Zpět MF Dnes Pátek, 8. listopadu 2019
Hledat Rubriky 8. 11.

MF Dnes

Pátek, 8. listopadu 2019
Close
Inzerce
8. 11. 23:24 Litoměřickou nemocnici prodávat nechceme, rozhodli občané v referendu
MF Dnes
Občané Litoměřic v pátečním referendu zřetelně vyslovili proti prodeji zdejší Nemocnice Litoměřice. Svůj hlas přišlo odevzdat 52,31 procenta lidí, proti prodeji nemocnice se vyslovilo 95,87 procent zúčastněných. Referendum, k jehož platnosti stačila účast 35 procent oprávněných voličů, je tedy platné a výsledek je pro vedení města závazný.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,58 +0,090%
USD 23,19 -0,246%
CHF 23,42 -0,380%
8. 11. 22:44 Rusíni se omluvili Zemanovi. Nikdy neřekl, že schvaluje anexi Krymu
MF Dnes
Světová rada Podkarpatských Rusínů se prostřednictvím svého místopředsedy Mychajla Ťaska omluvila prezidentovi Miloši Zemanovi i české veřejnosti. Zeman podle něj při jednání s delegací Rusínů ani při oslavách 28. října na Pražském hradě nikdy neřekl, že uznává Moskvou obsazený ukrajinský poloostrov Krym za součást Ruska.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 13:15 Česko nesouhlasí s rozšířením polského dolu Turów, řekl ministr Brabec
MF Dnes
Česká republika pošle příští týden nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Zároveň doplní další podmínky týkající se ochrany vody a ovzduší a hluku pro případ, že by polská strana chtěla i přes český nesouhlas v záměru pokračovat.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 12:52 Čechům vděčíme za počátek pádu zdi, řekl Schröder po schůzce se Zemanem
MF Dnes
Německo je Čechům vděčné za roli, kterou sehráli při pádu berlínské zdi v roce 1989. V Berlíně to řekl bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, jenž se setkal s českým prezidentem Milošem Zemanem. Ten bude v sobotu citovat někdejšího představitele komunistického východního Německa Ericha Honeckera.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 11:50 Po nábřeží a Malou Stranou auta nepojedou do příští neděle, sbírají se data
MF Dnes
Souběžné uzavírky průjezdů přes Smetanovo nábřeží a Malou Stranu se prodlouží do neděle 17. listopadu. Původně měly skončit již tento týden. Informoval o tom pražský magistrát. Důvodem je sběr dat, která mají posloužit jako podklad pro zvážení případných dlouhodobých omezení dopravy na obou březích Vltavy.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 4:49 Poslanec Ondráček ve své disertační práci opisoval, potvrdila univerzita
MF Dnes
Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) ve své disertační práci opisoval, neuvedl zdroje. Potvrdila to Univerzita Palackého, na níž získal doktorát.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 4:43 Průlom. Úřady budou moci po občanech chtít nezbytné údaje pouze jednou
MF Dnes
Převratný zákon, který zjednoduší lidem život, schválila jednomyslně Sněmovna. Úřady budou moci po občanech požadovat nezbytné údaje pouze jednou, chybějící data by si měly zjistit z registrů. „Nebude nutné se vykazovat množstvím plastových kartiček,“ řekl po přijetí zákona místopředseda ODS Martin Kupka.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 4:32 Zeman se chystá v Německu citovat Honeckera. A hodně nepřesně
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman bude při sobotním obědě se spolkovým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem v Berlíně, který je součástí oslav 30. výročí pádu berlínské zdi, citovat někdejšího šéfa východoněmeckých komunistů Ericha Honeckera. Pád zdi rozdělující německou metropoli považuje český prezident za impulz pro sametovou revoluci v tehdejším Československu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 3:53 Babiš uctí v Lucemburku Jana Palacha, který tam má své náměstí
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš v pátek zakončí dvoudenní oficiální návštěvu Lucemburska. Nejdříve se v sídle Evropského účetního dvora sešel se zástupci této kontrolní unijní instituce. Odpoledne položí předseda vlády kytici u pamětní desky Jana Palacha na náměstí, které je po českém studentovi pojmenováno.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 1:06 Neumíte dost francouzsky, napsal Quebec rodilé Francouzce a odepřel jí status
MF Dnes
Kanadská provincie Quebec, ve které se mluví převážně francouzsky, odepřela postavení imigrantky rodilé Francouzce. Záminkou byla údajná nedostatečná znalost francouzštiny. Žena totiž sepsala jednu z pěti kapitol své diplomové práce v angličtině, uvedla britská stanice BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 11. 0:30 Britská armáda se na rozdíl od královny kožešin vzdát nehodlá
MF Dnes
Stráž Buckinghamského paláce bude nadále nosit vysoké černé čepice z medvědí kožešiny. Britská armáda tak reagovala na výzvu mezinárodní organizace PETA, která požaduje nahrazení pravé kožešiny kožešinou umělou. Armáda se tak nepřipojí ke královně Alžbětě II., která se pravých kožešin vzdala.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 18:00 Leyenové se hroutí genderové sny. Nepomohly ani rumunské šachy
MF Dnes
Jen co se představila v­ Bruselu, pokusila se razantně vymezit oproti svým předchůdcům. Šéfka příští Evropské komise, německá politička Ursula von der Leyenová, už po svém červencovém jmenování stanovila základní cíle svého týmu: drastické omezování emisí, zvládnutí migrační krize, ale také rovné zastoupení žen.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 17. listopadu 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat