Zpět MF Dnes Pátek, 17. ledna 2020
Hledat Rubriky 17. 1.

MF Dnes

Pátek, 17. ledna 2020
Close
Inzerce
17. 1. 21:49 Zemřel herec Derek Fowlds, známý jako tajemník v sérii Jistě, pane ministře
MF Dnes
Ve věku 82 let zemřel v pátek britský herec Derek Fowlds, jehož v Čechách znali diváci zejména z televizních sitcomů Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Podle serveru BBC zemřel ráno v nemocnici v jihoanglickém městě Bath na zápal plic.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,13 +0,096%
USD 23,25 -0,215%
CHF 25,09 -0,072%
17. 1. 20:59 ANO drží Válkovou nad vodou. Hamáček další boj vzdává, Zaorálek je proti
MF Dnes
Premiér Babiš respektuje, že rada pro lidská práva ve čtvrtek podpořila poslankyni Helenu Válkovou jako vládní zmocněnkyni pro lidská práva. Předseda ČSSD Jan Hamáček řekl, že už jeho strana vyčerpala možnosti. Jeho stranický kolega, ministr kultury Lubomír Zaorálek, ale věc nepovažuje za uzavřenou.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 14:55 Sladký hlas a pohyby jako žena. Imám si vzal omylem muže, hrozí mu vězení
MF Dnes
Ugandský imám Mohammed Mutumba si měl zřejmě lépe prohlédnout svou nastávající, než se rozhodl pro sňatek. Nevědomky si totiž vzal muže. Ten z něj chtěl podvodem vylákat peníze, na jeho skutečné pohlaví se však po dvou týdnech od svatby přišlo. Vězení ovšem nyní nehrozí jen jemu, ale i zdrcenému imámovi.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 14:02 Přiletěl vrtulníkem a vyhrál miliony. Na muže se v kasinu usmálo štěstí
MF Dnes
Český podnikatel ruského původu, majitel kasina a hráč Leon Tsoukernik vyhrál v rakouském Seefeldu u automatu 1,37 milionu eur (zhruba 34,5 milionu korun). Do Rakouska přiletěl vrtulníkem a stejným prostředkem, bohatší o výhru, opět odletěl zpět do České republiky, informovala v pátek agentura DPA.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 14:00 OBRAZEM: Kávovary či captcha. Kritiku za logo neschytala pouze Praha 3
MF Dnes
Rozporuplné reakce vzbudilo nové logo Prahy 3, které ve středu představila tamní radnice. Tvoří ho tři čárky vedle sebe, městskou část stálo 350 tisíc korun. Kromě vzhledu tak lidé kritizují i jeho cenu. Nejde však o jediný případ, kdy si nový vizuální styl od lidí vysloužil spíše posměšky než obdiv.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 13:58 Hierarchie podle Asada. Nad životem v Islámském státě bděl mocný úřad
MF Dnes
Opuštěné kanceláře kdysi mocného Islámského státu vydaly nové důkazy o tom, jak teroristé spravovali svůj chalífát. Podle dokumentů získaných v syrské Rakce dohlížel nad děním v organizaci mocný úřad, který rozhodoval o životě a smrti občanů. Nyní mohou doklady posloužit u soudů se zajatými islamisty. A to i těch ze Západu.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 13:37 Aktualizováno Ukrajinský prezident nepřijal demisi premiéra, chce aby pokračoval
MF Dnes
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmítl páteční rezignaci předsedy vlády Oleksije Hončaruka, která patrně souvisela se zveřejněním nahrávky s nelichotivými vyjádřeními premiéra vůči hlavě státu. Zelenskyj uvedl, že chce Hončarukovi a jeho kabinetu dát šanci pokračovat v práci, informovala agentura Interfax-Ukrajina.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 13:17 Aktualizováno Při nehodě u Bochova se zranilo sedm lidí, auto skončilo ve vodě
MF Dnes
Nehoda dvou osobních aut uzavřela odpoledne provoz na silnici I/6 u Bochova na Karlovarsku. Jedno z aut skončilo po nehodě v rybníce. Záchranáři po nehodě ošetřili sedm lehce zraněných, včetně dítěte.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 13:00 Válka gangů zaměstnává švédskou policii. Loni přibylo bombových útoků
MF Dnes
Ve Švédsku loni výrazně přibylo bombových útoků spojených s drogovou kriminalitou a válkou gangů. Celkem o 60 procent, uvedla agentura Reuters s odkazem na vládní statistiky. S vlnou násilí se země potýká už několik let. Vláda proto navyšuje rozpočet policie a zřídila zvláštní tým pro boj s násilnou zločinností.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 12:03 Odbory jdou proti zaměstnancům, myslí si hoteliéři o stravenkovém paušálu
MF Dnes
Šéf odborové centrály Josef Středula a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek přišli premiéra Babiše v pátek varovat před riziky stravenkového paušálu, který navrhuje Ministerstvo financí. Asociace hotelů a restaurací České republiky je však přesvědčena, že žádná katastrofa nehrozí a návrh může být přínosný.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 11:53 OBRAZEM: Stanice metra D budou do modra, takto vypadá vizuál prvních dvou
MF Dnes
Pražský institutu plánování a rozvoje ukázal předělaný interiér u dvou stanic plánovaného metra D. Do každé stanice převedl svou vizi jeden umělec, využili i formu animace. Každou z plánovaných stanic navrhne jiný umělec, ale všemi se bude prolínat jako jednotící prvek modrá barva.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 11:03 Místo Babiše Monika. Vojákům na Vítkově přála k medailím manželka premiéra
MF Dnes
Šest desítek českých vojáků si v pátek převzalo ocenění na pražském Vítkově za službu v zahraničních misích. Vojáci se vrátili z operací v Afghánistánu, Kongu a Golanských výšin. Během slavnostního ceremoniálu proběhlo předání peněz, které na misích vojáci vybrali na výcvik asistenčního psa pro malého chlapce.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 11:01 Nezachránila při požáru portréty vládců KLDR, ale své děti. Hrozí jí vězení
MF Dnes
Matka, která se vrhla do hořícího domu, aby zachránila své děti, by byla ve většině zemí prohlášena za hrdinku. V Severní Koreji jí však hrozí vězení. Do plamenů se totiž měla vrhnout především pro portréty rodinného klanu Kimů, který je už po desítky let v čele místního totalitního režimu.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 10:37 Greta musí mít radost. Němci zvolili paslovem roku výraz Klimahysterie
MF Dnes
Němečtí jazykovědci vybrali z více než šesti stovek návrhů takzvaným paslovem roku 2019 výraz Klimahysterie, v češtině klimatická hysterie. Podle vědců z Darmstadtu se slovo hojně používá k hanobení snahy o ochranu klimatu a důležité debaty o tématu.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 10:29 Soukup je převlečený „sluníčkář“, který by nevolil Zemana, soudí Novotný
MF Dnes
Starosta pražské čtvrti Řeporyje Pavel Novotný komentoval na Twitteru roztržku mezi Milošem Zemanem a Jaromírem Soukup, která skončila ukončením vysílání jeho pravidelného pořadu Týden s prezidentem. Novotného to nijak nepřekvapuje, protože Soukup je ve skutečnosti "převlečený sluníčkář".
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 10:24 Trpký Medveděvův pád. Léta věrně sloužil Putinovi, skončil bez varování
MF Dnes
Nejnepopulárnější ruský politik posledních let. Ale také muž, který od 90. let vždy věrně stál po boku Vladimira Putina. To je Dmitrij Medveděv, který tento týden překvapivě skončil ve funkci premiéra. Podle všeho to znamená i konec jeho politické kariéry.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 10:20 Kampaně prezidentských kandidátů jdou pod rentgen. Zemana potrestat nelze
MF Dnes
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí prošetřuje kampaně kandidátu z prezidentských voleb z roku 2018. Kontrola začala nebo začne u šesti z nich. Jde o prezidenta Miloše Zemana, senátory Jiřího Drahoše, Pavla Fischera a Marka Hilšera, bývalého premiéra Mirka Topolánka a textaře Michala Horáčka. Pokud některý z kandidátů spáchal přestupek, hrozí mu pokuta až půl milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 10:01 Autobusy v kraji budou mít wi-fi i klimatizaci, smlouvy jsou podepsané
MF Dnes
Největší zakázku ve své historii uzavřel Královéhradecký kraj. Podepsal smlouvy za 7,7 miliardy korun na zajištění veřejné autobusové dopravy v regionu v letech 2021 až 2031. Linkové spoje bude obsluhovat 248 autobusů. Všechny budou mít klimatizaci a připojení k internetu přes wi-fi.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 9:41 OBRAZEM: Na Vysočině bývávaly zimy, že do závějí zapadaly vlaky
MF Dnes
„To za našich mladých let bývávaly zimy,“ slýcháme často od pamětníků. Zatímco minulá zima byla na sníh bohatá, ta letošní je zatím velice chudá. Jak v minulosti Vysočinu svíral mráz a sníh, se můžete podívat na archivních snímcích. Ovšem teplejší a na sníh chudé zimy nejsou ničím novým. Třeba tradiční Zlatou lyži museli organizátoři kvůli nedostatku sněhu poprvé rušit už v roce 1936, pouhé dva roky po jejím vzniku.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 9:36 Trikolóra opět chrlí průzkumy pochybných agentur. Ty renomované jí nepřejí
MF Dnes
Trikolóra se na sociálních sítí tento týden chlubila průzkumy voličských preferencí, kde podpora hnutí Václava Klause mladšího přesahuje i sedm procent. Jedná se však o průzkumy agentur, ke kterým má odborná veřejnost často výhrady a bývají označovány jako neseriozní. Klaus také osobně zaútočil na organizaci STEM.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 9:34 Číňanů je 1,4 miliardy, přestože byla v zemi nejnižší porodnost v historii
MF Dnes
Počet obyvatel Číny překročil koncem loňského roku 1,4 miliardy. Stalo se tak i přesto, že porodnost v Číně klesla loni na nejnižší úroveň od založení Čínské lidové republiky v roce 1949, informoval v pátek zpravodajský server BBC News s odvoláním na čínský statistický úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 9:26 Mohli jsme zakázku zadal přímo, brání se fond. Chce zveřejnit více detailů
MF Dnes
Státní fond dopravní infrastruktury čelí kvůli smlouvě s dodavatelem elektronických dálničních známek, společností Asseco Central Europe, kritice. Vybral totiž firmu, která si za systém účtuje 401 milionů korun. Fond v pátek obhajoval částku i začerněné informace ve smlouvě.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 9:25 Jurečka by rád na Hrad Pitharta, Zdechovský striktně odmítl pakt s Babišem
MF Dnes
Kandidáti na předsedu KDU-ČSL Marian Jurečka, Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský se utkali ve veřejné debatě. Jurečka řekl, že by lidovci měli postavit do boje o Hrad vlastního kandidáta a jmenoval expremiéra a později předsedu Senátu Petra Pitharta. Jako jediný z trojice kandidátů na šéfa strany také nevyloučil povolební spolupráci s Andrejem Babišem.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 8:47 Kontroly burčáku loni dopadly nejhůř za čtyři roky, neprošlo deset výrobků
MF Dnes
Konzumace burčáku se stává čím dál víc rizikovou záležitostí. Loni vzrostl počet prohřešků při jeho prodeji i závažnost prohřešků. Z šedesáti odebraných vzorků jich nevyhovělo deset, to je nejvíce za poslední čtyři roky. Uvedl to v pátek v tiskové zprávě mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 8:38 Úřednice nechala na stole půl milionu a šla na oběd, peníze někdo vzal
MF Dnes
Půl milionu korun vzal neznámý zloděj z městského úřadu v České Lípě. Peníze tu zapomněla úřednice, když šla o polední pauze na oběd. Krádeží se zabývá policie.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 8:19 Lyžařské podmínky jsou slušné. Střediska lákají i na příznivou předpověď
MF Dnes
Na českých horách mohou návštěvníci využívat v polovině ledna přes devadesát procent lyžařských středisek. Lyžuje se především na hlavních sjezdových tratích. Díky příznivé předpovědi meteorologů by se ve druhé polovině mohla otevřít i další sjezdové tratě.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 8:16 V případu zastřeleného místostarosty policie nepochybila, uzavřela inspekce
MF Dnes
Během domovní prohlídky v Dražůvkách na Hodonínsku, kde na jaře místní muž zastřelil místostarostu doprovázejícího policejní hlídku, policie nepochybila. K takovému závěru dospěla Generální inspekce bezpečnostních sborů, která policejní postup pověřovala. Samotnou vraždu místostarosty policie odložila.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 8:10 Aktualizováno Pořezaný muž se v plzeňské nemocnici zamkl v ordinaci i s personálem
MF Dnes
Dramatické okamžiky se dopoledne odehrály ve Fakultní nemocnici v Plzni na Borech. Pořezaný pacient se tam zamkl v ordinaci i s personálem a odmítal odemknout s tím, že ho někdo pronásleduje.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 7:11 Janoušek vysával zdravotní pojišťovnu. Policie navrhla lobbistu obžalovat
MF Dnes
Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi kvůli neoprávněným úhradám od zdravotních pojišťoven pro firmu Chambon, uvedla Česká televize. Dozorující státní zástupce Alexandr Dadam v pátek řekl, že návrh na podání obžaloby v kauze Chambon už obdržel. Jména obviněných ale nesdělil.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 7:09 Babiš chce zrušit zakázku na e-shop za 401 milionů. Kremlík šel na kobereček
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš je rozzlobený na ministra dopravy za ANO Vladimíra Kremlíka kvůli zakázce na vytvoření systému pro prodej elektronických dálničních známek za 401 milionů korun. „Od počátku je to špatně. Mně se to hrubě nelíbí. Myslím, že to bylo tak zorganizované a vypsané, že by to mělo být zrušeno,“ prohlásil Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 7:05 Aktualizováno Soud poslal do vazby muže, který za jízdy střílel po autech
MF Dnes
Příbramský soud poslal do vazby pětatřicetiletého řidiče z Prahy, kterého policie obvinila z pokusu o vraždu a obecného ohrožení. Muž za jízdy střílel na cisternu s pohonnými hmotami i po osobním autě.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 7:04 Babiš už za dva roky nemusí být premiérem, je přesvědčen Vondra z ODS
MF Dnes
Europoslanec Alexandr Vondra bude na víkendovém kongresu ODS usilovat o pozici místopředsedy strany. V pátečním Rozstřelu uvedl, že s kandidaturou váhal a jeho ambice nejsou nejvyšší. Zcela opačně hodnotil ambice celé strany. K úspěchu ve volbách musíme dokázat lidi strhnout, řekl.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 6:32 Kajte se, nebo zemřete. Sekta umučila při rituálu v Panamě šest dětí
MF Dnes
Příslušníci panamské domorodé komunity zabili při rituálním náboženském obřadu sedm lidí, z toho šest dětí a jednu těhotnou ženu. Místní úřady ve čtvrtek osvobodily dalších čtrnáct lidí, kteří v sektě čelili týrání, bití klacky nebo svazování, aby se káli za své údajné hříchy. Případ se odehrál v indiánské rezervaci Comarca Ngőbe Buglé.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 6:04 Spolupracoval s Piráty. Policie kriminalistu po půl roce šetření propustila
MF Dnes
Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) propustila ze služby policistu za to, že vykonával činnost ve prospěch politické strany. Kriminalista Jan Šmíd podle dřívějších informací médií pomáhal opozičním Pirátům s legislativou.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 6:00 KOMENTÁŘ: Zeman se zbavil Soukupa. Uvolnil si tím cestu k novému odkazu
MF Dnes
Rozdělení cest prezidenta Miloše Zemana a moderátora Jaromíra Soukupa Hradu neublíží. Ba naopak, hlava státu se zbavila „mediálního kašpara“ a otevřela si dveře k zanechání nového odkazu, píše ve svém komentáři moderátor iDNES.tv Vladimír Vokál. Prezidentovy výroky z poslední doby naznačily, že by se ještě mohl ukázat „trochu jiný“ Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 5:40 Kočka visela z podvozku auta tři kilometry, vyprostili ji až hasiči
MF Dnes
Jízdu s kočkou v podvozku nevědomky absolvovala mladá žena v Hlinsku. Zjistila to, až když zaparkovala a zpod auta uslyšela zoufalé mňoukání. Když se pod vůz podívala, uviděla zaklíněné zvíře, které se nemohlo dostat ven.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 5:24 Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka, varují meteorologové
MF Dnes
V sobotu v noci a dopoledne očekávají meteorologové mrznoucí déšť nebo déšť se sněhem, který bude vytvářet nebezpečnou ledovku. Nejpravděpodobnější je její výskyt v Ústeckém, Středočeském a Jihočeském kraji.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 5:14 Češi se učí splácet dluhy včas. Opozdilců a úvěrů po splatnosti je méně
MF Dnes
Schopnost Čechů splácet závazky se loni zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti 6,4 procenta dospělých, zatímco na konci roku 2018 to bylo 7,14 procenta. ČTK o tom v pátek informovalo sdružení Solus, které svým členům umožňuje přístup k informacím o lidech s potížemi se splácením závazků.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 5:01 Aktualizováno Odboroví předáci varovali Babiše, k čemu může vést stravenkový paušál
MF Dnes
Na rizika stravenkového paušálu přišli premiéra Andreje Babiše upozornit šéf odborové centrály ČMKOS Josef Středula a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. „Máme bohužel dost závažné informace a to, že někteří podnikatelé nemají zájem přidat zaměstnancům prostřednictvím stravenkového paušálu, ale jim ubrat,“ prohlásil Středula.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 4:47 Kremlík jde kvůli e-shopu s dálničními známkami na kobereček k Babišovi
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš je rozzlobený na svého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka kvůli zakázce na vytvoření systému pro prodej elektronických dálničních známek za 401 milionů korun. Ještě v pátek k němu má přijít Kremlík na Úřad vlády na kobereček.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 4:34 Soud rozhoduje o vazbě pro muže, který za jízdy střílel po autech
MF Dnes
Příbramský soud v pátek rozhoduje o uvalení vazby na pětatřicetiletého řidiče z Prahy, kterého policie obvinila z pokusu o vraždu a obecného ohrožení. Muž za jízdy střílel na cisternu s pohonnými hmotami i po osobním autě.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 4:27 Na Tachovsku unikly z poškozené nádrže stovky litrů kyseliny dusičné
MF Dnes
V areálu bývalé mlékárny ve Stříbře na Tachovsku uniklo v pátek ráno z poškozené nádrže asi 600 litrů kyseliny dusičné. Hasiči ji setřeli do záchytné jímky a částečně neutralizovali pomocí sody.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 4:16 Nová nákaza se šíří za hranice Číny. Pacienty léčí i v Japonsku a Thajsku
MF Dnes
Nová forma koronaviru, který v Číně vyvolal epidemii, už se rozšířila i do dalších zemí. V Japonsku jde o muže, který se nedávno vrátil z Číny. V Thajsku pak léčí dvě Číňanky. Potenciálně smrtící virus se začal šířit na rybím trhu v čínském městě Wu-chan v prosinci, nakazily se jím čtyři desítky lidí a dva z nich zemřeli.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 3:30 Desítky hasičů se marně snaží dostat pod kontrolu požár haly na Brněnsku
MF Dnes
Zhruba osmdesát hasičů se snaží v Holasicích na Brněnsku zvládnout požár haly, kde byla lakovna a dřevovýroba. Požár se jim zatím nedaří dostat pod kontrolu, vyhlásili již třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 3:19 Pivo na rok poctivý majitel večerky odmítl, prodá ho a peníze dá dětem
MF Dnes
Majitel pardubické večerky, který před Vánocemi našel ve svém obchodě obálku s výplatou, dostal od humpoleckého pivovaru odměnu za fér jednání - pivo na rok zdarma. Pětatřicetiletý muž si ho ale nechce nechat, stejně jako odmítl nálezné. Pivo prodá a výtěžek věnuje dětskému centru.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 3:05 Jurečka, Bartošek a Zdechovský se veřejně utkají před volbou šéfa KDU-ČSL
MF Dnes
Exministr zemědělství Marian Jurečka, šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský se utkají v předvolební debatě tří kandidátů na post nového šéfa lidovců. Debata se koná v pátek od 14 hodin v Obecním domě a bude přenášena živě. Na stranických webových stránkách, ale i na portálu iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 3:04 Babiš a Metnar řekli šéfovi KSČM, že čeští vojáci jsou v Iráku legitimně
MF Dnes
Kvůli českým vojákům v Iráku se za premiérem a šéfem ANO Andrejem Babišem vypravili šéf KSČM Vojtěch Filip a předseda komunistických poslanců Pavel Kováčik. „Naši vojáci jsou tam na základě rozhodnutí a schválení iráckou vládou. My zatím jsme tam naprosto legitimně,“ řekl ministr obrany Lubomír Metnar, který se jednání u premiéra také účastnil.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 3:01 Majitel Koh-i-nooru Bříza plánuje v Budějovicích místo obchodů novou čtvrť
MF Dnes
Majitel tužkárny Koh-i-noor Vlastislav Bříza plánuje po roce 2027 proměnit rozlehlé pozemky u Mánesovy ulice v Českých Budějovicích. Třiasedmdesátiletý podnikatel by na atraktivní ploše poblíž centra rád vybudoval novou čtvrť. Ustoupit jí mají dva obchody.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 1:47 Filip jedná s Babišem o požadavku komunistů stáhnout vojáky z Iráku
MF Dnes
Za premiérem Andrejem Babišem se v pátek ráno na Úřad vlády vypravil šéf KSČM Vojtěch Filip. Komunisté totiž nesouhlasí s dalším působením českých vojáků v Iráku. „Česká republika měla respektovat usnesení Parlamentu Iráku a stáhnout své vojáky z mise zpět do vlasti,“ shodlo se minulý týden kolegium KSČM. A Filip požádal Babiše o schůzku.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 1:33 V mlékárně na Tachovsku unikly z nádrže stovky litrů kyseliny dusičné
MF Dnes
V mlékárně ve Stříbře na Tachovsku uniklo z poškozené nádrže asi 600 litrů kyseliny dusičné. Na místě zasahují hasiči. Areál firmy je uzavřen.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 1:29 Polský řidič měl rekordně stočený tachometr, ujel o milion kilometrů víc
MF Dnes
Za rekord svého druhu označili polští policisté výsledek silniční kontroly v Krakově, při níž řidiči dodávky zkontrolovali i stav tachometru. Na něm bylo o milion kilometrů méně, než mělo toto vozidlo podle centrální databáze při technické kontrole loni v prosinci.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 0:46 Ruský letoun přistál v Moskvě na rozestavěné dráze, nejspíš kvůli počasí
MF Dnes
Rozruch na moskevském letišti Domodědovo ve čtvrtek způsobilo ruské letadlo Suchoj Superjet SSJ-100. Dosedlo totiž na dosud nedokončenou vzletovou a přistávací dráhu. Neobvyklé přistání si podle ujištění letiště nevyžádalo žádné zraněné ani oběti, i tak upoutalo pozornost médií.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 0:46 Hladina Nových Mlýnů stoupne. Ptáky ochrání vlnolamy, kostel pytle s pískem
MF Dnes
Kvůli suchu se bude uměle zvyšovat hladina novomlýnských nádrží. Aby voda neohrozila chráněné ptáky, je nutné zvednout most nebo postavit valy z kamení. Kvůli náročným pracím vznikne provizorní přístav.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 0:20 Při íránském útoku bylo zraněno jedenáct našich vojáků, přiznali Američané
MF Dnes
Američané přiznali, že při íránském raketovém útoku z minulého týdne na základny v Iráku bylo zraněné jedenáct jejich vojáků. Dosud tvrdili, že útok se obešel bez zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 1. 0:09 Opravu silnice na Ještěd před deseti lety zfušovali, teď se dělníci vrátí
MF Dnes
Důležitou silnici z Liberce na Ještěd opravovali za miliony korun teprve před deseti lety. Teď ji čeká další velká rekonstrukce. Povrch se totiž láme. Řidiči budou muset počítat s dopravními omezeními.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 23:00 Šéf komunistů Filip jde za Babišem s požadavkem stáhnout vojáky z Iráku
MF Dnes
Za premiérem Andrejem Babišem se v pátek brzy ráno na Úřad vlády vypraví šéf KSČM Vojtěch Filip. Komunisté totiž nesouhlasí s dalším působením českých vojáků v Iráku. „Česká republika měla respektovat usnesení Parlamentu Iráku a stáhnout své vojáky z mise zpět do vlasti,“ shodlo se minulý týden kolegium KSČM. A Filip požádal Babiše o schůzku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 18:00 Střelec na auta už má jméno. Měl zbrojní průkaz a hrozí mu doživotí
MF Dnes
Michal V. dohnal ve středu ráno na silnici ze středních Čech směrem na jih cisternu s benzinem a naftou. Vytáhl pistoli a začal do ní střílet. Kulka naštěstí prolétla jen vrchním plechem cisterny a nevyhodila auto do povětří. Chvíli předtím – o pár kilometrů blíž Praze – Michal V. prostřílel černou Škodu Kodiaq, ve které cestovali dva muži z východních Čech.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 18:00 Mobily způsobují nádory, rozhodl italský soud
MF Dnes
Italský technik Roberto Romeo trávil s mobilním telefonem u ucha čtyři hodiny denně. Dlouho, nějakých patnáct let. Když mu lékaři zjistili u ucha nezhoubný nádor na periferních nervech, už dávno v něm klíčilo podezření. Znepokojivé náznaky nemohl přehlížet.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 18:00 Drahé bydlení vyhání mladé rodiny za hranice měst a k prarodičům
MF Dnes
Neustále rostoucí ceny nemovitostí nutí Čechy slevit z nároků na bydlení. Stále víc lidí situaci řeší dojížděním do měst z „levnějších“ lokalit v jejich okolí nebo volbou menšího bytu či domu. Další možností je pak odkládání stěhování na dobu, až ceny klesnou. Kvůli tomu by se v blízké budoucnosti mohl vrátit i trend vícegeneračních domácností.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 18:00 Moderní tank klidně hacknete na dálku, říká šéf kybernetických sil
MF Dnes
Zbraňové systémy jsou sice stále více digitalizované a přesnější, ale kvůli tomu také zranitelnější, říká Miroslav Feix, který šéfuje kybernetickým silám.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 18:00 Konec nočních můr. Američtí důchodci začínají ve Vietnamu druhý život
MF Dnes
Po skončení vietnamské války v roce 1975 se na někdejší divoká bojiště vracelo nespočet amerických veteránů. Přijížděli vesměs na pár dnů, často z nostalgie, hledali odpuštění a smíření. Teď mají jiné důvody, řekněme „přízemnější“.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 18:00 Stres a zkoušky v KFC. Studentům VŠE dochází trpělivost s anonymem
MF Dnes
Alarm, hlášení a všichni ven. Na Vysoké škole ekonomické v Praze jde o častý doplněk zkoušek a státnic. Anonym se škole za poslední dva roky ohlásil hned dvanáctkrát. Přestože vedení opakovaně podává trestní oznámení na neznámého pachatele, policie v těchto případech podle školy zatím nikoho nedopadla.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 18:00 Svět se topí v dluzích. Nejvíce si půjčují Evropané a Američané
MF Dnes
Roční výše dluhů dosáhla ještě před koncem minulého roku rekordních hodnot v poměru dlužné částky oproti HDP dané země. Podle Mezinárodního finančního institutu (MFI) se celosvětová výše dluhu, do něhož jsou zahrnuty hypotéky, půjčky vlády a firem, od ledna do září vyšplhala z devíti bilionů na 253 biliony dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 29. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat