Zpět Lidové noviny Středa, 14. srpna 2019
Hledat Rubriky 14. 8.

Lidové noviny

Středa, 14. srpna 2019
Close
Inzerce
14. 8. 20:27 Kanadský premiér Trudeau nepřípustně pomáhal velké stavební firmě, tvrdí etický komisař
Lidové noviny
Nepřípustný nátlak vyvíjel Kanadský premiér Justin Trudeau na vládní činitele, aby zabránili vyšetřování velké stavební firmy. Podle tiskových agentur to ve středu uvedl nezávislý etický komisař, který zkoumá jednání vládních politiků. Trudeauova vláda se kvůli aféře potýká s problémy už od začátku roku a podle kanadských médií mohou premiérovi liberálové pocítit úbytek voličů při říjnových parlamentních volbách.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,80 +0,062%
USD 23,29 +0,305%
CHF 23,75 +0,282%
14. 8. 14:39 Foldyna se Hamáčka nezalekl. Je mu lhostejné, zda bude z ČSSD vyloučen
Lidové noviny
Poslanci Jaroslavu Foldynovi (ČSSD) je lhostejné, zda bude vyloučen ze sociální demokracie. Ve středečním rozhovoru tak reagoval na úterní vyjádření šéfa sociální demokracie Jana Hamáčka, že by měl buď respektovat politiku a rozhodnutí strany, nebo nebude jejím členem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 8:08 Potvrzeno. Motoristé budou od roku 2021 užívat elektronické dálniční známky
Lidové noviny
Papírové kupony skončí. Horní komora Parlamentu posvětila zavedení elektronické platby dálničních poplatků. Roční sazba od roku 2021 zůstane na nynějších 1500 korunách, ale limit, do kterého bude moci vláda jízdu po dálnici zdražit, vzroste u krátkodobých poplatků. Pro návrh hlasovalo 43 ze 68 přítomných senátorů, šest z nich bylo proti.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:19 MACHÁČEK: Konfrontace USA s Čínou? Neříkejme tomu obchodní válka
Lidové noviny
Irwin Stelzer napsal pro časopis American Interest zajímavý text o obchodní válce mezi Čínou a USA. Podle něj už nemá smysl mluvit o obchodní válce, ale o vzájemném odpoutání se či oddělení (decoupling). Mluvit o válce prý znamená nerozumět tomu, jak rozsáhlé záležitosti globální ekonomický pořádek musí čelit. Je to takový brexit na globální úrovni.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:08 Muž na kladenském hřišti střílel vzduchovkou po dětech. Tři chlapce zranil
Lidové noviny
Neznámý střelec v úterý zasáhl zřejmě vzduchovkou nebo airsoftovou zbraní na kladenském hřišti tři chlapce, hledá ho policie. Za výtržnictví mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až dva roky vězení. Dva ze zasažených mají povrchová zranění. Ve středu o tom informovala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:01 VIDEO: Češi způsobili na Bali skandál. Turistka si pokropila pozadí svěcenou vodou
Lidové noviny
Skandál na Bali způsobil český pár, který na proslulý indonéský ostrov vyrazil na dovolenou. V hinduistickém chrámu ve městě Ubud si žena nechala od svého partnera skropit pozadí svěcenou vodou.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 7:00 Potřebujeme k úspěchu muže? Malé ženy s Ronanovou, Watsonovou a Streepovou se představují
Lidové noviny
Studio Sony Pictures zveřejnilo první upoutávku na novou filmovou adaptaci románu Malé ženy. Již osmé filmové zpracování nejslavnějšího díla americké spisovatelky Louisy May Alcottové režírovala Greta Gerwigová. Ve snímku o osudu čtyř sester dospívajících bez otce během americké občanské války hrají mimo jiné Saoirse Ronanová, Meryl Streepová a Timothée Chalamet.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:37 Další prohřešek dozorců Epsteinovy cely. Strážci falšovali zápisy v evidenci obchůzek
Lidové noviny
Strážci manhattanské federální věznice, kteří měli střežit finančníka Jeffreyho Epsteina, falšovali evidenci kontrolních hlášení, kam měli každou půlhodinu zapisovat výsledky svých obchůzek. Podle agentury AP to potvrzuje srovnání evidence se záběry vězeňských bezpečnostních kamer.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:17 Policie obvinila trojici Čechů z otrokářství. Lákala lidi do Manchesteru, kde je násilím nutila k práci
Lidové noviny
Policie obvinila dva muže a jednu ženu z obchodování s lidmi. Organizovaná skupina Čechů vylákala podle kriminalistů nejméně deset lidí do anglického Manchesteru, kde je vykořisťovala a násilím nutila k práci. Obvinění jsou ve vazbě, v případě prokázání viny jim hrozí osm až 15 let vězení. Ve středu to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 5:03 Po dvou dnech obnovilo hongkongské letiště provoz. Čína shromažďuje ozbrojence na hranicích regionu
Lidové noviny
Letiště v Hongkongu ve středu obnovilo provoz, v předchozích dvou dnech muselo kvůli protestům většinu odletů zrušit. Protivládní demonstranti zde protestovali pět dní v kuse, v pondělí večer se střetli s policií, napsala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 3:29 Za pašování spermatu divočáků na 3 roky do vězení. Australští chovatelé chtěli šlechtit vepře
Lidové noviny
Dva australské chovatele vepřů čeká vězení - jednoho na dva roky a druhého na tři. Přísný trest dostali za opakované pašování spermat dánských divokých prasat do Austrálie v lahvích od šamponu. Podle agentury DPA to ve středu oznámilo australské ministerstvo zemědělství.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 2:31 Srážka vlaku s člověkem na nádraží v Kolíně skončila smrtí. Provoz byl již obnoven
Lidové noviny
Muž na nádraží v Kolíně vstoupil ve středu ráno do kolejiště, kde ho srazil vlak, byl na místě mrtev. Řekla to policejní mluvčí Vendulka Marečková. Kvůli události byl ráno zrušen osobní vlak do Prahy přes Lysou nad Labem na Masarykovo nádraží. Omezení dopravy trvalo podle webu Českých drah zhruba hodinu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 8. 1:40 Ruská obec chtěla uctít rudoarmějce, na pomníku ale byly siluety vojáků armády USA
Lidové noviny
Na první pohled nevinná oprava letitého památníku sovětské armády skončila v odlehlé ruské obci politickým skandálem, když se místo rudoarmějců na pomníku objevily siluety vojáků v uniformách armády USA a s americkými puškami M16. Informovala o tom agentura Interfax, podle které si firma odpovědná za design pomohla obrázky z internetu, aniž by návrh konzultovala s odborníky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:11 ASI.JATKA: Akce s bambusovou příchutí. ‚Jiní‘ Vietnamci a charita
Lidové noviny
Mám trošku bambusové období. Uvnitř jsem nějaká dutá a tak nějak jdu s větrem. Ovšem několik článečků na tomhle asijským políčku již brzy zase povyroste. O tom žádný bambus ani okurka.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:00 Z obcí mizí služebny. Občané se cítí ohroženi, policie může mít dojezd klidně i půl hodiny, tvrdí starosta
Lidové noviny
Ve zhruba sedmitisícovém Slavičíně nestačí kroutit hlavou. Policie si tam za deset milionů korun nechala opravit služebnu, teď ale přemýšlí nad tím, že ve městě zruší své obvodní oddělení. Ve Zlínském kraji takto policisté nedávno škrtli i další stanice a v redukci podle všeho plánují pokračovat.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:00 ZVĚŘINA: Vylučováním vpřed. ČSSD raději střílí po Foldynovi, Staňka šetří
Lidové noviny
ČSSD usilovně pracuje na svém sebezničení. Na bývalého ministra kultury Antonína Staňka vyplouvají od jeho odchodu z funkce další ubohé skutky. Nejenže se odvděčil sponzorovi Miloše Zemana a zrušil památkový status Hadích lázní v Teplicích (objekt sponzorovi patří), ale též na poslední chvíli vyhodil předsedu Svazu knihovníků.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:00 Senátoři rozhodnou o elektronických dálničních známkách, provazochodkyně přejde na laně Vltavu
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:00 Přehledně: hlavní aktéři skandální kauzy Jeffreyho Epsteina. Od mrtvého miliardáře se teď všichni distancují
Lidové noviny
Reportéři ze CNN dali dohromady hlavní postavy kriminální kauzy kolem amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, který před pár dny spáchal ve vězení sebevraždu. Tyto osoby Epsteinovi údajně pomáhaly zajišťovat stálý přísun nezletilých dívek a on je měl zneužívat. CNN zároveň připomenula, co mají s Epsteinem společného osobnosti jako Donald Trump, Bill Clinton či britský princ Andrew.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:00 Nejlépe se žije v Říčanech. Být první je příjemné, ale nejsme městem bez chyby, říká známý starosta Kořen
Lidové noviny
Letošním vítězem Indexu kvality života se stejně jako minulý rok stalo středočeské město Říčany. „Být opět první je příjemné, není to ale závod," říká v rozhovoru pro Lidovky.cz starosta města a známý televizní moderátor Vladimír Kořen. Žebříček hodnotí třeba služby, životní prostředí nebo materiální zabezpečení, celkem má devětadvacet parametrů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:00 Když člověka pohltí temnota. Divadlo Continuo v nové inscenaci vyvolává démony zla
Lidové noviny
Divadlo Continuo se v posledních letech – a to nejenom ve svých letních site specific projektech – stále víc zabývá tématem nesvobody a člověka, který je konfrontován s totalitou a politickou zvůlí. Takový je i letošní projekt V břiše velryby, který vznikl v opuštěné písecké vodárně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 8. 23:00 Bohumil Boček: generála, který velel hlavnímu štábu, komunisté zničili kvůli synovi
Lidové noviny
Položil základy poválečné československé armády, ale režim se mu odvděčil vězením, které ho nakonec zabilo. Takový je osud Bohumila Bočka, který bývá kritizován za vstřícný postoj k agresivní komunistické straně během února 1948. Vrchol kariéry prožil jako náčelník hlavního štábu pod prezidentem Edvardem Benešem. Přesto jako vězeň odsouzený na doživotí zemřel v roce 1952.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 20. srpna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat