Zpět Lidové noviny Úterý, 16. dubna 2019
Hledat Rubriky 16. 4.

Lidové noviny

Úterý, 16. dubna 2019
Close
Inzerce
16. 4. 21:15 Netanjahu má dostatečnou podporu pro sestavení vlády, tvrdí izraelský prezident
Lidové noviny
Izraelský prezident Reuven Rivlin po dvoudenních povolebních konzultacích s politickými stranami v úterý oznámil, že premiér Benjamin Netanjahu má dostatečnou podporu pro sestavení své další vlády. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,73 -0,054%
USD 22,95 +0,266%
CHF 22,54 +0,417%
16. 4. 21:00 Varhany přežily, trnovou korunu zachránil hrdina. Jak to vypadá s předměty z Notre-Dame?
Lidové noviny
Celý svět zasáhla v pondělí kolem sedmé hodiny večerní zásadní zpráva. Pařížská katedrála Notre-Dame se ocitla v plamenech. Střecha a věž 850 let staré světoznámé památky se zřítila, hlavní část katedrály se ale hasičům podařilo v noci zachránit.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 10:57 Lehla by popelem katedrála sv. Víta? Má suchovod, ocelovou kostru i posádku s minutovou reakcí, ubezpečují hasiči
Lidové noviny
Češi mají symbolicky i architektonicky srovnatelnou církevní stavbu, jako je pařížská katedrála Notre-Dame. Nachází se na Pražském hradě. Ohrozil by katedrálu svatého Víta požár střechy stejně jako Notre-Dame při pondělním incidentu v Paříži? Server Lidovky.cz se zeptal pražských hasičů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 4:11 Policie evakuovala ruzyňské letiště. Cestující vyhrožovala bombou, nic se ale nenašlo
Lidové noviny
rovoz na pražském Letišti Václava Havla dnes dopoledne krátce omezila výhrůžka bombou. Policisté preventivně evakuovali odletovou halu Terminálu 2 poté, co jedna z cestujících vyhrožovala výbušným zařízením, ale žádná bomba pak u ní nalezena nebyla. Omezení provozu v hale trvalo asi tři čtvrtě hodiny a dopady na cestující budou podle letiště zřejmě minimální.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 3:53 VIDEO: Hrdinové hasičského sboru odjížděli od Notre-Dame za bouřlivého potlesku
Lidové noviny
Požár katedrály Notre-Dame otřásl v pondělí večer obyvateli Paříže. Francouzská metropole však neutichla. Stovky Pařížanů a turistů se shromáždily v ulicích, aby pozorovaly práci více než pěti stovek hasičů. Hrdinové z hasičského sboru, kteří nakonec zachránili nejnavštěvovanější chrám hlavního města před totální zkázou, sklidili potlesk všech přítomných.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 3:47 Ústavní soud zrušil odklad verdiktu ve sporu ČSSD s dědici právníka Altnera o 338 milionů
Lidové noviny
Ústavní soud (ÚS) vyhověl dědicům právníka Zdeňka Altnera a zrušil odklad vykonatelnosti verdiktu, podle kterého jim má ČSSD vyplatit asi 338 milionů korun. O odkladu rozhodl v roce 2016 Nejvyšší soud (NS), který stále řeší dovolání ČSSD. Odklad, který byl podle ústavních soudců nedostatečně odůvodněný, a tedy nepřezkoumatelný, může NS sociálním demokratům přiznat znovu. Strana o odklad požádá, uvedl její předseda Jan Hamáček. Zemřelý právník Altner pracoval pro ČSSD ve sporu o Lidový dům.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 3:12 Velký požár světoznámé katedrály Notre-Dame je zcela uhašen. Propadla se střecha, ale budova stojí
Lidové noviny
Požár pařížské katedrály Notre-Dame se v úterý kolem třetí hodiny ranní podařilo dostat pod kontrolu, dopoledne pak byl zcela uhašen, informovali hasiči. Ti zachránili obvodové zdi a hlavní věže se zvony. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na obnovu. Příčina požáru je prozatím neznámá. Z chrámu se podařilo zachránit velkou část cenných artefaktů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 2:41 Barrandov a hnutí List nestačí. Mediální magnát Soukup chce kandidovat na prezidenta
Lidové noviny
Mediální podnikatel Jaromír Soukup hodlá kandidovat v příštích prezidentských volbách. Řekl to v pondělí ve své televizi Barrandov na dotaz divačky. Počátkem letošního roku oznámil Soukup založení politického hnutí List.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 2:40 Velký požár světoznámé katedrály Notre-Dame je pod kontrolou. Propadla se střecha, ale stavba stojí
Lidové noviny
Požár pařížské katedrály Notre-Dame se kolem třetí hodiny ranní podařilo dostat pod kontrolu a částečně uhasit, informovali hasiči. Ti zachránili obvodové zdi a hlavní věže se zvony. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu. Příčina požáru je prozatím neznámá. Oheň ještě není zcela uhašen.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 1:29 VIDEO: Pražský tunel Mrázovka zaplnil kouř z hořícího auta. Hasiči zasahovali v dýchací technice, zachránili člověka
Lidové noviny
Požár osobního auta v pondělí uzavřel na hodinu obousměrně pražský tunel Mrázovka, od 13:00 je směr ke Strahovskému tunelu opět průjezdný, v opačném směru k Barrandovskému mostu mají řidiči ale dál využívat objízdné trasy přes Smíchov. Oheň totiž poškodil zabezpečovací systémy tunelu a dopravní policie musí s ohledem na to vyhodnotit situaci, řekl mluvčí policie Tomáš Hulan. Při nehodě byl zraněn jeden člověk a požár podle hasičů způsobil škody v řádech milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 1:15 Sázkař zapomněl ověřit tiket, o výhru ale nepřišel. Milion eur si vyzvedl na poslední chvíli
Lidové noviny
Téměř dva měsíce netušil o svém štěstí padesátník z francouzského Lyonu, který v únoru vyhrál v loterii milion eur (25,6 milionu Kč). O částku se přihlásil na poslední chvíli až před několika dny a jen díky tomu, že ho jedna přítelkyně upozornila na výzvu v místním tisku. Muž vysvětlil listu Le Parisien, že je jen sváteční sázkař a svůj tiket pravidelně zapomíná kontrolovat.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 0:14 Velký požár světoznámé katedrály Notre-Dame je pod kontrolou. Propadla se střecha, ale stavba stojí
Lidové noviny
Požár pařížské katedrály Notre-Dame se kolem třetí hodiny ranní podařilo dostat pod kontrolu a částečně uhasit, informovali hasiči. Ti zachránili obvodové zdi a hlavní věže se zvony. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 23:08 BRETT: Jak nám v lednu sušilo
Lidové noviny
Říkali jsme si, že si na Nový rok něco pořídíme. Máme psa. Máme hodně chlupů. Ze psa. Možná by si někdo po těchto indiciích (Otec Fura by ze mne měl radost) vsadil na robotický vysavač. Málem. V půlce ledna nám velmi milí pánové s vizáží Santy Clause (přeci jen se ještě asi nestihli oholit a ostříhat po hektických Vánocích) přivezli z nejmenovaného e-shopu, který se chlubí největším showroomem v Ostravě sušičku na prádlo (ta prý skvostně odchlupuje).
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 23:00 MACHALICKÁ: Některé kojící matky se chovají jako fanatičky
Lidové noviny
Za normálních okolností znamená kojení dítěte krmení potomka. Není na tom pochopitelně nic obskurního ani pohoršlivého. Miminko, které se narodilo nebo je mu pár měsíců, se musí kojit v krátkých pravidelných intervalech a jeho matka se kvůli tomu nezavře doma.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 23:00 Šedá eminence Balkánu devadesátých let. Zemřela žena, ketrá ovlivňovala srbského lídra Miloševiče
Lidové noviny
V srbském městě Požarevac stojí ukrytá mezi domy nenápadná někdejší rezidence jugoslávského exprezidenta Slobodana Miloševiče. Otevírá se obvykle dvakrát do roka, v den výročí narození a úmrtí kontroverzního lídra. Pod stromem, kde údajně mladý Slobo poprvé políbil svoji pozdější ženu Mirjanu, je místo posledního odpočinku Miloševiče (zemřel ve vazební cele během procesu v Haagu 11. března 2006 na selhání srdce).
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 23:00 ‚Je na matce, zda bude dítě krmit na veřejnosti‘. Ženy berou kojení na milost
Lidové noviny
Téma kojení na veřejnosti budí v posledních dnech velké emoce. Podle porodníků se tak děje i proto, že více Češek než dřív dopřává svým dětem mateřské mléko. A hlavně déle.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 24. dubna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat