Zpět Zprávy Úterý, 10. září 2019
Hledat Rubriky 10. 9.
Close
Inzerce
10. 9. 2019, 22:52 Obyvatelé domu v Nuslích se nadýchali neznámé dráždivé látky. Pět lidí skončilo v péči lékařů
Lidové noviny
Lidé v obytném domě v pražských Nuslích se v úterý večer nadýchali neznámé látky, pět jich pak skončilo v nemocnici kvůli lehčí nevolnosti a zvracení. Druh a původ látky se nepodařilo zjistit. ČTK to řekli mluvčí pražských hasičů a zdravotnické záchranné služby. Hasiči evakuovali celkem 24 lidí. Obyvatelé domu se ještě večer po odvětrání objektu mohli vrátit do svých bytů.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
10. 9. 2019, 22:45 Netanjahu slíbil anexi části Západního břehu, pokud vyhraje volby. Palestina to považuje za válečný zločin
Lidové noviny
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úterý řekl, že je připraven anektovat strategicky významnou část okupovaného Západního břehu Jordánu, pokud jeho strana Likud vyhraje příští týden volby. Na Západním břehu má přitom vzniknout palestinský stát.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 15:50 Je to slogan krajní pravice! Poslání nového eurokomisaře vyvolalo rozpaky
MF Dnes
Pochybnosti novinářů a následně i řadu pobouřených reakcí vyvolal název funkce nastupujícího řeckého eurokomisaře Margaritise Schinase, který bude mít na starosti „ochranu evropského způsobu života“. Pojmenování portfolia, které zahrnuje školství, bezpečnost či dohled nad migrací, je podle kritiků „groteskní“, „urážlivé“ a připomíná rétoriku krajní pravice.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 15:30 Trump propustil bezpečnostního poradce Boltona. Zásadně nesouhlasil s jeho názory na řadu věcí
Lidové noviny
Bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton v úterý na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa rezignoval. Trump odchod Boltona, který byl považován za jeho oporu a také za jestřába s radikálními postoji, zdůvodnil tím, že s poradcovými názory na řadu věcí zásadně nesouhlasil. Boltonova nástupce chce jmenovat příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 15:00 Každý druhý pacient s migrénou si s nemocí neví rady. Často necítí podporu
MF Dnes
Téměř tři čtvrtiny pacientů s migrénou nemoc velmi omezuje, a to ve všech oblastech každodenního života. Každý druhý si se svou nemocí neví rady, zjistil průzkum. Migrénou přitom v Česku trpí přibližně milion Čechů.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 14:55 ‚Mám rád Srbsko a Srby. A nemám rád Kosovo,‘ řekl Zeman po příletu do Bělehradu. Vučić mu poděkoval
Lidové noviny
Přivítáním se srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem a pokloněním se památce obráncům Bělehradu z první světové války v úterý odpoledne prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu Srbska. Po příletu Zeman řekl, že má rád Srbsko a Srby, ale nemá rád Kosovo. Zemanův mluvčí uvedl, že prezidentův postoj ke Kosovu je kritický.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 14:55 Při oslavách šíitského svátku v Iráku zahynuly desítky věřících. Lidé v panice po sobě začali šlapat
Lidové noviny
Při oslavě šíitského svátku ášúrá v úterý v irácké Karbale přišlo o život 31 lidí, dalších více než 100 jich bylo zraněno, z toho nejméně deset zůstává ve vážném stavu. Oznámil to mluvčí iráckého ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
Chytrý tah Jourovou. Úspěch Ursuly von der Leyen a prohra Andreje Babiše 10. 9. 2019, 14:30 Chytrý tah Jourovou. Úspěch Ursuly von der Leyen a prohra Andreje Babiše
Respekt
Staronová česká eurokomisařka bude mít na starosti oblast unijních hodnot a transparentnosti
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 14:03 Ekologie na úbytě. Nory teď daleko víc zajímá drahé mýtné
MF Dnes
Mnohých Norů se zmocnil pocit, že cesta do práce se stala slalomem mezi modrými tabulemi, za kterými se platí mýtné. Silniční mýtné v červnu výrazně podražilo a z poplatků se stalo vyhrocené politické téma. Prudký nárůst sympatií zažívají odpůrci mýtného. Nové hnutí proti poplatkům, Lidová akce, se stalo v Norsku pátou největší stranou.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 14:01 Moc přesčasů i nezákonné noční. Neziskovka tepe výrobce iPhonů v Číně
MF Dnes
Továrna Foxconnu v Číně, která vyrábí telefony pro americký Apple, nutila zaměstnance k přesčasům, nevyplácela jim bonusy a zaměstnávala příliš brigádníků, což odporuje místním zákonům. Tvrdí to nezisková organizace China Labor Watch. Podle Applu není většina obvinění pravdivá.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 13:55 Mám rád Srbsko a nemám rád Kosovo, řekl Zeman po příletu do Bělehradu
MF Dnes
Český prezident Miloš Zeman v úterý v Bělehradu řekl, že má rád Srbsko a Srby, ale nikoli Kosovo. Zemanův mluvčí výrok nepotvrdil ani nepopřel a pouze uvedl, že prezidentův postoj ke Kosovu je kritický. Zeman přiletěl do Srbska na třídenní návštěvu a jeho srbský protějšek Aleksandar Vučić ho přivítal hned na letišti.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 13:18 Horní komora italského parlamentu podpořila kabinet premiéra Conteho
MF Dnes
Po dolní komoře také horní komora italského parlamentu, Senát, vyslovila v úterý večer důvěru novému kabinetu premiéra Giuseppa Conteho. Vládu vytvořila koalice protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a levostředové Demokratické strany (PD). Podle agentury Reuters výsledek hlasování znamená, že se Conte může oficiálně ujmout úřadu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 12:53 Trump propustil bezpečnostního poradce Boltona. Neshodli se na řadě návrhů
Lidové noviny
Bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton v úterý na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa rezignoval. Trump odchod Boltona, který byl považován za jeho oporu, zdůvodnil tím, že s poradcovými názory na řadu věcí zásadně nesouhlasil. Boltonova nástupce chce Trump jmenovat příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 12:48 Bezpečnostní poradce Bílého domu Bolton na žádost prezidenta rezignoval
MF Dnes
Bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton na prezidentovu žádost rezignoval. Oznámil to na twitteru Donald Trump, který chce Boltonova nástupce jmenovat příští týden. "Informoval jsem minulou noc Johna Boltona, že jeho služby v Bílém domě již nejsou potřebné," napsal Trump. Dodal, že Bolton rezignoval v úterý ráno.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 12:40 Netanjahu: Pokud vyhraji volby, anektuji část Západního břehu Jordánu
MF Dnes
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že pokud jeho strana Likud vyhraje příští týden v parlamentních volbách, anektuje strategicky významnou část okupovaného Západního břehu Jordánu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 12:16 Nebudu druhý Timmermans, budu to dělat po svém, řekla Jourová po svěření postu místopředsedkyně EK
Lidové noviny
Budoucí místopředsedkyně nové Evropské komise Věra Jourová nemá strach z tlaku, který na ni mohou vyvíjet některé země kvůli tomu, že bude dbát na dodržování principů demokracie a právního státu. Svou práci chce dělat jinak než její končící předchůdce Frans Timmermans, mimo jiné hodlá co nejdříve navštívit Maďarsko či Polsko. Řekla to v úterý českým novinářům v Bruselu poté, co jí nastupující šéfka EK Ursula von der Leyenová svěřila místopředsednické křeslo.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 12:00 Klaun Pennywise se brání konci, jak může. Nové To je zbytečně natahované
Lidové noviny
Filmové pokračování hororu To podle slavné předlohy Stephena Kinga by ještě rádo něco dodalo, ale moc neví, co by to mělo být.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 11:45 Kuřecí ze zkumavky chutná jako maso z fastfoodu. Za mnohem vyšší cenu
Hospodářské noviny
Ochutnali jsme nugetku, kterou americká firma JUST vypěstovala z kmenových buněk skutečného kuřete. Na třetím ročníku festivalu Future Port Prague ji připravil havajský šéfkuchař Kaimana Chee. Chuťově se nugetka výrazně nelišila od těch, které člověk dostane ve fastfoodech. Z hlediska konzistence ale spíše připomínala mletý karbanátek.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 9:55 Úspěchem by bylo v Komisi získat post, jaký má Estonsko. Česko ale nemá v Evropě tak silnou pozici, říká Telička
Hospodářské noviny
Věra Jourová získala post místopředsedkyně EK a má mít na starost hodnoty EU a transparentnost. Co si o tom myslí bývalý eurokomisař Pavel Telička?
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 1:40 USA vyvezly z Ruska úředníka, deset let dodával informace z Putinova okolí
MF Dnes
USA před dvěma lety vyvezly z Ruska významného kremelského úředníka, který deset let dodával CIA informace z nejbližšího Putinova okolí, uvedla CNN.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 1:21 Rusko chce přes spor o Koněva rozsévat chaos, Ovčáček se chová jako troll, říká redaktor Respektu Kundra
Hospodářské noviny
Rusku není dění v bývalých satelitech lhostejné a využívá každou možnost, jak v těchto zemích rozvíjet nestabilitu, míní redaktor Respektu Ondřej Kundra. Do sporu o sochu maršála Koněva v Praze 6 se vložil i ruský ministr kultury, který přirovnal starostu městské části k nacistovi. Rusko záměrně rozehrává tyhle historické resentimenty a snaží se na nich společnost dělit, říká Kundra. Prezidentův mluvčí se chová jako troll a staví se na ruskou stranu sporu, je to ale jen figurka a je využíván k věcem, které nechce Miloš Zeman říkat nebo dělat přímo, dodává.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 0:39 Druhé Čapí hnízdo? Jde o desítky milionů, Babišovi to patrně zlomí vaz, tvrdí senátor Goláň
Hospodářské noviny
Manažeři nadhodnotili příjmy Čapího hnízda z reklamy. Podle posudku byla farma schopna udělat reklamu za 12,5 milionu korun, oni ale fakturovali 65 milionů. To by tam musely být tisíce billboardů, tvrdí senátor za hnutí Senátor 21 a daňový poradce Tomáš Goláň, který kvůli podezření z krácení daní podal v květnu trestní oznámení. V porovnání s tím, co se děje na Čapím hnízdě, řeší finanční správa desetikoruny, běžný občan je perzekvován, nemohl jsem mlčet, říká a odmítá, že by vedl kampaň proti premiérovi. Brojím i proti panu Kalouskovi, upozorňuje Goláň.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 7. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat