Zpět MF Dnes Neděle, 25. srpna 2019
Hledat Rubriky 25. 8.

MF Dnes

Neděle, 25. srpna 2019
Close
Inzerce
25. 8. 2019, 22:39 Plavkyně Pechová jako první handicapovaná žena překonala La Manche
MF Dnes
Markéta Pechová z Liberce si splnila svůj sen, ve svých čtyřiceti letech přeplavala kanál La Manche, přesně tak, jak si to před lety slíbila. Za neuvěřitelných 12 a půl hodiny zdolala 38 a půl kilometru dlouhou trasu z anglického Doveru do francouzského Calais. Je první handicapovanou ženou na světě, která to dokázala.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
25. 8. 2019, 21:00 Přežil holokaust, zabije ho ale možná trh. Invalidu chtějí v USA vystěhovat
MF Dnes
Už dvakrát přišel o domov, když před násilím prchal z Ukrajiny i Uzbekistánu. Posledních 17 let žil Musiy Rishin v bytě v Kalifornii. Z něj ale 87letého chudého invalidu vyhání trh. Majitelka ho chce vystěhovat, aby mohla jiným účtovat víc.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 13:43 Dala jsem to! Handicapovaná plavkyně Markéta Pechová překonala La Manche
MF Dnes
Plavkyně Markéta Pechová přišla o nohu, když jí bylo dvanáct let. Lékaři jí museli končetinu amputovat ve stehně kvůli zhoubnému nádoru. V neděli přeplavala kanál La Manche za 12 hodin a 31 minut a stala se tak první handicapovanou ženou světa, která kanál zdolala.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 13:14 Nudistům se v Barceloně ztrácí oblečení, okradeným pomáhají policisté
MF Dnes
Již více než sto vyznavačů nudistického koupání v Barceloně po návratu z koupele čekalo během letošního léta nemilé překvapení. Zjistili, že zatímco si užívali vln, někdo jim ukradl jejich oblečení. Místní policie je naštěstí na takové případy připravena a dokáže lidem z trapné situace pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 12:53 Šedesátiletý Čech utonul při potápění na řeckém ostrově Karpathos
MF Dnes
Šedesátiletý Čech a pětatřicetiletý Íránec utonuli při potápění v podvodní jeskyni na řeckém ostrově Karpathos v jihovýchodní části Egejského moře. Jejich těla v neděli vyprostila speciální jednotka řeckého námořnictva. Informovala o tom agentura DPA a řecká média.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 12:24 Albánské dobrodružství ČEZ končí, podezření z údajné korupce se neprokázalo
MF Dnes
Vyšetřování převodu více než 200 milionů korun z účtů energetické společnosti ČEZ na konto kosovského lobbisty Nue Kalaje v roce 2009 je po dvou letech prakticky u konce. Podezření, že se mimo jiné jednalo o úplatky pro albánské politiky, kteří krátce před touto transakcí schválili vstup ČEZ do tamního jediného distributora energie, se podle všeho neprokázalo.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 12:02 VIDEA TÝDNE: Krejčířova vila v plamenech, sražený chlapec a skandál Netanjahuové
MF Dnes
Rozsáhlý požár tento týden zasáhl vilu uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích. Je možné, že ji někdo zapálil úmyslně. Manželka izraelského premiéra se postarala o skandál, když po příletu na Ukrajinu hodila nabídnutý chléb se solí na zem. Životem málem zaplatil za nepozornost chlapec v Brně, když si nevšiml přijíždějící tramvaje, která ho srazila. Na D10 se nám podařilo natočit novou octavii a reportér Matěj Smlsal se učil na jednokolce.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 9:30 Na summitu Trump s Johnsonem slibují velké věci, v ulicích zuří nepokoje
MF Dnes
Summit skupiny G7 ve francouzském Biarritzu pokračoval nedělními setkáními vrcholných představitelů. Johnson vyjednával o podmínkách brexitu a Trump slíbil, že Británie a USA budou mít „opravdu velkou“ obchodní dohodu. Státníci řešili i Írán a Severní Koreu. Zároveň pokračují masivní protesty odpůrců kapitalismu, proti nimž zasahuje policie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 6:53 Ukrajinci vydali manifest střelce z Christchurche knižně. Zéland protestuje
MF Dnes
Nenávistný manifest vraha z mešit v novozélandském Christchurchi se na Ukrajině vydává knižně. Přišla na to skupina investigativních novinářů Bellingcat. Ta upozorňuje, že si zločincovy úvahy dodnes mohou přečíst lidé po celém světě. Jeho příznivci je totiž přeložili do dalších jazyků. Premiérka Nového Zélandu proti šíření knih protestuje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 6:20 Řidič fabie vjel na dálnici D3 do protisměru, pátrá po něm policie
MF Dnes
Jihočeská policie pátrá po řidiči, který ve čtvrtek ujížděl v protisměru na dálnici D3. Než jej policisté stačili najít, ujel. Nehodu nezpůsobil, policisté ale chtějí, aby jim své počínání vysvětlil. O pomoc žádají i svědky a řidiče s kamerami v autech.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 2:37 Rakovina ji připravila o nohu, teď se Pechová pokouší přeplavat La Manche
MF Dnes
Plavkyně Markéta Pechová přišla o nohu, když jí bylo dvanáct let. Lékaři jí museli končetinu amputovat ve stehně kvůli nádoru. V neděli se pustila do pokusu přeplavat kanál La Manche.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 2:20 Mikroplasty v pitné vodě škodí minimálně, může být ale hůř, říká WHO
MF Dnes
Mikroplasty jsou úplně všude – v Arktidě, alpských ledovcích, dešťových srážkách i pitné vodě. Světová zdravotnická organizace (WHO) však nyní uklidňuje, že jejich mikroskopické částice v pitné vodě nepředstavují vážnější riziko. Pokud by ale mikroplastů nadále přibývalo, problémem by se stát mohly.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 1:43 E-cigarety mají v USA první oběť. Jak nemoc vzniká, zatím lékaři nevědí
MF Dnes
Ve Spojených státech zemřel první člověk na nemoc dýchacích cest, kterou mu způsobilo kouření elektronických cigaret. S odvoláním na zdravotníky o tom informoval server BBC. Zatím není zcela jasné, jaké látky konkrétně onemocnění způsobují. Americké úřady nařídily laboratorní testy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 8. 2019, 0:00 Obsazeno, hlásí koleje. Studentům hrozí, že nebudou mít střechu nad hlavou
MF Dnes
S blížícím se začátkem akademického roku stovkám studentů opět hrozí, že nebudou mít kde bydlet. Ubytovací místa na kolejích jsou obsazená a pronájem bytu si mnozí z nich nemohou dovolit. V největších městech musí navíc o nájemní byty soupeřit s lidmi, kteří na vlastní bydlení nedosáhnou.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 8. 2019, 18:01 Odpadková revoluce. Kdo nebude třídit, zaplatí o dost víc než dnes
MF Dnes
Ministerstvo životního prostředí dopsalo dlouho očekávaný zákon o odpadech. Mezi chystané novinky patří dražší popelnice, kamery ve sběrně či konec nádobí na jedno použití. Hlavní cíl je celkem jasný. Černá popelnice na směsný odpad by měla být co nejprázdnější a mělo by se jich vyvážet co nejméně. Cesta k cíli však bude složitá.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat