Zpět MF Dnes Čtvrtek, 13. února 2020
Hledat Rubriky 13. 2.

MF Dnes

Čtvrtek, 13. února 2020
Close
Inzerce
13. 2. 2020, 22:06 Čech ve Švýcarsku vyloupil banku, poté si zašel na pivo do nedaleké hospody
MF Dnes
Pětapadesátiletý Čech ve čtvrtek ve švýcarském městě Chur vylekal klienty banky, kam vtrhl s plynovou pistolí, ze které vystřelil do vzduchu. Nikoho nezranil a z banky si odnesl několik desítek tisíc franků. Policisté ho brzy zadrželi v nedaleké hospodě, kde v klidu popíjel pivo.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,30 +0,361%
USD 22,03 +1,157%
CHF 23,77 +0,791%
13. 2. 2020, 21:51 Británii o víkendu zasáhne další silná bouře, platí vysoký stupeň varování
MF Dnes
Ani ne týden poté, co se přes Británii přehnala bouře Ciara a vyžádala si tam dva životy, se musí obyvatelé Britských ostrovů připravit na další bouři. O víkendu tam má dorazit bouře Dennis. Meteorologové vydali druhý nejvyšší stupeň varování pro velkou část Spojeného království.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 14:53 Putin ve výtahu překvapil Rusy. Jedni nadávali, jiní se k němu modlili
MF Dnes
Dlouhodobé debaty o tom, jakou má prezident Vladimir Putin skutečnou podporu mezi ruskou veřejností, znovu rozvířil vtípek ruského youtubera Bašira Dochova. Ten do výtahu jednoho moskevského obytného domu umístil velkou Putinovu fotografii. Skrytou kamerou pak natočil reakce obyvatel.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 14:22 Křeček se Milionu chvilek nelíbí, na 1. března spolek svolává demonstraci
MF Dnes
Spolek Milion chvilek uspořádá demonstraci na obranu demokratických institucí v neděli 1. března v Praze. Protest zahájí ve čtyři hodiny odpoledne pochodem z Hradčanského na Staroměstské náměstí, kde o hodinu později začne demonstrace. Spolek tak reaguje na zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 14:04 Poslední bitva vzplála. Syrská armáda drtí Idlíb, Erdogan skřípe zuby
MF Dnes
Syrská armáda se za pomoci ruských bombardérů prokousává do srdce provincie Idlíb, poslední bašty protiasadovských povstalců a radikálních islamistů. Ofenziva vyvolala statisícový exodus a značnou nevoli Turecka, které na severozápad Sýrie vyslalo posily.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 13:35 Postavení žen se za dobu, co je otec v úřadu, zlepšilo, říká Ivanka Trumpová
MF Dnes
Iniciativa pro rozvoj žen a globální prosperitu Ivanky Trumpové ve středu oslavila roční výročí. Dcera Donalda Trumpa chce svou organizaci na podporu ekonomického postavení žen vklínit do amerických zákonů. Podle ní ženy za Trumpovy vlády prosperují. Kritici jsou přesvědčeni o opaku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 13:06 Naděje pro trans lidi. ÚS zvažuje zrušení nutnosti operace při změně pohlaví
MF Dnes
Trans lidem v Česku svítá na lepší časy. Při úřední změně pohlaví možná nebudou muset podstupovat přeměnu pohlavních orgánů a sterilizaci. Senát Ústavního soudu chce zrušit část občanského zákoníku, který to nařizuje. O jeho zrušení rozhodne plénum. Většina států Evropské unie odstranění pohlavních orgánů a sterilizaci ke změně pohlaví nevyžaduje.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 12:35 Mise v Iráku bude pokračovat, souhlasí Bagdád. Spojenci z NATO ji rozšíří
MF Dnes
Výcviková mise NATO v Iráku bude pokračovat a spojenci ji rozšíří. Shodli se na tom ministři obrany v Bruselu. S plánem na obnovení mise souhlasí také irácká vláda. Výcvik iráckých jednotek byl od ledna pozastaven kvůli raketovým útokům na spojenecké základny ze sousedního Íránu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 12:20 Aktualizováno Soudy ztrácejí znalce. Horší odměny než pro kopáče, teď půlmilionové pokuty
MF Dnes
Soudních znalců ubývá. Ti současní stárnou a noví se do oboru příliš nehrnou. Příští rok začne platit nový zákon o znalcích, který odborníci kritizují a znaleckou činnost kvůli němu někteří ukončují nebo o tom uvažují. Vlivem nedostatku a vytížení odborníků se prodlužuje i soudní řízení. „Mohlo by dojít ke kolapsu justice,“ upozorňuje jeden ze znalců.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 11:28 Chátrající domek na Kampě zůstane opuštěný, Praha 1 zrušila soutěž na pronájem
MF Dnes
Nové vedení Prahy 1 zrušilo na poslední chvíli soutěž na pronájem Michnovského letohrádku na Kampě, kterému se říká Rybářský domeček. Podle radního pro majetek Jana Votočky chyběla vize, co by tam mělo být. Opozice rozhodnutí kritizuje s tím, že chátrající objekt potřebuje opravu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 11:24 Bránil otce a několikrát bodl, za pokus o vraždu mladík do vězení nepůjde
MF Dnes
Loni v říjnu poslal speciální senát pro mladistvé sedmnáctiletého M. Š. ze Sokolova na dva a půl roku do vězení za pokus o vraždu. Několika bodnými ranami vážně zranil jiného muže, který se pral s jeho otcem. Odvolací soud mu ale nyní trest změnil na tříletou podmínku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 10:56 Dříve narovnaná Orlice se u Týniště vrátí do původního koryta, ramena Jordán
MF Dnes
Koryto řeky Orlice nedaleko Týniště bude o stovky metrů delší. Dělníci vrátí tok do slepého ramena poblíž Petrovic. V 80. letech vodohospodáři řeku narovnali, nyní původní koryto obnovují.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 10:50 RECENZE: Stone Temple Pilots na novém albu našli vnitřní klid
MF Dnes
Mohli to už dávno zabalit, ale vydrželi. Stone Temple Pilots na albu Perdida zní uklidněně, smířlivě a pozitivně. Bohužel i trochu nevzrušivě, což se ale dá pochopit. Vzruchu v jejich řadách už bylo dost, uvědomíme-li si, že jim zemřeli dva zpěváci.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 9:21 Na Jávě se probudila sopka Merapi, vychrlila popel do výše dvou kilometrů
MF Dnes
Jedna z nejaktivnějších indonéských sopek Merapi se ve čtvrtek opět probudila k životu a vychrlila množství lávy, sopečných plynů a popela. Oblak dosáhl více než dvoukilometrové výšky. Lidé se k vulkánu nesmí přibližovat na méně než několik kilometrů, Indonésie na případné nebezpečí rovněž upozornila leteckou dopravu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 9:15 Vrahovi Kajínkovi ano, tunelářům ne. Zeman vysvětloval soudcům své milosti
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě jmenoval 35 nových soudců. Popřál jim, aby nepodléhali mediálním a jiným tlakům a řídili se vlastními názory. Vysvětloval jim také, jak se rozhoduje při udílení milostí. Hájil své rozhodnutí omilostnit odsouzeného vraha Jiřího Kajínka a uvedl, že milost by nikdy nedal tunelářům.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 8:41 Zničím tvé děti, připravím tě o práci. Muž ze seznamky vyhrožoval ženám
MF Dnes
Kvůli vydírání a nebezpečnému vyhrožování stíhají policisté muže ze Zlína. Podle závěrů vyšetřování vyhrožoval nejméně třem ženám, které poznal na internetové seznamce, že je zničí, připraví o děti nebo o práci či zveřejní jejich intimní fotografie. Hrozí mu až čtyřleté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 8:35 Johnson odvolal šéfy několika resortů, skončili ministři financí i obchodu
MF Dnes
V Británii došlo k politickému zemětřesení. Premiér Boris Johnson propustil ministryni obchodu, ministryni životního prostředí či ministra pro Severní Irsko. O funkci přišel i generální prokurátor Geoffrey Cox, na vlastní žádost odešel i ministr financí. Informoval o tom ve čtvrtek zpravodajský web BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 8:32 Foldynovi hrozí vyhazov, protože urážel Člověka v tísni. Odejít chce sám
MF Dnes
Chováním poslance Jaroslava Foldyny, který ve Sněmovně nařkl šéfa humanitární organizace Člověk v tísni Šimona Pánka, by se mělo podle ministra zahraničí a místopředsedy sociální demokracie Tomáše Petříčka zabývat vedení ČSSD. To, že vedení strany bude Foldynovo chování řešit, potvrdila iDNES.cz místopředsedkyně Jana Maláčová. Foldyna chce odejít sám.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 8:16 V domě na Táborsku zavraždili ženu, podezřelého policie zadržela na zahradě
MF Dnes
V malé vesnici na Táborsku byla ráno zavražděna žena. Z činu je podezřelý muž, kterého policisté zadrželi na zahradě domu, nyní je v cele. Případ vyšetřují kriminalisté.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 7:55 VIDEO: Sotva hasiči uklidili stromy, vichr před auto shodil tři další
MF Dnes
Jak riziková je práce hasičů při výjezdech kvůli silnému větru, ukázala dobrovolná jednotka z Prostějovska. Zveřejnila video z pondělního zásahu u dvou stromů spadlých přes silnici. Sotva je hasiči odklidili, vyvrátil silný poryv více než tucet dalších. Některé spadly tam, kde chvíli předtím hasiči pracovali.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 7:53 Policie řeší trestní oznámení Válkové kvůli článku o spolupráci s Urválkem
MF Dnes
Trestní oznámení, které podala vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková kvůli článku o její někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, už prověřuje policie, uvedla dozorová státní zástupkyně Helena Strnadová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 9.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 7:45 Drobné zásilky z čínských e-shopů zdraží, skončí jim osvobození od DPH
MF Dnes
V Evropské unii přestane v roce 2021 platit výjimka, díky které lidé neplatí DPH u zásilek do 22 eur (zhruba 550 korun) z Číny a jiných zemí mimo Unii. Drobné zboží, které si v e-shopech kupují Češi čím dál častěji, tak zřejmě zdraží. Upozornila na to společnost Gerlach, která poskytuje celní služby.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 7:14 Do politiky bych nešel, nemám na to žaludek, řekl v Rozstřelu raper Rytmus
MF Dnes
Legenda slovenské rapové scény, skupina Kontrafakt vydala v prosinci po šesti letech novou desku. Ve čtvrtečním Rozstřelu zavzpomínali na své začátky, mluvili o politice v textech i chystaném křtu v pražském Foru Karlín.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 7:11 Britští úředníci požadovali, aby totožnost stoletého muže potvrdili rodiče
MF Dnes
Nesplnitelnou podmínku dalo britské ministerstvo vnitra Italovi, který kvůli brexitu požádal o takzvaný status usedlíka. Stoletého Giovanniho Palmiera totiž úředníci vyzvali, aby jeho totožnost potvrdili rodiče. Kuriózní případ způsobil technický nedostatek v aplikaci, která nepočítala s rokem narození 1919.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 7:00 Vydavatelství Mladá fronta na sebe podalo insolvenční návrh, chce reorganizaci
MF Dnes
Vydavatelství Mladá fronta a.s. na sebe podalo insolvenční návrh. Banka firmě zablokovala účty a vydavatelství se nepodařilo dotáhnout jednání o vstupu významné slovenské investiční skupiny. Vedení společnosti chce vydavatelství reorganizovat, oznámila agentura ČTK. Českobudějovický soud minulý týden ustanovil firmě předběžnou insolvenční správkyni.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:56 Babiš se zaštiťuje daňovou slevou, ačkoli ANO hlasovalo proti, řekli Piráti
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš se ve svém posledním hlášení na internetové sociální síti hlásil k snižování daní. Za svůj úspěch označil i loňské snížení DPH v hromadné dopravě z 15 na 10 procent. Poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík k tomu, ale poznamenal, že v době, kdy se o tom hlasovalo byli prakticky všichni poslanci ANO proti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:50 Píseň Instagram bude za 10 let přesný obraz dnešní doby, myslí si Rytmus
MF Dnes
Legenda slovenské rapové scény, skupina Kontrafakt vydala v prosinci po šesti letech novou desku. Ve čtvrtečním Rozstřelu zavzpomínají na své začátky, promluví o politice v textech i chystaném křtu v pražském Foru Karlín. Vysíláme od 12.30.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:42 Foldynovi hrozí vyhazov. Špičky ČSSD chtějí řešit, že urážel Člověka v tísni
MF Dnes
Chováním poslance Jaroslava Foldyny, který ve středu ve Sněmovně nařkl šéfa humanitární organizace Člověk v tísni Šimona Pánka, by se mělo podle ministra zahraničí a místopředsedy sociální demokracie Tomáše Petříčka zabývat vedení ČSSD. To, že vedení strany bude Foldynovo chování řešit, sdělila iDNES.cz místopředsedkyně Jana Maláčová.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:27 Překvapené seniorce přišly poštou drogy, policie hledá odesílatele
MF Dnes
Velké překvapení zažila seniorka z Prahy, které přišel poštovní balík. Když jej otevřela, našla v něm drogy. Policie nyní zjišťuje, kdo je ženě poslal a proč.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:26 Kontrafakt je zpět. Ego a Rytmus jsou hosty Rozstřelu
MF Dnes
Legenda slovenské rapové scény, skupina Kontrafakt vydala v prosinci po šesti letech novou desku. Ve čtvrtečním Rozstřelu zavzpomínají na své začátky, promluví o politice v textech i chystaném křtu v pražském Foru Karlín. Vysíláme od 12.30.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:25 Aktualizováno Deset milionů pro Čínu. Petříček představil českou humanitární pomoc
MF Dnes
Česko pošle v rámci humanitární pomoci Číně 4,5 tuny zdravotnického materiálu, uvedl ve čtvrtek ministr zahraničí Tomáš Petříček. Zdravotnické potřeby poletí do Wu-chanu z Vídně spolu s balíčky dalších evropských zemí. Přepravu zaplatí Evropská unie. Dalších šest milionů pak Česko daruje prostřednictvím Světové zdravotnické organizace.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:05 Chebští strážníci budou mít větší respekt, hlídky posílí cvičení psi
MF Dnes
Městskou policii v Chebu letos čekají novinky. V jejích řadách se poprvé objeví psi, radnice také kvůli zklidnění dopravy ve městě plánuje zakoupit několik radarů. Stejně jako loni pak budou strážníci ve zvýšené míře dohlížet na pořádek v okolí restaurací na pěší zóně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:04 Východní Afriku pustoší stamiliony sarančat, lidé se obávají hladomoru
MF Dnes
Masivní roje sarančat pustoší v posledních týdnech východní Afriku, kde požírají veškerou úrodu. Kobylky už se přehnaly přes Keňu a Somálsko, momentálně likvidují zemědělská pole v Tanzanii a Ugandě. I malý roj dokáže za den zkonzumovat jídlo až pro pětatřicet tisíc lidí, OSN se proto obává nedostatku potravin a hladomoru.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:00 Cenu za nejlepšího herce v reklamě získal Josef Polášek za Kofolu
MF Dnes
Ocenění Zlatá pecka pro nejlepšího herce v reklamě letos získal Josef Polášek za účinkování ve spotu Kofoly s divočákem. Diváci ocenili i režiséra tohoto ikonického spotu Tomáše Krejčího spolu s týmem autorů z Kofoly. Rozhodovalo celkem 15 tisíc diváků, ČTK to sdělili organizátoři soutěže.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 6:00 KOMENTÁŘ: Další uprchlická vlna v Evropě? Podle mnohých je nevyhnutelná
MF Dnes
Mnozí odborníci na migraci tvrdí, že další uprchlická vlna je nevyhnutelná. Otázkou však zůstávají doba, rozsah a okolnosti. Leckteré politické elity Evropské unie již ale bohužel v dané situaci prokázaly, jak špatně krizové situace zvládají. Toho zase pravidelně využívají vůdcové okolních států, jež se pokoušejí do krajnosti vytěžit rázné geopolitické změny současnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 5:48 Opilec se chtěl opřít o zastavující vlak, spadl do kolejiště
MF Dnes
Přes dvě a půl promile alkoholu kolovalo v krvi opilci, který na železniční zastávce v Blansku spadl do kolejiště. Chtěl se opřít o vlak, jenže ten ještě jel.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 5:45 Deset milionů pro Čínu. Petříček představí českou humanitární pomoc
MF Dnes
Ministr zahraničí Tomáš Petříček v poledne představí konkrétní kroky, kterými česká vláda pomůže Číně v boji s koronavirem. Česko podle dřívějších informací plánuje nakoupit zdravotnický materiál za pět milionů korun, dalších pět milionů pak daruje prostřednictvím Světové zdravotnické organizace. Brífink vysíláme živě od 12:00.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 5:41 Ministr podepsal novou zonaci NP Šumava. Věří, že přinese klid a stabilitu
MF Dnes
Ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO podepsal vyhlášku o nové zonaci Národního parku Šumava, platit bude od 1. března. Park bude rozdělený do čtyř sekcí s různým režimem ochrany. Nové rozčlenění do zón by mělo platit 15 let. Nahradí současné rozdělení, která má tři zóny.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 5:38 Policie navrhla obžalovat rodiče chlapců, kteří utonuli v jezeře Lhota
MF Dnes
Policie navrhla obžalovat rodiče dvou vietnamských chlapců, kteří předloni utonuli v jezeře Lhota u Prahy. Stíhaným podle dřívějších informací hrozí až šest let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 5:36 OBRAZEM: Nejlepší surfaři v Portugalsku riskovali na obrovských vlnách
MF Dnes
Prázdné pláže u portugalského městečka Nazaré na pobřeží Atlantického oceánu se v únoru tradičně zaplní statisícovými davy. Diváci se sem sjíždějí z celého světa, aby v soutěži Nazaré Tow Surfing Challenge podpořili odvážné surfaře krotící mohutné vlny. Během riskantních jízd jde často o život, letos se o tom přesvědčil surfer Alex Botelho, jehož s těžkými zraněními museli převézt do nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 5:12 Autobus srazil na přechodu u nemocnice dívku, patrně šla na zelenou
MF Dnes
Vážná nehoda se stala dopoledne v blízkosti českobudějovické nemocnice. Řidič městské hromadné dopravy jel s autobusem ve směru z centra a na přechodu pro chodce srazil mladistvou dívku. Záchranáři ji převezli na traumacentrum.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 5:08 Muž se dobýval kladivem do bytu sousedky, policistovi rozbil hlavu lahví
MF Dnes
Z několika trestných činů obvinila policie výtržníka, který řádil v jednom z paneláků na sídlišti v Chomutově. Dobýval se k sousedce a nakonec napadl i přivolané policisty.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 5:04 Oscarový Parazit pomohl španělským brambůrkám, jdou skvěle na odbyt
MF Dnes
Španělská firma na brambůrky Bonilla a la vista, která se objevila v korejském snímku Parazit, zažívá dobré časy. Poté, co figurovala v oscarovém filmu, se jí mnohonásobně zvedly tržby a přilákala mnoho mlsných zákazníků.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 4:58 Foldyna urážel Člověka v tísni, nezastává hodnoty ČSSD, říká Petříček
MF Dnes
Chováním poslance Jaroslava Foldyny, který ve středu ve Sněmovně nařkl šéfa humanitární organizace Člověk v tísni Šimona Pánka, by se mělo podle ministra zahraničí a místopředsedy sociální demokracie Tomáše Petříčka zabývat vedení ČSSD. Předsednictvo strany, které již jednou jednalo o vyloučení Foldyny, se sejde 28. února.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 4:52 Neonacistická propaganda v USA roste. Staví na patriotismu, říká studie
MF Dnes
Počet materiálů šířících neonacistickou rasistickou propagandu v USA se loni zvýšil o více než 120 procent. Ve své nové zprávě to uvedla mezinárodní nevládní organizace Liga proti hanobení (ADL). Je to přitom podobně velký nárůst už druhý rok v řadě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 4:36 Čína ohlásila nejvyšší nárůst obětí koronaviru, změnila způsob vyšetření
MF Dnes
Centrální čínská provincie Chu-pej, která je považována za epicentrum nákazy novým koronavirem, za středu zaznamenala 242 úmrtí na nákazu a 14 840 dalších případů. Velká čísla Čína vysvětluje tím, že se změnil způsob vyšetření nemocných.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 4:07 Degraduje úřad, šířil dezinformace, reaguje opozice na zvolení Křečka
MF Dnes
Stanislav Křeček se stane novým veřejným ochráncem práv místo končící Anny Šabatové. Alespoň tak rozhodla Poslanecká sněmovna ve středu v tajné volbě. Podle některých politiků však byl do čela úřadu Veřejného ochránce práv zvolen šířitel dezinformací a nedůvěryhodný člověk.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 3:46 Paříž zkouší speciální noční toalety, které se vynořují ze země
MF Dnes
Paříž začala testovat nový typ veřejných toalet, které se objevují na ulici jen večer a nad ránem zmizí. Informoval o tom francouzský server CNEWS. Zařízení zvané zvané Urilift, které vyrábí firma Pop-up toilets z Nizozemska, se nachází už v několika městech, např. v nizozemském Amsterdamu či dánském Esbjergu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 3:40 Čína hlásí nejhorší bilanci koronaviru. Zdůvodnila to změnou vyšetření
MF Dnes
Centrální čínská provincie Chu-pej, která je považována za epicentrum nákazy novým koronavirem, za středu zaznamenala 242 úmrtí na nákazu a 14 840 dalších případů. Velká čísla Čína vysvětluje tím, že se změnil způsob vyšetření nemocných.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 3:20 Speciálním partnerem Dnů NATO v Ostravě bude Švédsko. Podruhé v historii
MF Dnes
Speciálním partnerským státem letošních jubilejních dvacátých Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR v Ostravě bude Švédsko. Role pro rozšířenou prezentaci svých ozbrojených a bezpečnostních sil je už podruhé. Švédskou účast na největší akci svého druhu v Evropě potvrdil po jednání se svým protějškem český ministr obrany Lubomír Metnar.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 3:12 Korupční skandál nahlodal zisky Airbusu. Firma odepíše miliardové ztráty
MF Dnes
Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group se v roce 2019 propadl z předloňského čistého zisku přes tři miliardy eur do čisté ztráty téměř 1,4 miliardy eur (asi 35 miliard Kč). Firma to uvedla ve čtvrtek ve svém sídle v Toulouse na jihu Francie. Na vině jsou miliardové pokuty za obvinění z korupce, které společnost musela zaplatit v několika zemích, aby se vyhnula odsouzení.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 2:22 Vietnam kvůli koronaviru uzavřel město Son Loi, 20 dní bude v karanténě
MF Dnes
Vietnam ve čtvrtek uzavřel desetitisícové město Son Loi do dvacetidenní karantény kvůli novému případu nákazy koronavirem. Opatření oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví s tím, že jde o první případ takové karantény v zemi. Son Loi leží asi 30 kilometrů od metropole Hanoje a potvrdil se tam osmý případ nákazy.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 2:18 Čína hlásí nejhorší bilanci koronaviru. Zdůvodnila to změnou vyšetření
MF Dnes
Centrální čínská provincie Chu-pej, která je považována za epicentrum nákazy novým koronavirem, za středu zaznamenala 242 úmrtí na nákazu a 14 840 dalších případů. Velká čísla Čína vysvětluje tím, že se změnil způsob vyšetření nemocných.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 1:53 Na lodi u japonských břehů je dalších 44 lidí nakažených koronavirem
MF Dnes
Na výletní lodi Diamond Princess, kterou drží Japonsko v karanténě v jokohamském přístavu, se objevilo dalších 44 lidí nakažených novým koronavirem Covid-19. Úřady se mezitím rozhodly, že umožní starším a chronicky nemocným cestujícím vystoupit dříve než před 19. únorem, kdy vyprší karanténa. Nákaza se na lodi zatím potvrdila u 218 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 1:34 Fronta na maso a Stalinovo záprdelí. Monument vedl ke vtipům i tragédii
MF Dnes
Další díl videoseriálu iDNES.tv poodhalí historii pomníku sovětského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina. Objekt, který se několik let tyčil na pražské Letné, byl svého času největším skupinovým sousoším v Evropě. Dnes na jeho místě najdeme už jen patnáctimetrový žulový podstavec s metronomem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 0:59 O víkendu se výrazně oteplí, bude až 15 stupňů. Potom začne zase foukat
MF Dnes
Chladné počasí posledních dnů vystřídá výrazné oteplení. Ve čtvrtek ráno sice teploty padaly až k -6 stupňům, během víkendu však mrznout nebude. V sobotu dosáhnou teploty během dne až 10 stupňů, v neděli pak budou dokonce atakovat hranici 15 stupňů. Koncem týdne se vrátí silný vítr s nárazy okolo 70 kilometrů v hodině.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 0:48 Chráněnou oblast u nás nechceme, bouří se obce kolem Soutoku u Břeclavi
MF Dnes
Stejné kolečko jako před deseti lety čeká ochránce přírody. Za starosty vyrazí s návrhem, kudy vést hranici chráněné oblasti Soutok na Břeclavsku. Lidé v obcích se bojí, že už do lesa nebudou smět ani na houby.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 2020, 0:20 Speciálním partnerem Dnů NATO v Ostravě bude Švédsko. Podruhé v historii
MF Dnes
Speciálním partnerským státem letošních jubilejních dvacátých Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR v Ostravě bude Švédsko. Role pro rozšířenou prezentaci svých ozbrojených a bezpečnostních sil je už podruhé. Švédskou účast na největší akci svého druhu v Evropě potvrdil po jednání se svým protějškem český ministr obrany Lubomír Metnar.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 2020, 19:25 Počet nakažených koronavirem přesáhl 60 tisíc. Čína za středu hlásí 242 úmrtí
MF Dnes
Centrální čínská provincie Chu-pej, která je považována za epicentrum nákazy novým koronavirem, za středu zaznamenala 242 úmrtí na nákazu a 14 840 dalších případů. Čína však změnila metodu započítávání nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 2020, 18:01 Plasty Češi rádi nemají. Do omezení jejich používání se ale nehrnou
MF Dnes
Plastový odpad, nedostatek vody a její znečištění jsou hlavní problémy, které je podle Čechů třeba řešit, pokud jde o životní prostředí a ekologii. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Gfk napříč Evropou mezi čtyřiceti tisíci tázanými.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 2020, 18:00 Autoškoly budou přísnější, dražší a každý žák dostane jen tři pokusy
MF Dnes
Mladí řidiči jsou viníky velkého počtu nehod, změnu chce ministerstvo i autoškoly. Experti žádají lepší přípravu řidičů: těžší teorii i praxi a řidičák na zkoušku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 7. března 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat