Zpět Lidové noviny Úterý, 14. ledna 2020
Hledat Rubriky 14. 1.

Lidové noviny

Úterý, 14. ledna 2020
Close
Inzerce
14. 1. 2020, 22:38 Novým starostou Prahy 1 je Petr Hejma z hnutí STAN. Nahradil kritizovaného Čižinského
Lidové noviny
Praha 1 má nového starostu, na bouřlivém jednání zastupitelstva se jím v úterý po odvolání Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) stal dosavadní první místostarosta Petr Hejma (STAN) z uskupení My, co tady žijeme (STAN, KDU-ČSL, Iniciativa občanů). Toto uskupení jediné zůstává z dosavadní koalice.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,95 +0,270%
USD 21,83 +0,147%
CHF 23,57 +0,369%
14. 1. 2020, 21:54 VIDEO: Ukrajinský letoun podle nových záběrů zasáhly dvě íránské střely
Lidové noviny
Nové video z bezpečnostní kamery ukazuje, že ukrajinské letadlo po vzletu z teheránského letiště 8. ledna zasáhly v rozmezí asi 30 sekund dvě íránské střely. Informoval o tom v úterý americký list The New York Times (NYT).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 15:45 Zálohované výživné nepřesáhne částku 3000 korun, shodla se na tom koalice
Lidové noviny
Zálohované výživné bude stát vyplácet nanejvýš dva roky, a to rodičům, jimž partner neposlal celé soudem stanovené výživné po čtyři měsíce. Podmínkou bude také podané trestní oznámení na neplacení výživného a návrh na exekuci.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 14:17 Hotovo. Zastupitelé Prahy 1 odvolali dosavadního starostu Čižinského
Lidové noviny
Většina zastupitelů Prahy 1 tvořená členy nové koalice My, co tady žijeme (STAN, KDU-ČSL, Iniciativa občanů), TOP 09, ODS a ANO odvolala dosavadního starostu Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) a další radní.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 14:13 Aktualizováno K superhrubé mzdě se koalice vrátí až při debatě o rozpočtu, dohodla se ale na budoucnosti stravenek
Lidové noviny
Debatu o zrušení superhrubé mzdy vládní koalice v úterý odložila do projednávání návrhu rozpočtu na příští rok. ČSSD a hnutí ANO se tak k záměru ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) vrátí zřejmě na jaře, kdy se začínají projednávat obrysy hospodaření státu na příští rok. „Budeme o tom jednat v rámci sestavování rozpočtu,“ informoval ČTK předseda ČSSD Jan Hamáček. Jeho stranický kolega ministr kultury Lubomír Zaorálek dodal, že sociální demokracie se záměrem souhlasí, nesmí mít ale dopad do rozpočtu. Podle předběžných propočtu by výpadek představoval 25 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 13:54 Stravenky zůstanou, ale bude i stravenkový paušál. Ani jedno nebude podléhat danění
Lidové noviny
Stravenky zůstanou i v příštích letech, ale zaměstnanci budou moct tento benefit čerpat i jako nedaněný příjem, dohodla se na tom v úterý vládní koalice. Novinářům to v průběhu zasedání lídrů ČSSD a hnutí ANO řekla ministryně financí Alena Schilerová (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 13:38 Írán zatkl člověka, který dal na internet video sestřelu ukrajinského letadla
Lidové noviny
Íránské revoluční gardy vzaly do vazby člověka, který na internetu zveřejnil video ukazující sestřelení ukrajinského letadla z minulého týdne. Informovala o tom polooficiální íránská agentura Fars.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 13:20 Hradní střet Jaromíra Soukupa. Magnátovy vztahy se Zemanem ochladly, skončí asi i společný pořad
Lidové noviny
Obvykle vřelé vztahy mezi mediálním magnátem Jaromírem Soukupem a prezidentem Milošem Zemanem po Novém roce prudce ochladly.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 13:00 Hradní střet Jaromíra Soukupa. Magnátovy vztahy se Zemanem ochladly, skočí asi i společný pořad
Lidové noviny
Jindy téměř harmonické vztahy moderátora Jaromíra Soukupa a prezidenta Miloše Zemana jsou zřejmě na bodu mrazu. Důvodem je zřejmě nominace Heleny Válkové (ANO) na post ombudsmanky, svou roli ale mohla sehrát také Čína.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 12:57 ‚Kuciakovo tělo nemělo být nalezeno.‘ Prostředník vraždy novináře potvrdil spolupráci s obžalovanými
Lidové noviny
Odsouzený zprostředkovatel předloňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka u soudu řekl, že byl prostředníkem reportérovy vraždy mezi třemi ze čtyř obžalovaných v případu. Zoltán Andruskó to uvedl ve své výpovědi v líčení, kde vystupuje jako svědek. Loni v prosinci byl Andruskó v samostatném řízení odsouzen v Kuciakově případu k 15 letům vězení poté, co s policií při vyšetřování reportérovy vraždy spolupracoval a s prokurátorem uzavřel dohodu o vině a trestu.Obhajoba i obžalovaní část Andruskóovy výpovědi zpochybnili.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 10:58 MALÍK: Křečovitá hysterie. Část ústavních činitelů vykresluje zelené jako nepřítele pokroku a rozvoje
Lidové noviny
Zatímco sousední Německo či Rakousko bere klimatickou změnu a ekologii vážně, v České republice přetrvává paranoidní prostředí, které alarmuje před vlivem ekologie či bagatelizuje klimatickou změnu. K této bezduché hysterii se dokonce letos propůjčili i nejvyšší ústavní činitelé země ve svých projevech k přelomu roku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:58 Prezident Zeman vzal zpět nominaci Válkové na post ombudsmanky, jeho kandidátem je nově advokát Křeček
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman oznámil předsedovi Sněmovny Vondráčkovi, že bere zpět nominaci poslankyně ANO a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Válkové na funkci ombudsmanky.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 9:56 Evropská komise chce 100 miliard eur pro regiony závislé na uhlí
Lidové noviny
Evropská komise chce na pomoc regionům závislým na uhlí a dalších fosilních palivech získat v příštích sedmi letech investice ve výši nejméně 100 miliard eur (2,5 bilionu korun).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 8:35 Tindersticks přivezou na Colours nové album. Zahrají i v pražské Arše
Lidové noviny
Britští rockoví melancholici Tindersticks přijedou v létě na dva koncerty do České republiky. 16. července v pražském Divadle Archa a o dva dny později na festivalu Colours of Ostrava představí naživo svoji nejnovější desku No Treasure But Hope vydanou loni na podzim.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 8:32 V Praze 1 vznikla nová koalice ještě před odvoláním starosty a dalších členů rady
Lidové noviny
Kluby My, co tady žijeme (STAN, TOP 09, KDU-ČSL, Iniciativa občanů), ODS a ANO podepsaly v Praze 1 koaliční smlouvu. Učinily tak ještě před odvoláním starosty Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) a dalších členů rady, které se očekává na úterním mimořádném zastupitelstvu. Nová koalice má těsnou většinu v zastupitelstvu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 8:05 Data v benešovské nemocnici napadl ruský vir Ryuk. U movitých organizací vymáhá výkupné
Lidové noviny
Data v benešovské nemocnici napadl v prosinci ruský vir Ryuk. Nešlo o cílený útok na jeden subjekt, řekla v úterý policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policie útok počítačovým virem vyšetřuje pro neoprávněný přístup k počítači a nosiči informací, čeká se na zprávy od Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a expertů ze společnosti ESET, které podle Suchánkové dorazí během týdnů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 8:00 Koaliční roztržku přebila u Hřiba Tchaj-pej. ‚Mírové jednání‘ se tak odložilo
Lidové noviny
Část pražské vlády považuje primátorův podpis smlouvy s metropolí Tchaj-wanu za důležitý krok, jenž by však neměl překrýt problémy, které trápí Pražany.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 7:53 Johnson neumožní Skotsku uspořádat nové referendum o nezávislosti. Prodloužilo by podle něj ‚politickou stagnaci‘
Lidové noviny
Britský premiér Boris Johnson nevyhoví žádosti o převodu pravomocí na skotský parlament v souvislosti se snahou uspořádat nové referendum o nezávislosti Skotska. Skotské první ministryni Nicole Sturgeonové v úterý napsal, že další plebiscit by prodloužil „politickou stagnaci“ v nejsevernější části Spojeného království. Bez souhlasu Londýna se hlasování při současném uspořádání konat nemůže.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 6:08 Šanghaj přerušila oficiální styky s Prahou. Hřib: Má to jediný dopad, Home Credit přijde o sponzorský dárek
Lidové noviny
Čínská finanční metropole Šanghaj v úterý oznámila, že pozastavuje veškeré oficiální styky s Prahou poté, co české hlavní město podepsalo partnerskou smlouvu s tchajwanskou metropolí Tchaj-pejí. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:53 Libyjský polní maršál Haftar nepodepsal mírovou dohodu o příměří a odjel z Moskvy
Lidové noviny
Libyjský polní maršál Chalífa Haftar podle tiskové agentury TASS odjel z Moskvy bez podpisu mírové dohody o příměří. V ruské metropoli se při prostřednictví ruských a tureckých diplomatů od pondělka konaly rozhovory, které měly zajistit klid zbraní mezi mezinárodně uznávanou vládou Fáize Sarrádže sídlící v Tripolisu a Haftarovými jednotkami na východě Libye. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v úterý Haftarovi jeho odchod vyčetl a oznámil, že v případě pokračování bojů se Ankara nebude zdráhat zasáhnout.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:40 Řeckořímský zápasník neuspěl s dovoláním. Za hromadnou bitku v Ostravě dostal osm let
Lidové noviny
Gruzínský trenér řeckořímského zápasu Georgi Čanadiri neuspěl s dovoláním proti osmiletému trestu vězení za těžké ublížení na zdraví a další trestné činy. Pobodal soka a napadl další dva protivníky v hromadné rvačce v Ostravě. Nejvyšší soud dovolání před časem neveřejně odmítl, nyní zpřístupnil odůvodnění ve své databázi.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:32 Muellerův svědek Nader se přiznal k sexuálnímu obchodu s dětmi. Jednou z jeho obětí byl i český chlapec
Lidové noviny
Americký podnikatel George Nader, který byl klíčovým svědkem ve vyšetřování Roberta Muellera ohledně ruského vměšování do voleb v USA, bude odsouzen k nejméně desetiletému vězení poté, co se přiznal k sexuálnímu obchodu s dětmi a přechovávání dětské pornografie. Informovala o tom v pondělí agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:20 Izraelci nedodali elektronické náramky pro domácí vězně. Česku hrozí omezení monitoringu
Lidové noviny
Izraelská firma SuperCom nedodala objednanou novou sadu 120 elektronických náramků pro odsouzené. Podle Probační a mediační služby (PMS) kvůli tomu hrozí přechodné omezení monitoringu a jeho nahrazení namátkovými kontrolami probačních úředníků. Informoval o tom mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka a dodal, že PMS se již připravuje i na variantu vypsání nové veřejné soutěže.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 5:09 Při požáru chaty v Košicích zemřely tři malé děti. Pachatel objekt podpálil úmyslně, zřejmě kvůli nevěře partnerky
Lidové noviny
Tři malé děti v úterý zemřely při požáru chaty v Košicích na východě Slovenska. Oběti byly ve věku jednoho, tří a čtyř let. S odvoláním na mluvčí Hasičského a záchranného sboru Katarínu Križanovou o tom informoval zpravodajský web tvnoviny.sk. Podle něj mohl být oheň založen úmyslně ze msty za nevěru.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:53 Izraelci nedodali elektronické náramky pro odsouzené. Česku hrozí omezení monitoringu
Lidové noviny
Izraelská firma SuperCom nedodala objednanou novou sadu 120 elektronických náramků pro odsouzené. Podle Probační a mediační služby (PMS) kvůli tomu hrozí přechodné omezení monitoringu a jeho nahrazení namátkovými kontrolami probačních úředníků.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:52 Odveta za smlouvu s Tchaj-pejí: čínská Šanghaj pozastavila oficiální styky s Prahou
Lidové noviny
Čínská finanční metropole Šanghaj v úterý oznámila, že pozastavuje veškeré oficiální styky s Prahou poté, co české hlavní město podepsalo partnerskou smlouvu s tchajwanskou metropolí Tchaj-pejí. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:26 Sesuvy lavin v Kašmíru si od pondělí vyžádaly 67 obětí. Mnoho dalších je pohřešovaných
Lidové noviny
Nejméně 67 lidí zahynulo od pondělí při sesuvech lavin v Kašmíru. Mnoho dalších se pohřešuje a panují obavy, že jsou rovněž po smrti. V pákistánské části území zahynulo nejméně 57 lidí, uvedla s odkazem na představitele pákistánské vlády agentura Reuters. Minimálně deset mrtvých hlásí indická část Kašmíru.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:13 Pardubice nejspíš budou mít nábřeží Václava Havla. Přejmenovat by se mohla část Labské ulice
Lidové noviny
Pardubice nejspíš budou mít nábřeží Václava Havla. Přejmenují část Labské ulice. Návrh radního Víta Ulrycha (Koalice pro Pardubice) bude zastupitelstvo schvalovat ve čtvrtek 23. ledna.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 4:00 RECENZE: Zklamání Kataríny Málikové přineslo dobré ovoce
Lidové noviny
Jedno z nejzajímavějších alb konce roku 2019 přišlo z kultovního slovenského vydavatelství Slnko Records. Jako druhý titul své diskografie jej natočila hudebnice a zpěvačka Katarína Máliková a dala mu název Postalgia.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 3:54 Valachová nechce kandidovat na ombudsmanku. Má rozdělanou práci a váže ji přátelství se Schormem
Lidové noviny
Podle poslankyně Kateřiny Valachové (ČSSD) nyní nelze diskutovat o její možné kandidatuře na veřejnou ochránkyni práv. Senát i prezident už své nominace podali a zásah do nich by podle ní mohl zpochybnit výsledek volby. Valachová také argumentovala svou rozdělanou prací ve sněmovně a uvedla rovněž, že má i lidské důvody, totiž své přátelství s Vítem Alexandrem Schormem, kterého nominoval Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 3:44 Sesuvy lavin v pákistánském Kašmíru si od pondělí vyžádaly 57 obětí. Mnoho dalších je pohřešovaných
Lidové noviny
Nejméně 57 lidí zahynulo od pondělí při sesuvech lavin v pákistánské části Kašmíru. Podle agentury Reuters to v úterý uvedli vysocí představitelé pákistánské vlády. Mnoho dalších osob se pohřešuje a panují obavy, že jsou rovněž po smrti.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 3:29 DPP zveřejnil data o odjezdu autobusů ze zastávek v reálném čase. Systém rozšíří i na tramvaje
Lidové noviny
Pražský dopravní podnik (DPP) od úterý poskytuje informace o odjezdu autobusů ze zastávek v reálném čase. Informace jsou k dispozici na webu kdymitojede.cz a postupně se objeví ve vyhledávačích spojení a dalších službách. Podnik připravuje zveřejnění informací i u tramvají, u kterých spuštění předpokládá do konce roku. Dosud informace DPP nemohl zveřejňovat, protože je vlastní dodavatelská firma, se kterou se nyní podařilo dosáhnout dohody.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 3:14 Íránský prezident Rúhání chce potrestat všechny viníky sestřelení ukrajinského letadla
Lidové noviny
Írán potrestá ty, kdo jsou zodpovědní za sestřelení ukrajinského letadla. V televizním projevu to v úterý řekl íránský prezident Hasan Rúhání. Letadlo sestřelila íránská protivzdušná obrana minulou středu, o život přišlo všech 176 lidí na palubě. Rúhání řekl, že tragická událost bude pečlivě prošetřena.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 3:11 Odveta za smlouvu s Tchaj-pejí: čínská Šanghaj pozastavila oficiální styky s Prahou
Lidové noviny
Čínská finanční metropole Šanghaj v úterý oznámila, že pozastavuje veškeré oficiální styky s Prahou poté, co české hlavní město podepsalo partnerskou smlouvu s tchajwanskou metropolí Tchaj-pejí. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 2:52 Německá policie zasahuje proti islamistům. Jsou podezřelí z přípravy teroristického útoku
Lidové noviny
Německá policie od úterního rána zasahuje v Berlíně, Braniborsku, Durynsku a Severním Porýní-Vestfálsku proti čečenským islamistům. Důvodem je podezření z přípravy útoku, uvedlo na Twitteru nejvyšší státní zastupitelství v Berlíně.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 2:08 Libyjský polní maršál Haftar nepodepsal mírovou dohodu o příměří a odjel z Moskvy
Lidové noviny
Libyjský polní maršál Chalífa Haftar podle agentury TASS odjel z Moskvy bez podpisu mírové dohody o příměří. V ruské metropoli se od pondělí konaly rozhovory, které měly zajistit detaily klidu zbraní v Libyi, zmítané konfliktem od roku 2011. Jedním z důvodů je rozkol země, jejíž mezinárodně uznávaná vláda sídlí v Tripolisu a její soupeři ve východní Libyi. Ty podporuje právě Haftar se svou Libyjskou národní armádou (LNA).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 1. 2020, 0:54 Na Haiti zanikl parlament, poslanci se neshodli na volbách. Prezident prý místo nich postaví 10 škol
Lidové noviny
Mandát prakticky všech haitských poslanců, kteří se nedokázali dohodnout na nových volbách, a většiny senátorů v pondělí vypršel a stávající parlament tak zanikl. Oznámil to podle agentury AFP haitský prezident Jovenel Moise.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:49 Chci českým mužům vrátit atmosféru prvorepublikových holičů, říká kadeřník
Lidové noviny
Svůj první barber shop otevřel Tomáš Kožíšek před deseti roky. Říká se o něm, že je novodobým zakladatelem tohoto podnikání u nás a že českým mužům vrátil zpět atmosféru prvorepublikových holičů, kde se probíral sport i politika. Co všechno pánové vyžadují? A proč nebývá nejlepší nápad brát s sebou manželky?
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 Armádní špioni mají bránit český internet. Na vládu míří novela zákona o Vojenském zpravodajství
Lidové noviny
Unesený civilní letoun chystající se napadnout jadernou elektrárnu. Nebo státem sponzorovaný hacker, který chce vypnout životně důležité systémy v nemocnici. Dva extrémní příklady, jež mohou vyústit v tragédii a smrt mnoha lidí. Zatímco k zneškodnění letounu uneseného teroristy může dát povel ministr obrany, k vyřazení útočícího hackera stát v současnosti zákonný prostředek nemá. To by měla změnit novela zákona o Vojenském zpravodajství.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 HUDEMA: Íránský Černobyl. Teheránský režim nejvíc ubližuje sám sobě
Lidové noviny
Existuje pár receptů, jak mohou sami totalitní či autoritativní vůdci oslabit svou moc nad společností. Spolehlivě funguje například lhát o nějaké tragické události, pak přiznat pravdu a nakonec se pokoušet zamaskovat viníky. Právě to předvedl íránský teokratický režim.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 Do EU proudí tisíce Číňanů přes Řecko. Nemalé bezpečnostní riziko, shoduje se BIS i Brusel
Lidové noviny
Vízum s povolením k pobytu pro celou rodinu výměnou za velkou investici, třeba do nemovitostí nebo do podnikání. Tak řada států Evropské unie láká bohaté investory ze zemí mimo EU na velkorysý program takzvaných zlatých víz. Řecko, jež před deseti lety jen těsně uniklo díky finanční pomoci Mezinárodního měnového fondu a EU státnímu bankrotu, taková víza loni udělilo skoro 18 tisícům cizinců – z nichž naprostá většina byla z Číny.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 Laskavostí proti demenci. V Česku se testuje metoda, která pomáhá lidem s alzheimerem a dalšími nemocemi
Lidové noviny
V Česku se testuje metoda Namasté Care, která pomáhá lidem s alzheimerem a dalšími nemocemi. „Namasté neboli laskavost a zpomalení. To je základem. Důležitá je ale i převýchova pečovatelů, říká o metodě, která u lidí s demencí rozvíjí emoční vnímavost, Dagmar Malá z Centra péče Doubrava.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 Poslední slovo Radky Kvačkové: Škraloup
Lidové noviny
Slovenská policie údajně obvinila bývalého prezidenta Andreje Kisku, a to kvůli daním. Naopak bývalého předsedu vlády Roberta Fica prý obvinění proti němu vzneseného zprostila. Aspoň podle agenturní zprávy, která se objevila jednoho prosincového dne ve 14 hodin 51 minut. Podle další zprávy, co byla vydána v 15 hodin a 38 minut, obvinění trvá. Nikoliv kvůli daním, nýbrž kvůli řečem, předpokládám, že potencionálně žalovatelným.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 Schillerová chce předložit návrhy daňových změn, končí podpora operačního systému Windows 7
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 KVÍZ: Dej groš zaklínači a odpověz na otázku. Jak dobře znáte seriálový fenomén Zaklínač?
Lidové noviny
Seriál Zaklínač s Henrym Cavillem v hlavní roli se stal celosvětovým hitem. Meče, monstra, magie a krásné dívky. Zaklínač je každým coulem ta dospělá fantasy, kterou si zamilovali již dříve čtenáři Sapkowského knih a hráči videoher. Vyzkoušejte si se serverem Lidovky.cz své znalosti seriálu a zjistěte, zda byste v Geraltově nehostinném světě přežili.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 Pomsta za Solejmáního. Konflikt mezi USA a Íránem může vést ke kybernetické válce
Lidové noviny
Smrt íránského generála Solejmáního po útoku Spojenými státy šokovala celý svět. Zabití jedné z hlavních postav blízkovýchodní politiky zvýšilo již panující napětí mezi Washingtonem a Teheránem a zdůraznilo možnost přímého konfliktu mezi oběma státy. Ten se však nemusí vést zbraněmi, bojovým polem se totiž může stát i kyberprostor.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2020, 23:00 Johnsonův poradce shání ‚podivíny s neobvyklými schopnostmi‘. Přihlásil se i světoznámý kouzelník
Lidové noviny
„Rasputin“ britské politické scény a poradce Borise Johnsona Dominic Cummigs pokračuje v boji s vládním úřednickým aparátem. Vláda podle něj nepotřebuje další absolventy humanitních studií z Oxfordu, ale lidi, kteří přemýšlí jinak. Na inzerát se mu tak přihlásil i kouzelník.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 10. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat