Zpět Zprávy Čtvrtek, 7. listopadu 2019
Hledat Rubriky 7. 11.
Close
Inzerce
7. 11. 2019, 22:47 Zeman: Krymské Tatary jsem oslavy státního svátku nezval, přišli jako doprovod Rusínů
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek prohlásil, že prokremelské krymské Tatary na Pražský hrad u příležitosti státního svátku 28. října nezval. Přišli tam podle něj jako doprovod Rusínů, kteří byli na oslavy vzniku samostatného Československa pozváni. Server DeníkN ale ve čtvrtek uvedl, že pozvánky z Hradu byly adresovány přímo členům prokremelského spolku.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

AAnonym
vsMY 30. 5. 18:23
vsMY 30. 5. 18:23
vsMY 30. 5. 18:23
Kurzy měn
EUR 26,86 -0,231%
USD 24,16 -0,054%
CHF 25,14 +0,088%
7. 11. 2019, 14:53 Americko-čínský obchodní mír je na obzoru. Domluvili jsme se, tvrdí Čína
MF Dnes
Obchodní válka mezi Čínou a Spojenými státy již trvá déle než rok. Teď se ale zdá, že by se mohla blížit konci. Čínské ministerstvo obchodu totiž uvedlo, že se dohodlo se zástupci USA na zrušení cel. Má to však jednu podmínku – musí se shodnout na obchodní dohodě. Zatím není známo, kdy by k rušení mělo dojít.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 8:50 Všichni mrtví objevení v kamionu v Anglii byli Vietnamci, uvedli Britové
MF Dnes
Britská policie dokončila identifikaci 39 mrtvých migrantů nalezených v jihovýchodní Anglii v kamionu. Vietnamská policie vzápětí uvedla, že všichni mrtví jsou Vietnamci.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 8:45 Feri chtěl návrh KSČM odročit o sto let, Černochová školila Okamuru
MF Dnes
Humorné momenty provázely jednání o komunistickém návrhu zrušit zákon o zákazu dodávek pro íránskou jadernou elektrárnu v Búšehru. Dominik Feri z TOP 09 navrhoval odložit projednávání návrhu KSČM do 7. listopadu 2119, tedy o sto let, čímž rozesmál kolegy. Jana Černochová z ODS zase školila šéfa SPD Tomia Okamuru, který řídil schůzi, z jednacího řádu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 8:01 Lennonova zeď v novém. Sprejovat smí jen umělci, turisté psát vzkazy tužkou
MF Dnes
Řád maltézských rytířů ve čtvrtek ukázal zrenovovanou Lennonovu zeď na Malé Straně. Zavedl také nová pravidla, jak a čím mohou na zeď lidé malovat. Pro veřejnost zůstanou vyhrazena místa, kde mohou lidé zanechat vzkaz křídou, tužkou nebo fixem. Sprejovat na zeď budou mít dovoleno jen umělci.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 5:55 Změna zákona má zastavit „energetické šmejdy“. Návrh představila Adamová
MF Dnes
Stopku takzvaným energetickým šmejdům, kteří často nabízejí dodávky energií za neetických podmínek, má vystavit novela zákona, kterou ve čtvrtek ve Sněmovně představila první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. S návrhem přichází její strana proto, že vláda dosud nebyla schopna sama přijít s návrhem, který by zastavil energetické šmejdy.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 5:46 Za podvod se solárními panely z Číny padly několikaleté tresty
MF Dnes
Zatím největší jihočeský byznys s fotovoltaickými panely potrestal českobudějovický krajský soud. Třem obchodníkům uložil za podvody a zpronevěru několikaletá vězení a povinnost nahradit zhruba 130 milionů korun, které dluží státu. Rozsudek není pravomocný, obžalovaní se proti němu na místě odvolali.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 5:27 Podvýživa v nemocnici ohrožuje téměř každého druhého pacienta
MF Dnes
Jen dva ze tří dotázaných nemocničních pacientů snědli více než polovinu své porce, každý dvanáctý nesnědl ani čtvrtinu. Zjistil to průzkum při minulém Nutričním dni. Podvýživa hrozí téměř každému druhému hospitalizovanému pacientovi. Ministerstvo chce situaci zlepšit.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 5:03 Začíná stavba lávky v Troji, díky vyztužení unese i sanitku
MF Dnes
V pražské Troji začaly práce na stavbě nové lávky přes Vltavu. Původní se zřítila před dvěma lety a zranili se při tom čtyři lidé. Nová bude čtyři metry široká a v případě nutnosti po ní bude moci řeku překonat i sanitka.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 2:29 Policie ukončila pátrání po 12letém chlapci z Plzeňska. Sám se v pořádku vrátil domů
Lidové noviny
Dvanáctiletý chlapec z Plzeňska, po kterém policie v noci vyhlásila pátrání, se ve čtvrtek ráno sám vrátil domů. Je v pořádku. Policistům to telefonicky oznámil jeho otec. Řekla to policejní mluvčí Veronika Hokrová.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 2:21 Personál Lufthansy stávkuje, firma zrušila i dvanáct spojů s Prahou
MF Dnes
Palubní personál německých aerolinek Lufthansa ve čtvrtek vstoupil do dvoudenní stávky, kvůli které firma zrušila 1 300 letů. Pražské letiště ve středu večer na Twitteru uvedlo, že pro čtvrtek a pátek bylo zatím zrušeno 12 letů na linkách mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem nebo Mnichovem.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 1:24 V Texasu smrtící injekcí popravili člena rasistického gangu. Hall elektrickým kabelem uškrtil ženu
Lidové noviny
V americkém státu Texas byl ve středu večer místního času (ve čtvrtek nad ránem SEČ) popraven někdejší člen gangu rasistů, který v roce 2002 uškrtil ženu ve strachu, že informuje policii o obchodu s drogami.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 1:20 Relativně teplé počasí vydrží do konce týdne, o víkendu ale bude pršet
MF Dnes
Na listopad relativně teplé počasí vydrží i v závěru tohoto týdne. Nejvyšší denní teploty lehce překročí 10 stupňů Celsia. V sobotu ale bude pršet. V neděli se ochladí, v Čechách se může ojediněle tvořit i náledí.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 0:54 V Texasu popravili vraha, který ze strachu z prozrazení uškrtil kabelem ženu
MF Dnes
V americkém státě Texas popravili ve čtvrtek nad ránem SEČ někdejšího člena gangu rasistů, který před 17 lety uškrtil ženu ve strachu z toho, že informuje policii o obchodu s drogami.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 0:52 Smrt nikdo nezavinil, uzavřela policie případ znojemského učitele
MF Dnes
Za loňskou smrt oblíbeného znojemského učitele nikdo nemohl, uzavřela případ policie. Padesátiletý vyučující tělocviku a přírodopisu Miroslav Chocholouš, známý také jako DJ Míra, zemřel na jaře náhle v nemocnici na úraz starý jen pár dnů. Co a kde se vlastně stalo, ale stále není jasné.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 0:37 V londýnském divadle se zřítila část stropu, zranila několik lidí
MF Dnes
Během představení v jednom z divadel v londýnské čtvrti West End se ve středu večer zřítila menší část stropu. Lehce se zranilo několik lidí, informovala policie. Hasiči z divadla evakuovali asi 1 100 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 11. 2019, 0:18 Šel bych s ním i na severní pól, řekl Klaus o zesnulém Stráském
MF Dnes
Byl to dlouholetý přítel, s nímž jsem prožil mnoho osobních i politických událostí svého života. Tak na zesnulého Jana Stráského vzpomíná bývalý prezident a premiér Václav Klaus. Připomněl, že poslední československý premiér a pozdější český ministr dopravy a zdravotnictví se významně zasloužil o transformaci země po listopadu 1989.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 11. 2019, 23:00 Sametové oslavy v cizině: galakoncert, módní přehlídka, muzikál o Havlovi či demonstrace
Lidové noviny
Výstavy fotografií, koncerty, divadelní hry, debaty a vzpomínky na exprezidenta Václava Havla. Tak si krajané v zahraničí připomínají 30. výročí pádu komunistického režimu v Československu. Oslavy po celém světě přichystala Česká centra ve spolupráci s ambasádami a konzuláty.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 2. června 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat