Zpět MF Dnes Úterý, 24. března 2020
Hledat Rubriky 24. 3.

MF Dnes

Úterý, 24. března 2020
Close
Inzerce
24. 3. 22:35 Třetí českou obětí koronaviru je 71letá žena, nakazila se od příbuzné
MF Dnes
V Česku zemřel třetí pacient s COVID-19, jednasedmdesátiletá žena hospitalizovaná od 22. března v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha měla další zdravotní problémy. Přibyli také dva vyléčení pacienti, po jednom z Ústeckého a Plzeňského kraje.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,32 +0,059%
USD 24,76 -0,461%
CHF 25,84 +0,155%
24. 3. 22:19 PŘEHLEDNĚ: Co poslanci změnili a jak stát pomůže firmám po koronaviru
MF Dnes
Sněmovna schválila vládní návrhy na pomoc ekonomice. Dotknou se firem, živnostníků i zaměstnanců. Přinášíme přehled toho, co vše je nyní jinak a jak se stát chystá pomoci v boji s dopady koronaviru na ekonomiku.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 17:05 VIDEO: Rusové se inspirovali v Číně. Pro nakažené staví zvláštní nemocnici
MF Dnes
Na okraji Moskvy kvůli čím dál většímu počtu lidí nakažených koronavirem vzniká nová velká nemocnice. Staví ji pět tisíc dělníků z pětatřiceti stavebních firem. Hotovo by měli mít příští měsíc. Podle agentury AP bude mít nemocnice kapacitu až pět set lůžek.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 16:46 Aktualizováno Třetí českou obětí koronaviru je 71letá žena, měla i jiné nemoci
MF Dnes
V Česku zemřel třetí pacient s COVID-19, 71letá žena hospitalizovaná od 22. března v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha měla další zdravotní problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 15:37 Koronavirus ONLINE: Česko stáhlo své vojáky z Iráku, přiletěli domů
MF Dnes
Armáda dočasně stáhla české vojáky z Iráku. Zdůvodnila to výrazným omezením operačních úkolů, bezpečnostními hrozbami i epidemií koronaviru. Stažení se týká třiceti vojáků. Do České republiky se letecky vrátili večer. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 15:29 Poslanci schválili schodek rozpočtu 200 miliard i odklad EET o tři měsíce
MF Dnes
Poslanci kvůli ekonomickým dopadům koronaviru upravili návrh státního rozpočtu. Navýšili jeho schodek na 200 miliard korun. Dosud vláda počítala se schodkem 40 miliard korun. „Situace, ve které se nacházíme je bezprecedentní,“ odůvodnila to ministryně financí Alena Schillerová. Sněmovna kývla i na odklad EET.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 15:20 Poslanci schválili odklad maturit. Opozici vadila varianta průměrování známek
MF Dnes
Změnu pravidel pro školy schválili poslanci. Jednotné přijímací zkoušky na střední školy budou nejdříve 14 dní po návratu studentů do škol, v případě maturit to pak budou tři týdny. Kdyby se do 1. června žáci a studenti do škol nevrátili, nekonaly by se maturity vůbec. Studentům by se pak maturitní známka vypočítala jako průměr z posledních tří vysvědčení.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 15:15 Španělští senioři umírají opuštění. Pečovatelé na ně kašlou, tvrdí příbuzní
MF Dnes
Španělská armáda, jež byla vyslána, aby pomáhala v boji s koronavirem, nachází v pečovatelských domovech opuštěné a v některých případech i mrtvé seniory. Uvedlo to ministerstvo obrany s tím, že už zahájilo vyšetřování. Podle španělských médií si příbuzní důchodců stěžují na to, že se o jejich blízké nikdo nestará.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 15:12 Poslanci kývli na rozšíření ošetřovného i na odpuštění odvodů OSVČ
MF Dnes
Poslanci kývli na rozšíření ošetřovného kvůli epidemii koronaviru, která zavřela školy. Na ošetřovné budou mít nově nárok rodiče dětí do 13 let a to po celou dobu uzavření škol. Při jeho čerpání se budou moci vystřídat oba rodiče. Poslanci kývli i na odpuštění odvodů na zdravotní i sociální pojištění pro OSVČ na dobu půl roku.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 14:51 Podvodníci nabízeli roušky a dezinfekce. Vydělali tři čtvrtě milionu
MF Dnes
Neznámí podvodníci se rozhodli využít kritického nedostatku ochranných pomůcek. Na internetu vytvořili podvodný e-shop, kde nabízeli roušky, respirátory i dezinfekce. Přestože policie podvodné stránky po pár dnech odhalila, dokázali zloději z dvou set lidí vylákat přes čtvrt milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 14:46 Poslanci kývli na rozšíření ošetřovného. Rozhodnou o odpuštění odvodů OSVČ
MF Dnes
Poslanci kývli na rozšíření ošetřovného kvůli epidemii koronaviru, která zavřela školy, poslanci. Na ošetřovné budou mít nově nárok rodiče dětí do 13 let a to po celou dobu uzavření škol. Při jeho čerpání se budou moci vystřídat oba rodiče. Poslanci rozhodnou i o odpuštění odvodů OSVČ na zdravotní a sociální pojištění.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 14:38 Aktualizováno Poslanci schvalují rozšíření ošetřovného i půlroční odpuštění odvodů OSVČ
MF Dnes
Rozšíření ošetřovného schvalují poslanci. Vláda navrhla, aby na ošetřovné měli nárok rodiče dětí do 13 let a to po celou dobu uzavření škol. Při jeho čerpání se budou moci vystřídat oba rodiče, Prošlo i to, aby na ošetřovné měli nárok i rodiče dětí starších než 13 let, pokud dítě trpí zdravotním postižením. Poslanci rozhodnou i o odpuštění odvodů OSVČ na zdravotní a sociální pojištění.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 14:19 Dezinfekce téměř za 4 tisíce. Dánský obchod bojuje s křečkováním po svém
MF Dnes
Sehnat v obchodech dezinfekční gel či roušky je v posledních dnech téměř nemožné. A to nejen v Česku. Dánský maloobchodní řetězec Meny se tak rozhodl k neobvyklému kroku. Proti hromadným nákupům dezinfekce bojuje zvýšenou cenou – ta roste, pokud si zákazník pořídí víc než jednu lahev.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 14:13 Koronavirus ONLINE: Trump věří, že restrikce potrvají v USA jen do Velikonoc
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že Spojené státy nejsou stavěny na to, aby se zastavily, a dodal, že rozsáhlá restriktivní opatření mohou být destruktivní. Vyjádřil naději, že se země opět otevře do Velikonoc. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 14:08 Koronavirus zkomplikoval přijímací zkoušky. Lhůty zkrátí jen změna zákona
MF Dnes
Nad termíny přijímacích zkoušek na vysoké školy zatím visí otazník. Některé školy už avizovaly, že zkoušky posunou, jiné čekají, jak se bude situace s koronavirem vyvíjet. K bezproblémovým změnám termínu se ale musí upravit zákon. Teď termíny musí školy vyhlásit čtyři měsíce dopředu, lhůta je ale nyní potřeba kratší.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 14:06 Karanténa pro miliardovou zemi. Indie vydala zákaz vycházení na 3 týdny
MF Dnes
Indický premiér Naréndra Módí v úterý nařídil na 21 dní úplný zákaz vycházení. Opatření kvůli šíření nového typu koronaviru se dotkne všech obyvatel druhé nejlidnatější země světa, upozornila agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 13:46 Zřejmě jsem měla koronavirus, oznámila Greta Thunbergová
MF Dnes
Aktivistka Greta Thunbergová na svém instagramovém účtu uvedla, že nejspíš prodělala onemocnění COVID-19. Cítila se špatně po návratu ze střední Evropy, na test na přítomnost nového typu koronaviru ale neměla nárok. Deset dní strávila v izolaci.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 13:23 Aktualizováno Poslanci rozhodují o zvýšení schodku rozpočtu na 200 miliard a odkladu EET
MF Dnes
Poslanci začali schvalovat kvůli ekonomickým dopadům koronaviru úpravu návrhu státního rozpočtu. Navýší jeho schodek na 200 miliard korun. Dosud vláda počítala se schodkem 40 miliard korun. „Situace, ve které se nacházíme je bezprecedentní,“ odůvodnila to ministryně financí Alena Schillerová. Jedná se i o odkladu EET.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 13:18 Koronavirus ONLINE: V Itálii je už 70 tisíc nakažených, podlehlo 6 820 lidí
MF Dnes
V Itálii zemřelo dalších 743 nakažených koronavirem, celkem má země 6 820 obětí. Počet dosud nakažených vzrostl o více než pět tisíc na 69 176. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 13:09 Žádný efekt i ztráta miliard. Odhady dopadu posunutí olympiády se různí
MF Dnes
Kvůli koronaviru se stalo to, co prozatím dokázaly jenom války, které ovšem olympiády úplně zrušily. Letošní olympijské hry, které se měly konat v Tokiu, se odkládají. Analytici již začínají sčítat škody, které toto rozhodnutí Japonsku způsobí. Nemohou se však shodnout – někteří tvrdí, že bude jeho dopad jen minimální, jiní věští ztrátu přes 6 miliard dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 12:59 Nakažených koronavirem je 1 394, mezi nimi i lékař a sestra z Bulovky
MF Dnes
K úternímu podvečeru bylo v České republice podchyceno již 1 394 lidí s nákazou COVID-19. Jsou mezi nimi například i lékař a zdravotní sestra z pražské Nemocnice Na Bulovce. Jde o pár, který je nyní v domácí karanténě. Je to první případ nákazy u personálu této nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 12:40 Aktualizováno Počet obětí viru ve Španělsku stoupl na 2 696, za den přibylo 514 mrtvých
MF Dnes
Počet obětí koronaviru ve Španělsku stoupl na 2 696, za posledních 24 hodin zemřelo 514 lidí. Nakažených je už téměř 40 tisíc, informovala vláda. Čtrnáct procent z nich tvoří zdravotníci, napsala agentura Reuters. Pacientů s chorobou COVID-19 přibývá také v Rakousku, Maďarsku, Polsku, Švýcarsku či Srbsku. V celé Evropě je přes 200 tisíc nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 12:14 Němečtí neonacisté plánovali útoky a pád vlády, soud je poslal za mříže
MF Dnes
Členové německé pravicově extremistické skupiny Revolution Chemnitz, která chystala teroristické útoky a chtěla vyvolat pád německé vlády, dostali několikaleté tresty odnětí svobody. Radikálové ve vězení stráví od tří do pěti let. Soud se v Drážďanech konal i přes pandemii koronaviru, jinak by se totiž musel celý opakovat.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 12:13 Lékař a zdravotní sestra z Nemocnice Na Bulovce se nakazili koronavirem
MF Dnes
Lékař a zdravotní sestra z pražské Nemocnice Na Bulovce se nakazili koronavirem. Jde o pár, který je nyní v domácí karanténě. Je to první případ nákazy u personálu této nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 12:09 Inteligentní karanténa. Co přinese a jak se nouzový stav zmírní
MF Dnes
Nový systém identifikace nakažených, takzvaná inteligentní karanténa, umožní pomocí dat z mobilů a platebních karet zmapovat, kde se nakažený člověk pohyboval v posledních pěti dnech. Systém by měl být spuštěn po Velikonocích.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 12:08 Poslanci schvalují odklad maturit. Opozici vadí varianta průměrování známek
MF Dnes
Změnu pravidel pro maturity začali schvalovat poslanci. Jednotné přijímací zkoušky na střední školy mají být podle vládního návrhu nejdříve 14 dní po návratu studentů do škol, v případě maturit to pak budou tři týdny, řekl poslancům ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 12:07 Aktualizováno Noste raději roušky, s respirátory nakazíte ostatní, varuje Prymula
MF Dnes
Roušky mají mezi lidmi přednost před respirátory. Nositel rouškou chrání okolí, respirátorem naopak jen sebe, takže ostatní může nakazit. Upozornil na to v úterý náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:59 Koronavirus ONLINE: Letadla devětkrát poletí pro další Čechy v cizině
MF Dnes
Stát se dohodl s několika dopravci na mimořádných transportech Čechů ze zahraničí. Letecká společnost Smartwings má v plánu celkem devět mezikontinentálních letů, RegioJet zase vypraví mimořádné autobusy z několika evropských metropolí. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:55 Řetězce zpřísňují hygienická opatření, kolem pokladen instalují plexiskla
MF Dnes
Nákupní řetězce zavádějí v těchto dnech nová opatření na ochranu svých zaměstnanců a zákazníků. U kas se postupně objevují plexiskla, která mají omezit fyzický kontakt pokladníků s klienty. Minulý týden je ve svých provozovnách nainstaloval Globus, zavádějí je také Albert, Kaufland a Tesco.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:44 V Plzni leží v nemocnici čtyři nakažení, jeden je na plicní ventilaci
MF Dnes
V Plzeňském kraji leží zatím čtyři z pacientů s nákazou COVID-19 ve Fakultní nemocnici v Plzni na Borech. Jeden z nich je napojen na plicní ventilaci, jeho stav je vážný, ale stabilizovaný. Nemocnice bude mít připraveno 28 lůžek s plicní ventilací, v nouzi ovšem může takových aktivovat až 127.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:44 Aktualizováno Poslanci začali schvalovat odklad maturit. Opozici vadí, že by nebyly
MF Dnes
Změnu pravidel pro maturity začali schvalovat poslanci. Jednotné přijímací zkoušky na střední školy mají být podle vládního návrhu nejdříve 14 dní po návratu studentů do škol, v případě maturit to pak budou tři týdny, řekl poslancům ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:24 Nemocnice Na Bulovce má první dva případy nákazy koronavirem u personálu
MF Dnes
Nemocnice Na Bulovce má první dva případy nákazy koronavirem u personálu. Nemoc COVID-19 se potvrdila u lékaře z ortopedi a sestry z neurologie, informovala Česká televize.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:06 Jeden den, 42 kolen. Izraelští snajpři líčí krocení Palestinců
MF Dnes
Jejich úkolem je zastavit Palestince, kteří se snaží překonat bariéru mezi Gazou a Izraelem. Míří na nohy a při své práci jsou chirurgicky přesní. Během uplynulých dvou let si připsali tisíce zářezů. Odstřelovači izraelské armády se nyní listu Haarec svěřili se svými zkušenostmi z hranice pásma Gazy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:03 Zelenou hranici ve Šluknovském výběžku hlídá speciální policejní jednotka
MF Dnes
Zelenou hranici ve Šluknovském výběžku hlídá speciální policejní jednotka. Němci totiž stále putují do Česka a nezastaví je ani opatření proti šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:01 Koronavirus se možná objevil v Lombardii už v listopadu, tvrdí lékaři
MF Dnes
Italští praktičtí lékaři zaznamenali příznaky koronaviru už v listopadu v Lombardii. Tvrdí to Giuseppe Remuzzi, ředitel respektovaného Institutu Maria Negriho pro farmakologický výzkum. Zprávy si všimla i čínská státní média, která se snaží vzdorovat nařčením, že virus vznikl v Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 11:00 Časopis Týden přerušuje vydávání, další číslo bude v dubnu
MF Dnes
Další číslo časopisu Týden vyjde až 20. dubna. Čtenářům to v aktuálním vydání oznámil ředitel redakce Empresa Media Daniel Köppl. Důvodem jsou výpadky reklamních příjmů, které přicházejí v reakci na stávající situaci ze strany inzerentů, píše server MediaGuru.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 10:58 Koronavirus ONLINE: Aerolinky přestávají vracet za zrušené lety peníze
MF Dnes
Letečtí dopravci začínají místo zrušených letů kvůli opatření kolem koronaviru nabízet za letenky poukazy na pozdější lety. Postupně ustupují od vrácení plateb, chtějí tak snížit ekonomické ztráty. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 10:47 U železnice na Hodonínsku hoří na třech místech les, zasahují desítky hasičů
MF Dnes
Na několika místech v blízkosti železniční trati na Hodonínsku hoří les. V lokalitě zasahuje asi 70 hasičů, požár se jim podařilo dostat pod kontrolu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 10:24 Dopravcům ubyly zakázky až o 50 procent, odstavují vozidla a propouští
MF Dnes
Koronavirová krize výrazně poznamenává kamionovou dopravu a dopravce, část jich zaznamenala pokles počtu zakázek až o padesát procent. Některé firmy tak odstavily vozidla a pětina začala propouštět. Většina z nich bude schopná financovat provoz bez pomoci státu už pouze pár týdnů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 10:23 VIDEO: Ve vylidněné ulici lezli muži pod auto, pak rychle zmizeli
MF Dnes
Zřejmě pokus o krádež za bílého dne zaznamenala obyvatelka Havířova. V pondělí natočila podezřelé jednání mužů u zaparkovaného auta před domem v tamní části Šumbark. Policie případ prošetřuje, pokud dotyčným nelegální činnost prokáže, hrozí jim v době nouzového stavu vyšší tresty.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 10:22 Poslanci rozhodují o odkladu třetí a čtvrté vlny EET. Opozice ji zkouší zrušit
MF Dnes
Sněmovna rozhoduje o tom, zda odloží spuštění závěrečné fáze elektronické evidence tržeb do uplynutí tří měsíců od ukončení stavu nouze a na stejnou dobu chce pro podnikatele výjimku z povinnosti EET používat. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura poděkoval ministryni financí Aleně Schillerové za to, že návrh předložila, ale označil ho za nedostatečný.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 10:10 Jihokorejec přijel z Olomouce nakažený, spolubydlící z kolejí mají karanténu
MF Dnes
Na letišti v Jižní Koreji byl pozitivně testován na koronavirus zahraniční student olomoucké přírodovědecké fakulty. Před návratem do vlasti bydlel na olomouckých kolejích. O potvrzené nákaze informovala škola hygieniky i jeho spolubydlící. Ti zůstávají v karanténě a podstoupí testování.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 10:05 Koronavirus ONLINE: První nakažené má Barma a Laos, Thajsko zvažuje stav nouze
MF Dnes
Barma a Laos se dnes zařadily mezi státy postižené koronavirem, každá ze zemí registruje své první dva pacienty s nemocí COVID-19. Thajsko je připraveno vyhlásit ve čtvrtek kvůli koronaviru nouzový stav. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:51 Poslanci rozhodují o odkladu třetí a čtvrté vlny EET. Opozice ji zkouší zrušit
MF Dnes
Sněmovna rozhoduje o tom, zda odloží spuštění závěrečné fáze elektronické evidence tržeb do uplynutí tří měsíců od ukončení stavu nouze a na stejnou dobu chce pro podnikatele výjimku z povinnosti EET používat. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura poděkoval ministryni financí Aleně Schillerové za to, že návrh předložila, ale označil ho za nedostatečný.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:41 Někteří pendleři hledají ubytování, jiní šli na neschopenku
MF Dnes
Ještě přísnější podmínky musejí na základě rozhodnutí vlády dodržet lidé dojíždějící za prací do Německa. V sousední zemi si mají najít ve spolupráci se zaměstnavateli ubytování. Někteří už se po dočasném bydlení poohlédli dříve, jiní to řeší neschopenkou.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:36 Poslanci schvalují rozšíření ošetřovného. Rodiče se budou moci vystřídat
MF Dnes
Rozšíření ošetřovného schvalují poslanci. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podpořila, aby se vládou navrhované ošetřovné rozšířilo tak, že by se při jeho čerpání mohli vystřídat oba rodiče, a aby na ošetřovné měli nárok i rodiče dětí starších než 13 let, pokud dítě trpí zdravotním postižením.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:33 Okamura oslovil japonského výrobce léku proti koronaviru, který pomohl v Číně
MF Dnes
Do shánění léku pro koronaviru se vložil i šéf opoziční SPD Tomio Okamura. „Já jsem oslovil japonského výrobce léku proti koronaviru Avigan,“ řekl Okamura. „Ptal jsem se ho, jestli by bylo možné nakoupit pro občany České republiky tento lék,“ uvedl šéf SPD. Antivirotikum Favipiravir, které se prodává pod názvem Avigan, bylo úspěšně testováno na pacientech s koronavirem v Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:32 Zabijete nás, běžte pryč. Britským venkovanům vadí „covidioti“ z měst
MF Dnes
Odchod lidí z Londýna a dalších měst před zavedením karanténního režimu vyvolal rozhořčení mezi obyvateli britského venkova. Pro chování měšťanů nemají žádné pochopení, protože se obávají rozšíření nákazy koronavirem a přetížení služeb a nemocnic ve svých domovských oblastech. „Zabijete nás. Běžte pryč,“ shodují se. Podobné reakce vyvolal minulý týden ve Francii odjezd lidí z Paříže.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:29 Lék remdesivir je v Česku. Dostává ho pacient, který je v kritickém stavu
MF Dnes
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze už má k dispozici lék remdesivir a začíná jej podávat pacientovi s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. Na Twitteru to v úterý uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jde o muže, jenž je na speciálním přístroji, který okysličuje krev.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:13 Poslanci schvalují rozšíření ošetřovného. Rodiče se budou moci vystřídat
MF Dnes
Rozšíření ošetřovného právě schvalují poslanci. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podpořila, aby se vládou navrhované ošetřovné rozšířilo tak, že by se při jeho čerpání mohli vystřídat oba rodiče, a aby na ošetřovné měli nárok i rodiče dětí starších než 13 let, pokud dítě trpí zdravotním postižením.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:12 Rozhodnuto. Olympijské hry v Tokiu se odkládají o rok
MF Dnes
Je definitivně rozhodnuto. Olympijské hry v Tokiu se letos v létě konat nebudou. Dohodli se na tom japonský premiér Šinzó Abe s šéfem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem v telefonickém hovoru. Hry by se měly konat v létě roku 2021.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:06 Koronavirus ONLINE: Kupujte naše potraviny, pomozte na polích, vyzývá vláda Francouze
MF Dnes
Francouzská vláda vyzvala občany, aby podpořili zemědělce, na které dopadla opatření proti šíření koronaviru. Podle ministrů zemědělství a financí mohou Francouzi pomoci tím, že nakoupí domácí potraviny, ale i tím, když se zapojí do prací přímo na polích, na kterých chybí pracovníci z ciziny. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:04 Okamura oslovil japonského výrobce léku proti koronaviru, který pomohl v Číně
MF Dnes
Do shánění léku pro koronaviru se vložil i šéf opoziční SPD Tomio Okamura. „Já jsem oslovil japonského výrobce léku proti koronaviru Avigan,“ řekl Okamura. „Ptal jsem se ho, jestli by bylo možné nakoupit pro občany České republiky tento lék,“ uvedl šéf SPD. Antivirotikum Favipiravir, které se prodává pod názvem Avigan, bylo úspěšně testováno na pacientech s koronavirem v Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 9:04 Ukradl trenýrky a špinavé nechal na prodejně. Hrozí mu až osmileté vězení
MF Dnes
Nouzový stav zvýšil i sazbu za trestné činy. Krádež čistého spodního prádla se proto hrubě nevyplatila mladíkovi v Brně. Ve vězení může strávit až osm let.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:53 Nemocnici Prostějov opustil osmý vyléčený, byl hospitalizovaný deset dní
MF Dnes
Z prostějovské nemocnice lékaři propustili druhého pacienta v Olomouckém kraji a podle dostupných informací osmého v Česku, který se vyléčil z onemocnění novým koronavirem. Starší muž byl hospitalizovaný deset dní.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:47 Lék remdesivir je v Česku. Dostává ho pacient, který je v kritickém stavu
MF Dnes
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze už má k dispozici lék remdesivir a začíná jej podávat pacientovi s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. Na Twitteru to v úterý uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jde o muže, jenž je na speciálním přístroji, který okysličuje krev.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:36 Rozhodnuto. Olympijské hry v Tokiu se odkládají o rok
MF Dnes
Je definitivně rozhodnuto. Olympijské hry v Tokiu se letos v létě konat nebudou. Dohodli se na tom japonský premiér Šinzó Abe s šéfem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem na úterním zasedání. Hry by se měly konat v létě roku 2021.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:15 Italský pacient číslo jedna je vyléčený, po měsíci se vrátil domů
MF Dnes
Itálie se sice stále potýká s pandemií způsobenou koronavirem, ale kromě snižujícího se počtu nových nemocných přišla i jedna další dobrá zpráva – první pacient, kterému lékaři v únoru nemoc COVID-19 diagnostikovali, se po měsíci v nemocnici vrátil domů. Muž v pondělí opustil nemocnici v Pavii a stihl se vrátit k těhotné manželce před porodem.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:12 Ryanair ruší všechny své lety, letadla nabízí k využití vládám
MF Dnes
Irská letecká společnost Ryanair předpokládá, že v dubnu a květnu nebude kvůli koronaviru provozovat žádné lety. Evropským vládám pak nabídla, že mohou využít její letadla, například k přepravě léků či ochranných prostředků. Také jim chce pomoci s přepravou občanů uvázlých v zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:12 Premiér by měl mít vedle sebe tlumočníka do znakové řeči, říká odbornice
MF Dnes
Veřejnoprávní televize teď častěji než jindy nabízí překlad zpravodajství do znakového jazyka. „Neslyšící mají v této těžké době strach,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz Linda Hudson z Centra zprostředkování tlumočení neslyšících. „Neslyšící potřebují informace. Proto je důležité, aby se tlumočilo co nejvíce,“ dodává s tím, že by bylo dobré, aby vedle sebe měli premiér i ministři na tiskových konferencích tlumočníka.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:06 Koronavirus ONLINE: Ryanair nabídl letadla k přepravě léků
MF Dnes
Irská letecká společnost Ryanair předpokládá, že v dubnu a květnu nebude kvůli koronaviru provozovat žádné lety. Evropským vládám pak nabídla, že mohou využít její letadla, například k přepravě léků či ochranných prostředků. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:01 Poslanci schvalují rozšíření ošetřovného. Rodiče se budou moci vystřídat
MF Dnes
Rozšíření ošetřovného právě schvalují poslanci. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podpořila, aby se vládou navrhované ošetřovné rozšířilo tak, že by se při jeho čerpání mohli vystřídat oba rodiče, a aby na ošetřovné měli nárok i rodiče dětí starších než 13 let, pokud dítě trpí zdravotním postižením.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 8:00 Český rozhlas vysílá pro uzavřené oblasti, seniory i školáky
MF Dnes
Speciální vysílání pro uzavřenou oblast Litovle a Uničova na Olomoucku zahájil Český rozhlas Olomouc. Rozhlas pak kvůli současným opatřením zařadil nové pořady pro všechny věkové kategorie, které nabízí rady, vzdělávání i zábavu. Jejich záznamy nebo speciální podcasty jsou na audioportálu mujRozhlas.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:53 Poslanci schvalují rozšíření ošetřovného. Rodiče se budou moci vystřídat
MF Dnes
Rozšíření ošetřovného právě schvalují poslanci. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podpořila, aby se vládou navrhované ošetřovné rozšířilo tak, že by se při jeho čerpání mohli vystřídat oba rodiče, a aby na ošetřovné měli nárok i rodiče dětí starších než 13 let, pokud dítě trpí zdravotním postižením.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:51 Druhá oběť v Česku: Vir jen urychlil smrt. Pacient nevěděl, že má rakovinu
MF Dnes
V Česku zemřel druhý pacient nakažený koronavirem. Pětačtyřicetiletý muž, který ležel v nemocnici v Havířově, měl pokročilé nádorové onemocnění a selhaly mu orgány.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:39 Jihokorejec přijel z Olomouce nakažený, spolubydlící z kolejí mají karanténu
MF Dnes
Na letišti v Jižní Koreji byl pozitivně testován na koronavirus zahraniční student olomoucké přírodovědecké fakulty. Před návratem do vlasti bydlel na olomouckých kolejích. O potvrzené nákaze informovala škola hygieniky i jeho spolubydlící. Ti zůstávají v karanténě a podstoupí testování.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:35 Aktualizováno Nadávky, rány, plivance. Asiaté v USA čelí útokům kvůli „čínskému viru“
MF Dnes
Spojené státy jsou po Číně a Itálii zemí, kterou pandemie koronaviru zasáhla nejvíc. Nakazilo se téměř 46 tisíc lidí a zemřelo už asi 600 pacientů. Nákaza krutě postihla okolí ženy z New Jersey, jíž během pár dnů zemřeli čtyři příbuzní. Současná situace navíc dopadá i na úplně zdravé lidi – americké Asiaty, kteří čelí rasistickým útokům.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:29 Podrobnosti k vývoji koronavirové krize předloží Ústřední krizový štáb
MF Dnes
Ústřední krizový štáb se zaobírá vývojem kolem koronavirové krize. Zasedání vede formou videokonference. Po skončení se zhurba ve 14:30 očekává tiskový briefing.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:21 Aktualizováno Dejte stranou spory, vyzval Babiš poslance. Schvalují mimořádné zákony
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš požádal, aby poslanci dali na chvíli stranou stranické spory. „Nechceme omezit lidská práva a svobody,“ řekl Babiš poslancům, kteří ve stavu legislativní nouze schvalují vládní návrhy kvůli epidemii koronaviru. Vláda podle něj nehodlá zneužívat krizový stav k posilování moci. Nabídl opozici tři místa v Ústředním krizovém štábu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:20 Koronavirus ONLINE: Operátoři zpřístupnili informační kanály zdarma
MF Dnes
Mobilní operátoři zpřístupnili hlavní informační kanály o nouzovém stavu na stránkách www.vlada.cz a www.mzcr.cz bezplatně. Uživatelům se při prohlížení těchto webů nebudou spotřebovávat data z jejich tarifů. Oznámila to Asociace provozovatelů mobilních sítí. Česko hlásí 1 289 infikovaných. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:15 Okamura získal zastání v kauze Pitomio. Postavil se za něj Ústavní soud
MF Dnes
Předseda SPD Tomio Okamura uspěl u Ústavního soudu, jeho žalobu kvůli přezdívce Pitomio používané redakcí Reflexu musí znovu řešit Městský soud v Praze. Svoboda projevu nemá vést k tomu, aby byl jakýkoliv člověk, včetně veřejně činných lidí, v očích veřejnosti samoúčelně cíleně zesměšňován, stojí v nálezu zpřístupněném na webu soudu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 7:00 KOMENTÁŘ: Po viru se ubraňme i krysařům lákajícím na vějičku socialismu
MF Dnes
Jsme v tunelu, nevíme, jak dlouhém, ale ten tunel někdy skončí. Po něm přijde další zkouška: nepodlehnout všemožným vábením krysařů, kteří nás budou lákat na vějičku různých forem socialismu nebo nadnárodního oligarchismu, myslí si Hana Lipovská a Jana Bobošíková z Institutu svobody a demokracie.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 6:55 Aktualizováno Dejte stranou spory, nechceme omezit lidská práva a svobody, řekl Babiš
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš požádal, aby poslanci dali na chvíli stranou stranické spory. „Nechceme omezit lidská práva a svobody,“ řekl Babiš poslancům, kteří ve stavu legislativní nouze schvalují vládní návrhy kvůli epidemii koronaviru. Vláda podle něj nehodlá zneužívat krizový stav k posilování moci. Nabídl opozici tři místa v Ústředním krizovém štábu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 6:23 Naučte se text. Písní Není nutno se vyjádří podpora nejen českým lékařům
MF Dnes
V Itálii lidé zpívají sousedům z balonu, ve Španělsku naopak pějí policisté v ulicích měst. Pozadu nezůstane ani Česká republika, kde vznikla iniciativa prostřednictvím písně Není nutno vyjádřit podporu a poděkování všem pracujícím, kteří pomáhají v boji proti koronaviru. Ke společné písni se zájemci mohou připojit ve středu od 12:30.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 6:23 Karanténa domova pro seniory by nás odřízla od rodin, boji se zaměstnanci
MF Dnes
V případě výskytu koronaviru v domovech pro seniory by se mohlo stát, že se budova i s personálem uzavře. Zařízení jsou na takovou možnost připraveny, informovaly o tom i pracovníky. Některé pečovatelky si však nedokážou představit, jak by pracovní karanténu skloubily s rodinnými záležitostmi.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 6:22 Opozice kritizuje variantu, podle níž by letos maturity vůbec nebyly
MF Dnes
Strany opozice, včetně komunistů, kteří tolerují menšinovou vládu, se shodují, te je těžko přijatelná varianta, že by byly letos úplně zrušeny maturitní zkoušky, pokud se studenti středních škol do začátku června nevrátí do škol, jak o tom mluví ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 6:19 Koronavirus ONLINE: V Rakousku se počet nakažených zvýšil o čtvrtinu
MF Dnes
V Rakousku se počet lidí nakažených koronavirem za poslední den zvýšil o čtvrtinu, celkem je tak infikovaných už skoro 4500 lidí. Česko hlásí 1 289 infikovaných. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 6:10 Vláda rozšířila pravomoce ČNB. Banka má státu pomoci s dluhovým financováním
MF Dnes
Česká národní banka bude do budoucna zřejmě moci podpořit stát při vydávání dluhopisů. Bude totiž moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančním trhu a nakupovat tak například státní dluhopisy. Počítá s tím novela zákona o ČNB, kterou na úterním mimořádném jednání schválila vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 6:04 Ve věku 92 let zemřel Albert Uderzo, spoluautor komiksu o Asterixovi
MF Dnes
Ve věku 92 let zemřel francouzský kreslíř a ilustrátor Albert Uderzo, jenž se proslavil jako spoluautor komiksu Asterix. Podle agentury AFP to oznámila rodina.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 6:00 O víkendu byly nejsledovanější stanice České televize
MF Dnes
Nejsledovanější televizní skupinou byla o uplynulém víkendu Česká televize. Diváky lákaly ale i Televizní noviny na Nově nebo Nedělní partie na TV Prima.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:59 Zemřel druhý pacient s koronavirem, měl pokročilé nádorové onemocnění
MF Dnes
V Česku zemřel druhý pacient nakažený koronavirem. Pětačtyřicetiletý muž, který ležel v nemocnici v Havířově, měl pokročilé nádorové onemocnění a selhaly mu orgány.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:59 Ulice v Praze se budou čistit ručně, bez přeparkování a odtahů aut
MF Dnes
Hlavní město se denně přizpůsobuje pravidlům nouzového stavu, svůj chod tomu uzpůsobila i městská firma Technická správa komunikací. Jarní blokové čištění ulic letos provede ručně, auta zůstanou zaparkovaná. Kvůli viru pozastavila činnost i soukromá firma Lime provozující elektrokoloběžky.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:58 Opozice kritizuje variantu, podle níž by letos maturity vůbec nebyly
MF Dnes
Strany opozice, včetně komunistů, kteří tolerují menšinovou vládu, se shodují, te je těžko přijatelná varianta, že by byly letos úplně zrušeny maturitní zkoušky, pokud se studenti středních škol do začátku června nevrátí do škol, jak o tom mluví ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:56 Zemřel druhý pacient s koronavirem, měl pokročilé nádorové onemocnění
MF Dnes
V Česku zemřel druhý pacient nakažený koronavirem. Pacient ročník 1975 měl pokročilé nádorové onemocnění a selhaly mu orgány.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:46 Ve věku 92 let zemřel Albert Uderzo, spoluautor komiksu o Asterixovi
MF Dnes
Ve věku 92 let zemřel francouzský kreslíř a ilustrátor Albert Uderzo, jenž se proslavil jako spoluautor komiksu Asterix. Podle agentury AFP to oznámila rodina.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:46 Opozice kritizuje variantu, podle níž by letos maturity vůbec nebyly
MF Dnes
Strany opozice, včetně komunistů, kteří tolerují menšinovou vládu, se shodují, te je těžko přijatelná varianta, že by byly letos úplně zrušeny maturitní zkoušky, pokud se studenti středních škol do začátku června nevrátí do škol, jak o tom mluví ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:34 Z letiště v Istanbulu je zóna strachu. Teplé počasí ale láká Turky do parků
MF Dnes
Turecko po dvou týdnech od zaznamenání prvního nakaženého koronavirem hlásí přes 1500 nemocných. Vláda přijala nová opatření a vyzývá občany, aby zůstali doma. Část z nich to však nerespektuje, zejména kvůli teplému počasí, které vybízí k piknikům v parcích. Jiná atmosféra panuje na letištích – lidé se tam bojí víc než kdy předtím.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:23 Ve věku 92 let zemřel Albert Uderzo, spoluautor komiksu o Asterixovi
MF Dnes
Ve věku 92 let zemřel francouzský kreslíř a ilustrátor Albert Uderzo, jenž se proslavil jako spoluautor komiksu Asterix. Podle AFP to oznámila rodina.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:15 Opozice odmítá variantu, podle níž by letos vůbec nebyly maturity
MF Dnes
Strany opozice, včetně komunistů, kteří tolerují menšinovou vládu, se shodují, te je těžko přijatelná varianta, že by byly letos úplně zrušeny maturitní zkoušky, pokud se studenti středních škol do začátku června nevrátí do škol, jak o tom mluví ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:14 Lék remdesivir je v Česku. Dostává ho pacient, který je v kritickém stavu
MF Dnes
Všeobecná fakultní nemocnice už má k dispozici lék remdesivir a začíná jej podávat pacientovi s těžkým průběhem nemoci COVID-19, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:07 Koronavirus ONLINE: Na Slovensku bude v neděli zavřeno
MF Dnes
Slovensko kvůli koronaviru uzavře o nedělích všechny prodejny, v ostatních dnech budou mít důchodci vyhrazený čas na nákupy, řekl premiér Matovič. Pražská Všeobecná fakultní nemocnice už má k dispozici lék remdesivir a začíná jej podávat pacientovi s těžkým průběhem nemoci COVID-19. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 5:05 Rodiče se budou moci na ošetřovném vystřídat, Maláčová to podpořila
MF Dnes
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podpořila, aby se vládou navrhované ošetřovné rozšířilo tak, že by se při jeho čerpání mohli vystřídat oba rodiče, a aby na ošetřovné měli nárok i rodiče dětí starších než 13 let, pokud dítě trpí zdravotním postižením.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:52 Čeká nás globální recese, svět se z ní oklepe v příštím roce, tvrdí MMF
MF Dnes
Pandemie nemoci COVID-19 způsobí letos recesi světové ekonomiky, která by mohla být horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se ovšem zotaví v roce 2021, uvedli v pondělí představitelé Mezinárodního měnového fondu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:50 Opozice shodně odmítá variantu, podle níž by letos vůbec nebyly maturity
MF Dnes
Strany opozice, včetně komunistů, kteří tolerují menšinovou vládu, se shodují, te je těžko přijatelná varianta, že by byly letos úplně zrušeny maturitní zkoušky, pokud se studenti středních škol do začátku června nevrátí do škol, jak o tom mluví ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:48 Jen jeden, pět minut a dost. Gentlemanská dohoda pro schvalování zákonů
MF Dnes
Na mimořádné schůzi Sněmovny budou poslanci ve stavu legislativní nouze schvalovat vládní návrhy na změnu ošetřovného, dočasné pozastavení elektronické evidence tržeb či úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Stavu legislativní nouze znamená, že poslanci mohou zákony schválit za jediný den.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:44 Pacient při čekání na výsledky napadl sestru nožem, zachránil ji kolega
MF Dnes
V době, kdy je zdravotnický personál vytížený kvůli pandemii koronaviru, napadl zdravotní sestru ve Znojmě pacient nožem. Hrozí mu až tři roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:32 Opozice shodně odmítá variantu, podle níž by letos vůbec nebyly maturity
MF Dnes
Strany opozice, včetně komunistů, kteří tolerují menšinovou vládu, se shodují, te je těžko přijatelná varianta, že by byly letos úplně zrušeny maturitní zkoušky, pokud se studenti středních škol do začátku června nevrátí do škol, jak o tom mluví ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:28 Použijeme na vás plamenomety! Italští starostové spílají lidem v ulicích
MF Dnes
Denní nárůsty počtu obětí koronaviru v Itálii se sice v posledních dnech snižují, přesto tam v pondělí zemřelo dalších 602 lidí. Starostové italských měst nabádají své občany, aby dodržovali karanténu. „Tohle není film. Nejste Will Smith v Já, legenda. Běžte domů,“ řekl například jeden ze starostů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:22 Aktualizováno Česko má 1289 nakažených. Bude jich až 15 tisíc, pomáhá nový IT systém
MF Dnes
K úternímu ránu rezort zdravotnictví v Česku eviduje 1 289 nakažených. Prioritou je teď podle ministra zdravotnictví mapování kapacit lůžek pro nemocné a navýšení testování. Rezort připravil IT systém, který sleduje počty nakažených v reálném čase. Rozvolňování opatření umožní podle Prymuly takzvaná chytrá karanténa.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:16 TOP 09 chce zvýšit ošetřovné. KSČM má připomínky k variantě zrušení maturit
MF Dnes
Opozice bude ve Sněmovně prosazovat, aby rozšíření ošetřovného bylo větší a odklad EET delší, než navrhla vláda. „Vnímáme, že je potřeba rodičům dětí ještě více. Budeme chtít navýšit ošetřovné na 80 procent náhrady mzdy,“ řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Navýšit ošetřovné chtějí podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky také lidovci.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 4:01 Jen jeden, pět minut a dost. Gentlemanská dohoda pro schvalování zákonů
MF Dnes
Na mimořádné schůzi Sněmovny budou poslanci ve stavu legislativní nouze schvalovat vládní návrhy na změnu ošetřovného, dočasné pozastavení elektronické evidence tržeb či úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Stavu legislativní nouze znamená, že poslanci mohou zákony schválit za jediný den.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 3:38 Babyboxy fungují i v době nouze, v Budějovicích někdo odložil holčičku
MF Dnes
Do českobudějovického babyboxu nad ránem někdo odložil novorozenou holčičku. Dostala jméno Viola, podle zdravotníků je dobré kondici. Jedná se o druhou holčičku odloženou v této schránce v Českých Budějovicích a celkově letos pátou v republice.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 3:35 Česko má 1287 případů. Proti koronaviru pomáhá IT systém v reálném čase
MF Dnes
Česko dál čelí epidemii koronaviru. K úternímu ránu rezort zdravotnictví eviduje 1 287 nakažených. Vláda v návaznosti na rozmach epidemie přijala řadu mimořádných opatření. Prioritou je teď podle ministra zdravotnictví mapování kapacit lůžek pro nemocné a navýšení testování. Rezort připravil IT systém, který sleduje počty nakažených v reálném čase.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 3:32 TOP 09 navrhla zvýšit ošetřovné a odsunout EET více, než chce vláda
MF Dnes
Opozice bude ve Sněmovně prosazovat, aby rozšíření ošetřovného bylo větší a odklad EET delší, než navrhla vláda. „Vnímáme, že je potřeba rodičům dětí ještě více. Budeme chtít navýšit ošetřovné na 80 procent náhrady mzdy,“ řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 3:29 Koronavirus ONLINE: Epicentrem nákazy v Číně uvolní karanténu
MF Dnes
Čínská provincie Chu-pej, jež byla epicentrem nákazy v Číně, uvolní od středy omezení pohybu pro místní občany. Karanténa tam platí od ledna. Česko má 1287 případů koronaviru. Během pondělka přibylo 126 případů. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 3:03 V Praze přistálo druhé letadlo Smartwings. Přivezlo 700 tisíc roušek
MF Dnes
Do Česka dorazily z Číny další ochranné pomůcky pro zvládání epidemie koronaviru. V noci z pondělí na úterý je na pražské Letiště Václava Havla přivezlo druhé letadlo skupiny Smartwings. Ihned po jeho příletu začali hasiči a policisté 700 tisíc roušek a 100 tisíc respirátorů vykládat.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 2:03 V Číně opět vzrostl počet nově nakažených, přibývá i domácích přenosů
MF Dnes
Pevninská Čína zaznamenala za pondělí 78 nově nakažených koronavirem, což je dvakrát více, než o den dříve. Informovaly o tom místní zdravotnické úřady. V bilanci, která byla oznámena v úterý, je rovněž znatelný vyšší počet případů, kdy se pacienti nakazili od nemocného na čínském území.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 1:51 Koronavirus ONLINE: Přes 100 tisíc lidí na světě se z nemoci zotavilo
MF Dnes
Už na 372 tisíc lidí se od prosince nakazilo novým typem koronaviru, z toho 16 tisíc zemřelo a přes 100 tisíc se z nemoci zotavilo. Taková je bilance podle americké Univerzity Johnse Hopkinse. Více v online reportáži iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 1:50 Před 100 lety se narodil Ludvík Kundera, přátelský intelektuál věřící v dobro
MF Dnes
V neděli to bylo sto let, kdy se v Brně narodil básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor i literární historik Ludvík Kundera. A to do umělecky profilované rodiny, z níž pocházel nejen jeho strýc, hudební vědec i klavírista Ludvík Kundera, ale také bratranec, světově proslulý spisovatel Milan.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 1:38 Sanders ještě živí naději na nominaci, vyhrál u demokratů v zahraničí
MF Dnes
Senátor Bernie Sanders posílil svou naději na nominaci demokratů do souboje o prezidentský post. Vyhrál totiž u demokratů žijících v zahraničí. Podle serveru CNN získal téměř 58 procent hlasů a zajistil si tak dalších devět delegátů na letní nominační sjezd
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 1:29 V Praze přistálo druhé letadlo Smartwings. Přivezlo dva miliony roušek
MF Dnes
Do Česka dorazily z Číny další ochranné pomůcky pro zvládání epidemie koronaviru. V noci z pondělí na úterý je na pražské Letiště Václava Havla přivezlo druhé letadlo skupiny Smartwings. Ihned po jeho příletu začali hasiči a policisté 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů vykládat.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 1:21 Sněmovna bude zrychleně schvalovat zákony kvůli epidemii koronaviru
MF Dnes
Na mimořádné schůzi Sněmovny budou poslanci ve stavu legislativní nouze schvalovat vládní návrhy na změnu ošetřovného, dočasné pozastavení elektronické evidence tržeb či úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Stavu legislativní nouze znamená, že poslanci mohou zákony schválit za jediný den.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 3. 1:11 Odložte olympiádu, vyzvali i Američané. Člen MOV už odklad potvrdil
MF Dnes
Hlasy směřující k odložení letošní olympiády v Tokiu kvůli pandemii koronaviru sílí. Nově k tomu vyzval Americký olympijský a paralympijský výbor. Už v pondělí odložení připustil japonský premiér Šinzo Abé, Kanada jako první oznámila, že letos do Tokia své sportovce nepošle.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 3. 19:00 Proplatit a chránit. Stát vypracoval nový „Plán péče o vlka“
MF Dnes
Před deseti lety byli v českých zemích vzácnými návštěvníky. Ochránci přírody je potkávali hlavně v Beskydech, kam občas některý zabloudil ze Slovenska. Situace se ale změnila. Vlků v Česku přibývá díky migraci z Polska a Německa a s tím i problémů, které s nimi mají hlavně chovatelé hospodářských zvířat a myslivci.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 3. 19:00 KOMENTÁŘ: Koronovace národního státu. Země EU myslí hlavně na sebe
MF Dnes
Infekce koronaviru bude další ranou pro Evropskou unii. Kromě mnoha mrtvých a materiálních škod po ní totiž zbude ponaučení, že národní stát je a zůstane nejvíce akceschopnou organizací k řízení společnosti, píše politolog Petr Robejšek.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 3. 19:00 Vietnam dlouho odolával, v posledních dnech se ale nákaza rozbíhá i tam
MF Dnes
Souhlasný pohled a palec nahoru na nás ukazuje postarší Vietnamec. V rušných ulicích Hanoje musel kvůli tomu zastavit motorku. Stejně jako on máme i my zakrytý obličej rouškou. Jen pár dní v ulicích nám stačilo k tomu, abychom si před cestou ven začali odříkávat drill – klíče, telefon, rouška.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 3. 19:00 Koronavirus se šíří Afrikou, ve slumech je takřka nemožné přenosu zabránit
MF Dnes
Afrika doposud byla koronavirem zasažená méně než zbytek světa. Počet případů nákazy však i zde roste stále větším tempem. Nejvíce infikovaných v celé Africe eviduje Jihoafrická republika, kde se za pondělí počet případů více než ztrojnásobil. Kvůli drahé vodě a těsnému prostoru existují obavy, že se bude virus šířit zvláště v chudinských slumech.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 30. března 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat