Zpět MF Dnes Úterý, 14. ledna 2020
Hledat Rubriky 14. 1.

MF Dnes

Úterý, 14. ledna 2020
Close
Inzerce
14. 1. 2020, 22:17 Praha 1 má nového starostu, odvolaného Čižinského nahradil Hejma
MF Dnes
Radnice Prahy 1 zažila politický otřes. Zástupci tří opozičních stran ODS, ANO a TOP 09 podepsali s klubem My, co tady žijeme koaliční dohodu a společně na úterním mimořádném zastupitelstvu odvolali celé vedení včetně starosty Pavla Čižinského. V následné volbě nové rady zvolili za starostu Petra Hejmu (STAN).
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,13 -0,138%
USD 21,59 +0,116%
CHF 24,24 -0,223%
14. 1. 2020, 21:53 Výtržník Novotný? Advokát Vyvadil podal za vystoupení v TV trestní oznámení
MF Dnes
Advokát Jiří Vyvadil podal trestní oznámení na Pavla Novotného. Starosta pražských Řeporyjí se podle něj opakovaně dopustil výtržnictví, když v rozhovorech s ruskými médii obhajoval stavbu pomníku vlasovcům, vyhrožoval oběšením ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova nebo když označil maršála Ivana Koněva za sprostého vraha.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 15:36 Zálohované výživné nepřekročí 3000 korun, vyplácet se bude dva roky
MF Dnes
Zálohované výživné bude stát vyplácet nanejvýš dva roky, a to rodičům, jimž partner neposlal celé soudem stanovené výživné po čtyři měsíce. Podmínkou bude také podané trestní oznámení na neplacení výživného a návrh na exekuci. Stát by měl vyplácet celou částku přiznanou soudem, maximálně však dostane rodič, kterému partner dluží, 3000 korun měsíčně. Shodla se na tom vládní koalice.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 15:25 Chemičkou v Katalánsku otřásl výbuch. Jeden mrtvý a šest zraněných
MF Dnes
Výbuch a následný požár v areálu chemické továrny u města Tarragona ve Španělsku si v úterý večer vyžádal jeden lidský život. Šest dalších lidí se podle informací katalánského rozhlasu RAC1 zranilo. Na místě neštěstí, které se stalo v obci La Canonja v regionu Katalánsko, zasahují dvě desítky hasičských sborů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 14:52 Průzkum: Do Sněmovny by prošly všechny současné strany. Trikolóra pohořela
MF Dnes
Do Poslanecké sněmovny by se v prosinci dostaly všechny strany, které v ní v současné době zasedají. Ukázal to průzkum agentury STEM. Volby by vyhrálo hnutí ANO s 33,6 procenta hlasů, následují Piráti a ODS shodně s 12,3 procenta. Trikolóra, která se v některých dřívějších průzkumech blížila pěti procentům, by získala jen půl procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 14:48 VIDEO: Ruský vlak hodinu brzdil velbloud, který odmítl opustit kolejiště
MF Dnes
Vlak v jižním Rusku nabral hodinové zpoždění poté, co mu do cesty vstoupil velbloud. Před houkající lokomotivou sice utíkal, opustit kolejiště ale odmítl. Případů, kdy divoká či domácí zvířata vběhnou do kolejiště, v poslední době podle místní železniční společnosti značně přibývá.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 14:19 Praha 1 má novou koalici, zastupitelé odvolali starostu Čižinského
MF Dnes
Radnice Prahy 1 zažila politický otřes. Zástupci tří opozičních stran ODS, ANO a TOP 09 podepsali s klubem My, co tady žijeme koaliční dohodu a společně na mimořádném zastupitelstvu odvolali celé vedení včetně starosty Pavla Čižinského. Nyní se bude volit nová rada, na starostu je navržen dosavadní první místostarosta Petr Hejma (STAN).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 14:19 Chceme dialog o veřejném zdraví, říká šéf komunikace tabáčnické firmy
MF Dnes
Tabákové firmy pochopily, že klasické cigarety už tolik netáhnou. Regulace státu ale i postoje ve společnosti je pomalu vytlačují z veřejného prostoru. Obchodníci s nikotinem proto nyní sázejí na alternativy, které méně obtěžují okolí a jsou i šetrnější ke zdraví svých uživatelů. „Stojíme o diskuzi. Věříme tomu, že můžeme být součástí řešení,“ říká Petr Šebek, ředitel komunikace Philip Morris ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 14:04 Zeman poobědval s předsedy Parlamentu. Dostal palírnu, Kuberu praštil holí
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman v úterý na Pražském hradě poobědval s předsedy obou komor českého parlamentu. Šéf Sněmovny Radek Vondráček prezidenta obdaroval přenosnou palírnou, předseda Senátu Jaroslav Kubera pak Zemanovi předal nůž na dopisy. Před novináři následně řekl, že ho prezident na konci návštěvy praštil holí po hlavě.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 13:48 Vedle papírových stravenek bude existovat nezdaněný benefit v penězích
MF Dnes
Firmy budou moci kromě papírových stravenek, za které si lidé kupují obědy, či závodního stravování dávat zaměstnancům nezdaněný pevný benefit vyplácený v penězích. Podle ministryně financí Aleny Schillerové se na tom shodly strany vládní koalice. „Z toho mám velkou radost,“ řekla Schillerová v průběhu koaličního jednání špiček ANO a ČSSD.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 13:37 Vedle stravenek bude existovat i benefit v penězích, shodla se koalice
MF Dnes
Firmy budou moci kromě papírových stravenek, za které si lidé kupují obědy, zaměstnancům dávat pevný benefit vyplácený v penězích. Podle ministryně financí za ANO Aleny Schillerové se na tom shodly strany vládní koalice. Schillerová to řekla v průběhu koaličního jednání. Naopak ANO a ČSSD odložily jednání o zrušení superhrubé mzdy. Budou to řešit s přípravou rozpočtu na příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 13:18 Kromě stravenek budou moci firmy vyplácet benefit v penězích, shodla se vláda
MF Dnes
Firmy budou moci kromě papírových stravenek, za které si lidé kupují obědy, zaměstnancům dávat pevný benefit vyplácený v penězích. Podle ministryně financí za ANO Aleny Schillerové se na tom shodly strany vládní koalice. Schillerová to řekla v průběhu koaličního jednání. Naopak ANO a ČSSD odložily jednání o zrušení superhrubé mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 13:12 Češka chtěla kvůli majetku zabít manžela, půjde na osm let za mříže
MF Dnes
Osm let vězení v úterý slovenský nejvyšší soud uložil české podnikatelce Evě Zámečníkové za přípravu vraždy jejího slovenského manžela v roce 2014. Proti verdiktu se nelze odvolat. K vraždě nakonec nedošlo, neboť korunní svědek se obrátil na policii, která smrt zinscenovala.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 12:57 Aktualizováno Nemáme informace o nemocných, kritizuje část zaměstnavatelů e-neschopenky
MF Dnes
Řada zaměstnavatelů hlásí v prvních dnech po spuštění e-neschopenek problémy. Vyplývá to z bleskového šetření Hospodářské komory. Zaměstnavatelé si stěžují na špatný přístup k portálu České správy sociálního zabezpečení, nebo že nedostávají upozornění o nemoci zaměstnanců. Podle ministerstva práce jsou služby plně funkční.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 12:46 Návštěva Tchaj-wanu není protičínská, zájmy Česka neohrozím, tvrdí Kubera
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman nadále tvrdí, že chystaná cesta předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Tchaj-wan není v ekonomickém zájmu Česka. Podle šéfa horní komory se však nebude jednat o protičínskou cestu a zájmy země neohrozí. Kubera to uvedl po obědě se Zemanem a předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem na Pražském hradě.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 12:30 Tesla je nejcennější americká automobilka v historii, předstihla i Ford
MF Dnes
Tesla patří k miláčkům Wall Streetu. Cena jejich akcií stoupla od loňského června o 160 procent a v pondělí poprvé pokořila hranici 500 dolarů za kus. Tržní hodnota společnosti je nyní téměř 100 miliard dolarů. Výrobce elektrických automobilů tak překonal i rekord společnosti Ford a stal se nejhodnotnější americkou automobilkou v historii.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 12:06 Schillerová navrhla konec superhrubé mzdy. Chybělo by 25 miliard, říká ČSSD
MF Dnes
Návrh na zrušení superhrubé mzdy přinesla na jednání vládní koalice ministryně financí za ANO Alena Schillerová. Ale partnery z ČSSD zatím přesvědčit nedokázala. Zrušenou superhrubou mzdu chce nahradit daní z příjmu 19 procent ze mzdy hrubé. Výhrady má šéf ČSSD Jan Hamáček. Pomohl si názvem známého amerického filmu Mission Impossible s Tomem Cruisem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 11:59 Lyže i rozhledna lákají až moc, v sedle Šerlichu auta parkují v zákazu
MF Dnes
Anarchie v parkování aut v horském sedle na Šerlichu v Orlických horách je snad ještě horší než v minulosti. Nepomohly pokuty od policie, prosby silničářů a horské služby ani posílená linka skibusu. Ukázalo se to znovu s prvním sněhem. Obec Deštné vidí jako řešení větší parkoviště, kraj pochybuje.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 11:56 Praha obětovala Šanghaj za vztah s Tchaj-pejí. Ta však drží i s Šanghají
MF Dnes
Zatímco pražského primátora Zdeňka Hřiba popisují česká i světová média jako zarputilého kritika Číny, jeho tchajwanský protějšek Kche Wen-Če je považován za politika, který je vůči Pekingu poměrně vstřícný. Čen s Hřibem podepsal partnerkou smlouvu, která vyvolala hněv Číny.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 11:52 Aktualizováno Schillerová navrhla zrušení superhrubé mzdy. Mission Impossible, řekl Hamáček
MF Dnes
Návrhy daňových změn přinesla na jednání koalice ministryně financí za ANO Alena Schillerová. Jde o zrušení superhrubé mzdy a její nahrazení daní z příjmu 19 procent ze mzdy hrubé. Výhrady má šéf ČSSD Jan Hamáček. Pomohl si názvem známého amerického filmu Mission Impossible s Tomem Cruisem. Koalice řeší i zavedení stravenkového paušálu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 11:49 Aktualizováno Zeman stáhl nominaci Válkové a na ombudsmana navrhl Křečka. Už potřetí
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman na funkci veřejného ochránce práv navrhne bývalého zástupce ombudsmanky a někdejšího poslance ČSSD Stanislava Křečka. Uvedl to v úterý předseda Senátu Jaroslav Kubera po společném novoročním obědě se Zemanem a předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 10:54 EU rozdá uhelným regionům desítky miliard eur. Mají usnadnit zelené reformy
MF Dnes
Evropská komise chce na pomoc regionům závislých na uhlí a dalších fosilních zdrojích získat v příštích sedmi letech investice ve výši nejméně 100 miliard eur (2,5 bilionu korun). V úterý to oznámil výkonný místopředseda Komise Frans Timmermans. Konkrétní oblasti by podle něj měly vybrat členské státy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 10:14 Zásah hasiče se zahradní hadicí nestačil, popálený muž zemřel v nemocnici
MF Dnes
Pohotový zásah dobrovolného hasiče, který koncem roku s pomocí zahradní hadice zachraňoval muže zaklíněného v hořící chatce v Chocni, bohužel šťastný konec nepřinesl. Z nemocnice přišla zpráva, že zraněný popáleninám podlehl.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 10:12 Praha 1 má novou koalici, zastupitelé jednají o odvolání starosty Čižinského
MF Dnes
Radnice Prahy 1 zažívá politický otřes. Zástupci tří opozičních stran ODS, ANO a TOP 09 se dohodli s klubem My, co tady žijeme, který současnou koalici opustil před Vánocemi. Společně podepsali koaliční dohodu a chtějí odvolat celé vedení včetně starosty Pavla Čižinského na mimořádném zastupitelstvu, které začalo v 16 hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:50 Zeman oznámil Vondráčkovi, že stahuje nominaci Válkové na ombudsmanku
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman oznámil předsedovi Sněmovny Radkovi Vondráčkovi, že stahuje nominaci poslankyně ANO a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Heleny Válkové na funkci ombudsmanky. Sdělil mu to při příležitosti tradičního novoročního oběda, na kterém byl i předseda Senátu Jaroslav Kubera.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:47 Plácnutí bez rozmyslu, hodnotí svědkyně nenávistný komentář o běžencích
MF Dnes
Výslechem svědků pokračovalo v Plzni u okresního soudu projednávání případu nenávistného komentáře, který se objevil pod zprávou o běžencích zadržených na dálnici D5. Šestadvacetileté ženě hrozí až tři roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:46 „Chvilkaři“ chtějí omluvu Filipa. Naznačil, že jsou odpovědní za kyberútok
MF Dnes
Milion chvilek poslal předžalobní výzvu šéfovi KSČM Vojtěchu Filipovi. Předseda komunistů naznačil, že by spolek mohl nést odpovědnost za kyberútok na nemocnici v Benešově. Její počítačový systém, jak zjistil odborníci, přitom postihl ruský virus.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:32 Benešovskou nemocnici napadl ruský vir Ryuk, cílený útok to však nebyl
MF Dnes
Data v benešovské nemocnici napadl v prosinci ruský vir Ryuk. „Nešlo o cílený útok na jeden subjekt,“ řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policie útok počítačovým virem vyšetřuje pro neoprávněný přístup k počítači a nosiči informací.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:27 Filip čelí předžalobní výzvě. Naznačil odpovědnost „chvilkařů“ za kyberútok
MF Dnes
Milion chvilek poslal předžalobní výzvu šéfovi KSČM Vojtěchu Filipovi. Předseda komunistů naznačil, že by spolek mohl nést odpovědnost za kyberútok na nemocnici v Benešově. Její počítačový systém, jak zjistil odborníci, přitom postihl ruský virus.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:05 Soud zprostil bývalého místostarostu Rumburku obžaloby z útisku strážníků
MF Dnes
Bývalého místostarostu Rumburku Darka Švába obžalovaného z útisku a vydírání strážníků zprostil okresní soud v Děčíně všech obvinění. Někdejšímu členovi ČSSD hrozilo až osm let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:01 Značku Budweiser neopouštíme. Máme i jiné výrobky, říká ředitel pivovaru
MF Dnes
Vedení Budějovického Budvaru odmítlo tvrzení, že by na českém trhu ustupovalo od užívání značky Budweiser. O změnách v designu a propagaci pivovaru napsal web Info.cz, podle něhož mají být poslední kroky pivovaru záměrným utlumením značky a možnou přípravou na privatizaci.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 8:50 Z šéfa náměstkem. Vnitro náhle změnilo správce svého obrovského majetku
MF Dnes
Ministr vnitra Jan Hamáček v prosinci odvolal ředitele příspěvkové organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra Romana Švejdu, napsal v úterý Deník N. Na stránkách organizace je nyní uveden jako pověřený šéf Robin Sadowy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 8:46 Aktualizováno Kritici starosty Prahy 1 Čižinského se spojili, podepsali koaliční smlouvu
MF Dnes
Radnice první městské části zažívá politický otřes. Zástupci tří opozičních stran ODS, ANO a TOP 09 se dohodli s klubem My, co tady žijeme, který současnou koalici opustil před Vánocemi. Společně podepsali koaliční dohodu a ještě plánují odvolat celé vedení včetně starosty Pavla Čižinského na dnešním mimořádném zastupitelstvu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 8:13 Zeman se chtěl od Číny učit. Teď říká, že jí uškodí absence opozice
MF Dnes
Zajímavý názorový vývoj udělal prezident Miloš Zeman na Čínu, kam měl letos znovu jet, ale nakonec ho zastoupí vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček. Před pěti lety v souvislosti s návštěvou Číny v tamní televizi vyprávěl, že se od Pekingu chce učit, jak stabilizovat společnost. Nyní naopak tvrdí, že Číně uškodí absence opozice.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 8:13 Partnerství se Šanghají dalo Praze dost málo, Tchaj-peji se dlouho nevěřilo
MF Dnes
Partnerství Prahy se Šanghají trvalo přes dva roky. Česko díky tomu mělo loni „exkluzivní“ postavení na mezinárodním veletrhu, jinak se ale podle pražského magistrátu spolupráce omezila na cvičení záchranářů. Omezení styků by se však mohlo projevit v turistickém sektoru, hůře se mohou nově dostávat na tamější trh české firmy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 7:49 Nejsem idiot, řekl státní zástupce, který měl vzít od soudce úplatek 50 000
MF Dnes
Státní zástupce Pavel Suchánek v úterý u Obvodního soudu pro Prahu 10 odmítl obžalobu z toho, že přijal úplatek 50 000 korun od bývalého soudce Ondřeje Havlína za ukončení trestního stíhání opilého řidiče. Havlín byl již dříve za korupci odsouzen.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 7:25 Aktualizováno Komunista Luzar: Omlouvám se za činnost KSČ, očekávám omluvu i od ODS
MF Dnes
Komunisté si v dubnu budou volit nové vedení. Stávající předseda Vojtěch Filip zatím neoznámil, zda bude opět kandidovat. Je tedy možné, že stranu brzy povede úplně nová tvář. Novým lídrem by se rád stal poslanec Leo Luzar, který byl hostem úterního Rozstřelu s moderátorem Vladimírem Vokálem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 6:34 Koalice projedná návrh na zrušení superhrubé mzdy a náhradu stravenek
MF Dnes
Návrhy daňových změn nese na koaliční jednání špiček ministryně financí za ANO Alena Schillerová. Jde o zrušení superhrubé mzdy a její nahrazení daní z příjmu 19 procent ze mzdy hrubé a zavedení stravenkového a daňového paušálu. ČSSD nechce rušit stravenky a zajímá ji, kde stát vezme dvacet miliard jako náhradu po zrušení superhrubé mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 6:33 Poslanec Leo Luzar v Rozstřelu: Chci být šéfem komunistů
MF Dnes
Komunisté si v dubnu budou volit nové vedení. Stávající předseda Vojtěch Filip zatím neoznámil, zda bude opět kandidovat. Je tedy možné, že stranu brzy povede úplně nová tvář. Novým lídrem by se rád stal poslanec Leo Luzar, který bude hostem úterního Rozstřelu, a to od půl jedné odpoledne.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 6:26 Monitoring odsouzených se bortí. Elektronické náramky z Izraele nedorazily
MF Dnes
Izraelská firma SuperCom do Česka nedodala objednanou sadu 120 elektronických monitorovacích náramků pro odsouzené. Hrozí proto přechodné omezení monitoringu a jeho nahrazení namátkovými kontrolami probačních úředníků, vysvětlila Probační a mediační služba. V úterý o tom informoval mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 6:21 USA zbavily Čínu nálepky manipulátora s měnou. Označení bylo symbolické
MF Dnes
Spojené státy americké již nepovažují Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. V noci na úterý americké ministerstvo financí toto označení zrušilo. Zpráva přichází krátce před podpisem předběžné obchodní dohody mezi USA a Čínou, která by měla zmírnit rok a půl trvající obchodní válku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 6:17 Řidič jel na Mostecku v protisměru a způsobil nehodu, hledá jej policie
MF Dnes
Policie na severu Čech hledá řidiče, který jel v sobotu v protisměru na hlavní silnici mezi Mostem a Chomutovem. Způsobil nehodu auta, před kterým se ve tmě náhle vynořil.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 6:16 Holčička donošená umírající matkou je zdravá a usměvavá, vzkázala rodina
MF Dnes
Už téměř pětiměsíční holčičce, která se loni v Brně narodila matce ve stavu mozkové smrti, se daří dobře. Rodina to vzkázala v poděkování jihomoravským záchranářům, kteří těhotnou ženu převáželi do nemocnice a svým postupem také přispěli k záchraně nenarozeného dítěte.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 6:01 Německá policie od rána provádí rozsáhlou razii, obává se útoku islamistů
MF Dnes
Německá policie v úterý ráno zasahovala v Berlíně, Braniborsku, Durynsku a Severním Porýní-Vestfálsku proti čečenským islamistům. Důvodem je podezření z přípravy teroristického útoku, uvedlo na Twitteru nejvyšší státní zastupitelství v Berlíně. Konkrétní nebezpečí podle něj ale nejspíš nehrozilo.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:44 Maďarské tažení proti neziskovkám porušuje právo, zní ze Soudního dvora EU
MF Dnes
Maďarský zákon, který omezuje zahraniční financování nevládních organizací, porušuje právní předpisy Evropské unie. S takovým rozhodnutím přišel v úterý generální advokát Soudního dvora EU, podle kterého není zákon v souladu s principem volného pohybu kapitálu ani dalšími zásadami. V roce 2017 normu iniciovala maďarská vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:39 Čínská finanční metropole Šanghaj pozastavuje oficiální styky s Prahou
MF Dnes
Čínská finanční metropole Šanghaj oznámila, že pozastavuje veškeré oficiální styky s Prahou poté, co české hlavní město podepsalo partnerskou smlouvu s tchajwanskou metropolí Tchaj-pejí. Vedení pražského magistrátu to za velkou ztrátu ale nepovažuje. Z dosavadní 2,5 roku trvající spolupráce podle něho toho moc nebylo.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:19 Čínská finanční metropole Šanghaj pozastavuje oficiální styky s Prahou
MF Dnes
Čínská finanční metropole Šanghaj oznámila, že pozastavuje veškeré oficiální styky s Prahou poté, co české hlavní město podepsalo partnerskou smlouvu s tchajwanskou metropolí Tchaj-pejí. V úterý o tom informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:05 KOMENTÁŘ: Putinův libyjský gambit. Syrský scénář zkouší i v severní Africe
MF Dnes
Dosavadní reakce mezinárodního společenství na poslední vývoj v Libyi nasvědčují tomu, že se prezident Vladimir Putin může těšit na další úspěch své zahraniční politiky. Severoafrická země se po svržení režimu plukovníka Kaddáfího propadla do nekončícího chaosu a to i proto, že se země stala zástupným bojištěm pro řadu mocností, píše v komentáři pro iDNES.cz analytik Vladimír Votápek.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:58 Ženu z Budějovic chtěl znásilnit muž s kulatým obličejem, ukázala policie
MF Dnes
Jihočeští kriminalisté sestavili identikit muže, který se v noci na 11. ledna pokusil znásilnit ženu v širším centru Českých Budějovic. Přibližně čtyřicetiletý muž má krátké, světlé vlasy a kulatý obličej.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:42 Čínská finanční metropole Šanghaj pozastavuje oficiální styky s Prahou
MF Dnes
Čínská finanční metropole Šanghaj oznámila, že pozastavuje veškeré oficiální styky s Prahou poté, co české hlavní město podepsalo partnerskou smlouvu s tchajwanskou metropolí Tchaj-pejí. V úterý o tom informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:37 Pod lavinami v Kašmíru zahynulo nejméně 67 lidí, další se pohřešují
MF Dnes
Od pondělních sesuvů lavin v Kašmíru zahynulo už nejméně 67 lidí. Pohřešuje se však mnoho dalších osob a panují obavy, že jsou i ony po smrti. V pákistánské části území zahynulo minimálně 57 lidí, uvedla s odkazem na představitele pákistánské vlády agentura Reuters. Indická část Kašmíru hlásí minimálně deset dalších mrtvých.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:09 Pod lavinami v pákistánském Kašmíru zahynulo 57 lidí, další se pohřešují
MF Dnes
Od pondělních sesuvů lavin v pákistánské části Kašmíru zahynulo už nejméně 57 lidí. Podle agentury Reuters to v úterý oznámili vysocí představitelé pákistánské vlády. Pohřešuje se však mnoho dalších osob a panují obavy, že jsou i ony po smrti.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:03 Žena předstírala retardaci, vydávala skřeky. Na dávkách získala 400 tisíc
MF Dnes
Na 400 tisíc korun si na sociálních příspěvcích přišla dospělá žena z Ostravy, která podle policie za pomoci rodičů předstírala duševní onemocnění. Dávky dostávala tři roky, mezitím okrádala lidi v obchodech a v MHD nebo cestovala do zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:03 Dvoustého dítěte z babyboxu se už za týden ujali bezdětní manželé
MF Dnes
Novorozenec z blanenského babyboxu, který se stal 200. dítětem odloženým v Česku do této schránky, už je v náhradní rodině. Vybraly ji sociální pracovnice z jihomoravského registru žadatelů o osvojení. Chlapce se ujal bezdětný manželský pár, do péče mu jej svěřil soud.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:00 Vážné nemoci nepadají z nebe. Ničí nás stres, shodují se psycholog i psychiatr
MF Dnes
Lidské tělo má něco jako vnitřní baterku. Když dlouho jedete na rezervy, vypne se imunitní systém a­ organismus to nezvládne, varují klinický psycholog Radim Ptáček a psychiatr Martin Anders.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 3:49 Čínská finanční metropole Šanghaj pozastavuje oficiální styky s Prahou
MF Dnes
Čínská finanční metropole Šanghaj oznámila, že pozastavuje veškeré oficiální styky s Prahou poté, co české hlavní město podepsalo partnerskou smlouvu s tchajwanskou metropolí Tchaj-pejí. V úterý o tom informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 2:19 Tajemné kanadské sídlo Harryho a Meghan. Neví se, kdo jej vlastní
MF Dnes
Princ Harry a jeho manželka, vévodkyně Meghan, se opakovaně před médii skrývali v luxusní kanadské usedlosti. Odmítli sdělit, komu patří. Britská média sídlo spojují s ruským oligarchou. Reportéři deníku New York Post zase tvrdí, že majitelem sídla je kanadský miliardář Frank Giustra, který bývá spojován s Billem a Hillary Clintonovými.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 2:08 Dobrovolní hasiči se nechtějí vzdát zahrady u Hradu, i přes konec smlouvy
MF Dnes
Vedení Prahy 1 nepodepsalo s dobrovolnými hasiči novou smlouvu o výpůjčce zahrady stojící poblíž Hradu. Ti však odejít odmítají.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 2:06 Sklizeň ovoce byla loni o třetinu nižší, mohou za to jarní mrazy
MF Dnes
Sklizeň ovoce v Česku v loňském roce klesla meziročně o 27 procent na 129 911 tun, důvodem byly jarní mrazy. Pokles úrody zaznamenaly všechny druhy ovoce kromě meruněk, malin a ostružin.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 1:46 Policista se dobře bavil při pohledu na Hitlerova dvojníka, teď má problém
MF Dnes
Problémům ze strany nadřízených čelí německý policista, který na víkendovém srazu motorkářů na zámku v Augustusburgu nedaleko saského města Chemnitz nezasáhnul proti muži, který se akce účastnil v převleku za Adolfa Hitlera. Vystoupení totiž mohlo být v rozporu s německými zákony, které zakazují používat nacistické symboly.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 1:07 Obyvatele Mikulova trápí štiplavý puch, přišel kanálem ze sousední obce
MF Dnes
Nesnesitelný štiplavý zápach, který připomíná tlející mršinu, trápí obyvatele severní části Mikulova na Břeclavsku. Týká se desítek domácností, kterým výrazně zasáhl do komfortu bydlení. Potíže začaly ve chvíli, kdy se na mikulovskou čistírnu odpadních vod připojila kanalizací sousední Klentnice.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 0:53 V Rusku se k výročí konce války chystá amnestie, rozhodnou poslanci
MF Dnes
Ruští poslanci Státní dumy mají na stole návrh na vyhlášení amnestie k 75. výročí vítězství ve druhé světové válce. Oznámil to list Kommersant na svém webu. Podle návrhu by se amnestie měla vztahovat mimo jiné na vězně, kteří byli odsouzeni poprvé za drobné až středně závažné trestné činy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 0:30 Na Srí Lance chytili muže s 200 škorpiony, jejich jed chtěl prodat v Číně
MF Dnes
Muže, který se snažil ze Srí Lanky v zavazadle propašovat na 200 živých jedovatých škorpionů, zadržela na letišti v metropoli Kolombo policie. Tamní úřady se domnívají, že se zadržený čínský občan chystal po příletu do vlasti dostat ze zvířat jed, který by následně prodal.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 0:09 Primitive, opřel se diplomat do Djokoviče kvůli nacionalistickým songům
MF Dnes
Do srbského tenisty Novaka Djokoviče se pustil kosovský velvyslanec v Bulharsku Edon Cana. Kritizoval tenistův zpěv nacionalistických písní, kterými srbští hráči oslavovali nedělní výhru v premiérovém ročníku ATP Cupu. Cana nazval Djokoviče primitivem a balkánským nacionalistou.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 19:00 Penzijko je byznys, který stále láká. O klienty se porve Partners
MF Dnes
Skupina Partners podnikatele Petra Borkovce spustí penzijní společnost. A uvažuje i o bance. Už dnes si Češi mohou vybrat z téměř třicítky fondů u osmi penzijních společností. Na důchod si spoří skoro 4,5 milionu lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 18:00 Maturita z matematiky stále rozděluje. Odborníci chtějí radikální změnu výuky
MF Dnes
Poslanci budou opět hlasovat o povinné maturitě z matematiky. Původně měli studenti povinně maturovat z matematiky již příští rok, ale nové hlasování ve sněmovně může návrh odložit na neurčito. Přesněji řečeno, do té doby, než se změní její výuka, jak se nechal slyšet ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 18:00 ANALÝZA: Írán sice sestřelil letadlo, ale tím nakonec trefil také sám sebe
MF Dnes
Ajatolláhové prožívají svůj černobylský moment: jsou břídilové a lžou o tom, co všichni vidí. Připomínají Sovětský svaz v 80. letech na sklonku jeho existence. Hanba za režim a ostuda vlastní země odvrátí lidi víc než politický odpor, ekonomika nebo nechuť nosit čádory.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 20. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat