Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 13. února 2020
Hledat Rubriky 13. 2.

Lidové noviny

Čtvrtek, 13. února 2020
Close
Inzerce
13. 2. 22:21 Čech ve Švýcarsku přepadl banku. Policie ho za chvíli dopadla v hospodě, kde v klidu popíjel pivo
Lidové noviny
Pětapadesátiletý Čech ve čtvrtek ve švýcarském městě Chur vylekal klienty banky, kam vtrhl s plynovou pistolí, ze které vystřelil do vzduchu. Nikoho nezranil a z banky si odnesl několik desítek tisíc franků. Policisté ho brzy zadrželi v nedaleké hospodě, kde v klidu popíjel pivo, informoval švýcarský deník Tages-Anzeiger.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,13 +0,096%
USD 23,25 -0,215%
CHF 25,09 -0,072%
13. 2. 20:38 Čína hlásí nečekaný skok v počtu obětí koronaviru. Snažíme se pochopit, jak to myslí, říká zástupce WHO pro Česko
Lidové noviny
Čínská provincie Chu-pej, která je považována za centrum nákazy novým koronavirem, za středu zaznamenala 242 úmrtí a 14 840 dalších případů infekce. S odvoláním na prohlášení místní zdravotnické komise o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 14:19 Úřad ombudsmana nebyl stvořen pro lidskoprávní ochranu, říká Stanislav Křeček
Lidové noviny
Nově zvolený veřejný ochránce práv Stanislav Křeček (81) nastoupí do úřadu ombudsmana příští týden a plánuje méně právníků v diskriminační agendě. „Úřad ombudsmana nebyl stvořen pro lidskoprávní ochranu. Musím dohlédnout, aby právníci pracovali na tom, s čím se na ně občané obrací, co je zajímá, a nikoliv na tom, co zajímá úřad,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 14:18 Milion chvilek se obává rozkladu demokratických institucí, na 1. března plánuje další pražský protest
Lidové noviny
Spolek Milion chvilek uspořádá demonstraci na obranu demokratických institucí v neděli 1. března v Praze. Protest zahájí v 16:00 pochodem z Hradčanského na Staroměstské náměstí, kde od 17:00 začne demonstrace. Spolek tak reaguje na středeční zvolení někdejšího zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislava Křečka ombudsmanem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 13:44 Aktualizováno Johnson propustil ministryni obchodu a další šéfy rezortů. Vedení klíčových ministerstev se nemění
Lidové noviny
Rezignace ministra financí Sajida Javida se ve čtvrtek stala hlavním překvapením při rekonstrukci britské vlády, k níž necelé dva týdny po brexitu přistoupil premiér Boris Johnson. Podle Javida, jehož ve funkci nahrazuje Rishi Sunak, by "žádný ministr, který si váží sám sebe" nepřistoupil na Johnsonův požadavek vyměnit celý tým nejbližších poradců.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 13:19 Putin odmítá povolit homosexuální sňatky: Nebude žádný rodič č.1 a rodič č.2. Budou táta a máma
Lidové noviny
Ruský prezident Vladimir Putin dal ve čtvrtek najevo, že nepovolí v Rusku sňatky párů stejného pohlaví, dokud bude šéfem státu. „Zopakuji ještě jednou, že dokud budu prezidentem, u nás nebude žádný rodič č.1 a rodič č.2. Budou táta a máma,“ zdůraznil prezident podle ruských agentur během čtvrteční porady o chystaných změnách ústavy.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 13:15 Exministr Havlíček už nechce vést Úřad práce. Ve finále výběrového řízení zbyl jeden uchazeč
Lidové noviny
Bývalý ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) odstoupil z výběrového řízení na generálního ředitele Úřadu práce. Do finále postoupil on a ještě šéf svitavského úřadu práce Jan Tesař. O tom, kdo to bude, měla rozhodnout ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Nový ředitel se přitom měl chopit práce už toto pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 12:26 Mohou cirkusy bavit i bez zvířat? Veterináři požadují úplný zákaz chovu šelem, děti to nevzdělává
Lidové noviny
Předvádění drezury šelem v cirkusech se přežilo a už dávno neplní vzdělávací účel jako kdysi. Proto je podle České asociace veterinárních lékařů volně žijících zvířat a zvířat zoologických zahrad načase zakázat chov těchto zvířat v cirkusech bez výjimek. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekl prezident asociace Zdeněk Knotek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 12:04 Zeman chce vyslat do Číny letoun s šesti tunami humanitární pomoci. Žádost projedná vláda
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman požádal ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby v pondělí vládě předložil návrh schválit vyslání armádního speciálu do Číny. Odvezl by humanitární pomoc měst, krajů, firem či Pražského hradu. Po čtvrteční schůzce na Pražském hradě to ČTK řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 12:00 Vrať tu s*ačku, říkali mu kamarádi. Teď může za dílo Damiena Hirsta dostat přes padesát milionů
Lidové noviny
V roce 1989 koupil Robert Tibbles od začínajícího umělce Damiena Hirsta umělecké dílo za 600 liber. Byl jeho prvním zákazníkem. Nikdo netušil, že se Hirst stane ikonou moderního umění. Příběh jednoho obchodu za velké peníze přinesl deník The Guardian.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 11:36 Na velký třesk nedošlo. Změny v Johnsonově vládě ale odhalily sílu jeho poradce
Lidové noviny
Ještě před měsícem varovala britská média veřejnost, že poradce premiéra Borise Johnsona Dominic Cummings plánuje „revoluční změny“ v rámci kabinetu. Údajně mělo dojít na obnovu až poloviny vlády. Změny byly očekávány s velkým napětím. Měly totiž ukázat, jak velký vliv má na premiéra Cummings. Lakmusovým papírkem měl být osud ministra financí Sajida Javida, kterého Cummings nemá v oblibě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 9:00 AUDIO: Poslechněte si celé nové album skupiny United Flavour
Lidové noviny
United Flavour vydávají dlouho očekávané album s názvem Here to Stay, k němuž vyráží na comebackové turné. Deska obsahuje celkem 13 písní, které mísí řadu hudebních žánrů od reggae až po hip hop a tradičně nechybí ani celá škála zahraničních hostů. CD vychází u labelu Batelier Records 14. února a portál Lidovky.cz jej nabízí k poslechu v premiéře.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 8:26 Japonsko ohlásilo první smrt kvůli koronaviru. Jde o druhou oběť nákazy mimo Čínu
Lidové noviny
Japonsko ve čtvrtek ohlásilo první úmrtí na nový typ koronaviru v zemi. Infekci podlehla žena ve věku mezi 80 a 90 lety, informovala agentura Reuters s odvoláním na japonského ministra zdravotnictví Kacunobua Katóa. Jde o druhou oběť nákazy koronavirem Covid-19 mimo Čínu, odkud se virus šíří. Nakažená Japonka žila v prefektuře Kanagawa, která sousedí s Tokiem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 8:00 WHO se snaží pochopit, jak to Číňané myslí s počty nakažených koronavirem, říká zástupce organizace v Česku
Lidové noviny
Zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) v České republice Srđan Matić poskytl LN exkluzivní vyjádření k aktuální situaci, kdy Číňané zveřejnili velmi překvapivá čísla ohledně počtu nakažených koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 7:18 MACHÁČEK: Německo zpřísní postup vůči čínské Huawei
Lidové noviny
Závislost na čínských technologiích a jejich případné zneužívání pro čínské státní zájmy se v posledních měsících a letech stalo jednou z nejdůležitějších otázek evropské bezpečnosti, odolnosti i obranyschopnosti. Týká se to jak EU jako celku, tak jednotlivých států – stejně jako se to dotýká NATO a atlantické spolupráce jako celku. Obranyschopnost či odolnost se, jak známo, dávno netýká pouze armád, ale rovněž energetiky nebo právě telekomunikací a digitálních technologií.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 6:19 KAMBERSKÝ: Hon na Křečka. Když se dva perou, Zeman se směje
Lidové noviny
Středa přinesla do české politiky dvě zprávy – jednu malou, jednu větší. Leč dohromady skládají tento obrázek: Miloš Zeman je na samém sklonku své politické kariéry mocnější, než byl kdykoli předtím.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 6:03 Johnson propustil dva týdny po brexitu z vlády několik ministrů. Vedení klíčových ministerstev se podle očekávání nemění
Lidové noviny
Necelé dva týdny po odchodu Británie z Evropské unie premiér Boris Johnson učinil několik změn ve své vládě. Kabinet musela opustit ministryně obchodu, ministryně životního prostředí či ministr pro Severní Irsko. O funkci přišel i generální prokurátor Geoffrey Cox, informoval ve čtvrtek zpravodajský web BBC. Ve vedení ministerstev zahraničí, financí či vnitra se ale podle očekávání nic nemění.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 6:00 Loni nejvíce lákali francouzští impresionisté. Výstavu vidělo přes sto tisíc lidí
Lidové noviny
Nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v ČR loni byla výstava francouzských impresionistů, která se konala v Národní galerii. Zápůjčku z dánského muzea vidělo v Paláci Kinských za 91 dní 100 233 návštěvníků, průměrně na české poměry výjimečných 1101 lidí denně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 5:51 Policie navrhla obžalovat rodiče vietnamských chlapců utonulých v jezeře Lhota
Lidové noviny
Policie navrhla obžalovat rodiče dvou vietnamských chlapců, kteří předloni utonuli v jezeře Lhota u Prahy, uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková. Na ukončení vyšetřování upozornil server Novinky.cz. Stíhaným podle dřívějších informací hrozí až šest let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 5:01 Školy v Hongkongu budou kvůli šíření koronaviru zavřené do půlky března
Lidové noviny
Školy v Hongkongu zůstanou zavřené minimálně do 16. března kvůli šíření nákazy koronavirem Covid-19. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedl hongkongský ministr školství Kelvin Yeung. Infekci novým typem koronaviru podlehlo ve světě už 1369 lidí a počet nakažených přesáhl 60 000 případů. Naprostá většina je z pevninské Číny.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 4:15 Čínská provincie hlásí rekordní bilanci úmrtí kvůli koronaviru. Jen za středu mu podlehlo 242 lidí
Lidové noviny
Čínská provincie Chu-pej, která je považována za centrum nákazy novým koronavirem, za středu zaznamenala 242 úmrtí a 14 840 dalších případů infekce. S odvoláním na prohlášení místní zdravotnické komise o tom dnes informovala agentura Reuters, která ke skokovému nárůstu a k dosud nejvyšší denní bilanci dodala, že komise změnila metodu započítávání nakažených. Celkově bylo v pevninské Číně ve středu zaregistrováno 254 nových obětí viru a 15 152 nových případů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 4:00 PETRÁČEK: ‚Anti! Anti! Anti!’ Bude Bernie Sanders první, kdo uspěje s negací?
Lidové noviny
Není malých rolí, říká se mezi herci. Není malých klání, mohou říkat pozorovatelé politiky. Svět hltá volby v oblastech, jež by na mapě mnozí hledali jen těžko. Třeba v italské Emilii Romagně. Či v německém Durynsku. Nebo v americkém New Hampshire. Tam vyhrál primárky Demokratické strany Bernie Sanders. Ač získal jen pár z téměř dvou tisíc delegátů nezbytných pro nominaci k finále s Donaldem Trumpem, nějaké poznatky se už rýsují.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 3:36 Bleskově postaveným nemocnicím ve Wu-chanu chybí pacienti. Většina lůžek pro nakažené koronavirem je neobsazená
Lidové noviny
Když ve městě Wu-chan propukla epidemie nového koronaviru, postavila tam Čína za dva týdny dvě nové nemocnice. Poté, co bylo město uzavřeno, slíbily úřady, že budou k dispozici tisíce lékařů, aby pečovali o nemocné na jejich 2600 lůžkách. Časosběrné video sledovalo téměř nepochopitelně rychlou stavbu obou nemocnic a státní sdělovací prostředky začátkem února opěvovaly jejich výstavbu. O týden později jim chybí jediná věc - pacienti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 2. 3:06 Čínská provincie hlásí rekordní bilanci úmrtí kvůli koronaviru. Jen za středu mu podlehlo 242 lidí
Lidové noviny
Centrální čínská provincie Chu-pej, která je považována za epicentrum nákazy novým koronavirem, za středu na nákazu zaznamenala 242 úmrtí a 14 840 dalších případů. S odvoláním na prohlášení místní zdravotnické komise o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters, která ke skokovému nárůstu a k dosud nejvyšší denní bilanci dodala, že komise změnila metodu započítávání nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 23:00 Poslední slovo Karla Olivy: Sabine Futschiková
Lidové noviny
Tak nám, stejně jako nejméně polovině Evropy, teď tři dny pořádně fučelo. Natolik pořádně, že výsledkem je pár mrtvých a raněných, hmotné škody za miliardy a desítky tisíc domácností dočasně bez elektřiny.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 23:00 Začíná mistrovství světa v biatlonu, premiér Johnson oznámí změny ve vládě
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 23:00 V pražském metru se objevil plakát v maďarštině. Je to pozdrav pro přátele i politické gesto, říká jeho autor
Lidové noviny
Pozorní cestující, kteří se v posledních dnech pohybovali na stanici metra Muzeum, si možná všimli něčeho zvláštního. Od začátku února visí u eskalátorů CityLight, propagující politickou stranu. Na tom by obvykle nebylo nic zvláštního. Jenže tenhle je psaný v maďarštině.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 23:00 ‚Má víc peněz než Bůh.‘ Miliardář Bloomberg je ochoten utratit vše, aby Ameriku zbavil Trumpa
Lidové noviny
Miliardář Michael Bloomberg v boji o nominaci demokratů zatím chyběl. O první hlasy se bude ucházet až v březnu, již teď ale dal na kampaň víc než konkurenti. A je ochoten utratit miliardy, aby se „zbavil Donalda Trumpa“.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 23:00 RECENZE: Poloviční emancipace Harley Quinn. Komiksové hrdinky by si zasloužily něco lepšího
Lidové noviny
Margot Robbieová a spol. se snaží zrovnoprávnit svou ženskou komiksovou antihrdinku, chaotická a urputně cool akce Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) ovšem kromě genderu protagonistek nenabízí nic nového.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 23:00 Ukrajinské archivy mohou skrývat spisy o letech 1968 či 1989. Čeští historici k nim dostanou přístup
Lidové noviny
Českým historikům se otevřou dveře do ukrajinských archivů. Najít v nich mohou rozřešení osudů Čechoslováků, kteří zahynuli v gulazích, ale i objevné informace ohledně tuzemských komunistických pohlavárů či krizových let 1968 či 1948.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 23:00 Největším problémem české společnosti je sebezahleděnost, myslí si šéf Deloitte Kotrba
Lidové noviny
Největším problémem české společnosti, který má i makroekonomické důsledky, je podle Josefa Kotrby sebezahleděnost. Zásadním problémem kuponové privatizace byla teorie zhasnutí. Že je nutné, aby bylo chvilku zhasnuto, a pak že se uvidí, říká v rozhovoru pro LN prezident poradenské společnosti Deloitte ČR Josef Kotrba.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 28. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat