Zpět MF Dnes Středa, 25. března 2020
Hledat Rubriky 25. 3.

MF Dnes

Středa, 25. března 2020
Close
Inzerce
25. 3. 22:40 Nová pravidla pro pendlery se nevztahují na zdravotníky, rozhodla vláda
MF Dnes
Pravidla pro část pendlerů, tedy lidí pracujících v zahraničích, ale s bydlištěm v Česku, se mění. Ministerstvo vnitra udělilo části z nich výjimku. Nově se nebude povinnost pracovat v Německu nebo Rakousku v minimálně 21denních intervalech a následné karantény vztahovat na pracovníky ve zdravotnictví, sociálních službách a integrovaném záchranném systému.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,13 +0,096%
USD 23,25 -0,215%
CHF 25,09 -0,072%
25. 3. 22:07 Obrana kvůli nákaze uvolní 2,9 miliardy. Je to maximum, řekl ministr Metnar
MF Dnes
Ministerstvo obrany kvůli opatřením na zmírnění následků šíření nového koronaviru uvolní ze svého rozpočtu 2,9 miliardy korun. Podle ministra obrany Lubomír Metnara je to maximální možná podpora, aby nebyla ohrožena modernizace armády a její bojeschopnost.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 16:37 Letecký speciál přivezl Čechy z Vietnamu, země také darovala roušky
MF Dnes
Speciální let z Vietnamu ve středu odpoledne přivezl do Prahy 204 Čechů a 82 občanů dalších 11 zemí Evropské unie. Byl to první repatriační let v době koronavirové pandemie, který koordinovala Evropská unie. Letadlo dovezlo do Česka také tisíce látkových roušek, které zemi darovalo vietnamské ministerstvo veřejné bezpečnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 16:11 Nákaza ve středu Evropy. Orbán ji využívá ke svým cílům, Ukrajinci dál válčí
MF Dnes
Slovenští zdravotníci po třech týdnech od prvního potvrzeného pacienta s koronavirem dostali chybějící respirátory, v Německu vláda schválila obří pomoc zkoušené ekonomice. V Maďarsku se zase opozice obává, že vláda stav nouze už nikdy nezruší. Ukrajinské separatisty naopak žádná pandemie nezajímá a s Kyjevem bojují dál.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 15:20 Aktualizováno V Thomayerově nemocnici se nakazilo 13 seniorů na oddělení následné péče
MF Dnes
V pražské Thomayerově nemocnici se nakazilo nemocí COVID-19 třináct seniorů na oddělení následné péče. Jeden nakažený z oddělení, pětasedmdesátiletý muž, dnes zemřel. Stal se šestou českou obětí koronaviru. Minulý týden se v nemocnici koronavir prokázala u tří zdravotních sester, před nimi u dvou dalších na plicní klinice.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 15:00 Krotitelé virů. Členové záchranného systému tančí lidem pro povzbuzení
MF Dnes
Nadhled a dobrá nálada. Takové poselství se nese v posledních dnech sociálními sítěmi díky taneční výzvě, do které se zapojily složky Integrovaného záchranného systému (IZS) v celém Česku. Hasiči a policisté tančí v klipech do rytmu známé titulní písně z filmu Krotitelé duchů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:30 Jménem zákona, nasaďte si ochranu dýchacích cest, vyzývali strážníci muže
MF Dnes
Na muže, který si tvrdošíjně odmítal nasadit ochranu obličeje, narazili ve středu ráno strážníci ve Znojmě. Jelikož mu nedokázali domluvit, ani nepřijal nabízenou roušku, skončil potížista v policejní cele.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:14 Dva zloděje elektroauta odhalili v servisu, když si sem přijeli vůz dobít
MF Dnes
Překvapení čekalo na zloděje elektromobilu Tesla, kteří přijeli do servisu auto dobít. Tam totiž technici poznali vůz, ale už ne dvojici lapků v roli majitele a zavolali tomu skutečnému. Ten pak zalarmoval policii.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:13 Aktualizováno Stát nabízí Nečesanému s rodinou místo 45 milionů odškodného jen přes jeden
MF Dnes
Ministerstvo spravedlnosti zamítlo požadavek Lukáše Nečesaného a jeho rodiny na 45 milionů odškodného za neoprávněné trestní stíhání, které se týkalo pokusu o vraždu kadeřnice z Hořic. Za újmu mu chce podle svého stanoviska vyplatit jen 1,2 milionu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:13 Koronavirus ONLINE: Ve světě je více než 435 000 nakažených a skoro 20 tisíc obětí
MF Dnes
Sledujte online reportáž iDNES.cz o pandemii koronaviru způsobující onemocnění COVID-19, která má globální důsledky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:09 Vláda zpřísnila krizová opatření, na veřejnosti můžeme být nejvýše po dvou
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví přitvrzuje v opatřeních. Lidé mohou být na veřejně dostupných místech maximálně po dvou a to až do 1. dubna. Prodloužení a rozšíření dřívějších omezení platí od úterka, oznámené ale bylo až ve středu. Cesty na chalupy ministerstvo stále důrazně nedoporučuje, to ale platí už od poloviny března.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:00 Průhledné roušky pro tlumočníky do znakové řeči šijí maskérky České televize
MF Dnes
Tlumočníci do znakového jazyka a moderátoři zpráv pro neslyšící v České televizi nově při znakování využívají průhledné roušky a ochranné štíty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:25 Finanční úřady bojují s návaly lidí. Nechoďte tam osobně, prosí Schillerová
MF Dnes
Když vláda rozhodla o odsunutí data odevzdání daňových přiznání, měla dva hlavní důvody. Kromě pomoci živnostníkům bylo cílem také to, aby se rozložil počet lidí, kteří se koncem března vydají na finanční úřady. Tohoto požadovaného efektu však nedosáhla. Před úřady se začaly tvořit dlouhé fronty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:12 Česko má šest obětí koronaviru, zesnulí měli i jiné potíže. Nakaženo je 1 654 lidí
MF Dnes
Počet obětí koronaviru v Česku dosáhl čísla šest, nakaženo je aktuálně 1 654 lidí. Zemřeli tři muži, kteří měli přidružené zdravotní potíže. Pacientovi pražské Nemocnice Na Bulovce bylo 83 let. Osmaosmdesátiletý muž ze Středočeského kraje pak byl v domácím léčení. Pacientovi z Thomayerovy nemocnice, umístěnému na oddělení následné péče, bylo 75 let.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:53 Vládní balíček zákonů v reakci na koronavirus prošel Senátem jako nůž máslem
MF Dnes
Rodiny s dětmi do 13 let budou mít nárok na ošetřovné po celou dobu, kdy budou uzavřeny školy. Senát hladce schválil i další návrhy, které vláda předložila v reakci na pandemii koronaviru - odklad dalších vln elektronické evidence tržeb, odpuštění odvodů na sociální a zdravotní pojištění pro OSVČ a také odklad maturit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:26 Belgický starosta se zúčastnil večírku navzdory karanténě, policie zuří
MF Dnes
Starosta belgického města Izegem vzbudil značné rozhořčení. Navzdory tomu, že vláda zavedla celostátní karanténu, se zúčastnil pouličního večírku na ulici, kde bydlí. Starosta se hájí tím, že lidé dodržovali nutný odstup. Podle policistů ale překročil hranici. Požadují od něj omluvu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:20 Vydejme společné dluhopisy, navrhuje Lagardeová. Severní státy jsou proti
MF Dnes
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová požádala ministry financí eurozóny, aby vážně uvažovali nad jednorázovou emisí společných dluhopisů, takzvaných koronabondů. S jejich pomocí by podle ní mohla eurozóna lépe bojovat s finančními dopady pandemie onemocnění způsobeného koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:14 Česko má šest obětí koronaviru. Zemřeli tři muži, oba měli i jiné potíže
MF Dnes
Počet obětí koronaviru v Česku dosáhl čísla šest. Zemřeli tři muži, kteří měli přidružené zdravotní potíže. Pacientovi pražské Nemocnice Na Bulovce bylo 83 let. Osmaosmdesátiletý muž ze Středočeského kraje pak byl v domácím léčení. Pacient z Thomayerovy nemocnice byl umístěn na oddělení následné péče, měl pokročilé srdeční selhání.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:13 Ošetřovné pro rodiny s dětmi do 13 let po dobu zavření škol schválil i Senát
MF Dnes
Rodiny s dětmi do 13 let budou mít nárok na ošetřovné po celou dobu, kdy budou uzavřeny školy. „Chápeme, že je mimořádná situace. I kdybychom měli k zákonům nějaké připomínky, poznámky, pokusy o změnu, víme, že nyní je potřeba zákony schválit," uvedl předseda nejsilnějšího senátního klubu Starostové a nezávislí Petr Holeček.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:00 Premiérův projev si nenechaly ujít čtyři miliony diváků
MF Dnes
Pondělní projev premiéra Andreje Babiše, který přenášely televizní stanice ČT1, ČT24, Nova, Prima a Barrandov, sledovalo 4,18 milionu diváků starších 15 let, uvedl server MediaGuru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:36 Koronavirus ONLINE: Státy by kvůli pandemii měly snížit počty vězňů, tvrdí OSN
MF Dnes
Nemocnice Kyjov vyrábí vlastní dezinfekci a náhradní tobolky s paracetamolem za chybějící Paralen a Panadol v souvislosti s šířením nákazy koronavirem. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:13 Lékaři jako potápěči. Nedostatkové respirátory nahrazují i upravené masky
MF Dnes
Skupina Covid19cz, kterou tvoří IT nadšenci i lidé z českých technologických firem, přišla s nápadem, jak vytvořit ochranu pro zdravotníky z potápěčských masek, které se běžně prodávají v obchodech. Vznikla tak ochrana, která zakryje celý obličej a zajišťuje i filtraci vzduchu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:09 Senát schvaluje vládní balíček kvůli pandemii koronaviru. Podpoří ho
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, ve středu schválí Senát. Vyplynulo to z vyjádření politiků již před schůzí. Už podpořil odklad EET. Nyní schvaluje rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, dojde i na zákony o odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:08 V potravinách v Uherském Brodě prodávala žena nakažená koronavirem
MF Dnes
V prodejně potravin U Sládků v Uherském Brodě obsluhovala zákazníky prodavačka nakažená koronavirem. Hejtman Jiří Čunek nyní vyzývá všechny lidi, kteří v obchodě byli a mají zdravotní obtíže respiračního charakteru, aby se přihlásili krajské hygienické stanici.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:00 Německému hospodářství hrozí propad až o 20 procent, varují ekonomové
MF Dnes
Německá ekonomika letos patrně vykáže pokles o pět až 20 procent, podle toho, jak dlouho potrvají restriktivní opatření, která jsou reakcí na pandemii způsobenou koronavirem. Agentuře Reuters to ve středu řekl ekonom hospodářského institutu Ifo Klaus Wohlrabe. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:54 Hlídkám u uzavřené zóny na Olomoucku půjčily firmy karavany a obytné vozy
MF Dnes
Policejní hlídky, které na Olomoucku nepřetržitě hlídají příjezdy do uzavřené oblasti Litovelska a Uničovska, ale také třeba hraniční přechody, se nově mají během služby kde občerstvit nebo ohřát v chladném počasí. Firmy pronajímající karavany a obytné vozy jim tyto mobilní přístřešky půjčily.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:38 Putin kvůli koronaviru odložil referendum o změně ústavy, lidem dal volno
MF Dnes
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu v televizním projevu k národu oznámil odklad celostátního hlasování o ústavních reformách, které mu mají zajistit možnost setrvat v nejvyšší funkci dalších 12 let, tedy do roku 2036. Nové datum hlasování, jež se mělo uskutečnit 22. dubna, šéf Kremlu neoznámil.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:22 VIDEO: Záchranná mise námořníka z německé ponorky U-33
MF Dnes
Neobvyklou záchrannou operaci má za sebou posádka vrtulníku estonské police a pohraniční stráže PPA. Na moři zachytila nouzové volání o pomoc z německé ponorky a musela přepravit jednoho člena posádky s vážnými zdravotními problémy okamžitě do nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:11 Nemocnice čekají kvůli koronaviru stamilionové propady v hospodaření
MF Dnes
Na stovky milionů odhaduje Karlovarský kraj propad v hospodaření nemocnic v souvislosti s aktuální pandemií koronavirového onemocnění COVID-19. Stát má podle jeho názoru dát jasný signál, jak se k vzniklé situaci postaví.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:07 Lékaři jako potápěči. Nedostatkové respirátory nahrazují i upravené masky
MF Dnes
Skupina Covid19cz, kterou tvoří IT nadšenci i lidé z českých technologických firem, přišla s nápadem, jak vytvořit ochranu pro zdravotníky z potápěčských masek, které se běžně prodávají v obchodech. Vznikla tak ochrana, která zakryje celý obličej a zajišťuje i filtraci vzduchu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:04 Koronavirus ONLINE: Nemocnice Kyjov vyrábí dezinfekci i náhradu za Paralen
MF Dnes
Nemocnice Kyjov vyrábí vlastní dezinfekci a náhradní tobolky s paracetamolem za chybějící Paralen a Panadol v souvislosti s šířením nákazy koronavirem. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:00 Kvůli koronaviru ruší vatikánský deník tištěné vydání a přesouvá se na web
MF Dnes
Vatikánský deník L’Osservatore Romano pozastavil kvůli koronavirové epidemii dočasně tištěné vydání. Stalo se tak teprve potřetí za jeho téměř 160letou historii. Deník bude dál přinášet informace v internetové verzi.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:00 Koronavirus devastuje cestovní ruch, dva scénáře sumírují stomiliardové ztráty
MF Dnes
Představy o šíři dopadů koronaviru na český cestovní ruch stále nemají pevné kontury. Asociace hotelů a restaurací na základě modelové studie počítá se dvěma možnými scénáři. V obou dvou variantách se hoteliéři a restauratéři nedočkají plného objemu turistů ani na Vánoce a ztráty počítají na stovky miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:58 Policista prodával drogy a dával echo, kde jsou hlídky. Dostal podmínku
MF Dnes
Podmíněný trest uložil děčínský soud bývalému policistovi, který podle obžaloby obchodoval s drogami nebo upozorňoval své známé na výskyt policejních hlídek. Případ se neprojednával v klasickém hlavním líčení. Soudce se na základě důkazů rozhodl pro rychlejší variantu v podobě trestního příkazu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:44 Zeman chce na přehlídku v Moskvě jet. Pokud se kvůli koronaviru nezruší
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman se zúčastní v Moskvě květnové vojenské přehlídky k výročí konce druhé světové války, pokud ji organizátoři nezruší. Kreml zatím oslavy 75 let od konce druhé světové války kvůli šíření nového koronaviru neodvolal, podle médií bude vše záviset na vývoji epidemiologické situace.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:41 Naděje pro seniory. Dvě devadesátnice z USA a Itálie koronavirus přemohly
MF Dnes
USA i Itálie hlásí dobré zprávy. Devadesátiletá Američanka a pětadevadesátiletá Italka se zotavily z koronaviru. Obě byly propuštěny domů. Jejich případ dává i ostatním starším lidem nakažených nemocí COVID-19 naději, že se uzdraví.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:38 Řidič kamionu vyléčený z COVID-19 zůstává v nemocnici, po úrazu je ochrnutý
MF Dnes
Polský řidič kamionu, který je prvním vyléčeným z onemocnění COVID-19 v Plzeňském kraji, zůstává v plzeňské fakultní nemocnici. Jeho propuštění neumožňují vážná zranění, se kterými byl hospitalizován po úrazu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:37 Senát schválil odklad EET. Podpoří širší ošetřovné i škrty v odvodech u OSVČ
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, ve středu schválí Senát. Vyplynulo to z vyjádření politiků před schůzí. Už podpořil odklad EET. Bude schvalovat i rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:35 Babiš čeká na jména od opozice do krizového štábu. Žádné politiky, říká
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš očekává, že mu ve čtvrtek opoziční strany představí své kandidáty do Ústředního krizového štábu. „Neměli by to být žádní politici, ani komunální,“ řekl iDNES.cz předseda vlády. Piráti a hnutí STAN se shodli na shodli na nominaci společného kandidáta. Je jím Filip Matějka z institutu Cerge, řekl Bartoš.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:25 Vlak na Příbramsku zastavil beton na kolejích, policie stíhá dva lidi
MF Dnes
Policisté v úterý zadrželi dva lidi podezřelé z položení několika betonových sloupků na koleje u stanice Tochovice na Příbramsku. Ve středu odpoledne je kriminalisté obvinili z obecného ohrožení.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:23 Vozy metra i tramvaje vyčistí nanodezinfekce, slibuje dvouletý účinek
MF Dnes
Pražský dopravní podnik chce zvýšit ochranu proti šíření virů a bakterií v městské hromadné dopravě s pomocí dezinfekce na bázi nanočástic. Přípravek má na povrchu vydržet aktivní až dva roky. Podnik jej začne nanášet nejdříve v soupravách metra, poté dezinfikuje i autobusy a tramvaje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:21 Místo tablet želatinové tobolky, nemocnice si vyrábí náhradu za paralen
MF Dnes
Tablety s paracetamolem na tišení bolesti nebo snížení teploty nahradily v kyjovské nemocnici želatinové tobolky. Ty si zdravotní zařízení na Hodonínsku kvůli nouzi v lékárnách začalo vyrábět samo. Improvizovaný lék má stejné účinky jako originál, ale vydrží kratší dobu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:53 Senát schválí širší ošetřovné, škrty v odvodech u OSVČ i odklad EET
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, ve středu schválí Senát. Vyplynulo to z vyjádření politiků před schůzí. Bude projednávat rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku, a rozhodne i o odkladu třetí a čtvrté vlny EET i maturitách.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:52 Z karantény rovnou k právníkovi. Čína hlásí rekordní počet žádostí o rozvod
MF Dnes
Příliš času pohromadě a z toho plynoucí konflikty s partnerem, kterému se už nedá vyhýbat. I to jsou důsledky karantény, v níž jsou po celém světě už více než dvě miliardy lidí. V Číně teď proto mnoho advokátních kanceláří hlásí plné kalendáře kvůli nebývale velkému množství žádostí o rozvod.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:48 Očkování proti COVID-19? V USA spustili první testování vakcíny na lidech
MF Dnes
V současné době neexistují žádné schválené vakcíny, které by zabránily rychle se šířící infekci COVID-19. V pondělí 16. března americká společnost Moderna urychleně spustila klinické testování nové experimentální vakcíny. Společně s testováním možných léků jde o další možnost, jak šíření nákazy zabránit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:42 Koronavirus ONLINE: Indie vyhlásila zákaz vycházení
MF Dnes
Tvrdá opatření proti šíření koronaviru zavedla i Indid, v zemi platí zákaz vycházení. Policie umravňuje neukázněné občany například pomocí plastových tyčí. Ve Španělsku zemřelo už 3 434 nakažených koronavirem, což je více než v Číně, uvedl deník El País. Počet potvrzených případů vzrostl na 47 610. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:37 Kalousek: Pusťte mě na finance na osm hodin, najdu 40 miliard pro živnostníky
MF Dnes
Šéf poslaneckého klubu TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek tvrdí, že kdyby ho na osm hodin pustili na ministerstvo financí, najde za osm hodin 40 miliard korun, které by mohl stát poslat živnostníkům. Kalousek iDNES.cz řekl, že by škrtal v provozních výdajích ministerstev i dotace agropotravinářskému komplexu a zarazil přijímání státních úředníků .
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:33 Na Karvinsku přibylo nehod opilých řidičů, jeden měl vedle sebe i dítě
MF Dnes
Řidiči na Karvinsku hřeší na to, že se policie v době nouzového stavu zaměřuje na jiné věci než na namátkové silniční kontroly. Vzrostl počet nehod pod vlivem alkoholu. Jen za posledních deset dní řešili tamní policisté takových bouraček pět. Při jedné z nich opilý šofér dokonce vezl devítileté dítě.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:07 Sasko a Bavorsko podpoří pendlery, poskytnou jim ubytování a další pomoc
MF Dnes
Regionální představitelé spolkových zemí Bavorsko a Sasko pomohou pendlerům najít si v Německu ubytování a případně budou řešit i situaci jejich rodin. Po společném jednání to nabídli hejtmanovi Karlovarského kraje Petru Kubisovi (ANO). Připravují také finanční kompenzace a další způsoby, jak pendlerům a jejich rodinám pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:53 Koronavirus ONLINE: COVID-19 ve vodovodu přežít nemůže
MF Dnes
V posledních dnech se objevily informace, že některé vodárny v České republice přistoupily ke zvyšování dávek chloru, který se používá k desinfekci vody. Pitnou vodu z veřejného vodovodu mohou lidé používat bez jakéhokoliv omezení. COVID-19 citlivý na preparáty, které se k úpravě vody používají, a ve vodovodu tak nemůže přežít. „Dávkování chloru je na úpravnách řízeno automaticky a řídí se podle aktuální jakosti vyráběné vody. Tak nedochází k zbytečnému „přechlorování vody“. Na případné požadavky hygieniků jsme nicméně připraveni okamžitě reagovat,“ dodala Jitka Kramářová. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:51 Není nutno, zaznělo Českem. Lidé tak poděkovali lékařům či hasičům
MF Dnes
Lidé v celém Česku měli ve středu po obědě možnost vyjádřit zpěvem poděkování a podporu lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům a dalším profesím bojujícím proti šíření koronaviru. Připojit se mohli k České televizi a Českému rozhlasu, kde ve 12:30 po úvodním slovu Zdeňka Svěráka zazněla píseň Není nutno.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:48 U registru vozidel v Brně stály fronty. Lidé řeší prkotiny, reaguje vedoucí
MF Dnes
Brněnský magistrát výrazně omezil provoz registru vozidel. Kromě zkrácení úředních hodin snížil i počet úředníků, kteří žádosti řidičů odbavují. V důsledku toho se tvořily fronty a lidé čekající na vyřízení kritizují komunikaci s úředníky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:44 Ve Španělsku už koronavirus zabil víc lidí než v Číně, obětí rekordně přibylo
MF Dnes
Ve Španělsku zemřelo už 3 434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa a kde dosud zaznamenali 3287 úmrtí. Případů nákazy se ve Španělsku podle nejnovějších údajů ministerstva zdravotnictví od vypuknutí epidemie v zemi potvrdilo celkem 47 610.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:44 Nejvíce lidí loni přibylo v Praze a středních Čechách, na Moravě ubývali
MF Dnes
Nejvíce obyvatel v loňském roce přibylo v Praze a Středočeském kraji, zhruba 16 tisíc. Nárůst počtu lidí zaznamenalo celkem 10 krajů, naopak v Karlovarském a třech moravských krajích zaznamenali úbytek. Data zveřejnil Český statistický úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:43 Děkujeme, držte se! Mladíci napsali hasičům a zdravotníkům dojemný vzkaz
MF Dnes
Obrovský vzkaz přes celá vrata hasičské zbrojnice v Mladé Boleslavi poutá pozornost kolemjdoucích. „Děkujeme! HZS, držte se!“ hlásá nápis. Skupina kamarádů vyvěsila ve městě i ceduli s poděkováním záchranářům.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:43 Armáda i kvůli koronaviru stáhla vojáky z Iráku. Byli tam tři roky
MF Dnes
Česká armáda v úterý dočasně stáhla vojáky z Iráku. Zdůvodnila to výrazným omezením operačních úkolů, bezpečnostními hrozbami, epidemií koronaviru a plánovanou restrukturalizací mise. Stažení se týká 30 vojáků. Do České republiky se letecky vrátili v úterý večer.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:37 Není nutno, zaznělo Českem. Lidé tak poděkovali lékařům či hasičům
MF Dnes
Lidé v celém Česku měli ve středu po obědě možnost vyjádřit zpěvem poděkování a podporu lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům a dalším profesím bojujícím proti šíření koronaviru. Připojit se mohli k České televizi a Českému rozhlasu, kde ve 12:30 po úvodním slovu Zdeňka Svěráka zazněla píseň Není nutno.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:17 Česko má už pět obětí koronaviru. Zemřeli dva muži, oba měli další potíže
MF Dnes
Česko má už pět obětí koronaviru. Zemřeli dva muži, kteří měli přidružené zdravotní potíže. Pacientovi pražské Nemocnice Na Bulovce bylo 83 let. Ösmaosmdesátiletý muž ze Středočeského kraje pak byl v domácím léčení.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:12 Ve Španělsku už koronavirus zabil víc lidí než v Číně, obětí rekordně přibylo
MF Dnes
Ve Španělsku zemřelo už 3 434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa. Nejvíce mrtvých z řad nakažených, přes 6 800, nyní registruje Itálie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:00 Rusko má méně případů koronaviru než Lucembursko. Iluze, nebo realita?
MF Dnes
Od minulého čtvrtka do poloviny dubna jsou Moskvané starší 65 let a občané s chronickými onemocněními povinni zůstávat v domácí izolaci. Na sedmašedesátiletého prezidenta Vladimira Putina se ovšem podobná nařízení nevztahují. Ten už totiž nyní v podstatě pracuje z domova, ubezpečil veřejnost jeho mluvčí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:00 Zákaz dojíždění přes hranice je katastrofa, říkají pendleři
MF Dnes
Omezení pohybu pendlerů přes hranice uvrhlo na české i bavorské příhraničí nejistotu. A bezradnost. Desetitisíce Čechů se musí rozhodnout, kde zůstat.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:00 Obavy v domovech pro seniory: modlíme se, abychom přežili další den
MF Dnes
Bývalý poslanec a zdravotnický expert ODS Boris Šťastný dnes vede Alzheimer Home, síť osmi soukromých domovů pro seniory a osoby s vážnými onemocněními v Praze, Středočeském, Jihočeském a Karlovarském kraji. V rozhovoru mluví o bezpečnostních opatřeních, náhradních možnostech kontaktů rodin s klienty i o tom, jak senioři snášejí pandemii koronaviru psychicky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:54 V pokoji nad ránem vzplanul radiátor, jedno z dětí včas vzbudilo matku
MF Dnes
Brzy ráno se v Rybitví u Pardubic podařilo hasičům zabránit rozsáhlým škodám při požáru v dětském pokoji. V místnosti vzplanul olejový radiátor, jedno z dětí naštěstí včas vzbudilo matku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:51 Žena rozeslala zprávu, že Litvínov bude v karanténě. Hrozí jí až osm let
MF Dnes
Policisté stíhají ženu z Litvínova kvůli šíření poplašné zprávy. Minulý týden totiž vytvořila hlasovou zprávu o tom, že má informaci o zásahu policie a hygieniků v litvínovské restauraci, a že je pravděpodobné, že celé město bude v karanténě. Zprávu pak rozesílala přes internet.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:50 Ve Španělsku už zemřelo na koronavirus více lidí než v Číně
MF Dnes
Ve Španělsku zemřelo už 3 434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa. Nejvíce mrtvých z řad nakažených, přes 6 800, nyní registruje Itálie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:46 Britský princ Charles má koronavirus s mírnými příznaky, pracuje z domu
MF Dnes
Následník britského trůnu princ Charles byl pozitivně testován na koronavirus. S odvoláním na oficiální prohlášení to uvádějí britská média. Jeho manželka, vévodkyně z Cornwallu, test také podstoupila, jeho výsledek byl negativní.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:44 Senát rozhodne o ošetřovném, odvodech OSVČ, odkladu EET i maturitách
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, ve středu posoudí Senát. Bude schvalovat rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, o odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku, rozhodne i o odkladu třetí a čtvrté vlny EET i maturitách.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:42 Čtvrtou obětí koronaviru je 83letý pacient z Bulovky, měl i další potíže
MF Dnes
Česko má čtvrtého mrtvého, který byl nakažen koronavirem. Opět jde o pacienta, který měl přidružené zdravotní potíže. Pacientovi pražské Nemocnice Na Bulovce bylo 83 let. Na svých stránkách o tom informovala nemocnice i ministerstvo zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:34 Koronavirus ONLINE: Představitelé Bavorska a Saska slíbili, že pomohou pendlerům
MF Dnes
Regionální představitelé Bavorska a Saska Heidrun Piwernetz a Regina Kraushaar garantovali karlovarskému hejtmanu Petru Kubisovi, že pendlerům z regionu pomohou najít ubytování a případně řešit i situaci jejich rodin. Stalo se tak na základě nového krizového opatření kvůli šíření koronaviru, které zpřísnilo podmínky zdejším přeshraničním zaměstnancům. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:21 Výrobci nedostatkových respirátorů či ventilátorů dosáhnou na nové dotace
MF Dnes
Česko podpoří výrobní technologie pro produkci nedostatkového zdravotnického materiálu, jako jsou ventilátory či respirátory. O podporu až 20 milionů korun pro jeden subjekt podnikatelé budou moci žádat od 14. dubna. Stát celkem rozdělí 300 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:11 Není nutno, zazní Českem. Lidé tak poděkují lékařům či hasičům
MF Dnes
Lidé v celém Česku mají ve středu po obědě možnost vyjádřit zpěvem poděkování a podporu lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům a dalším profesím bojujícím proti šíření koronaviru. Připojit se mohou k České televizi a Českému rozhlasu, kde ve 12:30 po úvodním slovu Zdeňka Svěráka zazní píseň Není nutno.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:54 Stav muže s remdesivirem se zatím nezměnil. Čeká ho ještě osm infuzí léku
MF Dnes
Pacient ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kterému lékaři v úterý začali podávat lék remdesivir pro experimentální léčbu, zůstává ve stejném stavu. Muž je připojen na speciálním přístroji ECMO, který okysličuje krev. Lék do Česka dorazil v úterý z USA.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:48 Aktualizováno Vlak na Příbramsku zastavil beton na kolejích, policie má podezřelé
MF Dnes
Středočeská policie v úterý zadržela dva lidi podezřelé z položení několika betonových sloupků na koleje u stanice Tochovice na Příbramsku. Policie hledá cestující z vlaku, který zastavil těsně před překážkou.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:47 Evropská solidarita. Německé nemocnice přijímají pacienty z Itálie a Francie
MF Dnes
Německé kliniky vypomáhají přetíženým francouzským a italským nemocnicím. Začaly přijímat jejich pacienty infikované koronavirem. Agentura DPA popsala, že mnohé německé spolkové země už přijaly nakažené cizince, jejichž stav vyžaduje připojení na plicní ventilátor. Kromě Německa Francii pomáhá také Švýcarsko.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:29 Pacienty chceme posílat rovnou na testy, žádají plicní lékaři. Nyní nemohou
MF Dnes
Plicní lékaři žádají ministerstvo zdravotnictví o povolení poslat své pacienty s podezřením na koronavirus rovnou na vyšetření. V současnosti mu mohou pouze doporučit volat hygienickou stanici či navštívit praktika. Pacienti s dýchacími problémy, jimiž se projevuje právě i nemoc COVID-19, přitom chodí rovnou k nim do ordinací.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:28 Koronavirus ONLINE: Polsko poděkovalo za pomoc na hranicích paletami zboží
MF Dnes
Polská ambasáda poslala v úterý do Náchoda 11 palet zboží za téměř 200 tisíc korun jako dar za pomoc na česko-polské hranici v předešlých dnech, když se tvořily mnohakilometrové fronty kamionů kvůli polským kontrolám. V nouzové situaci se tehdy řidičům rozdávaly potravinové balíčky či nápoje. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:23 E-shopům klesají tržby a šetří s reklamou. Daří se jenom největším
MF Dnes
Online obchody s potravinami jsou sice v obležení nových i starých zákazníků, ale jak naznačují první analýzy, e-shopy jako celek začínají čelit postupnému propadu. Řadě menších internetových prodejců hrozí krach, naopak ze současné situace těží hlavně největší hráči.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:10 Lidé na nákupech nedodržují rozestupy, dál sahají na pečivo holýma rukama
MF Dnes
V obchodech většinou příliš nepoznáte, že je Česko v karanténě. Lidé se na sebe mačkají, v prodejnách tráví obdobně času jako před epidemií a mnozí na nezabalené pečivo dál sahají holýma rukama. Na nákupy chodí i celé rodiny s dětmi. MF DNES zmapovala, jak probíhá nakupování v českých městech.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 4:29 Koronavirus ohrožuje i mladé lidi, v USA bojuje o život dvanáctiletá dívka
MF Dnes
V americké nemocnici v Atlantě bojuje po nákaze koronavirem o život dvanáctiletá dívka, kterou lékaři kvůli závažnému průběhu nemoci COVID-19 připojili na plicní ventilátor. Nová zjištění naznačují, že mladší dospělí nejsou vůči novému koronaviru tak imunní, jak se původně myslelo. USA od úterka evidují první oběť pod osmnáct let.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 4:27 Mluvčí fakulty přirovnal ženy v rouškách k perským princeznám a končí
MF Dnes
Na Filozofické fakultě Karlovy univerzity končí tiskový mluvčí Petr Kukal. Informaci přinesl zpravodajský server iRozhlas. Důvodem je Kukalovo působení na sociálních sítích. Bývalý mluvčí v pondělí čelil kritice poté, co na svém Facebooku sdílel text, ve kterém přirovnává ženy v rouškách k perským princeznám.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 3:55 Koronavirus ONLINE: Letadlo přivezlo na 170 Čechů z ciziny
MF Dnes
V noci přiletělo letadlo z Filipín, které evakuovalo 88 českých občanů a dalších 90 občanů zemí EU. Také se vrátilo 169 Čechů z Hondurasu, kteří uvázli bez jakéhokoliv spojení na ostrově Roatán. Informoval o tom ministr zahraničí Tomáš Petříček. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 3:52 Nakažených koronavirem je již skoro 1500, vyléčilo se zatím deset lidí
MF Dnes
V Česku je k středečnímu ránu evidováno 1 497 případů nákazy koronavirem. Zemřeli tři lidé. Oficiálně se z nemoci COVID-19 způsobované koronavirem vyléčilo zatím deset nakažených. Testy byly provedeny u 22 600 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 3:41 Aktualizováno Burzy po celém světě se vzchopily, investoři spoléhají na státní podporu
MF Dnes
Po masivních akciových výprodejích z posledních týdnů došlo v úterý na burzách k výraznému oživení. Hlavní indexy zamířily strmě vzhůru v Asii, Evropě i Americe. Táhnou je přísliby vlád a centrálních bank, které v boji s koronavirem sahají po bezprecedentních podpůrných opatřeních.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 3:24 Boleslav hlídá ubytovny, obává se znuděných dělníků bez práce a manželek
MF Dnes
Mladá Boleslav posiluje bezpečnost v ulicích kvůli cizincům, kteří po zastavení výroby v automobilce Škoda a dalších dodavatelských firmách zůstali na místních ubytovnách. Podle primátora Raduana Nwelatiho existuje riziko, že nebudou dodržovat nařízenou karanténu a budou holdovat alkoholu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:56 KOMENTÁŘ: Zprávy nejvýše dvakrát denně. Ideál, nebo iluze?
MF Dnes
Zůstávejte doma, žádá občany stát. To je vlastně stejné, jako by vzkázal: Seďte u televize.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:54 Útok radikálů z uskupení Boko Haram nepřežila skoro stovka čadských vojáků
MF Dnes
Nejméně 92 čadských vojáků přišlo o život při útoku islamistů z radikálního uskupení Boko Haram, uvedl prezident africké země Idriss Déby Itno. Ten se podle agentury AFP vydal na místo útoku v oblasti Lac, aby vzdal úctu zabitým vojákům. Boj se odehrál ještě o pondělním ránu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:01 Senát rozhodne o ošetřovném, odvodech OSVČ, odkladu EET i maturitách
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda Andreje Babiše reagovala na pandemii koronaviru, posoudí ve středu Senát. Bude schvalovat rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, o odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku, rozhodne i o odkladu třetí a čtvrté vlny EET i maturitách.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 1:54 Platí další změna: senioři si přednostně nakoupí od 8 do 10 hodin
MF Dnes
Od středy platí další změna v přednostním nákupu seniorů nad 65 let. Nově si tito a handicapovaní starší 50 let nakoupí ve větších obchodech s potravinami a drogerií od 8 do 10 hodin. Na menší obchody ve vesnicích, pekárny či lahůdkářství se už omezení nevztahuje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 1:49 Koronavirus ONLINE: Pevninská Čína hlásí pokles nových případů
MF Dnes
Pevninská Čína hlásí podle agentury Reuters pokles nových případů koronaviru, z pondělních 78 na úterních 47. Všechny se týkají lidí, kteří přicestovali. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 1:10 Ruslan přistál v Pardubicích, přivezl další tuny zdravotnického materiálu
MF Dnes
Ukrajinský letoun An-124 Ruslan přistál v noci v Pardubicích, přivezl další tuny zdravotnického materiálu z Číny určeného pro zvládání epidemie koronaviru. Vykládání se ujala asi stovka vojáků do asi dvacítky nákladních aut.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 New York, epicentrum koronaviru. Nejhorší teprve přijde, říká starosta
MF Dnes
New York se rychle stává jedním ze světových epicenter pandemie koronaviru a Amerika má mrazivou vyhlídku, že než vše propukne naplno v Indii a Africe, vystřídá Evropu jako hlavní zasažená oblast.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Růst platů končí, hlavně teď nepropouštět. Nový rozpočet má udržet místa
MF Dnes
Poslanci v úterý zrychleně schválili změnu státního rozpočtu a dalších pět novel zákonů, které mají pomoci zmírnit následky koronakrize. Návrh počítá s pětinásobným schodkem oproti původnímu plánu. Schodek rozpočtu by se tak měl letos propadnout do 200miliardového minusu. Cílem je udržet pracovní místa a zachovat lidem příjem.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Číňanům za roušky platíme. Není to žádná pomoc, říká sinolog
MF Dnes
Jak správně číst úsilí Číny naklonit si dodávkami rychlotestů a respirátorů zdecimované evropské země? Sinolog Martin Hála vysvětluje, že země svými dodávkami zdravotnického materiálu sleduje jasný cíl. Chce upevnit svůj vliv v Evropě.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Nouzový stav oživil války o děti, zejména v rámci střídavé péče
MF Dnes
Část českých rodičů v poslední době odmítá předat dítě ve střídavé péči druhému rodiči kvůli tomu, že je vyhlášený nouzový stav. Ten však střídavé péči nebrání. Někteří rodiče situace kolem koronaviru zneužívají, nebo se bojí, že není předání dítěte bezpečné. Podle advokátů takovým chováním upírají práva druhému rodiči.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 28. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat