Zpět Lidové noviny Pondělí, 7. října 2019
Hledat Rubriky 7. 10.

Lidové noviny

Pondělí, 7. října 2019
Close
Inzerce
7. 10. 2019, 21:22 Výbory europarlamentu schválily Jourovou jako místopředsedkyni Evropské komise
Lidové noviny
Výbory Evropského parlamentu schválily českou eurokomisařku Věru Jourovou do pozice budoucí místopředsedkyně Evropské komise. Po pondělním slyšení před poslanci získala komisařka podporu zástupců většiny frakcí, sdělily to zdroje z EP. Definitivní potvrzení celé komise bude mít v rukou plénum europarlamentu za dva týdny.
 To se mi líbí Odpovědět

Nejčtenější články

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,39 +0,421%
USD 23,13 +0,303%
CHF 23,92 +0,543%
7. 10. 2019, 21:12 Trump vyhrožuje Turecku. Vzkázal Ankaře, že v případě prohřešků zničí její ekonomiku
Lidové noviny
Americký prezident v pondělí pohrozil, že "totálně zničí a vyhladí" tureckou ekonomiku, jestliže Ankara podnikne v reakci na stahování amerických vojáků ze Sýrie cokoli, co bude Donald Trump považovat za překročení určité hranice. Trump to dnes napsal na twitteru. Bílý dům v neděli potvrdil, že Turecko brzy podnikne vojenskou operaci na severu Sýrie. Krátce po tomto oznámení se začaly americké jednotky ze severu Sýrie stahovat. Americké ministerstvo obrany dnes oznámilo, že se stále snaží Turecko od operace v Sýrii odradit. Pentagon uvedl, že kroky Ankary neschvaluje a nepodporuje.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 15:08 Putin leze po horách a sbírá houby. Kreml zveřejnil fotografie, jak ruský prezident slavil narozeniny
Lidové noviny
Ruský prezident Vladimir Putin v předvečer svých narozenin vyrazil na výlet do hor na jihu Sibiře. Kochal se podzimní přírodou, sbíral houby, zdolal asi 2000 metrů vysokou horu a společnost mu dělal ministr obrany Sergej Šojgu. Ukazují to fotografie, které zveřejnil Kreml. Putinovi je v pondělí 67 let.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 10:12 U Japonska se srazil hlídkový člun s rybářskou lodí z KLDR. Šedesát členů posádky skončilo v moři
Lidové noviny
V Japonském moři se v pondělí srazila japonská hlídková loď s velkým severokorejským rybářským plavidlem, které se částečně potopilo. Šest desítek členů jeho posádky, kteří skončili v moři, bylo zachráněno, informovala později japonská pobřežní stráž. Nikdo není pohřešovaný. Incident se podle ní stal ve výlučné ekonomické zóně Japonska.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 10:09 ŽIVĚ: Jourová hájí svou odbornost ve výborech europarlamentu, hodlá rázně hájit právní stát
Lidové noviny
Dodržování principů právního státu je jádrem Evropské unie, které je třeba neústupně a rozhodně hájit všemi dostupnými prostředky, řekla během svého pondělního slyšení před členy dvou výborů europarlamentu česká kandidátka do nové Evropské komise a současná eurokomisařka Věra Jourová.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 9:39 Výbuch sebevražedné bomby v Afghánistánu si vyžádal deset obětí a 27 zraněných
Lidové noviny
Nejméně deset mrtvých a 27 zraněných si v pondělí vyžádala exploze sebevražedné nálože u minibusu bezpečnostních sil ve východoafghánském městě Dželálábád, které je metropolí provincie Nangarhár. Podle dostupných informací jsou oběťmi rekruti a civilisté, mezi nimiž je i jedno dítě. S odvoláním na zdroje místní vlády o tom informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 9:39 Slovanská epopej zřejmě poputuje do Moravského Krumlova. Zůstane zde do doby, než budou v Praze prostory
Lidové noviny
Slovanská epopej Alfonse Muchy zřejmě nejméně na pět let poputuje na zámek v Moravském Krumlově, kde cyklus zůstane do doby, než pro něj bude mít Praha vlastní budovu. Schválila to v pondělí rada hlavního města, její rozhodnutí musí ještě potvrdit zastupitelstvo. Starosta moravského města Tomáš Třetina (TOP 09) rozhodnutí uvítal a ČTK sdělil, že v případě schválení by lidé mohli obrazy v zámku vidět od června nebo července příštího roku. Praha zatím stále nemá jasno, kde vybuduje vlastní sál pro umístění obrazů, zvažuje víc možností.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 2:58 Na Oktoberfestu se vypilo přes 7 milionů litrů piva, o 200 tisíc mázů méně než loni
Lidové noviny
Letošní Oktoberfest navštívilo v Mnichově 6,3 milionu lidí, kteří vypili 7,3 milionu litrů piva. Spořádali také statisíce kuřat, 124 volů a 29 telat. Uvedli to pořadatelé tradičního pivního megafestivalu, který skončil v neděli.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 2:54 Turecko podnikne invazi do severní Sýrie, potvrdil Bílý dům. Američané ofenzivu nepodpoří
Lidové noviny
Bílý dům podle agentury AP v neděli potvrdil, že Turecko brzy podnikne vojenskou operaci na severu Sýrie. Tisková mluvčí Stephanie Grishamová uvedla, že americké jednotky ofenzivu nepodpoří a ani se jí nezúčastní a nebudou se již vyskytovat v bezprostřední blízkosti oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 1:45 Nejvyšší kontrolní úřad objevil nedostatky v hospodaření správ národních parků. Za problém označil i úbytek dřeva
Lidové noviny
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil dílčí nedostatky v hospodaření správ národních parků, například při zadávání veřejných zakázek, pronájmu majetku nebo účetnictví. Pro budoucí financování považují kontroloři za problematický pokles cen i objemu prodávaného dřeva, protože tržby z něj představují významnou část výnosů správ národních parků. Vyplývá to z kontroly, jejíž závěry v pondělí NKÚ zveřejnil na webu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 1:33 Sousedské spory v České Třebové vyvrcholily ve střelbu, ozbrojeného muže policie zadržela
Lidové noviny
Policejní zásahová jednotka v neděli večer zadržela sedmdesátiletého muže, který se zabarikádoval ve svém domě v České Třebové. Měl u sebe zbraň a podle policie hrozilo, že by si mohl ublížit. Muž je v policejní cele, zákrok se obešel bez zranění, uvedla v pondělí mluvčí krajské policie Markéta Janovská.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 1:23 Jelen skočil přes výlohu do kadeřnictví. Zranil klientku a se žehličkou na vlasy v parozích utekl
Lidové noviny
Zaměstnance a zákazníky kadeřnictví na americkém Long Islandu v sobotu překvapil jelen, který přes výlohu vskočil do salonu, přičemž lehce zranil klientku sedící na pohovce u ní. Zvíře způsobilo v místnosti paniku a nakonec ji opustilo proražením skleněných vstupních dveří. S sebou přitom vleklo žehličku na vlasy. O události, kterou zaznamenala bezpečnostní kamera, informovala americká média.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 1:15 Konec éry gerilních vůdců. V kosovských volbách zvítězila opozice
Lidové noviny
V nedělních předčasných volbách v Kosovu zvítězila opozice. Potvrzují to průběžné výsledky po sečtení zhruba tří čtvrtin hlasů. V čele je nacionalistické levicové hnutí Sebeurčení (Vetëvendosje) s 25,9 procenta hlasů. Rovněž opoziční středopravý Demokratický svaz Kosova (LDK) bývalého premiéra Isy Mustafy pak získal 25,33 procenta hlasů, vyplývá z údajů volební komise.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 10. 2019, 1:04 Turecko podnikne invazi do severní Sýrie, potvrdil Bílý dům. Američané ofenzivu nepodpoří
Lidové noviny
Bílý dům podle agentury AP v neděli potvrdil, že Turecko brzy podnikne vojenskou operaci na severu Sýrie. Tisková mluvčí Stephanie Grishamová uvedla, že americké jednotky ofenzivu nepodpoří a ani se jí nezúčastní a nebudou se již vyskytovat v bezprostřední blízkosti oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 10. 2019, 23:00 David Rath má nastoupit do vězení a začíná soud kvůli výrokům Zemana o Peroutkovi
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
6. 10. 2019, 23:00 Vyhlídky na generálské hvězdy. Ředitel kontrarozvědky Koudelka nejspíš opět neuspěje, větší šanci má šéf GIBS
Lidové noviny
Čtvrtý pokus vlády povýšit šéfa kontrarozvědky Michala Koudelku do generálské hodnosti zřejmě zůstane oslyšen. Pravděpodobnější se podle informací LN zdá, že ­se po­ roce v úřadě dočká od ­prezidenta povýšení Radim Dragoun, šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 10. 2019, 23:00 PEKÁRKOVÁ: Kachní žaludek
Lidové noviny
Rozhodla jsem se, že uvařím něco dobrého, aby K. pořád nekupoval ty hnusné nigerijské instantní polévky s příchutí „kuřete“ či „krevet“, které už nám lezly ušima a zaručeně obsahovaly tolik éček, že by se jimi daly balzamovat mrtvoly. Například naše.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 10. 2019, 23:00 Za britskými rybáři: Brexit chceme, hned! Kvóty EU nám brání v dobrých úlovcích
Lidové noviny
Jihoanglický přístav Southampton je slavný od doby, kdy odtud vyrazil Titanic na svou osudovou plavbu. Dodnes je plný výletních lodí a výstavních jachet. Zato rybářská vesnice Hythe, která je odsud doslova přes vodu, nepatří zrovna mezi turistická lákadla. Také zdejší plavidla působí trochu omšele.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 10. 2019, 23:00 Poslední slovo Ondřeje Neffa: Let mouchy
Lidové noviny
Ministr dopravy Vladimír Kremlík opět postrčil kupředu bájný sen o průplavu Dunaj–Odra–Labe a doporučil vládě jeho další variantu. Tentokrát má být ekonomicky výhodná, jelikož by přišla na bídných devět set miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 10. 2019, 23:00 Začala ‚sezóna‘ prostitutek. Unikátní pohled do sexuálního byznysu v Česku
Lidové noviny
Nastal čas, který vedle pochmurného podzimního a chladného počasí přináší ještě další jistotu: zvýšenou nabídku sexuálních služeb. Právě začátek října je obdobím, kdy výrazně přibývá žen, které se na internetu nabízejí. Důvod je prostý; přivydělat si během nadcházejícího čtvrtletí na blížící se Vánoce. Server Lidovky.cz získal exkluzivní statistiky z největší tuzemské online databáze erotických služeb a podniků, které dávají nahlédnout, kdo a v jakých koutech Česka se tomuto řemeslu věnuje.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 28. února 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat