Zpět Zprávy Neděle, 14. dubna 2019
Hledat Rubriky 14. 4.
Close
Inzerce
14. 4. 22:34 Ve finských volbách uspěla levice i pravice. Těsně zvítězí sociální demokraté před nacionalisty
Lidové noviny
Po sečtení více než 95 procent hlasů jsou po nedělních parlamentních volbách ve Finsku na čele sociální demokraté a pravicoví nacionalisté ze Strany Finů. Ministerstvo spravedlnosti zatím prvnímu zmíněnému uskupení v nově obsazeném 200členném parlamentu přisuzuje 40 mandátů, nacionalistům jen o jeden méně. V podílu získaných hlasů vede Sociálnědemokratická strana o pouhé dvě desetiny procenta.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,73 -0,054%
USD 22,95 +0,266%
CHF 22,54 +0,417%
14. 4. 22:30 Finské volby podle předběžných výsledků těsně vyhrála sociální demokracie
MF Dnes
V nedělních parlamentních volbách ve Finsku podle předběžných výsledků vyhrála Sociálně demokratická strana. Těsně druhá je nacionalistická Strana Finů. Podle posledních výsledků je rozdíl mezi stranami pouze dvě desetiny procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
O palačinkách a mimozemšťanech. Je čas změnit slohy, a nejen u maturit 14. 4. 15:35 O palačinkách a mimozemšťanech. Je čas změnit slohy, a nejen u maturit
Respekt
Způsob, jakým učíme žáky psát, přináší mizerné výsledky. Začněme s argumentačním esejem
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 14:23 EU nejde proti bankám a nešetří největší daňovou loupež, zuří europoslanci
MF Dnes
Daňové machinace, které připravily evropské státy nejméně o 55 miliard eur (přes 1,4 bilionu Kč), nešetří příslušné regulační orgány Evropské unie. Evropský parlament jim to přitom uložil už před více než čtyřmi měsíci. Nyní hrozí, že úřadům seškrtá rozpočet. V machinacích kolem akcií jsou zapleteny nejvýznamnější evropské i americké banky.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 13:52 Finské volby podle předběžných výsledků vyhrála sociální demokracie
MF Dnes
V nedělních parlamentních volbách ve Finsku podle předběžných výsledků vyhrála Sociálně demokratická strana s téměř 19 procenty hlasů. Sečteno bylo zatím zhruba 36 procent odevzdaných hlasů. Druhá je zatím konzervativní Národní koaliční strana.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 13:13 V Moskvě zemřela vdova po jugoslávském prezidentu Miloševičovi. Přezdívalo se jí balkánská Lady Macbeth
Lidové noviny
Ve věku 76 let zemřela vdova po bývalém srbském a jugoslávském prezidentovi Slobodanu Miloševičovi Mirjana Markovičová, které se přezdívalo balkánská Lady Macbeth. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na nedělní oznámení blízkého rodiny. Místní média upřesnila, že zemřela v moskevské nemocnici.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 12:36 ‚Buďte připraveni bránit otčinu.‘ Maduro chce do konce roku rozšířit své milice o milion členů
Lidové noviny
Milion nových členů chce venezuelský prezident Nicolás Maduro vidět do konce roku ve skupině civilní obrany, která je zamýšlena jako doplněk armády a zodpovídá se přímo hlavě státu. Prezident na sobotním shromáždění v Caracasu milicionáře chválil za připravenost bránit suverenitu vlasti „se zbraní v ruce“, také je ale vyzval, aby se zapojovali do zemědělských prací.
 To se mi líbí Odpovědět
Vláda záplatuje rozpočet z dividend ČEZ 14. 4. 12:06 Vláda záplatuje rozpočet z dividend ČEZ
Respekt
Státní kasa si v březnu potichu stáhla 18 miliard z privatizačního účtu
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 12:03 TÝDEN OBRAZEM: Náhrdelník za miliony, hejno pštrosů a zmoklí vojáci
MF Dnes
V londýnské aukční síni Christie´s představili náhrdelník za několik desítek milionů, v Havaně mají farmu pštrosů a ve Vatikánu zmokli chorvatští vojáci. I tento týden jsme pro vás připravili výběr nejzajímavějších snímků ze světových agentur.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 12:00 Slovensko, země steampunku. Jánošíka zná každý, míní spisovatel Svetozár Olovrant
Lidové noviny
Juraj Jánošík proti Dračímu řádu – tak se jmenuje román slovenského spisovatele Svetozára Olovranta (* 1975), který právě vydali v Argu. Je to postmoderně střižená detektivka ve steampunkových kulisách, zasazená na kraj čtyřicátých let osmnáctého století. Nesmírně zábavné čtení, parodie na brak všeho druhu. A nehraje roli, jestli je Olovrant reálná figura, anebo mystifikace.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 11:26 V Klatovech-Lubech se srazil vlak s autem, nehodu nepřežil řidič vozu
MF Dnes
Tragická dopravní nehoda se stala v obci Luby u Klatov. Na železničním přejezdu se srazil vlak s osobním vozem. Řidič vozu zemřel, jeho spolujezdkyně utrpěla středně těžká zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 11:04 VIDEA TÝDNE: Černá díra, oholený kadeřník, kojení v bance a nová Scala
MF Dnes
Poprvé v historii se podařilo vědcům vyfotit černou díru. Snímek, který ve středu představili, vznikl díky spolupráci několika observatoří po celém světě. Vlnu emocí vyvolal incident v pražské pobočce jedné banky, odkud ostraha vykázala ženu, která zde chtěla nakojit dítě. Kadeřník v Číně netušil, že zloba nespokojeného zákazníka padne doslova na jeho hlavu. A projeli jsme novou Scalu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 10:39 Na Klatovsku se srazil vlak s autem, nehodu nepřežil asi čtyřicetiletý muž
MF Dnes
Tragická dopravní nehoda se stala v obci Luby nedaleko Klatov. Na železničním přejezdu se srazil vlak s osobním vozem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 10:12 Dívka lovila ryby v pionýrském šátku, Čína ji za neúctu poslala do vězení
MF Dnes
Čínské úřady zadržely mladou dívku, která podle nich pošpinila památku národních hrdinů tím, že na internetu sdílela videa, na nichž má kolem krku uvázaný červený pionýrský šátek. Kromě pokuty šla dívka také do vězení. Jde o jeden z posledních případů, které dokazují přitvrzování čínské cenzury na internetu a tvrdší boj proti nevyhovujícímu obsahu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 10:05 Lichtenštejnsko chce vrátit majetek zabavený po druhé světové válce
MF Dnes
Československo po druhé světové válce zabavilo majetek rodu Lichtenštejnů i občanů Lichtenštejnska, protože je stát považoval za Němce. Knížecí rod i další občané země přišel o rozlehlé pozemky i zámky. Velvyslankyně alpské země podala minulý v Česku žaloby požadující navrácení majetku nebo odškodnění.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 9:24 Je neskutečný podrazák, zaútočil Pirát Ferjenčík na šéfa TOP 09 Pospíšila
MF Dnes
Na lídra TOP 09 Jiřího Pospíšila zaútočil ostře poslanec za Piráty Mikuláš Ferjenčík. „Největší a řekl bych že jediný podstatný problém pražské koalice je to, že Jiří Pospíšil je neskutečný podrazák,“ napsal na Facebooku. Věří, že koalice obou stran vydrží do eurovoleb a potom si Pospíšil vybere, na které židli chce sedět. Pospíšil se ohradil.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 9:00 Měl blízko k CIA i Kremlu. Libyjský polní maršál Haftar motá hlavu mocnostem i dnes
Lidové noviny
Už druhý týden se přední světové deníky vracejí k polozapomenuté Libyi a její občanské válce. Od arabského jara a svržení Muammara Kaddáfího se nedaří zemi stabilizovat. Nyní to slibuje polní maršál Chalífa Haftar. Mocnosti horečně uvažují, zda je dobré mít ho za spojence, anebo se od něj držet dál.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 8:39 Rodiče v New Yorku nechají dítě radši nakazit, než aby ho nechali očkovat
MF Dnes
Někteří rodiče v New Yorku nechávají svoje děti, aby se vzájemně nakazily zákeřnými nemocemi jako jsou spalničky, příušnice nebo zarděnky. Je to nový trend mezi těmi, kteří odmítají pro svoje děti očkování. Zákeřné nemoci vystaví své potomky právě proto, aby nemoc prodělali a nemuseli je nechat očkovat.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 8:37 Forum Havlum na letišti půjde k zemi. Má jej nahradit zcela nová instalace
MF Dnes
Pražské letiště odstraní uměleckou instalaci Forum Havlum. Ta připomíná Václava Havla a jeho výroky. Nahradit jej má nové umělecké dílo, které bude vytvořeno z průhledného skla. I to by mělo připomínat odkaz bývalého prezidenta na letišti. Stará instalace půjde k zemi zejména kvůli bezpečnostním důvodům.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 8:30 Čekání je u konce. Hra o trůny jde do finále. Seriál znovu dostal grády, říká filmová kritička Bláhová
Hospodářské noviny
Hra o trůny je fenomén, seriál má svoje propady a vrcholy, ale teď je očekávání vysoko, v sedmé sezoně to zase začalo být zajímavé, říká redaktorka Respektu Jindřiška Bláhová. Premiérový díl závěrečné série odvysílá stanice HBO dnes večer a tvůrci slibují velkolepé finále s epickou bitvou. To ale není to nejzajímavější, v seriálu je politika i pletichaření, to je to, co lidi přitahuje, seriál do jisté míry reflektuje představy o normálním světě a je stejně nevyzpytatelný, míní filmová kritička.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 8:20 Facebook postihl globální výpadek, problémy hlásily i Instagram či WhatsApp
Lidové noviny
V neděli se uživatelé sociální sítě Facebook potýkali s velkým výpadkem, který byl hlášen po celém světě. Služby spadající pod tuto sociální síť, jako jsou Instagram nebo WhatsApp, rovněž nefungovaly, a to především ve střední Evropě a USA. Služba se odblokovala kolem nedělní třetí hodiny.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 8:06 Na letišti u Everestu narazilo letadlo české výroby do zaparkované helikoptéry. Zahynuli tři lidé
Lidové noviny
Tři oběti na životech si v neděli vyžádala nehoda letadla L-410 české výroby, které při startu na jediném nepálském letišti poblíž hory Mount Everest narazilo do zaparkované helikoptéry. Další čtyři lidé byli zraněni, napsala agentura AP. Mezi mrtvými je pilot a dva policisté, kteří stáli u vrtulníku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 8:03 Volby by vyhrálo ANO s 33 procenty, druzí jsou Piráti s 19, SPD ztrácí
MF Dnes
Hnutí ANO by volilo 33 procent voličů, o dva procentní body více než na přelomu února a března. Druzí by ve volbách do Sněmovny skončili Piráti se ziskem 19 procent hlasů a třetí ODS by dostala 13,5 procenta. Vyplývá to z výsledků volebního modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 7:56 Výpadek sociálních sítí. Nepřipojíte se na Facebook, Instagram ani Whatsapp
MF Dnes
Sociální sítě Facebook, Instagram a WhatsApp v neděli potkal náhlý výpadek. Problémy s jejich používáním zaznamenali lidé po celém světě přibližně ve dvanáct hodin místního času, uvádí web Down Detector. Nejsilnějšímu výpadku čelila Česká republika, Španělsko a Řecko, ale i Malajsie nebo Filipíny.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 7:07 Letadlo u Mount Everestu narazilo při startu do vrtulníku. Tři lidé zemřeli
MF Dnes
Nejméně tři oběti na životech si v neděli vyžádala nehoda letadla české výroby, které při startu na letišti poblíž hory Mount Everest narazilo do stojící helikoptéry. Další čtyři lidé byli zraněni, napsala agentura AP s odvoláním na tamní letecké úřady. Mezi mrtvými je pilot a dva policisté, kteří stáli u vrtulníku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 5:51 Je neskutečný podrazák, zaútočil Pirát Ferjenčík na šéfa TOP 09 Pospíšila
MF Dnes
Na lídra TOP 09 Jiřího Pospíšila zaútočil ostře poslanec za Piráty Mikuláš Ferjenčík. „Největší a řekl bych že jediný podstatný problém pražské koalice je to, že Jiří Pospíšil je neskutečný podrazák,“ napsal na Facebooku. Věří, že koalice obou stran vydrží do eurovoleb a potom si Pospíšil vybere, na které židli chce sedět. Pospíšil se ohradil.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 5:42 Nad Mohavskou pouští absolvovalo první testovací let největší letadlo světa
Lidové noviny
Největší letadlo na světě, které vyvinula americká společnost Stratolaunch Systems, absolvovalo v sobotu nad Mohavskou pouští v Kalifornii první zkušební let. Během dvouapůlhodinového testu letoun dosáhl výšky 5182 metrů a rychlosti 304 kilometrů za hodinu, napsala agentura AFP. Letadlo, které má rozpětí křídel 117 metrů, by mělo v budoucnu fungovat jako nosič raket.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 5:41 Na letišti u Everestu narazilo letadlo české výroby do zaparkované helikoptéry. Zahynuli tři lidé
Lidové noviny
Nejméně tři oběti na životech si v neděli vyžádala nehoda letadla L-410 české výroby, které při startu na jediném nepálském letišti poblíž hory Mount Everest narazilo do zaparkované helikoptéry. Další čtyři lidé byli zraněni, napsala agentura AP s odvoláním na tamní letecké úřady. Mezi mrtvými je pilot a dva policisté, kteří stáli u vrtulníku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 5:38 Rozbité nosy egyptských soch? Ničili je protivníci, nikoli nešikové
MF Dnes
Starověcí Egypťané vytvořili nespočet soch. Mnoho z nich má společný neobvyklý rys, rozbité kamenné nosy. Absence čichových orgánů je u Egyptských soch natolik častá, že vzbuzuje otázku, jestli to není způsobeno i něčím jiným než nešikovnou manipulací nebo nepředvídatelnými nehodami.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 5:29 Starostové ze Šumavy se přou s ekology o chráněné zóny
MF Dnes
Ve sporu o šumavský národní park jde o čísla, o procenta. O velikost ploch, kde bude příroda ponechána svému přirozenému vývoji a člověk do ní nebude zasahovat. Po několika letech relativního klidu přichází opět doba, kdy se šumavští starostové a region nemohou domluvit se správou šumavského parku a ekologickými aktivisty.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 4:02 U mrakodrapů v USA hyne ročně 600 milionů ptáků. Matou je prosklené stěny
MF Dnes
Na 600 milionů ptáků přichází ve Spojených státech každý rok o život poté, co narazí do stěny některého z mrakodrapů. Na svých internetových stránkách o tom informuje americká televize CNN s odvoláním na Cornellovu ornitologickou laboratoř. Pro opeřence jsou nejnebezpečnější města Chicago, Houston a Dallas.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 3:40 Při nočním požáru obchodu ve Frenštátě pod Radhoštěm se zranilo pět lidí
Lidové noviny
Pět lidí utrpělo zranění při nočním požáru ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Hořel obchod v přízemí, do bytů nad ním šel kouř. Tři lidi zachraňovali hasiči ze střechy, kam utekli před ohněm.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 3:03 Cizinec, který po D1 přes Vysočinu převážel 13 běženců, je ve vazbě
Lidové noviny
Cizinec, který ve čtvrtek převážel po dálnici D1 přes Vysočinu v dodávce běžence z Iráku, je ve vazbě a hrozí mu až pět let vězení. Pětatřicetiletý muž z Lotyšska je ve vazební věznici v Brně. Za falešnou přepážkou se v dodávce tísnilo 13 lidí, mezi nimi tři malé děti. Část běženců v sobotu policie předala na Slovensko, zbývající jsou v záchytných zařízeních pro cizince v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 1:58 Sněmovní demokraté dali Trumpovi novou lhůtu k předložení daňového přiznání
Lidové noviny
Výbor pro státní příjmy Sněmovny reprezentantů stanovil novou lhůtu 23. dubna pro předložení daňových přiznání amerického prezidenta Donalda Trumpa. Trump po svém zvolení v roce 2016 vytrvale odmítá svá daňová přiznání zveřejnit, přestože jeho předchůdci v Bílém domě to udělali.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 1:29 Střelba před diskotékou v Melbourne si vyžádala jednu oběť, další tři lidé jsou zranění
Lidové noviny
Jeden člověk přišel v neděli o život a nejméně tři další lidé utrpěli zranění při střelbě před nočním klubem v australském městě Melbourne. Jeden ze zraněných je v nemocnici v kritickém stavu. Pachatel pravděpodobně střílel z projíždějícího auta. Informoval o tom list The Sydney Morning Herald.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 4. 0:00 Popravy a tortury kolem nás. Lízinka je přehledné a v rytmu tepající představení
Lidové noviny
Ve světové premiéře se na českém jevišti objevila hra doyena mezi českými dramatiky Pavla Kohouta s názvem Lízinka. Jde o dramatizaci autorova románu Katyně z roku 1978 a uvedlo ji ochotnické Divadlo Horní Počernice v režii tandemu Jana Sůvová – Klára Šimicová. Text totiž odmítlo uvést Kohoutovo „domovské“ Divadlo na Vinohradech.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 4. 23:00 ŠITNER: Zlomme skeptiky. Zdanění ‚špinavých‘ aut nikoho nenadchne
Lidové noviny
Končící ministr dopravy Dan Ťok nedokázal Čechy přimět k tomu, aby si ve větší míře pořizovali zelenější auta a naopak se odvraceli od těch těch „špinavých“.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 4. 23:00 Běločeši byli naši nepřátelé, věří Rusové. Nad označením legionář kroutí hlavou
Lidové noviny
V parčíku nedaleko nádraží v Samaře stojí prázdný podstavec. Když se místních zeptáte na jeho účel, vrtí nechápavě hlavou. Ostatně různé útvary, které někdo rozestavěl a pak si to rozmyslel, jsou v Rusku na každém kroku. Místní nechápou, ani když se ptáme na „legionáře“, rozsvítí se jim až při slově „Běločeši“. Jinak než slovem vymyšleným ve třicátých letech Stalinskou propagandou tu legionářům nikdo neřekne (a to platí i jinde v Rusku).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 4. 23:00 Po teroristickém útoku mám PTSD, svěřila se zpěvačka Ariana Grande. Ukázala ‚rozsvícené‘ snímky svého mozku
Lidové noviny
Americká zpěvačka Ariana Grande zveřejnila na svém Instagramu snímky vlastního mozku ve srovnání se zdravým mozkem a mozkem člověka trpícího posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD). Ariana Grande se podle vlastních slov potýká s úzkostmi odjakživa, její stav se ale zhoršil poté, co se v roce 2017 stal její koncert v Manchesteru terčem teroristického útoku, při němž zahynulo 22 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 4. 23:00 Chci být chlapec, řekla doma žačka, v muslimské čtvrti rozpoutala bouři. Rodiče protestují proti liberální výuce
Lidové noviny
Stovky britských rodičů převážně muslimského původu se postavily proti vzdělávacímu programu birminghamské školy Parkfield, který aktivně propagoval práva LGBT komunity. Bouři nevole rozpoutala nevinná poznámka malé holčičky. Ta své matce z ničeho nic řekla, že chce být chlapcem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 4. 18:01 Elektrošmejdi budou mít tvrdší pravidla i tresty, chystá se novela zákona
MF Dnes
Útoků energetických šmejdů neboli překupníků elektřiny stále přibývá, zjistila MF DNES. Loví klienty pro svoje spřátelené dodavatele energie a cílí přitom hlavně na starší lidi. Podle nového zákona ministerstva průmyslu a obchodu však budou nekalé praktiky řešeny daleko přísnějšími tresty. Neminou je ani celkově tvrdší pravidla.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 24. dubna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat