Zpět MF Dnes Čtvrtek, 18. července 2019
Hledat Rubriky 18. 7.

MF Dnes

Čtvrtek, 18. července 2019
Close
Inzerce
18. 7. 22:55 Zrušte blokádu, vyzvala EU kapitánka Racketeová z lodě s migranty
MF Dnes
Německá kapitánka humanitární lodi Sea-Watch 3 Carola Racketeová ve čtvrtek po výpovědi u italského soudu vyzvala Evropskou unii, aby předešla blokádám humanitárních lodí s migranty. Racketeová je v Itálii vyšetřována kvůli porušení zákazu vplout do italských vod a podezření z napomáhání ilegální migraci.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,73 -0,552%
USD 23,23 +0,116%
CHF 23,71 -0,468%
18. 7. 22:19 Český turista v Tatrách utíkal před medvědem, zranil si kotník
MF Dnes
Český turista si dnes odpoledne v Západních Tatrách na Slovensku způsobil poranění kotníku, když spolu s partnerkou utíkal do bezpečí před medvědem. Zraněnému turistovi pomohli horští záchranáři, které muž požádal o pomoc, informovala slovenská Horská záchranná služba (HZS).
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 15:57 Vojenská loď USA u Hormuzského průlivu sestřelila íránský bezpilotní stroj
MF Dnes
Americká vojenská loď USS Boxer u Hormuzského průlivu sestřelila íránský bezpilotní stroj, který se přiblížil na zhruba 900 metrů k plavidlu. Oznámil to ve čtvrtek prezident Donald Trump, který incident označil za poslední z nepřátelských činů, jichž se Írán dopustil.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 15:10 KOMENTÁŘ: Jak kongresové amazonky Trumpovi pomáhají s drážděním bílého muže
MF Dnes
Do další volby amerického prezidenta zbývá rok a čtvrt. Demokraté doufají, že nejčerstvější konflikt Donalda Trumpa s kvartetem kongresmanek kvůli jejich původu stávajícímu prezidentovi přitíží. Ale jako v dřívějších volbách i tady se opět zapomíná, že rozhodující boj se vede jinde. O „bílého“ voliče amerického středozápadu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 14:50 Paříž vyčistí všechny školy kolem Notre-Dame, obává se otravy olovem
MF Dnes
Pařížská radnice nechá důkladně uklidit všechny školy, které stojí v okolí vyhořelé katedrály Notre-Dame. Cílem preventivního opatření je snížit riziko spojené s olovem, které se při požáru památky uvolnilo, informovala agentura AFP. Z těžkého kovu byly vyrobeny části krovu a věže nad chrámovou lodí, které požár katedrály před třemi měsíci zcela zničil.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 14:29 Žádné slitování. Za vraždu evropských turistek dostali v Maroku trest smrti
MF Dnes
Marocký soud ve čtvrtek odsoudil tři muže k trestu smrti za loňskou vraždu dvou skandinávských turistek v pohoří Vysoký Atlas. Ačkoli se odsouzení hlásili k teroristické organizaci Islámský stát, ta za vraždy nikdy nepřijala odpovědnost. Ve stejném procesu bylo odsouzeno i dalších 21 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 14:09 Pisatel 50 let starého vzkazu v láhvi byl nalezen, on sám o tom neví
MF Dnes
Autora 50 let starého vzkazu v láhvi, který objevili tento týden australský otec a syn na jižním pobřeží Austrálie, se podařilo vystopovat. Angličan Paul Gilmore napsal dopis v roce 1969 jako třináctiletý chlapec, když se plavil se svou rodinou na lodi z Británie do australské emigrace. Gilmore v dopise v láhvi žádal, aby mu případný nálezce vzkazu odepsal.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 13:43 Pošťáci se zapotí, i když není vedro. Kromě Vánoc mají v létě nejvíc práce
MF Dnes
Léto je pro pošťáky jedno z nejnáročnějších období nejen kvůli horku, ale i proto, že právě o prázdninách mají výrazně více práce. Česká pošta hlásí rekord u Pohlednice Online. Elektronických pohledů jsme za jeden den poslali téměř devět tisíc, což je oproti loňskému maximu skoro o celou třetinu více.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 13:42 Česko předehnalo Západ. Na byt se u nás šetří nejdéle v Evropě
MF Dnes
Dostupnost nového bydlení v Česku je ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi druhý rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,2 průměrných ročních platů. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte. Ta porovnává údaje ze dvanácti evropských zemí z loňského roku. Nejsnadněji na bydlení dosáhnou Portugalci.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 13:33 NATO omylem vyzradilo, v kterých zemích a na jakých základnách má atomovky
MF Dnes
Dokument, který na internetu uvedl, co neměl, je už zase stažen. Ale už je to venku: pět zemí, šest základen, na nich asi 150 atomových bomb NATO. Naštěstí už to stejně všichni dávno věděli. Ale i tak: za studené války by se kvůli tomu skoro zavíralo.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 13:12 Za pomalování Karlova mostu musí oba Němci platit, pět let nemohou do Česka
MF Dnes
Obvodní soud pro Prahu 1 potrestal dva německé turisty za posprejování Karlova mostu. Za trestný čin poškození cizí věci dostali podmíněné tresty odnětí svobody, každý musí zaplatit sto tisíc korun a společně také uhradit vzniklou škodu. Oba byli vyhoštěni na pět let. Vandalismus odsoudil i německý velvyslanec.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 13:09 Sinic stále přibývá. Zatím je ale na většině místech koupání bezpečné
MF Dnes
Navzdory zvýšení výskytu zdraví nebezpečných sinic v uplynulém týdnu nabízí mnoho přírodních koupališť stále vodu vhodnou ke koupání. Vyplývá to z dat krajských hygienických stanic. Sinicím, což jsou bakterie vytvářející škodlivé látky, se daří ve vedrech. Blížící se teplý víkend tak může podpořit jejich další šíření.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 9:11 Razie proti islamistům v Německu. Podle policie hrozí teroristický útok
MF Dnes
Německá policie v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku od brzkého rána prohledává byty i pracoviště podezřelých islamistů. Důvodem je podezření z příprav teroristického útoku. Zemská policie, která zadržela šest lidí, o tom informovala na tiskové konferenci. Informace o konkrétních plánech útoku zatím nemá.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 8:48 Při požáru japonského studia animovaného filmu zemřelo 33 lidí
MF Dnes
Mohutný požár zachvátil studio animovaného filmu v japonském městě Kjótó. Hasiči oznámili, že zemřelo 33 lidí . Desítky lidí jsou zraněny. Oheň podle policie úmyslně způsobil jednačtyřicetiletý muž, který ve studiu vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji. K činu se přiznal. Je mezi zraněnými.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 8:14 Podnítil ke kyberšikaně stovky neonacistů. Oběti musí zaplatit miliony
MF Dnes
Američanka Tanya Gershová celé měsíce čelila záplavě výhrůžných a urážlivých vzkazů ze strany tamních nacionalistů. K zastrašování židovky je navedl zakladatel jejich oblíbeného serveru Daily Stormer Andrew Anglin. Ten by jí nyní za to měl zaplatit 14 milionů dolarů (přes 317 milionů korun). V pondělí o tom rozhodl soud v Montaně.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 8:07 Turci nedostanou stíhačky F-35. USA je vyhazují z programu a piloty ze země
MF Dnes
Ani jeden z více jak stovky nejmodernějších letounů F-35, vyloučení z programu jejich vývoje a ztráta zakázek při výrobě dílů na tyto letounu v hodnotě 9 miliard dolarů. Takové jsou zatím pro Turecko důsledky nákupu raketového systému S-400 z Ruska. Ankara proti středečnímu rozhodnutí Pentagonu protestuje. Rusko jí nabízí náhradu - stíhačky Su-35.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 8:04 Půjdu za Zemanem. Pokud to nevyřešíme teď, tak po prázdninách, řekl Babiš
MF Dnes
Pokud se situace na ministerstvu kultury nevyřeší na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem 24. července, pravděpodobně bude jednání pokračovat až po prázdninách. Novinářům to ve čtvrtek při návštěvě Jihočeského kraje řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Prezident jej přijme na zámku v Lánech, řešit budou vleklý spor o výměnu ministra kultury.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 7:38 Černošice v kauze Babiš chybovaly, tvrdí středočeský krajský úřad
MF Dnes
Procesní i jiné nedostatky vidí v postupu městského úřadu v Černošicích středočeský krajský úřad. Ten v Černošicích udělil v lednu premiéru Andreji Babišovi pokutu za přestupek v podobě střetu zájmů. Vyplývá to z textu rozhodnutí, kterým středočeský úřad v březnu vyhověl Babišovu odvolání a věc vrátil k novému projednání do Černošic.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 7:32 Petříček se zastal pražského primátora. Předvolá si čínského velvyslance
MF Dnes
Ministr zahraničí a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček si předvolá v nejbližším možném termínu čínského velvyslance v Praze. A to proto, že Čína přijala „protiopatření“ v souvislosti s údajně protičínskými akcemi hlavního města Prahy. Pražský primátor za Piráty Zdeněk Hřib je teď v Číně nežádoucí.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 7:13 Šéfa své družky minul střelec o pár centimetrů, dostal dvanáct let
MF Dnes
Na dvanáct let do vězení poslal olomoucký krajský soud Martina Havelku ze Vsetínska, který z ulice vystřelil do koupelny na zaměstnavatele své družky. Minul ho zhruba o třicet centimetrů. Havelka na muže v domě střílel proto, že zaměstnavatel družce údajně nevyplatil peníze.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 7:10 Za pomalování Karlova mostu musí oba Němci platit, pět let nemohou do Česka
MF Dnes
Obvodní soud pro Prahu 1 potrestal dva německé turisty za posprejování Karlova mostu. Za trestný čin poškození cizí věci dostali podmíněné tresty odnětí svobody, každý musí zaplatit sto tisíc korun a společně také uhradit vzniklou škodu. Oba byli vyhoštěni na pět let.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 7:02 Šéf Svazu průmyslu se pyšní falešným diplomem, jde o nedorozumění, hájí se
MF Dnes
Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák čelí dalším problémům. Po osočení protestujících studentů při stávce za klima je to tentokrát s podivným titulem z Oxfordu. Podle informací britského deníku The Times má Hanákovo ocenění spíš ukrajinskou příchuť. Čestná profesura má s britským Oxfordem společné jen jméno a přiživuje se na něm. Svaz průmyslu a dopravy nařčení z podvodu odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 7:01 Turci nedostanou stíhačky F-35. USA je vyhazují z programu a piloty ze země
MF Dnes
Ani jeden z více jak stovky nejmodernějších letounů F-35, vyloučení z programu jejich vývoje a ztráta zakázek při výrobě dílů na tyto letounu v hodnotě 9 miliard dolarů. Takové jsou zatím pro Turecko důsledky nákupu raketového systému S-400 z Ruska. Ankara proti středečnímu rozhodnutí Pentagonu protestuje.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:55 Nejen Jourová. Vláda musí do eurokomise najít dva kandidáty, rozhodne v srpnu
MF Dnes
Českou vládu nejspíš čeká úkol najít dva vhodné kandidáty do nové Evropské komise, z nichž by si nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová vybrala. „Vláda rozhodne o komisaři do konce srpna. Předsedkyně Evropské komise před nominací mluvila o tom, že si přeje dva kandidáty na komisaře za každou členskou zemi,“ sdělil iDNES.cz premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:49 Oldřich Kaiser skončil po prodělaném infarktu na jednotce intenzivní péče
MF Dnes
Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských nemocnic. Oznámil to tiskový mluvčí Divadla Kalich Jaroslav Panenka.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:47 Otce obvinili ze zmlácení kantora před vysvědčením, syn i tak propadl
MF Dnes
Policie obvinila dva muže, kteří před koncem školního roku napadli na Královéhradecku středoškolského učitele. Chtěli ho přimět, aby nenechal propadnout syna jednoho z nich. Neuspěli, a nyní jim hrozí vězení od šesti měsíců do čtyř let nebo peněžitý trest.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:45 Kvůli tragickému pádu sochy na dítě policie obvinila šéfku muzea i firmu
MF Dnes
Loni v září na řezbářském symposiu ve Svitavách usmrtila padající dřevěná socha dítě. Policie nyní kvůli neštěstí obvinila ředitelku muzea a galerie a také firmu, která zajišťuje městské služby.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:44 Minulé vlády USA střední Evropu opomíjely, teď se do regionu vracejí
MF Dnes
Spojené státy spojují se střední Evropou společně uctívané základní hodnoty. Zatímco minulé vlády USA vztahy opomíjely, nynější vedení Spojených států se do regionu vrací. Na mezinárodní konferenci ve Washingtonu o vztazích mezi USA a středoevropskými státy to ve středu řekl náměstek amerického ministra zahraničí Philip Reeker.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:11 Monsport podal žalobu na družstvo Svatopluk. Chce nájem bytů za tři roky
MF Dnes
Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:04 Muž pod vlivem drog řídil i přes zákaz, pak se policistům pokusil utéct
MF Dnes
Policisté zadrželi řidiče, který před nimi při náhodné kontrole začal ujíždět. Honička neskončila, ani když muž naboural, protože se pokusil utéct. Poté, co ho policisté dostihli, zjistili, že má již několik zákazů řízení a je pod vlivem drog.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:03 Hnutí chce vyškrtnout Henleina z čestných občanů, v Liberci sbírá podpisy
MF Dnes
Zbavte čestného občanství válečného zločince Konrada Henleina, žádá po Liberci petice politického hnutí První republika. Podpisy sbírá pomalu, naráží mimo jiné na fakt, že například mladí lidé jméno Henlein neznají.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 6:00 Turecký soud osvobodil novináře viněného z prokurdské propagandy
MF Dnes
Istanbulský soud zprostil novináře a experta mezinárodní novinářské organizace Reportéři bez hranic Erola Önderoglua obžaloby z teroristické propagandy. Stejný verdikt vyslechli i lékařka Şebnem Korur Fincanciová a publicista Ahmet Nesin, kteří byli obžalováni ve stejném procesu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 5:58 Za pomalování Karlova mostu musí oba Němci platit, pět let nemohou do Česka
MF Dnes
Obvodní soud pro Prahu 1 potrestal dva německé turisty za posprejování Karlova mostu. Za trestný čin poškození cizí věci dostali podmíněné tresty odnětí svobody, každý musí zaplatit sto tisíc korun a společně také uhradit vzniklou škodu. Oba byli vyhoštěni na pět let.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 5:57 Monsport podal žalobu na družstvo Svatopluk. Chce nájem bytů za tři roky
MF Dnes
Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 5:22 Po pádu z koloběžky praskla chlapci přilba, sjížděl z Dlouhých strání
MF Dnes
Těžké zranění hlavy utrpěl jedenáctiletý chlapec, který sjížděl po asfaltové silnici od horní nádrže elektrárny Dlouhé stráně. Po pádu mu praskla přilba a upadl do bezvědomí.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 5:17 V Austrálii našli 50 let starý vzkaz v láhvi. Napsal ho emigrant z Británie
MF Dnes
Na australské pobřeží vyplaval vzkaz v láhvi z roku 1969. Objevil ho otec se synem na jižním pobřeží země. Napsal ho tehdy třináctiletý anglický emigrant Paul Gilmore během cesty na lodi podél jihoaustralského břehu. Muž se nyní plaví po Baltu, jeho sestra však říká, že „bude šťastný jako blecha“, až se o nálezu dozví.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 5:12 Nejoblíbenější politik je Babiš, jeho popularita ale klesá, říká průzkum
MF Dnes
Nejlépe hodnoceným politikem v Česku zůstal předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Jeho popularita ale oslabuje, odpůrců má už znatelně více než sympatizantů. Druhou nejlépe hodnocenou politickou osobností je ministryně financí Alena Schillerová (ANO), na třetím místě skončil Pirát Ivan Bartoš, uvedl STEM.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 4:33 Soud rozhoduje o sprejerech, kteří pomalovali pilíř Karlova mostu
MF Dnes
Obvodní soud pro Prahu 1 neveřejně projednává posprejování Karlova mostu, ze kterého jsou podezřelí dva cizinci. Za trestný čin poškození cizí věci jim hrozí půlroční až tříleté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 4:13 Poškozujete vztahy mezi Českem a Čínou, vzkázal Peking primátorovi Prahy
MF Dnes
Čína vyzvala primátora Prahy Zdeňka Hřiba a vedení města k tomu, aby nenarušovali čínsko-české vztahy, uvedl ve středu podle agentury Nová Čína mluvčí ministerstva zahraničí Keng Šuang. Reagoval tak na dotaz, zda může potvrdit zprávy o tom, že Čína přijala protiopatření v souvislosti s údajně protičínskými akcemi hlavního města. Hřib v Číně podle mluvčího není vítaný.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 3:59 Hradecká SPD se hádá a ubylo jí členů, asistent viní poslance z vydírání
MF Dnes
Hradecké státní zastupitelství prověřuje trestní oznámení na poslance Zdeňka Podala z SPD. Jeho bývalý asistent Petr Vrzáň ho viní z vydírání. Tvrdí, že v loňském roce musel Podalovi a nynější šéfce hradecké krajské organizace Andree Pajgerové ze svého platu odvést přes sto tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 3:35 Na Kubě smějí v ringu bojovat jen muži. Boxerky touží po ženské soutěži
MF Dnes
V oboru má přezdívku Krotitelka, podle místního týmu Kubánští krotitelé, který se účastní mezinárodního poloprofesionálního mistrovství World Series of Boxing. Idamelys Morenová se už čtyři roky chce účastnit závodů, aby se mohla stát mistryní boxu. Avšak na Kubě, která je v této sportovní disciplíně světovou jedničkou, nesmějí ženy vstoupit do ringu. Přitom závodí i kubánské vzpěračky či zápasnice.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 3:19 Pošta sice na pobočkách přijímá karty, složenky ale zaplatit nemůžete
MF Dnes
Od začátku července mohou lidé na všech pobočkách České pošty (ČP) platit kartami VISA a MasterCard. Dlouho očekávanou inovaci však nemohou využít zákazníci, kteří chtějí hradit své závazky složenkou. Takové možnosti mají pouze vlastníci karty Era Poštovní spořitelny.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 1:26 Dva víkendy bude lanový most na Jižní spojce neprůjezdný kvůli testům
MF Dnes
Od začátku července probíhají na několika místech na pražské Jižní spojce různé opravy a stavby. Provoz je omezený i na Lanovém mostě, kde se dělá diagnostika. Kvůli ní bude tento víkend a také jeden víkend v srpnu most zcela uzavřen.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 1:25 O víkendu se vrátí tropy. Bude ale dusno, čekejme i přeháňky a bouřky
MF Dnes
Období maximálních teplot do 25 stupňů končí. V závěru týdne se dočkáme třicítek. K vyšším teplotám se ale přidá vlhký vzduch, kvůli kterému bude dusno. Zejména v pátek a neděli se mohou objevovat přeháňky nebo bouřky. Tropické teploty vydrží i po víkendu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 1:14 Nenávidí naši zemi. Trump na mítinku znovu zaútočil na kongresmanky
MF Dnes
Prezident Spojených států Donald Trump pokračoval v útocích na čtyři demokratické kongresmanky, které jsou z řad menšin. Minulý týden je prezident vyzval, aby se vrátily do zemí svého původu, přestože se tři z nich v USA narodily. Na středečním předvolebním mítinku v Greenville v Severní Karolíně je zase obvinil z toho, že „nenávidí naši zemi“.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 0:44 Při požáru japonského studia animovaného filmu zemřelo několik lidí
MF Dnes
Mohutný požár zachvátil studio animovaného filmu v japonském městě Kjótó. Podle agentury AFP zemřel jeden člověk, jiné zdroje hovoří o několika obětech. Desítky lidí jsou zraněny. Podle policie šlo o žhářský útok.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 0:40 Nevím, proč tady jsem, a ani mě to nezajímá, zní v dětském domově
MF Dnes
Dětský domov Dagmar v Brně letos slaví 90 let existence. Je místem, kam své děti poslali mladé matky na drogách nebo rodiče, které se o ně nemohou či nechtějí postarat. Nahlédla do něj i spolupracovnice MF DNES, která z něj přinesla reportáž.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 7. 0:27 Černošice v kauze Babiš chybovaly, tvrdí středočeský krajský úřad
MF Dnes
Procesní i jiné nedostatky vidí v postupu městského úřadu v Černošicích středočeský krajský úřad. Ten v Černošicích udělil v lednu premiéru Andreji Babišovi pokutu za přestupek v podobě střetu zájmů. Vyplývá to z textu rozhodnutí, kterým středočeský úřad v březnu vyhověl Babišovu odvolání a věc vrátil k novému projednání do Černošic.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 7. 23:39 Obec povstala proti testování pojízdné spalovny pneumatik
MF Dnes
Obyvatelé Mrskles na Olomoucku nechtějí být součástí testování prototypu stroje na zpracování ojetých pneumatik. „Bez podobných zařízení se v budoucnu neobejdeme,“ hájí ho firma, která žádá o povolení.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 7. 19:00 Bytovkám zdraží teplo. Vládní návrh budí emoce
MF Dnes
Vláda ruší domovním kotelnám daňovou výjimku. Opatření může podle odhadů zdražit teplo desítkám tisíc domácností. Zatímco rodinné domy či domácnosti s plynovým kotlem zůstanou od daně osvobozeny, na bytová družstva a jejich kotelny bude zákon brát podobně jako centrální dodavatele plynu. Plynaři jsou pro, zástupcům bytovek se ale návrh zákona nelíbí.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 7. 18:01 Slíbené závory na přejezdech chybí. A Češi po střetech s vlaky dál umírají
MF Dnes
Přejezd přes železnici v Černožicích u Hradce Králové byl už v srpnu 2016 na seznamu sedmdesáti nejnebezpečnějších křížení silnice a trati. Redakce MF DNES ho tehdy získala od drážních inspektorů a hned publikovala. Už tehdy správa železnice slibovala, že devadesát procent přejezdů ze seznamu nějak vylepší. Nestihlo se to.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 18. srpna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat