Zpět Lidové noviny Pondělí, 15. dubna 2019
Hledat Rubriky 15. 4.

Lidové noviny

Pondělí, 15. dubna 2019
Close
Inzerce
15. 4. 23:28 Škody ničivého požáru Notre-Dame? Nevyčíslitelné, má jasno mluvčí pražských hasičů
Lidové noviny
Všechny zásahy ve výškových budovách jsou pro hasiče náročné, uvedl v rozhovoru pro Lidovky.cz Martin Kavka, mluvčí pražských hasičů. Podle něho je ničivý požár slavné katedrály Notre-Dame v Paříži, který propukl v pondělí v 18.50, více kulturní než finanční ztrátou.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,59 -0,066%
USD 22,81 -0,075%
CHF 23,13 +0,212%
15. 4. 22:58 VIDEO: Slavná pařížská katedrála Notre-Dame v plamenech. Znovu ji vybudujeme, řekl Macron
Lidové noviny
V pařížské katedrále Notre-Dame v pondělí v 18.50 vypukl rozsáhlý požár, ze slavné stavby od večera šlehaly plameny a stoupal mohutný dým. Budova přišla o svou štíhlou věž, propadla se celá střecha a plameny zachvátily i jednu ze známých hranatých čelních věží. Okolí památky i její interiér byly evakuovány. Na místě je podle tisku kolem 400 hasičů, kteří zahájili rozsáhlou operaci a uzavřeli okolí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 14:52 Zprávu z auditu o Babišových střetech zájmů zveřejní Evropská komise v květnu
Lidové noviny
Závěrečné zprávy z rozsáhlého auditu, který v minulých měsících prováděla Evropská komise v České republice kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, připraví příslušná ředitelství EK do 15. května. Praha pak bude mít dva měsíce na reakci.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 14:00 Je možné upálit Eda Sheerana? První epizoda Hry o trůny přinesla víc než jen souboj pohledů
Lidové noviny
Jak se lítá na drakovi? Dá se do fantasy opusu vnést trochu té westernové poetiky? První epizoda nové série Hry o trůny se nesla ve znamení zasévání pochybností do srdcí oblíbených postav. Článek obsahuje vyzrazení děje celé první epizody osmé série Hry o trůny.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 13:19 Orbán pochválil Srbsko za zastavení migrace. Pomohlo prý vybudování plotu na hranici
Lidové noviny
Maďarský premiér Viktor Orbán v pondělí pochválil Srbsko za to, že společně s Maďarskem zastavilo ilegální migraci přes Balkánský poloostrov. Orbán to podle agentury MTI dal najevo po společném zasedání vlád obou zemí v Subotici na severu Srbska.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 13:15 Drony třikrát narušily provoz pražského letiště. Jejich monitorování bude posíleno
Lidové noviny
Letiště Praha chce více monitorovat pohyb bezpilotních letounů ve svém blízkém okolí. V průběhu letošního roku proto nainstaluje novou technologii pro detekci dronů a zároveň vypsalo zakázku na další systém za zhruba 19 milionů korun. Uvedl mluvčí letiště Roman Pacvoň.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 13:00 Macron promluví k národu. Francouzi napjatě očekávají, co vybojovaly ‚žluté vesty‘
Lidové noviny
Francouzský prezident Macron předstoupí v pondělí večer před národ s výsledky tříměsíční celonárodní debaty, kterou spustily protesty žlutých vest. Francouzi hlavě státu nadiktovali, že chtějí nižší daně i vyšší důchody.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 12:50 Babiš nesouhlasí s návrhem o zdanění bank. ‚Rozpočet se netvoří salámovou metodou,‘ řekl
Lidové noviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) nebude jednat se sociálními demokraty o zdanění bank, jak je menší koaliční strana navrhuje. Rozpočet se netvoří salámovou metodou, řekl ministerský předseda po pondělním jednání vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 11:50 Assange ve vzteku mazal výkaly po stěnách. Za pomoci kočky měl na ambasádě špehovat
Lidové noviny
Výkaly na stěnách, jízda na skateboardu, slovní i fyzické útoky na zaměstnance ambasády. To jsou podle médií důvody, proč byl minulý týden odebrán azyl australskému rodákovi Julianu Assangeovi na ekvádorském velvyslanectví.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 11:30 Češi nemají rádi Araby a Romy. Kladný vztah mají ke Slovákům a Polákům, odhalil výzkum
Lidové noviny
Z národnostních skupin žijících v České republice mají Češi nejkladnější vztah ke Slovákům. Sympatičtí jsou více než čtyřem pětinám lidí. Následují Poláci, kterým projevuje náklonnost necelá polovina Čechů. Naopak nesympatie vyjadřují lidé především Arabům a Romům.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 11:10 Černý pasažér napadl v Ostravě řidičku tramvaje. Ta skončila po útoku v nemocnici
Lidové noviny
Ostravská policie podezírá třiačtyřicetiletého muže z napadení řidičky tramvaje Dopravního podniku Ostrava. Na ženu plival a pak ji udeřil do obličeje. Obviněn může být z výtržnictví. Uvedla to mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 11:01 Prezident Zeman jmenuje nové ministry Havlíčka a Kremlíka k 30. dubnu
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman jmenuje Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy a Karla Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu v úterý 30. dubna na Pražském hradě. Zeman v pondělí Kremlíka a Havlíčka přijal v Lánech, hovořil s nimi o jejich plánovaných prioritách.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 10:39 Žalobce žádá pro lobbistu Rittiga a exšéfa dopravního podniku Dvořáka 5 let vězení, firmu měli připravit o stamiliony
Lidové noviny
Státní zástupce Adam Borgula v pondělí navrhl, aby pražský městský soud poslal bývalého ředitele pražského dopravního podniku (DPP) Martina Dvořáka a lobbistu Ivo Rittiga shodně na pět let do vězení. Ve své závěrečné řeči žádal také, aby dostali peněžitý trest ve výši 10 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 10:04 Milionová zásilka. Jihoafričtí policisté zabavili pytlákům 167 nosorožčích rohů, zatkli dva podezřelé
Lidové noviny
Jihoafrická policie zabavila zásilku 167 nosorožčích rohů, která pravděpodobně mířila do jihovýchodní Asie. Je to jeden z největších policejních úspěchů v boji proti pytlákům zaměřujícím se na tato zvířata. S odvoláním na prohlášení policie o tom informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 9:53 Piráti čelili kritice kvůli cestovním nákladům. Nově budou zahraniční cesty pražských politiků schvalovat radní
Lidové noviny
Pražští politici budou jezdit do zahraniční jen s posvěcením radních. Dohodla se na tom koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Rada v pondělí schválila i první cesty a v plánu je také úprava celkových pravidel pro výjezdy zastupitelů, kterou bude schvalovat zastupitelstvo. Kvůli nákladům na cesty sklidili nedávno kritiku Piráti.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 8:42 Rusko a NATO podle diplomata zcela přerušily spolupráci
Lidové noviny
Rusko a Severoatlantická aliance úplně přerušily spolupráci, a to jak vojenskou, tak civilní. Řekl to v pondělí agentuře RIA Novosti náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško. Zodpovědnost za tento stav ruský diplomat přisoudil alianci.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 8:30 Novým ministrem dopravy bude Vladimír Kremlík, Zeman ho jmenuje k 30.dubnu
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman jmenuje Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy k 30. dubnu. Kandidát na ministra dopravy Kremlík to řekl novinářům po schůzce s prezidentem v Lánech. Kremlík ve funkci vystřídá nejdéle sloužícího ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), který minulý týden oznámil, že se rozhodl ve vládě skončit.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 8:15 Hra o co? Připomeňte si rozhodující momenty seriálu, který pobláznil svět
Lidové noviny
Začala poslední řada seriálu Hra o trůny. Za sedm předchozích sezón se toho ale odehrálo v Západozemí tolik, že se v dosavadním ději může snadno ztratit i zapálený divák. Chcete si příběh oživit, nebo si ověřit, jestli má smysl naskakovat do rozjetého seriálového vlaku? Právě pro vás je následující přehled dosavadních nejdůležitějších momentů příběhu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 4. 7:43 Pražský tunel Mrázovka zaplnil kouř z hořícího auta. Hasiči zasahovali v dýchací technice, zachránili člověka
Lidové noviny
Požár osobního auta v pondělí uzavřel na hodinu obousměrně pražský tunel Mrázovka, od 13:00 je směr ke Strahovskému tunelu opět průjezdný, v opačném směru k Barrandovskému mostu mají řidiči ale dál využívat objízdné trasy přes Smíchov. Oheň totiž poškodil zabezpečovací systémy tunelu a dopravní policie musí s ohledem na to vyhodnotit situaci, řekl mluvčí policie Tomáš Hulan. Při nehodě byl zraněn jeden člověk a požár podle hasičů způsobil škody v řádech milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 19. července 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat