Zpět Zprávy Středa, 25. března 2020
Hledat Rubriky 25. 3.
Close
Inzerce
25. 3. 23:05 V Británii koronavirus zabíjí hlavně v Anglii, jde hlavně o pacienty s dlouhodobými problémy se zdravím
Lidové noviny
Ze 422 na 465 mrtvých narostla od úterka bilance nemoci COVID-19 v Británii, informovala tamní média. Ve srovnání s vývojem z předešlého dne se počet obětí zvýšil jen zhruba o polovinu, aktuální údaj o počtu potvrzených případů nákazy koronavirem zároveň nebyl ihned k dispozici. Kvůli obavám ze šíření infekce byla v podvečer přerušena schůze britského parlamentu, týden před plánovaným začátkem velikonoční přestávky.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,32 +0,059%
USD 24,76 -0,461%
CHF 25,84 +0,155%
25. 3. 23:00 Nemám v úmyslu zakázat Čechům na dva roky cestovat, nevím ale, do které země a kdy je pustí, říká Prymula
Hospodářské noviny
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru pro HN vysvětluje, jak to bylo s jeho nedělním výrokem v debatách v České televizi a televizi Prima o tom, že Češi by měli v následujícím roce až dvou strávit dovolenou v Česku. Výrok, za...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 17:40 Nová pravidla pro pendlery se nevztahují na zdravotníky, rozhodla vláda
MF Dnes
Pravidla pro část pendlerů, tedy lidí pracujících v zahraničích, ale s bydlištěm v Česku, se mění. Ministerstvo vnitra udělilo části z nich výjimku. Nově se nebude povinnost pracovat v Německu nebo Rakousku v minimálně 21denních intervalech a následné karantény vztahovat na pracovníky ve zdravotnictví, sociálních službách a integrovaném záchranném systému.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 17:40 Německé úřady hledají zdravotníky a lékaře, vyzvali migranty
Lidové noviny
Německé úřady vyzvaly migranty se zatím nedokončeným zdravotnickým vzděláním či s dosud neuznaným lékařským diplomem ze zahraničí, aby se přihlásili k boji s koronavirem. Právě nedostatek zdravotnického personálu je považován za slabinu tažení proti pandemii, napsala ve středu agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 17:21 Aktualizováno V USA se za den nakazilo koronavirem osm tisíc lidí, v Itálii přibylo méně případů než v úterý
Lidové noviny
Ve světě od začátku roku umřelo více než 20 000 lidí, kteří se nakazili koronavirem SARS-CoV-2. Agentura AFP při posledním součtu oficiálních statistik z jednotlivých zemí ohlásila 20 334 obětí globální pandemie nemoci COVID-19, zatímco odborníci z americké Univerzity Johnse Hopkinse dnes večer evidovali už 20 499 mrtvých.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 17:15 10 lidí z Krumlova se nakazilo COVID-19
Lidové noviny
Nemoc COVID-19 se potvrdila u sedmi klientů odlehčovací sociální služby Sovy v Českém Krumlově a tří členů jejího personálu. Nemoc byla prokázána v jedné ze dvou budov služby, a to v objektu Za Soudem. Dva klienti ve věku kolem 90 let jsou v nemocnici.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 17:07 Obrana kvůli nákaze uvolní 2,9 miliardy. Je to maximum, řekl ministr Metnar
MF Dnes
Ministerstvo obrany kvůli opatřením na zmírnění následků šíření nového koronaviru uvolní ze svého rozpočtu 2,9 miliardy korun. Podle ministra obrany Lubomír Metnara je to maximální možná podpora, aby nebyla ohrožena modernizace armády a její bojeschopnost.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 16:37 Letecký speciál přivezl Čechy z Vietnamu, země také darovala roušky
MF Dnes
Speciální let z Vietnamu ve středu odpoledne přivezl do Prahy 204 Čechů a 82 občanů dalších 11 zemí Evropské unie. Byl to první repatriační let v době koronavirové pandemie, který koordinovala Evropská unie. Letadlo dovezlo do Česka také tisíce látkových roušek, které zemi darovalo vietnamské ministerstvo veřejné bezpečnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 16:36 Přímé náhrady škody bude těžší vymáhat. Je totiž rozdíl, jestli opatření vydala vláda, nebo ministerstvo
Lidové noviny
Omezení maloobchodního prodeje a svobody pohybu se od úterního rána řídí zákonem o ochraně veřejného zdraví. Ministerstvo zdravotnictví podle této normy vydalo nové mimořádné opatření, které lidem i firmám ukládá stejné povinnosti a omezuje je na týchž právech jako dosavadní krizová rozhodnutí vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 16:30 Lidé ve Španělsku házeli kameny po sanitkách s pacienty s COVID-19
Lidové noviny
Na několik sanitek, které ve městě La Línea de la Concepción na jihu Španělska převážely 28 seniorů nakažených koronavirem, házeli místní lidé kamení. Snažili se tak zabránit tomu, aby do jednoho z domovů v jejich městě byli dovezeni klienti z jiné obce. O incidentu, který se stal v úterý, informovala ve středu španělská policie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 16:11 Nákaza ve středu Evropy. Orbán ji využívá ke svým cílům, Ukrajinci dál válčí
MF Dnes
Slovenští zdravotníci po třech týdnech od prvního potvrzeného pacienta s koronavirem dostali chybějící respirátory, v Německu vláda schválila obří pomoc zkoušené ekonomice. V Maďarsku se zase opozice obává, že vláda stav nouze už nikdy nezruší. Ukrajinské separatisty naopak žádná pandemie nezajímá a s Kyjevem bojují dál.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 15:55 Každému deset tisíc korun, pomoc lidem musí být jednoduchá
Respekt
Sedm bodů: S ekonomem Filipem Matějkou o tom, proč je kromě pacientů důležité zachránit i ekonomiku
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 15:25 Stát pomůže živnostníkům. Uleví jim při platbě záloh na zdravotní a sociální pojištění
Lidové noviny
Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci odložit úhradu záloh na zdravotní pojištění za březen až srpen. Do výše minimální zálohy jim budou platby za toto půlroční období odpuštěny. Ke změnám dojde i u sociálního pojištění.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 15:20 Aktualizováno V Thomayerově nemocnici se nakazilo 13 seniorů na oddělení následné péče
MF Dnes
V pražské Thomayerově nemocnici se nakazilo nemocí COVID-19 třináct seniorů na oddělení následné péče. Jeden nakažený z oddělení, pětasedmdesátiletý muž, dnes zemřel. Stal se šestou českou obětí koronaviru. Minulý týden se v nemocnici koronavir prokázala u tří zdravotních sester, před nimi u dvou dalších na plicní klinice.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 15:00 Krotitelé virů. Členové záchranného systému tančí lidem pro povzbuzení
MF Dnes
Nadhled a dobrá nálada. Takové poselství se nese v posledních dnech sociálními sítěmi díky taneční výzvě, do které se zapojily složky Integrovaného záchranného systému (IZS) v celém Česku. Hasiči a policisté tančí v klipech do rytmu známé titulní písně z filmu Krotitelé duchů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:52 Dálnice D2 je opět neprůjezdná, kolona kamionů měří téměř 15 kilometrů
Lidové noviny
Na dálnici D2 se na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko ve středu odpoledne utvořila opět kolona kamionů, před 20:00 už měřila téměř 15 kilometrů, vyplývá z aktuálních informací na webu ŘSD Dopravniinfo.cz. Policie začala nejprve dopravu odklánět na exitu 48, kamiony ovšem začaly působit problémy v Hodoníně. Od pozdějšího odpoledne proto policisté nechali kamiony dojet do kolony, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:38 Nečesanému se ministerstvo omluvilo a přiznalo mu odškodnění, mladík se chce soudit o další miliony
Lidové noviny
Lukáši Nečesanému, který čelil dlouholetému stíhání za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích, přiznalo ministerstvo spravedlnosti odškodné 1,2 milionu korun a omluvu. Mladík se bude u soudu domáhat zbytku požadované částky za nemajetkovou újmu, který činí 18,8 milionu. Ve středu to sdělil jeho advokát Michal Pokorný. Dodal, že požadavky Nečesaného příbuzných na odškodnění ministerstvo zamítlo.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:30 Jménem zákona, nasaďte si ochranu dýchacích cest, vyzývali strážníci muže
MF Dnes
Na muže, který si tvrdošíjně odmítal nasadit ochranu obličeje, narazili ve středu ráno strážníci ve Znojmě. Jelikož mu nedokázali domluvit, ani nepřijal nabízenou roušku, skončil potížista v policejní cele.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:18 Pendleři ve zdravotnictví či sociálních službách dostali výjimku, budou platit pro ně odlišná pravidla
Lidové noviny
Na české občany, kteří dojíždějí za prací v sousedních zemích a pracují ve zdravotnictví, sociálních službách nebo v záchranných složkách, se od čtvrtka nebudou vztahovat přísnější pravidla pro takzvané pendlery. Na základě žádosti německé a rakouské vlády nebude pro tyto pracovníky platit nová povinnost pracovat v těchto zemích minimálně 21 dní, ani nebudou muset po návratu do dvoutýdenní karantény.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:14 Dva zloděje elektroauta odhalili v servisu, když si sem přijeli vůz dobít
MF Dnes
Překvapení čekalo na zloděje elektromobilu Tesla, kteří přijeli do servisu auto dobít. Tam totiž technici poznali vůz, ale už ne dvojici lapků v roli majitele a zavolali tomu skutečnému. Ten pak zalarmoval policii.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:13 Aktualizováno Stát nabízí Nečesanému s rodinou místo 45 milionů odškodného jen přes jeden
MF Dnes
Ministerstvo spravedlnosti zamítlo požadavek Lukáše Nečesaného a jeho rodiny na 45 milionů odškodného za neoprávněné trestní stíhání, které se týkalo pokusu o vraždu kadeřnice z Hořic. Za újmu mu chce podle svého stanoviska vyplatit jen 1,2 milionu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:13 Koronavirus ONLINE: Ve světě je více než 435 000 nakažených a skoro 20 tisíc obětí
MF Dnes
Sledujte online reportáž iDNES.cz o pandemii koronaviru způsobující onemocnění COVID-19, která má globální důsledky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:09 Vláda zpřísnila krizová opatření, na veřejnosti můžeme být nejvýše po dvou
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví přitvrzuje v opatřeních. Lidé mohou být na veřejně dostupných místech maximálně po dvou a to až do 1. dubna. Prodloužení a rozšíření dřívějších omezení platí od úterka, oznámené ale bylo až ve středu. Cesty na chalupy ministerstvo stále důrazně nedoporučuje, to ale platí už od poloviny března.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 14:00 Průhledné roušky pro tlumočníky do znakové řeči šijí maskérky České televize
MF Dnes
Tlumočníci do znakového jazyka a moderátoři zpráv pro neslyšící v České televizi nově při znakování využívají průhledné roušky a ochranné štíty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:55 ‚Upřednostňujte pacienty s nadějí na vyléčení.‘ Německo se připravuje na černé scénáře
Lidové noviny
Profesní organizace německých lékařů v případě vyhrocení pandemie nemoci COVID-19 způsobené koronavirem doporučují poskytovat lůžka na odděleních intenzivní péče přednostně pacientům s výhledem na zotavení, pro infikované bez šance na vyléčení by měla být určena paliativní péče.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:54 V Itálii přibylo méně případů než v úterý, v Maďarsku zemřel na koronavirus britský diplomat
Lidové noviny
Ve světě od začátku roku umřelo více než 20 000 lidí, kteří se nakazili koronavirem SARS-CoV-2. Agentura AFP při posledním součtu oficiálních statistik z jednotlivých zemí ohlásila 20 334 obětí globální pandemie nemoci COVID-19, zatímco odborníci z americké Univerzity Johnse Hopkinse dnes večer evidovali už 20 499 mrtvých.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:41 Dlouhé fronty před finančními úřady. Posun o čtvrt roku nepomohl, lidé chtějí daňové přeplatky co nejdřív
Lidové noviny
Před téměř všemi finančními úřady v Česku se ve středu tvořily několik desítek metrů dlouhé fronty. Lidé se rozhodli podat své daňové přiznání i přesto, že ministerstvo financí z důvodu pandemie koronaviru posunulo termín o tři měsíce. Resort tím chtěl zabránit koncentraci lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:40 Češi se venku smí setkávat jen ve dvou, ideálně s dvoumetrovým odstupem. Nařízení platí už druhým dnem
Lidové noviny
Nejvýše ve skupinkách po dvou mohou být lidé od úterý v Česku na veřejně dostupných místech. Vyplývá to z pondělního mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, které prodloužilo a rozšířilo dřívější omezení volného pohybu v Česku. Ministerstvo o tom však informovalo až ve středu v tiskové zprávě. Zároveň následně upřesnilo, že Češi sice nadále smí jezdit na chaty a chalupy, ale rekreační návštěvy by měli omezit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:39 Aktualizováno Maturity a přijímací zkoušky na střední školy mohou být v červnu
Lidové noviny
Přijímací zkoušky na střední školy se uskuteční asi počátkem června, pokud se školy znovu otevřou v půlce května po opadnutí epidemie nového koronaviru. Týden po přijímacích zkouškách by se pak konaly maturitní zkoušky, mají být do konce června. Vyplývá to z vládního návrhu zákona, který ve středu ve zrychleném režimu schválil Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:25 Finanční úřady bojují s návaly lidí. Nechoďte tam osobně, prosí Schillerová
MF Dnes
Když vláda rozhodla o odsunutí data odevzdání daňových přiznání, měla dva hlavní důvody. Kromě pomoci živnostníkům bylo cílem také to, aby se rozložil počet lidí, kteří se koncem března vydají na finanční úřady. Tohoto požadovaného efektu však nedosáhla. Před úřady se začaly tvořit dlouhé fronty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:22 Koronavirus zasáhl přes 435 000 lidí, obětí je téměř 20 000
Lidové noviny
Z bezmála 200 zemí světa bylo ve středu odpoledne hlášeno celkem 435 470 potvrzených případů nákazy koronavirem, vyplývá z databáze agentury Reuters. Už 103 zemí evidovalo úmrtí alespoň jednoho člověka s nemocí COVID-19, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, přičemž obětí globální pandemie je nejméně 19 598.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:17 Česko má šestou oběť koronaviru. Během středy zemřeli tři lidé, přibylo 157 případů
Lidové noviny
V Česku je 1654 případů nákazy novým koronavirem. Údaje aktualizované ke středečním 17:45 zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Oproti ranním číslům přibylo zatím 157 nakažených. Deset lidí se dosud z nemoci COVID-19 vyléčilo, šest pacientů zemřelo.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:12 Česko má šest obětí koronaviru, zesnulí měli i jiné potíže. Nakaženo je 1 654 lidí
MF Dnes
Počet obětí koronaviru v Česku dosáhl čísla šest, nakaženo je aktuálně 1 654 lidí. Zemřeli tři muži, kteří měli přidružené zdravotní potíže. Pacientovi pražské Nemocnice Na Bulovce bylo 83 let. Osmaosmdesátiletý muž ze Středočeského kraje pak byl v domácím léčení. Pacientovi z Thomayerovy nemocnice, umístěnému na oddělení následné péče, bylo 75 let.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:00 Tíha rodinných tajemství. Reese Witherspoonová září v seriálu podle světového bestselleru
Lidové noviny
Seriál Little Fires Everywhere (Ohníčky všude kolem) vypráví o rodinách Richardsonových a Warrenových, které dohromady spojí to, co by si nikdo nepřál - ničivý požár. První díl osmidílného seriálu měl premiéru 18. března.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 13:00 Zavádíme karanténu, oznámily brazilské gangy. Pomohou s dodržováním zákazu vycházení
Lidové noviny
Brazilské drogové gangy vzaly preventivní opatření proti koronaviru do vlastních rukou. Gangsteři v riodejaneirském komplexu slumů „Město bohů“ začali vymáhat zákaz vycházení u všech občanů této čtvrti.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:53 Vládní balíček zákonů v reakci na koronavirus prošel Senátem jako nůž máslem
MF Dnes
Rodiny s dětmi do 13 let budou mít nárok na ošetřovné po celou dobu, kdy budou uzavřeny školy. Senát hladce schválil i další návrhy, které vláda předložila v reakci na pandemii koronaviru - odklad dalších vln elektronické evidence tržeb, odpuštění odvodů na sociální a zdravotní pojištění pro OSVČ a také odklad maturit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:52 Britský soud Assange kvůli koronaviru nepustil z vězení
Lidové noviny
Britský soud ve středu zamítl kauci pro zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assange, který žádal propuštění z vězení kvůli obavám z nákazy koronavirem. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:44 Češi už den mohou na veřejnost maximálně ve skupince po dvou. Ministerstvo o tom informovalo ve středu
Lidové noviny
Nejvýše ve skupinkách po dvou mohou být lidé od úterý v Česku na veřejně dostupných místech. Vyplývá to z pondělního mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, které prodloužilo a rozšířilo dřívější omezení volného pohybu v Česku. Ministerstvo o tom však informovalo až ve středu v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:26 Belgický starosta se zúčastnil večírku navzdory karanténě, policie zuří
MF Dnes
Starosta belgického města Izegem vzbudil značné rozhořčení. Navzdory tomu, že vláda zavedla celostátní karanténu, se zúčastnil pouličního večírku na ulici, kde bydlí. Starosta se hájí tím, že lidé dodržovali nutný odstup. Podle policistů ale překročil hranici. Požadují od něj omluvu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:26 Zásadně se mění pravidla ohledně ošetřovného. Příspěvek se bude vyplácet i zpětně
Lidové noviny
Stát bude vyplácet ošetřovné za celou dobu uzavření škol kvůli koronavirové krizi, a to rodičům dětí do 13 let, kteří s potomky zůstali doma. Rodič dostane 60 procent redukovaného vyměřovacího základu, i zpětně. Návrh zvláštního vládního zákona, který to předpokládá, ve středu zrychleně schválil Senát. Předlohu dostane k podpisu prezident Miloš Zeman, mohl by ji stvrdit ve čtvrtek.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:20 Vydejme společné dluhopisy, navrhuje Lagardeová. Severní státy jsou proti
MF Dnes
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová požádala ministry financí eurozóny, aby vážně uvažovali nad jednorázovou emisí společných dluhopisů, takzvaných koronabondů. S jejich pomocí by podle ní mohla eurozóna lépe bojovat s finančními dopady pandemie onemocnění způsobeného koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:14 Česko má šest obětí koronaviru. Zemřeli tři muži, oba měli i jiné potíže
MF Dnes
Počet obětí koronaviru v Česku dosáhl čísla šest. Zemřeli tři muži, kteří měli přidružené zdravotní potíže. Pacientovi pražské Nemocnice Na Bulovce bylo 83 let. Osmaosmdesátiletý muž ze Středočeského kraje pak byl v domácím léčení. Pacient z Thomayerovy nemocnice byl umístěn na oddělení následné péče, měl pokročilé srdeční selhání.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:13 Ošetřovné pro rodiny s dětmi do 13 let po dobu zavření škol schválil i Senát
MF Dnes
Rodiny s dětmi do 13 let budou mít nárok na ošetřovné po celou dobu, kdy budou uzavřeny školy. „Chápeme, že je mimořádná situace. I kdybychom měli k zákonům nějaké připomínky, poznámky, pokusy o změnu, víme, že nyní je potřeba zákony schválit," uvedl předseda nejsilnějšího senátního klubu Starostové a nezávislí Petr Holeček.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 12:00 Premiérův projev si nenechaly ujít čtyři miliony diváků
MF Dnes
Pondělní projev premiéra Andreje Babiše, který přenášely televizní stanice ČT1, ČT24, Nova, Prima a Barrandov, sledovalo 4,18 milionu diváků starších 15 let, uvedl server MediaGuru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:55 Španělsko už má víc obětí koronaviru než Čína. Množí se i počet případů po celé Africe
Lidové noviny
Ve Španělsku už zemřelo na nemoc z koronaviru více lidí než v Číně, odkud se nákaza začala na počátku letošního roku šířit. Podle aktuální bilance zemřelo ve Španělsku po nakažení 3434 lidí, přes 47 000 se jich infikovalo. Počet nakažených dál stoupá i v jiných evropských zemích, v Íránu či ve Spojených státech.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:50 Výrobce Respilon dodá 100 000 respirátorů týdně, oznámilo ministerstvo
Lidové noviny
Firma Respilon bude od poloviny dubna dodávat ministerstvu zdravotnictví 100 000 respirátorů týdně. O navázání dlouhodobé spolupráce s brněnským výrobcem ochranných pomůcek dnes resort informoval v tiskové zprávě. Respirátory budou mít filtr hubící viry, používat se budou moci opakovaně až po několik dní. Firma také darovala nemocnicím 30 000 roušek s nanovlákenným filtrem.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:41 Vladimir Putin odložením referenda o změně ústavy přiznal barvu – zatím částečně
Hospodářské noviny
Nějaký čas už to viselo ve vzduchu, zvláště když se z návrhů změn ruské ústavy umožňující Vladimiru Putinovi neomezené panování před časem vytratily zmínky o konkrétním datu lidového hlasování, které by je mělo schválit. Ve středu dosavadní dohady o...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:36 Koronavirus ONLINE: Státy by kvůli pandemii měly snížit počty vězňů, tvrdí OSN
MF Dnes
Nemocnice Kyjov vyrábí vlastní dezinfekci a náhradní tobolky s paracetamolem za chybějící Paralen a Panadol v souvislosti s šířením nákazy koronavirem. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:17 V Rusku havaroval cvičný letoun české výroby, student leteckého učiliště pád nepřežil
Lidové noviny
Letoun české výroby L-39 ve středu havaroval při cvičném letu v Krasnodarském kraji na jihu evropské části Ruska. Při neštěstí zahynul pilot, který byl žákem krasnodarského leteckého učiliště, oznámila agentura TASS s odvoláním na ruské záchranáře.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:13 Lékaři jako potápěči. Nedostatkové respirátory nahrazují i upravené masky
MF Dnes
Skupina Covid19cz, kterou tvoří IT nadšenci i lidé z českých technologických firem, přišla s nápadem, jak vytvořit ochranu pro zdravotníky z potápěčských masek, které se běžně prodávají v obchodech. Vznikla tak ochrana, která zakryje celý obličej a zajišťuje i filtraci vzduchu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:13 Boeing chce v květnu obnovit výrobu letadel 737 Max, přesný termín závisí na dopadech koronaviru
Hospodářské noviny
Americká strojírenská společnost Boeing hodlá do května obnovit výrobu letadel 737 Max, jejichž provoz byl loni v březnu přerušen po tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Podle jednoho...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:09 Senát schvaluje vládní balíček kvůli pandemii koronaviru. Podpoří ho
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, ve středu schválí Senát. Vyplynulo to z vyjádření politiků již před schůzí. Už podpořil odklad EET. Nyní schvaluje rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, dojde i na zákony o odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:08 V potravinách v Uherském Brodě prodávala žena nakažená koronavirem
MF Dnes
V prodejně potravin U Sládků v Uherském Brodě obsluhovala zákazníky prodavačka nakažená koronavirem. Hejtman Jiří Čunek nyní vyzývá všechny lidi, kteří v obchodě byli a mají zdravotní obtíže respiračního charakteru, aby se přihlásili krajské hygienické stanici.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:07 Maturity by mohly být v září, studenti by měli víc času, navrhuje místopředseda Asociace ředitelů gymnázií
Hospodářské noviny
Celý víkend jsme návrhy ministerstva školství připomínkovali a všichni se přikláníme k tomu, že návrh zrušit maturity po 1. červnu je až poslední možnost, říká místopředseda Asociace ředitelů gymnázií Alfréd Dytrt. Neví prý, proč se nepočítá se...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:00 Německému hospodářství hrozí propad až o 20 procent, varují ekonomové
MF Dnes
Německá ekonomika letos patrně vykáže pokles o pět až 20 procent, podle toho, jak dlouho potrvají restriktivní opatření, která jsou reakcí na pandemii způsobenou koronavirem. Agentuře Reuters to ve středu řekl ekonom hospodářského institutu Ifo Klaus Wohlrabe. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:00 Evropská komise a vývoj mimořádných pravomocí maďarské vlády
Lidové noviny
Evropská komise bude monitorovat chystané zavedení mimořádných pravomocí maďarské vlády, k němuž hodlá sáhnout premiér Viktor Orbán v souvislosti s šířením koronavirové nákazy. Oznámil to ve středu mluvčí EK po videokonferenci kolegia komisařů, která se zabývala mimo jiné přiměřeností opatření zaváděných jednotlivými členskými státy. Znepokojení nad Orbánovými plány dal najevo i výbor pro občanské svobody Evropského parlamentu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 11:00 MACHALICKÁ: Bez záchranných brzd. Nesmíme odsunout kulturu z priorit společnosti
Lidové noviny
Stav, jako je ten současný nouzový, umělce ve svobodném povolání dostává na kolena.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:56 Ženy v rouškách přirovnal mluvčí Filozofické fakulty UK k perským princeznám. Na škole skončil
Lidové noviny
Nevhodné vyjadřování na sociálních sítích stojí za koncem Petra Kukala ve funkci mluvčího Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Veřejnou diskuzi vyvolal jeho sloupek napsaný pro deník Metro a zveřejněný na Kukalově osobním Facebooku, v němž ženy s rouškami přirovnává k „perským princeznám“. Jedna ze studentek na něj podala stížnost k Akademickému senátu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:54 Hlídkám u uzavřené zóny na Olomoucku půjčily firmy karavany a obytné vozy
MF Dnes
Policejní hlídky, které na Olomoucku nepřetržitě hlídají příjezdy do uzavřené oblasti Litovelska a Uničovska, ale také třeba hraniční přechody, se nově mají během služby kde občerstvit nebo ohřát v chladném počasí. Firmy pronajímající karavany a obytné vozy jim tyto mobilní přístřešky půjčily.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:43 Nemůžete od partnerů odebírat zboží? Má vaše firma nárok na odškodnění kvůli koronaviru? Ptejte se advokátky
Hospodářské noviny
Nemůžete od svých obchodních partnerů odebírat zboží kvůli tomu, že vaši firmu zasáhla epidemie koronaviru? Nevíte, jak takovou právní situaci řešit? Netušíte, jestli máte nárok na náhradu škody od státu? Sledujte páteční webinář Jany Sedlákové,...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:38 Putin kvůli koronaviru odložil referendum o změně ústavy, lidem dal volno
MF Dnes
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu v televizním projevu k národu oznámil odklad celostátního hlasování o ústavních reformách, které mu mají zajistit možnost setrvat v nejvyšší funkci dalších 12 let, tedy do roku 2036. Nové datum hlasování, jež se mělo uskutečnit 22. dubna, šéf Kremlu neoznámil.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:33 Putin ohlásil odklad referenda a státní pomoc podnikům
Lidové noviny
Ruský prezident Vladimir Putin v televizním projevu oznámil odklad celostátního hlasování o ústavních reformách, které mu mají zajistit možnost setrvání v nejvyšší funkci o dalších 12 let, tedy do roku 2036. Nové datum hlasování, které se mělo uskutečnit 22. dubna, šéf Kremlu neoznámil.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:28 MATOCHA: Pro pomaleji chápající...
Lidové noviny
Dnes už všichni rozumí, proč bylo nutné a správné karanténními opatřeními zpomalit šíření viru SARS-CoV-2. I nejzarputilejší kritici Babišovy vlády už toto téma opustili a přes napadání nedostatečných zásob respirátorů a testů, nyní již z nejhoršího pořešený, přecházejí na útoky kvůli údajné servilitě vládních představitelů vůči Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:23 Ruští vojenští lékaři zachraňují Itálii. S půl milionem roušek chtějí bojovat proti ‚rusofobní propagandě‘
Lidové noviny
Zatímco si moskevští zdravotníci v očekávání epidemie sami šijí roušky, vláda jich půl milionu posílá s kontingentem vojenských zdravotníků do Itálie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:22 VIDEO: Záchranná mise námořníka z německé ponorky U-33
MF Dnes
Neobvyklou záchrannou operaci má za sebou posádka vrtulníku estonské police a pohraniční stráže PPA. Na moři zachytila nouzové volání o pomoc z německé ponorky a musela přepravit jednoho člena posádky s vážnými zdravotními problémy okamžitě do nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:11 Nemocnice čekají kvůli koronaviru stamilionové propady v hospodaření
MF Dnes
Na stovky milionů odhaduje Karlovarský kraj propad v hospodaření nemocnic v souvislosti s aktuální pandemií koronavirového onemocnění COVID-19. Stát má podle jeho názoru dát jasný signál, jak se k vzniklé situaci postaví.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:07 Lékaři jako potápěči. Nedostatkové respirátory nahrazují i upravené masky
MF Dnes
Skupina Covid19cz, kterou tvoří IT nadšenci i lidé z českých technologických firem, přišla s nápadem, jak vytvořit ochranu pro zdravotníky z potápěčských masek, které se běžně prodávají v obchodech. Vznikla tak ochrana, která zakryje celý obličej a zajišťuje i filtraci vzduchu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:04 Koronavirus ONLINE: Nemocnice Kyjov vyrábí dezinfekci i náhradu za Paralen
MF Dnes
Nemocnice Kyjov vyrábí vlastní dezinfekci a náhradní tobolky s paracetamolem za chybějící Paralen a Panadol v souvislosti s šířením nákazy koronavirem. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:04 Obří Ruslan podruhé přivezl do Pardubic materiál z Číny. Pro náklad přijelo 20 vojenských aut
Lidové noviny
Na pardubickém letišti ve středu podruhé přistál velkokapacitní letoun Ruslan se zdravotnickým materiálem z Číny určeném pro zvládání epidemie koronaviru. Zásilku z letadla vyložili vojáci, armáda jich na místo poslala asi sto. K dispozici měli 20 nákladních aut, kterými začali materiál rozvážet do centrálních skladů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:00 Kvůli koronaviru ruší vatikánský deník tištěné vydání a přesouvá se na web
MF Dnes
Vatikánský deník L’Osservatore Romano pozastavil kvůli koronavirové epidemii dočasně tištěné vydání. Stalo se tak teprve potřetí za jeho téměř 160letou historii. Deník bude dál přinášet informace v internetové verzi.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:00 Koronavirus devastuje cestovní ruch, dva scénáře sumírují stomiliardové ztráty
MF Dnes
Představy o šíři dopadů koronaviru na český cestovní ruch stále nemají pevné kontury. Asociace hotelů a restaurací na základě modelové studie počítá se dvěma možnými scénáři. V obou dvou variantách se hoteliéři a restauratéři nedočkají plného objemu turistů ani na Vánoce a ztráty počítají na stovky miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 10:00 Senát schválil pozastavení EET na stav nouze a tři další měsíce
Lidové noviny
Podnikatelé nebudou muset po dobu nouzového stavu a následujících tří měsíců dodržovat elektronickou evidenci tržeb (EET). Ani úřady nebudou kontrolovat její dodržování. Vládní návrh ve středu schválil Senát. Tento krok souvisí s vládními opatřeními proti šíření nového typu koronaviru. Sněmovna ho ve stavu legislativní nouze schválila v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět
Musíme si jen vybrat zemi, kde uvízneme 25. 3. 9:59 Musíme si jen vybrat zemi, kde uvízneme
Respekt
Epidemie nás dostala. Bez kašle, bez horečky
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:59 Kam investovat milion korun v časech koronaviru? Zeptali jsme se analytiků, jak využít krizi
Hospodářské noviny
Burzy po celém světě v posledním měsíci odepsaly desítky procent. Měny rizikovějších zemí se propadají, cena zlata roste. Situace připomíná to, co se dělo před dvanácti lety, když svět zasáhla finanční krize. Navzdory této zdánlivé podobnosti...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:58 Policista prodával drogy a dával echo, kde jsou hlídky. Dostal podmínku
MF Dnes
Podmíněný trest uložil děčínský soud bývalému policistovi, který podle obžaloby obchodoval s drogami nebo upozorňoval své známé na výskyt policejních hlídek. Případ se neprojednával v klasickém hlavním líčení. Soudce se na základě důkazů rozhodl pro rychlejší variantu v podobě trestního příkazu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:58 Česko má pátou oběť koronaviru. 88letý muž z Kladenska byl v domácím léčení, nakazil se v rodině
Lidové noviny
V České republice zemřel pátý pacient s onemocněním COVID-19, jde o 88letého muže ze Středočeského kraje. Byl v domácím léčení, novým koronavirem se nakazil v rodině a trpěl chronickým onemocněním, řekla mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová. Dodala, že muž byl z Kladenska. Ve středu tak úřady ohlásily už dvě oběti koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:44 Zeman chce na přehlídku v Moskvě jet. Pokud se kvůli koronaviru nezruší
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman se zúčastní v Moskvě květnové vojenské přehlídky k výročí konce druhé světové války, pokud ji organizátoři nezruší. Kreml zatím oslavy 75 let od konce druhé světové války kvůli šíření nového koronaviru neodvolal, podle médií bude vše záviset na vývoji epidemiologické situace.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:42 ‚Není nutno, aby bylo přímo veselo’. Češi zpěvem děkovali všem, kteří pomáhají v boji s koronavirem
Lidové noviny
Češi ve středu půl hodiny po poledni společným zpěvem písně Není nutno poděkovali. Zdravotníkům, hasičům, zkrátka všem, kteří pomáhají v boji proti šíření koronaviru. Známá melodie zněla v řadě obcí z místních rozhlasů, hrála ji Česká televize i Český rozhlas.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:41 Naděje pro seniory. Dvě devadesátnice z USA a Itálie koronavirus přemohly
MF Dnes
USA i Itálie hlásí dobré zprávy. Devadesátiletá Američanka a pětadevadesátiletá Italka se zotavily z koronaviru. Obě byly propuštěny domů. Jejich případ dává i ostatním starším lidem nakažených nemocí COVID-19 naději, že se uzdraví.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:38 Řidič kamionu vyléčený z COVID-19 zůstává v nemocnici, po úrazu je ochrnutý
MF Dnes
Polský řidič kamionu, který je prvním vyléčeným z onemocnění COVID-19 v Plzeňském kraji, zůstává v plzeňské fakultní nemocnici. Jeho propuštění neumožňují vážná zranění, se kterými byl hospitalizován po úrazu.
 To se mi líbí Odpovědět
Respekt v domácí kanceláři 25. 3. 9:37 Respekt v domácí kanceláři
Respekt
I my v Respektu jsme se ocitli v netradiční situaci, kdy nemůžeme pracovat v redakci. Porady probíhají přes videokonference, případně na různých chatech. Část redakce je samozřejmě stále v terénu, protože musíme být tam, kde se něco děje. Ostatní rozhovory probíhají přes telefony, maily, esemesky. Připravili jsme pro vás vhled do života redakce v domácích "kancelářích".
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:37 Senát schválil odklad EET. Podpoří širší ošetřovné i škrty v odvodech u OSVČ
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, ve středu schválí Senát. Vyplynulo to z vyjádření politiků před schůzí. Už podpořil odklad EET. Bude schvalovat i rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:35 Babiš čeká na jména od opozice do krizového štábu. Žádné politiky, říká
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš očekává, že mu ve čtvrtek opoziční strany představí své kandidáty do Ústředního krizového štábu. „Neměli by to být žádní politici, ani komunální,“ řekl iDNES.cz předseda vlády. Piráti a hnutí STAN se shodli na shodli na nominaci společného kandidáta. Je jím Filip Matějka z institutu Cerge, řekl Bartoš.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:25 Vlak na Příbramsku zastavil beton na kolejích, policie stíhá dva lidi
MF Dnes
Policisté v úterý zadrželi dva lidi podezřelé z položení několika betonových sloupků na koleje u stanice Tochovice na Příbramsku. Ve středu odpoledne je kriminalisté obvinili z obecného ohrožení.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:23 Vozy metra i tramvaje vyčistí nanodezinfekce, slibuje dvouletý účinek
MF Dnes
Pražský dopravní podnik chce zvýšit ochranu proti šíření virů a bakterií v městské hromadné dopravě s pomocí dezinfekce na bázi nanočástic. Přípravek má na povrchu vydržet aktivní až dva roky. Podnik jej začne nanášet nejdříve v soupravách metra, poté dezinfikuje i autobusy a tramvaje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:22 Ministerstvo financí prodalo dluhopisy za více než 53 miliard. Pomohlo i oznámení, že je může nakupovat ČNB
Hospodářské noviny
Ministerstvo financí ve středu ve třech aukcích prodalo státní dluhopisy za 53,4 miliardy, což je několikanásobně více, než původně plánovalo. Vyplývá to z informací na internetových stránkách České národní banky. Podle původních plánů se MF...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:21 Místo tablet želatinové tobolky, nemocnice si vyrábí náhradu za paralen
MF Dnes
Tablety s paracetamolem na tišení bolesti nebo snížení teploty nahradily v kyjovské nemocnici želatinové tobolky. Ty si zdravotní zařízení na Hodonínsku kvůli nouzi v lékárnách začalo vyrábět samo. Improvizovaný lék má stejné účinky jako originál, ale vydrží kratší dobu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:19 ČVUT mění potápěčské masky na ochranu pro zdravotníky. S vojenským filtrem jsou lepší než respirátory FFP3
Lidové noviny
Myšlenka přeměnit potápěčské masky ze sportovních obchodů na celoobličejové lékařské masky stála za vznikem myšlenky nové ochrany pro pracovníky v první linii, zejména pro zdravotníky a záchranáře.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:10 Koronavirem se nakazil i britský princ Charles, s královnou se skoro čtrnáct dní neviděl
Lidové noviny
Britský princ Charles se nakazil koronavirem. Má mírné příznaky nemoci, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, zůstává ale v dobrém zdravotním stavu, informoval ve středu úřad následníka britského trůnu. U Charlesovy manželky Camilly byl test na koronavirus negativní. Královna Alžběta II. je podle Buckinghamského paláce v dobrém zdravotním stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:10 Španělsko už má víc obětí koronaviru než Čína. V Německu počet potvrzených případů překonal 31 tisíc
Lidové noviny
Ve Španělsku zemřelo už 3434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa, uvedl deník El País. Nejvíce mrtvých z řad nakažených, přes 6800, nyní registruje Itálie. Případů nákazy se ve Španělsku podle nejnovějších údajů ministerstva zdravotnictví od vypuknutí epidemie v zemi potvrdilo celkem 47 610.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:02 V Libereckém kraji se bude vyrábět 100 tisíc kusů nanoroušek denně, cena jedné by neměla přesáhnout 10 korun
Hospodářské noviny
V Libereckém kraji se začne od zítřka vyrábět 100 tisíc kusů nanoroušek denně. Svou kvalitou se mají rovnat respirátorům FFP2, oznámil ve středu na sociálních sítích hejtman kraje Martin Půta. "Dokážeme tak sami zásobit zdravotnická zařízení,...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:01 Zeman pojede do Moskvy na květnovou vojenskou přehlídku, pokud ji organizátoři nezruší
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman se zúčastní v Moskvě květnové vojenské přehlídky k výročí konce druhé světové války, pokud ji organizátoři nezruší. ČTK to dnes řekl jeho kancléř Vratislav Mynář. Kreml zatím oslavy 75 let od konce druhé světové války kvůli šíření nového koronaviru neodvolal, podle médií bude vše záviset na vývoji epidemiologické situace.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:00 ‚Zachraňte knižní trh, dokud je čas.’ Knižní nakladatelé poslali otevřený dopis Babišovi
Lidové noviny
Uzavření knihkupectví bylo kvůli koronavirové pandemii nevyhnutelné. Český knižní trh se tím ocitl ve slepé uličce a hrozí mu úpadek. Nakladatelé a jednatelé svazů nyní poslali otevřený dopis premiérovi Babišovi, v němž ho žádají o úplné pokrytí ztrát, které jsou způsobené krizovými opatřeními.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 9:00 Brazilský prezident zlehčuje nebezpečí nákazy. ‚Je to jen slabá chřipka, nestresujte se,‘ říká Bolsonaro
Lidové noviny
Brazilský prezident Jair Bolsonaro o víkendu oslavil půlkulatiny. V prezidentském paláci proto uspořádal malou „festinhu“, oslavu, pro rodinu a pár kamarádů z politiky. Brazilci slaví rádi, tentokrát se však mnozí naštvali.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:56 Pražský exprimátor Hudeček vydal trojici knih o řízení města, je volně ke stažení
Lidové noviny
Bývalý primátor Prahy Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) vydal trojdílnou publikaci s názvem Řízení a správa města, která je volně ke stažení na stránkách Institutu plánování a rozvoje. Informoval o tom Hudečkův tiskový zástupce Tomáš Kopečný. Publikace obecně popisuje fungování měst a jejich správu a v případové studii se zabývá Prahou. Vydání knihy před časem ohlásila i bývalá primátorka Adriana Krnáčová (ANO), její titul je beletristický a jmenuje se Hybris.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:53 Senát schválí širší ošetřovné, škrty v odvodech u OSVČ i odklad EET
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, ve středu schválí Senát. Vyplynulo to z vyjádření politiků před schůzí. Bude projednávat rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku, a rozhodne i o odkladu třetí a čtvrté vlny EET i maturitách.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:52 Z karantény rovnou k právníkovi. Čína hlásí rekordní počet žádostí o rozvod
MF Dnes
Příliš času pohromadě a z toho plynoucí konflikty s partnerem, kterému se už nedá vyhýbat. I to jsou důsledky karantény, v níž jsou po celém světě už více než dvě miliardy lidí. V Číně teď proto mnoho advokátních kanceláří hlásí plné kalendáře kvůli nebývale velkému množství žádostí o rozvod.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:48 Očkování proti COVID-19? V USA spustili první testování vakcíny na lidech
MF Dnes
V současné době neexistují žádné schválené vakcíny, které by zabránily rychle se šířící infekci COVID-19. V pondělí 16. března americká společnost Moderna urychleně spustila klinické testování nové experimentální vakcíny. Společně s testováním možných léků jde o další možnost, jak šíření nákazy zabránit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:42 Koronavirus ONLINE: Indie vyhlásila zákaz vycházení
MF Dnes
Tvrdá opatření proti šíření koronaviru zavedla i Indid, v zemi platí zákaz vycházení. Policie umravňuje neukázněné občany například pomocí plastových tyčí. Ve Španělsku zemřelo už 3 434 nakažených koronavirem, což je více než v Číně, uvedl deník El País. Počet potvrzených případů vzrostl na 47 610. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:37 Kalousek: Pusťte mě na finance na osm hodin, najdu 40 miliard pro živnostníky
MF Dnes
Šéf poslaneckého klubu TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek tvrdí, že kdyby ho na osm hodin pustili na ministerstvo financí, najde za osm hodin 40 miliard korun, které by mohl stát poslat živnostníkům. Kalousek iDNES.cz řekl, že by škrtal v provozních výdajích ministerstev i dotace agropotravinářskému komplexu a zarazil přijímání státních úředníků .
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:36 Domů z Anglie aneb roušky ani mýdla nemáme
Respekt
Od rána jsem sledoval stránky British Airways, jestli mi nezrušili let. Ten následující, který se měl vypravit z Londýna kolem 19.30, byl totiž označený nápisem „zrušeno“. Let v sedm ráno proběhl úspěšně, stejně jako ten v deset hodin dopoledne. U ranní hygieny se mi ze samotného stresu udělalo…
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:33 Na Karvinsku přibylo nehod opilých řidičů, jeden měl vedle sebe i dítě
MF Dnes
Řidiči na Karvinsku hřeší na to, že se policie v době nouzového stavu zaměřuje na jiné věci než na namátkové silniční kontroly. Vzrostl počet nehod pod vlivem alkoholu. Jen za posledních deset dní řešili tamní policisté takových bouraček pět. Při jedné z nich opilý šofér dokonce vezl devítileté dítě.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:30 Nižší znečištění kvůli epidemii? Není důvod k oslavě
Hospodářské noviny
Ne, snížení znečištění ovzduší či emisí skleníkových plynů kvůli šíření nového druhu koronaviru není nic pozitivního. Zaprvé přece nikdo soudný nemůže mít radost z něčeho, na co lidé umírají, ani z opatření proti šíření nemoci, která (jakkoliv jsou...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:15 Obří Ruslan podruhé přivezl do Pardubic materiál z Číny. Pro náklad přijelo 20 vojenských aut
Lidové noviny
Na pardubickém letišti ve středu podruhé přistál velkokapacitní letoun Ruslan se zdravotnickým materiálem z Číny určeném pro zvládání epidemie koronaviru. Zásilku z letadla vyložili vojáci, armáda jich na místo poslala asi sto. K dispozici měli 20 nákladních aut, kterými začali materiál rozvážet do centrálních skladů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 8:07 Sasko a Bavorsko podpoří pendlery, poskytnou jim ubytování a další pomoc
MF Dnes
Regionální představitelé spolkových zemí Bavorsko a Sasko pomohou pendlerům najít si v Německu ubytování a případně budou řešit i situaci jejich rodin. Po společném jednání to nabídli hejtmanovi Karlovarského kraje Petru Kubisovi (ANO). Připravují také finanční kompenzace a další způsoby, jak pendlerům a jejich rodinám pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:53 Koronavirus ONLINE: COVID-19 ve vodovodu přežít nemůže
MF Dnes
V posledních dnech se objevily informace, že některé vodárny v České republice přistoupily ke zvyšování dávek chloru, který se používá k desinfekci vody. Pitnou vodu z veřejného vodovodu mohou lidé používat bez jakéhokoliv omezení. COVID-19 citlivý na preparáty, které se k úpravě vody používají, a ve vodovodu tak nemůže přežít. „Dávkování chloru je na úpravnách řízeno automaticky a řídí se podle aktuální jakosti vyráběné vody. Tak nedochází k zbytečnému „přechlorování vody“. Na případné požadavky hygieniků jsme nicméně připraveni okamžitě reagovat,“ dodala Jitka Kramářová. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:51 Není nutno, zaznělo Českem. Lidé tak poděkovali lékařům či hasičům
MF Dnes
Lidé v celém Česku měli ve středu po obědě možnost vyjádřit zpěvem poděkování a podporu lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům a dalším profesím bojujícím proti šíření koronaviru. Připojit se mohli k České televizi a Českému rozhlasu, kde ve 12:30 po úvodním slovu Zdeňka Svěráka zazněla píseň Není nutno.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:50 Orbánovy dekrety na záchranu Maďarska? Reakce českých europoslanců se různí
Lidové noviny
Maďarsko chce s pandemií koronaviru zatočit tvrdým opatřením a zemi řídit pomocí dekretů. Jen tak podle premiéra Viktora Orbána může vláda ochránit životy, zdraví a majetek občanů. V zemi stále panují mírnější podmínky než v Česku, obchody a restaurace jsou otevřeny do 15 hodin, Maďaři nemají ani povinnost nosit roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:48 U registru vozidel v Brně stály fronty. Lidé řeší prkotiny, reaguje vedoucí
MF Dnes
Brněnský magistrát výrazně omezil provoz registru vozidel. Kromě zkrácení úředních hodin snížil i počet úředníků, kteří žádosti řidičů odbavují. V důsledku toho se tvořily fronty a lidé čekající na vyřízení kritizují komunikaci s úředníky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:44 Ve Španělsku už koronavirus zabil víc lidí než v Číně, obětí rekordně přibylo
MF Dnes
Ve Španělsku zemřelo už 3 434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa a kde dosud zaznamenali 3287 úmrtí. Případů nákazy se ve Španělsku podle nejnovějších údajů ministerstva zdravotnictví od vypuknutí epidemie v zemi potvrdilo celkem 47 610.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:44 Nejvíce lidí loni přibylo v Praze a středních Čechách, na Moravě ubývali
MF Dnes
Nejvíce obyvatel v loňském roce přibylo v Praze a Středočeském kraji, zhruba 16 tisíc. Nárůst počtu lidí zaznamenalo celkem 10 krajů, naopak v Karlovarském a třech moravských krajích zaznamenali úbytek. Data zveřejnil Český statistický úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:43 Děkujeme, držte se! Mladíci napsali hasičům a zdravotníkům dojemný vzkaz
MF Dnes
Obrovský vzkaz přes celá vrata hasičské zbrojnice v Mladé Boleslavi poutá pozornost kolemjdoucích. „Děkujeme! HZS, držte se!“ hlásá nápis. Skupina kamarádů vyvěsila ve městě i ceduli s poděkováním záchranářům.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:43 Armáda i kvůli koronaviru stáhla vojáky z Iráku. Byli tam tři roky
MF Dnes
Česká armáda v úterý dočasně stáhla vojáky z Iráku. Zdůvodnila to výrazným omezením operačních úkolů, bezpečnostními hrozbami, epidemií koronaviru a plánovanou restrukturalizací mise. Stažení se týká 30 vojáků. Do České republiky se letecky vrátili v úterý večer.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:39 Česko má pátou oběť koronaviru. 88letý muž z Kladenska byl v domácím léčení, nakazil se v rodině
Lidové noviny
V České republice zemřel pátý pacient s onemocněním COVID-19, jde o 88letého muže ze Středočeského kraje. Byl v domácím léčení, novým koronavirem se nakazil v rodině a trpěl chronickým onemocněním, řekla mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová. Dodala, že muž byl z Kladenska. Ve středu tak úřady ohlásily už dvě oběti koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:39 Německá příprava na koronavirus z roku 2012: potrvá to až 3 roky
Hospodářské noviny
Koronavirus navazující na virus SARS, který nakažený člověk předá průměrně 3 dalším lidem. Doba od přenosu na člověka do prvních příznaků onemocnění je obvykle tři až pět dní, ale možná 2 až 14 dnů. Symptomy onemocnění jsou horečka a suchý kašel,...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:37 Není nutno, zaznělo Českem. Lidé tak poděkovali lékařům či hasičům
MF Dnes
Lidé v celém Česku měli ve středu po obědě možnost vyjádřit zpěvem poděkování a podporu lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům a dalším profesím bojujícím proti šíření koronaviru. Připojit se mohli k České televizi a Českému rozhlasu, kde ve 12:30 po úvodním slovu Zdeňka Svěráka zazněla píseň Není nutno.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:28 Írán hlásí už přes 27 tisíc lidí nakažených koronavirem, mrtvých je více než 2 000
Lidové noviny
V Íránu je přes 27.000 případů nákazy koronavirem, zemřelo tam více než 2000 lidí. Nové údaje ve středu oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví. V případě nakažených jde o denní nárůst o více než 2200 lidí, mrtvých přibylo 143.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:24 KAREL ČAPEK: O té chřipce
Lidové noviny
Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti v současné době se redakce Lidovky.cz rozhodla jej čtenářům znovu připomenout.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:18 Pacient léčený experimentálním remdesivirem je stále v kritickém stavu. Celkem dostane deset infuzí
Lidové noviny
Lék remdesivir americko-izraelské firmy Gilead, ke kterému se upínají velké naděje v boji s koronavirem, dostal v úterý ráno první český pacient, muž hospitalizovaný v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Lékaři mu vpravili do těla první infuzi a zatím není jasné, jestli remdesivir velkým očekáváním dostojí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:17 Česko má už pět obětí koronaviru. Zemřeli dva muži, oba měli další potíže
MF Dnes
Česko má už pět obětí koronaviru. Zemřeli dva muži, kteří měli přidružené zdravotní potíže. Pacientovi pražské Nemocnice Na Bulovce bylo 83 let. Ösmaosmdesátiletý muž ze Středočeského kraje pak byl v domácím léčení.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:13 MACHÁČEK: Ekonomická krize – dvě různé školy
Lidové noviny
Svět čelí v důsledku pandemie ve druhém čtvrtletí letošního roku zcela bezprecedentnímu ekonomickému propadu. To, jestli ten propad bude rychlý, zato krátký, anebo zda spustí vleklou a hlubokou krizi, souvisí s tím, jaká bude nasazena terapie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:12 Ve Španělsku už koronavirus zabil víc lidí než v Číně, obětí rekordně přibylo
MF Dnes
Ve Španělsku zemřelo už 3 434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa. Nejvíce mrtvých z řad nakažených, přes 6 800, nyní registruje Itálie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:12 Koronavirem se nakazil i britský princ Charles, s královnou se skoro čtrnáct dní neviděl
Lidové noviny
Britský princ Charles se nakazil koronavirem. Má mírné příznaky nemoci, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, zůstává ale v dobrém zdravotním stavu, informoval ve středu úřad následníka britského trůnu. U Charlesovy manželky Camilly byl test na koronavirus negativní. Královna Alžběta II. je podle Buckinghamského paláce v dobrém zdravotním stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:03 Španělsko už má víc obětí koronaviru než Čína. V Německu počet potvrzených případů překonal 31 tisíc
Lidové noviny
Ve Španělsku zemřelo už 3434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa, uvedl deník El País. Nejvíce mrtvých z řad nakažených, přes 6800, nyní registruje Itálie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:00 Rusko má méně případů koronaviru než Lucembursko. Iluze, nebo realita?
MF Dnes
Od minulého čtvrtka do poloviny dubna jsou Moskvané starší 65 let a občané s chronickými onemocněními povinni zůstávat v domácí izolaci. Na sedmašedesátiletého prezidenta Vladimira Putina se ovšem podobná nařízení nevztahují. Ten už totiž nyní v podstatě pracuje z domova, ubezpečil veřejnost jeho mluvčí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:00 Zákaz dojíždění přes hranice je katastrofa, říkají pendleři
MF Dnes
Omezení pohybu pendlerů přes hranice uvrhlo na české i bavorské příhraničí nejistotu. A bezradnost. Desetitisíce Čechů se musí rozhodnout, kde zůstat.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 7:00 Obavy v domovech pro seniory: modlíme se, abychom přežili další den
MF Dnes
Bývalý poslanec a zdravotnický expert ODS Boris Šťastný dnes vede Alzheimer Home, síť osmi soukromých domovů pro seniory a osoby s vážnými onemocněními v Praze, Středočeském, Jihočeském a Karlovarském kraji. V rozhovoru mluví o bezpečnostních opatřeních, náhradních možnostech kontaktů rodin s klienty i o tom, jak senioři snášejí pandemii koronaviru psychicky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:57 Rozostřená podívaná. Záměrné snižování kvality videí kvůli koronaviru připravuje i YouTube
Lidové noviny
Největší internetový server pro sdílení videosouborů YouTube oznámil, že od dubna záměrně sníží kvalitu přenosu všech svých videí, aby uvolnil světový datový tok. Vyšší kvalita stále půjde zapnout, ale divák si musí tuto možnost nastavit sám.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:54 V pokoji nad ránem vzplanul radiátor, jedno z dětí včas vzbudilo matku
MF Dnes
Brzy ráno se v Rybitví u Pardubic podařilo hasičům zabránit rozsáhlým škodám při požáru v dětském pokoji. V místnosti vzplanul olejový radiátor, jedno z dětí naštěstí včas vzbudilo matku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:51 Žena rozeslala zprávu, že Litvínov bude v karanténě. Hrozí jí až osm let
MF Dnes
Policisté stíhají ženu z Litvínova kvůli šíření poplašné zprávy. Minulý týden totiž vytvořila hlasovou zprávu o tom, že má informaci o zásahu policie a hygieniků v litvínovské restauraci, a že je pravděpodobné, že celé město bude v karanténě. Zprávu pak rozesílala přes internet.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:50 Ve Španělsku už zemřelo na koronavirus více lidí než v Číně
MF Dnes
Ve Španělsku zemřelo už 3 434 lidí nakažených koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa. Nejvíce mrtvých z řad nakažených, přes 6 800, nyní registruje Itálie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:49 V Kábulu ozbrojenci zaútočili na chrám sikhů. Zemřelo 25 lidí, včetně dítěte. K útoku se přihlásil Islámský stát
Lidové noviny
Člen teroristické organizace Islámský stát (IS) ve středu ráno v centru Kábulu zaútočil na modlitebnu sikhů a zabil 25 lidí. Oznámilo to afghánské ministerstvo vnitra, podle nějž bylo také osm lidí zraněno. Islámský stát se k akci přihlásil, napsala agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:46 Britský princ Charles má koronavirus s mírnými příznaky, pracuje z domu
MF Dnes
Následník britského trůnu princ Charles byl pozitivně testován na koronavirus. S odvoláním na oficiální prohlášení to uvádějí britská média. Jeho manželka, vévodkyně z Cornwallu, test také podstoupila, jeho výsledek byl negativní.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:44 Senát rozhodne o ošetřovném, odvodech OSVČ, odkladu EET i maturitách
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, ve středu posoudí Senát. Bude schvalovat rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, o odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku, rozhodne i o odkladu třetí a čtvrté vlny EET i maturitách.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:42 Čtvrtou obětí koronaviru je 83letý pacient z Bulovky, měl i další potíže
MF Dnes
Česko má čtvrtého mrtvého, který byl nakažen koronavirem. Opět jde o pacienta, který měl přidružené zdravotní potíže. Pacientovi pražské Nemocnice Na Bulovce bylo 83 let. Na svých stránkách o tom informovala nemocnice i ministerstvo zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:34 Koronavirus ONLINE: Představitelé Bavorska a Saska slíbili, že pomohou pendlerům
MF Dnes
Regionální představitelé Bavorska a Saska Heidrun Piwernetz a Regina Kraushaar garantovali karlovarskému hejtmanu Petru Kubisovi, že pendlerům z regionu pomohou najít ubytování a případně řešit i situaci jejich rodin. Stalo se tak na základě nového krizového opatření kvůli šíření koronaviru, které zpřísnilo podmínky zdejším přeshraničním zaměstnancům. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:21 Výrobci nedostatkových respirátorů či ventilátorů dosáhnou na nové dotace
MF Dnes
Česko podpoří výrobní technologie pro produkci nedostatkového zdravotnického materiálu, jako jsou ventilátory či respirátory. O podporu až 20 milionů korun pro jeden subjekt podnikatelé budou moci žádat od 14. dubna. Stát celkem rozdělí 300 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:12 Írán hlásí už přes 27 tisíc lidí nakažených koronavirem, mrtvých je více než 2 000
Lidové noviny
V Íránu je přes 27.000 případů nákazy koronavirem, zemřelo tam více než 2000 lidí. Nové údaje ve středu oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví. V případě nakažených jde o denní nárůst o více než 2200 lidí, mrtvých přibylo 143.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:11 Není nutno, zazní Českem. Lidé tak poděkují lékařům či hasičům
MF Dnes
Lidé v celém Česku mají ve středu po obědě možnost vyjádřit zpěvem poděkování a podporu lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům a dalším profesím bojujícím proti šíření koronaviru. Připojit se mohou k České televizi a Českému rozhlasu, kde ve 12:30 po úvodním slovu Zdeňka Svěráka zazní píseň Není nutno.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 6:05 Rusko oznámilo prudký nárůst nákazy koronavirem. V Německu počet potvrzených případů překonal 31 tisíc
Lidové noviny
Německo má již více než 31 500 lidí nakažených koronavirem. Počet úmrtí na onemocnění COVID-19 se v zemi zvýšil z úterních 114 na 149. Čerstvé informace ve středu zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI). V Rakousku počet potvrzených případů překonal hranici 5000 a nemoci tam již podlehlo 30 lidí, informovala agentura APA. Rekordní denní nárůst pacientů oznámilo Rusko.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:56 Aktualizováno Obří Ruslan podruhé přivezl do Pardubic materiál z Číny. Pro náklad přijelo 20 vojenských aut
Lidové noviny
Na pardubickém letišti ve středu podruhé přistál velkokapacitní letoun Ruslan se zdravotnickým materiálem z Číny určeném pro zvládání epidemie koronaviru. Zásilku z letadla vyložili vojáci, armáda jich na místo poslala asi sto. K dispozici měli 20 nákladních aut, kterými začali materiál rozvážet do centrálních skladů. Na palubě byly opět roušky, respirátory a další ochranné pomůcky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:54 Stav muže s remdesivirem se zatím nezměnil. Čeká ho ještě osm infuzí léku
MF Dnes
Pacient ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kterému lékaři v úterý začali podávat lék remdesivir pro experimentální léčbu, zůstává ve stejném stavu. Muž je připojen na speciálním přístroji ECMO, který okysličuje krev. Lék do Česka dorazil v úterý z USA.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:48 Aktualizováno Vlak na Příbramsku zastavil beton na kolejích, policie má podezřelé
MF Dnes
Středočeská policie v úterý zadržela dva lidi podezřelé z položení několika betonových sloupků na koleje u stanice Tochovice na Příbramsku. Policie hledá cestující z vlaku, který zastavil těsně před překážkou.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:48 Česko má 1497 potvrzených případů koronaviru. Do testování se zapojilo již přes 60 laboratoří
Lidové noviny
Česko mělo ke středečnímu ránu 1497 potvrzených případů nákazy koronavirem, deset lidí se z nemoci COVID-19 vyléčilo a tři pacienti zemřeli. Během úterý přibylo 185 nových případů, což je druhý největší denní nárůst. Laboratoře ale v úterý také otestovaly zatím nejvíce lidí, téměř tři tisíce, celkem bylo testováno 22 600 lidí. Vyplývá to z aktualizovaných údajů ministerstva zdravotnictví na webu ke koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:47 Evropská solidarita. Německé nemocnice přijímají pacienty z Itálie a Francie
MF Dnes
Německé kliniky vypomáhají přetíženým francouzským a italským nemocnicím. Začaly přijímat jejich pacienty infikované koronavirem. Agentura DPA popsala, že mnohé německé spolkové země už přijaly nakažené cizince, jejichž stav vyžaduje připojení na plicní ventilátor. Kromě Německa Francii pomáhá také Švýcarsko.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:33 V Německu stoupl počet potvrzených případů na víc než 31 tisíc. V Rakousku nemoci podlehlo už 30 lidí
Lidové noviny
Německo má podle nové bilance více než 31 500 lidí nakažených koronavirem. Počet úmrtí na onemocnění COVID-19 se v Německu zvýšil z úterních 114 na 149. Čerstvé informace ve středu zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI). V Rakousku počet potvrzených případů překonal hranici 5000 a nemoci tam již podlehlo 30 lidí, informovala agentura APA.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:29 Pacienty chceme posílat rovnou na testy, žádají plicní lékaři. Nyní nemohou
MF Dnes
Plicní lékaři žádají ministerstvo zdravotnictví o povolení poslat své pacienty s podezřením na koronavirus rovnou na vyšetření. V současnosti mu mohou pouze doporučit volat hygienickou stanici či navštívit praktika. Pacienti s dýchacími problémy, jimiž se projevuje právě i nemoc COVID-19, přitom chodí rovnou k nim do ordinací.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:28 Koronavirus ONLINE: Polsko poděkovalo za pomoc na hranicích paletami zboží
MF Dnes
Polská ambasáda poslala v úterý do Náchoda 11 palet zboží za téměř 200 tisíc korun jako dar za pomoc na česko-polské hranici v předešlých dnech, když se tvořily mnohakilometrové fronty kamionů kvůli polským kontrolám. V nouzové situaci se tehdy řidičům rozdávaly potravinové balíčky či nápoje. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:23 E-shopům klesají tržby a šetří s reklamou. Daří se jenom největším
MF Dnes
Online obchody s potravinami jsou sice v obležení nových i starých zákazníků, ale jak naznačují první analýzy, e-shopy jako celek začínají čelit postupnému propadu. Řadě menších internetových prodejců hrozí krach, naopak ze současné situace těží hlavně největší hráči.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:18 Ženy v rouškách přirovnal mluvčí Filozofické fakulty UK k perským princeznám. Na škole skončil
Lidové noviny
Nevhodné vyjadřování na sociálních sítích stojí za koncem Petra Kukala ve funkci mluvčího Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Veřejnou diskuzi vyvolal jeho sloupek napsaný pro deník Metro a zveřejněný na Kukalově osobním Facebooku, v němž ženy s rouškami přirovnává k „perským princeznám“. Jedna ze studentek na něj podala stížnost k Akademickému senátu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:10 Lidé na nákupech nedodržují rozestupy, dál sahají na pečivo holýma rukama
MF Dnes
V obchodech většinou příliš nepoznáte, že je Česko v karanténě. Lidé se na sebe mačkají, v prodejnách tráví obdobně času jako před epidemií a mnozí na nezabalené pečivo dál sahají holýma rukama. Na nákupy chodí i celé rodiny s dětmi. MF DNES zmapovala, jak probíhá nakupování v českých městech.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:10 V Kábulu ozbrojenci zaútočili na chrám sikhů. Zemřeli 4 lidé, včetně dítěte. K útoku se přihlásil Islámský stát
Lidové noviny
Ozbrojení muži ve středu ráno v centru Kábulu zaútočili na chrám sikhů, v němž zůstalo podle agentury Reuters uvězněno až 200 lidí. Agentura AP oznámila s odvoláním na afghánského poslance zastupujícího menšinovou komunitu sikhů, že o život přišli nejméně čtyři lidé včetně jednoho dítěte. Zraněno je sedm lidí. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:04 Evakuační lety přepravily už 257 Čechů zpátky do vlasti. Dalších 300 je podle ministra Petříčka na cestě
Lidové noviny
V noci z úterý na středu se do Česka vrátilo letadlem 88 Čechů, kteří kvůli opatřením proti koronaviru uvázli na Filipínách. Přiletělo také 169 Čechů z Hondurasu a Mexika. Na twitteru o tom informoval ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), jehož úřad evakuační lety organizuje. Na cestě je podle ministra dalších 300 Čechů například z Dominikánské republiky nebo Vietnamu.
 To se mi líbí Odpovědět
Babišův bilion: kde a jak půjde dostat peníze proti koronaviru 25. 3. 5:00 Babišův bilion: kde a jak půjde dostat peníze proti koronaviru
Respekt
Kompletní přehled vládních balíčků se všemi detaily a háčky
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 5:00 TUČEK: Krásný sen. Jsme v karanténě a vyhlížíme zázračný lék
Lidové noviny
Nejmocnější muž světa se před pár dny probudil a zasnil se. V tom nebyl sám, všichni asi doufáme, že se hned po probuzení dozvíme, jak vědci objevili úžasný lék proti pandemii Covid-19. Stačí si vzít pilulku a každý bude zdravý. Otevřou se divadla, kina, sportoviště i hospody, budeme se normálně navštěvovat, cestovat, levou rukou zvedneme ekonomiku do větších výšin, než byla…
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 4:45 ŽIVĚ: Jakou pomoc mohou žádat firmy od státu? Právník odpovídá na otázky čtenářů
Hospodářské noviny
Jaké povinnosti a práva má zaměstnanec i jeho zaměstnavatel v době karantény? Co mohu a co nesmím dělat při práci z domova? Je mou povinností vybavit zaměstnance rouškami a dezinfekcí? Jakou pomoc mohou firmy od státu získat na udržení pracovních...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 4:29 Koronavirus ohrožuje i mladé lidi, v USA bojuje o život dvanáctiletá dívka
MF Dnes
V americké nemocnici v Atlantě bojuje po nákaze koronavirem o život dvanáctiletá dívka, kterou lékaři kvůli závažnému průběhu nemoci COVID-19 připojili na plicní ventilátor. Nová zjištění naznačují, že mladší dospělí nejsou vůči novému koronaviru tak imunní, jak se původně myslelo. USA od úterka evidují první oběť pod osmnáct let.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 4:27 Mluvčí fakulty přirovnal ženy v rouškách k perským princeznám a končí
MF Dnes
Na Filozofické fakultě Karlovy univerzity končí tiskový mluvčí Petr Kukal. Informaci přinesl zpravodajský server iRozhlas. Důvodem je Kukalovo působení na sociálních sítích. Bývalý mluvčí v pondělí čelil kritice poté, co na svém Facebooku sdílel text, ve kterém přirovnává ženy v rouškách k perským princeznám.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 4:27 Česko má k ránu 1497 potvrzených případů nákazy koronavirem, deset lidí se vyléčilo
Lidové noviny
Česko mělo ke středečnímu ránu 1497 potvrzených případů nákazy koronavirem, deset lidí se z nemoci COVID-19 vyléčilo a tři pacienti zemřeli. Během úterý přibylo 185 nových případů, což je druhý největší denní nárůst. Laboratoře ale v úterý také otestovaly zatím nejvíce lidí, téměř tři tisíce, celkem bylo testováno 22 600 lidí. Vyplývá to z aktualizovaných údajů ministerstva zdravotnictví na webu ke koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 3:55 Koronavirus ONLINE: Letadlo přivezlo na 170 Čechů z ciziny
MF Dnes
V noci přiletělo letadlo z Filipín, které evakuovalo 88 českých občanů a dalších 90 občanů zemí EU. Také se vrátilo 169 Čechů z Hondurasu, kteří uvázli bez jakéhokoliv spojení na ostrově Roatán. Informoval o tom ministr zahraničí Tomáš Petříček. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 3:52 Nakažených koronavirem je již skoro 1500, vyléčilo se zatím deset lidí
MF Dnes
V Česku je k středečnímu ránu evidováno 1 497 případů nákazy koronavirem. Zemřeli tři lidé. Oficiálně se z nemoci COVID-19 způsobované koronavirem vyléčilo zatím deset nakažených. Testy byly provedeny u 22 600 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 3:41 Aktualizováno Burzy po celém světě se vzchopily, investoři spoléhají na státní podporu
MF Dnes
Po masivních akciových výprodejích z posledních týdnů došlo v úterý na burzách k výraznému oživení. Hlavní indexy zamířily strmě vzhůru v Asii, Evropě i Americe. Táhnou je přísliby vlád a centrálních bank, které v boji s koronavirem sahají po bezprecedentních podpůrných opatřeních.
 To se mi líbí Odpovědět
Naše soukromí versus obecný zájem 25. 3. 3:35 Naše soukromí versus obecný zájem
Respekt
V takto vypjatých dobách musíme svou citlivost k druhým pěstovat silněji než kdy jindy
 To se mi líbí Odpovědět
Nezávislost ČNB v ohrožení 25. 3. 3:32 Nezávislost ČNB v ohrožení
Respekt
Vláda zachraňuje ekonomiku a pouští se do riskantní hry, v níž jde o stabilitu koruny
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 3:24 Boleslav hlídá ubytovny, obává se znuděných dělníků bez práce a manželek
MF Dnes
Mladá Boleslav posiluje bezpečnost v ulicích kvůli cizincům, kteří po zastavení výroby v automobilce Škoda a dalších dodavatelských firmách zůstali na místních ubytovnách. Podle primátora Raduana Nwelatiho existuje riziko, že nebudou dodržovat nařízenou karanténu a budou holdovat alkoholu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:56 KOMENTÁŘ: Zprávy nejvýše dvakrát denně. Ideál, nebo iluze?
MF Dnes
Zůstávejte doma, žádá občany stát. To je vlastně stejné, jako by vzkázal: Seďte u televize.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:54 Útok radikálů z uskupení Boko Haram nepřežila skoro stovka čadských vojáků
MF Dnes
Nejméně 92 čadských vojáků přišlo o život při útoku islamistů z radikálního uskupení Boko Haram, uvedl prezident africké země Idriss Déby Itno. Ten se podle agentury AFP vydal na místo útoku v oblasti Lac, aby vzdal úctu zabitým vojákům. Boj se odehrál ještě o pondělním ránu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:50 Ochrana zdraví nebo soukromí? Sledování pohybu pomáhá omezit šíření koronaviru, ale ne zadarmo
Hospodářské noviny
Vyjdete z domu, ujdete dvacet metrů a začne vám zvonit telefon. Na něm je zpráva, která jasně říká, že se máte vrátit, protože porušujete pravidla nařízené karantény, a za porušení hrozí vysoká pokuta. A pokud neposlechnete, přijede policie. To není...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:41 V Německu je už přes 31 500 lidí nakažených koronavirem, 149 zemřelo
Lidové noviny
Německo má podle nové bilance více než 31 500 lidí nakažených koronavirem. Počet úmrtí na onemocnění COVID-19 se v Německu zvýšil z úterních 114 na 149. Čerstvé informace ve středu zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI).
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:31 Američan zemřel po požití ‚léku proti koronaviru‘. Látka se běžně používá na čištění akvárií
Lidové noviny
Američan ve státu Arizona zemřel a jeho manželka bojuje o život poté, co si vzali látku používanou jako lék proti malárii, o které si mysleli, že je ochrání před nemocí COVID-19 způsobovanou koronavirem, uvedla britská stanice BBC na svém webu. Připomněla, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dosud neschválil žádný lék či léčiva proti koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:13 Americký Senát a Bílý dům se dohodly na masivním ekonomickém balíčku. Má zmírnit dopad pandemie koronaviru
Lidové noviny
Vyjednávači obou stran v americkém Senátu a Bílého domu se dohodli na zákonu o masivních ekonomických stimulech, které mají zmírnit dopad pandemie koronaviru na hospodářství. Oznámily to ve středu tiskové agentury. Termín, kdy by zákon mohl být přijat, zatím neupřesnily.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2:01 Senát rozhodne o ošetřovném, odvodech OSVČ, odkladu EET i maturitách
MF Dnes
Pětici zákonů, jimiž vláda Andreje Babiše reagovala na pandemii koronaviru, posoudí ve středu Senát. Bude schvalovat rozšíření ošetřovného pro rodiče s dětmi do 13 let po celou dobu, kdy jsou uzavřené školy, o odpuštění minimálních odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ na půl roku, rozhodne i o odkladu třetí a čtvrté vlny EET i maturitách.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 1:54 Platí další změna: senioři si přednostně nakoupí od 8 do 10 hodin
MF Dnes
Od středy platí další změna v přednostním nákupu seniorů nad 65 let. Nově si tito a handicapovaní starší 50 let nakoupí ve větších obchodech s potravinami a drogerií od 8 do 10 hodin. Na menší obchody ve vesnicích, pekárny či lahůdkářství se už omezení nevztahuje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 1:49 Koronavirus ONLINE: Pevninská Čína hlásí pokles nových případů
MF Dnes
Pevninská Čína hlásí podle agentury Reuters pokles nových případů koronaviru, z pondělních 78 na úterních 47. Všechny se týkají lidí, kteří přicestovali. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 1:41 Rodiče jsou zděšení. Teď vidí, co se ve škole děje. říká Feřtek z EDUin. Podle něj je to ale pozitivní rána
Hospodářské noviny
"Na rodiče se to teď nahrnulo v dobrém i špatném. Někteří obdivují učitele a někteří jsou zděšeni tím, co všechno má dítě dělat," míní Tomáš Feřtek z EDUin. Rodiče se podle něj díky nynější situaci dozví více, pokud jde o vzdělávací systém. "Učitelé...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 1:10 Ruslan přistál v Pardubicích, přivezl další tuny zdravotnického materiálu
MF Dnes
Ukrajinský letoun An-124 Ruslan přistál v noci v Pardubicích, přivezl další tuny zdravotnického materiálu z Číny určeného pro zvládání epidemie koronaviru. Vykládání se ujala asi stovka vojáků do asi dvacítky nákladních aut.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 0:00 První masky z ČVUT jdou do nemocnic. Zájem firem o spolupráci byl obrovský, popisuje šéf vývojářů Lazarov
Lidové noviny
Výzkumníci z Institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) rychle zareagovali na akutní nedostatek respirátorů a již před pár týdny začali s vývojem polomasky chránící proti koronaviru. Protože na výrobu prototypů využívají nepříliš běžnou technologii 3D tisku, ČVUT před týdnem vyzvalo české firmy a výzkumná centra ke spolupráci. Výzva měla velký ohlas.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 0:00 Svěrák s Uhlířem se pokusí rozveselit Česko. Právníci Assange požádají o jeho propuštění na kauci
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 0:00 Poslední slovo Tomáše Baldýnského: V kruhu
Lidové noviny
Můžu si za to sám, ačkoliv mě do toho navezla Běta, která mi reality show The Circle na Netflixu tak vychválila, že jsem se koukat začal – ačkoliv mi už předem bylo jasné, že když je člověk nucen sedět v bytě a komunikovat jenom přes sociální sítě, tak koukat na soutěž, jejíž soutěžící musí jen sami sedět v bytě a komunikovat jenom přes sociální sítě, není možná to nejchytřejší rozhodnutí. A nebylo.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 0:00 Švýcarsko se blíží k italskému scénáři. Stoupá mu počet nakažených, přípravky proti horečce musí dávat na příděl
Lidové noviny
Téměř celý svět hleděl v posledních dnech na Itálii, která se postupně stávala smutným rekordmanem, pokud jde počty nakažených i obětí pandemie nového koronaviru. Ve stínu rostoucích čísel z italské Lombardie nebo Benátska se ovšem začala velmi dramaticky zhoršovat situace i ve Švýcarsku.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 New York, epicentrum koronaviru. Nejhorší teprve přijde, říká starosta
MF Dnes
New York se rychle stává jedním ze světových epicenter pandemie koronaviru a Amerika má mrazivou vyhlídku, že než vše propukne naplno v Indii a Africe, vystřídá Evropu jako hlavní zasažená oblast.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Růst platů končí, hlavně teď nepropouštět. Nový rozpočet má udržet místa
MF Dnes
Poslanci v úterý zrychleně schválili změnu státního rozpočtu a dalších pět novel zákonů, které mají pomoci zmírnit následky koronakrize. Návrh počítá s pětinásobným schodkem oproti původnímu plánu. Schodek rozpočtu by se tak měl letos propadnout do 200miliardového minusu. Cílem je udržet pracovní místa a zachovat lidem příjem.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Číňanům za roušky platíme. Není to žádná pomoc, říká sinolog
MF Dnes
Jak správně číst úsilí Číny naklonit si dodávkami rychlotestů a respirátorů zdecimované evropské země? Sinolog Martin Hála vysvětluje, že země svými dodávkami zdravotnického materiálu sleduje jasný cíl. Chce upevnit svůj vliv v Evropě.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Nouzový stav oživil války o děti, zejména v rámci střídavé péče
MF Dnes
Část českých rodičů v poslední době odmítá předat dítě ve střídavé péči druhému rodiči kvůli tomu, že je vyhlášený nouzový stav. Ten však střídavé péči nebrání. Někteří rodiče situace kolem koronaviru zneužívají, nebo se bojí, že není předání dítěte bezpečné. Podle advokátů takovým chováním upírají práva druhému rodiči.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Do boje s virem jde také ČNB. Měla by začít nakupovat státní dluhopisy a napumpovat peníze do ekonomiky
Hospodářské noviny
Dopady pandemie koronaviru na tuzemské hospodářství by vedle řady opatření přijatých vládou mohla Česká národní banka začít brzy tlumit dalším důležitým nástrojem: nakupováním státních dluhopisů. Tento krok by pomohl financovat schodek rozpočtu,...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Život v uzavřené zemi
Hospodářské noviny
Omezení pohybu lidí nařízené českou vládou při šíření nákazy novým koronavirem má na trhu práce nejhorší dopad na pracovníky v gastronomických službách, cestovním ruchu a kultuře. Naopak nové síly nabírají zejména e-shopy, logistické společnosti,...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Jak v pandemii ochránit svou živnost
Hospodářské noviny
Většina živnostníků teď řeší akutní úkoly a změny související s přesunem podnikání do nouzového režimu. Další vývoj je nejistý, ale jednat preventivně a plánovat má i přesto smysl. Rozumné je nejdřív se v nové situaci zorientovat a ustálit své...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Projděte s dětmi muzeum na webu, zacvičte si nebo upečte bábovku
Hospodářské noviny
Česká televize učí přes obrazovku Od pondělí 16. března spustila Česká televize unikátní pořad nazvaný UčíTelka. Na programu ČT2 čeká na školáky prvního stupně základek, kteří po zavření škol zůstali doma, vyučování prostřednictvím televizní...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Komerční nemovitosti pod tlakem koronaviru: vydělat by mohli majitelé skladovacích prostor
Hospodářské noviny
Zatímco loni se českým komerčním nemovitostem dařilo a třeba investice do hotelů vykazovaly rekordní čísla, letos bude zřejmě vše jinak. Kvůli pandemii koronaviru se zastavil nejen turismus, ale i další odvětví. Řada firem například přehodnocuje...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Brněnská firma vyvinula test na koronavirus. Tvrdí, že je schopná pokrýt celou tuzemskou výrobu
Hospodářské noviny
Počátkem tohoto týdne spustila česká společnost Elisabeth Pharmacon distribuci vlastních laboratorních testů na koronavirus. Zatímco nyní musí většina laboratoří certifikované sady testů dovážet ze zahraničí a často mají s dodávkami problém,...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Velikonoce budou letos bez oslav, koncerty nebo fotbalové zápasy vláda povolí až jako poslední
Hospodářské noviny
Opatření, která vláda zavedla kvůli koronaviru, by se po Velikonocích mohla začít zmírňovat. Vše bude záležet na tom, zda se náměstkovi ministra zdravotnictví a předsedovi Ústředního krizového štábu Romanu Prymulovi podaří zavést takzvanou...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Celé Česko včetně oděvních firem šije roušky. Textilní průmysl to ale nezachránit nemůže
Hospodářské noviny
Nabízíme bavlněné tkaniny na výrobu roušek." Nebo "nabízíme volné kapacity k šití roušek, protože jsme přišli o část zakázek ze zahraničí". Podobných nabídek přibylo ve veřejné skupině na Facebooku, kde textilní firmy nabízí materiál či volné ruce....
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Nerozebírejte s přáteli, jak dlouho potrvá krize. Řešte jen to, co ovlivníte
Hospodářské noviny
V minulosti byly rodiny zvyklé trávit spolu většinu času. Společně pracovaly na poli, vařily, jedly, dělaly domácí práce i trávily večery. Moderní doba nás ale rodinné pospolitosti odnaučila. Děti jsou přes den ve škole, rodiče v práci a doma se...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 I ve stavu nouze platí zákoník práce
Hospodářské noviny
Nouzový stav zasáhl každou firmu v Česku. Obchodníci a restauratéři řeší, jak platit zaměstnance, když kvůli zákazu prodeje nemají tržby. Šéfové kancelářských týmů zase přemítají, jak uřídit lidi při práci z domova. Přibývá zákazů a protichůdných...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Pracovat z domova nemusí být peklo
Hospodářské noviny
Dlouhá léta to byl nový trend, který se stal vzácnou měnou při vyjednávání o pracovních smlouvách a často byl předmětem závisti kolegů. Zbytečně. Posledních čtrnáct dní se stovky tisíc lidí přesvědčují, že práce z domova je především práce. A často...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Cestovní kanceláře řeší skoro jen storna zájezdů. Největší šanci na vzpamatování mají ty, které se zaměří na Česko
Hospodářské noviny
Do call center cestovních kanceláří se od začátku týdne snaží dovolat enormní množství lidí. "V pondělí jsme za první tři hodiny pracovní doby evidovali více hovorů než v plné sezoně za celý den," popisuje mluvčí cestovní kanceláře Čedok Eva...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Učit se on-line nemusí jen děti. Studujte třeba na Harvardu
Hospodářské noviny
Slyšíte to teď všude − využijte čas, který musíme trávit doma, k něčemu prospěšnému, naučte se něco nového! Zareagovaly na to i webové stránky, které nabízejí on-line kurzy čehokoli a některé z nich na ně dávají slevy nebo je nabízejí zdarma,...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Nebylo na co čekat. Jak řídit firmu během pandemie
Hospodářské noviny
Motiv viru, který přežije putování v krabici zboží z Japonska a nakazí příjemce zásilky, použili už před 17 lety tvůrci animovaného seriálu Simpsonovi. S podobnou obavou se na zaměstnance České pošty začali na přelomu roku obracet první klienti....
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Nejistota je divná, nevíme, co bude dál, říkají lidé v policií hlídané obci. Koronavirus tu má desetina obyvatel
Hospodářské noviny
Návsí v Kynicích prochází hlavní silnice z Golčova Jeníkova do Ledče nad Sázavou, takže lidé už tady automobilovému provozu a hluku přivykli. Devátý den od vyhlášení karantény nad celou obcí jsou však její prostranství převážně prázdná a tichá. Ve...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Exekutoři stopli zabavování, pořádají sbírku na ohrožené
Hospodářské noviny
V době šíření koronavirové nákazy se téměř zastavily i exekutorské úřady. Exekutoři stopli až do odvolání zabavování majetku dlužníků přímo v jejich domovech, takzvané mobiliární exekuce i další činnosti, například dražby a vše, kde je třeba osobní...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Olympiáda v Tokiu se odsouvá na příští rok
Hospodářské noviny
Olympijské hry v Tokiu se letos v létě kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Japonský premiér Šinzó Abe se včera s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem dohodl v telefonickém rozhovoru na přeložení her na příští rok....
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Státy řeší, co dělat s věznicemi. Koronavirus by se v nich rychle šířil, některé země raději některé vězně pouští
Hospodářské noviny
Vězeňská zařízení jsou během současné epidemie koronaviru zvláště ohrožena. Vysoká koncentrace lidí v uzavřeném prostoru a nemožnost plné izolace z nich dělají ideální živnou půdu pro šíření nemoci. Některé státy začaly propouštět odsouzené za lehčí...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Itálie je krok od vyhlášení generální stávky. Zaměstnanci se bojí koronaviru
Hospodářské noviny
Pracovníci italských bank pohrozili stávkou. Tvrdí, že nemají dostatek ochranných pomůcek, tedy roušek, rukavic nebo dezinfekčních gelů, které by je ochránily před nákazou novým virem. "Zaměstnanci tohoto sektoru, mezi nimiž se objevila řada případů...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Evropa jde proti koronaviru jednotně. Tvrdá omezení života má už i Británie
Hospodářské noviny
Když britská vláda vyhodnocovala data o tom, jak lidé trávili poslední víkend, dospěla k jasnému závěru − Britové se příliš neřídili jejím doporučením, aby zůstali doma. V sobotu a v neděli bylo hezké počasí a lidé se často shromažďovali v...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Spolu schválíme všechno. Ale co bude potom?
Hospodářské noviny
Sněmovnou prošly vládní návrhy na podporu ekonomiky i jednotlivců, kvůli kterým se schodek rozpočtu může propadnout až ke dvěma stům miliardám korun. Jde o zákony, které v takovém rozsahu nikdy nikdo neschválil. Koronavirus se ukázal jako dostatečný...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Umlátí venkované chataře lopatami? Prastaré kmenové instinkty se v době koronaviru vrátily zpět
Hospodářské noviny
V krizích zpravidla vyplouvá na povrch to nejlepší i to nejhorší, co je v nás. Na jednu stranu sledujeme projevy solidarity (pomoc seniorům), obětavosti (šití roušek), disciplíny (dodržování karantény), na stranu druhou pomalu vyhřezává kmenovost,...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Koronavirus donutil Borise Johnsona otočit
Hospodářské noviny
Tváří v tvář hrozbě šířící se epidemie premiér Boris Johnson nejdříve vsadil na postup, že pro Spojené království bude z dlouhodobého hlediska výhodnější připustit jistou míru ztrát lidských životů, ale výměnou získat imunitu pro velkou část...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Státní dluh do ČNB. Proč takový spěch?
Hospodářské noviny
Měnová politika, jak jsme ji znali posledních třicet let, je mrtvá. Inflace už politiky ani bankéři není vnímána jako hrozba, a tak se centrální banky dostávají pod tlak, aby kromě péče o cenovou stabilitu (v podobě, jak si ji samy nadefinují)...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 ČNB je na nákupech, snaží se zklidnit trhy
Hospodářské noviny
V posledních několika týdnech se situace ve světě výrazně zkomplikovala. Koronavirus zasáhl Evropu i Spojené státy a opatření k zabránění dalšímu šíření nemoci Covid-19 posunula světovou ekonomiku na práh recese, která může být silnější než v letech...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Amerika Daniela Anýže: Trumpova riskantní válka s koronavirem
Hospodářské noviny
Donald Trump není zdaleka jediným politikem, který současnou krizi s šířením koronaviru přirovnává k válce. Říkají to například francouzský prezident Emmanuel Macron nebo český premiér Andrej Babiš. Amerického prezidenta ovšem na rozdíl od nich...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Firmy bude možné zakládat elektronicky
Hospodářské noviny
Třetím z pětice nominovaných předpisů na zákon roku, jejichž přehled Hospodářské noviny postupně přináší, je evropská digitalizační směrnice. Jejím cílem je zavedení jednotných pravidel pro zakládání společností on-line a stejnou cestou také zápis...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 19:00 Advokáti zdarma radí, jak řešit dopady epidemie. Na webech pomohou podnikatelům i rodinám
Hospodářské noviny
Rozšíření nákazy koronavirem a zavedení preventivních opatření je zejména pro podnikatele zcela novou situací, na kterou většina z nich nedokáže adekvátně, a navíc v souladu s právem reagovat. Otázek přitom vyvstává víc než kdy dřív. Firmy tápou...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 30. března 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat