Zpět Lidové noviny Úterý, 12. listopadu 2019
Hledat Rubriky 12. 11.

Lidové noviny

Úterý, 12. listopadu 2019
Close
Inzerce
12. 11. 2019, 23:05 Napětí v Izraeli. Z Pásma Gazy byla odpálena vlna raket, armáda se připravuje na další střety
Lidové noviny
Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele od úterního rána odpáleno 190 raket, proti kterým zasáhla izraelská protivzdušná obrana. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety a že 90 procent raket zlikvidovala protivzdušná obrana.
 To se mi líbí Odpovědět

Nejčtenější články

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,13 -0,088%
USD 22,67 +0,119%
CHF 23,40 -0,098%
12. 11. 2019, 22:57 Na filozofické fakultě je stávka za klima a proti rektorovi. Názor studentů respektujeme, říká prorektor Soukup
Lidové noviny
V budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v úterý začala studentská okupační stávka za klima. Vysokoškoláci tak po vzoru středoškoláků protestují proti klimatickým změnám a za lepší ochranu životního prostředí. Stávka má trvat do středy, studenti chtějí v budově fakulty přespat. Vedení fakulty s tím nejprve nesouhlasilo, ale nakonec se, po dohodě se studenty, jim rozhodlo vyjít vstříc.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 11. 2019, 16:50 Organizace Člověk v tísni byla v Rusku označena za nežádoucí. ‚Čekali jsme to, ale pracovat nepřestaneme‘
Lidové noviny
Ruské ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že českou humanitární organizaci Člověk v tísni zařadilo na seznam organizací, které jsou v Rusku nežádoucí. Informovala o tom agentura TASS. V praxi to znamená zákaz činnosti. Člověk v tísni v reakci uvedl, že tento krok není překvapením.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 11. 2019, 16:05 Rozhodně je co zlepšovat, říká znovuzvolený předseda pražské organizace hnutí ANO Jan Říčař
Lidové noviny
Pražskou organizaci ANO nadále povede Jan Říčař. Rozhodl o tom krajský sněm hnutí. Pro Říčaře hlasovalo 132 ze 197 členů, kteří se volby zúčastnili. Rozhodnutí musí ještě schválit celostátní předsednictvo. Říčař je předsedou pražské buňky od listopadu 2017, kdy nahradil bývalého ministra a současného českého velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. Sněm v úterý zvolil také zbylé členy předsednictva.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 11. 2019, 15:49 Zásadním úkolem je chránit naši demokracii před Milionem chvilek a dalšími zhoubnými jevy, prohlásil Klaus
Lidové noviny
Bývalý prezident Václav Klaus ostře zkritizoval hnutí Milion chvilek pro demokracii, které na sobotu 16. listopadu chystá další masovou demonstraci na Letné. Při svém semináři v pražském Obecním domě řekl, že „zásadní rolí naší doby je ubránit parlamentní demokracii před Milionem chvilek a podobnými zhoubnými jevy a udržet národní stát “.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 11. 2019, 15:29 Bolivijský exprezident Morales přiletěl do Mexika, před letadlem hovořil o puči
Lidové noviny
Bývalý bolivijský prezident Evo Morales v úterý přiletěl do Mexika, které mu udělilo azyl. Na letišti, kam ho s mezipřistáním v Paraguayi dopravil stroj mexického letectva, ho přivítal tamní ministr zahraničí Marcelo Ebrard. Morales odstoupil v neděli po téměř 14 letech v čele Bolívie pod tlakem masových demonstrací a v reakci na výzvu armády. Dění ve své zemi v úterý označil za puč.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 11. 2019, 14:01 Policie zasáhla proti separatistům blokujícím hraniční přechod. 20 lidí bylo zatčeno
Lidové noviny
Francouzská a španělská policie v úterý zasáhly proti asi dvěma tisícům katalánských separatistů, kteří v pondělí začali blokovat dálniční hraniční přechod mezi těmito zeměmi. Podle deníku El País francouzská policie po výzvách použila i slzný plyn. Při zásahu bylo zadrženo 20 lidí, z toho 18 na francouzské straně. Separatisté ale pak zablokovali nedalekou silnici nižší třídy a později i dálnici u Girony a hraniční přechod Behobia mezi španělským Baskickem a Francií.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 11. 2019, 23:04 Neznámá hrdinka z ikonické fotografie. Jak snímek vznikl jsem se dozvěděla po čtvrt století, říká
Lidové noviny
Martina Richtersová, dlouhou dobu neznámá žena z fotografie, se 28. října 1989 zúčastnila demonstrace na Václavském náměstí. Tehdy zde u příležitosti 71. výročí vzniku Československa zazněly projevy komunistických představitelů a poté probíhaly slavnostní přísahy vojáků. Jen o několik hodin později vznikla ikonická fotografie, kterou pořídil známý fotograf Herbert Slavík.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 11. 2019, 23:00 ANALÝZA: Pád ‚soudruha Eva‘ šokoval Caracas. Proti Moralesovi se obrátila armáda a policie
Lidové noviny
Pro jedny ikona levicových revolucionářů Latinské Ameriky, pro druhé „narkokomunista“. Bolivijský socialistický vůdce Evo Morales, který v neděli nečekaně odstoupil po čtrnácti letech u moci, sice slíbil pokračovat v boji „indiánského lidu proti imperialismu“, podle posledních informací byl ale de facto na útěku.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 11. 2019, 23:00 Těhotná ´89: Hned jsme začali chodit s trikolórou, vzpomíná matka. Od revoluce ji ale odstřihl porod
Lidové noviny
Že je Iveta Čechová v jiném stavu, zjistila krátce po 17. listopadu 1989. „Účastnila jsem se studentských protestů na Albertově, nakonec jsem ale nedošla až na Národní třídu. Vnímala jsem to spíše jako něco vzrušujícího, nedokázala jsem dohlédnout, jaký to bude mít dopad. Odjela jsem večer k rodičům a až později se dozvídala, jak vše probíhalo. Nakonec mě mrzelo, že jsem tam nebyla,“ vzpomíná v dalším díle seriálu serveru Lidovky.cz, v němž představujeme matky očekávající potomky na pozadí revolučního dění.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 20. ledna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat