Zpět MF Dnes Úterý, 10. září 2019
Hledat Rubriky 10. 9.

MF Dnes

Úterý, 10. září 2019
Close
Inzerce
10. 9. 2019, 21:50 Je to slogan krajní pravice! Poslání nového eurokomisaře vyvolalo rozpaky
MF Dnes
Pochybnosti novinářů a následně i řadu pobouřených reakcí vyvolal název funkce nastupujícího řeckého eurokomisaře Margaritise Schinase, který bude mít na starosti „ochranu evropského způsobu života“. Pojmenování portfolia, které zahrnuje školství, bezpečnost či dohled nad migrací, je podle kritiků „groteskní“, „urážlivé“ a připomíná rétoriku krajní pravice.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,55 +0,668%
USD 25,26 +0,938%
CHF 26,11 +0,789%
10. 9. 2019, 21:00 Každý druhý pacient s migrénou si s nemocí neví rady. Často necítí podporu
MF Dnes
Téměř tři čtvrtiny pacientů s migrénou nemoc velmi omezuje, a to ve všech oblastech každodenního života. Každý druhý si se svou nemocí neví rady, zjistil průzkum. Migrénou přitom v Česku trpí přibližně milion Čechů.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 14:03 Ekologie na úbytě. Nory teď daleko víc zajímá drahé mýtné
MF Dnes
Mnohých Norů se zmocnil pocit, že cesta do práce se stala slalomem mezi modrými tabulemi, za kterými se platí mýtné. Silniční mýtné v červnu výrazně podražilo a z poplatků se stalo vyhrocené politické téma. Prudký nárůst sympatií zažívají odpůrci mýtného. Nové hnutí proti poplatkům, Lidová akce, se stalo v Norsku pátou největší stranou.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 14:01 Moc přesčasů i nezákonné noční. Neziskovka tepe výrobce iPhonů v Číně
MF Dnes
Továrna Foxconnu v Číně, která vyrábí telefony pro americký Apple, nutila zaměstnance k přesčasům, nevyplácela jim bonusy a zaměstnávala příliš brigádníků, což odporuje místním zákonům. Tvrdí to nezisková organizace China Labor Watch. Podle Applu není většina obvinění pravdivá.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 13:55 Mám rád Srbsko a nemám rád Kosovo, řekl Zeman po příletu do Bělehradu
MF Dnes
Český prezident Miloš Zeman v úterý v Bělehradu řekl, že má rád Srbsko a Srby, ale nikoli Kosovo. Zemanův mluvčí výrok nepotvrdil ani nepopřel a pouze uvedl, že prezidentův postoj ke Kosovu je kritický. Zeman přiletěl do Srbska na třídenní návštěvu a jeho srbský protějšek Aleksandar Vučić ho přivítal hned na letišti.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 13:18 Horní komora italského parlamentu podpořila kabinet premiéra Conteho
MF Dnes
Po dolní komoře také horní komora italského parlamentu, Senát, vyslovila v úterý večer důvěru novému kabinetu premiéra Giuseppa Conteho. Vládu vytvořila koalice protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a levostředové Demokratické strany (PD). Podle agentury Reuters výsledek hlasování znamená, že se Conte může oficiálně ujmout úřadu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 12:48 Bezpečnostní poradce Bílého domu Bolton na žádost prezidenta rezignoval
MF Dnes
Bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton na prezidentovu žádost rezignoval. Oznámil to na twitteru Donald Trump, který chce Boltonova nástupce jmenovat příští týden. "Informoval jsem minulou noc Johna Boltona, že jeho služby v Bílém domě již nejsou potřebné," napsal Trump. Dodal, že Bolton rezignoval v úterý ráno.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 12:40 Netanjahu: Pokud vyhraji volby, anektuji část Západního břehu Jordánu
MF Dnes
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že pokud jeho strana Likud vyhraje příští týden v parlamentních volbách, anektuje strategicky významnou část okupovaného Západního břehu Jordánu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 1:40 USA vyvezly z Ruska úředníka, deset let dodával informace z Putinova okolí
MF Dnes
USA před dvěma lety vyvezly z Ruska významného kremelského úředníka, který deset let dodával CIA informace z nejbližšího Putinova okolí, uvedla CNN.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 2. dubna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat