Zpět MF Dnes Středa, 12. února 2020
Hledat Rubriky 12. 2.

MF Dnes

Středa, 12. února 2020
Close
Inzerce
12. 2. 22:23 Na Benešovsku uzavřela dálnici D1 nehoda kamionu a auta. Provoz byl obnoven
MF Dnes
Na 46. kilometru ve směru na Brno uzavřela ve středu večer dálnici D1 na Benešovsku nehoda nákladního a osobního auta. Osobní auto narazilo zezadu do kamionu. Při nehodě se těžce zranil jeden člověk. Podle policejního mluvčího Zdeňka Chalupy na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla dvě a půl hodiny uzavřená, provoz byl obnoven ve 22:00.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,15 +0,055%
USD 23,20 -0,220%
CHF 25,15 +0,251%
12. 2. 21:35 Aktualizováno Je to začátek Trumpova konce, řekl vítěz primárek v New Hampshiru Sanders
MF Dnes
Senátor a samozvaný demokratický socialista Bernie Sanders vyhrál demokratické primárky v americkém státě New Hampshire. Získal 26 procent hlasů. Těsně za ním skončil s 24,4 procenty někdejší starosta South Bendu v Indianě Pete Buttigieg a na třetí příčce je s 19,7 procenty senátorka Amy Klobucharová.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 15:32 Česko může nakupovat chytrou munici pro děla a minomety levněji
MF Dnes
Česko se oficiálně zapojilo do aliančního programu, který umožní nakupovat pro armádu takzvanou chytrou a speciální munici pro dělostřelectvo, tanky nebo minomety rychleji a levněji. Memorandum o přistoupení do iniciativy sdružující třiadvacet států na okraj schůzky ministrů obrany NATO v Bruselu podepsal Lubomír Metnar.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 15:15 Na Benešovsku uzavřela dálnici D1 nehoda kamionu a osobního auta
MF Dnes
Na 46. kilometru ve směru na Brno uzavřela ve středu večer dálnici D1 na Benešovsku nehoda nákladního a osobního auta. Osobní auto narazilo zezadu do kamionu. Při nehodě se těžce zranil jeden člověk. Podle policejního mluvčího Zdeňka Chalupy na místě zasahoval vrtulník.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 14:41 Spojenci rozšíří misi v Iráku, chtějí ulevit USA v boji s terorem
MF Dnes
Severoatlantická aliance rozšíří svou výcvikovou misi v Iráku. Dohodli se na tom ministři obrany členských zemí v Bruselu. Zásadní podmínkou bude podpora irácké strany, upozornil šéf NATO Jens Stoltenberg.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 14:15 Čínské hotely, kanceláře a byty se mění v nouzové nemocnice pro nakažené
MF Dnes
Čínská vláda v pondělí oznámila, že místní úřady v rámci nouzových opatření mohou zabírat hotely a další zařízení, pokud jsou zapotřebí pro ubytování lékařů a umístění lidí nakažených koronavirem. Čínské úřady začaly v oblastech nejhůře postižených epidemií koronaviru Covid-19 zabírat soukromé nemocnice, hotely, kanceláře a byty, aby získaly místa pro nakažené.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 14:00 Organizujete nepokoje mezi migranty, obviňuje Řecko některé neziskovky
MF Dnes
Řecko výrazně zpřísňuje svůj přístup vůči migrantům. Týká se to i neziskových organizací, které jim pomáhají. Řecká vláda je obviňuje z toho, že se podílejí na vytváření nepokojů. Země zpřísnila podmínky, za kterých mohou v zemi působit.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 13:10 Obchodní dům Kotva je znovu na prodej, nový majitel zaplatí 3,5 miliardy
MF Dnes
Obchodní dům Kotva mění majitele, informovaly ve středu Hospodářské noviny. Kupcem má být nemovitostní fond Generali Real Estate italské pojišťovací skupiny. Hodnota transakce má činit více než 3,5 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 12:49 Poslanci ODS darovali Havlíčkovi startovací kabely, jeli za ním tramvají
MF Dnes
Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček si ke svému ministerstvu před nedávnem přibral také resort dopravy. V úterý během vystoupení v Poslanecké sněmovně vyzval opozici, aby ho nešetřila. Toho využila trojice poslanců ODS, kteří se na ministerstvo ve středu vypravili. Pro Havlíčka měli připravený i symbolický dar.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 12:37 Pellegrini si platí reklamu ze státního, tvrdí Transparency International
MF Dnes
Protikorupční organizace Transparency International kritizuje předsedu slovenské vlády Petra Pellegriniho kvůli jeho rozhovoru pro časopis Slovenka. Tvrdí, že premiér si interview v podstatě zaplatil pomocí grantu určenému pro sdružení, které vede vydavatelka spolu s šéfredaktorkou časopisu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 12:11 Komise odkryla část dopisu, v němž komisař radil Babišovi se střetem zájmů
MF Dnes
Evropská komise odtajnila část dopisu, který předloni v listopadu zaslal tehdejší komisař Günther Oettinger premiérovi Andreji Babišovi kvůli jeho možnému střetu zájmů. V pasážích, které komise ponechala s ohledem na probíhající auditní řízení zakryté, Oettinger premiérovi radil, jak se střetu zájmů vyhnout, informoval ve středu web irozhlas.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 12:06 Ani cla Skoty nezastavila. Vývoz tamní whisky dosáhl rekordních hodnot
MF Dnes
Hodnota vývozu skotské whisky se loni zvýšila o více než čtyři procenta na rekordních 4,9 miliardy liber (145,2 miliardy korun). Vývoz podpořila poptávka ze zemí, jako je Tchaj-wan a Indie. Ta pomohla vykompenzovat negativní vliv amerických cel a nejistotu způsobenou odchodem Británie z Evropské unie.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 11:21 Daňové záležitosti si lidé budou moci vyřizovat online z domova
MF Dnes
Lidé si budou moci vyřizovat své daňové záležitosti online z domova. Počítá s tím novela daňového řádu, kterou schválila Sněmovna. Počítá i s prodloužením lhůty pro vrácení odpočtu DPH ze 30 na 45 dnů, proti čemuž protestovala opozice. Pro zákon, který ještě bude posuzovat Senát, hlasovalo 104 poslanců ANO, ČSSD, KSČM a jeden poslanec SPD.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 11:19 Práce snů se proměnila v horor, posádka izolované lodi se bojí o život
MF Dnes
Posádka výletní lodi Diamond Princess, která kotví v japonské Jokohamě, si stěžuje, že nemá stejnou ochranu před šířícím se koronavirem jako cestující, kterým musí sloužit. Na rozdíl od pasažérů totiž personál není od sebe oddělený. Nakaženo je už deset členů posádky. Nemoc se ve středu potvrdila u dalších čtyřiceti lidí na palubě.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 10:52 Záchranáři v Praze mají nové vozy, chtějí sanitku pro infekční pacienty
MF Dnes
Pražská záchranná služba rozšířila svůj vozový park o nový výkonnější tahač pro zdravotnický kamion Golem a o druhý zdravotnický vůz pro mimořádné situace Atego. V plánu je také nákup speciální sanitky pro převoz pacientů s vysoce infekční nákazou.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 10:34 Aktualizováno Italský exministr Salvini může být souzen, že nepovolil vylodění migrantů
MF Dnes
Italský exministr vnitra Matteo Salvini může být souzen kvůli únosu za to, že nepovolil okamžité vylodění migrantů. Rozhodli o tom senátoři, píše agentura Reuters. Šéfovi krajně pravicové strany Liga Severu hrozí až 15 let vězení a až osmiletý zákaz politické činnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 10:32 Jízda vlakem je jako organizovat cestu na Mars. Čím si vozíčkáři musí projít
MF Dnes
Objednat si vlakový spoj a doufat, že vám ho nezruší. A pokud ano, tak doufat, že s tím dalším stihnete to, co potřebujete. Jedna cesta z Pardubic do Prahy se může pro handicapované lidi proměnit v dvoudenní martyrium plné nejistoty.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 10:23 Vzácná Vimperská madona dostane dvojče, kopírují ji s pomocí 3D tiskárny
MF Dnes
Vzácná gotická socha Vimperské madony se dočká přesné kopie. Bude hlavním lákadlem v připravovaném zámeckém Muzeu Vimperska. Za pomoci moderních technologií vytvořili nyní odborníci model pro výrobu kopie.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 9:59 Aktualizováno V pražském Motole se srazil autobus s autem: jeden mrtvý, tři zranění
MF Dnes
V pražském Motole se ráno srazil autobus s osobním autem. Při nehodě zemřel jeden člověk, další tři jsou podle záchranářů zraněni. Na místo nehody záchranáři vyslali také vrtulník. Omezení v dopravě skončilo po 15. hodině.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 9:58 Řidič v kradeném autě najel v Třebíči do policisty, hlídka musela střílet
MF Dnes
Na policistu v Třebíči najel řidič kradeného auta. Hlídka chtěla vůz zastavit, řidič se však snažil ujet. Vzdal se až po varovném výstřelu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 9:46 Lidé by mohli přispívat rodičům na důchod z hrubé mzdy, navrhuje Trikolóra
MF Dnes
Hnutí Trikolóra připravilo novelu zákona, která by umožnila lidem přispívat svým blízkým na důchody jedním procentem z hrubé mzdy. Částka by se jim poté odečetla z daní. Podobný návrh přišel již za vlády Petra Nečase, nesetkal se však s velkým pochopením veřejnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 9:39 Omezujete konkurenci, vyslechli si právníci Google u Tribunálu EU
MF Dnes
Právníci internetové společnosti Google a Evropské komise ve středu před soudem Evropské unie svedli první souboj o osud pokuty, kterou Brusel americké firmě vyměřil za zneužívání postavení na trhu. Google tvrdí, že EK vysokým finančním postihem brání firmě v inovacích. Advokáti komise však oponují, že největší světový vyhledávač nezákonně omezuje konkurenci.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 9:17 Aktualizováno Foldyna obvinil šéfa Člověka v tísni z vyhrožování, Klaus podpořil Křečka
MF Dnes
Silné emoce vládly ve Sněmovně před volbou nového ombudsmana. Poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna nařkl šéfa humanitární organizace Člověk v tísni Šimona Pánka, že esemeskami vyhrožuje šéfům stran, když budou volit Stanislava Křečka. Lídr Trikolóry Václav Klaus zase řekl, že ho bude volit, protože je podle něj na Křečka pořádána štvanice. V prvním kole nikdo neprošel.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 9:15 Opuštěný muž přiměl manželku násilím k návratu. Když venčil psa, utekla mu
MF Dnes
Kriminalisté obvinili 57letého muže ze Sokolovska, který neunesl, že jej opustila o devět let mladší manželka. Počkal si na ni a násilím ji přinutil, aby se vrátila k němu domů. Ženě se nakonec podařilo utéct a oznámit jeho chování policii.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 8:56 Slovenská vláda slíbila do voleb prosadit dálnice zdarma a třináctý důchod
MF Dnes
Slovenská vláda schválila návrhy na zdvojnásobení dětských přídavků, zavedení 13. penze pro poživatele různých typů důchodů a zrušení dálničních známek. Podle opozice je to kupování hlasů voličů a opatření zatíží hospodaření státu pod vedením příštího kabinetu. Jedna ze tří koaličních stran předem ohlásila, že změny v sociální oblasti nepodpoří.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 8:51 ČSA se daří. Letecká společnost vydělala i po nižších výnosech na letenkách
MF Dnes
České aerolinie (ČSA) vykázaly v roce 2018 zisk 287 milionů korun, což je meziročně o sedm procent více. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply na 9,07 miliardy korun, což je zlepšení o víc než 100 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy uveřejněné v obchodním rejstříku. Firma zaznamenala i přes snižování výnosů z prodeje letenek, jejichž průměrná cena klesla o tři procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 8:39 Rozbitou hlavu Kelta by dnes odborníci neslepovali, říká kurátor o unikátu
MF Dnes
V olomouckém Vlastivědném muzeu bude až do 23. února k vidění jeden z nejvzácnějších pokladů Česka, originál kamenné hlavy Kelta z Mšeckých Žehrovic. Umístění více než 2 000 let starého unikátu ve speciální vitríně měl na starost kurátor Národního muzea Pavel Sankot. „Byly to vzácné chvíle,“ řekl v rozhovoru pro MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 8:06 Stařenku našli v domě mrtvou, policie obvinila z vraždy její příbuznou
MF Dnes
Kriminalisté objasnili podivné lednové úmrtí devadesátileté stařenky z Náchodska. Měli podezření, že mohlo jít o násilný čin, což potvrdila soudní pitva. Vyšetřovatel nyní obvinil z vraždy příbuznou zemřelé ženy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 8:03 Aktualizováno Koronavirem se nakazilo nejméně lidí od ledna, epidemie má skončit v dubnu
MF Dnes
Čína ve středu oznámila, že na svém území v úterý zaznamenala nejméně nových případů nákazy koronavirem Covid-19 od konce ledna. Podle agentury Reuters to dává větší důvěryhodnost odhadu čínského experta v oblasti zdravotnictví, který předpověděl, že nynější epidemie by mohla skončit v dubnu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 7:37 Utopila syna ve vaně, aby jej soud nesvěřil otci, viní žalobkyně matku
MF Dnes
Tragický konec sporu o výchovu šestiletého chlapce začal projednávat senát Krajského soudu v Praze. Stanula před ním chlapcova matka. Je obžalovaná, že hocha loni na počátku srpna krátce před zasedáním svěřeneckého soudu utopila ve vaně. Hrozí jí až 20 let za vraždu, nebo i výjimečný trest, tedy až 30 roků či doživotí.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 7:34 Aktualizováno Starší řidič vjel na chodník a srazil dvě ženy, jedna zemřela
MF Dnes
Tragická nehoda se stala ráno na Frýdecko-Místecku, kde auto vjelo na chodník a srazilo dvě ženy. Jedna z nich na místě zemřela, druhá je zraněná.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 7:29 Vozíčkáři dostali od Zemana zelenou. Pojedou až 15 kilometrů za hodinu
MF Dnes
Rychlost elektrických invalidních vozíků, nad níž by je provozovatelé měli registrovat jako zvláštní vozidlo, se zvýší z nynějších šesti na 15 kilometrů za hodinu. Změnu přinese novela poslanců ČSSD, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 7:26 Obchody nabízejí protižidovskou knihu pro děti, dílo nacistické propagandy
MF Dnes
V několika českých knihkupectvích je v kategorii titulů pro děti k dostání knížka Jedovatá houba z roku 1938. Autor knihy například dětem radí, že Židy poznají podle odporného nasládlého zápachu. Knihu vydalo nakladatelství Guidemedia etc, které už jednou skončilo před soudem kvůli knižnímu vydání projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 7:09 Čínští lékaři stráví dny v jedné kombinéze, nemohou jíst ani na záchod
MF Dnes
Lékaři z čínského města Wu-chan, odkud se rozšířila nákaza koronavirem Covid-19, tráví třeba i osm hodin v ochranných kombinézách kvůli jejich kritickému nedostatku. Po tu dobu nemohou jíst, pít ani si dojít na toaletu, píše agentura AFP. Obleky kvůli opakovanému užívání však mohou ztratit svou účinnost.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 7:08 Hlavní hygienik musí být vzděláním lékař. Poslanci upravili i očkování dětí
MF Dnes
Poslanci podpořili návrh, podle nějž musí být hlavní hygienik vzděláním lékař se specializací v oblasti hygieny. To současná hlavní hygienička Eva Gottvaldová nesplňuje. Změna prošla při schvalování zákona o ochraně veřejného zdraví, jež má zpřísnit kontroly koupališť a solárií. Poslanci také zmírnili pravidla pro očkování.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 7:00 Chtěla jsem jen upozornit na své problémy, tvrdí žena souzená za únos dcery
MF Dnes
Matka pětileté dívky se dopoledne u Obvodního soudu pro Prahu 10 přiznala, že dceru loni s pomocí svého syna unesla z Uhříněvsi. Popřela ale tvrzení obžaloby, že s dítětem plánovala odletět do Keni z vídeňského letiště. Údajně chtěla jet za ombudsmankou do Brna. Za únos a zavlečení jí hrozí až osmileté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 6:56 Slovenský prokurátor žádá 20 let vězení pro Kočnera i Ruska kvůli směnkám
MF Dnes
Slovenský prokurátor navrhl soudu shodné tresty 20 let vězení pro kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera i exministra hospodářství a někdejšího šéfa soukromé televize Markíza Pavola Ruska v případu padělání směnek v hodnotě zhruba 69 milionů eur (1,73 miliardy korun).
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 6:33 Knihkupectví nabízí nacistickou propagandu proti Židům mezi tituly pro děti
MF Dnes
V několika českých knihkupectvích je v kategorii titulů pro děti k dostání knížka Jedovatá houba z roku 1938. Autor knihy například dětem radí, že Židy poznají podle odporného nasládlého zápachu. Knihu vydalo nakladatelství Guidemedia etc, které už jednou skončilo před soudem kvůli knižnímu vydání projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 6:15 Hlavní hygienik musí být vzděláním lékař, schválili poslanci
MF Dnes
Změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, jež má zpřísnit kontroly koupališť a solárií, schvalují poslanci. Poslanci podpořili návrh, který uzákoní požadavky na vzdělání hlavního hygienika, jež současná hlavní hygienička Eva Gottvaldová nesplňuje. Poslanci také rozhodují, zda zmírní pravidla pro očkování dětí.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 6:07 Americká levice tepe Amazon. Okamžitě změňte firemní kulturu, požadují
MF Dnes
Američtí levicoví senátoři se opět opřeli do technologického gigantu Amazon. Skupina v čele s prezidentskými kandidáty Elizabeth Warrenovou a Bernie Sandersem společnost v otevřeném dopise vyzývá ke změně firemní kultury. Amazon by měl přestat upřednostňovat zisky před zaměstnanci, tvrdí senátoři.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 6:00 Ve druhém pololetí 2019 měla nejvíce čtenářů MAFRA, mezi deníky vedl Blesk
MF Dnes
Mezi vydavatelskými domy má největší podíl na trhu MAFRA, jejíž tituly ve druhém pololetí roku 2019 četlo 3,4 milionu lidí. Za ní je s 3,34 milionu čtenářů Czech News Center. Třetí příčka patří vydavatelství Vltava Labe Media se 2,47 milionu čtenářů. Vyplývá to z výzkumu Media projekt, který v úterý zveřejnila Unie vydavatelů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 6:00 KOMENTÁŘ: Evropská vlajka je jen plakát. A proč věšet plakát na úřady?
MF Dnes
Předseda Evropského parlamentu David Sassoli zakázal, aby poslanci měli na lavicích vlajky svých států. Za jeho nařízení se postavila i místopředsedkyně parlamentu za ANO Dita Charanzová. Vlajky členských států se poslancům vyhazují do koše, což je znevážení státního symbolu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:52 Poslanci právě rozhodují o rozsahu očkování a o osudu hlavní hygieničky
MF Dnes
Změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, jež má zpřísnit kontroly koupališť a solárií, ale rozhodne i o tom, zda si funkci udrží hlavní hygienička Eva Gottvaldová, schvalují právě poslanci. Mají na stole návrh, který by uzákonil požadavky na vzdělání hlavního hygienika, jež Gottvaldová nesplňuje. Poslanci také řeší, zda zmírnit pravidla pro očkování dětí.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:48 Stát se musí omluvit za výrok Miloše Zemana o neschopnosti jeho exporadce
MF Dnes
Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi. Ve středu o tom pravomocně rozhodl odvolací pražský městský soud. Prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost, ten ale z úřadu vlády v době, kdy ho Zeman vedl, odešel po dohodě.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:45 Žena dostala v práci infarkt, zachránil ji kolega vězeň z Příbrami
MF Dnes
Vězeň na svém pracovišti na Příbramsku našel na podlaze ženu bez známek života. Díky rychlé pomoci a provedené masáži srdce se mu ji podařilo zachránit. „Tento den se stal nezapomenutelným již na celý život,“ uvedl odsouzený muž jménem Ondřej.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:39 Senát bude po Kuberovi volit nového předsedu, a to 19. února
MF Dnes
Po úmrtí svého předsedy Jaroslava Kubery bude Senát volit jeho nástupce. Organizační výbor ve středu stanovil termín schůze za týden, a to 19. února od 10 hodin. Favoritem volby nového šéfa komory je místopředseda ODS a bývalý hejtman Vysočiny Miloš Vystrčil.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:35 Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Zemana o jeho exporadci
MF Dnes
Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho exporadci Šarapatkovi, potvrdil soud. Zeman v roce 2017 řekl, že ho vyhodil pro neschopnost.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:28 Francouzi mají právo se rouhat, řekl Macron v reakci na kritiku islámu
MF Dnes
Francouzi mají právo se rouhat a kritizovat náboženství. Francouzský prezident Emmanuel Macron to řekl v reakci na případ mladé dívky, která kvůli ostré kritice islámu na internetu čelí výhrůžkám smrtí. Případ šestnáctileté Mily je už několik týdnů tématem politické debaty na nejvyšší úrovni.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:26 VIDEO: Řidič objel auto a srazil chlapce na přechodu, natočily to kamery
MF Dnes
Vážné poranění nohy utrpěl chlapec, který v České Lípě přecházel víceproudovou silnici po přechodu. Zatímco od řidiče prvního auta dostal přednost, druhý vůz jedoucí ze stejného směru ho srazil. Střet zaznamenala palubní kamera v autě viníka i protijedoucího vozu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:11 Za vraždu nemohoucí manželky a tchyně soud opět zpřísnil trest na 15 let
MF Dnes
Za vraždu ochrnuté manželky a nemohoucí tchyně si čtyřiašedesátiletý Rostislav Kotala z Ostravy definitivně odpyká ve vězení 15 let. Vrchní soud mu původně loni trest udělený ostravským krajským soudem snížil na deset let a jeho čin překvalifikoval na zabití, případ mu však na základě dovolání žalobce vrátil Nejvyšší soud.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:10 RECENZE: Pád až na nula procent. Snímek Chlap na střídačku je nestydatost
MF Dnes
Třebaže kritikovu odolnost už zocelily Špindl 2, Ženská na vrcholu, Šťastný nový rok či Příliš osobní známost, paradoxně stále nemá dost obranných látek proti takové nestydatosti, jakou přináší Chlap na střídačku.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:04 Dvůr v centru Brna skrýval pancéřové pěsti a granáty, vykopali je dělníci
MF Dnes
Chvíle napětí zažili dělníci, kteří pracovali ve vnitrobloku bytového domu v brněnském centru. Při výkopových pracích totiž narazili na několik pancéřových pěstí a granátů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 5:02 Skupina okradla stát o 180 milionů. Neplatila daně za agenturní zaměstnance
MF Dnes
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) rozkryla rozsáhlou skupinu, která díky propracované síti okrádala stát na daních. Obcházení zákona se týkalo zaměstnávání agenturních pracovníků. Vlastníci agentur vytvořili skupinu společností, ve kterých vytvářeli fiktivní faktury, aby se vyhnuli platbě daně.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 4:35 Na obraně padají kvůli radarům hlavy. Končí náměstek pro vyzbrojování Říha
MF Dnes
Ve středu rezignoval na funkci náměstka ministra obrany pro vyzbrojování Filip Říha. Řízením sekce bude do ukončení výběrového řízení na obsazení postu náměstka ministra obrany Lubomíra Metnara pověřen současný ředitel odboru řízení a podpory Lubor Koudelka. Upozornil na to jako první server Lidovky.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 4:35 Makedonci schválili vstup do NATO jen pár dní před rozpuštěním parlamentu
MF Dnes
Severní Makedonie schválila přístupový protokol o svém přistoupení k NATO. Stalo se tak jen pár dní před plánovaným rozpuštěním parlamentu kvůli volbám chystaným na 12. dubna. Pro vstup do Aliance hlasovalo všech 114 přítomných poslanců. Pro plnohodnotné členství chybí balkánské zemi už jen poslední krok.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 4:30 Lesy ČR prodaly lukrativní pozemky svým právníkům. To je náhoda, tvrdí oni
MF Dnes
Lesy České republiky před deseti lety prodaly lukrativní pozemky v Kersku ve Středočeském kraji. Už tehdy je za to kritizoval Nejvyšší kontrolní úřad. Nebyl totiž důvod, aby pozemky podnik vůbec prodával. Český rozhlas zjistil, že je nyní vlastní elitní právníci, kteří pro státní lesy pracují.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 4:30 Zdroj života. Elektrické SUV Škoda Enyaq si vypůjčilo jméno z irštiny
MF Dnes
První škodovka postavená na modulární elektrifikované platformě MEB koncernu Volkswagen si vzala jméno z irského slova enya, což znamená zdroj života. Crossover, jehož podobu naznačila studie Vision iV, se má představit v druhé polovině letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 4:01 Čeští vědci upravili genom slepic Zora, aby odolaly nevyléčitelné nemoci
MF Dnes
Vědci z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd a společnosti Biopharm vytvořili geneticky upravené slepice odolné vůči viru nevyléčitelné aviární leukózy. Výzkumníci upravili genom slepic, linii pojmenovali Zora po pokusné slepici Járy Cimrmana.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 4:00 Zdroj života. Elektrické SUV Škoda Enyaq si vypůjčilo jméno z irštiny
MF Dnes
První škodovka postavená na modulární elektrifikované platformě MEB koncernu Volkswagen si vzala jméno z irského slova enya, což znamená zdroj života. Crossover, jehož podobu naznačila studie Vision iV, se má představit v druhé polovině letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 3:49 VIDEO: Dozorci v USA ignorovali nemocného vězně, prosil o záchranu života
MF Dnes
Terral Ellis Junior zemřel dva týdny poté, co byl umístěn do oklahomské věznice. Na bezpečnostním videu, které bylo nedávno zveřejněno, přitom prosí zaměstnance, aby mu pomohli. Ti jeho prosby zlehčovali a v někdy i zcela ignorovali. Ellisova rodina zaměstnance věznice zažalovala u federálního soudu, ten se bude případem nyní zabývat.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 3:35 Poslanci zrušili předkupní právo spoluvlastníků k převáděným podílům
MF Dnes
Zrušení předkupního práva spoluvlastníků k převáděným spoluvlastnickým podílům podpořili poslanci. Kývli ve středu na změnu občanského zákoníku. Vrací se tak stav, který platil před pěti lety po přijetí nového občanského zákoníku. Pro bylo 178 z přítomných 183 poslanců, nikdo nehlasoval proti. Zákon nyní ještě musí posoudit Senát a poté i prezident.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 3:18 Aktualizováno D1 u Humpolce zablokovala nehoda, kolona na Brno má 15 kilometrů
MF Dnes
Provoz na dálnici D1 z Prahy na Brno byl v noci a brzkých ranních hodinách u Humpolce omezený. Komplikace způsobila noční nehoda kamionů na 103. kilometru. Místo bylo průjezdné jedním pruhem, na místě se tvořila dlouhá kolona. O půl deváté ráno byl už provoz plynulý.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 3:07 Tlak na poslance. Když zvolí Křečka, hrozí Milion chvilek demonstracemi
MF Dnes
Poslanci volí nového ombudsmana. Pokud ze tří kandidátů vyberou bývalého poslance za ČSSD a také zástupce končící veřejné ochránkyně práv Stanislava Křečka, hrozí sdružení Milion chvilek pro demokracii, že svolá do ulic protesty. S Křečkem se utkají vládní zmocněnec u Evropského soudu pro lidská práva Vít Alexander Schorm a advokát Jan Matys.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 2:53 Slíbená oprava rozpadající se prostějovské estakády na D46 nabírá zpoždění
MF Dnes
Opravy nebezpečné dálniční estakády v Prostějově, ze které před dvěma lety začaly odpadávat kusy betonu, se odkládají. Město žádalo okamžitou nápravu, silničáři ji slíbili a most provizorně omotali sítěmi. Rekonstrukce však bude mít až rok zpoždění.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 2:03 V pražském Motole se srazil autobus s autem: jeden mrtvý, čtyři zranění
MF Dnes
V pražském Motole se ráno srazil autobus s osobním autem. Při nehodě zemřel jeden člověk, další čtyři jsou podle záchranářů zraněni. Ulice je uzavřená. Na místě zasahuje také záchranářský vrtulník.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 1:07 Vytěžené uhelné doly v Podkrušnohoří by mohli v budoucnu využívat zemědělci
MF Dnes
Jak zahladit stopy po těžbě uhlí? Testy ukázaly, že půda na rekultivacích je velmi kvalitní. Stovky hektarů půdy na těchto plochách bývalých rozlehlých uhelných lomů se do budoucna mohou stát základem pro pěstování rostlin či chov dobytka. Obojí zde před rozvojem těžby uhlí dominovalo.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 23:00 Prodej letenek do Asie padá, Thajsko a okolí ztrácí desítky procent turistů
MF Dnes
Trh s letenkami do Číny a­ okolních zemí, které hlásí vlastní případy nákazy koronavirem, se strmě propadl a špatné zprávy přibývají každý den. Zájem o letenky padá až o desítky procent. Skokový pokles naznačuje, že lidé příliš nevěří možnosti, že se situace vrátí v nejbližších měsících do normálu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 19:00 Střechy solárníkům nestačí, chtějí budovat panely i na zemi. Vláda to odmítá
MF Dnes
Česká solární energetika se pomalu odráží ode dna. Po letech paběrkování roste počet instalací, výkon nových elektráren byl loni proti roku 2018 dvojnásobný. Jenže v ­porovnání s jinými evropskými státy jsou to stále jen drobky. Solárníci tlačí na větší podporu panelů na brownfieldech. Není to třeba, brání se vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 18:01 Hlavní hygienik musí být lékař, tvrdí experti. Neodstoupím, říká Gottvaldová
MF Dnes
Novelu, podle které by hlavním hygienikem měl být lékař se specializací v oblasti hygiena, podporuje několik bývalých hlavních hygieniků i některé odborné společnosti. „Nedá se říct, že by mě to limitovalo. Protože odborníky máte a nikdy nejste odborníkem na všechno,“ reagovala hlavní hygienička Eva Gottvaldová.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 18:00 Škola, model 2030: konec biflování obrozenců, lišejníků a Husa
MF Dnes
Děti umějí zpaměti vyjmenovat většinu evropských hlavních měst, násobky tří i sedmi, jaká je nejvyšší hora Česka, Moravy i Evropy, kdo vynalezl knihtisk či obloukovou lampu. Žáci jsou před písemkou tak trochu malé chodící encyklopedie, které však po odevzdání papíru většinu informací zase rychle zapomenou.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 29. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat