Zpět Lidové noviny Středa, 8. dubna 2020
Hledat Rubriky 8. 4.

Lidové noviny

Středa, 8. dubna 2020
Close
Inzerce
8. 4. 22:58 Slovensko uzavře některé romské lokality, kde byla potvrzena nákaza koronaviru
Lidové noviny
Slovensko uzavře několik lokalit s romskými obyvateli, u nichž testy potvrdily nákazu koronavirem. Ve středu večer to oznámil hlavní hygienik Slovenska Ján Mikas. V zemi půjde o první případy plošné karantény v době pandemie nemoci covid-19. Premiér Igor Matovič doplnil, že koronavirus byl zjištěn v pěti lokalitách, kde bydlí Romové. Předseda slovenské vlády již dříve vyslovil obavy, že právě romské osady s nízkým hygienickým standardem se mohou stát ohniskem nákazy.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 16:28 Přijímačky na VŠ by mohly být 15 dnů po otevření škol, státnice se mohou konat distančně
Lidové noviny
Přijímací zkoušky na vysoké školy by se mohly uskutečnit nejdříve 15 dnů po znovuotevření škol. Vysoké školy by je mohly s ohledem na epidemii koronaviru uskutečnit prezenčně i na dálku, podobně jako státní zkoušky. Počítá s tím zákon, který ve středu jednomyslně schválila Sněmovna.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 15:43 Aktualizováno V Itálii zemřelo za posledních 24 hodin 542 lidí, New York má nejvíce obětí za den
Lidové noviny
V Itálii zemřelo za posledních 24 hodin 542 lidí nakažených koronavirem, což je méně než v předchozích dvou dnech. Informoval o tom deník Corriere della Sera. Případů nákazy za den přibylo 3836, což je o osm stovek více, než italská civilní ochrana oznámila v úterý, kdy byl tento údaj nejnižší za téměř čtyři týdny.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 15:11 Ruský ministr Šojgu podle médií požádal o trestní stíhání lidí, kteří odstranili sochu Koněva
Lidové noviny
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve středu požádal šéfa národní kriminální ústředny Alexandra Bastrykina o trestní stíhání lidí, zodpovědných za odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Oznámila to ruská média.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 14:40 Aktualizováno V boji o Bílý dům se Trumpovi postaví Obamův viceprezident Biden. Sanders svou kampaň ukončil
Lidové noviny
Levicový senátor Bernie Sanders ukončuje boj o nominaci Demokratické strany pro listopadové prezidentské volby ve Spojených státech. Uvedl to ve středu v prohlášení společně se svým týmem. Sanders tím uvolnil cestu ke kandidatuře pro bývalého viceprezidenta Joea Bidena, který tak zřejmě bude soupeřem nynější republikánské hlavy státu Donalda Trumpa.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 13:02 Epidemie covid-19 je pod kontrolou. Můžeme se začít vracet k normálu, uvedl ministr Vojtěch
Lidové noviny
V Česku se podařilo zastavit nekontrolované šíření nemoci covid-19 a země se v následujících týdnech může postupně začít vracet k normálnímu životu, prohlásil ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Nemocnice podle něj zvládly péči o vážně nemocné a podařilo se ochránit nejvíce zranitelné skupiny. Stav epidemie covid-19 v ČR je v mezinárodním srovnání dle ústavu zdravotnických statistik unikátní. Situaci je potřeba využít a epidemii dál řídit.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 12:39 Aktualizováno Podle Vojtěcha se podařilo zastavit nekontrolované šíření koronaviru. Můžeme se vracet k normálu, uvedl
Lidové noviny
V Česku se podařilo zastavit nekontrolované šíření nemoci covid-19 a země se v následujících týdnech může postupně začít vracet k normálnímu životu, prohlásil ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Nemocnice podle něj zvládly péči o vážně nemocné a podařilo se ochránit nejvíce zranitelné skupiny.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 12:32 Aktualizováno Řidič kamionu, ve kterém se našla těla Vietnamců, se přiznal k zabití 39 lidí
Lidové noviny
Maurice Robinson ze Severního Irska, který řídil kamion, v němž se v říjnu východně od Londýna našla těla 39 vietnamských migrantů, ve středu u soudu v britské metropoli přiznal vinu za neúmyslné zabití těchto lidí. Informovala o tom britská média. Už na podzim se 25letý Robinson přiznal k účasti na pašování lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 12:27 Šéf Evropské rady pro výzkum rezignoval kvůli reakci EU na pandemii. Ztratil ‚víru v systém‘
Lidové noviny
Kvůli nespokojenosti s reakcí Evropské unie na krizi kolem koronaviru rezignoval na svou funkci předseda Evropské rady pro výzkum (ERC). Italský vědec Mauro Ferrari byl nejvýše postaveným vědcem v unijních strukturách, informoval ve středu list Financial Times (FT). Mluvčí Evropské komise odmítl Ferrariho kritiku, že v boji s koronavirem je EU nečinná. S její podporou se podle něj řešení krize věnuje několik desítek vědeckých projektů.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 12:00 RECENZE: Když zdravotnictví zabíjí. Kolektiv ukazuje, že vzdát to není řešení
Lidové noviny
Hlavním tématem letošního festivalu Jeden svět sice byla klimatická změna (to byla věc, která před měsícem přitahovala pozornost lidstva), vítězný dokument, který byl vyhlášen minulý týden, však pojednává o něčem jiném.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 11:48 V Česku od rána na covid-19 zemřelo osm lidí. Během středy přibylo 204 případů, nepatrně více než v úterý
Lidové noviny
Počet zemřelých s nemocí covid-19 ve středu v Česku stoupl na 99, od rána přibylo osm obětí. V naprosté většině jde o lidi starší 60 let. Uzdravených pacientů přibylo 52 a je jich 233. Podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví během středy zatím v Česku přibylo 204 případů nákazy novým typem koronaviru, což je oproti úterý nepatrně více.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 11:33 Český úspěch. Obraz Patrika Hábla vydražen v Sotheby’s za téměř sedm tisíc liber
Lidové noviny
Nádech, výdech. Když Patrik Hábl maluje své abstraktní horské krajiny, musí při tom správně dýchat, aby se barva na plátně vrstvila v pravidelných meditativních rytmech, podobně jako vznikaly dávné čínské kaligrafie. Stejnou techniku zvolil před šesti lety i pro obraz Modrá krajina, který se dnes vydražil v britské Sotheby's za 6 875 liber (přibližně 211 600 korun). Jde tak o Háblův aukční rekord.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 11:18 Chytrá karanténa se podle autorů rozjíždí. Dnes se mají spustit vzpomínkové mapy, ve čtvrtek jde do terénu 130 mediků
Lidové noviny
Systém tzv. chytré karantény v současnosti nikdo nevyužívá. Tvůrce tzv. vzpomínkových map ani operátoři nedostali za poslední týden žádný požadavek od hygieniků, aby podle mobilu zjistili, kde se nakažený pohyboval. Vyplývá to z informací firem. Podle vládního zmocněnce pro digitalizaci Vladimíra Dzurilly však systém ještě není připravený a jede se podle plánu. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly by se měly začít používat již ve středu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 11:06 Policie zřejmě bude moci dávat až desetitisícové pokuty lidem, kteří poruší opatření
Lidové noviny
Policisté a strážníci zřejmě dostanou možnost ukládat pokuty až do 10 000 korun lidem, kteří budou porušovat opatření proti šíření koronaviru. Počítá s tím vládní návrh zákona, který ve středu schválila sněmovna, byť poměrně těsnou většinou. Návrh nyní dostane k projednání Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 11:05 Aktualizováno Na mnoha místech v USA dopadá koronavirus i kvůli nerovnostem nejvíce na černochy
Lidové noviny
Na některých místech Spojených států dopadá koronavirus nepoměrně více na místní černošské obyvatelstvo. S odvoláním na data zveřejněná několika státy a velkými městy to napsal list The New York Times, podle nějž za tímto úkazem stojí hluboce zakořeněné nerovnosti v přístupu ke zdrojům a zdravotní péči u této americké menšiny.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 11:00 Boj za práva a rovnocennost. V nové minisérii si zahraje Cate Blanchettová
Lidové noviny
Paní Amerika (Mrs. Amerika) je dramatickou sérií z neklidných sedmdesátých let. Stojí za ní oceňovaná Dahvi Wallerová. Premiéra proběhne 15. dubna.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 10:49 Mezi Janovem a Florencií se zřítil silniční most. Jeden řidič je zraněný
Lidové noviny
U severoitalského města Aulla, zhruba v půli cesty mezi Janovem a Florencií, se ve středu zřítil silniční most. Za normálních okolností je to rušná silnice, kvůli karanténním opatřením však doprava prořídla a na mostě byly v tu chvíli jen dvě dodávky, uvedla místní dopravní policie. Jeden ze dvou řidičů je raněný, napsala agentura ANSA. Komunikaci do roku 2018 provozuje státní správce silnic ANAS, který spadá pod státní dráhy Ferrovie dello Stato.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 10:22 Aktualizováno Johnson kvůli koronaviru stále zůstává v nemocnici, už je ve stabilizovaném stavu
Lidové noviny
Britský premiér Boris Johnson zůstává kvůli onemocnění covid-19 v nemocnici, je ale ve stabilizovaném stavu. Uvedl to ve středu náměstek ministra zdravotnictví Edward Argar, informovala agentura Reuters. Johnson strávil už druhou noc na jednotce intenzivní péče. Na ni jej lékaři nechali přesunout poté, co se u ministerského předsedy zhoršily příznaky nemoci způsobené koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 9:52 Policie viní tři lidi kvůli těžbě kamene v lánské oboře, škoda přesáhla 1,3 milionu
Lidové noviny
Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu začali stíhat tři lidi kvůli těžbě kamene v lánské oboře. Podle obvinění tam vytěžili a odvezli více kamene, než oficiálně vykázali, a způsobili tak škodu za nejméně 1,35 milionu korun. Mezi obviněnými je i ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák. Uvedl to ve středu server Aktuálně.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 9:41 Aktualizováno Přes Velikonoce se bezpečnostní opatření zpřísňovat nebudou, řekl Hamáček. ‚Ta současná jsou dostačující‘
Lidové noviny
V Česku se přes Velikonoce nebudou zpřísňovat bezpečnostní opatření kvůli novému typu koronaviru, současná jsou dostačující. Po jednání Ústředního krizového štábu to dnes řekl jeho šéf Jan Hamáček (ČSSD). Policie bude podle něj dodržování opatření v ulicích kontrolovat stejně jako doposud.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 9:32 Podání trestního oznámení za boj s epidemií je absurdní, říká šéf krizového štábu Hamáček
Lidové noviny
Podání trestního oznámení za to, že vláda bojuje proti epidemii nového typu koronaviru, považuje ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) za absurdní. Řekl to ve středu na tiskové konferenci po jednání štábu. Trestní oznámení na Hamáčka, premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a epidemiologa Romana Prymulu podali brněnští právníci David a Vendula Zahumenští.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 9:09 V Evropě je už více než 750 000 nakažených koronavirem, celosvětově pak 1,4 milionu
Lidové noviny
Počet potvrzených případů nákazy koronavirem překonal v Evropě hranici 750 000. Vyplývá to z dat, která shromáždila a ve středu zveřejnila francouzská tisková agentura AFP. Celosvětově se virem SARS-CoV-2 nakazilo přes 1,4 milionu lidí. V Evropě je tak více než polovina všech nakažených na světě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 9:00 Skvost ze Staroměstské radnice. Podívejte se na detailní 3D model Madony
Lidové noviny
Koronavirová pandemie všem zhatila kulturní plány. Výlety za kulturou se tak mohou konat jen v online prostředí. Jedním takovým může být i unikátní pohled na téměř 700 let starou sochu. Detailní 3D model vytvořili lidé ze studia CESNET.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 8:41 Aktualizováno Podnikatel Kubíček je obžalován za finanční podvody, škoda je 2,5 miliardy korun
Lidové noviny
Státní zástupce obžaloval podnikatele Jiřího Kubíčka z firmy WSM za podvody se škodou 2,49 miliardy korun. Další tři lidé jdou k soudu za praní špinavých peněz. O podání obžaloby ve středu na webu informovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze. Podnikateli hrozí až desetileté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 8:41 OBRAZEM: Wu-chan otevřel své hranice. Z města pryč míří desetitisíce lidí
Lidové noviny
Hranice města Wu-chan, kde se objevil první případ onemocnění covid-19, jež se následně rozšířilo do celého světa, se otevřely. Město opustily již desítky tisíc lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 8:26 Chytrou karanténu hygienici nevyužívají. Operátoři ani tvůrce map nedostali za poslední týden jediný požadavek
Lidové noviny
Systém tzv. chytré karantény v současnosti nikdo nevyužívá. Tvůrce tzv. vzpomínkových map ani operátoři nedostali za poslední týden žádný požadavek od hygieniků, aby podle mobilu zjistili, kde se nakažený pohyboval. Vyplývá to z informací firem.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 8:18 Skoro 31 tisíc lidí podepsalo petici za uzavření škol do prázdnin. Bojí se nošení roušek
Lidové noviny
Kolem 30 800 lidí dosud podepsalo petici, kterou vyzývají ministra školství Roberta Plagu (ANO) k tomu, aby byly školy uzavřeny do konce školního roku. Podle signatářů by se při dřívějším otevření mohla koronavirová nákaza začít rychle šířit nejen ve školách, ale i v hromadné dopravě či v rodinách.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 7:48 Řidič v Olomouci prchal před policií, při jízdě způsobil pět dopravních nehod
Lidové noviny
Pět dopravních nehod a škodu přesahující půl milionu korun způsobil pětatřicetiletý řidič, kterého v pondělí pronásledovala několik kilometrů policejní hlídka na Olomoucku. Čtyři nehody se staly v Olomouci, při poslední páté havárii se srazil s protijedoucím vozem mezi obcemi Těšetice a Rataje.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 7:18 Na silnici mezi Janovem a Florencií se zřítil silniční most. Jeden řidič je zraněný
Lidové noviny
U severoitalského města Aulla, zhruba v půli cesty mezi Janovem a Florencií, se ve středu zřítil silniční most. Za normálních okolností je to rušná silnice, uvedla agentura Reuters. Při neštěstí byli lehce zraněni dva řidiči, sdělil mluvčí hasičů. Komunikaci podle Reuters provozuje státní správce silnic ANAS.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 7:17 MACHÁČEK: Proč má Německo málo mrtvých a ventilátory nejsou všelék
Lidové noviny
Na server Eurointelligence.com se domnívají, že záhada spojená s otázkou, proč má Německo málo mrtvých vzhledem k počtu nemocných a nakažených, se začíná významně vyjasňovat.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 7:03 Aktualizováno Soud Evropské unie nařídil Polsku přerušit činnost disciplinární komory trestající soudce
Lidové noviny
Soudní dvůr Evropské unie ve středu nařídil Polsku pozastavit činnost nové disciplinární komory nejvyššího soudu. Nejvyšší unijní justiční instance tak vyhověla žádosti Evropské komise, aby ve věci vydala předběžné opatření. Soudci již v listopadu vyzvali polský nejvyšší soud, aby prověřil nezávislost svého disciplinárního orgánu na politické moci.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 7:00 Diváci ČT o Velikonocích navštíví kostely i Národní divadlo
Lidové noviny
Česká televize (ČT) chce o letošních velikonočních svátcích podpořit věřící, kteří vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru nyní nemohou do kostela. K tradičnímu programu proto přibudou bohoslužby. ČT nabídne také přímý přenos se sólisty baletu Národního divadla. Oblíbený benefiční pořad Pomozte dětem odvysílá později. Za ČT o tom informoval Filip Platoš.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 6:56 Pokrok v Evropě je křehký, varuje WHO. Rušení opatření proti koronaviru musí Evropa zvážit
Lidové noviny
Pokrok dosažený v Evropě v boji proti koronaviru je stále mimořádně křehký, a státy by proto měly důkladně zvážit, zda už nastal čas na zmírnění opatření proti jeho šíření. Uvedl to ve středu podle agentury AP šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) v Evropě Hans Kluge.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 6:40 Španělsko hlásí dalších 757 obětí koronaviru, počet zemřelých za den stoupá
Lidové noviny
Španělsko hlásí za posledních 24 hodin dalších 757 obětí koronaviru. Počet nově zemřelých oproti předchozímu dni tak druhý den po sobě vzrostl, uvedla ve středu agentura Reuters. Dohromady už jihoevropská země eviduje 14 555 mrtvých s nemocí covid-19 a 146 690 infikovaných. V úterý bylo nakažených 140 510.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 6:13 Restauratér v Ostravě zažádal o odklad platby, finanční úřad ho ale označil za dlužníka
Lidové noviny
Namísto očekávané podpory od státu se restauratér z Ostravy kvůli nezaplacení DPH ve výši 16 tisíc korun dostal do ještě větších potíží. Podnikatel, který má od poloviny minulého měsíce zavřenou provozovnu, požádal v březnovém termínu Finanční úřad o tříměsíční odklad úhrady. Úřad o jeho žádosti dosud nerozhodl, za to jej ale označil za dlužníka a obstavil mu byt, řekla daňová poradkyně Kateřina Treichelová.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 5:59 Promořit voliče ANO koronavirem a bude líp. Místostarosta Prahy 6 Lacina vzbudil rozruch komentářem na Facebooku
Lidové noviny
Místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN) na sociální síti Facebook v nadsázce v komentáři konstatoval, že voliči hnutí ANO by měli být promořeni koronavirem. „Ujistil mě, že šlo o sarkasmus, navíc jako reakce na provokativní začátek celé konverzace,“ řekl ke kontroverznímu příspěvku Laciny předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 5:56 Podle Vojtěcha se podařilo zastavit nekontrolované šíření koronaviru v Česku. Můžeme se vracet k normálu, řekl
Lidové noviny
V Česku se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) podařilo zastavit nekontrolované šíření nemoci covid-19 a země se může začít připravovat na návrat k běžnému životu. Na konci měsíce dubna odhaduje 10 600 pacientů, před týdnem se hovořilo o zhruba 14 200 nemocných. Novinářům to ve středu řekl na tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 5:50 ŽIVĚ: Ústřední krizový štáb projednal nejnovější vývoj situace. O čem rozhodl?
Lidové noviny
Ústřední krizový štáb ve středu opět projednával koronavirovou situaci v Česku. O čem odborníci mluvili a jak rozhodli prozradí tisková konference.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 5:34 ŽIVĚ: Ústřední krizový štáb projednal nejnovější vývoj situace. O čem rozhodl?
Lidové noviny
Ústřední krizový štáb ve středu opět projednával koronavirovou situaci v Česku. O čem odborníci mluvili a jak rozhodli prozradí tisková konference.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 5:20 ŽIVĚ: Ústřední krizový štáb projednal nejnovější vývoj situace. O čem rozhodl?
Lidové noviny
Ústřední krizový štáb ve středu opět projednával koronavirovou situaci v Česku. Co odborníci mluvili a o čem rozhodli prozradí tisková konference.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 5:15 Podle Vojtěcha se podařilo zastavit nekontrolované šíření koronaviru v Česku
Lidové noviny
V Česku se podle ministra zdravotnictví Vojtěcha podařilo zastavit nekontrolované šíření nemoci covid-19. Na konci měsíce odhaduje 10 600 pacientů.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 5:11 Ministři financí EU se neshodli na záchranném plánu pro ekonomiky, jednání bude pokračovat
Lidové noviny
Ministři financí zemi Evropské unie se ani po dlouhém nočním jednání neshodli na společném plánu, jak povzbudit své ekonomiky po koronavirové krizi. Zástupcům vlád se nepodařilo najít kompromis v otázce vydání společných dluhopisů ani čerpání úvěrů z Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), který plní roli záchranného fondu. Šéf euroskupiny Mario Centeno proto po 16 hodinách odložil další jednání na čtvrtek.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 4:56 Biskup Herbst je v umělém spánku, napojen na plicní ventilaci. Jeho stav je stabilizovaný
Lidové noviny
Emeritní biskup Karel Herbst, u kterého se před více než týdnem potvrdila nákaza novým typem koronaviru, byl uveden do umělého spánku a napojen na umělou plicní ventilaci. Z Ústřední vojenské nemocnice byl převezen do Nemocnice Na Homolce. Uvádí to na svém webu pražské arcibiskupství s tím, že 2. dubna se jeho zdravotní stav zhoršil.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 4:27 Na komplikace způsobené koronavirem zemřel country zpěvák John Prine
Lidové noviny
Na komplikace vyvolané nákazou koronaviru zemřel v úterý ve věku 73 let americký zpěvák country John Prine. Podle sdělení rodiny zemřel v Nashvillu. Koronavirem se nakazila i jeho žena, která se ale uzdravila. Úctu zesnulému vyjádřilo mnoho kolegů z hudební branže včetně Bruce Springsteena či Margo Priceové.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 4:25 Transparency International podá trestní oznámení kvůli dopisu čínské ambasády, prověří Mynáře
Lidové noviny
Transparency International (TI) podá v souvislosti s tak zvaným dopisem čínské ambasády k cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan trestní oznámení. Po orgánech činných v trestním řízení chce v této souvislosti prověřit, zda prezidentův kancléř Vratislav Mynář či jeho okolí nespáchali trestný čin.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 4:15 Slovensko kvůli koronaviru omezilo na Velikonoce volný pohyb lidí, na hranicích jsou hlídky
Lidové noviny
Na Slovensku ve středu kvůli koronaviru začalo platit citelné omezení volného pohybu osob. Dodržování nařízení kontrolují policejní hlídky, na silnicích se proto místy vytvořily dlouhé kolony. Opatřením, které potrvá do pondělí, chce vláda utlumit cestování v době velikonočních svátků, a zamezit tak rychlému šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 4:00 Kam zmizelo kolo? V úvodní znělce Simpsonových byla dvacet let ta stejná chyba
Lidové noviny
V seriálu Simpsonovi (The Simpsons) se za třicet let jeho vysílání objevilo mnoho chyb, ať už šlo o logiku nebo časovou posloupnost. Jen jedna z nich se ale opakovala každý díl po dvě desetiletí. Žlutá rodinka má totiž doma magickou garáž.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 3:41 Požár u černobylské elektrárny se podařilo uhasit, porost se rozhořel na jiném místě
Lidové noviny
Požár u černobylské jaderné elektrárny na severu Ukrajiny, který vypukl minulý víkend, se podařilo uhasit. Na některých místech je ale ještě třeba likvidovat doutnání. Podle agentury Ukrinform to ve středu sdělila tisková služba úřadu pro mimořádné situace, která zároveň uvedla, že travnatý a křovinatý porost se rozhořel na jiném místě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 2:40 GIBS obvinila brněnského kriminalistu z vynášení informací z vyšetřování
Lidové noviny
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila vyšetřovatele brněnské kriminální policie Vladimíra Machalu ze zneužití pravomoci, píše web Ekonomický deník (ED). Machala měl podle serveru informovat o vyšetřování podvodů při přidělování obecních bytů svého známého, který pracuje na radnici Brno-střed.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 2:17 Sdělte lidem smysl samotného nošení roušek a zvažte rizika. WHO vydala detailní pokyny
Lidové noviny
Světová zdravotnická organizace (WHO) v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 vydala podrobné pokyny týkající se nošení roušek. Vychází z názoru, že rouška může zabránit přenosu kapének z nakažené osoby a infikování jiného člověka.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 2:00 ZVĚŘINA: Šmucler sobě. Apoštol sebestřednosti v krizovém štábu
Lidové noviny
Opoziční TOP 09 nominovala do krizového štábu jako svého zástupce stomatologa Romana Šmuclera. A udělala dobře, reprezentuje totiž výstižně stranickou politiku posledních několika let.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 1:46 Aktualizováno Počet koronavirem nakažených pacientů v Česku překročil 5000, nejvíce jich stále eviduje Praha
Lidové noviny
Počet případů nákazy novým koronavirem v Česku překročil 5000. V úterý jich přibylo 195 na 5017. S nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, zemřelo v nemocnicích od začátku epidemie 88 lidí. Naopak 172 pacientů se podle údajů ministerstva zdravotnictví uzdravilo. Vyplývá to z informací na webu resortu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 1:36 Bulharský konzul v Haagu vybíral od návštěvníků ambasády ‚koronavirový poplatek‘
Lidové noviny
Bulharský diplomat na velvyslanectví v nizozemské sídelní metropoli Haagu nezákonně vybíral „koronavirový poplatek“ od návštěvníků konzulárního oddělení. Po zjištění této jeho aktivity byl okamžitě odvolán. Podle zpravodajského serveru 24časa.bg o tom informovala ministryně zahraničí Ekaterina Zacharievová.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 1:22 Spojené státy v příštích týdnech získají 110 tisíc ventilátorů, podle Trumpa nebudou potřeba
Lidové noviny
Spojené státy v nadcházejících týdnech získají 110 tisíc ventilátorů, které jsou klíčové v péči o pacienty nakažené koronavirem ve vážném stavu. Na tiskové konferenci to v úterý večer místního času (v noci na středu SELČ) prohlásil prezident Donald Trump, který si ale nemyslí, že tyto přístroje budou třeba. Uvedl také, že USA se zřejmě blíží vrcholu koronavirové epidemie.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 4. 23:00 ZÁPISKY Z KARANTÉNY: Možná si to ten náš nárůdek všechno zaslouží
Lidové noviny
I když venku létají koronaviry, v kultuře se pořád něco děje a lze to sledovat i z karantény. Tyto poznámky k poslouchání, čtení či dívání ve vynuceném domácím azylu si nedělají ambici na objektivitu ani úplnost.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 4. 23:00 Vláda má prodloužit nouzový stav, vojáci na hranicích dostanou buchty a na Slovensku platí omezení pohybu
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co přinese Černá či škaredá středa?
 To se mi líbí Odpovědět
7. 4. 23:00 VIDEO: Počty nakažených v Rusku raketově stoupají. Země řeší dilema, zda uspořádá květnovou přehlídku
Lidové noviny
Koronavirus zavřel až do konce dubna Rusy v jejich domovech, odsunul dokonce termín referenda o ústavních změnách včetně téměř doživotního vládnutí Vladimira Putina na neurčito. Na jednu událost se však v­ Kremlu zatím sáhnout bojí – oslavy 75. výročí ruského vítězství ve druhé světové válce.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 4. 23:00 Hamáček: Republika bude potřebovat něco jako Marshallův plán, to se nedá vymyslet za odpoledne
Lidové noviny
Podle vicepremiéra Jana ­Hamáčka (ČSSD) není namístě si myslet, že Česko nad virem zvítězilo. Proto trvá na tom, aby nouzový stav pokračoval. „Odpovídá to závažnosti stavu a ještě nějakou dobu bude,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 4. 23:00 Už jsem to nemohl vydržet, když nevidím žádný plán, říká rektor Zima o dopisu vládě
Lidové noviny
Rozhovor LN s rektorem Univerzity Karlovy (UK) Tomášem Zimou se měl podle původní dohody z počátku března odehrát v­ Karolinu, sídle nejstarší české vysoké školy, a měl být hlavně o tom, jak se UK daří a co nového chystá. Jenomže pak se stal dominantním tématem koronavirus. A­ Zimova výzva vládě, kterou napsal jako znepokojený „občan, lékař a ­rektor Univerzity Karlovy“.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 4. 23:00 Vojtěch povolal šestici expertů, kteří mají posoudit rozvolňování opatření v Česku. Prymula mezi nimi chybí
Lidové noviny
Česko si z hlediska vývoje epidemie nevede špatně. Takzvané reprodukční číslo, které uvádí, kolik osob průměrně nakazí jeden infikovaný pacient, klesá. Za vším stojí poměrně přísná opatření, která chce vláda po Velikonocích začít rozvolňovat. Nesmí ale přitom nic podcenit.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 4. 23:00 Poslední slovo Tomáše Baldýnského: My 2020
Lidové noviny
Druhý nejhloupější nápad mého života (první, věřím, už nikdy ničím nepřekonám) ke mně přišel předminulou neděli, kdy jsem si řekl, jestli by nebylo zajímavé vymyslet, napsat a natočit seriál o době korony tak rychle, aby se stihl vysílat ještě během karantény, kdy lidi musejí sedět doma a koukat na příběhy hrdinů, kteří se náhle chovají tak nepochopitelně – dotýkají se, chodí do restaurací a líbají se bez roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 5. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat