruje tento týden výrazné změny v denních počtech nově nakažených. Ve čtvrtek zatím testy odhalily 22 případů koronaviru. Nárůst stejně jako v úterý zpomalil, zrychlil naopak ve středu a v pondělí. Pozitivní je přírůstek 92 vyléčených, jejich celkový počet se už blíží k 6 000. Ve čtvrtek zatím zemřeli dva lidé s covidem-19.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 11:33 Z minaretů v Turecku zněla píseň italských partyzánů. Sabotáž, tvrdí úřady
MF Dnes
Z minaretů některých mešit v západoturecké provincii Izmir se ve středu odpoledne ozvala místo tradičního muezínova volání k modlitbě italská protestní píseň Bella Ciao, která byla ve čtyřicátých letech minulého století hymnou italských partyzánů. Místní úřady to nejprve popřely, posléze uvedly, že šlo o sabotáž, kterou vyšetřují.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 11:10 Soud podmíněně zastavil stíhání exposlance v kauze mosteckého fotbalu
MF Dnes
Známý politik a fotbalový funkcionář Josef Tancoš (ČSSD) dotační podvod vůči městu Most podle soudu nespáchal. Senát jeho počínání v kauze převodu práv mezi fotbalovými kluby nejprve překvalifikoval na porušení povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti a pak trestní stíhání podmíněné zastavil.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 11:05 Útočník od autobusů či bojovníci z Donbasu. Koho všeho soudili z terorismu
MF Dnes
Odvolací soud ve čtvrtek potvrdil desetiletý trest bývalému pražskému imámovi Sameru Shehadehovi, který byl odsouzen za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Představujeme výběr případů i dalších lidí stíhaných či souzených v České republice v posledních letech ve spojitosti s údajným či skutečným terorismem.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 11:00 OBRAZEM: Uzavřené hranice, lékaři z Motola. Koronavirus očima Michala Sváčka
MF Dnes
Koronavirová krize obrátila lidem život naruby. Ve svých fotografiích si toho všímá i Michal Sváček. Byl na hranicích s Německem, když se v polovině března několik minut po půlnoci neprodyšně uzavřela celá Česká republika. Fotograf MF DNES vyrazil také za lékaři, kteří s nemocí covid-19 bojují v pražské motolské nemocnici a zachytil všední život s rouškou.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 10:58 Přichází tvrdý boj o 500 miliard eur. Přežije to eurozóna?
MF Dnes
Prezidenty a premiéry zemí Evropské unie čeká v příštích týdnech a měsících tvrdé vyjednávání o podmínkách, za nichž státy společně pomohou firmám a lidem v oblastech zasažených nynější pandemií covidu-19. Základem by se podle představ nejsilnějších unijních ekonomik – tedy Německa a Francie – měla stát společná půjčka ve výši 500 miliard eur, tedy asi 13,5 bilionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 10:50 Brazílie má rekordní počty nakažených, dohání Rusko. Evropa se stabilizuje
MF Dnes
Situace kolem koronaviru se v Brazílii zhoršuje tak, že by brzy v počtu nakažených mohla předstihnout Rusko. Za uplynulých čtyřiadvacet hodin jich tam přibylo 20 000, celkem má jihoamerická země už téměř 300 000 infikovaných. Nejpostiženější zemí světa zůstávají Spojené státy americké, naopak v Evropě se situace pomalu stabilizuje.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 10:47 Migranti v Lanžhotě nevydrželi cestu z Rumunska a vylezli z návěsu
MF Dnes
V konstrukci návěsu kamionu se ukrývala dvojice mužů, kteří se nelegálně dostali do Česka. Na hraničním přechodě v Lanžhotě nepříjemnou cestu nevydrželi a z úkrytu vylezli. Vzápětí na ně natrefila policie, která je zadržela.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 10:45 Škola v Havířově přerušila výuku deváťáků. Nakazil se syn horníka z Darkova
MF Dnes
Třináct dětí a dvě učitelky ze Základní školy generála Svobody v Havířově jsou v současnosti v nařízené karanténě. Testy totiž odhalily přítomnost koronaviru u jednoho z deváťáků, který se v minulých dnech se svými spolužáky připravoval na přijímací zkoušky na střední školu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 10:27 Pomohli nemocnicím v době krize, vysloužili si podezření finančního úřadu
MF Dnes
Domažlická firma, která se specializuje na lůžkoviny pro alergiky, vyráběla v době koronavirové krize roušky pro nemocnice. Jak říká majitel firmy, pomáhali zachránit to, co stát v prvních týdnech pandemie zanedbal a nezvládal. Teď se ale na firmu zaměřil finanční úřad kvůli podezřelému zvýšení tržeb.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 10:13 Libanon je na pokraji potravinové krize. Osmdesát procent zboží je z dovozu
MF Dnes
Libanon stojí na prahu potravinové krize, a to je situace, která by ještě před deseti byla nepředstavitelná, napsal premiér Hasan Dijáb pro čtvrteční vydání listu The Washington Post. Mnoho Libanonců už podle něj přestalo kupovat maso, ovoce a zeleninu a brzy možná nebudou mít ani na chleba. Dijáb se odvolává také na zjištění organizace Human Rights Watch a na Světovou banku, které varovaly, že více než polovina libanonských domácností bude mít letos problém zajistit si jídlo.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 9:52 Podvodnice sehrála úmrtí, muž přišel o peníze a pak ji přistihl na Facebooku
MF Dnes
Dvě stě tisíc korun vylákala sedmadvacetiletá žena z Brněnska z o dva roky staršího muže, se kterým se seznámila na internetu. Dva měsíce si psali a podvodnice si navymýšlela spoustu historek, proč nutně potřebuje peníze. Nakonec předstírala i svou smrt, ovšem sama se prozradila a nyní se o ni již zajímá policie.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 9:27 Aktualizováno V Dole Darkov o víkendu otestují tisíc lidí, kraj zvažuje stav nebezpečí
MF Dnes
V Dole Darkov na Karvinsku, který se stal ohniskem koronavirové nákazy, o víkendu otestují další zaměstnance na covid-19. Týká se to zhruba tisícovky lidí. Podle výsledku se rozhodne o dalších opatřeních, kraj zvažuje i možnost vyhlášení stavu nebezpečí. Podle hygieniků už onemocnělo přibližně 150 zaměstnanců šachty a jejich kontaktů.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 8:49 Šikanovala mě, tvrdí důchodce souzený za vraždu sousedky. Napadl ji už dřív
MF Dnes
Středočeský krajský soud začal projednávat případ důchodce Karla Lípy, který se přiznal, že loni v listopadu ubil svou sousedku v Nové Vsi u Prahy. Důvodem podle něj byly dlouhodobé spory se ženou i s její rodinou.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 8:36 Kvůli nákaze z Británie odjeli. Neudělali dobře, říká romský aktivista
MF Dnes
Tisíce Čechů a Slováků kvůli koronaviru opustilo Velkou Británii a vrátilo se zpět do rodných zemí. Mezi nimi bylo i několik stovek českých Romů. Důvodem byl strach z vyšší pravděpodobnosti onemocnění. „Spousta lidí se rozhodla odcestovat z Británie protože se obávali nákazy,“ popisuje v rozhovoru pro iDNES.cz romský aktivista Petr Torák. Popisuje, proč podle něj neudělali dobře i jak to nyní v Británii vypadá.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 8:30 iQlandia bojuje o přežití, už propustila údržbáře i lektory
MF Dnes
Libereckému vědeckozábavnímu centru iQlandia hrozí konec. Na provoz do konce roku mu schází miliony korun. Doufá v pomoc veřejnosti. O práci už přišli pokladní, uklízečky, údržbáři ale i lektoři.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 8:29 Aktualizováno Školy v přírodě do konce školy už nebudou, zotavovací akce od 27. června
MF Dnes
Školy v přírodě a jiné vícedenní výlety, které pro děti pořádají školy, se kvůli opatřením proti koronaviru zřejmě budou moct konat až na podzim, uvedlo dnes ministerstvo školství a zdravotnictví. Zotavovací akce pro děti, mezi které školy v přírodě patří, by měly být podobně jako tábory povoleny až od soboty 27. června, tedy až po skončení školního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 8:20 Cyklon Amphan má nejméně 84 obětí, lidé odmítali evakuaci kvůli koronaviru
MF Dnes
Supercyklon Amphan, který se přehnal nad východní Indií a Bangladéšem, si vyžádal již nejméně 84 obětí na životech. Úřady musely evakuovat miliony lidí, záchranné akce navíc komplikovala epidemie koronaviru. Lidé nechtěli odejít z domovů, protože se báli nákazy.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 8:14 Dálniční známky půjde koupit i fyzicky, stát opět shání distributora
MF Dnes
Stát ve čtvrtek vyhlásil výběrové řízení na síť distribučních míst elektronických dálničních známek. Systém by se tak mohl rozeběhnout včas, přestože projekt nabral několikatýdenní zpoždění. Chce přes 300 distribučních míst po celé republice, provize může být nejvýš 3,3 procenta z ceny známky. Nyní je marže obchodníků 4,6 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 8:03 Aktualizováno Do obchodu s oblečením v Sydney narazilo auto. Na místě je 12 zraněných
MF Dnes
Do obchodu s oblečením pro muslimky v australském městě Sydney ve čtvrtek vrazilo auto. Zranění utrpělo dvanáct lidí včetně řidiče vozidla. Informoval o tom britský list The Independent. Policie státu Nový Jižní Wales sdělila, že zatím nemá důvod spojovat případ s terorismem.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 7:22 Brazilští indiáni léčí koronavirus bylinami, příznaky po nich odezněly
MF Dnes
Aby nemuseli být závislí na přetíženém zdravotnickém systému státu, vracejí se brazilští indiáni z etnika Satere Mawe ke znalostem svých předků. Hledají léčivé byliny, které pomáhají proti příznakům onemocnění covid-19. „Každý začal podle poznatků našich předků vyrábět léky. Ty jsme pak testovali, každý lék na jiný příznak,“ říká jeden z nich.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 7:21 Zloděj sítí z lesa může mít problémy nejen s policií, jsou toxické
MF Dnes
Sítě určené k ochraně dřeva proti škůdcům odcizil zatím neznámý pachatel v lese nedaleko Železné Rudy na Klatovsku. Policisté varují, že sítě jsou napuštěné insekticidem a mohou způsobit vážné zdravotní potíže.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 7:17 Piráti a ODS prosadili mimořádné zasedání Sněmovny k úloze vlády v epidemii
MF Dnes
Piráti a ODS získali dostatečnou podporu pro svolání mimořádné schůze Sněmovny k projednání postupu vlády při pandemii. Konat by se měla příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 7:12 Dodávka v pěší zóně v Brně přimáčkla ženu na výlohu, sklo se vysypalo
MF Dnes
Samovolně rozjetá dodávka přimáčkla na výlohu v centru Brna mladou ženu. Sklo nápor nevydrželo a na chodkyni se vysypalo.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 6:37 V kauze Nupharo Parku obvinili dva lidi z dotačního podvodu za 300 milionů
MF Dnes
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu zahájili trestní stíhání dvou lidí v souvislosti s plánovanou výstavbou Nupharo Parku v Libouchci na Ústecku. Kriminalisté je obvinili z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie se škodou zhruba 300 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 6:35 Maďarsko ustoupilo Evropské unii, zrušilo tranzitní zóny pro migranty
MF Dnes
Maďarsko ruší tranzitní zóny na hranicích se Srbskem, kde zadržovalo uchazeče o azyl po dobu, kdy maďarské úřady posuzují jejich žádosti. Ve čtvrtek to podle tiskových agentur oznámil šéf kanceláře premiéra Viktora Orbána Gergely Gulyás. Reaguje tak na rozhodnutí Soudního dvoru Evropské Unie, podle něhož šlo o nelegální praxi.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 6:00 Televizní i rozhlasová rada jsou stále bez vedení, čekají na nové členy
MF Dnes
Členové Rady Českého rozhlasu vybrali místopředsedy. S volbou předsedy čekají na dva nové členy. Podobně je na tom i Rada České televize. S volbou předsednictva vyčká na výsledek dovolby členů ve Sněmovně, píše Médiář.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 6:00 Gestapu unikal, tyfu podlehl. Před 75 lety zemřel v Terezíně generál Bláha
MF Dnes
Je to pětasedmdesát let, kdy v Terezíně zemřel jeden z vrchních velitelů Obrany národa. František Bláha, rodák z Poděbrad, řídil za války protinacistický odboj a pomáhal výsadkářům.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 5:54 Soud potvrdil bývalému pražskému imámovi deset let za pomoc teroristům
MF Dnes
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh si za pomoc příbuzným k účasti na teroristické skupině a financování terorismu odpyká deset let ve vězení. Trest mu potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Jeho bratru Omarovi uložil jedenáctileté vězení, Samerova švagrová Fátima Hudková dostala šest let.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 5:34 Vojtěcha nová pozice na Úřadu vlády pro Prymulu neohrožuje, tvrdí Babiš
MF Dnes
Případný přesun Romana Prymuly z pozice náměstka ministra zdravotnictví do funkce zmocněnce vlády pro zdravotnictví na Úřadu vlády podle premiéra Andreje Babiše nijak neohrožuje pozici ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. „Samozřejmě s panem ministrem počítám, já nevím, kde se stále berou ty spekulace,“ řekl Babiš o ministru Vojtěchovi.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 5:09 Zhruba 14 tisíc litrů piva v Brně vylili do kanálu, další ještě přibude
MF Dnes
Po uzavření hospod kvůli epidemii koronaviru zůstalo mnohým podnikům ve skladech pivo, které už je nyní po expiraci. Starobrno tak od nich vzalo sudy zpět a 14 tisíc litrů pod dohledem celníků zlikvidovalo, další litry ještě budou následovat. Pivovar tak získá zpět zaplacenou daň.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 5:05 Aktualizováno Za zastřelení mladé milenky v Brně dostal zhrzený senior 16 let vězení
MF Dnes
Krajský soud v Brně poslal za vraždu a nelegální ozbrojování na 16 let do vězení sedmašedesátiletého Jana Šmehlíka, který loni v říjnu v brněnském bytě zastřelil svou pětatřicetiletou milenku. Senior se ke střelbě doznal, jednal prý v afektu. Hrozilo mu až 20 let vězení, státní zástupce trest kolem 16 let navrhoval.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 4:56 Za své jmenování jsem nic prezidentovi neslíbil, řekl šéf Nejvyššího soudu
MF Dnes
Předsedou Nejvyššího soudu je od středy bývalý šéf senátu trestního kolegia Petr Angyalossy. Na tiskové konferenci má uvést priority, na které se bude soustředit. Prezident Miloš Zeman jej jmenoval na období 10 let. Funkce se uvolnila letos v únoru, kdy se dosavadní šéf soudu Pavel Šámal stal ústavním soudcem. Angyalossy odmítá kritiku, že jeho výběr je zpolitizovaný.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 4:45 GLOSA: Zjednodušme psanou češtinu, zrušme tvrdé y
MF Dnes
Domácí výuka rodičům ukázala, co všechno děti ve škole drilují. Mnoho času ve výuce češtiny tráví diktáty, když významnější pro život i kulturní rozhled je samozřejmě literatura, četba a umění slohu. Pravopis českého jazyka je zbytečně složitý v psaní tvrdého y, soudí právník Masarykovy univerzity Zdeněk Koudelka.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 4:40 Muže unesli obchodníci s lidmi jako batole, rodiče ho našli po 32 letech
MF Dnes
Číňan, jehož jako malé dítě unesli obchodníci s lidmi, se v pondělí po dvaatřiceti letech opět shledal se svými rodiči. Muž jménem Mao Jin zmizel v roce 1988 ve věku dvou let, když se ve městě Si-an vracel s otcem domů z jeslí. Rodiče po synovi neúnavně pátrali od chvíle jeho zmizení a v rámci své kampaně pomohli najít i další ztracené děti.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 4:03 Aktualizováno Porody 21. století. U Apolináře vznikne centrum pro předčasně narozené děti
MF Dnes
V rámci projektu Porodnictví 21. století vznikne v prostorách porodnice U Apolináře nové centrum porodní asistence a centrum neonatologie s vysoce specializovanou péčí o předčasně narozené děti v rodinném prostředí. Pro nedonošené děti by to znamenalo, že budou mít rodiče po celou dobu u sebe. To v současné době není možné. Projekt vyjde na dvě miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 3:49 Levné tankování končí, benzin a nafta v Česku opět začínají zdražovat
MF Dnes
Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne zdražily. Průměrná cena Naturalu 95 stoupla o 20 haléřů a dostala se přes 26 korun za litr. Těsně pod hranicí 26 korun je i nafta, vyplývá z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Aktuálně se benzin prodává za 26,04 Kč/l, průměrná cena nafty vzrostla na 25,97 Kč/l.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 3:48 Aktualizováno Není to trafika, Prymula by jako vládní zmocněnec bral méně, řekl Babiš
MF Dnes
Případný přesun Romana Prymuly z pozice náměstka ministra zdravotnictví do funkce zmocněnce vlády pro zdravotnictví by nebyl podle premiéra Andreje Babiše trafikou. „Pan profesor Prymula je odborník, mimochodem pokud to dopadne, na Úřadu vlády bude mít menší plat než na ministerstvu,“ řekl Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 3:37 Cyklon Amphan má nejméně 20 obětí, lidé odmítali evakuaci kvůli koronaviru
MF Dnes
Supercyklon Amphan, který se přehnal nad východní Indií a Bangladéšem, si vyžádal již nejméně dvacet obětí na životech. S odvoláním na úřady obou jihoasijských zemí o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Úřady musely evakuovat miliony lidí, záchranné akce navíc komplikovala epidemie koronaviru. Lidé nechtěli odejít z domovů, protože se báli nákazy.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 3:06 Aktualizováno Nárůst počtu případů ve středu opět zrychlil, nakazilo se 74 lidí
MF Dnes
V Česku ve středu přibylo celkem 74 lidí nakažených koronavirem. Nárůst počtu případů tak po úterním zpomalení opět zrychlil. Stoupl i počet obětí nákazy covid-19, a to o jednu na 304. Počet uzdravených lidí stoupl ke čtvrtečnímu ránu na 5836. Zdravotníci za uplynulý den provedli celkem 7409 testů.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 3:02 Soud železniční tragédie ve Studénce zpomalil také kvůli koronaviru
MF Dnes
Půl roku trvalo, než se soudní spis v kauze železničního neštěstí ve Studénce z roku 2008 dostal na odvolací Krajský soud v Ostravě. Ovlivnila to i mimořádná situace kvůli pandemii koronaviru. Další vývoj není jistý.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 2:00 Drony v Bogotě hlídají dodržování opatření i teplotu, na nemocné volají lékaře
MF Dnes
V kolumbijské Bogotě hlídají zdravotní stav obyvatel a dodržování bezpečnostních opatření kvůli koronaviru policejní drony. Lidem měří teplotu a také kontrolují, zda se nezdržují ve větších skupinách. Pokud bezpilotní letoun u někoho odhalí horečku, jeho polohu pošle zdravotnickému týmu, který člověka vyhledá a určí, jestli má další příznaky covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 1:44 KOMENTÁŘ: Našlapané září všechno spasí. Nebo nás naopak skosí
MF Dnes
Pokud se covid-19 v létě uchýlí k ledu, dá se předpokládat, že v září půjdou děti do školy a dospělí si budou muset vzít na celý měsíc dovolenou. Protože kulturní události, které se po nucených odkladech nakupily právě na období po prázdninách, se jinak prostě stihnout nedají.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 1:19 Teplé počasí vydrží v Česku do soboty, pak přijde déšť a ochladí se
MF Dnes
Teplé jarní počasí s teplotami přesahujícími v maximech 20 stupňů Celsia vydrží v Česku až do víkendu. Ochlazení přijde v sobotu, kdy přes Česko přejde studená fronta, která přinese srážky na celém území. V neděli se pak očekávají už jen místní přeháňky. Začátkem příštího týdne nás bude doprovázet chladnější a vlhčí počasí, teploty se budou pohybovat od 15 do 19 stupňů.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 1:07 Firma vysoudila dluh za vodu ve vybydleném domě, peníze dostane těžko
MF Dnes
Společnost Severočeské vodovody a kanalizace vyhrála soudní spor nad vlastníky bytů v jednom z paneláků na litvínovském sídlišti Janov. Ti jí musejí uhradit více než stotisícový dluh. Dům je však zdevastovaný, neobývaný a co do struktury majitelů přepestrý. Získat peníze se tak jeví jako naprostá utopie.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 0:30 Jih Moravy dál vysychá, kromě prázdných studen hrozí i větší lesní požáry
MF Dnes
Ani deště z minulého týdne nic nezměnily na neúprosné realitě: jižní Morava dál vysychá. Vodní deficit v kraji se stále prohlubuje. Vedle zemědělců to přidělává vrásky i hasičům či výrobcům elektřiny.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 5. 0:00 Vláda se chystá odpustit menším firmám odvody na sociální pojištění
MF Dnes
Ministři projednají návrh na odpuštění plateb za sociální pojištění části firem, těm menším, které byly vážně postiženy pandemií koronaviru. Na pondělní jednání vlády přinese návrh ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a se schválením úlevy pro část firem počítá i premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 22:54 Většina státní pomoci je pomalá a nedostatečná, hodnotí firmy i živnostníci
MF Dnes
Slibovaná pomoc je pomalá a realita se často liší od politických proklamací, říká většina podnikatelů z Olomouckého kraje, kteří ze dne na den museli zavřít svůj podnik kvůli koronaviru a teď žádají stát o podporu. MF DNES oslovila řadu firem či živnostníků napříč odvětvími a zeptala se na jejich konkrétní zkušenosti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 18:00 Tábory vs. nákaza aneb roušky s sebou. Děti nebudou moci vařit, ubude výletů
MF Dnes
Čtvrt milionu dětí se každoročně v Česku chystá na letní tábor. Nejinak tomu nakonec bude i letos. Jen si budou muset navíc ke spacákům a baterkám přibalit aspoň jednu roušku, organizátoři nakoupit spoustu dezinfekce a splnit řadu nových podmínek, aby mohli tábory uspořádat podobně jako v minulých letech.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 18:00 Firmy jsou v pasti. Nemají zakázky a faktury platí pozdě, ukázal průzkum
MF Dnes
České podniky procitají do smutné reality. Téměř polovina firem čeká v následujících dvou měsících pokles zakázek o 40 procent. Před měsícem a půl to nebyla ani čtvrtina společností. Ukazuje to průzkum, který minulý týden provedl Svaz průmyslu a dopravy a MF DNES ho má exkluzivně k dispozici.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 18:00 KOMENTÁŘ: Afghánistán - boj až do konečného fiaska
MF Dnes
Rozporuplné zprávy z Afghánistánu: krvavá jatka v porodnici v Kábulu, na druhé straně dva místní vzdoroprezidenti konečně dospěli ke smíru. Jak naivní je v této bohem zapomenuté zemi vyhlížet blýskání na lepší časy? Ptá se politolog a publicista Pavel P. Kopecký.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 18:00 Pře Vojtěcha s Prymulou? I dospělí mohou mít klukovské pocity, řekl Zeman
MF Dnes
„I dospělí lidé mohou mít někdy klukovské pocity,“ vyjádřil se v rozhovoru pro MF DNES prezident Miloš Zeman k aktuálnímu sporu mezi ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a jeho náměstkem Romanem Prymulou. Pro deník také komentoval nákupy předražených ochranných pomůcek, čínský dopis pro Kuberu nebo pomoc poškozeným podnikatelům.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 18:00 VIDEO: Bez turistů za polovic. V centru Prahy lákají na levné jídlo i pivo
MF Dnes
„Takové ceny jsem tady viděl naposledy před 15 lety,“ říká číšník v restauraci před orlojem na Staroměstském náměstí v Praze. Město je bez turistů, a podniky se tak musí dočasně přeorientovat na jinou klientelu. Tu českou. Reportér Matěj Smlsal se vydal do srdce metropole zjistit, jak restaurace upravily ceny.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 18:00 Než se ještě více zadlužit, je lepší odložit splátky úvěrů
MF Dnes
Preventivní opatření proti šíření infekce covid-19 tvrdě zasáhla do ekonomiky a nejedné domácnosti se znenadání snížil příjem. Mnozí se kvůli koronaviru navíc začínají obávat o svou budoucnost a často i o zaměstnání. Odborníci nabádají řešit situaci jiným způsobem, než jsou půjčky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 18:00 Konec švédských stolů a dekorací. České hotely se chystají na otevření
MF Dnes
V pondělí 25. května se uvolní další protiepidemická omezení. Kromě restaurací, koupališť, wellness center či prvních stupňů základních škol se znovu otevřou i hotely a jiná ubytovací zařízení. Budou však muset dodržovat přísná hygienická opatření a změní se i práce personálu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 5. 18:00 Zrušili vám let. Máte nárok na poukaz nebo na vrácení peněz?
MF Dnes
Nejste příznivci klasických zájezdů s cestovkami, a tak jste si koupili jen letenky s tím, že dovolenou si naplánujete sami? Svým způsobem jste ve výhodě. Při zrušeném letu totiž nemusíte přijmout jako náhradní řešení voucher na další služby, ale můžete trvat na vrácení peněz.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 26. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat