Zpět MF Dnes Neděle, 23. února 2020
Hledat Rubriky 23. 2.

MF Dnes

Neděle, 23. února 2020
Close
Inzerce
23. 2. 23:00 Aktualizováno Itálie hlásí třetí oběť koronaviru, jedenáct obcí je v karanténě
MF Dnes
Itálie hlásí třetí oběť nákazy koronavirem. V zemi stoupá i počet nakažených, kterých už úřady evidují 132. Pro jedenáct obcí platí úplná karanténa. V severoitalských regionech Lombardie a Benátsko budou na týden zavřené všechny školy, ruší se také veřejné akce včetně zápasů nejvyšší fotbalové ligy a benátského karnevalu. Stojí také železniční spojení spojení s Rakouskem.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,22 -1,426%
USD 25,00 -2,312%
CHF 25,72 -1,637%
23. 2. 22:32 Aktualizováno Popadané stromy, zastavené trati, lidé bez proudu. Česko čelí vichru
MF Dnes
Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, začal odpoledne zaměstnávat hasiče napříč republikou. Komplikuje dopravu na některých železničních tratích, některé byly kvůli popadaným stromům zastaveny, na dalších projíždějí vlaky zpomalenou rychlostí. Způsobuje také problémy s dodávkami elektřiny. Po deštích stoupají i hladiny toků.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 14:37 Kvůli vichru jsou problémy v dopravě, na západě Čech je 500 domácností bez proudu
MF Dnes
Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, začal odpoledne zaměstnávat hasiče napříč republikou. Komplikuje dopravu na některých železničních tratích, čtyři byly kvůli popadaným stromům zastaveny, na dalších projíždějí vlaky zpomalenou rychlostí, nabírají tak zpoždění. Způsobuje také problémy s dodávkami elektřiny, na západě Čech je 500 odběratelů bez proudu. Po deštích stoupají i hladiny toků.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 14:31 Vítejte v Zombielandu. Bývalá základna Čechů v Afghánistánu se rozpadá
MF Dnes
Vojenské angažmá Západu v Afghánistánu se chýlí ke konci. Co po něm zbyde? Výmluvným symbolem války je základna Shank v provincii Lógar, kterou Američané před šesti lety předali afghánské armádě. Dnes se v opuštěných troskách základny, kterou prošly i stovky českých vojáků i civilních expertů, prohánějí toulaví psi.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 14:14 Vichr dorazil do Česka, popadané stromy blokují čtyři železniční tratě
MF Dnes
Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, začal odpoledne zaměstnávat hasiče napříč republikou. Komplikuje také dopravu na některých železničních tratích, čtyři byly kvůli popadaným stromům zastaveny, na dalších projíždějí vlaky zpomalenou rychlostí, nabírají tak zpoždění. Kromě vichru meteorologové varovali i před zvednutými hladinami toků, v neděli večer Labe v obci Vestřev dosahovala druhého stupně povodňové aktivity.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 13:37 Aktualizováno Déšť zvedl hladiny toků, vichr komplikuje dopravu na silnicích i železnici
MF Dnes
Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, začal odpoledne zaměstnávat hasiče na Vysočině i v jižních Čechách. Komplikuje taky dopravu na některých tratích. Kromě vichru varovali i před zvednutými hladinami toků, v neděli odpoledne se na první stupeň dostala Divoká Orlice a Lužická Nisa.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 13:02 Victoria’s Secret čelí aféře kvůli vyhozeným podprsenkám. A mění majitele
MF Dnes
Další skandál musí řešit světoznámá módní značka spodního prádla Victoria’s Secret. Po zavření prodejny v Coloradu vyhodila stovky nepoužitých podprsenek do popelnice. Problém přichází krátce poté, co list The New York Times napsal o sexuálním zneužívání jejích modelek. Mezitím bylo oznámeno, že společnost získá nového vlastníka.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 12:31 Černoch nutil ženu sledovat sérii o otroctví, aby pochopila svůj rasismus
MF Dnes
Krušné chvilky v pondělí zažila sedmatřicetiletá žena v americké Iowě. Naštvaný Afroameričan ji chtěl násilím přimět, aby se s ním podívala na devítihodinovou sérii Roots (Kořeny) ze sedmdesátých let. Ta popisuje dějiny otroctví ve Spojených státech. Žena tak měla „pochopit svůj rasismus“. Vysvobodila ji až policie. Agresor je nyní ve vazbě.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 11:56 Luxusní nezbytnosti. Pro ženy bez domova je snazší dostat jídlo než vložky
MF Dnes
Menstruaci se každý měsíc nevyhne většina žen. Kvalitní vložky a tampóny jsou však drahé, a proto nejsou dostupné všem. Například takový problém řeší ženy bez domova. Hygienické potřeby můžou dostat v komunitních centrech, často však jen v omezeném množství. „Spoustu center je smíšených a ženy se tam bojí,“ dodává sociální pracovnice Lada Hajdíková.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 11:52 Déšť zvedl hladinu řek, na Vysočině a na jihu Čech padají kvůli větru stromy
MF Dnes
Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, začal odpoledne zaměstnávat hasiče na Vysočině i v jižních Čechách. Kromě vichru varovali i před zvednutými hladinami toků, v neděli odpoledne se na první stupeň dostala Divoká Orlice a Lužická Nisa.ostala Divoká Orlice a Lužická Nisa.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 11:24 Aktualizováno Nárazový vichr, vydatný déšť i rozvodněné toky. Níže Julie se prožene Českem
MF Dnes
Nejen před velmi silným větrem, který se do Česka v neděli odpoledne přižene, varují meteorologové. Upřesnili výstrahu před rozvodněním některých řek. Na Otavě na Šumavě může v okolí Sušice vystoupat na druhý stupeň povodňové aktivity. Vichr už zastavil lanovku na Sněžku a na horách by měl přesáhnout sílu orkánu, v nárazech může dosahovat rychlosti až 125 km/h.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 11:03 TÝDEN OBRAZEM: Polonahá tlačenice, Trump jako klaun a sjezdování u sopky
MF Dnes
Stovky polonahých mužů se v Japonsku zapojily do oslav tradičního svátku. V syrském Aleppu po letech válečného konfliktu opět přistálo civilní letadlo a vojáci ve Venezuele se připravovali na možnou invazi armádním cvičením. I tento týden vám přinášíme nejlepší snímky fotografů zahraničních agentur.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 10:33 Při nehodě dvou aut na Kolínsku se zranili tři lidé, přistával vrtulník
MF Dnes
Tři lidé se zranili při dopolední nehodě dvou aut u Vrbčan na Kolínsku. Dva z nich museli hasiči z auta vyprostit. Nejhůře zraněného přepravil s podezřením na poranění pánve vrtulník do pražské vinohradské nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 10:30 Ostravské stopy: Poruba byla jiná, správná džungle, líčí fotograf Šimek
MF Dnes
Porubské dvorky, společný fotoateliér s Františkem Řezníčkem anebo jedna z prvních výstav Jindřicha Štreita v Ostravě pomohly v inspiraci fotografovi Rostislavu Šimkovi, který se už přes třicet let věnuje kumštu na volné noze. Nejen na své začátky vzpomíná v seriálu iDNES.cz a MF DNES Ostravské stopy.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 10:25 VIDEO: Desítky lidí v lékárně u sebe odhalily Alzheimera. Test je snadný
MF Dnes
U jednoho z pěti lidí, kteří si od podzimu nechali v lékárně udělat test krátkodobé paměti, odhalili lékárníci problémy. Pak museli na další vyšetření. Testování probíhá v Alzheimer konzultačních centrech, které jsou součástí některých lékáren BENU. Cílem je zachytit Alzheimerovu chorobu či jiný druh demence už v době, kdy o ní lidé ani netuší.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 10:14 Aktualizováno U jezera Mondsee zahynul na túře šestiletý chlapec z Česka
MF Dnes
Při sestupu z rakouské hory Drachenwand u jezera Mondsee nedaleko Salcburku zahynul v sobotu šestiletý chlapec z Česka. Byl na túře s rodinou, při cestě z vrcholu už za tmy uklouzl a spadl do hloubky 60 až 70 metrů. S odvoláním na rakouskou policii o tom v neděli informovala agentura APA.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:46 Pomocí nového fíglu s DPH firmy přes agentury obírají stát o miliony korun
MF Dnes
Začátkem února provedla národní protimafiánská centrála jednu z největších operací za poslední dobu s krycím názvem Prizma. Policie se při operaci zaměřila na kanceláře, které najímají dělníky do továren. Do akce byly nasazeny přes dvě stovky jejích detektivů a obvinění si vyslechlo 19 lidí. U jednoho ze zadržených pak našli policisté přes 44 milionů korun v hotovosti.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:45 VIDEO: Slepice chtějí žít v klecích, haly je stresují, říká farmář
MF Dnes
Slepice v kleci žije na prostoru srovnatelném s obdélníkem o velikosti stran 25 x 30 centimetrů. Jeden ze sporů mezi aktivisty a farmáři se vede o to, zda jim to stačí. „Kdo viděl systém obohacených klecí a slepice v něm, nemůže říci, že se tam mačkají, je to opravdu nesmysl,“ říká Tomáš Knespl z drůbežárny Městec Králové.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:41 Na autobus plný lidí spadl na Karlovarsku strom, dva lidé jsou zranění
MF Dnes
Na autobus plný lidí spadl v obci Krásný Jez na Karlovarsku po nedělním poledni strom. Přivolaní záchranáři ošetřili dva lidi, ostatních třicet cestujících je v pořádku. Autobus nemohl dál pokračovat a zůstal stát ve stanici.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:04 Itálie uzavřela 11 obcí do karantény, ruší fotbalové zápasy i karneval
MF Dnes
Počet lidí nakažených koronavirem v Itálii pořád stoupá. Aktuální počet nemocných je 132 a pro jedenáct obcí platí úplná karanténa. V severoitalských regionech Lombardie a Benátsko budou na týden zavřené všechny školy, ruší se také veřejné akce včetně zápasů nejvyšší fotbalové ligy a karnevalu. Další nově nakažené hlásí také Írán a Jižní Korea.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 8:58 VIDEA TÝDNE: Taxikář hulvát, řidič vybržďovač a airbus ve vichřici
MF Dnes
S nedělním odpolednem opět přicházíme s nejsledovanějšími videi týdne. Během uplynulých sedmi dní vás nejvíce zaujaly záběry s dopravní tématikou, ať už videa o agresivních řidičích nebo obřím letadle, se kterým si pohazuje silný vítr. Ukážeme vám ovšem i ženu bez pudu sebezáchovy a smutný příběh šikanovaného chlapce.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 8:56 VIDEO: Šílený Mike dolétal. Vyznavač placaté Země zemřel při pádu rakety
MF Dnes
Věřil, že spiknutí mocných před námi skrývá mnohé pravdy, především fakt, že Země není kulatá. Aby se o tom přesvědčil sám na vlastní oči a aby je otevřel celému lidstvu, snažil se o lety podomácku zkonstruovanými raketoplány. Dvakrát opravdu vzlétl. V sobotu 22. února však Mike Hughes při svém posledním pokusu zahynul.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 8:33 Muž chtěl z vesmíru dokázat, že je Země plochá. Zemřel ve vlastní raketě
MF Dnes
Při pokusu o start rakety na parní pohon, kterou sám sestrojil, zemřel v sobotu v Kalifornii čtyřiašedesátiletý dobrodruh Mike Hughes. Do vesmíru se chtěl dostat proto, aby dokázal, že Země je plochá. Muž přezdívaný Šílený Mike nepřežil krátký let svého stroje, s nímž chtěl tentokrát vyletět do výšky 1 500 metrů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 8:10 Zemřel Vladimír Hradec. Skupině bratří Mašínů v 50. letech ukrýval zbraně
MF Dnes
Ve věku 88 let ve čtvrtek zemřel Vladimír Hradec, který v 50. letech minulého století spolupracoval s protikomunistickou odbojovou skupinou bratří Mašínů. Do plánů skupiny zasvěcen nebyl a do jejích akcí se přímo nezapojoval, za ukrývání zbraní byl ale odsouzen do vězení, ve kterém strávil deset let.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 7:56 I smrt se dá podat coby příběh s happy endem, hlásí Národní divadlo
MF Dnes
Dvojsmyslný název Koncové světlo nese chystaná premiéra pražského Národního divadla. Na Nové scéně se totiž poprvé objeví inscenace zaobírající se problematikou smrti a především našeho dnešního pohledu na ni.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 7:24 Muž se čtyřmi promile vytáhl v píseckém kině plynovou pistoli
MF Dnes
Nepříjemný zážitek mají za sebou návštěvníci píseckého kinosálu Portyč. Osmadvacetiletý muž tam v sobotu večer vytáhl plynovou pistoli poté, co jej ostatní napomenuli, ať je zticha. Policisté mu následně naměřili přes čtyři promile alkoholu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 7:05 Na hranicích Íránu a Turecka udeřilo zemětřesení, škody hlásí desítky měst
MF Dnes
Oblast na hranicích mezi Íránem a Tureckem v neděli ráno zasáhlo zemětřesení o síle 5,7. Informovalo o tom Evropské středomořské seismologické centrum (EMSC). V turecké provincii Van zahynulo nejméně devět lidí, dalších třicet sedm lidí utrpělo zranění a osm z nich je v kritickém stavu. Škody hlásí desítky íránských i tureckých měst.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 7:00 Kamion vjel pod vlak. Ukazuje na nebezpečí zdánlivě přehledného přejezdu
MF Dnes
Na internetu se objevily záběry ze srážky vlaku s kamionem, která se stala v pátek 21. února nedaleko Staré Huti u Dobříše. Z palubní kamery projíždějícího auta je vidět i slyšet, že strojvedoucí osobního vlaku houkal před přejezdem, řidič kamionu přesto vjel na koleje. Následky nehody byli čtyři zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 7:00 Jen do Číny a zpět. Koronavirus probudil zájem o soukromá letadla
MF Dnes
Prudký nárůst poptávky až o 90 procent zaznamenaly v posledním měsíci společnosti poskytující soukromou leteckou přepravu. Možnost soukromě odletět do Číny chtějí využít movití zákazníci, ale aerolinky se stavějí proti. Nechtějí vystavit své posádky riziku nákazy koronavirem a obávají se přerušení provozu kvůli čtrnáctidenní karanténě.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 6:58 Oběti zneužívání nabídli za mlčení úplatek, Legionáři Kristovi vše popírají
MF Dnes
Dlouhá léta se táhne spor, který vede Italka Yolanda Martínezová s Vatikánem. Chtěla zajistit spravedlnost pro svého syna. Toho jako dvanáctiletého opakovaně zneužíval kněz z kontroverzního římskokatolického řádu Legionáři Kristovi. Od řádu navíc Martínezová dostala nabídku. Pokud syn zneužívání popře, získá 15 tisíc eur (asi 375 tisíc korun).
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 6:52 Z naší svatby udělali komunisté nepovolenou demonstraci, vzpomíná disident
MF Dnes
Cenu města Zábřehu za rok 2019 dostal za mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a občanské svobody a také za postoje v době totality a nesvobody bývalý disident a první porevoluční starosta František Srovnal. V rozhovoru pro MF DNES vzpomíná na své střety s minulým režimem.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 6:44 Aktualizováno Týden před volbami skončil slovenský premiér Pellegrini v nemocnici
MF Dnes
Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Premiér musel zrušit svůj pracovní program, nezúčastní se tedy nedělní televizní předvolební debaty.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 6:00 Učím lidi, jak ledová voda zlepší tělo i mysl, říká kouč Pavel Stuchlík
MF Dnes
Pavel Stuchlík si prošel okamžiky, které vydají na několik životů. Věnoval se profesionálně cyklistice, otevřel úspěšnou síť fitness center v USA. Předává lidem zkušenosti, věnuje se Wim Hofově metodě a biohackingu, tedy vědomému a aktivnímu přístupu k vlastnímu životu a biologii. Jako DJ skládá pod přezdívkou NOA/AON.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 6:00 Malostranský zápisník: Česká politika den po rozpadu Babišovy říše
MF Dnes
Kteří političtí Vizigóti a Vandalové vyplení české voliče, až jednou skončí Andrej Babiš? Proč už lidovci neplní požadavky z Letné? Roste ODS, anebo už zase padá? A jak žertují soudruzi v předvečer Vítězného února?
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 5:54 Čeští studenti pomáhají v CERN, udělali mapu stroje, kde vzniká velký třesk
MF Dnes
Tým ze soukromé školy Unicorn College se podílí na vývoji aplikace, která mapuje přes půl milionu součástek jednoho z detektorů urychlovače částic. Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) na něm umí navodit podmínky vzniku vesmíru. Aplikace obsahuje soupis i těch nejmenších částí včetně jejich původu, dokonce i použitého lepidla.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 5:28 Aktualizováno Itálie chce kvůli koronaviru uzavřít postižená města, ruší fotbalové zápasy
MF Dnes
Ve snaze zabránit šíření epidemie koronaviru italské úřady zruší všechny nedělní sportovní zápasy v regionech Lombardie a Benátsko, včetně tří utkání nejvyšší fotbalové soutěže. Počet lidí nakažených koronavirem v zemi už překročil stovku, nemocní jsou v pěti regionech na severu země. Pro obyvatele 11 obcí platí karanténa.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 4:11 Na hranicích Íránu a Turecka udeřilo zemětřesení, škody hlásí desítky měst
MF Dnes
Oblast na hranicích mezi Íránem a Tureckem v neděli ráno zasáhlo zemětřesení o síle 5,7. Informovalo o tom Evropské středomořské seismologické centrum. V turecké provincii Van zahynulo nejméně sedm lidí, dalších pět lidí utrpělo zranění. Škody hlásí desítky íránských i tureckých měst. Je pravděpodobné, že počet obětí ještě vzroste.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 1:11 Senátor Sanders ovládl primárky v Nevadě, upevňuje pozici lídra demokratů
MF Dnes
Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků jednoznačně zvítězil v americkém státě Nevada ve stranickém klání demokratů o nominaci na prezidentskou kandidaturu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž si Sanders upevnil pozici lídra mezi demokratickými aspiranty na post šéfa Bílého domu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 21:18 Stavba, o níž se mluví sto let. Na dokončení Pražského okruhu se stále čeká
MF Dnes
Další díl seriálu MF DNES Pražské resty, který se věnuje problémům metropole, si připomene téměř sto let starý nápad. Stavební rozmach první republiky ve 20. letech 20. století představil i plány na okruh Prahy, vize však utnula německá okupace. Projekt měl první výsledky v 80. letech, na dokončení okruhu se ale stále čeká.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 18:00 Maďaři začínají stavět jadernou elektrárnu Paks 2. Vydělat na ní mohou i Češi
MF Dnes
Jaderná elektrárna u města Paks, které leží zhruba sto kilometrů jižně od Budapešti, se na první pohled od zdrojů v Dukovanech a Temelíně výrazně odlišuje. Nejsou tu žádné chladicí věže, nad nimiž by se vznášela mohutná oblaka páry. Krajině na břehu Dunaje naopak vévodí obří betonové kvádry v zelené barvě a čtveřice nečoudících továrních komínů.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 8. dubna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat