Zpět MF Dnes Neděle, 19. května 2019
Hledat Rubriky 19. 5.

MF Dnes

Neděle, 19. května 2019
Close
Inzerce
19. 5. 20:04 Prostituce na střední. Ve Francii se jí věnuje stále více nezletilých dívek
MF Dnes
Julia začala s prostitucí, aby si mohla dát nějaké peníze na stranu na dobu, až skončí školu. Pauline zase z toho důvodu, že to „dělají všechny“. To jsou jen dvě oběti z mnoha dalších, které propadly prostituci, jež se povážlivě šíří v oblasti Paříže.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,77 -0,058%
USD 23,29 +0,107%
CHF 23,66 +0,051%
19. 5. 20:03 TÝDEN OBRAZEM: Španělská korida, volby u jižního pólu a dav Beethovenů
MF Dnes
Ve Francii slavili výročí Eiffelovy věže, v Německu zase narození Ludwiga van Beethovena. Náročnější program měli Angličané, kteří se pro charitu brodili bahnem, či Australané z výzkumné stanice v Antarktidě, kteří se i zde vydali volit. Přinášíme vám nejpovedenější snímky fotografů zahraničních agentur z minulého týdne.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 14:02 Policejní centrálu asi čekají změny. Nedaří se jí udržet zkušené detektivy
MF Dnes
Národní centrálu proti organizovanému zločinu čekají nemalé organizační změny. Letošní léto bude tak nejspíše ve znamení největších obměn od založení útvaru před třemi lety. Už v červnu odchází řada zkušených policistů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 14:01 Predátory ve virtuálním světě nejsou jen pedofilové, říká sexuolog
MF Dnes
Na internetu jsou děti často zneužívány, a tato trestná činnost je stále málo zmapovaná. Mají k tomu co říct i sexuologové. Právě oni se ve svých ordinacích setkávají s lidmi, po kterých pátrá policie.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 12:48 Hackeři napadli web zlínského festivalu, zastavili prodej vstupenek
MF Dnes
Organizátoři Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež kvůli kybernetickému útoku dočasně pozastavili rezervace a prodej vstupenek. Filmová přehlídka začíná v pátek 24. května. Přerušeno bylo také publikování nových informací o filmovém a doprovodném programu na webu i ve festivalové aplikaci.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 12:42 Autobus s turisty v Egyptě zasáhla exploze. Nejméně 16 lidí bylo zraněno
MF Dnes
Nejméně 16 zahraničních turistů bylo zraněno při explozi, která zasáhla turistický autobus blízko pyramid v Gíze v Egyptě. S odvoláním na místní bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura AP. Češi mezi nimi podle Ministerstva zahraničí ČR nejsou.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 12:21 Jarní potravinová sbírka byla úspěšná, Češi darovali 235 tun potravin
MF Dnes
V sobotu ve více než tři sta prodejnách potravin konala Potravinová sbírka. Od osmi hodin ráno do šesti hodin večer mohli lidé ve vybraných prodejnách darovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Češi darovali 235 tun zboží. Je to zhruba o čtvrtinu méně, než se vybralo loni na podzim.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 12:00 VIDEA TÝDNE: Zvrhlý pán, sex za volantem i srážka dvou letadel v Praze
MF Dnes
Exkluzivní setkání, které se podařilo natočit redaktorům MF DNES po komunikaci s člověkem, který oslovuje školačky, ale i neobvyklý důkaz toho, jak dobře funguje autopilot v Tesle. To jsou dvě nejsledovanější videa pro tento týden na portálu iDNES.tv. Do první trojky se ale vyšplhal i záznam srážky dvou letadel na pražském letišti.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 11:30 Mexická policie našla na statku 14 rozsekaných těl, tři unesené osvobodila
MF Dnes
Příslušníci mexických bezpečnostních sil našli při zásahu v usedlosti na západě země rozčtvrcená těla 14 lidí. Ostatky obětí byly vhozené do pytlů na odpadky. Policii se zároveň podařilo zachránit tři unesené osoby a zadržet tři podezřelé. Podle agentury DPA to oznámila prokuratura státu Jalisco, kde se zločin odehrál.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 11:00 Jaké to je mít vysoké IQ? V Rozstřelu vystoupí druhý nejchytřejší Čech
MF Dnes
Skončil druhý v soutěži Nejchytřejší Čech, ve své diplomové práci upozornil na chyby při sčítání volebních hlasů. Radek Pileček patří k výjimečně inteligentním lidem s IQ vyšším než jsou nejvyšší možné hodnoty měření. V pondělí 20. května bude od 12:30 hostem diskusního pořadu Rozstřel.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 10:22 Harvardský magazín sexualizoval Frankovou, přidal jí tělo v bikinách
MF Dnes
Harvardský magazín se po vlně kritiky omluvil za otištění kontroverzní fotomontáže židovské dívky Anne Frankové, které grafik přidělal tělo vyvinuté modelky v bikinách. Židovské organizace obvinily časopis z antisemitismu a bagatelizace holokaustu, podle jiných se autoři dopustili také sexualizace třináctileté Anne, která zemřela v koncentračním táboře.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 10:16 Nejméně 16 turistů bylo zraněno při bombovém útoku na autobus v Egyptě
MF Dnes
Nejméně 16 převážně zahraničních turistů bylo zraněno při explozi, která zasáhla turistický autobus blízko pyramid v Gíze v Egyptě. S odvoláním na bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura AP. Agentura AFP s odvoláním na zdravotnické zdroje píše o sedmnácti zraněných. Bližší podrobnosti zatím úřady nesdělily.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 10:08 Dálnici D4 na 41. kilometru uzavřely dvě nehody, musel přiletět vrtulník
MF Dnes
Dálnice D4 je u nájezdu na 41. km ve směru na Prahu uzavřená kvůli dvěma nehodám. V první došlo ke srážce třech automobilů a obešla se bez zranění. K druhé byl přivolán vrtulník a policisté ji vyšetřují. Srazil se motorkář s osobním automobilem. Uzavírka potrvá přibližně do 18:00.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 9:29 Na D4 se srazil osobní automobil s motorkářem, na místě zasahuje vrtulník
MF Dnes
Dálnice D4 je u výjezdu na 41. km uzavřená kvůli nehodě. Podle předběžných informací zde havaroval motorkář a osobní auto. Na místě je vrtulník.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 9:08 Nejméně 12 turistů bylo zraněno při explozi autobusu v Egyptě
MF Dnes
Nejméně 12 převážně zahraničních turistů bylo zraněno při explozi, která zasáhla turistický autobus blízko pyramid v Gíze v Egyptě. S odvoláním na dva bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Agentura AFP s odvoláním na zdravotnické zdroje píše o sedmnácti zraněných, zatímco agentura AP o 16. Bližší podrobnosti zatím úřady nesdělily.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 8:46 Britský poslanec údajně v 60. letech špehoval pro Československo
MF Dnes
Podle listu Mail on Sunday britský poslanec Geoffrey Robinson v 60. letech předával komunistické Státní bezpečnosti (StB) desítky zpráv a citlivých informací. Podle listu to tvrdí zpravodajské dokumenty z archivu StB. Robinson taková obvinění odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 8:30 ANO podpoří, aby se Sněmovna distancovala od Ondráčkovy cesty do Donbasu
MF Dnes
Poslanecký klub hnutí ANO podle jeho předsedy Jaroslava Faltýnka podpoří návrh, aby se Poslanecká sněmovna distancovala od cesty komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty. Ondráček tvrdí, že se jednalo o soukromou cestu a nereprezentoval tam Českou republiku.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 8:07 Lékaři zkouší vyléčit lidi ze zármutku, který po ztrátě blízkého ochromuje
MF Dnes
Ztráta blízké osoby je pro většinu lidí těžká. V některých případech ale smrt blízkého dokáže pozůstalé takřka vyřadit z provozu. Jde o takzvaný komplikovaný zármutek, ten doprovází intenzivní pocity smutku, některé lidi omezuje natolik, že nezvládají pracovat. S truchlením, které trvá déle než jeden rok, se setká asi deset procent pozůstalých.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 7:59 Malostranští svědci exodu. Němci hledají pamětníky velké cesty ke svobodě
MF Dnes
Z balkonu Lobkovického paláce přehlédne návštěvník jeho zahradu snadno. Na vydlážděném nádvoří parkuje několik aut, upravený trávník rychle končí vysokým plotem. Těžko si představit, že tu trávilo dny a týdny několik tisíc lidí, často rodin s dětmi, prchajících z domova za svobodou.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 7:47 Předčasné volby v Rakousku by mohly být začátkem září, řekl Van der Bellen
MF Dnes
Rakouský prezident Van der Bellen je pro to, aby se předčasné parlamentní volby konaly začátkem září. Řekl to po nedělní schůzce s kancléřem Sebastianem Kurzem. Lidovecký předseda vlády v sobotu vypověděl koalici s protiimigrační FPÖ kvůli aféře kolem videa jejího lídra a vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 4:53 Na Facebooku se prodávají ukradené artefakty. Třeba mozaika z Aleppa
MF Dnes
Sociální sítě urychlují a modernizují praxi známou tisíce let - plenění památek a vykrádání hrobek. Podle odborníků na Facebooku funguje téměř stovka skupin, ve kterých se obchoduje se starožitnostmi uloupenými v Sýrii či Iráku. Mnohé zmizely v době vlády Islámského státu, pašeráci cenností však se svou živností pokračují i dnes.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 4:52 KOMENTÁŘ: Bez pomoci vývojářů nemají rodiče v boji s úchyly šanci
MF Dnes
Jen týden to trvalo od prvního kontaktu k osobní schůzce. Reportéři MF DNES skrytě nahráli úchylného muže, který už léta na internetových chatech láká a obtěžuje třináctileté dívky. Píše se rok 2019 a všichni se diví, jak snadné to je.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 3:57 Britský poslanec údajně v 60. letech špehoval pro Československo
MF Dnes
Podle listu Mail on Sunday britský poslanec Geoffrey Robinson v 60. letech předával komunistické Státní bezpečnosti (StB) desítky zpráv a citlivých informací. Podle listu to tvrdí zpravodajské dokumenty z archivu StB. Robinson taková obvinění odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 2:17 Žena chtěla zastavit couvající auto, to ji přimáčklo na strom
MF Dnes
Tragicky skončila sobotní nehoda v Kamenickém Šenově na Českolipsku, jejíž obětí se stala mladá řidička, když ji při pokusu o záchranu dítěte přimáčkl neovladatelný vůz na strom.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 5. 1:51 Britský poslanec údajně v 60. letech špehoval pro Československo
MF Dnes
Podle listu Mail on Sunday britský poslanec Geoffrey Robinson v 60. letech předával komunistické Státní bezpečnosti (StB) desítky zpráv a citlivých informací. Podle listu to tvrdí zpravodajské dokumenty StB. Robinson taková obvinění odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 5. 18:01 O eutanazii by mohli žádat starší 18 let. To utrpení vidím, říká poslankyně
MF Dnes
Poslankyně Věra Procházková plánuje návrh zákona o eutanazii a asistované sebevraždě. „Pracuji v ambulanci, na záchrance a třicet let na ARO a to utrpení u lůžka vidím,“ říká. Žádost o eutanazii by mohli podat lidé starší osmnácti let, poté by rozhodla komise složená z právníků a lékařů.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 25. srpna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat