Zpět MF Dnes Úterý, 16. dubna 2019
Hledat Rubriky 16. 4.

MF Dnes

Úterý, 16. dubna 2019
Close
Inzerce
16. 4. 21:39 PŘEHLEDNĚ: Stará dáma bude žít dál, symbol Francie momentálně patří všem
MF Dnes
Jedna z nejznámějších gotických památek světa, katedrála Notre-Dame, málem celá lehla popelem. Nakonec se podařilo zachránit část stavby i mnoho cenných předmětů, které ukrývala uvnitř. Snaha jednotlivců i společností podílet se na opravách stavebního unikátu i jednoho ze symbolů Francie je nevídaná.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,59 -0,066%
USD 22,81 -0,075%
CHF 23,13 +0,212%
16. 4. 20:02 Přivažte se, letíme do pole. Zkušební pilot vzpomíná na drama v Bulharsku
MF Dnes
S letadlem L-410, které dnes slaví padesát let od prvního startu, je Stanislav Sklenář coby zkušební pilot svázaný více než čtyřicet let. V kokpitu slavného stroje, který se vyrábí v Kunovicích na Uherskohradišťsku, zažil cesty do dalekých míst, dramatické i humorné chvíle.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 14:01 Oslavující muslimové a boží znamení. Lži a pověry kolem požáru v Notre-Dame
MF Dnes
Požár pařížské katedrály Notre-Dame vyvolal na internetu záplavu lživých zpráv a spikleneckých teorií. Koordinované dezinformační kampaně se začaly šířit sociálními sítěmi. Založeny byly falešné twitterové účty, a „konspirátoři se v zásadě snažili připsat oheň svým politickým protivníkům“. Utravěřící zase v události hledali boží znamení.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 13:51 Do protipožární ochrany svatého Víta jde 20 milionů Kč ročně, říká Hrad
MF Dnes
Za posledních deset let zaznamenali hasiči v České republice 133 požárů historických památek. Ty způsobily mnohamilionové škody a nevyčíslitelné historické ztráty. Jak je zabezpečena katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha, vysvětlil během brífingu v katedrále specialista na protipožární ochranu Martin Pospíšil i kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 11:52 Vandal se trefoval dlažebními kostkami do soch u brněnského kostela
MF Dnes
Minimálně stotisícovou škodu způsobil vandal, který si vybral jako terč kostel sv. Máří Magdalény v Brně. Dlažebními kostkami se trefoval do soch i do okna, poté prokopl několik dveří. Muže zadrželi policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 11:42 Zelenskyj má ve volbách před Porošenkem náskok, tvrdí poslední průzkumy
MF Dnes
Volodymyr Zelenskyj, vítěz prvního kola ukrajinských prezidentských voleb, má nyní před stávajícím prezidentem Porošenkem velký náskok a podle posledních informací ho ve druhém kole voleb porazí s velkým rozdílem. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 10:47 V katedrále se sejdou protipožární odborníci. Vysvětlí, jak chránit památky
MF Dnes
Za posledních deset let zaznamenali hasiči v České republice 133 požárů historických památek. Ty způsobily mnohamilionové škody a nevyčíslitelné historické ztráty. Jak lépe chránit památky před ničivými požáry, vysvětlí na tiskovém brífinku protipožární specialisté. Bude se konat v pražské katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha v souvislosti s požárem pařížské katedrály Notre-Dame.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 10:36 Zloději odvezli desítky kanálových krytů volně složených na ulici
MF Dnes
Pět tun železa v podobě desítek kusů kanálových rámů a roštů si odvezli neznámí pachatelé z opravované silnice v Ostravě. Využili toho, že kryty kanálů dělníci složili na volně přístupné místo.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 10:12 Ukrajinku Savčenkovou pustili z vazby, z převratu je obviněná dál
MF Dnes
Kontroverzní ukrajinská politička, bývalá armádní důstojnice a někdejší vězeňkyně v Rusku Nadija Savčenková vyšla na Ukrajině na svobodu. V noci na úterý jí totiž skončila vyšetřovací vazba, kterou už úřady dál neprodloužily. Oznámila to agentura Interfax-Ukrajina s odvoláním na příslušné rozhodnutí soudu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 10:05 E-neschopenka bude od ledna, proplácení prvních tří dnů nemoci už v létě
MF Dnes
Od ledna příštího roku začnou lékaři vydávat povinně místo papírových neschopenek elektronické. Shodu na tom potvrdili politici vládních stran ČSSD a ANO. „Podporuji verzi, aby elektronická neschopenka začala platit od 1. ledna 2020, tedy o rok dříve,“ řekla ve Sněmovně ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 9:56 Dva muži vytrhli babičce z náruče pětiletou dívku, míří zřejmě do Německa
MF Dnes
Policie pátrá po pětileté Sofii Mikyškové. Dva muži ji vytrhli babičce z náruče v ulici Vlasty Průchové v pražské Uhříněvsi a zřejmě ji vezou do Německa. Policie také hledá matku dívky, která má s dcerou zakázaný styk.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 9:55 Pařížský kaplan vynesl z hořící katedrály Ježíšovu trnovou korunu
MF Dnes
Záchrana gotické katedrály Notre-Dame v Paříži má přes čtyři stovky hrdinů. Hasičů, kteří se podíleli na hašení devastujícího požáru. Jeden z nich, kaplan Jean-Marc Fournier, se však vyznamenal ještě o něco málo víc. Z planoucího chrámu totiž vynesl trnovou korunu Ježíše Krista a další artefakty nevyčíslitelné hodnoty.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 9:46 Soud potvrdil 28 let vězení za vraždu mladíka v septiku
MF Dnes
Vrchní soud v Praze potvrdil trest 28 let vězení pro Jaromíra Šmídka za zneužití dítěte a vraždu muže, kterého nechal utopit v odpadní jímce. Chtěl na něj svést zneužívání nezletilé dcery, své bývalé partnerky. U soudu vinu popíral.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 7:56 STAN navrhuje státní vyznamenání pro Kisku či válečného letce Liškutína
MF Dnes
V seznamu oceněných státním vyznamenáním by se měli objevit končící slovenský prezident Andrej Kiska či letec RAF za druhé světové války Miroslav Antonín Liškutín, navrhují poslanci opozičního hnutí STAN. Ve Sněmovně to řekl nový šéf Starostů a nezávislých Vít Rakušan.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 7:54 Koalice prosadí e-neschopenku od ledna 2020, ODS zkusí rozbít EET
MF Dnes
V novém složení se schází Poslanecká sněmovna. Jako poslanci totiž skončili ministr dopravy za ANO Dan Ťok a také bývalý ministr vnitra Milan Chovanec. Poslanci se mají zabývat elektronickou neschopenkou, která se bude podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové vydávat od ledna. ODS i další pravicové strany zkusí zabránit rozšíření EET.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 7:51 VIDEO: Pád věže a zpěv. Nejsilnější momenty z požáru katedrály Notre-Dame
MF Dnes
Úterní požár pařížské katedrály Notre-Dame se zatajeným dechem sledoval celý svět. Boj hasičů s ničivým živlem měl během večera a noci několik silných momentů. Tím nejhorším byla pro mnohé Francouze zcela jistě chvíle, kdy oheň pohltil úzkou věž, která výheň nevydržela a zřítila se k zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 5:53 Soud zastavil výstavbu bytů v Jihlavě, zájemci musí hledat nové bydlení
MF Dnes
Stavba nových bytových domů v Jihlavě s názvem Rezidence Vrchlického se zastavila. Investor se rozhodl, že klientům vrátí rezervační poplatky na rozestavěné byty. Činí tak na popud předběžného soudního opatření v souvislosti s krachem stavební firmy PSJ. Klienti si musí hledat nové bydlení.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 5:50 Čelní střet s náklaďákem sešrotoval půlku osobního auta, řidič zahynul
MF Dnes
Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí odpoledne na silnici u Vendolí na Svitavsku. Auto se tam čelně srazilo s nákladním vozidlem převážejícím bagr. Šofér osobního vozu na místě zahynul.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 5:49 Poslance čeká boj o elektronickou neschopenku a rozšíření evidence tržeb
MF Dnes
V novém složení se schází Poslanecká sněmovna. Jako poslanci totiž skončili ministr dopravy za ANO Dan Ťok a také bývalý ministr vnitra Milan Chovanec. Poslanci se mají v úvodu úterní schůze zabývat elektronickou neschopenkou, která se bude podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové vydávat od ledna.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 5:29 Řidička při objíždění tatry přehlédla čtyřmetrový výkop a sjela do něj
MF Dnes
Řidička na Prostějovsku chtěla objet nákladní vůz, nevšimla si ovšem, že auto stojí na stavbě vedle hlubokého výkopu. S vozem v něm tak následně skončila.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 5:17 Vrchní soud potvrdil seniorovi čtyři roky za kácení stromů před vlaky
MF Dnes
Za dva roky staré kácení stromů před vlaky na Mladoboleslavsku a další hrozby terorem si jednasedmdesátiletý Jaromír Balda odpyká čtyři roky. Rozhodl o tom senát Vrchního soudu v Praze. Podle verdiktu penzistu čeká ambulantní psychiatrická ochranná léčba a musí uhradit škodu 300 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 5:15 Přes kořeny i bahno. U nemocnice v Hradci se bojuje o místa k parkování
MF Dnes
U Fakultní nemocnice v Hradci Králové ve všední dny načerno parkují stovky aut. Za soutokem Labe a Orlice to vypadá jako na demoličním derby bez pravidel. Třebaže je to největší nelegální parkoviště v Královéhradeckém kraji, přesto je tolerované. Reportér MF DNES se vydal prozkoumat, jak to tu chodí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:49 Ovčáci vnikli na zahradu a zabili psa, jeho majitelka se musela schovat
MF Dnes
Přímo na své zahradě musela žena ze Znojma přihlížet útoku dvou německých ovčáků, kteří se vrhli na jejího psa a nakonec ho usmrtili. S oběma útočícími zvířaty byly problémy už dříve, jejich majitelce nyní hrozí vysoká pokuta.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:37 Ústavní soud se zastal dědiců Altnera, ČSSD znovu zažádá o odklad
MF Dnes
Ústavní soud vyhověl dědicům právníka Zdeňka Altnera a zrušil odklad vykonatelnosti verdiktu, podle kterého jim má ČSSD vyplatit asi 338 milionů korun za zastupování ve sporu o Lidový dům. O odkladu rozhodl v roce 2016 Nejvyšší soud, který stále řeší dovolání ČSSD. Odklad může sociálním demokratům teoreticky přiznat znovu. Strana o odklad požádá.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:36 Opilá řidička u Chebu narazila do domu. Z nehody si nic nepamatovala
MF Dnes
Až tři roky vězení hrozí řidičce, která v opilosti havarovala nedaleko Chebu. Nezvládla jízdu po rovné silnici, nejdřív narazil do plotu a pak do rodinného domu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:22 Liščata odložená na zastávce se zachránit nepodařilo, všechna uhynula
MF Dnes
Ani jedno z pěti liščat nalezených v papírové krabici na autobusové zastávce nedaleko Horšovského Týna na Domažlicku se nepodařilo zachránit. Podle zvířecího záchranáře, který se je snažil vypiplat, měla zřejmě infekci.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:17 Už bez Chovance a Ťoka budou poslanci řešit elektronickou neschopenku
MF Dnes
V novém složení se schází Poslanecká sněmovna. Jako poslanci totiž skončili ministr dopravy za ANO Dan Ťok a také bývalý ministr vnitra Milan Chovanec. Poslanci se mají v úvodu úterní schůze zabývat elektronickou neschopenkou, která se bude podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové vydávat od ledna.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:16 Cestující na letišti v Ruzyni vyhrožovala bombou, policie halu evakuovala
MF Dnes
Policie zadržela ženu, která v odletové hale druhého terminálu pražského ruzyňského letiště hrozila bombou. Halu musela evakuovat. Pyrotechnici žádnou výbušninu nenašli, provoz byl omezen asi půl hodiny.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:06 VIDEO: Auto jedoucí na červenou narazilo do houkajícího vozu strážníků
MF Dnes
Hlídka městské policie havarovala v pondělí večer v Pardubicích. Do služebního vozu, který měl zapnuté majáky i houkačku a jel na zelenou, tam v křižovatce narazilo osobní auto. Jeho řidič i dva strážníci utrpěli lehčí zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:01 Českým objevem vše teprve začíná. Egypt uvítal hodnostáře starého 4 500 let
MF Dnes
Ještě před pár dny ležela na hrobce hodnostáře Chuyho tisíciletá vrstva písku. Nikdo o ní nevěděl a nikdo neznal jeho jméno. V sobotu však do výjimečně zdobených starověkých prostor v jižní Sakkáře u Káhiry vstoupily stovky lidí. Český objev je tak mimořádný, že egyptský ministr pro památky uspořádal konferenci přímo u hrobky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 3:44 Hořící Notre-Dame. Jak se zachraňuje památka, vysvětlí expert hasičů
MF Dnes
V pondělí v podvečer šokoval svět požár gotické katedrála Notre-Dame v Paříži. Jak se postupuje při hašení podobných historických skvostů, vysvětluje v Rozstřelu vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka. Architekt Petr Kučera zase mluví o tom, jak by mohla obnova jednoho ze symbolů Paříže probíhat.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 3:07 Soukup chce kandidovat na prezidenta. Vidím slušnou podporu, řekl
MF Dnes
Jaromír Soukup oznámil, že v roce 2023 chce kandidovat na prezidenta. Reagoval tím na telefonát divačky, která ho v jeho pořadu Moje zprávy na TV Barrandov chválila za jeho moudrost a objektivnost. Podle ní by se na prezidenta hodil. Soukup uvedl, že to chce zkusit, a že uvidí, jak to celé dopadne.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 3:02 Snímky zevnitř ukazují zkázu Notre-Dame. Katedrálu obnovíme, slíbil Macron
MF Dnes
Katedrálu Notre-Dame znovu vybudujeme, prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron. Zároveň vyhlásil mezinárodní sbírku. Plameny zničily dvě třetiny střechy slavné 850 let staré stavby, zřítila se jedna z věží. První fotografie zevnitř ukazují rozsah škod po požáru, který se v úterních dopoledních hodinách podařilo zcela uhasit.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 3:01 Lvy do zoo nedám, to se raději přestěhuji do ciziny, říká chovatelka
MF Dnes
Chovatelce šelem Ivě Lapkové Zelinové z Jindřichohradecka se před několika dny nepodařilo získat dodatečné povolení k chovu kočkovitých šelem. Žena na to říká, že než by se svých zvířat vzdala, raději se přestěhuje do zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 1:52 Sázkař vyhrál přes 25 milionů. Pohádkové peníze si málem nevyzvedl
MF Dnes
Padesátiletý muž vyhrál ve francouzské loterii v přepočtu přes 25 milionu korun. Potkalo ho štěstí, o kterém dlouho ani netušil. Na výhru ho upozornila až kamarádka, když zahlédla článek v místních novinách. Výhru si muž vyzvedl až těsně před vypršením šedesátidenní lhůty.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 1:32 Poničená katedrála očima odborníků: plameny sežehly vitráže, věž i krovy
MF Dnes
V katedrále Notre-Dame začalo hořet v oblasti střechy a zasaženy tak byly nejprve pozdější prvky stavby, a ne to nejcennější. S plameny ale hasiči bojovali několik hodin a podle odborníků může být pro slavnou stavbu fatální. Například vzácné skleněné vitráže jsou kvůli žáru nenávratně zničeny.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 1:00 Ústavní soud se vyjádří k odkladu vykonavatelnosti ve sporu o Lidový dům
MF Dnes
Ústavní soud vyhlásí nález související se sporem mezi ČSSD a dědici zemřelého právníka Zdeňka Altnera. Oznámí, jak rozhodl o stížnosti proti usnesení Nejvyššího soudu (NS) o odkladu vykonatelnosti. Právě kvůli usnesení vydanému v roce 2016 na popud ČSSD nemusela strana zatím vyplatit asi 338 milionů korun za zastupování ve sporu o Lidový dům.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 0:43 Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží
MF Dnes
Pařížskou katedrálu Notre-Dame vážně poškodil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se její štíhlá prostřední věž. Zasažena byla i jedna z hranatých čelních věží. Hasičům se však podařilo zachránit konstrukci stavby. Podle předběžných závěrů vyšetřování k požáru došlo neúmyslně.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 0:09 Katedrálu obnovíme, slíbil Macron. Svět už nabízí finanční prostředky
MF Dnes
Katedrálu Notre-Dame znovu vybudujeme, prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron. Zároveň vyhlásil mezinárodní sbírku. Plameny zničily dvě třetiny střechy slavné 850 let staré stavby, zřítila se jedna z věží.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 18:35 Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží
MF Dnes
Pařížskou katedrálu Notre-Dame silně poničil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se její štíhlá prostřední věž. Zasažena byla i jedna z hranatých čelních věží. Hasičům se však podařilo zachránit konstrukci stavby. Podle předběžných závěrů vyšetřování k požáru došlo neúmyslně.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 19. července 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat