Zpět Zprávy Pondělí, 13. ledna 2020
Hledat Rubriky 13. 1.
Close
Inzerce
13. 1. 22:44 Kouř z australských požárů obkrouží celou planetu, uvádí NASA. Zpět na kontinent se dostane ze západu
Hospodářské noviny
Kouř z rozsáhlých požárů na východním pobřeží Austrálie by mohl dokola obkroužit celou planetu a v příštích dnech se vrátit nad západní pobřeží kontinentu. S odkazem na údaje americké kosmické agentury NASA to v pondělí napsal australský...
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
13. 1. 22:30 Za poslední rok rostly ceny v regionu víc než v Česku jen v Maďarsku. Přesto jsou české ceny jedny z nejnižších v EU
Hospodářské noviny
!function(e,i,n,s){var t="InfogramEmbeds",d=e.getElementsByTagName("script")[0];if(window[t]&&window[t].initialized)window[t].process&&window[t].process();else if(!e.getElementById(n)){var...
 To se mi líbí Odpovědět
Oscarovým nominacím dominuje Joker. Svého zástupce má i český film 13. 1. 16:02 Oscarovým nominacím dominuje Joker. Svého zástupce má i český film
Respekt
Snímek Dcera se dostal mezi finální pětici v kategorii nejlepší krátký animovaný film
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:44 Macron posílí boj proti islamistům v Sahelu, vyšle další dvě stovky vojáků
MF Dnes
Francie nasadí dalších 220 vojáků jako posilu do boje proti islamistům na severu Afriky. Oznámil to v pondělí francouzský prezident Emmanuel Macron po schůzce s představiteli pěti severoafrických zemí z regionu Sahel. Dohodl s nimi vytvoření společného velení, které má zlepšit boj proti vzmáhajícímu se povstání v oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:36 ‚Chmurný milník‘. Saúdská Arábie loni popravila 184 lidí, nejvíce za posledních 6 let
Lidové noviny
Saúdská Arábie loni popravila 184 lidí, což je nejvíce za posledních šest let. Informovala o tom v pondělí britská organizace na ochranu lidských práv Reprieve, podle níž je to pro království nový „chmurný milník“ .
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:30 Macron posílí francouzské jednotky v Sahelu, proti islamistům vyšle dalších 220 vojáků
Lidové noviny
Francie vyšle dalších 220 vojáků jako posilu do boje proti islamistům na severu Afriky. Oznámil to v pondělí francouzský prezident Emmanuel Macron po schůzce s představiteli pěti severoafrických zemí z regionu Sahel. S prezidenty Burkiny Faso, Čadu, Mali, Mauritánie a Nigeru se Macron podle agentury Reuters dohodl na vytvoření společného velení, které má zlepšit boj proti vzmáhajícímu se povstání v regionu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:20 Nova poslala mateřské CME téměř dvě miliardy korun, vracela příplatek
MF Dnes
Před prodejem skupině PPF miliardáře Petra Kellnera poslala televize Nova mateřské CME téměř dvě miliardy korun. Upozornil na to v pondělí deník E15 Premium. Mimo to z nové výroční zprávy televize vyplývá, že se konsolidovaný zisk Novy v roce 2018 meziročně zvýšil o více než čtvrtinu na 553 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:26 Aktualizováno Soukup vytáhl Havla, „skoncoval” se Zemanem a chce být prezidentem
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman už nejspíš nebude mít každý týden pravidelný rozhovor s majitelem TV Barrandov a multimoderátorem Jaromírem Soukupem, upozornil v neděli server MediaGuru. Ale patrné to bylo už z některých Soukupových vystoupení na sociálních sítích z poslední doby.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:19 Britská královna odsouhlasila odchod prince Harryho a Meghan. Podporuji jejich touhu, řekla Alžběta
Lidové noviny
Tituly, financování i budoucí role v rámci monarchie řešili v průběhu pondělního odpoledne členové královské rodiny v Sandringhamském paláci. Vévodkyně Meghan se připojila po telefonu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:17 Vojenská rozvědka spustila satelitní centrum. Ve hře je i vlastní družice
MF Dnes
Pro českou armádu, spojence z NATO, ale také integrovaný záchranný systém má sloužit nové národní satelitní centrum, které spustila vojenská rozvědka. Zařízení s desítkami expertů má analyzovat satelitní a letecké snímky i radarová data a poskytovat obrazové zpravodajské podklady pro rozhodování.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:12 Na motorkářský sraz v Německu přijel ‚Hitlerův dvojník‘. Přítomný policista nezasáhl, čelí kritice
Lidové noviny
Víkendového zimního motorkářského srazu na zámku v Augustusburgu nedaleko východoněmeckého Chemnitzu (Saská Kamenice) se zúčastnil i muž v převleku za nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Spolu s návštěvníky akce se z příjezdu Hitlerova dvojníka dobře bavil i přítomný policista, který nyní čelí kritice nadřízených i vedení německé spolkové země Sasko za to, že nezasáhnul. Vystoupení totiž mohlo být v rozporu s německými zákony, které zakazují používat nacistické symboly.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:01 Je to moje něžné děťátko, popsala matka monstrum, které znásilňovalo muže
MF Dnes
Matka pachatele největšího počtu znásilnění v dějinách Británie uvedla, že neměla o jeho zločinech nejmenší ponětí. „Byl to něžný chlapec. Neustále ležel v knihách. Naše rodina homosexualitu neuznává,“ popsala žena šestatřicetiletého Reynharda Sinagu, kterého soud minulý týden poslal za zneužití desítek mužů na doživotí do žaláře.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:56 Lepší je odpočatý bankéř. Spořitelna nadělila lidem 37 dní dovolené
MF Dnes
Česká spořitelna vyslyšela volání bankéřů, kteří chtěli víc flexibility a volna. Od ledna jim ke standardním pětadvaceti dnům dovolené nadělila dalších dvanáct. „Lidé se zkušenostmi vyžadují jiné podmínky při odměňování a nástupu,“ říká v rozhovoru pro MF DNES členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:55 Muž, který zavraždil Kuciaka, se před soudem přiznal. Původně jsme ho měli unést a teprve pak zabít, řekl
Hospodářské noviny
Nejsledovanější proces v dějinách samostatného Slovenska začal v pondělí u soudu v Pezinku. Na lavici obžalovaných usedl bývalý voják Miroslav Marček, bývalý policista Tomáš Szabó, zprostředkovatelka Alena Zsuzsová a kontroverzní podnikatel Marian...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:51 Slovenští dopravci po blokádě uvolnili hraniční přechody, Pelligrini s nimi plánuje jednat
Lidové noviny
Stávkující slovenští autodopravci v pondělí uvolnili všechny hraniční přechody a úseky silnic, které na podporu svých požadavků blokovali pro kamiony od nedělního večera. Akci zastavili poté, co je premiér Peter Pellegrini po schůzce s ministry a policejním prezidentem upozornil, že jednají v rozporu se zákony a ohrožují ekonomiku země, a především jim slíbil zahájit jednání, jakmile s blokováním přestanou.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:18 Čechy po Vánocích sužují chřipky, za týden přibylo 60 procent nemocných
MF Dnes
Za poslední týden se v Česku zvýšil počet nemocných s akutními infekcemi dýchacích cest o 60 procent. Nemocných je zhruba 1 050 na 100 000 obyvatel. Vyplývá to z informací Státního zdravotního ústavu (SZÚ) a hygieniků. Stoupá počet zaznamenaných případů chřipky, včetně potvrzených laboratorních nálezů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:08 Vše, co potřebujete vědět: Britská královská odsouhlasila přechodné období pro prince Harryho a Meghan
Lidové noviny
Tituly, financování i budoucí role v rámci monarchie řešili v průběhu pondělního odpoledne členové královské rodiny v Sandringhamském paláci. Vévodkyně Meghan se připojila po telefonu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:54 Výmluvy Válkové jsou výsměch, špatnou kandidátkou byla i bez Urválka, říká Bartoš
Hospodářské noviny
Když Helena Válková tvrdí, že nevěděla, jakou roli sehrál před listopadem 1989 Josef Urválek, je to stejné, jako když Andrej Babiš tvrdí, že nevěděl o tom, že se nemohlo svobodně cestovat, říká Ivan Bartoš, který se o víkendu znovu stal předsedou...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:46 Aktualizováno TV Barrandov zřejmě ruší pořad Týden s prezidentem. Nahradí ho seriál Je to kampaň!
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman pravděpodobně už nebude pravidelně vystupovat v rozhovorech na TV Barrandov. Server Mediaguru upozornil, že v čase, kdy se vysílal pravidelný pořad Týden s prezidentem, je od příštího týdne v programu televizní stanice nový seriál. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček serveru Blesk.cz řekl, že se připravuje nový plán Zemanových mediálních aktivit.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:43 Ukrajina věděla, že letadlo bylo sestřeleno. Čekala, až se přizná Írán
MF Dnes
Posádka ukrajinského civilního letadla, které bylo sestřeleno minulou středu po startu v Teheránu, zemřela okamžitě poté, co íránská raketa explodovala blízkosti kokpitu a do kabiny pilotů vlétly střepiny. V rozhovoru s kanadskou stanicí CBC v Kyjevě to řekl tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:37 Sama z funkce zmocněnkyně pro lidská práva neodejdu, řekla Válková vládě
Hospodářské noviny
Vláda v pondělí nehlasovala o tom, jestli poslankyně Helena Válková (ANO) skončí ve funkci zmocněnkyně kabinetu pro lidská práva. Kabinet o tom sice na návrh vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) jednal, po vystoupení Válkové ale ministři o jejím...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:20 Provozovatel elektrokoloběžek Lime snižuje stavy. Propustí asi 14 procent zaměstnanců a odejde z 12 měst
Hospodářské noviny
Společnost Lime, která v Praze a dalších městech provozuje zelené elektrokoloběžky, se kvůli snaze o zisk stahuje z 12 měst a propouští zaměstnance, informoval web Tech Crunch i televize CNN. Lime plánuje po celém světě propustit 14 procent...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:10 Kabinet jednal o konci Válkové, o jejím dalším působení ale nerozhodl. Sama rezignovat nehodlá
Lidové noviny
Vláda v pondělí nehlasovala o tom, jestli poslankyně Helena Válková (ANO) skončí ve funkci zmocněnkyně kabinetu pro lidská práva. Kabinet o tom sice na návrh vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) jednal, po vystoupení Válkové ale ministři o jejím setrvání nehlasovali. Válková podle informací ze zasedání před ministry vystoupila a odmítla při tom možnost, že by funkci mohla opustit sama.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:09 Muž, který se pokusil upálit před Východočeským divadlem, zemřel
MF Dnes
Čtyřiačtyřicetiletý muž, který se 4. listopadu pokusil upálit v Pardubicích před Východočeským divadlem, zemřel. Redakci iDNES.cz to potvrdila mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Tereza Romanová.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:00 RECENZE: Bizarní večírek veselých kočičand. Cats musíte brát jako bizarní podívanou
Lidové noviny
Tom Hooper po úspěchu filmové verze muzikálu Bídníci zkusil převést na plátno i pásmo kočičí poezie Cats. Výsledek jde proti srsti a působí jako divoucí sen o bujaré párty.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:53 Marček se u soudu přiznal k vraždě a popsal, jak novináře Kuciaka zastřelil
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Jeden z obžalovaných, Miroslav Marček, již vinu přiznal. Popsal, jak v únoru 2018 Kuciaka a jeho partnerku zastřelil.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:52 Válková odmítla rezignovat z pozice zmocněnkyně vlády pro lidská práva
MF Dnes
Helena Válková odmítla na jednání vlády rezignovat z pozice vládní zmocněnkyně pro lidská práva a vláda pak o jejím odvolání ani nehlasovala. iDNES.cz to sdělil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Usiloval marně o to, aby Válková ve funkci skončila, stejně jako další sociální demokraté.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:51 Vláda schválila klimatický plán požadovaný EU. Podíl zelené energie vzroste
MF Dnes
V Česku poroste do roku 2030 podíl obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě energie. Vyplývá to z energeticko-klimatického plánu ČR, který v pondělí schválila vláda. O schválení dokumentu informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Materiál shrnuje závazky, kterým chce Česko přispět k evropským záměrům v této oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:47 Chcete se podívat do vesmíru? Japonský miliardář hledá dámský doprovod na cestu k Měsíci
Lidové noviny
Japonský miliardář Jusaku Maezawa si splní dětský sen. Stane se prvním civilním vesmírným turistou. Do kosmu ale nechce letět sám a pomocí internetu hledá pro tento speciální zážitek „speciální ženu,“ která ho doprovodí na měsíc, ale možná i celým životem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:36 Kabinet o konci Válkové jako zmocněnkyně jednal, o jejím dalším působení ale nerozhodl. Sama rezignovat nehodlá
Lidové noviny
Vláda v pondělí podle informací ČTK nehlasovala o tom, jestli poslankyně Helena Válková (ANO) skončí ve funkci zmocněnkyně kabinetu pro lidská práva. Kabinet o tom sice na návrh vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) jednal, po vystoupení Válkové ale ministři o jejím setrvání nehlasovali.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:16 Soukup vytáhl Havla, “skoncoval” se Zemanem a chce být prezidentem
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman už nejspíš nebude mít každý týden pravidelný rozhovor s majitelem TV Barrandov a multimoderátorem Jaromírem Soukupem, upozornil v neděli server MediaGuru. Ale patrné to bylo už z některých Soukupových vystoupeních na sociálních sítí z poslední doby.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:12 Válková odmítla rezignovat z pozice zmocněnkyně vlády pro lidská práva
MF Dnes
Helena Válková odmítla na jednání vlády rezignovat napozici zmocněnky vlády pro lidská práva. iDNES.cz to sdělil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček, který usiloval o to, aby Válková ve funkci skončila, stejně jako další sociální demokraté. „Způsob, jak se paní Válková hájila, ji diskvalifikuje pro politické funkce,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:58 Slováky soudí kvůli krádežím aut na Moravě, vinu nikdo z nich nepřiznal
MF Dnes
Krajský soud ve Zlíně se začal zabývat krádežemi aut, ze kterých žalobce viní organizovanou skupinu pěti Slováků. Kromě jednoho jsou všichni ve vazbě. Během dvou let ukradli po celé Moravě 28 vozidel.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:53 Dva šumavské hotely vypouštěly odpadní vody nelegálně do potoků
MF Dnes
Dvě pokuty ve výši bezmála 286 tisíc korun dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pražská společnost Gnosis. Při provozování dvou hotelů na Šumavě několikrát porušila vodní zákon na území druhé zóny národního parku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:51 Praha zvažuje, že se bude soudit s firmou JCDecaux kvůli přístřeškům MHD
MF Dnes
Vedení Prahy zvažuje právní kroky proti reklamní společnosti JCDecaux. Ta ve městě vlastní a provozuje většinu přístřešků pro MHD. Smlouva na jejich provoz končí v létě příštího roku. JCDecaux dnes uvedla, že na svoje náklady postaví 300 nových zastávek, pokud politici prodlouží platnost smlouvy o pět let. V opačném případě firma hrozí, že začne zastávky demontovat.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:32 Kuciakova vražda posunula spoustu Slováků k radikálům, bojím se o demokracii, říká novinář Šimečka
Hospodářské noviny
Novinář Martin M. Šimečka popisuje atmosféru provázející začátek soudu s lidmi obžalovanými z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Zájem je obrovský, o vyšetřování i o všechno, co vyšlo na povrch. Ne všichni jsou ale...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:26 Válková má skončit i jako zmocněnkyně vlády pro lidská práva, žádá ČSSD
MF Dnes
Vláda bude rozhodovat o osudu Heleny Válkové v pozici vládní zmocněnky pro lidská práva. „Pan premiér to zařadil jako poslední bod jednání," sdělil iDNES.cz šéf ČSSD Jan Hamáček. Ministři za jeho stranu chtějí, aby v této pozici skončila. „Způsob, jak se paní Válková hájila, ji diskvalifikuje pro politické funkce,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:32 Praha a tchajwanská Tchaj-pej podepsaly partnerskou smlouvu. Obě města spojuje mnohé, uvedl primátor Hřib
Lidové noviny
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta tchajwanského hlavního města Tchaj-peje Kche Wen-če v pondělí podepsali partnerskou smlouvu o ekonomické, obchodní a kulturní spolupráci mezi oběma městy. Uzavřena byla také tři další memoranda, například o spolupráci mezi zoologickými zahradami. Na partnerství se domluvilo vedení Prahy při návštěvě Tchaj-wanu loni na jaře, záměr schválili zastupitelé koncem roku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:23 Střetů se zvěří loni přibylo o čtvrtinu. Řidiči narazí nejčastěji na srnce
MF Dnes
Podle Českomoravské myslivecké jednoty loni vzrostl počet střetů aut se zvířaty téměř o čtvrtinu. Došlo k němu při téměř 16 tisících případů. Ze všech automobilových nehod na silnicích tvoří srážky se zvířaty 15 procent všech případů. Nejčastěji se řidiči srazí se srnci.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:11 Slovenská prokuratura oznámila, že zrušila obvinění expremiéra Roberta Fica za schvalování trestného činu
Lidové noviny
Slovenská prokuratura zrušila stíhání expremiéra Roberta Fica za to, že se zastal již bývalého poslance krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Milana Mazureka odsouzeného za protiromské výroky. S odvoláním na vyjádření prokuratury o tom v pondělí informovala slovenská média. Podle prokuratury speciální prokurátor zrušil obvinění Fica už loni 31. prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:10 Škoda Auto loni dodala 1,24 milionu aut, nejprodávanějším modelem byla již tradičně Octavia
Hospodářské noviny
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dodala loni svým zákazníkům po celém světě 1,24 milionu vozů, jde tak o meziroční pokles o 0,9 procenta, v roce 2018 firma dodala 1,25 milionu aut. Jako důvod firma uvedla klesající trh s osobními vozy v Číně,...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:08 William bratra Harryho vystrnadil z paláce, uvedla média. Princové zprávy o roztržce popřeli
Lidové noviny
Britští princové William a Harry popřeli zprávy tisku o vzájemné roztržce mezi jejich rodinami. Deník The Times v pondělí napsal, že William se nechoval přátelsky vůči Harryho manželce Meghan, což údajně vedlo k oznámení dvojice z minulého týdne, že se vzdává reprezentačních rolí. Bratři takové zprávy označili za urážlivé a potenciálně škodlivé.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:58 Poleť se mnou k Měsíci. Japonský miliardář hledá ženu pro cestu do kosmu
MF Dnes
Japonský miliardář Jusaku Maezawa, který chce v roce 2023 obletět Měsíc, hledá pro svou cestu dámskou společnost. Ve svém online příspěvku potenciálním uchazečkám vzkazuje, že by chtěl touto cestou zároveň nalézt životní partnerku. Maezawa poletí raketou společnosti SpaceX Elona Muska a stane se tak prvním měsíčním turistou.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:56 Slovenská prokuratura oznámila, že zrušila obvinění expremiéra Roberta Fica za schvalování trestného činu
Lidové noviny
Slovenská prokuratura zrušila stíhání expremiéra Roberta Fica za to, že se zastal již bývalého poslance krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Milana Mazureka odsouzeného za protiromské výroky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:51 Slovenská prokuratura zrušila obvinění expremiéra Fica
MF Dnes
Slovenská prokuratura oznámila, že zrušila obvinění expremiéra Roberta Fica za to, že se zastal poslance odsouzeného za extremistické výroky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:51 Íránská raketa vybuchla u kokpitu ukrajinského letadla, uvedl tajemník Danilov. Posádka prý zemřela okamžitě
Lidové noviny
Írán vydá Ukrajině skříňky o záznamu letu sestřeleného ukrajinského letadla. Řekl to v pondělí ukrajinský ministr zahraničí Vadym Prystajko. Íránská protivzdušná obrana civilní letadlo sestřelila ve středu ráno. Neštěstí nepřežil nikdo ze 176 lidí, kteří byli na palubě. Tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov už dříve řekl v rozhovoru s kanadskou stanicí CBC, že posádka letadla zemřela okamžitě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:41 Český animovaný snímek Dcera nominovali na Oscara, Marhoul neuspěl
MF Dnes
Americká filmová akademie vyhlásila nominace na výroční ceny Oscar. Mezi pětici nominovaných v kategorii krátký animovaný film se dostala i český snímek Dcera, za který má studentka pražské FAMU Darja Kaščejevová už Oscara studentského. Mezi cizojazyčnými díly se mezi nejlepší pětici naopak nedostalo drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Nejvíc nominací má film Joker.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:40 Animovaný film Dcera od studentky FAMU bude bojovat o Oscara. Tvůrkyní je tádžikistánská režisérka
Hospodářské noviny
V kategorii krátký animovaný film byl na filmového Oscara nominován krátkometrážní snímek Dcera studentky pražské Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění (FAMU) Darji Kaščejevové (Daria Kashcheeva). Bylo to v pondělí oznámeno v Los...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:39 Brno dostalo pokutu za diskriminaci kasina, odmítalo mu dát povolení
MF Dnes
Pokutu přes 800 tisíc korun má zaplatit Brno za to, že otálelo s udělením povolení pro plánované kasino v Benešově ulici, přestože jeho zřizovatel splnil všechny stanovené podmínky. Město se závěrem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže nesouhlasí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:36 Megxit a jiné žerty. Vzpoura Meghan a prince Harryho podle sociálních sítí
MF Dnes
Britský princ Harry se svou manželkou Meghan minulý týden oznámili, že se chtějí vzdát pozice v královské rodině. Chtějí být také finančně nezávislí. Jejich rozhodnutí ihned vyvolalo pozdvižení na sociálních sítích, kde se stali terčem mnoha vtipů a parodií.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:34 Malé stavební úřady zůstanou na úrovni obcí, dohodli se Dostálová a Lukl
Lidové noviny
Ministerstvo pro místní rozvoj upraví návrh stavebního zákona tak, že úředníci odpovědní za stavební řízení na úrovni obcí nebudou převedeni do nového státního modelu. Původně mělo pod stát přejít 13 500 úředníků, nyní to bude asi 7 tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:33 Český animovaný snímek Dcera nominovali na Oscara, Marhoul neuspěl
MF Dnes
Americká filmová akademie vyhlašuje nominace na výroční ceny Oscar. Mezi pětici nominovaných v kategorii krátký animovaný film se dostala i český snímek Dcera, za který má studentka pražské FAMU Darja Kaščejevová už studentského Oscara. Mezi cizojazyčnými díly se mezi nejlepší pětici naopak nedostalo drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:33 Marček se před soudem přiznal k vraždě Kuciaka. Zároveň popsal, jak novináře s partnerkou zastřelil
Lidové noviny
Slovák Miroslav Marček obžalovaný z předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové přiznal v pondělí před soudem vinu. Následně popsal, jak čin vykonal, a také další okolnosti případu. Ostatní tři obžalovaní vinu za vraždu odmítli nebo se nevyjádřili.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:32 Voda z prasklého hydrantu brzdila provoz na pražské magistrále
MF Dnes
Průjezd centrem Prahy po severojižní magistrále dopoledne zkomplikoval prasklý hydrant u Čelakovského sadů. Jeden ze tří jízdních pruhů uzavřel gejzír vody. Odpoledne byl hydrant opravený, ale oprava silnice začne až v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět
Pak přišli Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Střelec se před soudem přiznal k nájemné vraždě 13. 1. 8:29 Pak přišli Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Střelec se před soudem přiznal k nájemné vraždě
Respekt
Proces sleduje 120 novinářů, poslouchají i rodiče zabité dvojice mladých lidí
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:25 Slovenští dopravci ukončí blokádu hranic, sejdou se s premiérem Pellegrinim
MF Dnes
Slovenští dopravci v pondělí pokračovali na některých přechodech s Českem, Polskem a Maďarskem v blokování kamionové dopravy. Odpoledne před druhou hodinou oznámili, že přechody a silnice uvolní. Reagovali na výzvu premiéra Petera Pellegriniho, který slíbil, že s nimi v takovém případě okamžité zahájí rozhovory.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:10 Vyhlašují se nominace na Oscara, ve hře jsou i dva české filmy
MF Dnes
Americká filmová akademie vyhlašuje nominace na výroční ceny Oscar. Šance mají i dva české snímky, jež pronikly do užšího výběru. Mezi cizojazyčnými díly drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče a krátký animovaný film Dcera, za který má studentka pražské FAMU Darja Kaščejevová už studentského Oscara.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:00 Londýnský divadelní hit s McAvoyem promítnou česká kina. Lístky se vyprodaly během dvou dnů
Lidové noviny
Hvězdný herec James McAvoy (X-Men, Pokání) se vrací na londýnské jeviště ve vynalézavé nové adaptaci oblíbené klasiky Cyrano z Bergeracu. Představení, jehož přímý přenos, mohou ve vybraných kinech shlédnout i čeští diváci, se vyprodalo během dvou dnů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:33 Zbavme se uhlí do deseti let, dotírá na vládu dvacítka aktivistů
MF Dnes
Zhruba dvacítka aktivistů z české pobočky mezinárodního hnutí Extinction Rebellion – Rebelie Proti Vyhynutí uspořádala v pondělí dopoledne demonstraci u úřadu vlády před dalším jednáním takzvané uhelné komise, které považují za neefektivní. Protestující požadují odstavení uhelných elektráren v Česku do roku 2030.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:31 Jezdci na skútrech v Krkonoších unikají, strážkyni parku vyhrožovali
MF Dnes
Parta jezdců na skútrech se i přes zákazy prohání po zasněžených loukách nad Strážným v Krkonoších. Strážci z Krkonošského národního parku se je pokoušeli chytit na místě, ale skútraři jim ujeli. Za nelegální jízdy v Krkonoších hrozí pokuty.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:28 Soud prohlásil konkurz na majetek výrobce papírenských strojů Papcel. Byl oceněn na 492 milionů
Hospodářské noviny
Krajský soud v Ostravě v pondělí prohlásil konkurz na majetek výrobce papírenských strojů Papcel z Litovle na Olomoucku, který je od loňského září v úpadku. ČTK v pondělí informaci získala z insolvenčního rejstříku. Pro konkurz se minulý týden na...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:23 Obce uhájily stavební úřady. Rušit se nebudou, slíbila ministryně Dostálová
MF Dnes
Stavební úřady v obcích se rušit nebudou. Z této možnosti vycouvalo po jednání se Svazem měst a obcí ministerstvo pro místní rozvoj. Tisíce úředníků se tak nemusí bát, že budou převedeni pod chystanou státní stavební správu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:22 Marček se u soudu přiznal k vraždě a popsal, jak novináře Kuciaka zastřelil
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Jeden z obžalovaných, Miroslav Marček, již vinu přiznal. Popsal, jak v únoru 2018 Kuciaka a jeho partnerku zastřelil.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:20 Kočky smazaly soubor a práce bylo moc, žádal dodavatel o odpuštění pokuty
MF Dnes
S neobvyklým odůvodněním žádosti o odpuštění pokuty se loni setkali na radnici v Litvínově. Sankce měla padnout za nedodržení termínu dokončení zakázky, jenže spolupracovníkovi zhotovitele prý přeběhly po klávesnici kočky a smazaly soubor. Úřad pokutu skutečně odpustil, hlavní důvod byl však podle něj jiný.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:12 Obce uhájily stavební úřady. Rušit se nebudou, slíbila ministryně Dostálová
MF Dnes
Stavební úřady v obcích se rušit nebudou. Z této možnosti vycouvalo po jednání se Svazem měst a obcí ministerstvo pro místní rozvoj. Tisíce úředníků se tak nemusí bát, že budou převedeni pod chystanou státní stavební správu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:12 Mariánské Lázně čeká další spor kvůli domu vrácenému americké rodině
MF Dnes
Město Mariánské Lázně čelí v souvislosti s vracením někdejšího židovského majetku, domu a pozemků v samotném srdci lázeňského území, další soudní při. Tentokrát žádají nápravu křivdy bývalí majitelé.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:12 Zavedení eura teď pro ČR není vůbec podstatné, říká ekonom Hampl
MF Dnes
Česká koruna na začátku roku zaznamenala svůj rekordní kurz k euru, tuzemské hospodářství nicméně zpomaluje. Podle bývalého viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla ale ekonomiku čeká další dobrý rok. „Evidentně nás čeká éra pomalejšího růstu, ale pořád růstu,“ řekl Hampl v pondělním Rozstřelu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:08 Po měsících klidu znovu začal boj o uran, Diamo žádá o průzkumné území
MF Dnes
Rok a půl měli klid. Teď už obce v okolí Přibyslavi na Havlíčkobrodsku znovu brojí proti zvažovanému obnovení těžby uranu poblíž Brzkova. Přiměl je k tomu krok státního podniku Diamo, který požádal o stanovení nového průzkumného území v této lokalitě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:57 Slovenští dopravci blokují kamionům hraniční přechody, osobní auta projedou
MF Dnes
Slovenští dopravci v pondělí pokračují na některých přechodech s Českem, Polskem a Maďarskem v blokování kamionové dopravy. Podle české policie je zatím průjezdný přechod Brodské-Břeclav na dálnici D2, ale přechody Holíč-Hodonín a Skalica-Sudomeřice nikoli. Osobní auta by nicméně měla projet bez problémů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:51 Poznámka Veroniky Bílkové: Je sestřelení ukrajinského letadla zločin?
Hospodářské noviny
Je již jasné, že pád ukrajinského Boeingu 737-800, k němuž došlo minulou středu poblíž Teheránu, nebyl důsledkem technické poruchy či chyby pilotů. Stroj byl sestřelen íránskou protivzdušnou obranou. K sestřelení došlo podle všeho omylem, když...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:48 Miroslav Marček obžalovaný z vraždy Kuciaka přiznal před soudem vinu
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Jeden z obžalovaných, Miroslav Marček, již přiznal vinu. Další tři obžalovaní vinu odmítli nebo se nevyjádřili.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:42 Komentář Bedřicha Moldana: Ministerstvo životního prostředí je úspěšné, slučovat ho se zemědělstvím je nebezpečný nápad
Hospodářské noviny
Když začalo 1. ledna 1990 fungovat Ministerstvo životního prostředí České republiky, měli jsme dvě místnosti v tehdejší budově Úřadu vlády ČR v Lazarské ulici. V té větší byl konferenční stůl, pár židlí a můj ministerský psací stůl. V té menší...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:31 Zbavme se Válkové úplně, i jako lidskoprávní zmocněnkyně, míní Hamáček
MF Dnes
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by uvítal, kdyby bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková skončila i jako vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Politička hnutí ANO přitom aspirovala už i na ombudsmanku. Do této funkce ji předtím doporučil prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:12 Zbavme se Válkové úplně. I jako lidskoprávní zmocněnkyně, míní Hamáček
MF Dnes
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by uvítal, kdyby bývalá ministryně školství Helena Válková skončila i jako vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Politička hnutí ANO přitom aspirovala už i na ombudsmanku. Do této funkce ji předtím doporučil prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:00 Soud uznal, že BBC platově diskriminovala moderátorku
MF Dnes
Moderátorka veřejnoprávní stanice BBC Samira Ahmedová vyhrála soudní spor se zaměstnavatelem. Stěžovala si kvůli platové diskriminaci na základě pohlaví. Soud dospěl k závěru, že BBC nedokázala řádně zdůvodnit, proč Ahmedové za obdobnou práci platila šestkrát méně než jejímu mužskému kolegovi.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:53 Slovenští dopravci blokují kamionům hraniční přechody, osobní auta projedou
MF Dnes
Slovenští dopravci v pondělí pokračují na některých přechodech s Českem, Polskem a Maďarskem v blokování kamionové dopravy. Podle české policie je zatím průjezdný přechod Brodské-Břeclav na dálnici D2, ale přechody Holíč-Hodonín a Skalica-Sudomeřice nikoli. Osobní auta by nicméně měla projet bez problémů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:48 Na přejezdu v Uhříněvsi jsem ze strachu omdlel, hájí se u soudu kamioňák
MF Dnes
Srbský řidič kamionu Uroš Andelović u Obvodního soudu pro Prahu 10 tvrdí, že ještě před srážkou s vlakem na přejezdu v Uhříněvsi upadl do bezvědomí. Stalo se tak podle něj z úleku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:48 Miroslav Marček obžalovaný z vraždy Kuciaka přiznal před soudem vinu
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Jeden z obžalovaných, Miroslav Marček, již přiznal vinu. Další tři obžalovaní vinu odmítli nebo se nevyjádřili.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:35 OBRAZEM: Naháči v metru. Do recese se zapojilo 60 zemí světa včetně Česka
MF Dnes
V metru zažili cestující v neděli velkolepou podívanou, do davu se vmísily desítky polonahých lidí. Recesistické akce „No Pants Subway Ride“, v překladu „Jízda metrem bez kalhot“, jež začala v New Yorku už v roce 2002, se účastní šedesát měst světa, včetně Prahy. V Česku se tato akce letos konala podeváté.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:21 V Praze se zdraží jízda v taxi z 28 na 36 korun za kilometr. Dosavadní ceny taxikářům nepokryly všechny náklady
Hospodářské noviny
Cena za jeden kilometr jízdy v taxi se v Praze od 1. února zvýší z 28 na 36 korun. Cena za minutu čekání bude namísto šesti nově sedm korun a nástupní sazba se zvýší ze 40 na 60 korun. Rozhodli o tom v pondělí pražští radní. Důvodem zdražení je, že...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:17 Na Slovensku začal soud se čtyřmi obžalovanými z vraždy novináře Kuciaka
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Vražda, ke které došlo před dvěma lety, vyvolala na Slovensku největší protivládní protesty od protikomunistických mítinků v roce 1989.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:12 Jediná íránská olympijská medailistka emigrovala. Jsem utlačovaná, řekla
MF Dnes
Jediná olympijská medailistka Íránu – taekwondistka Kimía Alízadeová – emigrovala ze země. Jednadvacetiletá sportovkyně se označila za „jednu z milionů utlačovaných žen v Íránu“. Kvůli přístupu funkcionářů už nechce svou rodnou zemi reprezentovat. Íránská média tvrdí, že přesídlila do Nizozemska.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:01 Nástup za 60, kilometr za 36 korun. Pražské taxíky od dubna zdraží
MF Dnes
Maximální cena za jeden kilometr jízdy v taxi se v Praze od dubna zvýší z 28 na 36 korun. Cena za minutu čekání bude namísto šesti nově sedm korun a nástupní sazba se zvýší ze 40 na 60 korun. Nově vznikne i ceník pro taxi-elektromobily. Rozhodli o tom pražští radní.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:54 Pusťte se do Turecka. Piráti předali vládě petici vyzývající k sankcím
MF Dnes
Pirátský poslanec František Kopřiva a europoslanec Mikuláš Peksa předali v pondělí na úřadu vlády petici vyzývající k zavedení ekonomických sankcí proti Turecku kvůli jeho podzimní ofenzivě v severní Sýrii. Pod dokument se podepsalo 825 lidí, řekl Kopřiva novinářům.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:49 Kvůli brutálnímu napadení v Ostravě hledá policie holohlavého muže
MF Dnes
Rány pěstí, vláčení po zemi i kopance do hlavy. Takto brutálně zaútočil třicetiletý agresor v Ostravě na muže, kterému způsobil vážné zranění. Policisté pachatele zadrželi, nyní ještě pátrají po muži, který se s násilníkem, alespoň podle kamerových záznamů, velmi dobře znal.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:39 Voda z prasklého hydrantu brzdí provoz na pražské magistrále, tvoří se kolona
MF Dnes
Průjezd centrem Prahy po severojižní magistrále dopoledne zkomplikoval prasklý hydrant u Čelakovského sadů. Jeden ze tří jízdních pruhů uzavřel gejzír vody. Oprava zřejmě potrvá do odpoledních hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:25 Cyklista na Přerovsku zemřel po střetu s alfou romeo, řidič ho zřejmě přehlédl
Lidové noviny
Cyklista zemřel v neděli vpodvečer po srážce s autem na silnici mezi obcemi Dřevohostice a Lipová na Přerovsku. Řidič cyklistu na silnici zřejmě přehlédl. „V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ řekla v pondělí policejní mluvčí Miluše Zajícová.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:11 Na Slovensku začal soud se čtyřmi obžalovanými z vraždy novináře Kuciaka
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Vražda, ke které došlo před dvěma lety, vyvolala na Slovensku největší protivládní protesty od protikomunistických mítinků v roce 1989.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:10 Aktualizováno Slovenští dopravci opět blokovali hraniční přechody s Českem. Na D2 se tvořila krátká kolona kamionů
Lidové noviny
Slovenští dopravci v pondělí pokračují na některých přechodech s Českem, Polskem a Maďarskem v blokování kamionové dopravy. Podle mluvčího české policie Davida Chaloupky je na některých přechodech s Českem blokáda přerušená do 10:00. Od 08:00 je tak například zatím průjezdný přechod Brodské-Břeclav na dálnici D2, zatímco přechody Holíč-Hodonín a Skalica-Sudomeřice nikoli.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:00 Pitt s DiCapriem bodují. Cenu americké filmové kritiky získal film Tenkrát v Hollywoodu
Lidové noviny
Cenu americké filmové kritiky získal při nedělním slavnostním ceremoniálu v Los Angeles snímek Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Film, který měl 12 nominací, dostal rovněž cenu za nejlepší scénář. Za nejlepší režii byli oceněni dva filmaři, a to Jihokorejec Pong Čun-ho, který natočil komedii Parazit, a Brit Sam Mendes, autor válečného dramatu 1917.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:58 Začala hlavní část líčení v případu vraždy Kuciaka, před soudem stanuli všichni čtyři obžalovaní
Lidové noviny
Čtením obžaloby na Slovensku začala hlavní část líčení v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, která v roce 2018 vyvolala v zemi mohutné protivládní demonstrace a vyústila v demisi tehdejšího premiéra Roberta Fica. Před soudem stanuli všichni čtyři obžalovaní z Kuciakovy vraždy, při které byla zastřelena i reportérova přítelkyně Martina Kušnírová.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:51 Na Slovensku začal soud se čtyřmi obžalovanými z vraždy Kuciaka
MF Dnes
Čtením obžaloby začalo hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Vražda, ke které došlo před dvěma lety, vyvolala na Slovensku největší protivládní protesty od protikomunistických mítinků v roce 1989.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:35 Poštou dorazí zkumavky na stolici. Prevence rakoviny jde přes samoodběr
MF Dnes
Rakovině tlustého střeva ročně podlehne přes tři tisíce lidí. I přesto, že lidé nad 50 let se mohou nechat zdarma preventivně otestovat, vyšetření využívá jen zlomek. V následujících měsících proto obdrží obálku s testem na skryté krvácení do stolice 10 000 Čechů přímo do své poštovní schránky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:33 Íránská policie popřela tvrzení o střelbě do účastníků protestů. Prý má příkaz chovat se zdrženlivě
Lidové noviny
Íránská policie zasahovala slzným plynem i ostrou municí proti nedělní demonstraci pořádané kvůli sestřelení ukrajinského letadla u Teheránu. Tvrdí to účastníci, kteří to dokládají záběry z protestu, jež se v neděli večer objevily na sociálních sítích. Íránská policie to ale popřela.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:31 Ukrajinské sestry po vyškolení zase odešly, nemocnice nyní zve celé rodiny
MF Dnes
Neúspěchem skončil plán zaměstnat v Domažlické nemocnici zdravotní sestry z Ukrajiny. Sice nastoupily, ale po vyškolení odešly jinam. Při druhém pokusu o vyřešení problému s nedostatkem personálu proto nemocnice nabídne ubytování celé rodině, dětem zajistí školu a manželům sester pomůže najít zaměstnání.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:23 Na Pražském okruhu vypadl z kamionu za jízdy kontejner. Tvoří se kolony, policie zavřela tunely
Lidové noviny
Na 16. kilometru Pražského okruhu poblíž Slivence havaroval dnes po 07:00 kamion. Směrem k letišti je průjezdný pouze odstavný pruh, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Dopravu v místě nehody řídí policie.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:13 Loni rostly ceny druhou nejvyšší rychlostí za 11 let. V průměru o 2,8 procenta, nejvíc zdražovalo bydlení
Hospodářské noviny
Spotřebitelské ceny v Česku loni v průměru stouply o 2,8 procenta. Byla to druhá nejvyšší průměrná roční míra inflace za posledních 11 let. Vyšší byla pouze v roce 2012, a to 3,3 procenta. Uvedl to v pondělí Český statistický úřad. Ceny zboží loni...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:00 ZVĚŘINA: Jednoocí Piráti mají šanci ovládnout bojiště. Marketingové vítězství zatím funguje výborně
Lidové noviny
Piráti dávají okolí sto a jeden důvod posmívat se jejich projevům, ale jako politickou stranu je musíme brát vážně. Ostravský volební sněm to potvrdil. Strany, které samy sebe označují jako jedinou a pravou demokratickou opozici, by je měly povinně studovat, aby si z nich vzaly příklad.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:53 Na Filipínách ožila sopka. Chrlí dým a popel, úřady evakuovaly tisíce lidí
MF Dnes
Z filipínské sopky Taal v pondělí začala vytékat láva. Podle tamních úřadů hrozí nebezpečí erupce. Sopka už od neděle chrlí dým a popel, což si vyžádalo evakuaci asi deseti tisíc obyvatel a několika desítek turistů. Bylo nařízeno i dočasné přerušení provozu letiště v Manile. Úřady však během pondělního rána provoz částečně obnovily.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:43 Aktualizováno Nehoda komplikuje dopravu na Pražském okruhu. Z kamionu vypadl za jízdy kontejner
Lidové noviny
Na 16. kilometru Pražského okruhu poblíž Slivence havaroval dnes po 07:00 kamion. Směrem k letišti je průjezdný pouze odstavný pruh, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Dopravu v místě nehody řídí policie.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:36 PPF bude investovat téměř čtyři miliardy do rozšíření kancelářského komplexu v Moskvě, v plánu je i stavba hotelu
Hospodářské noviny
Investiční skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera chce investovat přes deset miliard rublů (přes 3,7 miliardy korun) do druhé fáze rozšíření kancelářského parku Comcity v Moskvě. Uvedl to server E15.cz na základě vyjádření mluvčí PPF Zuzany...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:28 Odbyt automobilů značky Volkswagen loni vzrostl o půl procenta na 6,28 milionu vozů, firma zvýšila tržní podíl
Hospodářské noviny
Odbyt hlavní značky VW z německého automobilového koncernu Volkswagen se v loňském roce zvýšil o 0,5 procenta na 6,28 milionu vozů. Oznámila to v pondělí firma. Značce VW se podařilo dosáhnout celoročního růstu díky dobrému výkonu v prosinci, kdy se...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:21 Středočeské silnice jsou namrzlé, záchranáři zasahovali u několika nehod
MF Dnes
Provoz na dálnici D7 u Slaného směrem na Prahu ráno zkomplikovaly dvě nehody. Bourala celkem tři auta, na dálnici se tvoří kolona vozidel. Silnice jsou místy silně namrzlé, ale nejen zde, ale také na dálnici D6 a středočeských silnicích nižších tříd.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:56 Ze sopky na Filipínách začala vytékat láva a hrozí nebezpečná erupce. V oblasti byly evakuovány tisíce lidí
Hospodářské noviny
Z filipínské sopky Taal v pondělí začala vytékat láva a úřady upozornily občany, že v řádu hodin nebo dní může následovat nebezpečná erupce. Sopka od neděle chrlí dým a popel, což si vyžádalo evakuaci tisíců lidí a přerušení provozu mezinárodního...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:27 Zimu tento týden opět nečekejme. Sněžit bude až o víkendu, hlavně na horách
MF Dnes
Teploty během následujících dní zůstanou v Česku i nadále poměrně vysoké, zejména pak na jihu Čech, kde se přes den dostanou až k osmi stupňům Celsia. Změnu přinese až víkend, kdy by měl podle meteorologů především na horách napadnout čerstvý sníh.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:08 Slovenští dopravci opět blokují hraniční přechody s Českem. Osobní auta zatím projíždějí bez problémů
Lidové noviny
Slovenští dopravci od nedělního večera na některých přechodech mezi Českou republikou a Slovenskem blokují kamionovou dopravu. Podle českého portálu Národního dopravního informačního centra (NIDC) jsou pro nákladní vozy nad 3,5 tuny neprůjezdné přechody Brodské-Břeclav na dálnici D2, dále Holíč-Hodonín a Skalica-Sudomeřice. Osobní vozidla by měla projet bez problémů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:04 Na D7 u Slaného bourala tři auta, v místech je namrzlá vozovka
MF Dnes
Provoz na dálnici D7 u Slaného směrem na Prahu ráno zkomplikovaly dvě nehody. Bourala celkem tři auta, jeden člověk se podle hasičů zranil. Silnice jsou zde namrzlé.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:43 Microsoft končí s podporou Windows 7. Populární verzi operačního systému přitom stále používá 27 procent uživatelů
Hospodářské noviny
V úterý vyjde poslední oficiální balíček bezpečnostních oprav pro Windows 7. Ke dni 14. ledna 2020 končí Microsoft s podporou Windows 7, operačního systému, který uživatelům sloužil uplynulých jedenáct let. Druhá nejpopulárnější a nejdéle...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:32 Nová vlna EET zatíží nejmenší podnikatele a může omezit nabídku jejich služeb
Hospodářské noviny
Elektronická evidence tržeb se letos v květnu rozšíří o další podnikatele. Nejmenší živnostníci s tržbami do 600 tisíc korun ročně sice nebudou muset tržby evidovat elektronicky a zvyšovat si tak náklady na zakoupení pokladen a tiskáren a platit za...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:27 Jediná íránská olympijská medailistka emigrovala. Jsem utlačovaná, řekla
MF Dnes
Jediná olympijská medailistka Íránu - taekwondistka Kimía Alízadeová emigrovala ze země. Jednadvacetiletá sportovkyně se označila za „jednu z milionů utlačovaných žen v Íránu“ a kvůli přístupu funkcionářů už nechce svou rodnou zemi reprezentovat. Přesídlila do Nizozemska.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:07 Čína je nespolehlivý a riskantní partner, napsal Hřib v německém listu
MF Dnes
Nespolehlivý a riskantní partner. Tak označil Čínu pražský primátor Zdeněk Hřib ve svém článku v nedělníku Welt am Sonntag. Varoval před unáhleným uzavíráním smluv s touto zemí. Hřib přitom vyzval, vyzval, aby se nikdo nevzdával svých hodnot a přesvědčení kvůli nátlaku a strachu z výhrůžek.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:30 Aktualizováno V Curychu testují poplašné lampy proti sprejerům. Akustická čidla mají spustit alarm
Lidové noviny
Curych se snaží zakročit proti sprejerům, kteří v noci čmárají na zastávky veřejné dopravy. Na některých místech dopravní podnik ve švýcarském hlavním městě na zkoušku instaloval lampy s akustickými čidly, která reagují na zvuk protřepávání spreje a jeho rozstřikování, napsala agentura DPA.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:04 V Krkonoších lyžaři parkují zdarma i za 300 korun. Kdo se zdrží, ušetří
MF Dnes
Ceny za parkování v zimních střediscích v Krkonoších se velmi liší. Zatímco v nejdražším Špindlerově Mlýně je parkování u sjezdovek zadarmo, v Malé Úpě lyžaři zaplatí 140 korun za den. Obec tam však zvýhodňuje hosty, kteří přijedou na více dnů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Víc dovolené, pojďte k nám. Firmy lákají na volno navíc
MF Dnes
Snaží se přilákat nové zaměstnance i udržet ty současné a­ dát jim vedle výplaty ještě něco navíc. Firmy stále častěji přidávají dny volna. A nejde jen o­ pátý týden dovolené ke čtyřem ze zákona povinným, který se v řadě podniků stal standardem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Plavidlo se ‚zbabělým kapitánem‘. Před osmi roky se potopila loď Costa Concordia, zemřelo 32 osob
Lidové noviny
Byla největší lodí svého druhu, jako taková ale patří i mezi ty, které kdy na moři ztroskotaly. Luxusní parník Costa Concordia se před osmi lety vydal na sedmidenní plavbu Středozemním mořem, záhy po vyplutí však ztroskotal poblíž toskánského pobřeží. Chybou kapitána Schettina přišlo o život 32 osob.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Írán může i za sunnitský teror, destabilizuje region, míní saúdskoarabský ministr zahraničí
Lidové noviny
Saúdská Arábie měla přinejmenším v minulosti sama velmi blízko k sunnitské extremistické ideologii. Jak ale v exkluzivním rozhovoru pro LN prohlásil saúdskoarabský státní ministr zahraničí Ádil al Džubajr (57), nyní už chce být vzorem umírněnosti, modernity a otevřenosti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 19:00 Prokleté sesuvy. Dostavbu dálnice D3 provází problémy podobné těm u D8
MF Dnes
Stavba jihočeské dálnice D3 se opět komplikuje. Část svahu pod kopcem označovaným jako Rožnovský les, který se nachází nad plánovanou trasou z Českých Budějovic, může v budoucnu hrozit sesuvem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přitom ještě dlouho bude znepokojovat vzpomínka na obří sesuv, který před sedmi lety uzavřel dálnici D8.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Mýto vyhnalo auta na nezpoplatněné okresky, obce i lidé trpí
MF Dnes
S novým rokem stát zavedl mýto na devíti stech dosud nezpoplatněných kilometrech. Dopravci ale našli objížďky, aby se placeným úsekům vyhnuli. Ministr dopravy Vladimír Kremlík proto varuje, že mýto rozšíří i na paralelní trasy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Kdo si chce něco přisvojit, ztrácí to. Jak Čína prohrála volby na Tchaj-wanu
MF Dnes
Kdo si chce něco přisvojit, ztrácí to, napsal kdysi staročínský mudrc Lao-c'. Přesně tohle se o víkendu přihodilo světové velmoci Číně s Tchaj-wanem. Tchajwanci se zalekli enormního tlaku Číny i událostí v Hongkongu a ve volbách tak rekordně podpořili protičínskou prezidentku Cchaj Jing-wen.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Stavební úřady v nejistotě: mohou přejít pod stát nebo být zrušeny
Hospodářské noviny
Ministři ANO a ČSSD se přou o podobu nového stavebního zákona, který má od roku 2023 zrychlit povolování nových staveb v Česku. Na návrhu, který koncem roku prošel připomínkami, již třetím rokem pracuje ministerstvo pro místní rozvoj. Cílem je...
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Tahanice v centru Prahy. O nové koalici rozhoduje odvolaný starosta
Hospodářské noviny
Přestože není starostou, o dalším směřování Prahy 1 momentálně rozhoduje právě on. Místostarosta Petr Hejma (STAN) nejprve v lukrativním centru hlavního města shodil radniční koalici, nyní má na zítřejším mimořádném jednání zastupitelstva šanci...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 8. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat