Zpět MF Dnes Čtvrtek, 20. února 2020
Hledat Rubriky 20. 2.

MF Dnes

Čtvrtek, 20. února 2020
Close
Inzerce
20. 2. 22:51 Jednání o rozpočtu EU se zadrhlo, předseda Evropské rady summit přerušil
MF Dnes
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili ve čtvrtek v Bruselu mimořádný summit, který se věnuje rozpočtu evropského bloku na období let 2021-2027. Před osmou hodinou předseda Evropské rady Charles Michel jednání přerušil. Vede bilaterální jednání s lídry jednotlivých zemí a chce je přimět, aby překonali zásadní rozpory.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,22 -1,426%
USD 25,00 -2,312%
CHF 25,72 -1,637%
20. 2. 22:00 V londýnské mešitě pobodal muž muezzina, podle policie nešlo o terorismus
MF Dnes
V londýnské mešitě byl ve čtvrtek odpoledne pobodán starší muž, podle mešity muezzin. Byl převezen se zraněními do nemocnice a jeho život není ohrožen. Policisté zadrželi ještě v mešitě 29letého muže kvůli podezření z pokusu o vraždu a vzali ho do vazby, informovaly úřady. Policie se nedomnívá, že by incident souvisel s terorismem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 15:41 Eutanazie v katolickém Portugalsku. Parlament v prvním čtení hlasoval pro
MF Dnes
Portugalský parlament ve čtvrtek v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné, výhrady k zákonům vyjádřil prezident.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 15:04 Jednání o rozpočtu EU se zadrhlo, předseda Evropské rady summit přerušil
MF Dnes
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili ve čtvrtek v Bruselu mimořádný summit, který se věnuje rozpočtu evropského bloku na období let 2021-2027. Před osmou hodinou předseda Evropské rady Charles Michel jednání přerušil. Chce vést bilaterální jednání s lídry jednotlivých zemí a přimět je, aby překonali zásadní rozpory.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 15:00 Lidé s fyzickou indispozicí v koncích? Posudkoví lékaři míří do důchodu
MF Dnes
Doktoři z Lékařské posudkové služby (LPS) hodnotí zdravotní stav lidí, kteří žádají o různé příspěvky nebo invalidní důchody. Velká část jich však již sama brzy půjde důchodu a službě hrozí personální krize. Momentálně je třetině lékařů přes 70 let, zhruba 90 procentům je přes 60 let.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 15:00 Jednoho z prvních zaměstnanců Amazonu děsí velikost, které firma dosáhla
MF Dnes
Jeden z prvních zaměstnanců Amazonu Shel Kaphan, který do společnosti přišel krátce poté, co byla v roce 1994 založena, přiznal, že ho firma děsí. Jako hrozbu vnímá především velikost a vliv, jehož společnost během posledních let dosáhla. Kaphan je pro její rozdělení.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 14:46 Nemocnice odmítají léčit alkoholiky a toxikomany, které jim posílají soudy
MF Dnes
Některé psychiatrické nemocnice opakovaně odmítají přijmout pachatele trestných činů se soudně nařízenou protialkoholní či protitoxikomanickou ochranou léčbou. Několikrát se kvůli tomu na ministerstvo spravedlnosti obrátil třeba okresní soud v Jičíně. Spádová psychiatrická nemocnice totiž nepřijala ani vysoce nebezpečné pachatele.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 14:00 Vynech Rusko a dostaneš svobodu, nabízel Trump přes prostředníka Assangeovi
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump před třemi lety nabídl milost zakladateli serveru WikiLeaks Julianu Assangeovi. Ovšem pod podmínkou, že uvede, že Rusko nemělo nic společného s únikem e-mailů americké Demokratické strany při předvolební kampani o rok dříve. Ve Velké Británii to ve středu prohlásil Assangeův právník.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 13:34 Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení
MF Dnes
Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení. Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 13:30 Obětní beránek radarů se bouří. Házejí na něj i předražené tanky a vrtulníky
MF Dnes
Na ministerstvu obrany se množí nejasnosti. Po potížích s přemrštěnou cenou zakázky na nákup pasivních sledovacích systémů přicházejí další problémy. Tentokrát v chystané modernizaci tanků a transportních vrtulníků, u nichž se objevila dvojnásobná cena.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 13:11 Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení
MF Dnes
Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení. Roger Stone byl usvědčen ze sedmi bodů obžaloby včetně lhaní Kongresu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 13:08 Prodejce oblečení Forever 21 unikl krachu, zachránili jej vlastní věřitelé
MF Dnes
Noví majitelé řetězce Forever 21 vykoupili společnost za zhruba 80 milionů dolarů. Plánují expandovat a do sortimentu zařadit nové zboží. Dvěma ze tří kupujících značka dlužila 13,4 milionů dolarů za nezaplacený pronájem. Podle expertů je transakce důkazem toho, že byznys kamenných prodejen klesá ke dnu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 13:00 Česko do misí vyšle méně vojáků, stáhne polovinu sil z Afghánistánu
MF Dnes
V příštích dvou letech chce ministerstvo obrany vyslat do zahraničních misí o něco méně vojáků než doposud. Nejvýrazněji se to projeví v Afghánistánu, odkud plánuje armáda stažení zhruba poloviny sil. Vyplývá to z informací ministra obrany Lubomíra Metnara pro členy sněmovního výboru pro obranu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 11:54 Matějská pouť po roce otevře své brány. Novinkou je 50 metrů vysoké kolo
MF Dnes
V sobotu Matějská pouť otevře své brány návštěvníkům z celého Česka. Na fanoušky adrenalinových i klidnějších atrakcí čekají novinky jako padesátimetrové kolo nebo řetízkový kolotoč. Celkem více než sto atrakcí mohou zájemci navštívit v areálu holešovického Výstaviště, kde se o víkendech budou konat i farmářské trhy.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 11:03 Na Sněžku už se může bez omezení, Poláci opravili meteorologickou stanici
MF Dnes
Turisté opět mohou na Sněžku bez omezení. Ředitel polského Krkonošského národního parku odvolal pondělní uzavírku tras, která platila kvůli špatnému stavu střechy polské meteorologické stanice. Po větrné smršti Sabine hrozilo, že by se z ní uvolnily plechy. To už se teď ale nestane, budova je opravená.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 10:55 Dopis je mrazivý a zavání vyhrožováním. Ministerstvo odpovědělo Číně
MF Dnes
Ministr zahraničí Tomáš Petříček dal ve středu prostřednictvím svého náměstka čínskému velvyslanci najevo, že dopis pro bývalého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu nepovažuje za standardní formu komunikace. Dopis Kuberu odrazoval od cesty na Tchaj-wan a upozorňoval, že jeho cesta by mohla mít následky pro české firmy v Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 10:43 Taxikářem už nebude moci být cizinec bez povolení. Návrh zpřísňuje pravidla
MF Dnes
Žadatelé o taxikářskou licenci zřejmě budou muset u úřadů prokazovat oprávnění k pobytu a také pracovní povolení v České republice. Počítá s tím návrh ministerstva dopravy, který by měl zamezit tomu, aby práci řidiče taxislužby vykonávali cizinci bez oprávnění.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 10:29 Ve Slepoticích skončila likvidace drůbeže kvůli chřipce, haly čeká dezinfekce
MF Dnes
Z chovu ve Slepoticích na Pardubicku, kde se vyskytla ptačí chřipka, odjel poslední kamion s usmrcenou drůbeží. „Náročná práce hasičů by dnes měla skončit,“ uvedla jejich krajská mluvčí Vendula Horáková.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 10:23 Škody po vichřici v Rohozné jsou osm milionů, pomáhá i víska z Hradecka
MF Dnes
Obyvatelé Rohozné na Jihlavsku vyčíslili škody po vichřici Sabine asi na osm milionů korun. Podle starostky Štěpánky Šteflové to vyplývá z dotazníků, které postižené domácnosti vyplňovaly. Obci poslouží i jako podklad při rozdělování výtěžku veřejné sbírky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 10:09 Lupič auta z křižovatky je ve vazbě, prý potřeboval za Plzní něco vyřídit
MF Dnes
Plzeňský okresní soud poslal do vazby pětatřicetiletého muže, který donutil řidičku s dítětem vystoupit z auta, když stála na semaforech, a ujel s ním. Loupež vysvětlil tím, že si potřeboval mimo Plzeň zařídit nějaké osobní záležitosti a neměl se tam jak dostat.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 10:08 Ve Slepoticích skončila likvidace drůbeže kvůli chřipce, haly čeká dezinfekce
MF Dnes
Z chovu ve Slepoticích na Pardubicku, kde se vyskytla ptačí chřipka, odjel poslední kamion s usmrcenou drůbeží. „Náročná práce hasičů by dnes měla skončit,“ uvedla na twitteru jejich mluvčí Vendula Horáková.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 10:02 Policie našla muže, který hozenou dlažební kostkou zranil dítě v kočárku
MF Dnes
Ze zranění dítěte v kočárku na Florenci pražská policie obvinila sedmatřicetiletého muže. Ten při hádce s dalšími lidmi hodil dlažební kostkou, která se odrazila a dopadla na batole. Muži hrozí tři roky vězení, momentálně si odpykává trest za jinou trestnou činnost.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 9:50 Zeman jmenoval Šámala ústavním soudcem a řekl, že se smířil s Rychetským
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman jmenoval dosavadního předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu. Soud má tak po více než roce opět kompletní složení. Šámal nabídku přijal, aby mohl více než nyní rozhodovat jednotlivé případy. „Jsem přesvědčen, že váš příchod do Ústavního soudu zlepší jeho dynamiku,“ řekl prezident.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 9:46 Stůjme spolu proti pravicovému extremismu, reagují politici na Hanau
MF Dnes
Němečtí politici útok v německém městě Hanau, kde střelec s údajně xenofobními sklony ve středu večer zabil celkem deset lidí, hromadně odsoudili. Podle řady z nich odhaluje nebezpečí krajně pravicového extremismu v Německu. Představitelé Evropské unie hovoří o šoku a hrozivé tragédii.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 9:45 Soud uložil policistovi pokutu 100 tisíc. Při výslechu urážel recidivistu
MF Dnes
Peněžitý trest sto tisíc korun uložil českobudějovický okresní soud policistovi za psychický a fyzický nátlak na vyslýchaného muže. Během výslechu dal dokonce jeho kolega spoutanému recidivistovi facku. Oba ho pak nutili vulgárním jednáním přiznat se k činům, které neudělal.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 8:32 Lídři EU budou řešit unijní rozpočet, po Británii zbyla „díra“ 75 miliard eur
MF Dnes
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájí ve čtvrtek v Bruselu mimořádný summit, který se bude věnovat rozpočtu evropského bloku na období let 2021-2027. Na programu bude mimo jiné výpadek financování způsobený brexitem. Politickým zástupcům ale chybí ochota ke kompromisům.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 8:22 Měl jsem se nechat pokousat? ptal se odsouzený za zastřelení psa
MF Dnes
Brněnský krajský soud potvrdil verdikt, podle kterého odsouzený Vladislav Sedlák bezdůvodně zastřelil německého ovčáka. Majitel psa přitom stál dvacet metrů od něj. Sedlák nyní musí ve stanovené lhůtě zaplatit pokutu patnáct tisíc korun, jinak půjde do vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 8:17 Slepice z klecí ven, apelují aktivisté na Babiše. Zdraží to vejce, říká Toman
MF Dnes
Na premiéra Andreje Babiše apeluje spolek Obránci zvířat. Má přesvědčit ANO, aby neblokovalo zákaz klecových chovů slepic. „Poslanci hnutí ANO chtějí tento návrh zaříznout. A tak se zdá, že slepice budou v malých klecích živořit dál. Jeden člověk to ještě může změnit. Oslovte s námi přímo Andreje Babiše,“ uvedli Obránci zvířat ve videu, které zveřejnili.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 8:00 Vydavatelství Mladá fronta dostalo dvě nabídky na úvěr
MF Dnes
Společnost Mladá fronta a.s. v úterý vyzvala k podání nabídek úvěrového financování. Termín pro podání nabídek uplynul ve středu o půlnoci a společnost obdržela dvě nabídky, informovala Mladá fronta v tiskové zprávě. Vydavatelství, které je v úpadku, na sebe minulý týden podalo insolvenční návrh.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 7:49 Terorista z Hanau měl xenofobní sklony, chtěl vyhostit některé národy
MF Dnes
Německé státní zastupitelství vyšetřuje střelbu v Hanau jako teroristický čin, řekl hesenský ministr vnitra. Střelec měl podle něj xenofobní motiv. Pravicový radikál Tobias R. mimo jiné sepsal pamflet, ze kterého jsou patrné jeho rasistické a paranoidní představy, včetně přesvědčení, že některé národy je třeba vyhladit. Podle policie je text autentický.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 7:36 Srovnání koronaviru v Číně s Černobylem v SSSR je na místě, říká sinoložka
MF Dnes
Čínský systém se v boji proti novému typu koronaviru ukázal jako velmi nepružný a jeho dopad je až fatální, řekla ve středečním Rozstřelu přední česká sinoložka Olga Lomová. Podle ní nyní v Číně panuje velmi podobná situace jako kdysi v Černobylu. V pořadu se zaměřila i na to, jak tamní systém funguje a dokáže ovlivňovat veřejné mínění.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 7:07 Čtyřicet procent vydavatelů dluhopisů je vysoce rizikových, tvrdí analýza
MF Dnes
Téměř 40 procent dluhopisových emitentů s prospektem je vysoce rizikových. Vyplývá to z analýzy serveru Rizikovedluhopisy.cz, který vychází z nové metodiky ministerstva financí. K analýze využil takzvanou kalkulačku skóre, kterou ministerstvo zveřejnilo. Aktuálním případem je dle serveru společnost EMTC, v jejím případě investorům hrozí stamilionové ztráty.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 7:00 Obránci zvířat apelují videem na Babiše, aby slepice neživořily v klecích
MF Dnes
Na premiéra Andreje Babiše apeluje spolek Obránci zvířat. Má podle nich přesvědčit poslance ANO, aby neblokovali zákaz klecových chovů slepic. „Poslanci hnutí ANO chtějí tento návrh zaříznout. A tak se zdá, že slepice budou v malých klecích živořit dál. Jeden člověk to ještě může změnit. Oslovte s námi přímo Andreje Babiše,“ uvedli Obránci zvířat ve videu, které zveřejnili.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 6:43 Babiš polarizuje společnost. Má stejně příznivců jako odpůrců, uvádí STEM
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš polarizuje českou společnost. Ukázal to i nejnovější průzkum agentury STEM, podle kterého má zhruba stejný počet příznivců jako odpůrců. Lepší poměr kladných a záporných hodnocení má ministryně financí Alena Schillerová, je to však dáno tím, že ji pětina lidí nezná. Z ministrů dopadl nejhůř Lubomír Metnar, kterého nezná polovina dotázaných.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 6:30 Ustojí čínský režim epidemii koronaviru? V Rozstřelu odpovídá sinoložka Lomová
MF Dnes
Jak změnil koronavirus Čínu? O tom mluví v Rozstřelu přední česká sinoložka Olga Lomová. Koronavirus však nebude jediným tématem pořadu, Lomová s moderátorem probere i protivládní demonstrace v Hongkongu či jak se vývoj posledních let odrazil na čínské společnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 6:09 Oběti střelce ve fakultní nemocnici bude připomínat památník
MF Dnes
Sedm obětí masové vraždy, kterou v prosinci spáchal psychicky narušený muž na poliklinice Fakultní nemocnice Ostrava, připomene památník. Odhalen má být na konci roku, v den výročí střelby v čekárně traumatologické ambulance.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 6:05 Padly tresty za krádež největší mince na světě, ta se dosud nenašla
MF Dnes
V Berlíně padly tresty za krádež největší mince na světě, která zmizela v roce 2017 z berlínského Bodeho muzea. Tři obžalovaní dostali od tří let a čtyř měsíců až po čtyři a půl roku vězení. Čtvrtého muže soud zprostil viny. Stokilogramová mince se dosud nenašla.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 6:00 Nová léčba střev odhalí dříve nádory, bifidobakterie pomohou s omlazením
MF Dnes
Nové metody brněnských vědců slibují zachránit tisíce lidí. Určí rakovinu tlustého střeva z krve i skutečný věk podle střevních bakterií. Onkologičtí pacienti budou mít vyšší šance na uzdravení.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 6:00 KOMENTÁŘ: V jakém světě to vlastně žijeme
MF Dnes
Video, na kterém řidič Boltu vyhazuje nevidomou ženu ze svého auta, vzbudilo na sociálních sítích vášnivou diskusi. Ukvapených soudů se nevyvarovali ani někteří novináři. Je ale svět opravdu tak špatné místo, jak někteří z nich ve svých příspěvcích píší?
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 5:43 Vichřice Sabine poničila Vítkův hrádek, palisády vítr odnesl do lesa
MF Dnes
Jako sirky lámala v únoru vichřice Sabine vzrostlé smrky v šumavských lesích okolo Přední Výtoně na pravém břehu Lipna i na přístupové cestě z osady Svatý Tomáš. Bytelné zakonzervované zdi hradu Vítkův hrádek jejím poryvům sice odolaly, dřevěné palisády na severní i západní straně zříceniny však vítr vyrval a některé odnesl do lesa.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 5:00 Radní schválili letošní rozpočet ČT, bude vyrovnaný 6,76 miliardy korun
MF Dnes
Česká televize bude letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, příjmy a výdaje budou 6,76 miliardy korun. Proti původnímu návrhu televize ušetřila zhruba 200 milionů korun. Rozpočet po více než dvouměsíčním projednávání s managementem ve středu schválila Rada České televize.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 4:54 Za pád trojské lávky byli obžalováni její autor a bývalý šéf správy komunikací
MF Dnes
Státní zástupce obžaloval dva lidi kvůli pádu trojské lávky v Praze. Podle dřívějších informací jde o autora lávky Jiřího Stráského a bývalého šéfa oddělení mostů TSK Antonína Semeckého.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 3:56 Protestující chtěli zabránit Křečkovi vstupu na úřad, zadrželi je policisté
MF Dnes
Úřad ombudsmana ve čtvrtek oficiálně převezme Stanislav Křeček. Proti jeho zvolení od rána protestovala před budovou skupina lidí, na místo ale dorazili také jeho příznivci. Právník a politik se funkce ujal po setkání s končící ochránkyní veřejných práv Annou Šabatovou.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 3:06 Žena, která skočila v Plzni z pátého patra za dcerou, v nemocnici zemřela
MF Dnes
Žena, která ve středu skočila z okna pátého patra panelového domu v Plzni, dnes zemřela. Krátce před tím vypadla z okna její desetiletá dcera.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 2:56 Bývalý hejtman Rozbořil u soudu vtáhl do Vidkunu krajského šéfa ČSSD
MF Dnes
Projednávání kauzy Vidkun opět otevírá staré případy. Bývalý hejtman Jiří Rozbořil, který je sám obžalován v kauze manipulací s policejními případy, vypověděl, že tlaky na policii vyvíjel spíše jeho stranický kolega, krajský šéf ČSSD a nynější první náměstek hejtmana Jiří Zemánek.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 2:30 Po střelbách v německém Hanau zemřelo devět lidí, útočník je mrtvý
MF Dnes
Při střelbách na dvou místech ve městě Hanau, které leží nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život nejméně devět lidí. Útočník měl střílet z projíždějícího auta a podle státního zastupitelství utrpělo dalších pět lidí vážná zranění. Střelce našla policie mrtvého v jeho domě spolu s dalším tělem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 1:55 Berlinale začíná ve znamení ženské vlny, koronaviru i aféry s nacismem
MF Dnes
Letošní Berlinale má dva nepřátele, koronavirus a náznak nacistické minulosti zakladatele přehlídky Alfreda Bauera. Jubilejní, 70. ročník festivalu trvá od čtvrtka do 1. března, opět bez českých filmařů v hlavní soutěži.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 1:26 Počasí jako na houpačce. Nejprve chladno, o víkendu se oteplí a rozfouká
MF Dnes
Počasí bude během následujících dnů jako na houpačce. Zpočátku bude chladněji, ale už během víkendu se výrazně oteplí a v neděli mohou odpolední teploty dokonce přesáhnout i 12 stupňů Celsia. Kromě vysokých teplot očekávají meteorologové koncem týdne také poměrně větrné počasí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 0:51 O ženách mluví jako o tlustých babách, vyčinili rivalové Bloombergovi
MF Dnes
Většina uchazečů o demokratickou nominaci do letošních prezidentských voleb nešetřila v první televizní debatě kritikou na adresu Michaela Bloomberga. Mediální magnát čelil útokům svých soupeřů kvůli údajně rasistickým policejním taktikám z dob, kdy byl starostou New Yorku, kvůli svému chování k ženám i kvůli svému majetku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 0:31 Dva cestující z obří lodi v Japonsku, kde se rozšířil koronavirus, zemřeli
MF Dnes
Dva cestující z obří výletní lodi Diamond Princess, která byla kvůli rozšíření nového typu koronaviru v karanténě v japonském přístavu Jokohama, zemřeli. Informují o tom japonská média s odvoláním na nejmenovaný vládní zdroj. Šlo o muže a ženu, kterým bylo přes 80 let.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 0:26 Po střelbách v německém Hanau zemřelo devět lidí, další jsou ranění
MF Dnes
Při střelbách na dvou místech ve městě Hanau, které leží nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život nejméně devět lidí. Útočník měl střílet z projíždějícího auta a podle státního zastupitelství utrpělo dalších pět lidí vážná zranění. Střelce našla policie mrtvého v jeho domě spolu s dalším tělem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 2. 0:09 Po střelbách v německém Hanau zemřelo devět lidí, další jsou ranění
MF Dnes
Při střelbě na dvou místech ve městě Hanau, které leží nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život nejméně osm lidí. Útočník měl střílel z projíždějícího auta a podle státního zastupitelství utrpělo dalších pět lidí vážná zranění. Střelce našla policie mrtvého v jeho domě spolu s dalším tělem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 23:30 Po střelbách v německém Hanau zemřelo osm lidí, další jsou vážně ranění
MF Dnes
Při střelbě na dvou místech ve městě Hanau, které leží nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život nejméně osm lidí. Útočník měl střílel z projíždějícího auta a podle státního zastupitelství utrpělo dalších pět lidí vážná zranění. Střelec je podle policie s největší pravděpodobností mrtvý.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 23:01 Po střelbách v německém Hanau zemřelo osm lidí, další jsou vážně ranění
MF Dnes
Při střelbě na dvou místech ve městě Hanau, které leží nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život nejméně osm lidí. Informaci potvrdil mluvčí místní policie. Deník Bild uvádí, že útočník střílel z projíždějícího auta. Podle státního zastupitelství dalších pět lidí utrpělo vážná zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 22:28 Dva cestující z obří lodi v Japonsku, kde se rozšířil koronavirus, zemřeli
MF Dnes
Dva cestující z obří výletní lodi Diamond Princess, která byla kvůli rozšíření nového typu koronaviru v karanténě v japonském přístavu Jokohama, zemřeli. Dnes o tom informují japonská média s odvoláním na nejmenovaný vládní zdroj. Šlo o muže a ženu, kterým bylo přes 80 let.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 19:05 V německém Hanau zemřelo po střelbách osm lidí, další jsou vážně ranění
MF Dnes
Při střelbě na dvou místech ve městě Hanau, které leží nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život nejméně osm lidí. Informaci potvrdil mluvčí místní policie. Podle informací deníku Bild útočník střílel z projíždějícího auta. Podle státního zastupitelství dalších pět lidí utrpělo vážná zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 18:35 Aktualizováno V německém Hanau zemřelo po střelbě několik lidí, potvrdila místní policie
MF Dnes
Při střelbě ve městě Hanau, které leží nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život nejméně osm lidí. Bez uvedení zdroje o tom informuje deník Bild a zpravodajský portál Hesenského rozhlasu. Deník také uvádí, že útočník střílel z projíždějícího auta. Podle státního zastupitelství dalších pět lidí utrpělo vážná zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 18:00 Dres pro Ivana Krále už softballisté pražského Tempa předat nestihli
MF Dnes
Kytara, tenisová raketa, nebo softballová pálka? Je jasné, pro co se nedávno zesnulý muzikant Ivan Král nakonec rozhodl. Jako sportovně založený kluk ale kdysi neměl úplně jasno.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 18:00 Koronavirus vyjde světovou ekonomiku draho. Následky už pociťuje i Česko
MF Dnes
Zatímco epidemie SARS odepsala ze světových trhů zhruba 40 miliard dolarů, finální účet řádění koronaviru bude zřejmě mnohem vyšší. Souhrnnou výši škod se zatím nikdo neodvažuje odhadnout, problémy však hlásí stovky firem napříč odvětvími. Obzvlášť tvrdě zasáhly dopady opatření proti šíření viru automobilový průmysl.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 18:00 Otřesný případ umučených zvířat z Jablonce: tyran masakroval darované kočky
MF Dnes
Martin K. z Jablonce nad Nisou si v hlavě vybájil, že musí zabíjet kočky. Jinak nakazí lidstvo viry, rakovinou a dalšími nemocemi, na které lidé vymřou. V jeho bytě v přízemí v centru města zmizelo od listopadu minimálně patnáct koček.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 18:00 Lodní dopravci obnovili plavbu po Labi. Teplá zima však řeku znovu uzavře
MF Dnes
Začátek února přinesl českým řekám oživení. Zvýšení hladiny Labe nad dva metry umožnilo naložit měsíce čekající nadměrné náklady, které mířily po řece do Německa. Slušné podmínky, které tuzemští rejdaři dlouho vyhlíželi, ale nevydrží. Statistiky povodí předpokládají, že nejpozději na konci jara se okno příležitostí pro tuzemskou nákladní plavbu opět uzavře.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 2. 18:00 Žena v Portlandu ztratila prsten, našel se o 47 let později ve Finsku
MF Dnes
Zajímavý konec měl neobvyklý příběh třiašedesátileté Američanky. Debra McKennová v roce 1973 ztratila ročníkový prsten ze střední školy v Portlandu, který jí daroval budoucí manžel. Během let na šperk zapomněla. Jenže teď ho našel detektorem kovů muž ve finském parku. Jak se tam prsten dostal, nikdo netuší.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 8. dubna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat