Zpět Zprávy Pondělí, 9. září 2019
Hledat Rubriky 9. 9.
Close
Inzerce
9. 9. 17:30 Antimonopolní úřad se musí zabývat námitkami firmy Kapsch k mýtnému tendru
MF Dnes
Námitkami firmy Kapsch, které loni podala k mýtnému tendru, se bude muset zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřadu, který předtím řízení o námitkách společnosti zastavil, to nařídil jeho předseda Petr Rafaj. ÚOHS o tom informoval v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 11:24 Mýto v Praze v tomto volebním období nebude, vzkázali primátor a hejtmanka
MF Dnes
Hlavní město nepočítá s tím, že v tomto volebním období zavede mýtný systém pro zpoplatnění vjezdu do metropole. Po společném jednání pražských a středočeských radních to uvedli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 11:20 Babiš kritizoval prezidenta NKÚ Kalu za to, že si neudělal čas na ministry
MF Dnes
Do prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kaly se po jednání vlády opřel premiér Andrej Babiš. „Pan Kala umí kritizovat, ale když si má udělat čas, tak si ho neudělá," opřel se do šéfa NKÚ. Vláda nemohla projednat šestnáct kontrolních závěrů NKÚ, protože Kala na jednání vlády nedorazil. Kala reagoval, že Babiš jeho jeho omluvu písemně přijal.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 11:02 Podívejte se na díla architektů, kteří letos bojují o cenu Architekt roku. Patří mezi ně i netypická školka
Hospodářské noviny
V úterý 10. září večer odhalí porota letošního vítěze prestižního ocenění Architekt roku. O vítězství se uchází pět finalistů. Porota hodnotí především ty architekty, kteří se během posledních pěti let nějakým způsobem podíleli na rozvoji architektonické kultury v České republice. V desítce nominovaných se kromě pěti finalistů představených ve fotogalerii objevila jména jako Petr Pelčák, Lucie Vogelová, Ateliér RAW, Martin Rajniš či Osamu Okamura.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 9. 7:12 Příjmení bez -ová? Věta "Hrdý přihrála Straka" by asi způsobila potíže, říká jazykovědec
Hospodářské noviny
Vláda odmítla návrh pirátů, aby se ženy mohly rozhodnout, zda budou své jméno přechylovat, nebo příponu -ová nepoužijí. Ukazuje se, že bez přípony -ová se čeština může obejít, za určitých okolností to ale působí komunikační potíže. Nejsme zarytí odpůrci přechylování a zároveň nejsme jeho fanatičtí příznivci, říká ředitel Ústavu pro jazyk český Martin Prošek. Nepřechýlená příjmení pronikají do jazyka více a více, nedá se vyloučit, že si na to jednou zvykneme, pokud tu ta společenská potřeba bude, tak si to jazyk vynutí, míní lingvista.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 9. 19:00 Kanceláří je nedostatek. V Praze přibudou nová coworkingová centra
MF Dnes
Nejen startupy a pracovníci na volné noze. Společná centra využívají i velké firmy. Tuzemský trh se sdílenými kancelářemi bude mít do konce roku nového lídra. Nadnárodní společnost International Workplace Group hodlá v Praze otevřít tři coworkingová centra Spaces o ploše více než deseti tisíc metrů čtverečních.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 15. září 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat