Zpět Hospodářské noviny Pondělí, 12. srpna 2019
Hledat Rubriky 12. 8.

Hospodářské noviny

Pondělí, 12. srpna 2019
Close
Inzerce
12. 8. 22:19 Pokud hraboše nezlikvidujeme, nebude příští rok žádná úroda na polích, říká šéf zemědělského svazu Pýcha
Hospodářské noviny
Ministerstvo zemědělství pozastavilo výjimku umožňující plošnou aplikaci přípravku Stutox II na hubení hrabošů, bude se o něm dále jednat. Dopad přípravku na druhotné organismy je ale minimální, vysvětluje předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha. Nemáme tolik lidí, abychom do každé nory chodili a nasypali tam granule. Běží nám čas, dodává Pýcha.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,80 +0,062%
USD 23,29 +0,305%
CHF 23,75 +0,282%
12. 8. 17:55 Každé písmo má svůj charakter, říká kreativec. Proč Češi tolik milují Comic Sans?
Hospodářské noviny
Volba písma by neměla probíhat intuitivně, protože přidává na důvěryhodnosti. U fake news je důvěryhodnost daná právě tím, že vypadají podobně jako zpravodajské weby, tvrdí kreativní ředitel digitální agentury Blue Ghost Lukáš Pilka, který zpracoval analýzu charakteru písma. S každým písmem se vážou kulturní spojitosti, Comic Sans je směšný kvůli nadužívání a špatné volbě, nikdy nebude fungovat s něčím, co je myšleno vážně, míní Pilka.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 9:55 Praha testuje další hybridní autobus. Má uspořit čtvrtinu nafty
Hospodářské noviny
Pražský dopravní podnik (DPP) má od pondělí na dva měsíce zapůjčený hybridní autobus Iveco, který bude testovat v běžném provozu. Zároveň od konce července stejným způsobem zkouší podobný vůz Solaris a na jaře otestoval kloubový hybrid Volvo. Jak v pondělí novinářům sdělili zástupci DPP, dosavadní testy v provozu potvrdily úsporu nafty, která má být zhruba čtvrtinová. V Praze podobné autobusy v běžném provozu nejezdí. Podnik plánuje příští rok na hybridní autobusy vypsat tendr.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 9:26 (Za)biják Kamila Fily: Pitt a DiCaprio jako dokonalý pár. Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu provokuje a napíná do konce
Hospodářské noviny
Tenkrát v Hollywoodu staví na obrovské atmosféře, na vytvoření světa, ve kterém vás jako diváka baví pobývat, tvrdí o devátém filmu Quentina Tarantina filmový kritik Kamil Fila. Herci Brad Pitt a Leonardo DiCaprio podle Fily vytvořili jednu z nejhezčích dvojic v dějinách filmu, která zobrazuje přátelství mezi dvěma muži. Fila ale odmítl v recenzi vysvětlit, proč snímek patří k tomu nejlepšímu, co Tarantino natočil. Důvodem je podle něho posledních deset minut filmu, ve kterých přijde na řadu pointa příběhu. Jde o velké překvapení a kouzlo samotného snímku. Jde o velkou Tarantinovu hru s pravidly filmového vyprávění, dodává kritik.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 3:34 Zemřela "sushiqueen" Bára Rektorová. Pozitivně mě ovlivnila, říkala o rakovině
Hospodářské noviny
Lidé si musí uvědomit, že se to může stát nám všem, neměli by sázet na jednu kartu a do byznysu dávat všechno, říkala podnikatelka Bára Rektorová v DVTV. Několik let bojovala s rakovinou a snažila se radit živnostníkům, jak se připravit na krize. Chybu člověk podle ní udělá vždy, ale když je připravený, budou dopady menší. Tvrdila, že život s rakovinou není jiný, je prý kolem ní zbytečná aura fatálnosti. Připomeňte si její rozhovor s Danielou Drtinovou.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 0:52 Navrátilová: Většina nemocí pochází z mysli, přestali jsme komunikovat sami se sebou
Hospodářské noviny
Nejde o to nemoci se zbavit, ale nemoc pochopit. Nemoc byla jazykem mého těla, který ke mně skrze symptomy mluvil, popisuje Jitka Navrátilová, autorka knihy Myslet srdcem a průvodkyně po Latinské Americe. S pomocí tamní tradiční medicíny se prý zbavila autoimunitního onemocnění. Když člověk nezkusí psychedelika na vlastní kůži, tak si neuvědomí, že se na svět dívá jen přes škvíru. Když pak vidí všechno, má chuť na sobě pracovat, míní Navrátilová.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 20. srpna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat