Zpět MF Dnes Úterý, 9. července 2019
Hledat Rubriky 9. 7.

MF Dnes

Úterý, 9. července 2019
Close
Inzerce
9. 7. 21:32 VIDEO: Italská policie zveřejnila záběry srážky vrtulníku a letadla v Alpách
MF Dnes
Italská policie zveřejnila dvě videa srážky vrtulníku a lehkého letadla, při níž v lednu v italských Alpách zemřelo sedm lidí. Nehoda se odehrála v blízkosti ledovce Rutor v alpské oblasti Valle d’Aosta asi 80 km jihovýchodně od města Turín.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,60 +0,109%
USD 22,83 +0,180%
CHF 23,08 -0,074%
9. 7. 20:33 Další velká ztráta pro Boeing. Saúdové raději než 737 MAX koupí airbusy
MF Dnes
Saúdské nízkonákladové aerolinie Flyadeal v neděli oznámily, že zrušily svou objednávku na třicet letounů Boeing 737 MAX. Místo nich nakoupí Airbusy A320, které mají v budoucnu tvořit celou jejich flotilu. Zrušená zakázka měla hodnotu 5,9 miliardy dolarů (přes 134 miliardy korun).
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 14:24 Misionářka chtěla tak pomáhat Africe, až údajně zabila sto malých dětí
MF Dnes
V Ugandě běží soud s americkou misionářkou, která si měla podle obžaloby hrát na lékařku, přestože medicínu nikdy nestudovala. Žena by mohla mít na svědomí více než sto dětských životů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 13:45 Vláda tlačí vyšší daně. Pohádce, že je ANO nezvýší, je konec, reagoval Stanjura
MF Dnes
Daňový balíček, který zdraží tvrdý alkohol, cigarety, víc zdaní hazard, ale zdraží i topení zemním plynem, začali v úterý projednávat poslanci. Podle ministryně financí za ANO Aleny Schillerové má návrh pomoci ke snížení míry škodlivých závislostí. „Zazvonil zvonec a pohádce o tom, že hnutí ANO nebude zvyšovat daně, je konec,“ řekl šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Úvodní kolo debaty Sněmovna nedokončila.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 12:57 Vláda tlačí vyšší daně. Pohádce, že je ANO nezvýší, je konec, řekl Stanjura
MF Dnes
Daňový balíček, který zdraží tvrdý alkohol, cigarety, víc zdaní hazard, ale zdraží i topení zemním plynem, projednávají poslanci. Podle ministryně financí za ANO Aleny Schillerové má návrh pomoci ke snížení míry škodlivých závislostí. „Zazvonil zvonec a pohádce o tom, že hnutí ANO nebude zvyšovat daně, je konec,“ řekl šéf poslanců opoziční ODS Zbyněk Stanjura.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 11:42 Vláda tlačí vyšší daně. Pohádce, že je ANO nezvýší, je konec, řekl Stanjura
MF Dnes
Daňový balíček, který zdraží tvrdý alkohol, cigarety a víc zdaní hazard, projednávají poslanci. Podle ministryně financí za ANO Aleny Schillerové má návrh pomoci ke snížení míry škodlivých závislostí. „Slibovali jste, že daně zvyšovat nebudete,“ připomněl jí poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík. Kritizoval i navržené zvýšení poplatků za zápis do katastru nemovitostí.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 11:38 Policie odložila případ požáru chalupy ve Velké Úpě, zavinil ho obyvatel
MF Dnes
Kriminalisté odložili vyšetřování únorového požáru chalupy ve Velké Úpě v Krkonoších. Při něm uhořel její majitel dvaaosmdesátiletý proslulý hajný a sběratel saní. Z domu mnoho nezůstalo. Vyšetřovatelé nenašli známky toho, že by někdo dům zapálil úmyslně. Kloní se k tomu, že se jednalo o nedbalost.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 11:33 Psi zůstali uvázaní přes noc na ulici. Majiteli hrozí vysoká pokuta
MF Dnes
Dvojice opuštěných psů skončila v českobudějovickém městském útulku poté, co je strážníci museli kvůli zdravotnímu stavu odvázat. K oběma psům, kterých si kolemjdoucí všimli v ulici Karoliny Světlé, se doposud nikdo nepřihlásil. Pachateli za týrání zvířat hrozí pokuta až 200 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 11:24 Tendr na vojenské radary je v pořádku, vojenská policie případ odložila
MF Dnes
Vojenská policie odložila případ zakázky na nákup vojenských mobilních radarů. České televizi to sdělil státní zástupce Miloš Klátik z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Nový ministr obrany Lubomír Metnar zakázku koncem roku zrušil, radary chce totiž nakoupit mezivládní dohodou z Izraele.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 11:24 Policisté dopadli muže, který napadl hosty v klubu. Našli ho v Rumunsku
MF Dnes
Policistům se podařilo dopadnout a zadržet 25letého cizince, který 10. března napadl hosty teplického hudebního klubu a pobodal při tom mladého muže. Pachatel, který z místa činu utekl, se snažil skrýt v zahraničí, našli ho totiž v Rumunsku.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 11:13 Poletíte z Francie letadlem? Pak zaplatíte ekologickou daň, plánuje vláda
MF Dnes
Francie má nový plán, jak vyplnit mezeru ve veřejných výdajích. Francouzská ministryně dopravy Elisabeth Borne v úterý odhalila plán zdanit všechny lety, které ze země odstartují. Návrh má kromě peněz do státního rozpočtu přinést také odpověď na kritiku týkající se ekologické stopy, kterou po sobě letecký průmysl zanechává.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 11:10 Zákon o občanství se měnit nebude, bezpečnost je přednější, rozhodl ÚS
MF Dnes
Ústavní soud v úterý zamítl návrh na zrušení paragrafu, podle kterého nelze žalobou zpochybnit rozhodnutí o neudělení občanství, pokud jsou jeho důvodem bezpečnostní rizika. Zákon konkrétně říká, že takové rozhodnutí je vyloučeno z přezkoumání soudem.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 11:07 Kamera natočila poslední okamžiky horolezců, než je pohltila lavina
MF Dnes
Indické úřady zveřejnily záběry z outdoorové kamery, které natočila osmičlenná skupina horolezců krátce před svou smrtí. Výprava byla na cestě na vrchol hory Nandá Déví v Himálajích. Všechny členy však pravděpodobně smetla lavina. Záchranáři z pátracího týmu už vyprostili ze sněhu sedm těl, po zbývajícím horolezci nadále pátrají.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 10:52 Ročně, včetně kojenců, vypijeme 12 litrů lihu. Poslanci schvalují vyšší daně
MF Dnes
Vládní daňový balíček, který povede ke zdražení tvrdého alkoholu, cigaret a k vyššímu zdanění hazardu, projednávají poslanci. Podle ministryně financí za ANO Aleny Schillerové má návrh pomoci ke snížení míry škodlivých závislostí. Podle opozice je hlavní motivací vlády vybrat více peněz do rozpočtu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 10:43 Nevidíme jinou možnost, než ústavní žalobu na prezidenta, řekl šéf STAN
MF Dnes
Opoziční politici počítají s ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana. „Máme poslední možný instrument, jak odvést prezidenta z cesty libovůle. V této chvíli nevidíme jinou možnost,“ řekl šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Kompetenční žalobu na prezidenta Miloše Zemana odmítl podat premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 10:37 Smolaři ukradli balíky sena, do nichž dal majitel lokalizační čip
MF Dnes
Velmi nepříjemné překvapení čekalo na dva zloděje, kteří nezávisle na sobě ukradli z louky na Tachovsku balíky sena. Majitel totiž do nich umístil lokalizační zařízení, které policisty přivedlo přímo k pachatelům.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 10:23 Mezi kandidáty demokratů o Bílý dům se zařadil miliardář Steyer
MF Dnes
Do souboje amerických demokratů o prezidentskou nominaci vstoupil miliardář Tom Steyer, který je vášnivým zastáncem podání ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Steyerův mluvčí Alberto Lammers podle listu The New York Times prohlásil, že miliardář chce na kampaň vynaložit nejméně 100 milionů dolarů, tedy více než dvě miliardy korun
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 10:02 Gruzínci nás provokují, říkají ruští poslanci a domáhají se sankcí
MF Dnes
Ruští poslanci v úterý jednomyslně navrhli zavést ekonomické sankce proti Gruzii v reakci na protiruské nálady v této zakavkazské zemi. Vláda podle agentury TASS slíbila po konzultacích s experty a podnikateli předložit prezidentovi Vladimiru Putinovi konkrétní návrhy „speciálních opatření proti Gruzii“. Putin však uvedl, že návrh parlamentu nepodpoří.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 10:00 Rádia Impuls a RockZone loni zvýšila zisk o dvě desítky procent
MF Dnes
Rádia Impuls a RockZone loni zvýšila zisk o 16 procent na 67 milionů korun. Tržby stouply o tři procenta na 155,4 milionu korun. Ve výroční zprávě to uvedla společnost Londa, která rádia provozuje.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 9:52 Po bitce na ubytovně zůstal mrtvý a pobodaný, Nepálec vinu přiznal
MF Dnes
Po bitce nepálských dělníků na ubytovně na Kolínsku loni v září zemřel jeden cizinec, další vyvázl ze střetu s několika bodnými ranami. Státní zástupce z napadení viní třiadvacetiletého Nepálce Sagara Neupaneho. Případ začal řešit senát Krajského soudu v Praze, mladíkovi za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti hrozí osm až 16 let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 8:39 Sněmovně a vládě věří v červnu méně lidí, na vině je politická situace
MF Dnes
Důvěra v prezidenta Miloše Zemana se v červnu nezměnila a stejně jako v květnu mu věří 49 procent lidí. Vláda a Sněmovna si mírně pohoršily, vládě důvěřuje 39 procent lidí, Sněmovně 29 procent. Více než polovina obyvatel je nespokojená s politickou situací. Vyplývá to z výsledků průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 8:31 Radši žádný brexit než odchod bez dohody, shodují se v průzkumu Britové
MF Dnes
Britové by raději zrušili brexit, nebo uspořádali nové referendum, než čelili vystoupení z Evropské unie bez dohody. Voliči podle průzkumu nevěří, že by se příštímu britskému premiérovi, kterým bude buď exministr zahraničí Boris Johnson, nebo současný šéf diplomacie Jeremy Hunt, podařilo za pouhé tři měsíce vyjednat lepší dohodu o brexitu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 8:22 Mladíci v parku napadli vrstevníky, kopání do hlavy a těla si i natáčeli
MF Dnes
Pražští policisté pátrají po skupině mladíků, která v parku Lannova brutálně napadla a okradla dva jiné chlapce. Oba útoky si navíc mladíci nahráli na mobilní telefony a záznam následně zveřejnili na sociálních sítích. Právě tam policisté na incident narazili.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 8:12 Bez ČSSD by Babiš nemusel žádat o důvěru, říká Filip. ANO chce udržet koalici
MF Dnes
Komunisté by neviděli problém v tom, kdyby premiér Andrej Babiš provedl rekonstrukci vlády. „Nevidím důvod pro to, aby vláda znovu žádala o důvěru, protože výměna nedosáhne ani jedné třetiny,“ řekl lídr KSČM Vojtěch Filip. „Převládá názor udržet tuto vládu,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová o náladě hnutí ANO. Kompetenční žaloba by podle ANO byla bezzubá.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 8:02 Krušnohoří návštěvníky zatím příliš neláká. Dostane turistický doping
MF Dnes
Přestože hornické památky v saském a českém Krušnohoří byly zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO, návštěvníci se za nimi zrovna nehrnou. A to se po zápisu na prestižní listinu automaticky zvedá návštěvnost o čtvrtinu, jak je ověřené i z ciziny.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:58 Mrtvému šoférovi kamionu běžela v mobilu hra, nepozorných řidičů přibývá
MF Dnes
Moravskoslezská policie upozorňuje na razantní navýšení počtu řidičů, kteří se nevěnují dění na vozovce. Místo toho telefonují, píší textové zprávy nebo na mobilech dokonce hrají hry. Jako jeden šofér kamionu, který při nehodě nedávno zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:51 Zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun má masivní podporu
MF Dnes
O zvýšení rodičovského příspěvku z 220 na 300 tisíc korun od příštího roku a o tom, kdo na něj bude mít nárok, začínají rozhodovat poslanci. Na zvýšení příspěvku se shodla vláda ANO a ČSSD. Koalicí teď otřásá spor o ministra kultury Antonína Staňka, jehož odmítá odvolat prezident Miloš Zeman a schůze Sněmovny tak ukáže, nakolik to ovlivní i schvalování zákonů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:46 Vláda bez ČSSD by nemusela žádat znovu o důvěru, řekl šéf KSČM Filip
MF Dnes
Komunisté by neviděli problém v tom, kdyby premiér Andrej Babiš provedl rekonstrukci vlády. „Nevidím důvod pro to, aby vláda znovu žádala o důvěru, protože výměna nedosáhne ani jedné třetiny,“ řekl lídr KSČM Vojtěch Filip. Podle SPD Tomia Okamury by ale takové hlasování bylo nutné. A kdyby Babiš o důvěru nepožádal, vyvolá ODS znovu hlasování o nedůvěře.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:29 Zloději na Náchodsku ukradli z kurníku dva ceněné vietnamské kohouty
MF Dnes
Chovateli z České Skalice na Náchodsku zmizeli z kurníku dva kohouti vzácného plemene z Vietnamu. Drůbež se vyznačuje „sloníma nohama“, v restauracích ve Vietnamu ji podávají jako drahou delikatesu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:22 Soud zprostil slovenského poslance Mizíka obžaloby za xenofobii
MF Dnes
Slovenský nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí soudu první instance, který před rokem zprostil obžaloby poslance Kotlebovy krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko Stanislava Mizíka v souvislosti s xenofobními výroky na sociální síti. Vůči verdiktu nejvyššího soudce se nelze odvolat. Podle soudu se totiž neprokázalo, že by poslanec statusy skutečně psal.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:20 Nevidíme jinou možnost, než ústavní žalobu na prezidenta, řekl šéf STAN
MF Dnes
Opoziční politici počítají s ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana. „Máme poslední možný instrument, jak odvést prezidenta z cesty libovůle. V této chvíli nevidíme jinou možnost,“ řekl šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Kompetenční žalobu na prezidenta Miloše Zemana odmítl podat premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:15 Dozorce zemřel při nehodě, pro podporu jeho rodiny se vybralo půl milionu
MF Dnes
Do veřejné sbírky na pomoc rodině mladého vězeňského dozorce, který v květnu zahynul při nehodě eskortního autobusu, poslali lidé půl milionu korun. Celý výtěžek putoval k matce zesnulého muže. Pražská policie sdělila, že prošetřování nehody se zatím neposunulo.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:11 Češka v Arménii prolomila „zákon mlčení“ o znásilnění, vyvolala debatu
MF Dnes
Češka žijící v Arménii se místním médiím svěřila s vlastní zkušeností se sexuálním násilím v této zakavkazské zemi. Zveřejněním svého příběhu podle arménského webu CivilNet. rozvířila diskusi a pomohla dalším ženám v Arménii prolomit „zákon mlčení“ o znásilnění, které tu stále patří mezi silně tabuizovaná témata.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:03 Na Pardubicku uletěl chráněný papoušek, sám si vystačí do listopadu
MF Dnes
Vzácný jihoamerický papoušek ara horský od minulého týdne létá v okolí Pardubic. Podle majitele někdo ptáka, který je chráněný mezinárodním právem, pustil z voliéry.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 7:00 Číslo jedna. Žena a život je opět nejprodávanějším časopisem pro ženy
MF Dnes
Čtrnáctideník Žena a život potvrdil pozici nejčtenějšího a nejprodávanějšího titulu mezi časopisy životního stylu pro ženy. Každé vydání lifestylového magazínu, který vnáší prvky světových trendů do života neobyčejných českých žen, si přečte 237 tisíc čtenářek a čtenářů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 6:45 První třídou s jízdenkou do druhé. Když je vlak plný, sedne si tam každý
MF Dnes
Pokud cestujete s Českými drahami druhou třídou a vlak je přeplněný, může se stát, že vás průvodčí pustí si sednout, klidně i jen na zem, do té první. Problém však nastane, když si nemají kam sednout ti, kdo za si ni připlatili. Všichni pak totiž mají z jízdy stejný zážitek, jen někoho stojí o stovky korun víc.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 6:38 KOMENTÁŘ: Zbytečná velmocenská přetlačovaná Íránu a USA se bude složitě řešit
MF Dnes
Mezi Spojenými státy a Íránem roste napětí. Zatím se řeší civilizovaně, místo kamení se z břehu na břeh hází nadávkami. Obě strany však mají svou sobeckou prestiž, píše v komentáři pro MF DNES politolog Pavel P. Kopecký.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 6:37 Nevidíme jinou možnost, než ústavní žalobu na prezidenta, řekl šéf STAN
MF Dnes
Opoziční politici počítají s ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana. „Máme poslední možný instrument, jak odvést prezidenta z cesty libovůle. V této chvíli nevidíme jinou možnost,“ řekl šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Kompetenční žalobu na prezidenta Miloše Zemana odmítl podat premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 6:29 Státní zástupci rozebrali audit EK ke střetu zájmů, závěry nezveřejní
MF Dnes
Státní zástupci již dokončili vlastní analýzu návrhu auditu Evropské komise ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), kterou v červnu avizoval nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Analýzu zpracovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze, závěry ovšem nechce sdělit kvůli tomu, že řízení je neveřejné. Uvedl to dnes web Echo24.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 3:38 Pět teenagerů v Německu znásilnilo ženu, na trest jsou však příliš mladí
MF Dnes
Porúrským městem Mülheim na západě Německa otřásl případ znásilnění mladé ženy, za kterým podle vyšetřovatelům stojí tři čtrnáctiletí a dva dvanáctiletí chlapci původem z Bulharska. Prokuratura v pondělí oznámila, že jeden ze starších chlapců je ve vyšetřovací vazbě.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 3:34 Dala ho na povlečení po psovi, řekla matka ženy souzené za vraždu miminka
MF Dnes
Krajský soud v Plzni znovu projednává případ, jehož vývoj je více než překvapivý. Týká se vraždy novorozeného chlapce z Plzně, za kterou dostala jeho matka Jana F. 17 let vězení. Jenže když si odseděla rok a půl, Nejvyšší soud ČR letos v lednu odsuzující verdikty zrušil jako předčasné, ženu propustil z vězení a nařídil nové projednání případu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 3:26 Zemřel reportér Českého rozhlasu Jaroslav Skalický
MF Dnes
V neděli 7. července náhle zemřel reportér Českého rozhlasu Jaroslav Skalický. Bylo mu 63 let. V rozhlase pracoval od roku 1981 jako parlamentní zpravodaj, v ekonomické redakci a věnoval se také speciálním seriálům a historii, píše server iRozhlas. Diváci České televize ho znají z cestopisů a dokumentů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 3:23 Nezaměstnanost stagnuje. V červnu se držela na 2,6 procenta
MF Dnes
Nezaměstnanost v Česku letos v červnu stagnovala na 2,6 procenta. V předchozích čtyřech měsících letošního roku dosud vytrvale klesala. Uchazečů o práci ale oproti květnu mírně ubylo, a to asi o 5 000 na 195 723. Nezaměstnaných díky tomu bylo nejméně od května roku 1997.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 2:24 Dostala 17 let, pak ji pustili. Soud se vrací k nejasné vraždě miminka
MF Dnes
Krajský soud v Plzni znovu projednává případ, jehož vývoj je více než překvapivý. Týká se vraždy novorozeného chlapce z Plzně, za kterou dostala jeho matka Jana F. 17 let vězení. Jenže když si odseděla rok a půl, Nejvyšší soud ČR letos v lednu odsuzující verdikty zrušil jako předčasné, ženu propustil z vězení a nařídil nové projednání případu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 1:29 Rychlejší než pobřežní hlídka. Tonoucího na Sardinii zachránil medailový plavec
MF Dnes
Velké štěstí měl italský turista, který přecenil své síly při koupání v moři u ostrova Sardinie. Tonoucímu muži byl nablízku plavecký mistr světa Filippo Magnini, který k němu dorazil dříve než záchranáři. Nebýt Italova zásahu, mohl život muže skončit pouhé dva dny po jeho svatbě, napsal web stanice BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 1:06 Sebevraždy v Hongkongu. Správkyně Lamová prohlásila návrh zákona za mrtvý
MF Dnes
Jen dvacet minut cesty od čínské pevniny truchlí hongkongská společnost kvůli ztrátě mladého života. V sobotu spáchala sebevraždu jednadvacetiletá žena. Na rozloučenou nechala vzkaz žádající stažení kontroverzního návrhu zákona, který by umožnil vydávání osob podezřelých z trestného činu do pevninské Číny. Region kvůli němu zachvátily vlny demonstrací. Správkyně Hongkongu Carrie Lamová ho označila za „mrtvý“.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 0:06 Odjezdy metra mají ukazovat nákladné tabule, aplikace už dnes radí zdarma
MF Dnes
Pražský dopravní podnik plánuje nainstalovat do vestibulů metra nové tabule za stovky tisíc až miliony korun. Mají ukazovat odjezdy nejbližších spojů v podzemí. Podobná služba však už funguje. Volně dostupná mobilní aplikace mapuje všechny stanice metra. Ve volném čase ji vyvinul student právnické fakulty.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 7. 0:00 Odpadková krize: nejvíc škodí Američané, nejlepší v recyklaci jsou Němci
MF Dnes
Lidstvo každý rok vyprodukuje více než dvě miliardy tun komunálního odpadu. Takové množství odpadků by zaplnilo 800 tisíc olympijských bazénů. Vyplývá to z nové studie, podle níž jsou v produkci i recyklaci odpadu nejhorší Američané.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 23:00 Test online obchodů s módou: nové triko máte doma druhý den i za tři týdny
MF Dnes
Nakupování oblečení nebo obuvi na síti šetří čas, peníze i energii, což se zvlášť o prázdninách hodí. Víte, kde utrácet, abyste se zboží dočkali včas a bez nervů? MF DNES otestovala osmnáct internetových obchodů.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 19:00 Deutsche Bank na kolenou. Skomírající banku čeká přestavba za miliardy eur
MF Dnes
Když v současnosti největší německá banka před téměř 150 lety vznikla, měla jediný cíl – podporovat velké německé firmy v jejich rozvoji. Jenže od té doby Deutsche Bank vyrostla a tak zbytněla, že ji dravá konkurence srazila na kolena. Nyní ji proto čeká masivní restrukturalizace, jejíž výsledek je nejistý.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 18:01 Oteplování prudce zrychlilo. I v Česku může být brzy 45 stupňů Celsia
MF Dnes
Před patnácti lety platil den s 33 stupni za úmorné tropické vedro. Dnes už nepřekvapí. Teplotní rekordy padají v poslední době tak často, že už skoro zevšedněly. Třeba letos 12. června padly pro daný den na třetině stanic, které měří aspoň třicet let. A známý popularizátor meteorologie Petr Dvořák zcela vážně říká, že se v dohledné době můžeme v Česku dočkat i 46 stupňů Celsia.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 17. července 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat