Zpět MF Dnes Neděle, 13. října 2019
Hledat Rubriky 13. 10.

MF Dnes

Neděle, 13. října 2019
Close
Inzerce
13. 10. 2019, 21:46 Polské parlamentní volby podle odhadů vyhrála strana Právo a spravedlnost
MF Dnes
Polské parlamentní volby podle odhadů jasně vyhrála vládní národně-konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS), na druhém místě s velkým odstupem skončila proevropská opoziční Občanská koalice. Do parlamentu by se měly dostat ještě tři další strany.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,06 +0,096%
USD 23,20 -0,009%
CHF 23,62 +0,152%
13. 10. 2019, 20:52 Po hromadné nehodě na D1 vypukl požár, ke zraněným z aut přibyl policista
MF Dnes
Dálnici D1 uzavřela v neděli večer na 49. kilometru hromadná nehoda několika aut . Cisterna s olejem začala hořet, následně vzplály i další vozy. Hasičům se podařilo je uhasit, podle policie však jeden člověk zemřel. Na místě je pak několik zraněných, zasahuje tam záchranná služba. Při odklánění dopravy navíc někdo srazil a těžce zranil policistu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 2019, 11:37 Do podzimu se vklínil letní den, v jižních Čechách bylo přes 26 stupňů
MF Dnes
Sedmnáct meteorologických stanic v Česku v neděli zaznamenalo teploty přes 25 stupňů. Rekordy přepsala třetina stanic včetně Klementina. V jihočeském Husinci naměřili 26,4 stupně Celsia, na východě země bylo chladněji. Podle meteorologů mohou rekordy padat i v dalších dnech.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 2019, 9:47 Útok nás nerozdělí, protestovaly tisíce Berlíňanů proti antisemitismu
MF Dnes
Kolem 13 tisíc lidí se v neděli v Berlíně připojilo k protestnímu pochodu proti antisemitismu. Demonstrace byla reakcí na středeční útok na synagogu ve východoněmeckém městě Halle, kde sedmadvacetiletý Němec Stephan Balliet zastřelil dva lidi. Už v sobotu se v několika městech konaly menší protesty proti krajní pravici.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 2019, 9:34 Turci dobyli hraniční město Sulúk. Povstalci zabili kurdskou političku
MF Dnes
Turecké síly a jejich syrští spojenci v neděli obsadili část hraničního města Sulúk. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva. Povstalci, kteří bojují na straně Turků, podle organizace zabili nejméně devět civilistů, včetně přední kurdské političky. Ze zajateckého tábora uniklo asi 800 členů rodin bojovníků Islámského státu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 2019, 3:49 Náměstí Míru, nebo míru? Měkké i? Pravopis, který věčně trýzní Čechy
MF Dnes
Diskutované přechylování ženských příjmení Čechy tolik netrápí. Na Ústav pro jazyk český se pravidelně obrací nejčastěji kvůli interpunkci či velkým písmenům. Jak správně česky psát má lidem pomoci i Internetová jazyková příručka. Ta nenahrazuje Pravidla českého pravopisu, ale rozšiřuje je o kapitoly, které pravidlům chybí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 2019, 2:52 V Polsku se otevřely volební místnosti, výhru očekává konzervativní PiS
MF Dnes
V Polsku začaly volby, v nichž lidé rozhodnou o novém složení obou komor parlamentu. Nedělní hlasování ukáže, zda u moci další čtyři roky zůstane národně-konzervativní Právo a spravedlnost (PiS). Podle předvolebních průzkumů má velkou šanci vyhrát, otázkou je, zda bude moci samostatně sestavit vládu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 2019, 1:32 Nejsilnější tajfun za posledních 60 zasáhl Japonsko, zemřelo sedm lidí
MF Dnes
Tajfun Hagibis v sobotu zasáhl Japonsko. Podle stanice NHK si do neděle vyžádal už nejméně sedm mrtvých. Dalších patnáct lidí se pohřešuje. Bez proudu je 270 tisíc domácností a k evakuaci bylo vyzváno sedm milionů lidí. V neděli by se podle meteorologů tajfun měl od japonských břehů vzdálit.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 10. 2019, 1:06 OBRAZEM: Davy na Žofíně i uschlá lípa. Nejsilnější fotografie od smrti Gotta
MF Dnes
„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott,“ sdělila Ivana Gottová minulé úterý. Zpráva šokovala a zarmoutila jak Gottovy fanoušky v Česku, tak po celém světě. Zpěvákovi bylo 80 let. Za více než padesát let kariéry vydal na tři stovky desek a nazpíval kolem tisícovky písní. „Zlatého slavíka" vyhrál 42krát.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 2019, 18:01 Ve Francii bují černý trh se spermatem. Dárci po ženách chtějí sex i peníze
MF Dnes
Riskují, ale pro dítě to udělají. Francouzky, kterým jsou zapovězené kliniky umělého oplodnění, často hledají dárce spermatu na internetu. Kromě nezištných dobrovolníků tam však naráží i na podnikavce lačnící po sexu a penězích, popisuje server France24 a upozorňuje, že černý trh pokvete i poté, co tyto ženy získají přístup na legální kliniky.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 22. února 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat