Zpět MF Dnes Pondělí, 12. srpna 2019
Hledat Rubriky 12. 8.

MF Dnes

Pondělí, 12. srpna 2019
Close
Inzerce
12. 8. 22:27 Řidič neměl šanci. Dodávku na D1 částečně slisoval pod záď kamionu
MF Dnes
Na dálnici D1 směrem na Prahu před Velkým Meziříčím se srazila dodávka s kamionem. Řidič nákladního vozu po převozu do nemocnice zemřel. Provoz na dálnici byl na více než hodinu zastaven.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,80 +0,062%
USD 23,29 +0,305%
CHF 23,75 +0,282%
12. 8. 21:23 Čtyři čluny za čtyři dny. Loď zefektivnila nabírání migrantů v moři
MF Dnes
Humanitární loď Ocean Viking pátrá ve Středozemním moři po migrantech v nebezpečí. V rámci jediné plavby již stihla čtyři záchranné akce. Na palubu nabrala migranty ze čtyř různých člunů, naposledy 105 lidí u pobřeží Libye. Plavidlo, které provozuje organizace Lékaři bez hranic (MSF) společně s charitou SOS Méditerranée, už tak má na palubě 356 utečenců.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 14:44 Z tisícovky na 1600 za důchodce či dítě. Stát je pod tlakem, aby platil víc
MF Dnes
Odbory a další organizace nemocnic, lékařů či pacientů požadují, aby stát zvýšil výdaje na zdravotnictví na devět procent hrubého domácího produktu Česka. Nyní dává méně než sedm procent. Za státní pojištěnce by pak podle některých představ měl stát dávat o skoro 60 procent víc než doposud.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 14:09 Krok od plošného vyhlazení. Jed proti hraboši je dál možný jen s výjimkou
MF Dnes
Zemědělci stále nebudou moci plošně používat jed Stutox II proti přemnoženým hrabošům, povolení pro plošnou aplikaci je dál pozastaveno. Jednotliví zemědělci mohou požádat o individuální výjimku místní orgány ochrany přírody a krajiny. Podle MŽP se má dávat jed přímo do nor, jako je tomu na Slovensku a v Německu a Rakousku.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:45 První Porsche, chlouba nacistů, v aukci. Vynese přes 20 milionů dolarů
MF Dnes
Porsche Typ 64 bylo vyrobeno na podporu nacistické propagandy, na oslavu spojení nacistického Německa a fašistické Itálie a anšlusu Rakouska v roce 1938. Po válce se ale na jeho nacistický původ zapomnělo a stalo se z něj - vedle roztomilého Volkswagenu Brouka - slavné auto. Oba modely navrhl stejný designér, plodný Ferdinand Porsche.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:39 Autobus narazil do stromů, pro jednoho z patnácti zraněných letěl vrtulník
MF Dnes
Na silnici třetí třídy mezi Žďárem nad Sázavou a obcí Jámy havaroval před třetí hodinou odpolední linkový autobus společnosti Zdar. Patnáct z přibližně třiceti cestujících se zranilo. Jeden z nich byl letecky transportován do brněnské nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:39 Egyptologové v poušti testují odolnost výrobků. Nejlepším dávají známku
MF Dnes
Drsné a náročné prostředí, v němž čeští egyptologové a další vědci v Egyptě a Súdánu dlouhodobě pracují, umožňuje prověřit odolnost výrobků a technologií, které používají. Těm nejlepším mohou od srpna udělit novou ochrannou známku Prověřeno v poušti. První zájemce už mají.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:24 Koupání nahoře bez je lidské právo. Tam, kde v Barceloně byl zákaz, už není
MF Dnes
V druhém největším španělském městě Barceloně vypukl nečekaný spor o to, zda ženy smí na veřejných koupalištích plavat a opalovat se bez horního dílu plavek. Na některých místech se totiž ženy setkaly se zákazem, což označily za diskriminaci. Úřady jim posléze daly za pravdu a zveřejnily „protidiskriminační“ vyhlášku.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:15 Alpinisté z Krkonoš vyrazí na Andy, vzdají poctu osudné výpravě z roku 1970
MF Dnes
Alpinisté z Krkonoš se chystají na andské vrcholy v Peru jako výprava, kterou před 49 lety zasypala lavina. Šestičlenná expedice se pokusí výhradně alpským stylem – lezením nalehko s nejnutnější výbavou bez použití umělého kyslíku, s vracením se do základního tábora a bez pomoci nosičů – vystoupat na klíčové vrcholy pohoří Cordillera Blanca.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 12:23 Zabil se na dálnici na e-koloběžce. Francie začne její provoz víc regulovat
MF Dnes
Když si jistý muž vyjel na elektrické koloběžce na frekventovanou dálnici, došlo brzy ke kolizi a jezdec na místě zemřel. Případ poukázal ve Francii na naléhavou potřebu chaotický provoz e-koloběžek více regulovat. Začala s tím města, parlament chystá tvrdší opatření na celonárodní úrovni. Jen v Paříži je v provozu těchto vozítek na 20 000.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 11:52 Soud poslal rumburskou nemocnici do insolvence, věřitelé mají dva měsíce
MF Dnes
Krajský soud v Ústí dnes vyhlásil úpadek předlužené Lužické nemocnice v Rumburku, která zajišťuje zdravotní péči pro 55 tisíc obyvatel Šluknovského výběžku. Insolvenčním správcem jmenoval Martinu Jinochovou Matyášovou z Prahy, která tak přebírá řízení špitálu a v příštích měsících navrhne, jak s ním dál naložit.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 10:51 Za pobodání spoluvězně zbroušeným příborovým nožem dostal muž pět let
MF Dnes
Pardubický krajský soud poslal na pět a půl roku do vězení Štěpána Farkaše, který je obžalovaný, že v pardubické káznici napadl spoluvězně. Podle spisu mu zasadil deset ran zbroušeným příborovým nožem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 6:42 Měli jsme společný cíl, že nesmí téct krev, vzpomíná Kocáb na revoluční dobu
MF Dnes
Michael Kocáb chystá knihu vzpomínek na události z roku 1989, kterých se sám aktivně účastnil. Mimo jiné jako předseda parlamentní komise vyjednával odsun sovětských vojsk z Československa. Jak vzpomíná na klíčové momenty sametové revoluce? Sledujte diskusní pořad Rozstřel v pondělí od 12:30.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 6:36 Alza se musí omluvit Heurece za tvrzení, že je riziková, rozhodl soud
MF Dnes
Srovnávač cen Heureka.cz uspěl ve sporu s největším českým internetovým obchodem Alza.cz. Pražský městský soud zatím nepravomocně rozhodl, že se e-shop musí omluvit za tvrzení o tom, že je Heureka pro internetové obchody riziková či nevýhodná.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 6:32 Po ženě, která porodila mrtvé dítě a utekla, museli pátrat. Měla syfilis
MF Dnes
Výjimečný případ řešili nedávno lékaři jedné ostravské nemocnice. Žena krvácející z rodidel jim řekla, že má bolesti a asi je těhotná, ale že u žádného lékaře nebyla. Záhy porodila mrtvé dítě na začátku devátého měsíce těhotenství. A pak utekla. Posléze se zjistilo, že pacientka měla syfilis.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 6:32 Jen 15 litrů. V Portugalsku stávkují řidiči cisteren, palivo je na příděl
MF Dnes
Portugalská vláda nařídila prodej paliva na čerpacích stanicích na příděl kvůli stávce, kterou dnes odstartovali řidiči cisteren. Na některých stanicích si veřejnost může natankovat maximálně 15 litrů benzinu nebo nafty, na většině o deset litrů více.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 6:27 Obviněný ze smrti fotbalového fanouška po hospodské potyčce je ve vazbě
MF Dnes
Soud poslal do vazby muže obviněného v případu úmrtí fotbalového fanouška v Kutné Hoře, sdělil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Příznivce plzeňského týmu zemřel po páteční potyčce v restauraci.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 6:16 Do srážky vlaků chybělo 34 metrů, strojvůdce viní z ohrožení z nedbalosti
MF Dnes
Z obecného ohrožení z nedbalosti obvinili policisté čtyřiačtyřicetiletého strojvedoucího. Ten letos v únoru ve stanici Ejpovice u Plzně nerespektoval signál Stop a s expresem vjel do cesty osobnímu vlaku. Oba strojvedoucí stihli včas zastavit a vlaky se nesrazily. Zastavily 34 metrů od sebe.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 5:58 Seniorka z Radvanic odešla z bytu a zmizela, trpí Alzheimerovou chorobou
MF Dnes
Policisté pátrají po devětasedmdesátileté Drahuši Vašíčkové, která odešla ze svého bytu v Radvanicích na Trutnovsku neznámo kam. Ženu, která trpí Alzheimerovou chorobou, viděli lidé naposledy v sobotu okolo poledne u její zahrádky nedaleko bydliště.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 5:55 Je to Kalousek v sukni, dělá tupé škrty, útočí Šmarda na Schillerovou
MF Dnes
Do ministryně financí za ANO Aleny Schillerové se pustil místopředseda ČSSD Michal Šmarda. Politik, kterého jeho strana zatím marně prosazuje na post ministra kultury, protože Šmardu odmítá jmenovat prezident Miloš Zeman, označil Schillerovou za „Kalouska v sukni“, protože podle něj navazuje na tupé škrty exministra financí z TOP 09.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 5:51 Pro Epsteina podle policie sháněla dívky dcera mediálního magnáta Maxwella
MF Dnes
Po smrti amerického finančníka Jeffreyho Epsteina se stala hlavní podezřelou z odpovědnosti za zneužívání desítek dívek Ghislaine Maxwellová, pařížská rodačka s oxfordským diplomem a s kontakty na celebrity a miliardáře. Otcem Maxwellové byl britský mediální magnát Robert Maxwell.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 3:56 Na chatě v Beskydech se přiotrávilo dvanáct lidí, snědli grilované maso
MF Dnes
Dvanáct mladých lidí s vážnými zdravotními potížemi museli v sobotu ošetřit ve špatně přístupném terénu v horách záchranáři. Skupina, která se nacházela na chatě v oblasti Bílé v Beskydech, se zřejmě přiotrávila grilovaným masem. Pět pacientů skončilo v nemocnici.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 1:47 Silničáři opraví kopec u Vendolí, nehodový úsek ale bezpečnější nebude
MF Dnes
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začíná s opravou silnice na vendolském kopci, který má kvůli tragickým nehodám a uvázlým kamionům v zimě špatnou pověst. Bezmála půl roku s výjimkou zimy budou kvůli modernizaci silnice I/34 jezdit auta přes obec Vendolí.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 1:28 V Kolumbii zahynuli dva vojáci, utrhlo se s nimi lano u vrtulníku
MF Dnes
V Kolumbii zahynuli dva vojáci, s nimiž se v neděli během slavnostní přehlídky utrhlo lano u helikoptéry, na němž přidržovali státní vlajku. Neštěstí se stalo na letišti v Medellínu na závěr tradičního květinového festivalu. Příčina nehody se vyšetřuje.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 0:59 Teploty se tento týden ke třicítkám nevrátí, začátek proprší
MF Dnes
Česko čeká deštivý začátek týdne. Ten odstartovaly silné bouřky v noci na pondělí, další várka deště přijde odpoledne a v noci na úterý. Totéž se bude opakovat v noci na středu. V dalších dnech srážky ustanou. Teploty v příštích dnech nepřekročí 25 stupňů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 0:21 Hasiči v Řecku bojují s desítkami požárů, úřady nařídily evakuaci
MF Dnes
Hasiči v Řecku bojují od víkendu s několika desítkami lesních požárů. Ty způsobilo teplé a větrné počasí. Kvůli největšímu ohni nedaleko Atén už úřady nařídily evakuaci.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 0:20 Konec vyhazování rozbitých věcí. Všechno lze opravit, říká jednatel firmy
MF Dnes
Firma Ultratech z Liberecka jako jedna z mála v Česku i Evropě opravuje součástky pro ultrazvukové svářečky. Zejména výrobci komponentů pro automobilky se díky ní mohou chovat ekologicky a navíc ušetřit. Jednatel Libor Strejček v rozhovoru pro MF DNES říká, že zásadní je pro firmy rychlost opravy.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 8. 23:00 Kočičí hlavy ničí e-koloběžky. Firmy vymýšlejí, jak z turistů nevytřást duši
MF Dnes
Po příchodu do Evropy začaly firmy nabízející elektrokoloběžky narážet na mnohé problémy. Lidé proti nim protestují, objevují se debaty o jejich bezpečnosti a třeba ve Velké Británii je úplně zakázali. Největší problém je však zastihl naprosto nepřipravené – koloběžky nezvládají tzv. kočičí hlavy, tedy typ dlažby typický pro centra historických měst.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 8. 22:51 Lesy Nízkého Jeseníku se mění, aby odolaly kůrovci. Mrtvé smrky střídá buk
MF Dnes
V lesích Nízkého Jeseníku, kde mimo jiné hospodaří města Šternberk a Olomouc, pomalu finišuje těžba kůrovcového dřeva. Pro lesníky tím ale starosti nekončí. Naopak. Pokračuje totiž zápas o to, jak v době přetrvávajícího sucha založit a hlavně udržet lesy nové.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 8. 19:00 Zlatá éra je pryč, zažíváme represi, tvrdí šéf kasin Vladimír Eichinger
MF Dnes
„Zlatá éra kasino byznysu tu byla v devadesátých letech, dnes kvůli přísné regulaci podnikání tak výnosný není. Povinnost kasin je propojit informace o tržbách s finančními úřady a ministerstvem financí. Investice do takovýchto technologií stojí desítky milionů,“ říká ve velkém rozhovoru pro MF DNES Vladimír Eichinger, manažer šesti pražských kasin Paradise Casino Admiral.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 8. 18:01 Do Česka se vracejí vlci, rysi a medvědi. Vadí myslivcům i farmářům
MF Dnes
Do českých lesů se v poslední době vracejí šelmy, které tu dříve žily, ale lidé je vyhubili. Zejména rysi a vlci. Jejich počty rostou, vlků je u nás možná až sedmdesát, rysů ještě více. Jejich populace dosáhla stovky, avšak na rozdíl od vlků na tomto čísle už nějakou dobu stagnuje. A to kvůli pytlačení.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 20. srpna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat