Zpět Lidové noviny Sobota, 22. února 2020
Hledat Rubriky 22. 2.

Lidové noviny

Sobota, 22. února 2020
Close
Inzerce
22. 2. 20:46 Kvůli výbuchu plynu v prešovském domě policie obvinila pět lidí, hrozí jim až doživotí
Lidové noviny
V souvislosti s prosincovou explozí plynu v obytném domě v Prešově na východě Slovenska, která si vyžádala osm mrtvých, je už obviněno pět lidí. Na sociální síti o tom v sobotu informovalo prešovské krajské policejní ředitelství.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,22 -1,426%
USD 25,00 -2,312%
CHF 25,72 -1,637%
22. 2. 20:00 V Itálii zemřeli již dva lidé na koronavirus. Sever země hlásí 51 nakažených
Lidové noviny
V Itálii v sobotu zemřel už druhý člověk, který onemocněl po nákaze novým typem koronaviru. V pátek úřady informovaly, že ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž, který se tak stal prvním Evropanem, jenž nákaze podlehl. Novou obětí je podle agentury ANSA starší žena z oblasti Lombardie, případ nejspíš souvisí s nemocnými v lombardském městečku Codogno. Počet potvrzených případů nákazy na severu Itálie stoupl na 51.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 13:59 Aktualizováno Kvůli nákaze koronavirem zemřelo v pevninské Číně již 2345 lidí. Nárůst nově nakažených hlásí Jižní Korea
Lidové noviny
Nemoci způsobené novým koronavirem už v pevninské Číně podlehlo 2345 lidí. V pátek jich zemřelo 109, což je o devět méně než předchozí den. Nakažených je 76 288. Počet nově nemocných se pak snížil na 397 ze čtvrtečních 889, uvedla v sobotu s odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 12:00 Poezie useknuté ruky. Když jsem o ní začal mluvit, bylo po konverzaci, tvrdí Jérémy Clapin
Lidové noviny
V pětici celovečerních animovaných filmů, které se letos ucházely o Oscara, pouze jediný není určen primárně dětem. Existenciální romantické drama Kde je moje tělo? sleduje ruku hledající svého majitele a vypráví o ztrátě, svobodné vůli a spojení s minulostí. Francouzský animátor Jérémy Clapin s ním získal hlavní cenu sekce Týden kritiků na festivalu v Cannes, ocenění na festivalu v Annecy nebo nominaci na tři Césary či Evropskou filmovou cenu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 8:58 Fanoušci vyprovodili v Praze posádku Tatry na cestu kolem světa. Cestovatelé plánují projet 69 zemí
Lidové noviny
Fanoušci v osobotu u pražského Rudolfina vyprovodili členy expedice Tatra kolem světa 2 na jejich cestu. Expediční vůz přijel na místo ze Staroměstského náměstí před 12:30, slavnostní odjezd výpravy se uskutečnil krátce po 14:00. Na místě bylo několik stovek lidí. Cestovatelé plánují během tří let ujet přibližně 270 tisíc kilometrů přes 69 zemí pěti kontinentů. Expedice chce navázat na výpravu Tatra kolem světa z konce 80. let minulého století. Jedním z hlavních cílů je podobně jako tehdy šířit dobré jméno Česka a českých výrobků ve světě.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 8:17 V Itálii zemřeli již dva lidé na koronavirus. Sever země hlásí 36 nakažených
Lidové noviny
V Itálii v sobotu zemřel už druhý člověk, který onemocněl po nákaze novým typem koronaviru. V pátek úřady informovaly, že ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž, který se tak stal prvním Evropanem, jenž nákaze podlehl. Novou obětí je podle agentury ANSA starší žena z oblasti Lombardie, případ nejspíš souvisí s nemocnými v lombardském městečku Codogno. Počet potvrzených případů nákazy na severu Itálie stoupl na 36.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 7:52 Vědci našli nový typ koronaviru v moči pacientů. Virus se může dostat do kanalizace
Lidové noviny
Čínští vědci identifikovali nový typ koronaviru v moči pacientů. Jak dnes oznámil čínský list The Global Times, virus se přesouvá krví k orgánům a mnohé může poškodit. Jeho přítomnost v moči také znamená, že se dostane do kanalizace.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 6:36 Šéf Ryanairu chce zavést přísné kontroly muslimů na letištích. Představují riziko teroristického útoku, říká
Lidové noviny
Šéf irských nízkonákladových aerolinek Ryanair Michael O’Leary si myslí, že osaměle cestující muslimští muži by měli na letištích procházet přísnějšími bezpečnostními kontrolami, protože právě od nich hrozí nejvyšší riziko spáchání teroristického útoku. Podnikatel to řekl v rozhovoru v britském deníku The Times. Jeho vyjádření už odsoudili zástupci muslimských sdružení i někteří politici, podle nich jsou islamofobní a rasistická.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 6:16 V neděli dorazí do Česka silný vítr a vydatné srážky. Meteorologové varují před povodněmi
Lidové noviny
Do Česka dorazí v neděli nejenom velmi silný vítr, ale i déšť, který může rozvodnit některé toky. Výstraha meteorologů před vzestupem hladin na první, tedy nejnižší povodňový stupeň platí od nedělního podvečera do půlnoci z pondělí na úterý. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu zároveň zvýšil stupeň varování před silným větrem z nízkého na vysoký.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 6:00 RECENZE: Nával naléhavosti. Naši v HaDivadle jsou působivý obraz našich dnů
Lidové noviny
Brněnské HaDivadlo uvedlo původní opus autorské trojice Ivan Buraj, Pavel Sterec a Bohdan Karásek, z nichž první jmenovaný je i režisérem nové hry, s názvem Naši – Studie rozhovoru o klimatické krizi.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 5:24 Milovníci seriálu Přátelé se po letech dočkají pokračování. Nový díl se bude točit v květnu
Lidové noviny
Legendární televizní seriál Přátelé se dočká nového pokračování. Bude se jednat o speciální díl, kdy se všechny postavy po letech sejdou. Natočení nového dílu potvrdila oficiálně televizní stanice HBO, která díl uvede na svém streamovacím kanále HBO Max. Premiéra by podle vyjádření stanice měla být v květnu letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 3:35 Pravidla práce na dohodu se mají do pár let změnit, úpravy čeká i podoba rodičovské
Lidové noviny
Pravidla práce na dohodu by se měla v Česku nejpozději od srpna 2022 změnit, a to podle evropských předpisů. Pracovníci by měli získat větší ochranu a měli by mimo jiné vědět, kdy mohou očekávat práci, kolik jí bude a kolik za ni dostanou. Do stejné doby by se měla upravit také rodičovská. Řekl to náměstek ministerstva práce pro legislativu Petr Hůrka.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 3:18 V Praze na holešovickém Výstavišti začíná Matějská pouť. Nabídne přes stovku atrakcí
Lidové noviny
Na holešovickém Výstavišti v Praze v sobotu začíná Matějská pouť. Na návštěvníky čeká 115 atrakcí, o 15 více než loni. Novinkou je například 55 metrů vysoké kolo s uzavřenými kabinkami, nebo atrakce King, která lidi přetáčí různými směry. Pouť potrvá do 13. dubna.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 2:04 V Itálii zemřel na koronavirus první Evropan. Země hlásí 15 nakažených, kteří prý nikdy nebyli v Číně
Lidové noviny
V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl. Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 1:43 Harry a Meghan přestanou používat značku Sussex Royal. Název neponese ani jejich chystaná nadace
Lidové noviny
Britský princ Harry a jeho žena Meghan přestanou od jara používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci loni požádali. Tento název neponese ani jejich chystaná dobročinná nadace. V pátek večer to v Londýně oznámila mluvčí páru, a potvrdila tak dřívější zprávy britských médií.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 2. 1:10 Kvůli nákaze koronavirem zemřelo v pevninské Číně již 2345 lidí, první úmrtí hlásí Itálie
Lidové noviny
Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je 76 288. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu s odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea. Na nemoc způsobenou novým typem koronaviru zemřel osmasedmdesátiletý muž v Itálii. Je to první úmrtí v zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 2. 23:00 ŠTĚPÁNEK: Premiér je (asi) gay. Média nemají kádrovat podle sexuální orientace
Lidové noviny
Peter Pellegrini, stále ještě slovenský premiér, je možná homosexuál. Na tuto „zásadní“ věc se ministerského předsedy zeptala v interview redakce slovenského týdeníku Plus 7 dní. Vydavatel listu posléze, údajně na premiérovu žádost, citlivou část rozhovoru odmítl zveřejnit a šéfredaktorka listu Katarína Šelestiaková vzápětí podala výpověď, prý kvůli cenzuře. Tolik základní osoby a obsazení.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 2. 23:00 Penzijní spoření má být výhodnější. Stát uvažuje o zrušení podpory investičního životního pojištění
Lidové noviny
Návrh, aby se státní podpora investičního životního pojištění přesunula na penzijní spoření, má šanci.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 2. 23:00 Wu-chan jako město duchů. Působivý dokument zhmotňuje strach z koronaviru
Lidové noviny
Wu-chan: Dlouhá noc (Wuhan: The Long Night) je ani ne pětiminutový pohled do epicentra nákazy koronavirem. Z mrazivých záběrů prázdných tříd a náměstí se nechce věřit, že jde o metropoli s více než 11 miliony obyvatel.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 2. 23:00 Muslimští směnárníci v Praze zahání koronavirus modlitbou. Nebojíme se, říkají
Lidové noviny
Až devět dní může na různých površích včetně papíru ulpívat nebezpečný koronavirus, který se šíří nejen v Číně, ale i vně jejích hranic. Tamní vláda proto rozhodla, že se musí zlikvidovat hotovost z rizikových oblastí a ostatní peníze projdou dezinfekcí, než budou opět vydány do oběhu. Je přitom možné, že po světě už infikované bankovky kolují. Měli bychom se tedy bát nákazy i z české směnárny?
 To se mi líbí Odpovědět
21. 2. 18:00 Poslední slovo Jiřího Hanáka: Kašpařiny
Lidové noviny
Kdyby premiér Babiš občas mlčel, filozofem by se už určitě nestal, ale ušetřil by si pár dehonestujících myšlenek o sobě. Počátkem týdne totiž oznámil, že pokud se svým ANO příští volby nevyhraje, odejde z politiky.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 8. dubna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat