Zpět MF Dnes Pátek, 14. února 2020
Hledat Rubriky 14. 2.

MF Dnes

Pátek, 14. února 2020
Close
Inzerce
14. 2. 21:47 Obyvatelé londýnského domu žalovali muzeum. Návštěvníci jim koukali do oken
MF Dnes
Obyvatelé luxusního obytného věžáku v centru Londýna prohráli tříletý soudní spor, jehož základem byla stížnost na porušování soukromí. Okna jejich domu totiž těsně sousedí s londýnským národním muzeem moderního umění Tate Modern, z jehož terasy měli návštěvníci jejich byty jako na dlani.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,55 +0,668%
USD 25,26 +0,938%
CHF 26,11 +0,789%
14. 2. 20:54 Polská poslankyně ukázala vztyčený prostředníček. Protírání tváře, brání se
MF Dnes
Pořádný rozruch vyvolal v Polsku prostředníček poslankyně vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Joanny Lichocké při nočním hlasování, kterým vládní většina prosadila bezmála dvě miliardy zlotých (asi 11,7 miliardy Kč) pro televizi TVP. Podle opozice šlo o vulgární gesto, podle poslankyně „energické protírání tváře“.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 13:52 Pohádal by se i sám se sebou. Slovensko může řídit neřízená střela Matovič
MF Dnes
Program si nechal schválit na internetu, podle expertů slibuje nemožné a dohodnout se neumí prakticky s nikým. Slovenskou vládu může po volbách sestavovat lídr hnutí OLaNO Igor Matovič. Bojovník proti korupci a fanoušek přímé demokracie za deset let v politice proslul svými názornými akcemi. Nyní může přilákat i voliče extremistů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 13:44 Neonacisté zvedají hlavy, nenávistných projevů přibylo, varovalo vnitro
MF Dnes
V Česku se ve druhém pololetí loňského roku dále zvyšovala intenzita nenávistných projevů. Své aktivity obnovili někteří neonacističtí aktivisté. Anarchisté a komunisté naopak procházejí obdobím stagnace a nedaří se jim oslovit veřejnost. Vyplývá to ze zprávy o extremismu, kterou zveřejnilo ministerstvo vnitra.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 13:19 Co je typicky skandinávské? Absolutně nic. Aerolinky s reklamou narazily
MF Dnes
Letecká společnost Scandinavian Airlines (SAS) vypustila do světa kontroverzní reklamu. Ve spotu poukazuje na to, že většina věcí, které jsou považovány za ryze skandinávské, jsou ve skutečnosti převzaty z jiných zemí. Mnoho lidí označilo spot za sebemrskačský.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 12:54 Aktualizováno U Kladna hoří desítky autovraků, dým je vidět v širém okolí
MF Dnes
Středočeští hasiči zasahují u požáru osmi desítek autovraků na okraji Kladna, byl vyhlášen třetí stupeň poplachu. Ani před sedmou hodinou večerní nemají hasiči požár zcela pod kontrolou. Na místě zřejmě zůstanou do rána. Dorazila i mobilní chemická laboratoř, ta nenaměřila žádné nebezpečné látky v ovzduší.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 12:04 Česko nebude dávat dvě procenta HDP na obranu. Není vůle, tvrdí Hamáček
MF Dnes
Vicepremiér Jan Hamáček nepočítá s tím, že Česko bude v roce 2024 dávat na obranu dvě procenta hrubého domácího produktu, jak se zavázalo spolu s ostatními členy Severoatlantické aliance. Podle Hamáčka nejprve Česko postupně navýší na 1,4 procenta HDP. Řekl to v pátek na okraj mnichovské bezpečnostní konference.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 11:56 Vítkovické nádraží má naději, Správa železnic dá podnět k velké opravě
MF Dnes
Je velká, ale málo využívaná, špatně udržovaná, bez památkové ochrany. Přesto řada lidí usiluje o záchranu zchátralé výpravní budovy vítkovického nádraží i její zápis do seznamu památek. České dráhy chtěly v minulosti halu zbourat, s novým vlastníkem má však naději na záchranu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 11:54 V britské zoo kvůli Ciaře uhynulo šestnáct zvířat, rozsápaly je hyeny
MF Dnes
Kvůli bouři Ciara v zoologické zahradě nedaleko Birminghamu zahynulo šestnáct zvířat. Daňky a paovce však nezabily větrem vyvrácené stromy, ale psi hyenovití, kteří se přes poškozené oplocení dostali do jejich výběhu. V pátek to uvedla stanice BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 11:09 PŘEHLEDNĚ: Kilo vepřového zdražilo o 25 korun. Růst cen jídla nekončí
MF Dnes
Ceny potravin v obchodech rychle rostou, za rok o více než šest procent. Jedlíci vepřového si připlácejí na kilogramu až 25 korun. Dráž se stravují i vegetariáni. V zelenině jsou cenovým rekordmanem salátové okurky. Kilogram v lednu stál 49 korun, tedy o 11 korun víc než před rokem. Analytici čekají další zdražení potravin.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 10:27 Účty za koronavirus: dopady epidemie se odrážejí už i na dodávkách elektra
MF Dnes
Epidemie koronaviru začíná mít dopad na dodávky součástek do elektroniky, počítačů nebo mobilů. Někteří dodavatelé do tuzemských obchodů museli kvůli nedostatku dílů dovážených z Číny omezit výrobu, jiné firmy mají zboží zablokované v čínských skladech. Vyplývá to z informací obchodníků.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 10:04 V Německu proběhla razie proti pravicové skupině, policie zadržela 12 lidí
MF Dnes
Proti údajné krajně pravicové teroristické skupině proběhly během pátečního rána v šesti spolkových zemích Německa razie. Skupina je podezřelá z plánování útoků na politiky, uchazeče o azyl či muslimy. Státní zástupci nechali zadržet dvanáct ze třinácti obviněných.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 9:59 Zeman nejspíš poletí navzdory koronaviru do Číny. Dříve chtěl vyslat Hamáčka
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman nakonec možná přeci jen poletí v polovině dubna do Číny na summit 17 + 1, tedy na jednání Číny se zeměmi střední a východní Evropy. Navzdory tomu, že tuto cestu na začátku ledna odmítl kvůli chybějícím čínským investicím v Česku. Zeman kvůli tomu tehdy požádal vicepremiéra Jana Hamáčka, aby ho na prezidentském summitu zastoupil.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 9:58 Každý Čech dluží 153 tisíc. Státní manko stouplo na 1,640 bilionu korun
MF Dnes
Státní dluh loni stoupl o 18,2 miliardy korun na 1,640 bilionu korun. Za mírným nárůstem státního dluhu v roce 2019 stojí zejména emise státních dluhopisů sloužící k částečnému pokrytí schodku státního rozpočtu, informovalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh zhruba 153 500 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 9:54 VIDEO: Kvůli chřipkové epidemii dezinfikují pražské tramvaje ozónem
MF Dnes
Pražský dopravní podnik denně dezinfikuje tramvaje běžnými chemickými prostředky. Nyní se však kvůli chřipkové epidemii rozhodl přistoupit k dezinfekci ozónem. Jeho použití je několikanásobně účinnější, spolehlivě odstraňuje viry, bakterie, houby a původce zápachu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 9:51 Šlo o život dítěte. Těhotná žena musela po nehodě rovnou na porodní sál
MF Dnes
Život ještě nenarozenému dítěti zachránili díky správnému posouzení situace a naslouchání vlastní intuici policisté, kteří ve středu ráno u Vintířova na Sokolovsku řešili dopravní nehodu za účasti dvaadvacetileté ženy v posledním stádiu těhotenství. I když sama nepožadovala lékařskou pomoc, policisté přesto okamžitě záchranku přivolali.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 9:37 Aktualizováno Nezatahujte mou fotku do své kampaně, nejsem váš volič, vzkazuje Landa SPD
MF Dnes
Zpěvák Daniel Landa se ohradil proti zneužití své fotografie a citace na facebookové stránce předsedy hnutí SPD Tomia Okamury. Vzkázal mu, že nechce být součástí žádné politické kampaně a také poznamenal, že není voličem jeho hnutí. Okamura se brání, že jméno zpěváka s hnutím SPD nikdy nespojil, pouze vyjádřil souhlas s jeho názorem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 8:54 Chřipka v Česku polevuje, nemocných ubylo. Nejohroženější jsou stále senioři
MF Dnes
V Česku ubylo za týden pacientů s chřipkou a akutními infekcemi dýchacích cest. Oproti minulému týdnu je to pokles o 15,6 procenta. Lékaři ohlásili zhruba 1608 pacientů na 100 000 obyvatel, informovali v pátek hygienici.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 8:09 Níže položené areály ničí bídná zima, u České Třebové nelyžovali ani týden
MF Dnes
Některé lyžařské areály v níže položených oblastech Pardubického kraje se začínají smiřovat s tím, že letošní sezona bude jedna z nejhorších. Přírodní sníh téměř nepadal, technický se dal vyrábět jen sporadicky. Nejhorší situace nastala ve dvou areálech u České Třebové.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 8:02 Aktualizováno Česko se chce u soudu zastat Izraele ve sporu s Palestinci
MF Dnes
Ministr zahraničí Tomáš Petříček požádal o možnost poskytnout právní názor Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) ve prospěch Izraele. Soud má rozhodnout o svém oprávnění vyšetřovat, zda Izrael spáchal válečné zločiny proti Palestincům v Pásmu Gazy a na Západním břehu. Stejný krok jako Česko učinilo Německo a zvažuje ho Rakousko.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 7:50 Czechia, nebo Czech Republic? Ani Babiš neví, jak říkat Česku, píší v USA
MF Dnes
Název Czechia, který OSN od dubna 2016 vede jako oficiální anglický název pro Česko, se příliš neuchytil. Jeho příznivcem není ani český premiér Andrej Babiš. Podle listu The Wall Street Journal byl dokonce velmi překvapen, že se výraz v zahraničí vůbec užívá. List podotýká, že s názvem si často nevědí rady ani zahraniční diplomaté.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 7:06 Nevinná. Turecký soud zprostil spisovatelku obvinění z terorismu
MF Dnes
Soud v Istanbulu v pátek zprostil obžaloby tureckou spisovatelku a novinářku Asli Erdoganovou, která čelila obvinění z propagace terorismu. Kauza vzbudila velkou pozornost a její obvinění kritizovala řada nevládních organizací bojujících za lidská práva. Spisovatelka a nositelka několika zahraničních cen nyní žije v exilu v Německu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 7:02 Mrakodrapy i unikátní čtvrti. Projděte si nejočekávanější stavby Česka
MF Dnes
Budoucí nejvyšší budova v tuzemsku, multifunkční čtvrť, obchodně společenské centrum nebo náhrada za stojící věž žižkovského „Mordoru“. I tak se prezentují ambiciozní developerské projekty, které mají v následující dekádě vyrůst v Praze, Českém Krumlově, Plzni i v Brně. Podívejte se na ně.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 7:00 Líbající se kočičky k sv. Valentýnu. Pražská KSČM slibuje návrat socialismu
MF Dnes
Den svatého Valentýna je tradičně považován za svátek zamilovaných. Zároveň si ho oblíbili i obchodníci, kterým mnohonásobně zvyšuje prodeje. Nyní se rozhodli svátek využít i komunisté z Prahy 10, kteří svou tvorbou baví internet již dlouho.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 6:57 O růžovém králíkovi požírajícím člověka se opět hlasuje, stále budí rozruch
MF Dnes
Jedni betonového králíka u rušné křižovatky v plzeňské části Košutka oceňují jako nápadité dílo, jiní mu ani po pěti letech nemohou přijít na chuť. Lidé teď v anketě úřadu městského obvodu mají poradit radním, zda mají jednat o zápůjčce skulptury na další období.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 6:49 Plukovník se spřáhl s krokodýlem a nabízí gumové crocsky á la kuře
MF Dnes
Boty letošní jarní sezóny jsou z gumy a připomínají perforované kuře obalené ve strouhance. Alespoň se to podle všeho snaží spotřebitelům namluvit řetězec s rychlým občerstvením KFC a výrobce obuvi Crocs. Americké společnosti na prestižní módní přehlídce New York Fashion Week tento týden představily bizarní reklamní kolaboraci.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 6:32 Aktualizováno Vichřice Sabine napáchala v Česku škody za víc než půl miliardy korun
MF Dnes
Celkovou pojištěnou škodu, kterou napáchala od pondělí na českém území vichřice Sabine, vyčíslily české pojišťovny k 13. únoru na více než 590 milionů Kč. Informovala o tom Česká asociace pojišťoven, která sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 6:19 Veřejná ochránkyně práv žaluje olomoucký magistrát kvůli Šantovka Tower
MF Dnes
Odcházející ombudsmanka Anna Šabatová podala žalobu ve veřejném zájmu proti rozhodnutí olomouckého magistrátu o umístění Šantovka Tower. Věžák by podle ní mohl nevratně poškodit historické panorama Olomouce.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 6:01 Česko se chce u soudu jako jediné zastat Izraele ve sporu s Palestinci
MF Dnes
Ministr zahraničí Tomáš Petříček požádal o možnost poskytnout právní názor Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) ve prospěch Izraele. Soud má rozhodnout o svém oprávnění vyšetřovat, zda Izrael spáchal válečné zločiny proti Palestincům na jejich území – v Pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 5:47 Zbavíme se kolonoskopie. Nová metoda pozná nádor tlustého střeva jen z krve
MF Dnes
Patentovanou metodu, která umožní z krve pacienta rozpoznat nádory tlustého střeva a konečníku, vyvinuli brněnští vědci. Pro výrobu diagnostických souprav ji chce využít česká biotechnologická společnost BioVendor, která s Masarykovou univerzitou a Masarykovým onkologickým ústavem uzavřela na přelomu roku licenční smlouvu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 5:41 Policisté obvinili podvodníky, za desítky milionů slibovali ovlivnění soudů
MF Dnes
O desítky milionů korun si řekla skupina pachatelů, která obžalovaným v jiném případu nabízela ovlivnění rozhodování zlínského krajského i následného odvolacího soudu. Policisté z protimafiánského útvaru obvinili trojici podvodníků, dva z nich vzali do vazby.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 5:24 Policisté obvinili podvodníky, za desítky milionů chtěli ovlivnit soudy
MF Dnes
O desítky milionů korun si řekla skupina pachatelů, která obžalovaným v jiném případu nabízela ovlivnění rozhodování zlínského krajského i následného odvolacího soudu. Policisté z protimafiánského útvaru obvinili trojici podvodníků, dva z nich vzali do vazby.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 5:03 Na Antarktidě naměřili rekordní teplotu, poprvé přes 20 stupňů nad nulou
MF Dnes
V Antarktidě byla poprvé naměřena teplota přesahující 20 stupňů Celsia. Rekord 20,75 stupně Celsia byl zaznamenán 9. února na Seymourově ostrově. „Nikdy za celou historii měření jsme nezaznamenali takto vysokou teplotu,“ uvedl brazilský vědec Carlos Schaefer, který se specializuje na studium permafrostu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 5:00 Výdaje do reklamy na internetu loni stouply o 20 procent
MF Dnes
Celkové výdaje do internetové inzerce v uplynulém roce vyšplhaly na 34,4 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2018 vzrostly o 20 procent, tedy o 5,8 miliardy. Letošní inzertní výdaje na internetu odhaduje Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) na 38,1 miliardy korun, píše server Médiář.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 4:58 Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, vzkázal Putin homosexuálům
MF Dnes
Ruský prezident Vladimir Putin se vyjádřil, že dokud bude hlavou státu, nepovolí sňatky párům stejného pohlaví. „U nás nebude žádný rodič č.1 a rodič č.2. Budou táta a máma,“ zdůraznil prezident během porady o chystaných změnách ústavy. V Rusku je od roku 2013 propagace homosexuality trestná, země se tak snaží odpoutat od západních společenských trendů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 4:57 Už není politický, ale odborný. Tejc se stane náměstkem pro vězeňství
MF Dnes
Dosavadní politický náměstek ministryně spravedlnosti Marie Benešové Jeroným Tejc se stane na jejím čtvrtým odborným náměstkem. Na starosti bude mít sekci pro boj s korupcí, pro agendu milostí, odškodňování a vězeňství. Uvedl to v pátek server Česká justice.cz, kterému to potvrdil mluvčí úřadu Vladimír Řepka i samotný Tejc.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 4:54 Chomutovská policie hledá zvrhlíka, který v Jirkově osahává ženy a dívky
MF Dnes
Využívá tmu, ve které se přiblíží k ženám či dívkám a sáhne jim přes oděv do blízkosti intimních míst. Po zvrhlíkovi, který vždy hned po incidentu z místa uteče, nyní pátrají policisté na Chomutovsku a o pomoc žádají i veřejnost.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 4:25 Procenta ze zisku do sportu. Firmy by měly povinně přispívat, navrhuje Jágr
MF Dnes
Jak změnit český sport? “My všichni chceme rozhejbat děti, rozhejbat lidi a meleme to pořád dokola, ale celkově ten sport je zanedbaný", říká Jaromír Jágr v unikátním rozhovoru pro MF DNES. Jak je to s údajným čínským profesorským titulem, který měl dostat?
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 4:19 Aktualizováno Vývoz Německa klesl. Ekonomický růst Berlína je na nule
MF Dnes
Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku stagnovala, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Ve svém prvním rychlém odhadu to v pátek uvedl spolkový statistický úřad. Hlavní podíl měl na výsledku vývoz, který se ve srovnání se třetím kvartálem snížil.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 4:15 V Kladně někdo pobodal muže, z pokusu o vraždu je podezřelá jeho družka
MF Dnes
Policisté společně se záchranáři zasahovali ve čtvrtek večer u pobodaného muže na sídlišti v Kladně. Na místo letěl i záchranářský vrtulník. V souvislosti s případem policie zadržela partnerku zraněného.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 4:05 Dominik Hašek jako kandidát za KSČM? Hokejista Filipovu nabídku odmítl
MF Dnes
Na Twitteru vzbudila ve čtvrtek večer pozdvižení nečekaná nabídka od předsedy KSČM pro bývalého hokejového reprezentanta Dominika Haška. Vojtěch Filip mu nabídl kandidaturu za jeho stranu do Senátu. Ten však nemá zájem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 3:45 Ceny rostou nejrychleji za posledních osm let, ekonomika však zpomaluje
MF Dnes
Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zrychlil na 3,6 procenta, což je nejvyšší číslo od března 2012. Růst inflace ovlivnilo hlavně zdražování potravin a alkoholu, informoval v pátek Český statistický úřad. Zveřejnil rovněž předběžný odhad meziročního růstu české ekonomiky. Ten loni zpomalil na 2,4 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 3:21 Byla TV Barrandov neobjektivní? S žalobou proti pokutě 400 000 korun uspěla
MF Dnes
Televize Barrandov uspěla se správní žalobou proti pokutě 400 000 korun, kterou dostala za neobjektivitu v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která postih uložila, bude muset případ podrobněji prozkoumat. Stanovil to dnešní rozsudek, který je pravomocný. Rada zváží podání kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 3:05 Billie Eilish představila titulní píseň k nové bondovce. Poslechněte si ji
MF Dnes
Zpěvačka Billie Eilish zveřejnila píseň k novému filmovému dobrodružství agenta 007 Jamese Bonda. Zařadila se tak po bok Toma Jonese, Shirley Bassey, Paula McCartneyho, Duran Duran, Tiny Turner nebo Adele.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 1:59 Druhá šance pro D35: úřad vydal územní rozhodnutí pro dálniční obchvat Mýta
MF Dnes
Stavební úřad ve Vysokém Mýtě vydal ve čtvrtek na druhý pokus územní rozhodnutí pro trasu D35 kolem města. Od prvního souhlasu s tímto zásadním dokumentem nutným k pokračování přípravy dálnice uplynuly téměř dva roky. Povolovací kolečko se muselo opakovat, protože rozhodnutí i kvůli chybnému úřednímu postupu nenabylo právní moci.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 1:48 Video na internetu očerňuje Kisku. Je to Ficova práce, tvrdí exprezident
MF Dnes
Dva týdny před parlamentními volbami na Slovensku se na internetu objevilo další video, které očerňuje exprezidenta Andreje Kisku. Jedná se o záznam údajné schůzky dvou kontroverzních lidí. Podle těch Kiska v minulosti koupil pozemky, které byly původním vlastníkům odcizené. Kiska kandiduje se svou stranou Za lidi.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 1:32 Analytik: Operátoři o nás ví všechno. Na rozdíl od Googlu toho nevyužívají
MF Dnes
Mobilní operátoři mají k dispozici obrovské množství dat o svých uživatelích, ale využívají z nich pouze zlomek. Pokud by tyto informace někdo zpracoval, šlo by je využít pro reklamní účely, míní Rostislav Kocman z telekomunikační společnosti ISP Alliance. Tento typ dat totiž reklamním gigantům jako je Google či Facebook zatím chybí.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 1:00 Trump věří, že USA uzavřou mírovou dohodu s Tálibánem do konce února
MF Dnes
Podle Donalda Trumpa je velká šance, že se Spojeným státům podaří uzavřít mírovou dohodu s afghánskou radikální skupinou Tálibán. A to do konce února. Ujednání je přitom hlavním předpokladem pro stažení tisíců amerických vojáků z Afghánistánu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 2. 0:24 Mrtvých kvůli koronaviru je v Číně už 1400, nakažených celosvětově 64 tisíc
MF Dnes
Počet obětí nového koronaviru v pevninské Číně ve čtvrtek opět stoupl. Tentokrát o 121 případů, což je méně než o den dříve. Mrtvých v Číně je tak už téměř 1 400. Nakažených po celém světě je už přes 64 tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 22:55 Gamblery bude varovat mobilní aplikace. Ukáže, o kolik času a peněz přišli
MF Dnes
Dříve, než se jim rozpadne rodina nebo přijdou o byt či o práci, má patologické hráče varovat speciální aplikace z dílny společnosti Podané ruce. Její pracovníci už deset let pomáhají gamblerům zbavit se závislosti prostřednictvím nejrůznějších programů. Nyní se je jako první v Česku snaží motivovat prostřednictvím mobilů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 18:03 Vězení bych už nepřežil, říká vrah, jemuž dali milost Havel, Klaus i Zeman
MF Dnes
Téměř třináct let za vraždu a devět let za loupeže si odseděl Václav Grimm, který nedávno dostal prezidentskou milost. Bylo to už potřetí, co se podobným způsobem dostal z kriminálu. V rámci amnestie ho před Milošem Zemanem propustili i Václav Havel a Václav Klaus. Teď říká, že další vězení by už nepřežil.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 18:00 Místo tragedie měsíc poté: vzduch stále štípe z černých stěn
MF Dnes
V ústavu pro mentálně postižené ve Vejprtech zemřelo v lednu osm klientů. Kvůli bednění, které tu teď supluje okna, pronikají do tmavé místnosti jen úzké proužky světla. Na zemi se povaluje kus topení, spousta kusů dřeva nebo omlácená omítka. Místo stropu ohořelé trámy. Vzduch ještě pořád výrazně páchne spáleništěm. Po pár minutách začne pálit v krku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 18:00 Prezidentský rekord: 61 procent Američanů se má líp než před nástupem Trumpa
MF Dnes
Agentura Gallup dala Donaldu Trumpovi do začátku kampaně velmi příjemné dárky. Američanům se po třech letech Trumpova prezidentování daří tak dobře, jako to ve stejné chvíli nebylo za žádného předchozího prezidenta ucházejícího se o znovuzvolení od roku 1992.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 18:00 Stát vykácí miliony rizikových stromů. Hrozí jejich pád do kolejí
MF Dnes
Případů, kdy vlaky narazily do stromů spadlých na koleje, je za poslední tři roky 247. Šest lidí se při nehodě zranilo. Státní Správa železnic (SŽ) se proto chystá na masivní kácení podél tratí. To jí umožňuje novela zákona o drahách, která platí od 15. ledna letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 18:00 Z poklidného bydlení je už rok staveniště, majitel domu odmítá cokoli řešit
MF Dnes
Pokud se váš soused rozhodl pro rekonstrukci svého bytu a vás ruší hluk stavebních prací, můžete doufat, že to za měsíc, za dva skončí. Jenže co když stavební práce provádí majitel na celém domě a hluk vás obtěžuje už rok? Na co máte nárok? Na dotaz čtenáře iDNES.cz odpovídá právnička bpv Braun Partners Anežka Večeřová.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 18:00 Podívejte se, na co letos přispívají jednotlivé zdravotní pojišťovny
MF Dnes
Pečovat o zdraví by měl každý. Důležitá je i prevence. Zdravotní pojišťovny proto vylepšují své preventivní programy, které vás mohou motivovat. Zmapovali jsme, co vše je možné využít včetně specialit a bonusů všech sedmi zdravotních pojišťoven.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 18:00 Červené růže a fronty. Květináři se připravují na Valentýn
MF Dnes
Ačkoli řada Čechů vnímá svatého Valentýna stále jako komerční americký svátek, pro květináře je to jeden z nejrušnějších dní v roce. Rozvoz květin se v polovině února na internetu vyhledává čtyřnásobně víc v porovnání se zbytkem roku a několikanásobně se zvyšují i objednávky řezaných květin.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 2. dubna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat