Zpět MF Dnes Středa, 14. srpna 2019
Hledat Rubriky 14. 8.

MF Dnes

Středa, 14. srpna 2019
Close
Inzerce
14. 8. 22:26 Na Brněnsku našli desítky mrtvých zajíců, někdo je otrávil jedem na hraboše
MF Dnes
Brněnští myslivci našli v Tuřanech a blízkých Šlapanicích desítky mrtvých zajíců a několik bažantů. Vzorky poslali na rozbor, který potvrdil otravu látkou Stutox II na hubení hrabošů. Ve středu to řekl předseda Okresního mysliveckého spolku Brno-město Zdeněk Živěla.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,80 +0,062%
USD 23,29 +0,305%
CHF 23,75 +0,282%
14. 8. 22:23 Čína chystá vojenský úder na Hongkong, varují možná satelitní snímky
MF Dnes
Rojí se zvěsti o přesunech čínských polovojenských sil do města Šen-čen, které sousedí s Hongkongem zmítaným demonstracemi. Podle satelitních snímků, které zveřejnil zpravodajský server The Guardian, se v Šen-čenu shromažďují příslušníci čínské polovojenské ozbrojené policie, bojová vozidla pěchoty a další technika.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 15:11 Němci jsou černí pasažéři, Trump hrozí převelet vojáky USA do Polska
MF Dnes
Spojené státy hrozí Německu, že z něj stáhnou část svých vojáků. Přemístit by je mohly do Polska, které na rozdíl od Berlína plní dohodu NATO o výdajích na obranu. Naznačili to američtí diplomaté. Šéf Bílého domu Donald Trump v září Polsko navštíví.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 14:56 Unesl jedenáct ministrů. Policie teroristu Carlose zatkla před 25 lety
MF Dnes
V Súdánu byl před čtvrtstoletím zatčen tehdy nejhledanější terorista světa Ilyich Ramírez Sánchez, zvaný Carlos nebo Šakal. Brány věznice za ním zaklaply 14. srpna 1994. Rodák z Venezuely má na svědomí životy nejméně 83 lidí a nejhledanějším teroristou světa byl téměř dvacet let.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 14:42 Hořící kamion krátce uzavřel dálnici D8 na hranicích s Německem
MF Dnes
Ve středu krátce po 19. hodině se kvůli požáru kamionu uzavřela dálnice D8 ve směru do Německa. Plameny zachvátily vozidlo na 87. kilometru za hraničním přechodem do Saska. Před 20. hodinou se provoz policistům podařilo obnovit.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 14:32 Tři iráčtí migranti plánovali v Německu útok autem s 10 kilogramy trhaviny
MF Dnes
Německý generální prokurátor vznesl ve středu obžalobu proti trojici Iráčanů, kteří jsou podezření, že připravovali islamistický teroristický útok v Německu. Souzeni mají být před vrchním zemským soudem v Hamburku, oznámilo spolkové státní zastupitelství v Karlsruhe.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 13:53 Migranti na lodi jsou už nevraživí. Open Arms žádá o jejich přijetí v Evropě
MF Dnes
Španělská nevládní organizace Proactiva Open Arms ve středu znovu naléhavě vyzvala Evropu, aby otevřela přístav pro její loď se 147 africkými migranty. Ta je v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od italského ostrova Lampedusa a nesmí vplout do italských vod kvůli zákazu tamní vlády pro lodě nevládních organizací s migranty.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 13:51 Festival Letní Letná zahájila provazochodkyně nad Vltavou
MF Dnes
Letošní 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná začal procházkou v oblacích. Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga úspěšně přešla přes Vltavu od pražské budovy právnické fakulty do Letenských sadů ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 13:30 Válku jsme vyhráli my. Rusové, Američané i Britové se hlásí k prvenství
MF Dnes
Bývalé spojence z protihitlerovské koalice spojuje i narcismus. Rusové, Američané i Britové si totiž shodně přivlastňují hlavní zásluhu na vítězství ve druhé světové válce. Ostatní země je tak však nevnímají. Umenšují zejména roli Moskvy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 12:55 Ani pravěcí lidé se nebáli horolezeckých výšek, ukázal nález v 3350 metrech
MF Dnes
Pravěcí lidé žili v mnohem vyšších nadmořských výškách, než se vědci domnívali, tvrdí nová studie. Výzkumníci objevili v etiopském pohoří Bale nejstarší důkaz obydlí v extrémních podmínkách: přístřešek ve skále v nadmořské výšce téměř 3 350 metrů, ve kterém našli zvířecí kosti, nástroje a ohniště. Lidé tam žili před více než 47 tisíci lety.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 12:24 Zeman nejmenuje Šmardu ministrem, chce od Hamáčka jiného kandidáta
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat místopředsedu ČSSD Michala Šmardu ministrem kultury. Zároveň vyzval šéfa sociální demokracie Jana Hamáčka, aby našel jiného kandidáta na post ministra kultury. ČSSD požadovala, aby Šmarda nahradil ve vládě Antonína Staňka, kterého Zeman dlouho ve vládě držel a odvolal ho ke konci července.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:50 Festival Letní Letná zahajuje provazochodkyně nad Vltavou
MF Dnes
Letošní 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná začíná procházkou v oblacích. Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga přejde přes Vltavu od pražské budovy právnické fakulty do Letenských sadů ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:47 Chlapecký sbor v Německu nepřijal dívku, půjde před soud kvůli diskriminaci
MF Dnes
Nejstarší berlínský chlapecký sbor musí před soud, a to kvůli rozhodnutí, že nepřijme do svých řad devítiletou dívku. Podle její matky se totiž státní instituce jednoznačně dopustila diskriminace na základě pohlaví a porušila německou ústavu. Sbor funguje od patnáctého století a v jeho řadách ještě nikdy dívka nezpívala.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:47 Návaly turistů trápí Evropu i svět. Mnohé země zavádějí opatření
MF Dnes
Výletní lodě a ucpané přístavy či silnice zablokované zájezdovými autobusy jsou v posledních letech nedílnou součástí každodenního života v mnoha oblastech Evropy. Takzvaný overturismus, který je synonymem pro nadměrný počet turistů v určité oblasti, rozčiluje obyvatelé postižených míst natolik, že společně s úřady vymýšlejí, jak turisty omezit.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:44 Aktivistka Greta míří do USA, i přes hurikány pluje kvůli emisím na jachtě
MF Dnes
Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová si bere rok volno ze školy, aby se mohla soustředit na svou kampaň za zvýšení povědomí o klimatických změnách. Zúčastnit se chce i dvou významných klimatických konferencí v Americe. Protože odmítá létat, vyrazila na cestu za Atlantik na závodní jachtě, byť v srpnu je sezona hurikánů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:27 Nestavte kamenné věžičky, upozorňuje komiks návštěvníky Českého Švýcarska
MF Dnes
Netradičním způsobem se pracovníci národního parku Českého Švýcarska pustili do boje proti desítkám věžiček z kamenů, které návštěvníci postavili u Dolského mlýna. Nechali vytvořit komiks, který by měl turisty upozornit, že by u kulturní památky věžičky neměli budovat. K vidění je právě u Dolského mlýna.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:21 Porušuješ ústavu, řekl by prezidentovi Miloši Zemanovi premiér Miloš Zeman
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat Michala Šmardu (ČSSD) ministrem kultury. V minulosti však při sporu s Václavem Havlem sám říkal, že tuto pravomoc prezident nemá. Ústava jasně říká, že prezident jmenuje na návrh premiéra, tvrdil tehdy Zeman. Případné personální veto by podle jeho tehdejších slov bylo v rozporu s ústavou.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:21 Buddhisté obří areál na Kladensku nepostaví, lidé ho v obci nechtějí
MF Dnes
Plány buddhistické nadace Tertön Foundation vybudovat velké duchovní centrum v areálu někdejšího dolu Vaněk na Kladensku vzaly zasvé. Zastupitelé Kamenných Žehrovic, v jejichž katastru se území nachází, stávající regulační plán lokality ve prospěch buddhistů nezmění. Nadace tak bude hledat jiné místo v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:19 Požár v paneláku uvěznil i ženu na vozíku, z bytu ji dostali strážníci
MF Dnes
S následky ničivého požáru jednoho z bytů se druhým dnem vypořádávají obyvatelé panelového domu v přerovské ulici Interbrigadistů. Plameny a kouř uvnitř část obyvatel uvěznily, ještě před příjezdem hasičů začali s jejich evakuací policisté a strážníci. Mimo jiné pomohli z nebezpečí i ženě na vozíku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:16 VIDEO: Dodávka projela tunelem v Brně v protisměru, policie hledá svědky
MF Dnes
Pořádný šok způsobila řidičům dodávka, která odpoledne najela do Pisáreckého tunelu v Brně v protisměru. Po zmateném muži za volantem pátrají policisté, kteří žádají o svědectví také projíždějící řidiče.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 11:15 Armádě budou chybět miliardy, které vláda slíbila, varují experti i senátoři
MF Dnes
Pokud ministerstvo obrany v následujících letech dostane ze státního rozpočtu přidělen takový balík peněz, se kterým počítá vládní návrh, mohou armádě chybět miliardy korun na důležité modernizační projekty. Varují před tím experti i senátoři z výboru pro obranu. Během tří následujících let by to mohlo být přes 20 miliard.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 10:52 Místo rudoarmějců američtí vojáci. Ruská ves žehlí trapas kolem pomníku
MF Dnes
Na první pohled nevinná oprava letitého památníku sovětské armády skončila v odlehlé ruské obci politickým skandálem, když se místo rudoarmějců na pomníku objevily siluety vojáků v uniformách armády Spojených států a s americkými puškami M16. Informovala o tom agentura Interfax.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 10:32 Má v sobě patronu, může být patronem novinářů, smál se Kočner Kuciakovi
MF Dnes
Ján Kuciak může být patronem novinářů, když má v sobě patronu. Tak psal o zastřeleném slovenském novináři podnikatel Marián Kočner, obviněný z objednávky jeho loňské vraždy. Čtveřici mužů obviněnou z vykonání vraždy obvinili i z přípravy likvidace dvou prokurátorů a advokáta.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 10:15 Šéf mlékařů se pustil do GMO free mléka. Je to jen marketingový tah, tvrdí
MF Dnes
Mléko od skotu, k jehož výživě nebyla použita geneticky modifikovaná krmiva, je jen marketingový tah. Uvedl to předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček. Veškeré mléko je podle něj vždy „GMO free“, a to i v případech, kdy zvířata konzumují geneticky modifikované krmiva.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 10:09 Na Spořilovskou ulici sjelo auto z mostu, hasiči povolali hydraulickou ruku
MF Dnes
Spořilovskou ulici v Praze 4 v odpoledních hodinách uzavřela nehoda auta, které na silnici sjelo z nadjezdu, kde předtím bouralo. Podle záchranářů se zranili dva lidé, příčinu nehody policisté vyšetřují.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 10:05 Experti na Rusko se stali terčem kyberútoku, Čechů je mezi nimi nejvíce
MF Dnes
Tři desítky expertů na Rusko v Evropě a USA se staly obětí důmyslného kybernetického útoku. Podle investigativního serveru Bellingcat bylo terčem koncem července i několik analytiků českého institutu Evropské hodnoty. Bellingcat soudí, že pravděpodobným pachatelem útoku je ruský stát, nebo možná také někdo, kdo se jej snaží zdiskreditovat.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 9:56 Dluhů z dětství by se mohli lidé zbavit za tři roky. Změnu schválil i Senát
MF Dnes
Lidé se budou moci snadněji zbavit dluhů z dětství. Využít by mohli oddlužení ve zvýhodněném režimu, které se nyní vztahuje na seniory a zdravotně postižené. Změnu insolvenčního zákona schválil po poslancích i Senát. Chybí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 9:33 Zeman nejmenuje Šmardu ministrem, chce od Hamáčka jiného kandidáta
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat místopředsedu ČSSD Michala Šmardu ministrem kultury. Zároveň vyzval šéfa sociální demokracie Jana Hamáčka, aby našel jiného kandidáta na post ministra kultury. ČSSD požadovala, aby Šmarda nahradil ve vládě Antonína Staňka, kterého Zeman dlouho ve vládě držel a odvolal ho ke konci července.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 9:26 Pravoslavný křest se změnil v horor, brutální kněz dítě málem utopil
MF Dnes
Ruský pravoslavný kněz se musí na rok zříct činností duchovního poté, co při křtu ve městě Gatčina na severozápadě země o víkendu málem utopil ročního chlapce. Kněz se do provedení rituálu pustil s takovou vervou, že se matka začala bát o život svého dítěte a křičela. Církev se za chování kněze omluvila, on sám pochybení odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 9:24 Zubožené harrachovské můstky vyburcovaly i polskou legendu Malysze
MF Dnes
Velikán světového skoku na lyžích, polský národní hrdina Adam Malysz vstoupil do boje o záchranu rozpadajících se můstků v Harrachově. V chatě Myslivna nad dojezdem mamutího můstku vedle něj usedly české skokanské legendy, bývalý světový rekordman v letech na lyžích a trenér olympijských a světových medailistů Dalibor Motejlek, dvojnásobný olympijský medailista Pavel Ploc a vítěz Světového poháru Jakub Janda.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 9:22 Dejme nejvyššímu státnímu zástupci Zemanovi deset let navíc, navrhl Senát
MF Dnes
Návrh novely zákona o státním zastupitelství, který by zajistil současnému nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi deset let navíc, schválil Senát a poslal ho poslancům. To, aby měl Zeman garantovanou svou pozici ještě minimálně na deset let, navrhl senátor zvolený za ČSSD Miroslav Antl a získal pro to drtivou podporu senátorů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 9:06 Supertajný Lošarik se dočká oprav. Účel ponorky stále provázejí spekulace
MF Dnes
Je to víc jak měsíc, co při požáru na palubě ruské supertajné hlubinné ponorky Lošarik vypukl požár, při kterém zahynulo 14 členů posádky. Podmořské plavidlo s jaderným reaktorem se má na podzim dočkat rozsáhlých oprav. Za požárem měl stát výbuch lithiové baterie. Co k němu vedlo a jaké úkoly posádka ponorky plnila, stále obestírá tajemství.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 8:58 Na muži v Pardubicích vzplál oděv, z místa utíkal lehce popálený cizinec
MF Dnes
V úterý kolem 18. hodiny začalo hořet oblečení na muži, který se pohyboval na Palackého třídě poblíž restaurace Severka v Pardubicích. Záchranáři ho s popáleninami převezli do nemocnice. Policie nyní hledá svědky, kteří by pomohli objasnit, co se stalo.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 8:50 D1 na Ostravu zablokovala srážka auta a kamionu, kolony vznikly i v Brně
MF Dnes
Dálnice D1 na 190. kilometru nedaleko Brna byla asi dvě hodiny ve směru na Ostravu uzavřená. Krátce před půl jednou odpoledne se tam srazilo osobní auto s kamionem, jeden muž utrpěl zranění. Následkem omezení trpěla také doprava v Brně.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 8:49 Británie zakázala dvě reklamy, zobrazují muže a ženy v stereotypních rolích
MF Dnes
V Británii poprvé zakázali dvě reklamy na základě nového pravidla, které nedovoluje při propagaci výrobků přisuzovat mužům a ženám stereotypní role. Podle regulačního úřadu, který v zemi na reklamy dohlíží (ASA), se nepatřičná klišé objevila v reklamách amerického výrobce potravin Mondelez a automobilky Volkswagen.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 8:34 Opilec strhl vlajku ze střeženého pomníku, několik dní si toho nikdo nevšiml
MF Dnes
Přestože je pomník Díky, Ameriko! nejstřeženějším místem v Plzni, dvacetiletému muži se podařilo z něj bez povšimnutí ukrást americkou vlajku. Že na stožáru státní symbol chybí, si nikdo nevšiml pět dní. Mladík se nakonec přišel na policejní služebnu udat sám.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 8:14 Skupina posílala sociálně slabé do Británie za prací, dělala z nich otroky
MF Dnes
Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zadrželi dva muže a ženu, které obvinili z obchodování s lidmi. Slibovali práci ve Velké Británii, ale po příjezdu nutili své oběti k nuceným pracím a sňatkům. Zadrženým hrozí patnáct let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 8:00 Objev na Šumavě, po sto letech se zde znovu vyskytl pralesní brouk
MF Dnes
Šumavská příroda opět překvapila entomology. V národním parku se znovu objevil kornatec velký, vzácný pralesní druh bezobratlého živočicha. Zhruba 1,5 centimetru velký černý brouk se v České republice vyskytuje pouze na několika málo místech.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 8:00 Zhrzený partner soustavně obtěžoval expřítelkyni, může dostat dva roky
MF Dnes
Devětadvacetiletý muž z Jihlavy několik měsíců obtěžoval svou bývalou přítelkyni. Zahrnoval jí esemeskami a voláním na mobil, kromě toho také číhal u jejího domu. Teď mu hrozí stíhání za dva trestné činy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:53 Eurozóna zpomalila, Německo je podle analytiků na pokraji recese
MF Dnes
Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zpomalil. Ekonomika eurozóny pociťuje negativní vliv jak ze strany růstu bariér v mezinárodním obchodě, tak ze strany nejistot souvisejících s nedořešeným brexitem. Pokles hlásí například Německo. Analytici uvádí, že tamní ekonomika „se potácí na pokraji recese“.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:36 Jen peníze nestačí. Lesníci chtějí jasný plán, jak se poprat s kůrovcem
MF Dnes
Ministerstvo zemědělství chce do jara příštího roku přidat soukromým lesníkům až 2,5 miliardy korun na boj s kůrovcem. Jihočeští lesní hospodáři jsou ale ke slibům ministra spíše skeptičtí. Nelíbí se jim ani navrhovaná podoba krajských dotací na oplocenky.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:32 Senát podpořil změnu dálničních známek, od roku 2021 budou elektronické
MF Dnes
Řidiči od roku 2021 nebudou nalepovat na čelní sklo svého vozu papírové dálniční známky. Nahradí je elektronické dálniční známky, za které budeme platit prostřednictvím internetu nebo mobilní aplikace. Senát ve středu schválil změnu zákona o pozemních komunikacích, která s tím počítá. Chybí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:18 Pilotům větroňů, které se srazily, bylo 73 let. Přeživší zvládl přistát
MF Dnes
Policie potvrdila totožnost dvojice pilotů, kteří se v úterý odpoledne se svými větroni srazili u Trutnova. Oběma bylo 73 let. Zatímco jeden pád nepřežil, druhému se podařilo s poškozeným strojem přistát. Letouny se srazily ve výšce zhruba 700 metrů nad terénem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:12 Střelec zasáhl tři chlapce na kladenském hřišti, hledá ho policie
MF Dnes
Tři chlapce na dětském hřišti v Kladně zasáhla v úterý střela ze vzduchovky nebo airsoftové pistole. Po střelci pátrá policie.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:01 Narkoman vytáhl na svoji babičku nůžky a hrozil, že ji zabije
MF Dnes
Chvíle strachu zažila se svým drogově závislým vnukem jednasedmdesátiletá žena z Chebu. Pustila ho k sobě domů, aby se najedl a vykoupal, jenže on na ni vytáhl nůžky a hrozil jí zabitím.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 6:59 Aktivistka Greta míří do USA, i přes hurikány pluje kvůli emisím na jachtě
MF Dnes
Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová si bere rok volno ze školy, aby se mohla soustředit na svou kampaň za zvýšení povědomí o klimatických změnách. Zúčastnit se chce i dvou významných klimatických konferencí v Americe. Protože odmítá létat, vyráží na cestu za Atlantik na závodní jachtě, byť v srpnu je sezona hurikánů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 6:53 Dálnici D1 na Ostravu zablokovala u Brna nehoda auta a náklaďáku
MF Dnes
Dálnice D1 je na 190. kilometru nedaleko Brna uzavřená ve směru na Ostravu. Přibližně ve 12:20 tam havarovalo osobní a nákladní auto, na místo zamířila policie, hasiči i záchranná služba.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 6:41 Na dálnici u Frýdku zemřela osmnáctiletá řidička, vůz skončil v příkopu
MF Dnes
O život přišla v úterý večer osmnáctiletá řidička při jízdě po D56 poblíž Paskova na Frýdecko-Místecku. O rok mladší spolujezdkyně vyvázla s lehčími zraněními.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 6:38 Zabil jsem ji, ale neznásilnil, tvrdí muž souzený za vraždu prostitutky
MF Dnes
Ústecký krajský soud začal projednávat loňské znásilnění a vraždu prostitutky. Na lavici obžalovaných stanul Ukrajinec Andrii Matsola, který přiznal, že loni v prosinci v Teplicích ženu zabil. Obvinění ze znásilnění ale odmítá. Cizinci hrozí až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 6:15 Alternativa ke stravenkám bude stát až dvě miliardy, uvedla ministryně
MF Dnes
Firmy by mohly místo stravenek poskytovat i finanční paušál, o který si sníží daně. Nápad rozebírá v pořadu Rozstřel ministryně financí Alena Schillerová. Podle ní nejde o omezení stravenek, ale administrativní úlevu a navíc možnost pro další jeden milion lidí, kteří tento benefit nyní nemají.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 6:12 Trikolóra přitahuje, Klause podporují i exministr a poradce prezidenta
MF Dnes
Hnutí Trikolóra, jehož vznik ohlásil před dvěma měsíci Václav Klaus mladší, už má přes 8 tisíc zaregistrovaných příznivců, ze kterých se zhruba po roce mohou stát členové. A jsou mezi nimi i velmi zajímavá jména. Sázka na konzervativnost a „akcent na zdravý rozum“ přitahují i bývalého ministra školství Josefa Dobeše a exšéfa diplomacie a poradce prezidenta Zemana Jana Kohouta.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 6:09 Češka si na Bali nechala pocákat pozadí posvátnou vodou, musela se omluvit
MF Dnes
Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě svatého chrámu zneuctil tamní víru. Na záběrech je vidět, jak česká „influencerka“ v hinduistickém chrámovém komplexu nechává partnera, aby šplíchal vodu z posvátného pramene na zadek. Za video se Češi veřejně omluvili.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:52 Salviniho promenáda v plavkách. Pro oslovení voličů je potřeba udělat vše
MF Dnes
Přestože mnoho Italů tráví srpen na prázdninách u moře, lídr krajně pravicové strany Liga Matteo Salvini svou kampaň ani přesto nezastavuje. Když minulý týden oznámil, že s koalicí s protestním Hnutím pěti hvězd (M5S) končí, učinil tak v jaderském letovisku Pescara. Jeho „plážová tour“ je součástí budování image „člověka z lidu“.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:51 Alternativa ke stravenkám vyjde stát až na dvě miliardy, uvedla ministryně
MF Dnes
Firmy by mohly místo stravenek poskytovat i finanční paušál, o který si sníží daně. Nápad rozebírá v pořadu Rozstřel ministryně financí Alena Schillerová. Podle ní nejde o omezení stravenek, ale administrativní úlevu a navíc možnost pro další jeden milion lidí, kteří tento benefit nyní nemají.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:34 Hokejový výtržník kopl strážníka. Sundejte uniformu a uvidíte, křičel další
MF Dnes
Skupinu sportovních chuligánů museli v úterý krotit olomoučtí strážníci po přípravném zápase tamních hokejistů s týmem Trenčína. Opilí muži při cestě městem převraceli značky i popelnice a přítomnost strážníků je vydráždila k urážkám a dokonce i jednomu napadení.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:13 Češka si na Bali nechala pocákat zadek posvátnou vodou, musela se omluvit
MF Dnes
Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě svatého chrámu zneuctil tamní víru. Na záběrech je vidět, jak česká „influencerka“ v hinduistickém chrámovém komplexu nechává partnera, aby šplíchal vodu z posvátného pramene na její pozadí. Za video se Češi veřejně omluvili.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:10 Děti našly ježka uvázlého v plotě, vysvobodit jej musely pákové kleště
MF Dnes
Sám sebe uvěznil ježek, který se snažil prolézt plotem na břeclavském sídlišti. Na pomoc mu přispěchali zdejší strážníci, kteří bodlináče osvobodili pomocí pákových kleští.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:09 Primátor Jablonce demonstrativně vypnul městské kamery, koalice je v krizi
MF Dnes
Hluboká krize zasáhla koalici panující na jablonecké radnici. Hrozí, že se po deseti měsících od voleb rozpadne slepenec ANO, Pirátů a Společně pro Jablonec podporovaný jedním zastupitelem Nové budoucnosti. Důvodem je jasný střet zájmů primátora města Milana Kroupy z hnutí ANO.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 4:58 Stravenková revoluce i rozpočtové hádky. Šéfka státní kasy je hostem Rozstřelu
MF Dnes
Firmy by mohly místo stravenek poskytovat i finanční paušál, o který si sníží daně. Nápad rozebere v pořadu Rozstřel ministryně financí Alena Schillerová. Diskuse se stočí i ke sporům o nedostatek peněz v resortech ČSSD. Přímý přenos sledujte ve středu 14. srpna od 11:00.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 2:10 Epsteinovi dozorci dostali pracovní volno, ředitele věznice přeložili
MF Dnes
Pracovní volno dostali nařízeno dva dozorci z newyorské věznice, kteří měli dohlížet na Jeffreyho Epsteina. A to do doby, než se vyřeší finančníkova smrt. Epstein, který kvůli obvinění ze zneužívání nezletilých dívek, čekal ve vazbě na soud, spáchal minulý týden sebevraždu. Dočasně přeložen pak byl ředitel věznice.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 1:46 Při střetu s autobusem na Příbramsku zemřel řidič osobního auta
MF Dnes
U obce Počaply na Příbramsku se v úterý odpoledne střetl autobus s osobním autem. Cestující v autě utrpěl těžké zranění a po nehodě zůstal zaklíněný. Přes veškerou péči zdravotníků se ho již nepodařilo zachránit a zraněním podlehl, sdělil policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 1:45 Hypotéka snů. Dánská banka jako první na světě platí lidem, kteří si půjčí
MF Dnes
Dánský finanční ústav Jyske Bank nabízí vlastníkům nemovitostí hypoteční úvěr se zápornou úrokovou sazbou. Informoval o tom list The Guardian, podle něhož je v tom tato banka první na světě. Třetí největší finanční ústav v Dánsku začal poskytovat desetileté hypotéky úročené sazbou minus 0,5 procenta ročně.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 0:22 V malajsijské džungli našli tělo pohřešované patnáctileté Britky
MF Dnes
V džungli nedaleko turistického resortu v Malajsii našli nahé tělo pohřešované dívky z Velké Británie. Patnáctiletá Nora Anne Quoirinová, která trpěla mentálním i fyzickým postižením, byla nezvěstná více než týden. Rodina při ohledání zemřelé potvrdila její totožnost.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:56 Neznámý šťastlivec vyhrál v Itálii v přepočtu 5,4 miliardy korun
MF Dnes
Přes 200 milionů eur (asi 5,4 miliardy korun) vyhrál v úterý v italské loterii Suerenalotto neznámý šťastlivec. Informoval o tom list La Repubblica, podle nějž se jedná o vůbec nejvyšší výhru v historii této loterie.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:00 Kdo koupil zájezd dřív, prodělal. Krize Boeingu nabídky last minute neomezila
MF Dnes
Přes strašení cestovek, že letos kvůli výpadku letounů Boeing 737 MAX nebudou dovolené na poslední chvíli, je nakonec levnějších last minute zájezdů plno. Oproti loňsku sice mírně podražily, i tak se ale nevyplnila nejpesimističtější očekávání, která české cestovky po nuceném odstavení problematických letounů avizovaly.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 22:53 Bez jedů to nepůjde, hraboši zničí příští úrodu, varují zemědělci z Hané
MF Dnes
Přemnožení hraboše na polích nabylo na Hané apokalyptických rozměrů a škody jdou do milionů. Ačkoli zlikvidovanou úrodu obilí a dalších plodin už zemědělci nezachrání, bojují teď alespoň za tu příští, kterou si už od hlodavců nechtějí nechat sežrat. To, že plošná aplikace jedů zatím nadále zůstává na zvláštní povolení, se jim nelíbí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 19:00 PŘEHLEDNĚ: Kde se vzaly stravenky. Proč je odboráři a část zaměstnavatelů hájí
MF Dnes
Ministryně financí přišla s návrhem nabídnout zaměstnavatelům alternativu ke stravenkám: místo nich by mohli zaměstnancům dávat rovnou peníze, a to nezdaněné, stejně jako se dnes nedaní stravenky. „Stravenkovou revoluci“ doprovází řada otázek, MF DNES přináší odpovědi na nejčastější z nich.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 18:01 Hejtmanka porušila své předpisy, když zaúkolovala agenturu blízkou Zimolovi
MF Dnes
Kontroverze kolem kampaně proti kůrovci pokračují. Jihočeský kraj 2,1 milionu vyplatil bez řádného tendru agentuře, která dříve pracovala pro exhejtmana Jiřího Zimolu. Předtím úřad zakázku ututlal, takže se o ni nemohly přihlásit firmy, které sám neoslovil. Hejtmanka a spolustranička Zimoly Ivana Stránská nyní tvrdí, že o tom rozhodla jen ona sama. Hrubě tím ovšem porušila předpisy vlastního úřadu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 18:00 NASA píše Italům k výročí tragédie v Janově. Most se hýbal už v roce 2015
MF Dnes
Před rokem v Janově pršelo, Martin Kučera přejížděl chvíli před polednem po Morandiho mostě propojujícím západní předměstí města s centrem. Mostovka mu zmizela před očima a on se svým náklaďákem padal do hlubin. NASA teď poslala italské prokuratuře analýzu, podle které se most výrazně hýbal už roky předtím.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 20. srpna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat