Zpět MF Dnes Neděle, 20. října 2019
Hledat Rubriky 20. 10.

MF Dnes

Neděle, 20. října 2019
Close
Inzerce
20. 10. 20:30 Švédsko zvýšilo vojenské výdaje kvůli ruské ponorce, jež nikdy neexistovala
MF Dnes
V roce 2014 Švédsko tvrdilo, že ve svých vodách zaznamenalo nelegálně se plující ruskou ponorku. Na základě obav z možné přípravy Ruska na vojenský úder začalo masivně investovat do obrany. Nyní však vyšlo najevo, že žádná ruská ponorka nikdy neexistovala, tvrdí list The Moscow Times.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,54 -0,094%
USD 23,10 +0,069%
CHF 23,27 -0,073%
20. 10. 19:54 V Čisté se rozezněl největší zvon za poslední tři roky, vysvětil ho kardinál
MF Dnes
I v obci s necelou tisícovkou obyvatel se mohou dít velké věci. V neděli před polednem v Čisté u Litomyšle byla z iniciativy místních zvoníků završena obnova zvonu sv. Mikuláše ve stejnojmenném farním kostele. Od roku 2017 jde v Česku o největší nový zvon a největší zvon odlitý u nás za posledních osm let.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 13:42 Promenáda v plavkách se zakazuje. Svůdnost je sexistická, rozhodli Britové
MF Dnes
Úřad regulující reklamu ve Velké Británii zakázal vysílání reklamního spotu módní značky Misguided. Přišla na ni totiž stížnost, že se dopouští vnímání žen, jako sexuálních objektů. Reklama zachycuje modelky v plavkách ve svůdných pózách. Firma se brání tvrzením, že ženy zobrazuje jako emancipované a sebevědomé.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 13:35 Rodiče „šťastné loutky“ hledali pomoc, čeští experti kývli na výzkum
MF Dnes
Kvůli častému smíchu se pacientům s Angelmanovým syndromem přezdívá „šťastné loutky“. Další příznaky už ale tak veselé nejsou. Když se rodina Matějkových o diagnóze svého syna Olivera dozvěděla, nechtěla to nechat jen tak. Oslovila proto vědce, zda by syndrom nechtěli zahrnout do svého bádání. Ti na výzvu kývli.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 13:29 Zloději podlehli svědomí. Okradli lékárníka, ale ne seniorku
MF Dnes
Brazílie žije případem lupičů s jakýmsi zbytkem charakteru. Dvojice ozbrojených mužů si tam po zaměstnanci lékárny vynutila vydání hotovosti. Odmítli ale okrást starou zákaznici, která jim vystrašením nabízela i své peníze.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 13:00 Čína si pořídila ostrov u Austrálie. Peníze jsou silnější než bodáky
MF Dnes
O co se Japonci roku 1942 pokoušeli na Guadalcanalu bodáky, zvládli hned vedle Číňané tlustou peněženkou. Povedlo se jim přebrat Tchaj-wanu Šalamounovy ostrovy díky svému o něco většímu kapitálu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 12:30 Čeští vědci chtějí vypěstovat odrůdu superpšenice, která vydrží sucho
MF Dnes
Brzy se na polích možná bude vlnit pšenice, jejíž sklizeň neovlivní sucho, bude odolnější vůči chorobám a škůdcům, a navíc bude mít více vlákniny. Sci-fi? Spíše nezbytnost, protože suchu bude do konce tohoto století zřejmě čelit více než polovina oblastí, kde se pšenice pěstuje.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 12:05 Ve švýcarských volbách vyhráli opět nacionalisté, ale se ztrátami
MF Dnes
Volby do švýcarského parlamentu v neděli vyhrála nacionalistická Švýcarská lidová strana (SVP), oproti hlasování před čtyřmi lety však utrpěla ztráty. Vyplývá to z prognózy, kterou zveřejnila veřejnoprávní stanice SRF. Výrazně posílily ve volbách obě strany zelených, které v součtu získaly více než 20 procent hlasů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 12:00 Lovit drahé lidi není řešení. Firmy by měly vzdělávat, říká ekonom
MF Dnes
Spousta zaměstnavatelů si stěžuje, že nemůže najít kvalifikované zaměstnance, kteří by dokázali obstát v digitální době. „Přetahování od konkurence přinese jen růst mezd. Problém to nevyřeší,“ říká lucemburský partner poradenské společnosti PwC Christian Scharff. Řešení podle něj spočívá v digitálním „upskillingu“, tedy cíleném vzdělávání vytipovaných vlastních zaměstnanců.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 11:55 Nemáme přátele, pouze hory. Moderní dějiny Kurdů jsou plné zrady
MF Dnes
Už zase nás Západ zradil, mohou si říkat Kurdové. Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie a uvolnit tak cestu tureckým tankům je totiž další ukázkou cynického přístupu Spojených států k třicetimilionovému etniku bez vlastního státu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 11:55 Ostravské stopy: Policie naháněla party mániček, vzpomíná kytarista Vitásek
MF Dnes
Jednou z prvních rockových kapel v Ostravě byla formace Star. K jejím členům patřil také kytarista Petr Vitásek, který za svou pestrou uměleckou dráhu prošel mnoha sestavami – působil jako hráč v doprovodné kapele Věry Špinarové a spolupracoval také s Pepou Štreichlem i dalšími muzikanty ostravské scény. Právě on se stal další osobností v seriálu Ostravské stopy.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 11:52 Omezit londýnskou dopravu byla chyba, kají se ekologičtí aktivisté
MF Dnes
Narušit londýnskou veřejnou dopravu ve špičce byla chyba, shodují se vedoucí členové ekologického hnutí Exctinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí). Do budoucna chtějí svoji strategii přehodnotit. Příslušníci hnutí ve čtvrtek narušili provoz metra, čímž rozlítili cestující, kteří se ráno snažili dostat do práce.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 11:06 U Klášterce nad Ohří skončilo auto na střeše. Pro zraněnou letěl vrtulník
MF Dnes
K vážné nehodě v neděli po čtrnácté hodině vzlétl vrtulník letecké záchranné službě. U Klášterce nad Ohří došlo k nehodě tří osobních aut a jedno z nich skončilo na střeše. Záchranáři letecky transportovali do nemocnice velmi vážně zraněnou ženu. Muže, který utrpěl šok, převezli do nemocnice sanitkou.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 9:38 Prezident Zeman zakončil rekondiční pobyt v nemocnici a zamířil do Lán
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne po čtyřech dnech ve střešovické nemocnici ukončil svůj rekondiční pobyt. Zamířil do svého sídla v Lánech, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Ve středu podle něj Zeman promluví v Poslanecké sněmovně ke státnímu rozpočtu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 8:42 Padl český rekord, Kokoschkův obraz se prodal za 78,5 milionu korun
MF Dnes
Obraz Praha - Pohled z křížovnického kláštera od malíře Oskara Kokoschky se v aukci prodal za 78,5 milionu korun včetně přirážky. Je to nový český aukční rekord. Vyvolávací cena včetně aukční přirážky začínala na částce 78,2 milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 8:25 Nárazy do stromu. Na Plzeňsku zemřel řidič, na Tachovsku dva zranění
MF Dnes
U dvou vážných nehod, kdy auto narazilo do stromu, zasahovali v neděli záchranáři v kraji. Vrtulník vzlétl v noci k dopravní nehodě na Tachovsku, při které se vážně zranili dva mladí lidé. O několik hodin později u obce Vysoká Libyně narazil řidič do stromu, když se mu při řízení náhle zastavil krevní oběh a upadl do bezvědomí. Na místě zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 8:18 Prezident Zeman odpoledne opustí nemocnici a zamíří do Lán
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman po čtyřech dnech v nemocnici odjede v neděli odpoledne do Lán. Ve středu promluví ve Sněmovně ke státnímu rozpočtu, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 8:14 Britská schizofrenie: poslali do Bruselu tři dopisy, EU odmítla odpovědět
MF Dnes
Evropská unie v neděli odmítla reagovat na sobotní protichůdné výzvy Británie k odkladu brexitu. Počká na to, až budou britští poslanci hlasovat o nejnovější dohodě dojednané mezi EU a britským premiérem Borisem Johnsonem. Dohodu pak dostane ke schválení europarlament.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 8:03 Kauzu Gorila rozkryl náhodou bývalý zpravodajec. Jsem chyba v systému, říká
MF Dnes
U zrodu slovenské kauzy Gorila stála neuvěřitelná náhoda. Zaměstnanec tajné služby Peter Holúbek si koupil byt vedle dějiště schůzek politiků s šéfem Penty Jaroslavem Haščákem. Po letech říká, že je nežádoucí člověk. A k nahrávce, která teď zatápí Robertu Ficovi, jen dodává, že slovenský stát nemá zájem o potírání korupce.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 7:15 V Ralsku si připomněli 30. výroční sametové revoluce, promluvil Kocáb
MF Dnes
Před třiceti lety odtud pomáhal odsunout okupanty, teď se Michael Kocáb na někdejší vojenské letiště Hradčany v Ralsku vrátil, aby tu zaduněly kytary a klávesy jeho zakazovaného Pražského výběru. A nebyl sám. Třicáté výročí sametové revoluce si v někdejším přísně střeženém vojenském prostoru v sobotu připomněl třeba také Michal Prokop & Framus five a další hudební formace.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 5:45 Zlatá klec plná násilí a drog. Escobarova vdova vzpomíná na manžela ve zlém
MF Dnes
Vdova po kolumbijském kokainovém králi Pablu Escobarovi měla kdysi svůj vlastní neprůstřelný mercedes, soukromým letadlem létala do Evropy na nákupy a pořádala večírky pro smetánku. Nyní Victoria Henaová jezdí autobusem a vzpomíná na život po Escobarově boku, který byl kromě luxusu naplněný i domácím násilím a strachem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 5:21 Neznámý muž ležel v Uherském Hradišti na silnici, přejelo ho auto
MF Dnes
V sobotu ráno došlo k tragické nehodě v Uherském Hradišti, mladá řidička zde přejela muže ležícího na silnici. Muž přes veškerou snahu záchranářů zemřel na místě. Policisté se obrací o pomoc veřejnosti, protože se jim dosud nepodařilo mrtvého ztotožnit.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 3:50 Trump chtěl pozvat lídry G7 do svého golfového klubu. Za desítky milionů
MF Dnes
Příští summit skupiny nejvyspělejších ekonomik světa G7 chtěl americký prezident Donald Trump hostit v jednom ze svých soukromých rezortů poblíž Miami na Floridě. Celkem slušný způsob, jak si bokem přivydělat, mu ale ostře zkritizovali nejprve opoziční demokraté, pak se začali ozývat i republikáni. Trump nakonec od svého záměru ustoupil.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2:50 Střelba Kurdů. Na syrsko-turecké hranici padl turecký voják, další je zraněn
MF Dnes
Na syrsko-turecké hranici padl při střelbě syrských Kurdů turecký voják. Další byl zraněn, a to i přesto, že má v oblasti platit příměří. Oznámilo to v neděli turecké ministerstvo obrany. I Kurdové nicméně obviňují Turky z nedodržování příměří na severu Sýrie. Příměří bylo ujednáno ve čtvrtek na pět dní.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2:36 Splněný sen, říká spolumajitel o stíhačce MiG-15. Rád by další stroj
MF Dnes
Legendární stíhačka MiG-15 UTI létá nad Hradcem Králové už pátým rokem. Dva nadšenci ji dovezli ze Spojených států, díl po dílu složili a v roce 2014 zprovoznili. Spolumajitel Josef Miřácký je šťastný, že stroj těší fanoušky na leteckých dnech. Pokud se to povede, ke stíhačce přibude i další kousek.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2:20 V Hongkongu brutálně napadli mladého aktivistu, protesty pokračují
MF Dnes
Hongkongského aktivistu, který rozdával letáky s pozváním na prodemokratickou demonstraci, brutálně napadl útočník s nožem. Devatenáctiletý mladík utrpěl vážná zranění. Útočník ho pořezal na krku a bodl ho do břicha. V neděli demonstranti v Hongkongu pokračují v protestních akcích.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 1:45 V Hongkongu brutálně napadli mladého aktivistu, ten je ve vážném stavu
MF Dnes
Hongkongského aktivistu, který rozdával letáky s pozváním na prodemokratickou demonstraci, brutálně napadl útočník s nožem. Devatenáctiletý mladík utrpěl vážná zranění. O tři roky starší útočník ho pořezal na krku a bodl ho do břicha.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 1:21 Johnson neprosadil dohodu s EU. Pak si řekl i neřekl o odklad brexitu
MF Dnes
Dolní komora britského parlamentu na sobotním mimořádném zasedání neschválila návrh dohody o brexitu. Vláda premiéra Borise Johnsona utrpěla další hlasovací porážku a nyní může být nucena dojednat se zbytkem Evropské unie další odklad britského odchodu z bloku. Předseda vlády večer poslal žádost o odklad termínu brexitu, ale zároveň v druhém dopise zdůraznil, že by to bylo špatné řešení.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 18:00 Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí
MF Dnes
Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla dříve pláž s turisty je už jen ustupující voda a závrty, které člověka mohou stáhnout pod zem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 18:00 Aby ženy i ve vězení zůstaly matkami. Pomoci jim má zvláštní program
MF Dnes
Pro ženy je odloučení od potomků mnohem větší utrpení než pro muže, své o tom vědí trestankyně z ženské věznice v Drahonicích. Proto se tam a v dalších zařízeních pořádá kurz, který má matkám pomoci uvědomit si svou rodičovskou roli a obnovit kontakt s dětmi. Zvyšuje šanci, že se do vězení po uplynutí trestu už nevrátí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 20. listopadu 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat