Zpět MF Dnes Úterý, 11. června 2019
Hledat Rubriky 11. 6.

MF Dnes

Úterý, 11. června 2019
Close
Inzerce
11. 6. 22:12 Spojené státy požádaly o vydání Assange, hrozí mu tam doživotí
MF Dnes
Spojené státy americké formálně požádaly Velkou Británii o vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange. USA ho viní z ohrožení národní bezpečnosti a dalších téměř dvaceti trestných činů. Pokud by byl shledán vinným, hrozí mu doživotní vězení.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,56 +0,078%
USD 22,75 +0,352%
CHF 22,79 +0,053%
11. 6. 21:39 Středověká šachová figurka stála drobné, dražit se bude za miliony
MF Dnes
Šachová figurka, kterou její původní skotský majitel v roce 1964 koupil za pět liber, se ukázala být součástí slavné středověké kolekce šachů ze skotského ostrova Lewis. Aukční dům Sotheby’s ji pro dědice bude v červenci dražit s vyvolávací cenou 600 000 liber (17,5 milionu korun), uvedla agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 15:16 Česká města demonstrovala proti Babišovi a justici. V Brně se sešlo 6000 lidí
MF Dnes
Poté, co minulý týden na Václavském náměstí v Praze požadovaly desetitisíce lidí demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové, se konaly demonstrace v regionech. V úterý proběhly protesty ve velkých městech, jako je Brno, Plzeň nebo Ostrava, i v menších obcích po celé ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 14:58 Kdo si zapomíná čistit zuby, sice nemá alzheimera, ale hbitě k němu směřuje
MF Dnes
Vyčistili jste si večer zuby? Pokud ne, možná jste si tím zadělali na demenci a rozvoj Alzheimerovy choroby, vzkazují vědci. Ti v nové studii prokázali, že se bakterie stojící za zánětem dásní mohou dostat do mozku a tam ničit nervové buňky. Zapomínání na hygienu tak nakonec může vést k mnohem horším ztrátám paměti.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 13:45 Proti Babišovi a Benešové se protestuje ve velkých městech i malých obcích
MF Dnes
Poté, co minulý týden na Václavském náměstí v Praze požadovaly desetitisíce lidí demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové, se konají demonstrace v regionech. V úterý se plánují protesty ve velkých městech, jako je Brno, Plzeň nebo Ostrava i v menších obcích po celé ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 13:33 Babiš chce rozšířit Schengen o balkánské země. Migraci zvládají dobře, řekl
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš při státní návštěvě v Severní Makedonii řekl, že balkánská země má plnou podporu Česka pro zahájení rozhovorů ke vstupu do EU. Zopakoval, že Schengenský prostor by se měl rozrůst o další balkánské země, konkrétně Bulharsko, Rumunsko a Chorvatsko.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 13:24 Macek a Knižní velkoobchod. Kauzu politik ustál, následků se už nezbavil
MF Dnes
Bylo horké léto 1992 a státní podnik Knižní velkoobchod v rámci privatizace dostal nového majitele. Média odhalila, že podíl získal i tehdejší místopředseda vládní ODS Miroslav Macek. Následná kauza kolem společnosti zatížené dluhy, ovšem vlastnící hodnotné nemovitosti, politikovu kariéru nevratně poznamenala.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 13:13 Na Masarykově nádraží je omezený provoz kvůli poruše trakčního vedení
MF Dnes
Na pražském Masarykově nádraží se v úterý odpoledne zastavil provoz kvůli poruše trakčního vedení. Provoz je postupně obnovován. Do Kolína, Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem vlaky vyjíždějí se zhruba hodinovým zpožděním.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 12:51 Na D35 narazil autobus s dětmi do kamionu. Zranilo se 18 lidí, dospělí vážně
MF Dnes
Na dálnici D35 naboural u Litovle na Olomoucku autobus s více než dvěma desítkami malých fotbalistů ve věku kolem deseti let do kamionu. Při nehodě se vážně zranili čtyři dospělí, v nemocnici skončilo také 14 dětí spíše s lehčími zraněními. Dálnice byla ve směru na Mohelnici uzavřena.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 12:40 Loď s mariánským sloupem zakotvila u Karlova mostu, povolení stále chybí
MF Dnes
Sochař Petr Váňa se spolu s dalšími kameníky vrátil do Prahy a na lodi přivezli všechny díly potřebné k sestavení mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. O víkendu tam chtějí opět rozebrat část dlažby, ale Praha 1 stále nevydala povolení k záboru.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 12:35 Na Masarykově nádraží je zastaven provoz kvůli poruše trakčního vedení
MF Dnes
Na pražském Masarykově nádraží se v úterý odpoledne zastavil provoz kvůli poruše trakčního vedení. Vlaky přijíždějící od Neratovic a Lysé nad Labem končí ve Vysočanech. Ze směru od Kralup nad Vltavou cestující musí vystoupit na Nádraží Holešovice a ze směru od Kolína v Libni. Vlaky také nejezdí do Kolína, do Mladé Boleslavi a do Ústí nad Labem.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 12:28 Proti Babišovi a Benešové se protestuje ve velkých městech i malých obcích
MF Dnes
Poté, co minulý týden na Václavském náměstí v Praze požadovaly desetitisíce lidí demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové, se konají demonstrace v regionech. V úterý se plánují protesty ve velkých městech, jako je Brno, Plzeň nebo Ostrava i v menších obcích po celé ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 11:43 Chceme celé dvě miliardy na sociální služby, žádají kraje od vlády
MF Dnes
Krajští radní pro sociální věci a náměstci hejtmanů nesouhlasí s dofinancování sociálních služeb, na kterém se dohodly ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle jejich dohody by kraje dostaly pouze 1,5 miliardy. Po vládě a ministryni Maláčové chtějí, aby do konce června zajistila celou sumu 2 miliardy.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 10:53 Nová kniha Trumpa chválí. Psali ji lidé, kteří mě dobře znají, reagoval
MF Dnes
Ve Spojených státech v úterý vyšla kniha někdejší pravé ruky amerického prezidenta Donalda Trumpa George Soriala, který je ve vedení Trumpova obchodního impéria The Trump Organization. Knihu s názvem Skutečná dohoda napsal Sorial společně s novinářem Damianem Batesem, který v minulosti o Trumpovi dlouhodobě psal. Trump knihu označil za báječnou.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 10:47 Obří centrum s kamerami. Zakázka zastarala, Praha musí vypsat nový tendr
MF Dnes
Před více než třemi lety začalo hlavní město stavět za více než miliardu Multifunkční operační středisko v lokalitě Malovanka. Tento projekt měl být dokončený stejně s tunelem Blanka, ale udála se řada změn a projekt byl pozastaven. A jelikož kvůli průtahům zakázka zastarala, město teď místo brzkého otevření znovu vypisuje tendr na technologické vybavení.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 8:41 Vystopovali Leonardova Salvátora. Je asi na jachtě kontroverzního prince
MF Dnes
Nejdražší obraz světa Salvator Mundi, tedy Spasitel světa od Leonarda da Vinciho, který se v roce 2017 vydražil za závratných 450 milionů dolarů, v přepočtu přes deset miliard korun, se patrně nachází na luxusní jachtě Serene saúdského korunního prince Muhammada bin Salmána. Ten je podezřelý z nařízení vraždy kritického novináře Džamála Chášukdžího.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 8:23 V Budapešti vytáhli potopenou výletní loď, našli se další čtyři mrtví
MF Dnes
V Budapešti v úterý vyzvedli ze dna Dunaje vrak výletní lodi, která se potopila 29. května. Loď Mořská panna se na řece srazila s větším hotelovým plavidlem Viking Sigyn. O život přišlo 26 jihokorejských turistů a dva maďarští členové posádky. Našla se další čtyři těla a po čtyřech záchranáři stále pátrají. Nehodu přežilo jen sedm lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 8:23 Kandidáty na britského premiéra tíží minulost. Kdo si (ne)dal kokain
MF Dnes
Kandidát na post britského premiéra Michael Gove přiznal, že v mládí vyzkoušel kokain. Britský konzervativec tím doslova strhl lavinu, média na Ostrovech během víkendu zjišťovala, jak jsou na tom ostatní kandidáti konzervativců. Zkušenost s drogou má i hlavní kandidát Boris Johnson nebo ministr zahraničí Rory Stewart.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 8:10 Šanci vidí Klaus u deseti poslanců. Senátory, kteří mu přáli úspěch, nezískal
MF Dnes
Nové politické uskupení Trikolóra hnutí občanů má podle zakladatele Václava Klause mladšího šanci získat další posily v Poslanecké sněmovně. Klaus pro iDNES.cz v pořadu Rozstřel uvedl, že ve Sněmovně je nyní více než deset poslanců, kteří nejsou spokojeni se svým postavení ve stranách a které by jeho Trikolóra mohla oslovit.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 7:52 Návrat ke Stasi? Německá policie chce přístup k soukromým datům obyvatel
MF Dnes
Německo bude příští týden projednávat změny kybernetické bezpečnosti, které by umožnily vyšetřovatelům trestných činů pracovat se soukromými daty z telefonů a virtuálních asistentů. Opatření by se dotklo také novinářů. Možnost vyvolala vlnu kritiky v souvislosti s historií Německa, které má v živé paměti praktiky východoněmecké Stasi.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 1:50 V Česku řádily bouřky. Kroupy ničily auta, do padlého stromu narazil vlak
MF Dnes
Do Česka dorazily v noci na úterý bouřky, přívalové deště a silný vítr zasáhly zejména Karlovarský a Liberecký kraj. Hasiči zasahovali u zatopených sklepů a odklízeli vyvrácené stromy. Výstraha před dalšími bouřkami platí od patnácté hodiny pro celé území České republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 1:09 Brněnské Bosonohy se přou s developerem, chtějí po něm novou silnici
MF Dnes
Obyvatelé kolem ulice Křivánky z brněnské městské části Bosonohy už více než tři roky bojují s investorem, který chce přes ulice mezi domy vést dopravu z plánovaného sídliště pro 500 lidí. Chtějí po něm, aby si postavil vlastní silnici.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 0:00 Proti zákazu kraťasů. Španělský taxikář jezdí na protest v sukni
MF Dnes
Hvězdou španělských sociálních sítí se tento týden stal taxikář, který na protest proti omezujícímu nařízení místních úřadů začal jezdit v sukni. Nařízení totiž zakazují nosit taxikářům ve službě kromě sandálů či sportovního oblečení i kraťasy, nikoli však sukně.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 6. 18:08 Západem Čech se prohnaly silné bouřky. Sokolovsko zasypaly kroupy
MF Dnes
Západ Čech v pondělí večer a zasáhly velmi silné bouřky s krupobitím. V přívalových deštích může napršet do rána až 40 litrů vody na metr čtvereční a přidá se i vítr s nárazy o rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu. Bouřky o něco menší intenzitě se mohou vyskytnout také v jižních, středních a severních Čechách.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 6. 18:01 Kolaps sociálních služeb. Hrozí, že se o klienty nebude mít kdo starat
MF Dnes
Zavřené domovy pro seniory. Žádné azylové domy. Postižení, o které se nemá kdo starat. Takové jsou černé scénáře měst po celé republice, které by nastaly, pokud by vláda neschválila dofinancování sociálních služeb. MF DNES udělala velký průzkum mezi desítkami měst a všemi kraji. Téměř všechny se s nedostatkem financí potýkají už nyní.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 17. června 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat