Zpět MF Dnes Pátek, 18. října 2019
Hledat Rubriky 18. 10.

MF Dnes

Pátek, 18. října 2019
Close
Inzerce
18. 10. 2019, 22:18 Aktualizováno Do ulic Barcelony vyšly statisíce lidí, obchody zavřely, nebude ani fotbal
MF Dnes
V centru Barcelony, kde v pátek vyvrcholily několikadenní protesty kvůli vysokým trestům pro katalánské politiky, demonstranti zaútočili na policisty. Příslušníci zásahových sil k jejich rozehnání použili obušky i střelbu gumovými projektily a nejméně deset demonstrantů zadrželi. Zranění utrpělo 35 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,67 -0,262%
USD 23,81 -0,277%
CHF 25,11 +0,028%
18. 10. 2019, 20:29 Kozel zahradníkem. Venezuela je v Radě pro lidská práva, která ji vyšetřuje
MF Dnes
Valné shromáždění OSN zvolilo Venezuelu do Rady OSN pro lidská práva. Prezident Venezuely Nicolás Maduro to označil za vítězství. Proti nástupu Venezuely do 47členného sboru se ozvala opozice v zemi, řada nevládních organizací i některé členské země, podle nichž Caracas lidská práva dlouhodobě a soustavně porušuje.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 14:02 Na opatrovnických soudech soudí samé ženy, otcové cítí nespravedlnost
MF Dnes
Na opatrovnických odděleních soudů působí jako soudkyně většinou ženy. Otcové, kteří během rozvodu bojují o své děti, se cítí nepochopení, když se během soudního procesu setkávají právě jen s nimi. Mají pocit, že jim nerozumí a že soudkyně při svěřování dětí do péče preferují matky.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 13:04 Čtyři stateční. Tolik údajně zbývá sehnat poslanců ke schválení brexitu
MF Dnes
Britský premiér Boris Johnson bude muset v parlamentu bojovat doslova o každý hlas, aby prosadil dohodu o brexitu, na které se domluvil ve čtvrtek s lídry Evropské unie v Bruselu. Podle propočtů britské televizní stanice Sky News to vypadá, že mu zbývá přesvědčit pouhopouhé čtyři poslance a dosáhnout kýžené podpory 320 zákonodárců.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 13:02 První transport židů před 80 lety viděl i Eichmann, vlak vyjel z Ostravy
MF Dnes
Byli bohatí a vzdělaní. Židé z Ostravska v prvních transportech neměli být, ale pak si nacisté uvědomili, kolik majetku jejich přesídlením a likvidací získají, přičemž mnozí z nich byli navíc inženýři schopní vyprojektovat a postavit plánované pracovní tábory.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 13:01 D1 na Brno uzavřela srážka kamionu s cisternou, odklízení trvalo 12 hodin
MF Dnes
Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 6 hodin ráno uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Z kamionu se vysypalo zboží a vylila nafta, ke zranění nedošlo. Před desátou hodinou byl uvolněn jeden pruh, odklízecí práce však na místě pokračovaly až do 18 hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 12:42 Policisté zadrželi dvojnásobného vraha z Německa, zabíjel před 24 lety
MF Dnes
Několik mezinárodně hledaných zločinců zadrželi v posledních týdnech policisté z Národní jednotky cíleného pátrání. Mezi nimi i muže, který před čtyřiadvaceti lety v Německu uškrtil dva lidi. V České republice se od té doby skrýval pod falešnou identitou.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 12:39 USA oživí test ze studené války, do Evropy bleskově vyšlou 20 tisíc vojáků
MF Dnes
Americká armáda intenzivně připravuje test, který v dobách studené války se Sovětským svazem pravidelně podstupovala každý rok. Přes oceán vyšle bleskově do Evropy 20 tisíc vojáků a tisíce kusů vojenské techniky. Cvičení Defender Europe 20 plánuje Pentagon na jaro a půjde o největší americké manévry v Evropě za poslední čtvrtstoletí.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 12:12 Máme dobré školy, myslí si víc než polovina Čechů. Nejvíc chválí gymnázia
MF Dnes
Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 11:44 Sražení dítěte naštvalo Droždín, chce okamžitě zvýšení bezpečnosti chodců
MF Dnes
Lidem z olomoucké městské části Droždín došla trpělivost s nebezpečným provozem ve vsi. Poté, co zde nedávno auto srazilo desetiletou dívku, žádají okamžité kroky ke zvýšení bezpečnosti například v podobě mobilních radarů či úpravy silnic. Ty mají sloužit dokud nebudou připraveny trvalé úpravy, po nichž místní volají už několik let.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 11:39 Naše generace je odpovědná za klimatickou krizi. V Anglii se bouří senioři
MF Dnes
Klimatické protesty bývají často spojovány s mladými lidmi. Jejich globální tváří je ostatně šestnáctiletá studentka Greta Thunbergová. To v britském ekologickém hnutí Extinction Rebellion je hlavním hrdinou 91letý důchodce.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 11:00 Whopper bez masa táhne, Burger Kingu se zvýšilo množství zákazníků
MF Dnes
Krok do neznáma se Burger Kingu vydařil. Whopper, ve kterém je místo masa rostlinná náhražka, se totiž nejen dobře prodává. Zároveň díky němu do restaurací chodí lidé, kteří by jinak do rychlého občerstvení nezamířili. Řetězec tak získal náskok před největší konkurencí, McDonald’s.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 10:58 Řidička po srážce s daňkem nadýchala alkohol a přišla o řidičský průkaz
MF Dnes
Daněk zkřížil cestu řidičce na Královéhradecku. Ze srážky vyvázla s poškozeným autem, navíc ale přišla i o řidičský průkaz, protože nejela střízlivá.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 10:54 Policisté zasahovali v budovách vnitra a hasičů kvůli zakázce za 40 milionů
MF Dnes
Policisté ve čtvrtek provedli domovní prohlídky v budovách ministerstva vnitra a generálního ředitelství hasičského záchranného sboru. Informoval o tom server iROZHLAS.cz. Zásah měl souviset s kauzou údajných manipulací s nemocničními zakázkami, v níž čelí obvinění mimo jiné severočeský podnikatel Tomáš Horáček. Po prohlídkách nebyl nikdo obviněn.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 10:34 Čeští politici chtějí další tlak na Turecko, i ze strany Evropské unie
MF Dnes
Pětidenní klid zbraní v severní Sýrii, na kterém se ve čtvrtek dohodly Turecko a Spojené státy, řeší situaci v aktuální chvíli. Důležité je však dál vyvíjet tlak na Turecko, aby s agresí přestalo definitivně. Řekl to předseda zahraničního výboru Sněmovny Ondřej Veselý (ČSSD).
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 10:14 Řidič dodávky v pěší zóně porazil hydrant, kamufláž mu nevyšla
MF Dnes
Smůlu měli dva zásobovači rychlého občerstvení v Pardubicích, kterým se na třídě Míru ve čtvrtek vymstily hned dva prohřešky. A ani jeden se jim nepodařilo zamaskovat.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 10:14 Dvacet hodin ve vzduchu. Padesát statečných poletí z New Yorku do Sydney
MF Dnes
Letadlo australské aerolinky Qantas se chystá na nejdelší let v historii. Podnikne téměř dvacetihodinovou cestu z New Yorku do Sydney. Od země se letoun odlepí v pátek ve 21 hodin newyorského času, očekávaný přílet je v neděli v sedm hodin ráno australského času.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 8:34 Odstřelovači prostřelili nádobu hrozící výbuchem, pomohli tak hasičům
MF Dnes
Doslova třaskavý problém řešili ve čtvrtek středočeští hasiči. V Jevanech zasahovali u tlakové nádoby s acetylenem, která hrozila výbuchem. Nakonec zvolili neobvyklé řešení ve spolupráci s policejními odstřelovači. Ti lahev prostřelili, aby plyn unikl kontrolovaně.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 8:32 Zprostředkovateli Kuciakovy vraždy výrazně zkrátí trest, podepsal dohodu
MF Dnes
Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka, v pátek uzavřel s prokurátorem dohodu o vině a trestu. Její podmínky však advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 8:31 Most přestal na zkoušku uklízet Chanov, za deset dní bylo pod okny smetiště
MF Dnes
Mostecké technické služby na zkoušku deset dní neuklízely odpadky kolem domů na sídlišti Chanov. Výsledek byl katastrofální. Za blokem 13 to rázem začalo vypadat jako na smetišti. Místní totiž odpadky házejí z oken přímo na trávník a chodníky.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 8:21 Jablonec dá miliony exprimátorovi, který vypnul kamery. Potrestán nebude
MF Dnes
Firma nedávno odvolaného primátora Jablonce Milana Kroupy z ANO dostane od města přes dva miliony korun. A to i přes nesouhlas opozice. Společnost Grepa Networks, kterou Kroupa vlastní, poskytuje datové služby pro provoz městského kamerového a dohlížecího systému.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 7:56 Erdogan je gentleman. S Kurdy se Turci porvali jak malé děti, uvedl Trump
MF Dnes
Bylo to sice nekonvenční řešení, ale bylo potřeba. Americký prezident Donald Trump je spokojen s příměřím uzavřeným s Tureckem, které podniklo protikurdskou invazi do Sýrie. Občas je musíte nechat se poprat jako děti na hřišti, řekl svým fanouškům Trump a tureckého prezidenta označil za gentlemana za to, že na příměří přistoupil. Boje ale stále pokračují.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 7:30 Sněmovna bude pokračovat v projednávání výročních zpráv ČT příští čtvrtek
MF Dnes
V projednávání výročních zpráv České televize by měla Sněmovna pokračovat příští týden ve čtvrtek. Návrh schválila při změnách programu schůze.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 7:15 Na Aljašce sjelo malé letadlo z dráhy, málem skončilo v moři
MF Dnes
Letadlo společnosti PenAir mířící z Anchorage do Unalasky ve čtvrtek havarovalo. Podle agentury AP z neznámých důvodů při přistání sjelo z dráhy a skončilo u vody. Na palubě bylo 42 lidí, mezi nimi i středoškolský plavecký tým. Škola uvedla, že všichni jsou v pořádku. Podle aerolinky se vážně zranili dva cestující, dalších deset je zraněno lehce.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 7:11 V areálu Bulovky zemřela žena, před nemocnicí ji srazila dodávka
MF Dnes
V areálu nemocnice Na Bulovce v Praze 8 stala dopoledne stala tragická nehoda. Mezi pavilony do seniorky nacouvala dodávka, žena na následky zranění zemřela.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 7:04 Socialismus se vrací, ne z Východu, ale ze Západu, řekla Šichtařová
MF Dnes
Evropská unie je promořená neomarxisty, Česko je však prozatím oázou klidu. Takový je názor ekonomky Markéty Šichtařové. V pátečním Rozstřelu se kromě ekonomiky věnovala i například fake news a geopolitické situaci či o spolupráci s hnutím Trikolóra.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 7:00 Bambule neoznámila spuštění televize, vysílací rada chce vysvětlení
MF Dnes
Hračkářství Bambule spustilo internetovou televizi, neoznámilo to ale Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Regulátor nyní žádá po firmě vysvětlení, píše server Digitální rádio.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 6:46 VIDEO: Žena zmatkovala na sjezdu z D1, půl kilometru jela v protisměru
MF Dnes
Ve velmi nebezpečné situaci se ocitla žena, která nezvládla sjezd z D1 a zamířila do protisměru dálnice D46. Ostatní řidiči se jí naštěstí dokázali vyhnout a policisté po půl kilometru zmatenou šoférku odklonili.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 5:50 Beran zastavil vlak a potrkal majitele, paličaté zvíře svázali do kozelce
MF Dnes
Uprchlý beran zastavil na Olomoucku vlak. Zvíře stálo na kolejích a nic s ním nezmohl ani jeho majitel. Beran před ním začal po kolejích utíkat a nakonec svého majitele tak potrkal, že skončil v péči lékařů. Tvrdohlavé zvíře tak nakonec zaměstnalo hasiče, policisty i záchrannou službu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 5:49 Nechvalně známé vězení na Rikers Islandu končí. New York ostrov zpřístupní
MF Dnes
Newyorská radnice se rozhodla zrušit vězeňský komplex na ostrově Rikers Island, známý po celých USA pro vetchou infrastrukturu, časté výbuchy vězeňského násilí, drogové delikty a v minulých letech i pro chronickou přeplněnost. Nákladem 8,7 miliardy dolarů, v přepočtu 200 miliard Kč, bude komplex zrušen a ostrov bude veřejně přístupný.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 3:54 Sjednali jsme příměří. Nevěřili jsme, že Kurdové oblast udrží, vzkazují USA
MF Dnes
Spojené státy dojednaly s Tureckem dohodu o příměří a ústupu kurdských milicí YPG částečně i proto, že nevěřily, že Kurdové oblast udrží vojenskou silou. Novinářům to ve čtvrtek řekl americký zvláštní zmocněnec pro Sýrii James Jeffrey. Turecko ve čtvrtek souhlasilo s tím, že zastaví svou operaci v Sýrii na pět dní, aby Kurdové mohli z „bezpečné zóny“ na severovýchodě Sýrie odejít.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 3:48 Válečný veterán Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici
MF Dnes
Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno Bohunice. Šestadevadesátiletý Boček byl přijat na interní kardiologickou kliniku. Potvrdil to bez dalších podrobností mluvčí nemocnice Pavel Žára. Armádní generál Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád bílého lva nejvyšší třídy.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 3:47 D1 na Brno je zavřená, cisterna s asfaltem se srazila s kamionem
MF Dnes
Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 6 hodin ráno uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění. Z kamionu se vysypalo zboží a vylila nafta. Situaci na objízdných trasách komplikují další drobné nehody.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 3:44 Poslanci se přeli kvůli ČT, k hlasování o výročních zprávách se nedostali
MF Dnes
Poslanci ve čtvrtek diskutovali o starších výročních zprávách České televize do pozdního večera, kvůli dlouhé debatě se ale k samotnému hlasování nedostali. Opoziční strany mluví o nežádoucím tlaku na veřejnoprávní instituci a chtějí zprávy přijmout na mimořádné sněmovní schůzi, vládní ANO není proti.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 3:10 Úřady se dál přou o vyšachování sousedů při stavbě vily, už je téměř hotová
MF Dnes
V úřední přetahovanou se změnil spor o mohutnou betonovou stavbu na kraji Prostějova, kterou buduje spolumajitel místní slévárny. Podle ministerstva pro místní rozvoj úřady dál ignorují námitky sousedů, podnikatelův dům je přitom teď už před dokončením.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 0:56 Evropští lídři odložili rozhovory o přistoupení balkánských zemí k EU
MF Dnes
Lídři zemí Evropské unie se ani během dlouhého jednání v noci na pátek neshodli na zahájení přístupových rozhovorů s Albánií a Severní Makedonií. Oznámil to finský premiér Antti Rinne, podle něhož budou sporné téma řešit i na pátečním pokračování rozhovorů. Potvrzen je ale závazek omezení dodávek zbraní Turecku v reakci na vojenskou ofenzivu v Sýrii.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2019, 0:34 Mluvčím roku je Kavka od pražských hasičů, nejlepší PR tým má letiště
MF Dnes
Nejlepším tiskovým mluvčím ve veřejném sektoru je Martin Kavka, který hovoří za pražské hasiče. Ocenění v Praze vyhlásila profesní organizace PR klub, která soutěž Mluvčí roku uspořádala. V soukromém sektoru uspěl Václav Bálek z pojišťovny Allianz. Titul PR tým roku získalo Letiště Praha.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 2019, 23:58 V Mexiku zadrželi, a vzápětí propustili, syna drogového krále Guzmána
MF Dnes
V Mexiku tamní policie krátce zadržela Ovidia Guzmána, jednoho ze synů vězněného drogového krále Juaquína Guzmána. Ovidio, na kterého USA vydaly mezinárodní zatykač, byl po zadržení propuštěn. Důvodem podle mexického ministra byla obava o lidské životy.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 2019, 23:00 Sazenic bude dost, nářadí se chopím i já, zve šéf Lesů ČR na veřejné sázení
MF Dnes
Lesy České republiky vůbec poprvé ve své historii připravily společné sázení stromků ve všech krajích. Výsledkem má být „nový les“, mimo jiné odolný vůči kůrovci. Společnost zve na sobotu zájemce na akci Den za obnovu lesa. Práce se chopí i generální ředitel státní firmy Josef Vojáček.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 2019, 19:00 Ekologický experiment, který nevyšel. Billa couvla z papírových tašek
MF Dnes
V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly později i rušily igelitové tašky, které masivně nahrazovaly papírovými. A to i­ přesto, že z hlediska ekologických dopadů nejsou ideální. První úkrok stranou nyní udělaly obchody Billa, kde papírové tašky už nechtějí a zavádějí znovu igelitky.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 2019, 18:01 Do brexitu zbývá čtrnáct dní. A Johnson není o nic blíž než předtím Mayová
MF Dnes
Velká Británie má podle plánu za dva týdny opustit Evropskou unii. Z nové brexitové dohody sice zmizela kritizovaná irská pojistka, opozici se ovšem ani tak nelíbí. Podle politiků i expertů oslovených redakcí iDNES.cz tak není na místě víc než mírný optimismus. Sobotní rokování v Londýně ještě bude velká politická válka.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 2019, 18:00 Zvrhlého pána usvědčil počítač. Sexuální predátoři však po síti krouží dál
MF Dnes
Muž, jenž si na internetu říkal Zvrhlý pán, nebo také Zralý chlapák a jehož při lovu dětí na síti odhalil reportér MF DNES vydávaje se za třináctiletou Aničku, byl mnohem aktivnější a nebezpečnější, než zpočátku připouštěl.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 2019, 18:00 Umírající se nejvíc bojí bolesti a ztráty důstojnosti, říká socioložka
MF Dnes
Byly to nejnáročnější rozhovory, které Lenka Slepičková ve své vědecké kariéře dosud vedla. Zajímalo ji, jak umírající prožívají poslední etapu života. V rámci mezinárodního projektu Hovory o zdraví chtěla zjistit, jaké mají zkušenosti s paliativní péčí, jež je po fyzické i psychické stránce zaměřená na pacienty, které již není možné vyléčit.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 2. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat