Zpět Zprávy Úterý, 8. října 2019
Hledat Rubriky 8. 10.
Close
Inzerce
8. 10. 2019, 21:27 K vile Gottových stále míří davy. Okolí zaplavují svíčky a vzkazy v češtině i němčině
Lidové noviny
Týden po smrti Karla Gotta je okolí jeho vily v Praze Nad Bertramkou zaplaveno svíčkami. Na prostranství před domem stále přibývají další svíčky, květiny, balonky, ale i vzkazy v češtině či němčině nebo plyšáci. Na zídkách u plotů visí věnce ve tvaru srdce. Kolem rozsáhlého pietního místa se v úterý dalo projít, nikoliv však projet. K domu Gottových nadále přicházejí desítky lidí.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

AAnonym
hfly 24. 5. 7:59
hfly 24. 5. 7:59
hfly 24. 5. 7:59
Kurzy měn
EUR 27,07 -0,746%
USD 24,67 -1,346%
CHF 25,54 -0,771%
8. 10. 2019, 21:22 Itálie konečně šetří i nahoře. Zbavuje se celé třetiny poslanců a senátorů
MF Dnes
Italský parlament v úterý schválil ústavní reformu, na základě které bude o více než třetinu seškrtán počet poslaneckých míst. Informovala o tom agentura Reuters. Opatření se bude týkat poslanecké sněmovny, která vzejde z voleb naplánovaných na rok 2023.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 14:12 Nález, který policisty otřásl. V autě našli kojence s rozmlácenou hlavou
MF Dnes
Jihomoravští kriminalisté vyšetřují smrt tříměsíčního dítěte, které v neděli našli mrtvé v autě u benzinové stanice na okraji Brna. Z vraždy policie podezírá matku kojence, kterou zatkla na místě činu. Žena pravděpodobně půjde do vazby, pokud se prokáže její vina, hrozí jí trest až dvacet let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 14:06 Kyberútok proti Česku z nečekané strany. Na banky líčí podvodníci z Indie
MF Dnes
Bankovní domy v Česku čelí v posledních dnech zvýšené intenzitě kybernetických útoků. Podvodné e-maily se v rámci takzvaného phishingu snaží přivést příjemce na falešné stránky banky a vylákat z nich osobní údaje k účtům, uvedla antivirová firma Eset. Podle jejích analytiků přicházejí kyberútoky z Indie.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 13:57 Zavinila smrt mladíka. Pomohla si diplomatickou imunitou a uprchla do USA
MF Dnes
Američanka Anne Sacoolasová v srpnu zavinila ve Velké Británii tragickou nehodu, při níž zemřel devatenáctiletý mladík. Přestože žena tvrdila, že nemá v úmyslu zemi opustit, během vyšetřování tak učinila. Využila imunity, která se na ni vztahuje díky manželství s americkým diplomatem. Její případ nyní řeší britská i americká vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 13:19 Vraždy podle předlohy. Joker by nebyl prvním filmem inspirujícím zločince
MF Dnes
V České republice měl ve středu premiéru film Joker. Snímek o vraždícím klaunovi vyvolal ještě před premiérou obsáhlou diskusi, jestli nebude inspirací pro ty jedince, z nichž se čas od času stávají takzvaní šílení střelci. Pokud by se tak stalo, nešlo by o první případ, kdy film inspiroval ke spáchání vražedných činů.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 12:54 Definitivní konec schůze. Britská královna přerušila činnost parlamentu
MF Dnes
Britský parlament po projednání úterní agendy znovu přeruší své zasedání, a to do příštího pondělí. Plán vlády oznámený minulý týden schválila v úterý na schůzi svého poradního sboru královna Alžběta II. Nařízením panovnice by měla definitivně skončit nejdelší schůze britských zákonodárců od 17. století.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 12:48 Byla to procházka peklem, nejtěžší v životě, líčí Joglová brutální maraton v Kataru
Hospodářské noviny
"Dalo by se to přirovnat k parní komoře. Byl tam vzduch, který by se dal krájet. Bojovala jsem sama se sebou a ne s ostatními," popisuje česká vytrvalkyně Marcela Joglová maratonský závod na atletickém mistrovství světa. V extrémních klimatických podmínkách obsadila 20. místo. "Na jednu stranu mi ostatních bylo líto, na druhou stranu mě to posilovalo v tom, že to prostě dám," dodává.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 11:54 Němci opět táhnou na Prahu. Tentokrát aby vzdali hold Karlu Gottovi
MF Dnes
Nejen Češi, ale také řada německých fanoušků a fanynek se v pátek přijede do Prahy rozloučit s Karlem Gottem. Jednou z nich bude sedmapadesátiletá Doris Gerardová. V práci si vzala volno, aby k rakvi českého zpěváka mohla položit růži a aby Karlovi, jak o něm mluví, řekla posledních pár slov.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 9:58 Trump se kvůli Sýrii ocitl v izolaci. Republikáni už nechtějí zavírat oči
MF Dnes
Republikáni nesouhlasí s rozhodnutím prezidenta Donalda Trumpa stáhnout americké ozbrojené síly ze severovýchodní Sýrie. Dokonce i jeho nejvěrnější spojenci, kteří ho v minulých týdnech podpořili v boji proti impeachmentu, nyní změnili tábor. Požadují, aby prezident dostál americkým závazkům a nenechal Kurdy napospas turecké armádě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 9:51 Veřejnost uvidí mši za Gotta na Hradě na velkoplošných obrazovkách
MF Dnes
Během sobotní zádušní mše za Karla Gotta v katedrále sv. Víta bude veřejnost moci na Hradčanské náměstí. Tam budou velkoplošné obrazovky. Diskutuje se také možnost, že by pro veřejnost byla vyhrazena i část třetího nádvoří přímo u katedrály, sdělil portálu iDNES.cz zdroj blízký Hradu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 8:44 Bývalého starostu viní ze zpronevěry částí dotace, hrozí mu vězení
MF Dnes
Z peněz na ozvučení a osvětlení obecní akce zaplatil polepení hasičského auta. Místo pořízení informační tabule propagující košíkářskou tradici vylepšil vybavení kulturního domu. Bývalý starosta obce Ostrata na Zlínsku čelí u krajského soudu obžalobě ze zpronevěry, dotačního podvodu a poškození zájmů Evropské unie. Hrozí mu až osmileté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 8:40 Česko se nepřipojí k solidárnímu přebírání migrantů, řekl Hamáček v Lucemburku
MF Dnes
Česko nepodpoří návrh na dobrovolné přebírání migrantů, s nímž přišly čtyři země Evropské unie ve snaze odlehčit Itálii a Maltě a pomoci migrantům zachráněným ve Středozemním moři. Řekl to ministr vnitra Jan Hamáček v Lucemburku před pracovním obědem s kolegy z unijních zemí, který je věnován diskusi o budoucím přístupu k migraci.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 8:39 Trestní oznámení v kauze OKD se státu prodraží, předpovídá Zaorálek
MF Dnes
Za „plácnutí do vody“, které se státu velmi prodraží, označil ministr Lubomír Zaorálek z ČSSD trestní oznámení, která parlamentní vyšetřovací komise podá na některé bývalé členy vlády, včetně expremiéra Bohuslava Sobotky. Zaorálek, který byl také členem komise, než se stal ministrem kultury, tvrdí, že komise nenašla žádné nové důkazy.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 8:35 VIDEO: Vulgární řidič kamionu blokoval dva pruhy, šéf se za něj omluvil
MF Dnes
Další případ nevybíravého chování na českých silnicích natočil v pondělí na výjezdu z Brna jeden z našich čtenářů. Chtěl předjet kamion, který na silnici blokoval dva jízdní pruhy. Šofér nákladního vozidla mu však nedal šanci, naopak – začal se chovat vulgárně.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 8:26 Trump zůstal kvůli Sýrii izolovaný, republikáni už odmítají zavírat oči
MF Dnes
Republikáni nesouhlasí s rozhodnutím prezidenta Donalda Trumpa stáhnout americké ozbrojené síly ze severovýchodní Sýrie. Dokonce i jeho nejvěrnější spojenci, kteří ho v minulých týdnech podpořili v boji proti impeachmentu, nyní otočili. Požadují, aby dostál americkým závazkům a nenechal Kurdy napospas turecké armádě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 7:56 Dohoda o brexitu je teď krajně nepravděpodobná, řekla Merkelová Johnsonovi
MF Dnes
Británie se připravuje na kolaps brexitových jednání s Evropskou unií na konci tohoto týdne. S odvoláním na vysoce postavený zdroj z britské vlády o tom informoval časopis The Spectator. Za „krajně nepravděpodobnou“ považuje nyní podle zdroje citovaného agenturou Reuters uzavření brexitové dohody i německá kancléřka Angela Merkelová.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 7:45 Lidé důvěřují policii nejvíce za posledních 25 let, ukázal průzkum CVVM
MF Dnes
Z institucí veřejného života Češi i nadále nejvíc důvěřují policii a armádě se největší důvěře těší policie a armáda. Naopak nejméně lidé důvěřuje politickým stranám a hnutím a církvi. Klesá i důvěra v tištěná média, rádia a televizi. Vyplývá to ze zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejné mínění.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 7:43 Trump zůstal kvůli Sýrii izolovaný, republikáni už odmítají zavírat oči
MF Dnes
Republikáni nesouhlasí s rozhodnutím prezidenta Donalda Trumpa stáhnout americké ozbrojené síly ze severovýchodní Sýrie. Dokonce i jeho nejvěrnější spojenci, kteří ho v minulých týdnech podpořili v boji proti impeachmentu, nyní otočili. Požadují, aby dostál americkým závazkům a nenechal Kurdy napospas turecké armádě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 7:15 Kam jsme šlápli, tam jsme stáli v hnoji, říká šéf vyšetřovací komise k OKD
Hospodářské noviny
Vyšetřovací komise podá trestní oznámení celkem na 14 lidí. Práci poslanců shrnuje pirátský poslanec Lukáš Černohorský.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 6:55 V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí
MF Dnes
V Limburgu na západě Německa v pondělí večer najížděl syrský občan ukradeným kamionem do aut. Osm lidí přitom utrpělo lehká zranění. Policie Syřana krátce po incidentu zadržela. Úřady zatím nemají nic, co by ukazovalo, že šlo o teroristický čin. Motiv incidentu je zatím nejasný. Proto také případ nepřevzalo protiteroristické oddělení.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 6:50 U hranice někdo zapálil dva posedy, myslivec podezřívá žháře z Polska
MF Dnes
Mezi obcemi Oldřichov na Hranicích a Uhelná na Hrádecku hořely o minulém víkendu dva posedy. Místní myslivci jsou přesvědčeni, že v jejich revíru řádí polský žhář.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 4:43 Komise podá kvůli privatizaci OKD trestní oznámení na Sobotku či Bakalu
MF Dnes
Sněmovní vyšetřovací komise podá v souvislosti s privatizací OKD trestní oznámení mj. na bývalé ministry Bohuslava Sobotku, Milana Urbana, Vladimíra Dlouhého a Jiřího Skalického. Trestnímu oznámení budu čelit také podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 3:56 V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí
MF Dnes
Řidič ukradeného kamionu zranil v pondělí v německém Limburgu nejméně osm lidí, když na silnici naboural do řady aut. Policie řidiče zadržela a zatím nezná motivu jeho činu. Vyšetřovatelé nevylučují, že by mohlo jít o teroristický čin. Oficiálně to ale úřady zatím nepotvrdily. Podle policie řídil nákladní vůz syrský občan.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 3:43 Komise podá kvůli privatizaci OKD trestní oznámení na Sobotku či Bakalu
MF Dnes
Sněmovní vyšetřovací komise podá v souvislosti s privatizací OKD trestní oznámení mj. na bývalé ministry Bohuslava Sobotku, Milana Urbana, Vladimíra Dlouhého a Jiřího Skalického. Trestnímu oznámení budu čelit také podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 3:36 Polský politik zachránil chlapce z hořícího auta. Hasiči jej nepoznali
MF Dnes
Polský levicový politik a poslanec Evropského parlamentu Robert Biedroń zachránil dvouletého chlapce z hořícího auta, které vzplálo pro srážce s kamionem, uvedl zpravodajský web Onet.pl s odvoláním na dobrovolné hasiče z obce Regut. Ti zachránce pochválili, ale patrně neměli tušení, kdo byl zachráncem.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 2:43 Upomínka na Jakuba zavražděného pedofilem se i díky petici vrátí zpět
MF Dnes
Do obnovené části havlíčkobrodského parku Budoucnost se vrátí pamětní deska Jakuba Šimánka. Vedení města už pro ni nechalo připravit kámen, do něhož ji nechá zasadit. Mimo jiné k tomu pomohla petice, která se před rokem městem šířila a během chvíle nasbírala stovky podpisů.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 1:27 Pietní místo u Gottovy vily nestačí, lidé zapalují svíčky už i u sousedů
MF Dnes
Pietní místo u vily Karla Gotta na pražské Bertramce se stále rozšiřuje. Zájem lidí položit sem květinu či zapálit svíčku neustává, davy sem proudí prakticky nepřetržitě. Přestože sousedé neutuchající zájem chápou, sami se téměř nedostanou z domu. Lidé totiž zapalují svíčky už i před jejich vraty.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 1:26 Turecko je připravené na invazi. Začalo „čistit pohraničí od teroristů“
MF Dnes
Turecké ministerstvo obrany ohlásilo, že dokončilo všechny přípravy pro vojenskou operaci v Sýrii. Turecké jednotky už v pondělí večer podnikly útok na pozice kurdských sil a na základnu arabsko-kurdské koalice Syrské demokratické síly (SDF) ve městě Málikíja, které leží blízko turecké hranice na severu Sýrie.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 1:16 Váhal jsem, jestli zpívat o smrti. Pohřby nemám rád, na ten Gottův nepůjdu, říká Vladimír Mišík
Hospodářské noviny
Když má člověk trable, strádá. Koncerty mi pomáhají. Když lidi tleskají, je to euforie. A o tu bych nerad přišel, říká zpěvák Vladimír Mišík. V září vydal album Jednou tě potkám. Nechci být namyšlený, ale věřili jsme, že ta deska je dobrá. Původně na ní měli hrát chlapci z ETC, ale nakonec mě Petr Ostrouchov přesvědčil, že s okruhem svých muzikantů je naladěn hudebně i lidsky, popisuje.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 0:36 VIDEO: Řidič s audi s českými značkami svištěl slovenskou dálnicí 244 km/h
MF Dnes
Slovenská policie v Bratislavském kraji přistihla řidiče vozu s českými poznávacími značkami řítit se rychlostí 244 kilometrů za hodinu. Tamní média upozorňují na to, že rychlost na slovenských dálnicích není neomezená.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 10. 2019, 0:00 BRETT: Jak se z nás stávají Španěláci
Lidové noviny
V lednu nás uchvátil Madrid. V únoru se mi po letech ozvali z České televize, jestli bych nenadaboval do dětského pořadu o španělštině psa (prosím, posměch stranou – haf). V březnu jsem si objednal španělského ptáčka. V dubnu se nám vyhnula španělská chřipka. V květnu mě tlačila španělská bota. V červnu nás osvítil nápad jet do Chorvatska. V červenci nám nápad jet do Chorvatska přišel nepochopitelný jak španělská vesnice. V srpnu se kruh uzavřel. Mallorca. Španělsko.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 23:00 Sněmovní komise k OKD představí výsledky, Johnson chce ukončit zasedání parlamentu
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 23:00 Scorsese naštval fanoušky. Komiksové filmy nejsou skutečná kinematografie, tvrdí oscarový režisér
Lidové noviny
Oscarový režisér Martin Scorsese pobouřil komiksové fanoušky, když v rozhovoru prohlásil, že filmy od komiksového giganta Marvel nejsou skutečná kinematografie, nemají filmovou hodnotu. Naštvané reakce ne sebe nenechaly dlouho čekat. Do Scorseseho se opřel i herec Samuel L. Jackson nebo režisér James Gunn.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 23:00 Poslední slovo Radky Kvačkové: Greta a já
Lidové noviny
O Gretě Thunbergové čtu pořád. Spekuluje se, jestli je předvídavá, nebo nemocná, původní, nebo manipulovaná, proč nelítá a ani neroste, ale pokud vím, nikdo se ještě nezamyslel nad tím, proč burcuje OSN ona, a ne on. Rozuměj dívka, a ne kluk. Někteří mají nejspíš jasno: prostě proto, že její aktivistický otec nemá syna. Já to ale vidím jinak: my holky jsme prostě citlivější. Nebo snad znáte pubertálního kluka, který by plakal nad lidstvem?
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 23:00 Druhým Hniličkovým mužem je bývalý realitní makléř a manažer Michal Janeba
Lidové noviny
Na pozici místopředsedy Národní sportovní agentury míří bývalý náměstek z ministerstva pro místní rozvoj Michal Janeba. Agentura také potvrdila jmenování Ivo Lukše. „Správná volba,“ věří svému rozhodnutí šéf agentury Milan Hnilička.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 23:00 Horký pátek v Praze: loučení s Gottem, angličtí chuligáni, festival světla i klimatické protesty
Lidové noviny
Českou metropoli čeká v pátek zřejmě jeden z nejrušnějších dnů posledních let. Právě na 11. října totiž připadá hned několik událostí, které do Prahy přilákají desítky tisíc lidí z Česka i ze světa, jiné akce naopak vyústí v blokádu některých komunikací. Pražané by se tak měli připravit na dopravní omezení a možné konflikty.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 23:00 Tankování za letu a krev stovky vojáků. Americká armáda provedla unikátní misi na záchranu vojáka
Lidové noviny
Letectvo Spojených států provedlo neobvyklou záchrannou misi. Piloti se vydali na cestu dlouhou třináct tisíc kilometrů, aby zachránili amerického vojáka zraněného po výbuchu bomby v Afghánistánu. Krev mu poskytlo kolem stovky vojáků a ošetřovalo jej několik lékařských týmů. Bezprecedentní čtyřdenní misi armáda nazvala Reach 797.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 23:00 KOVANDA: Česko míří mezi ekonomickou elitu, riziky je však obtěžkáno stále
Lidové noviny
Některé věci se zdají být stálé. Jaromír Jágr stále hraje hokej, Vladimir Putin stále vládne Rusku, ratingová agentura Moody’s drží stále stejné hodnocení České republiky... Vlastně ne, to poslední se změnilo před víkendem. K lepšímu. Přední světová ratingová agentura totiž po dlouhých sedmnácti letech zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka, a to o jeden stupeň na úroveň Aa3 z dosavadní úrovně A1.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 23:00 Letecké taxi od Uberu se nepředvedlo. Je drahé a pomalejší než auto
MF Dnes
Společnost Uber v New Yorku spustila prémiovou službu - letecké taxi, které má doletět z centra Manhattanu na nedaleké letiště Johna F. Kennedyho za osm minut. Služba, která měla movitým lidem ušetřit čas, je však nakonec pomalejší než jízda alternativním taxíkem společnosti Uber.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 18:54 Cestu do Narnie, Bradavic i Země Nezemě podniká Atlas literárních míst
MF Dnes
Publikace s názvem Atlas literárních míst je přesně typem knihy, jaká má největší potenciál uspět u čtenářů na podzim nebo v zimě. Kdy jindy svět za oknem tak okatě vybízí k cestám do fiktivních a fantazijních světů. Stačí si jen vybrat cíl. Země Nezemě, Narnie, Bradavice, nebo snad všechno dohromady?
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 18:00 Severokorejci chtěli z Česka propašovat vojenský materiál. BIS to překazila
MF Dnes
Dlouhá léta byli agenti severokorejské tajné služby v Evropě považováni za víceméně neškodné. Jejich hlavní náplní práce bylo shánět západní zboží a elektroniku pro pár vyvolených v Pchjongjangu a díky diplomatickému krytí je pašovat do KLDR.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 18:00 Jen hájí vlastní židle, říká ministryně spravedlnosti Benešová o žalobcích
MF Dnes
Jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti doprovázela řada demonstrací. Pořadatelé i účastníci se báli, že by mohla ovlivnit rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo. O verdiktu, novele zákona o státním zastupitelství a možnosti odvolání nejvyššího žalobce Pavla Zemana hovořila v rozhovoru pro MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 18:00 Siemens digitalizuje továrny, modernizuje výrobu elektromotorů v Mohelnici i Frenštátě
Hospodářské noviny
V případě společnosti Siemens nejsou pojmy jako automatizace a digitalizace pouhými marketingovými slogany, ale jde o nástroje, které reálně pomáhají zvyšovat efektivitu a produktivitu v jeho výrobních provozech. Ty české nevyjímaje.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 26. května 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat