Zpět MF Dnes Pondělí, 13. ledna 2020
Hledat Rubriky 13. 1.

MF Dnes

Pondělí, 13. ledna 2020
Close
Inzerce
13. 1. 21:44 Macron posílí boj proti islamistům v Sahelu, vyšle další dvě stovky vojáků
MF Dnes
Francie nasadí dalších 220 vojáků jako posilu do boje proti islamistům na severu Afriky. Oznámil to v pondělí francouzský prezident Emmanuel Macron po schůzce s představiteli pěti severoafrických zemí z regionu Sahel. Dohodl s nimi vytvoření společného velení, které má zlepšit boj proti vzmáhajícímu se povstání v oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
13. 1. 21:20 Nova poslala mateřské CME téměř dvě miliardy korun, vracela příplatek
MF Dnes
Před prodejem skupině PPF miliardáře Petra Kellnera poslala televize Nova mateřské CME téměř dvě miliardy korun. Upozornil na to v pondělí deník E15 Premium. Mimo to z nové výroční zprávy televize vyplývá, že se konsolidovaný zisk Novy v roce 2018 meziročně zvýšil o více než čtvrtinu na 553 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:26 Aktualizováno Soukup vytáhl Havla, „skoncoval” se Zemanem a chce být prezidentem
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman už nejspíš nebude mít každý týden pravidelný rozhovor s majitelem TV Barrandov a multimoderátorem Jaromírem Soukupem, upozornil v neděli server MediaGuru. Ale patrné to bylo už z některých Soukupových vystoupení na sociálních sítích z poslední doby.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:17 Vojenská rozvědka spustila satelitní centrum. Ve hře je i vlastní družice
MF Dnes
Pro českou armádu, spojence z NATO, ale také integrovaný záchranný systém má sloužit nové národní satelitní centrum, které spustila vojenská rozvědka. Zařízení s desítkami expertů má analyzovat satelitní a letecké snímky i radarová data a poskytovat obrazové zpravodajské podklady pro rozhodování.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:01 Je to moje něžné děťátko, popsala matka monstrum, které znásilňovalo muže
MF Dnes
Matka pachatele největšího počtu znásilnění v dějinách Británie uvedla, že neměla o jeho zločinech nejmenší ponětí. „Byl to něžný chlapec. Neustále ležel v knihách. Naše rodina homosexualitu neuznává,“ popsala žena šestatřicetiletého Reynharda Sinagu, kterého soud minulý týden poslal za zneužití desítek mužů na doživotí do žaláře.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:56 Lepší je odpočatý bankéř. Spořitelna nadělila lidem 37 dní dovolené
MF Dnes
Česká spořitelna vyslyšela volání bankéřů, kteří chtěli víc flexibility a volna. Od ledna jim ke standardním pětadvaceti dnům dovolené nadělila dalších dvanáct. „Lidé se zkušenostmi vyžadují jiné podmínky při odměňování a nástupu,“ říká v rozhovoru pro MF DNES členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:18 Čechy po Vánocích sužují chřipky, za týden přibylo 60 procent nemocných
MF Dnes
Za poslední týden se v Česku zvýšil počet nemocných s akutními infekcemi dýchacích cest o 60 procent. Nemocných je zhruba 1 050 na 100 000 obyvatel. Vyplývá to z informací Státního zdravotního ústavu (SZÚ) a hygieniků. Stoupá počet zaznamenaných případů chřipky, včetně potvrzených laboratorních nálezů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:43 Ukrajina věděla, že letadlo bylo sestřeleno. Čekala, až se přizná Írán
MF Dnes
Posádka ukrajinského civilního letadla, které bylo sestřeleno minulou středu po startu v Teheránu, zemřela okamžitě poté, co íránská raketa explodovala blízkosti kokpitu a do kabiny pilotů vlétly střepiny. V rozhovoru s kanadskou stanicí CBC v Kyjevě to řekl tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:09 Muž, který se pokusil upálit před Východočeským divadlem, zemřel
MF Dnes
Čtyřiačtyřicetiletý muž, který se 4. listopadu pokusil upálit v Pardubicích před Východočeským divadlem, zemřel. Redakci iDNES.cz to potvrdila mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Tereza Romanová.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:53 Marček se u soudu přiznal k vraždě a popsal, jak novináře Kuciaka zastřelil
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Jeden z obžalovaných, Miroslav Marček, již vinu přiznal. Popsal, jak v únoru 2018 Kuciaka a jeho partnerku zastřelil.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:52 Válková odmítla rezignovat z pozice zmocněnkyně vlády pro lidská práva
MF Dnes
Helena Válková odmítla na jednání vlády rezignovat z pozice vládní zmocněnkyně pro lidská práva a vláda pak o jejím odvolání ani nehlasovala. iDNES.cz to sdělil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Usiloval marně o to, aby Válková ve funkci skončila, stejně jako další sociální demokraté.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:51 Vláda schválila klimatický plán požadovaný EU. Podíl zelené energie vzroste
MF Dnes
V Česku poroste do roku 2030 podíl obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě energie. Vyplývá to z energeticko-klimatického plánu ČR, který v pondělí schválila vláda. O schválení dokumentu informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Materiál shrnuje závazky, kterým chce Česko přispět k evropským záměrům v této oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:16 Soukup vytáhl Havla, “skoncoval” se Zemanem a chce být prezidentem
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman už nejspíš nebude mít každý týden pravidelný rozhovor s majitelem TV Barrandov a multimoderátorem Jaromírem Soukupem, upozornil v neděli server MediaGuru. Ale patrné to bylo už z některých Soukupových vystoupeních na sociálních sítí z poslední doby.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:12 Válková odmítla rezignovat z pozice zmocněnkyně vlády pro lidská práva
MF Dnes
Helena Válková odmítla na jednání vlády rezignovat napozici zmocněnky vlády pro lidská práva. iDNES.cz to sdělil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček, který usiloval o to, aby Válková ve funkci skončila, stejně jako další sociální demokraté. „Způsob, jak se paní Válková hájila, ji diskvalifikuje pro politické funkce,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:58 Slováky soudí kvůli krádežím aut na Moravě, vinu nikdo z nich nepřiznal
MF Dnes
Krajský soud ve Zlíně se začal zabývat krádežemi aut, ze kterých žalobce viní organizovanou skupinu pěti Slováků. Kromě jednoho jsou všichni ve vazbě. Během dvou let ukradli po celé Moravě 28 vozidel.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:53 Dva šumavské hotely vypouštěly odpadní vody nelegálně do potoků
MF Dnes
Dvě pokuty ve výši bezmála 286 tisíc korun dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pražská společnost Gnosis. Při provozování dvou hotelů na Šumavě několikrát porušila vodní zákon na území druhé zóny národního parku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:51 Praha zvažuje, že se bude soudit s firmou JCDecaux kvůli přístřeškům MHD
MF Dnes
Vedení Prahy zvažuje právní kroky proti reklamní společnosti JCDecaux. Ta ve městě vlastní a provozuje většinu přístřešků pro MHD. Smlouva na jejich provoz končí v létě příštího roku. JCDecaux dnes uvedla, že na svoje náklady postaví 300 nových zastávek, pokud politici prodlouží platnost smlouvy o pět let. V opačném případě firma hrozí, že začne zastávky demontovat.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:26 Válková má skončit i jako zmocněnkyně vlády pro lidská práva, žádá ČSSD
MF Dnes
Vláda bude rozhodovat o osudu Heleny Válkové v pozici vládní zmocněnky pro lidská práva. „Pan premiér to zařadil jako poslední bod jednání," sdělil iDNES.cz šéf ČSSD Jan Hamáček. Ministři za jeho stranu chtějí, aby v této pozici skončila. „Způsob, jak se paní Válková hájila, ji diskvalifikuje pro politické funkce,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:23 Střetů se zvěří loni přibylo o čtvrtinu. Řidiči narazí nejčastěji na srnce
MF Dnes
Podle Českomoravské myslivecké jednoty loni vzrostl počet střetů aut se zvířaty téměř o čtvrtinu. Došlo k němu při téměř 16 tisících případů. Ze všech automobilových nehod na silnicích tvoří srážky se zvířaty 15 procent všech případů. Nejčastěji se řidiči srazí se srnci.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:58 Poleť se mnou k Měsíci. Japonský miliardář hledá ženu pro cestu do kosmu
MF Dnes
Japonský miliardář Jusaku Maezawa, který chce v roce 2023 obletět Měsíc, hledá pro svou cestu dámskou společnost. Ve svém online příspěvku potenciálním uchazečkám vzkazuje, že by chtěl touto cestou zároveň nalézt životní partnerku. Maezawa poletí raketou společnosti SpaceX Elona Muska a stane se tak prvním měsíčním turistou.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:51 Slovenská prokuratura zrušila obvinění expremiéra Fica
MF Dnes
Slovenská prokuratura oznámila, že zrušila obvinění expremiéra Roberta Fica za to, že se zastal poslance odsouzeného za extremistické výroky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:41 Český animovaný snímek Dcera nominovali na Oscara, Marhoul neuspěl
MF Dnes
Americká filmová akademie vyhlásila nominace na výroční ceny Oscar. Mezi pětici nominovaných v kategorii krátký animovaný film se dostala i český snímek Dcera, za který má studentka pražské FAMU Darja Kaščejevová už Oscara studentského. Mezi cizojazyčnými díly se mezi nejlepší pětici naopak nedostalo drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Nejvíc nominací má film Joker.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:39 Brno dostalo pokutu za diskriminaci kasina, odmítalo mu dát povolení
MF Dnes
Pokutu přes 800 tisíc korun má zaplatit Brno za to, že otálelo s udělením povolení pro plánované kasino v Benešově ulici, přestože jeho zřizovatel splnil všechny stanovené podmínky. Město se závěrem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže nesouhlasí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:36 Megxit a jiné žerty. Vzpoura Meghan a prince Harryho podle sociálních sítí
MF Dnes
Britský princ Harry se svou manželkou Meghan minulý týden oznámili, že se chtějí vzdát pozice v královské rodině. Chtějí být také finančně nezávislí. Jejich rozhodnutí ihned vyvolalo pozdvižení na sociálních sítích, kde se stali terčem mnoha vtipů a parodií.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:33 Český animovaný snímek Dcera nominovali na Oscara, Marhoul neuspěl
MF Dnes
Americká filmová akademie vyhlašuje nominace na výroční ceny Oscar. Mezi pětici nominovaných v kategorii krátký animovaný film se dostala i český snímek Dcera, za který má studentka pražské FAMU Darja Kaščejevová už studentského Oscara. Mezi cizojazyčnými díly se mezi nejlepší pětici naopak nedostalo drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:32 Voda z prasklého hydrantu brzdila provoz na pražské magistrále
MF Dnes
Průjezd centrem Prahy po severojižní magistrále dopoledne zkomplikoval prasklý hydrant u Čelakovského sadů. Jeden ze tří jízdních pruhů uzavřel gejzír vody. Odpoledne byl hydrant opravený, ale oprava silnice začne až v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:25 Slovenští dopravci ukončí blokádu hranic, sejdou se s premiérem Pellegrinim
MF Dnes
Slovenští dopravci v pondělí pokračovali na některých přechodech s Českem, Polskem a Maďarskem v blokování kamionové dopravy. Odpoledne před druhou hodinou oznámili, že přechody a silnice uvolní. Reagovali na výzvu premiéra Petera Pellegriniho, který slíbil, že s nimi v takovém případě okamžité zahájí rozhovory.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:10 Vyhlašují se nominace na Oscara, ve hře jsou i dva české filmy
MF Dnes
Americká filmová akademie vyhlašuje nominace na výroční ceny Oscar. Šance mají i dva české snímky, jež pronikly do užšího výběru. Mezi cizojazyčnými díly drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče a krátký animovaný film Dcera, za který má studentka pražské FAMU Darja Kaščejevová už studentského Oscara.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:33 Zbavme se uhlí do deseti let, dotírá na vládu dvacítka aktivistů
MF Dnes
Zhruba dvacítka aktivistů z české pobočky mezinárodního hnutí Extinction Rebellion – Rebelie Proti Vyhynutí uspořádala v pondělí dopoledne demonstraci u úřadu vlády před dalším jednáním takzvané uhelné komise, které považují za neefektivní. Protestující požadují odstavení uhelných elektráren v Česku do roku 2030.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:31 Jezdci na skútrech v Krkonoších unikají, strážkyni parku vyhrožovali
MF Dnes
Parta jezdců na skútrech se i přes zákazy prohání po zasněžených loukách nad Strážným v Krkonoších. Strážci z Krkonošského národního parku se je pokoušeli chytit na místě, ale skútraři jim ujeli. Za nelegální jízdy v Krkonoších hrozí pokuty.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:23 Obce uhájily stavební úřady. Rušit se nebudou, slíbila ministryně Dostálová
MF Dnes
Stavební úřady v obcích se rušit nebudou. Z této možnosti vycouvalo po jednání se Svazem měst a obcí ministerstvo pro místní rozvoj. Tisíce úředníků se tak nemusí bát, že budou převedeni pod chystanou státní stavební správu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:22 Marček se u soudu přiznal k vraždě a popsal, jak novináře Kuciaka zastřelil
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Jeden z obžalovaných, Miroslav Marček, již vinu přiznal. Popsal, jak v únoru 2018 Kuciaka a jeho partnerku zastřelil.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:20 Kočky smazaly soubor a práce bylo moc, žádal dodavatel o odpuštění pokuty
MF Dnes
S neobvyklým odůvodněním žádosti o odpuštění pokuty se loni setkali na radnici v Litvínově. Sankce měla padnout za nedodržení termínu dokončení zakázky, jenže spolupracovníkovi zhotovitele prý přeběhly po klávesnici kočky a smazaly soubor. Úřad pokutu skutečně odpustil, hlavní důvod byl však podle něj jiný.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:12 Obce uhájily stavební úřady. Rušit se nebudou, slíbila ministryně Dostálová
MF Dnes
Stavební úřady v obcích se rušit nebudou. Z této možnosti vycouvalo po jednání se Svazem měst a obcí ministerstvo pro místní rozvoj. Tisíce úředníků se tak nemusí bát, že budou převedeni pod chystanou státní stavební správu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:12 Mariánské Lázně čeká další spor kvůli domu vrácenému americké rodině
MF Dnes
Město Mariánské Lázně čelí v souvislosti s vracením někdejšího židovského majetku, domu a pozemků v samotném srdci lázeňského území, další soudní při. Tentokrát žádají nápravu křivdy bývalí majitelé.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:12 Zavedení eura teď pro ČR není vůbec podstatné, říká ekonom Hampl
MF Dnes
Česká koruna na začátku roku zaznamenala svůj rekordní kurz k euru, tuzemské hospodářství nicméně zpomaluje. Podle bývalého viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla ale ekonomiku čeká další dobrý rok. „Evidentně nás čeká éra pomalejšího růstu, ale pořád růstu,“ řekl Hampl v pondělním Rozstřelu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:08 Po měsících klidu znovu začal boj o uran, Diamo žádá o průzkumné území
MF Dnes
Rok a půl měli klid. Teď už obce v okolí Přibyslavi na Havlíčkobrodsku znovu brojí proti zvažovanému obnovení těžby uranu poblíž Brzkova. Přiměl je k tomu krok státního podniku Diamo, který požádal o stanovení nového průzkumného území v této lokalitě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:57 Slovenští dopravci blokují kamionům hraniční přechody, osobní auta projedou
MF Dnes
Slovenští dopravci v pondělí pokračují na některých přechodech s Českem, Polskem a Maďarskem v blokování kamionové dopravy. Podle české policie je zatím průjezdný přechod Brodské-Břeclav na dálnici D2, ale přechody Holíč-Hodonín a Skalica-Sudomeřice nikoli. Osobní auta by nicméně měla projet bez problémů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:48 Miroslav Marček obžalovaný z vraždy Kuciaka přiznal před soudem vinu
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Jeden z obžalovaných, Miroslav Marček, již přiznal vinu. Další tři obžalovaní vinu odmítli nebo se nevyjádřili.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:31 Zbavme se Válkové úplně, i jako lidskoprávní zmocněnkyně, míní Hamáček
MF Dnes
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by uvítal, kdyby bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková skončila i jako vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Politička hnutí ANO přitom aspirovala už i na ombudsmanku. Do této funkce ji předtím doporučil prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:12 Zbavme se Válkové úplně. I jako lidskoprávní zmocněnkyně, míní Hamáček
MF Dnes
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by uvítal, kdyby bývalá ministryně školství Helena Válková skončila i jako vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Politička hnutí ANO přitom aspirovala už i na ombudsmanku. Do této funkce ji předtím doporučil prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:00 Soud uznal, že BBC platově diskriminovala moderátorku
MF Dnes
Moderátorka veřejnoprávní stanice BBC Samira Ahmedová vyhrála soudní spor se zaměstnavatelem. Stěžovala si kvůli platové diskriminaci na základě pohlaví. Soud dospěl k závěru, že BBC nedokázala řádně zdůvodnit, proč Ahmedové za obdobnou práci platila šestkrát méně než jejímu mužskému kolegovi.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:53 Slovenští dopravci blokují kamionům hraniční přechody, osobní auta projedou
MF Dnes
Slovenští dopravci v pondělí pokračují na některých přechodech s Českem, Polskem a Maďarskem v blokování kamionové dopravy. Podle české policie je zatím průjezdný přechod Brodské-Břeclav na dálnici D2, ale přechody Holíč-Hodonín a Skalica-Sudomeřice nikoli. Osobní auta by nicméně měla projet bez problémů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:48 Na přejezdu v Uhříněvsi jsem ze strachu omdlel, hájí se u soudu kamioňák
MF Dnes
Srbský řidič kamionu Uroš Andelović u Obvodního soudu pro Prahu 10 tvrdí, že ještě před srážkou s vlakem na přejezdu v Uhříněvsi upadl do bezvědomí. Stalo se tak podle něj z úleku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:48 Miroslav Marček obžalovaný z vraždy Kuciaka přiznal před soudem vinu
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Jeden z obžalovaných, Miroslav Marček, již přiznal vinu. Další tři obžalovaní vinu odmítli nebo se nevyjádřili.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:35 OBRAZEM: Naháči v metru. Do recese se zapojilo 60 zemí světa včetně Česka
MF Dnes
V metru zažili cestující v neděli velkolepou podívanou, do davu se vmísily desítky polonahých lidí. Recesistické akce „No Pants Subway Ride“, v překladu „Jízda metrem bez kalhot“, jež začala v New Yorku už v roce 2002, se účastní šedesát měst světa, včetně Prahy. V Česku se tato akce letos konala podeváté.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:17 Na Slovensku začal soud se čtyřmi obžalovanými z vraždy novináře Kuciaka
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Vražda, ke které došlo před dvěma lety, vyvolala na Slovensku největší protivládní protesty od protikomunistických mítinků v roce 1989.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:12 Jediná íránská olympijská medailistka emigrovala. Jsem utlačovaná, řekla
MF Dnes
Jediná olympijská medailistka Íránu – taekwondistka Kimía Alízadeová – emigrovala ze země. Jednadvacetiletá sportovkyně se označila za „jednu z milionů utlačovaných žen v Íránu“. Kvůli přístupu funkcionářů už nechce svou rodnou zemi reprezentovat. Íránská média tvrdí, že přesídlila do Nizozemska.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:01 Nástup za 60, kilometr za 36 korun. Pražské taxíky od dubna zdraží
MF Dnes
Maximální cena za jeden kilometr jízdy v taxi se v Praze od dubna zvýší z 28 na 36 korun. Cena za minutu čekání bude namísto šesti nově sedm korun a nástupní sazba se zvýší ze 40 na 60 korun. Nově vznikne i ceník pro taxi-elektromobily. Rozhodli o tom pražští radní.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:54 Pusťte se do Turecka. Piráti předali vládě petici vyzývající k sankcím
MF Dnes
Pirátský poslanec František Kopřiva a europoslanec Mikuláš Peksa předali v pondělí na úřadu vlády petici vyzývající k zavedení ekonomických sankcí proti Turecku kvůli jeho podzimní ofenzivě v severní Sýrii. Pod dokument se podepsalo 825 lidí, řekl Kopřiva novinářům.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:49 Kvůli brutálnímu napadení v Ostravě hledá policie holohlavého muže
MF Dnes
Rány pěstí, vláčení po zemi i kopance do hlavy. Takto brutálně zaútočil třicetiletý agresor v Ostravě na muže, kterému způsobil vážné zranění. Policisté pachatele zadrželi, nyní ještě pátrají po muži, který se s násilníkem, alespoň podle kamerových záznamů, velmi dobře znal.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:39 Voda z prasklého hydrantu brzdí provoz na pražské magistrále, tvoří se kolona
MF Dnes
Průjezd centrem Prahy po severojižní magistrále dopoledne zkomplikoval prasklý hydrant u Čelakovského sadů. Jeden ze tří jízdních pruhů uzavřel gejzír vody. Oprava zřejmě potrvá do odpoledních hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:11 Na Slovensku začal soud se čtyřmi obžalovanými z vraždy novináře Kuciaka
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Vražda, ke které došlo před dvěma lety, vyvolala na Slovensku největší protivládní protesty od protikomunistických mítinků v roce 1989.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:51 Na Slovensku začal soud se čtyřmi obžalovanými z vraždy Kuciaka
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Vražda, ke které došlo před dvěma lety, vyvolala na Slovensku největší protivládní protesty od protikomunistických mítinků v roce 1989.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:35 Poštou dorazí zkumavky na stolici. Prevence rakoviny jde přes samoodběr
MF Dnes
Rakovině tlustého střeva ročně podlehne přes tři tisíce lidí. I přesto, že lidé nad 50 let se mohou nechat zdarma preventivně otestovat, vyšetření využívá jen zlomek. V následujících měsících proto obdrží obálku s testem na skryté krvácení do stolice 10 000 Čechů přímo do své poštovní schránky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:31 Ukrajinské sestry po vyškolení zase odešly, nemocnice nyní zve celé rodiny
MF Dnes
Neúspěchem skončil plán zaměstnat v Domažlické nemocnici zdravotní sestry z Ukrajiny. Sice nastoupily, ale po vyškolení odešly jinam. Při druhém pokusu o vyřešení problému s nedostatkem personálu proto nemocnice nabídne ubytování celé rodině, dětem zajistí školu a manželům sester pomůže najít zaměstnání.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:53 Na Filipínách ožila sopka. Chrlí dým a popel, úřady evakuovaly tisíce lidí
MF Dnes
Z filipínské sopky Taal v pondělí začala vytékat láva. Podle tamních úřadů hrozí nebezpečí erupce. Sopka už od neděle chrlí dým a popel, což si vyžádalo evakuaci asi deseti tisíc obyvatel a několika desítek turistů. Bylo nařízeno i dočasné přerušení provozu letiště v Manile. Úřady však během pondělního rána provoz částečně obnovily.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:21 Středočeské silnice jsou namrzlé, záchranáři zasahovali u několika nehod
MF Dnes
Provoz na dálnici D7 u Slaného směrem na Prahu ráno zkomplikovaly dvě nehody. Bourala celkem tři auta, na dálnici se tvoří kolona vozidel. Silnice jsou místy silně namrzlé, ale nejen zde, ale také na dálnici D6 a středočeských silnicích nižších tříd.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:27 Zimu tento týden opět nečekejme. Sněžit bude až o víkendu, hlavně na horách
MF Dnes
Teploty během následujících dní zůstanou v Česku i nadále poměrně vysoké, zejména pak na jihu Čech, kde se přes den dostanou až k osmi stupňům Celsia. Změnu přinese až víkend, kdy by měl podle meteorologů především na horách napadnout čerstvý sníh.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:04 Na D7 u Slaného bourala tři auta, v místech je namrzlá vozovka
MF Dnes
Provoz na dálnici D7 u Slaného směrem na Prahu ráno zkomplikovaly dvě nehody. Bourala celkem tři auta, jeden člověk se podle hasičů zranil. Silnice jsou zde namrzlé.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:27 Jediná íránská olympijská medailistka emigrovala. Jsem utlačovaná, řekla
MF Dnes
Jediná olympijská medailistka Íránu - taekwondistka Kimía Alízadeová emigrovala ze země. Jednadvacetiletá sportovkyně se označila za „jednu z milionů utlačovaných žen v Íránu“ a kvůli přístupu funkcionářů už nechce svou rodnou zemi reprezentovat. Přesídlila do Nizozemska.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:07 Čína je nespolehlivý a riskantní partner, napsal Hřib v německém listu
MF Dnes
Nespolehlivý a riskantní partner. Tak označil Čínu pražský primátor Zdeněk Hřib ve svém článku v nedělníku Welt am Sonntag. Varoval před unáhleným uzavíráním smluv s touto zemí. Hřib přitom vyzval, vyzval, aby se nikdo nevzdával svých hodnot a přesvědčení kvůli nátlaku a strachu z výhrůžek.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:04 V Krkonoších lyžaři parkují zdarma i za 300 korun. Kdo se zdrží, ušetří
MF Dnes
Ceny za parkování v zimních střediscích v Krkonoších se velmi liší. Zatímco v nejdražším Špindlerově Mlýně je parkování u sjezdovek zadarmo, v Malé Úpě lyžaři zaplatí 140 korun za den. Obec tam však zvýhodňuje hosty, kteří přijedou na více dnů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Víc dovolené, pojďte k nám. Firmy lákají na volno navíc
MF Dnes
Snaží se přilákat nové zaměstnance i udržet ty současné a­ dát jim vedle výplaty ještě něco navíc. Firmy stále častěji přidávají dny volna. A nejde jen o­ pátý týden dovolené ke čtyřem ze zákona povinným, který se v řadě podniků stal standardem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 19:00 Prokleté sesuvy. Dostavbu dálnice D3 provází problémy podobné těm u D8
MF Dnes
Stavba jihočeské dálnice D3 se opět komplikuje. Část svahu pod kopcem označovaným jako Rožnovský les, který se nachází nad plánovanou trasou z Českých Budějovic, může v budoucnu hrozit sesuvem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přitom ještě dlouho bude znepokojovat vzpomínka na obří sesuv, který před sedmi lety uzavřel dálnici D8.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Mýto vyhnalo auta na nezpoplatněné okresky, obce i lidé trpí
MF Dnes
S novým rokem stát zavedl mýto na devíti stech dosud nezpoplatněných kilometrech. Dopravci ale našli objížďky, aby se placeným úsekům vyhnuli. Ministr dopravy Vladimír Kremlík proto varuje, že mýto rozšíří i na paralelní trasy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Kdo si chce něco přisvojit, ztrácí to. Jak Čína prohrála volby na Tchaj-wanu
MF Dnes
Kdo si chce něco přisvojit, ztrácí to, napsal kdysi staročínský mudrc Lao-c'. Přesně tohle se o víkendu přihodilo světové velmoci Číně s Tchaj-wanem. Tchajwanci se zalekli enormního tlaku Číny i událostí v Hongkongu a ve volbách tak rekordně podpořili protičínskou prezidentku Cchaj Jing-wen.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 8. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat