Zpět Lidové noviny Pátek, 22. března 2019
Hledat Rubriky 22. 3.

Lidové noviny

Pátek, 22. března 2019
Close
Inzerce
22. 3. 23:36 Mueller ukončil dvouleté vyšetřování Trumpa. Výsledky zná zatím jen ministr spravedlnosti
Lidové noviny
Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller po téměř dvou letech ukončil svou práci na mapování údajných zásahů Ruska do posledních amerických prezidentských voleb. Zprávu o svém vyšetřování předal v pátek americkému ministrovi spravedlnosti Williamu Barrovi, který zároveň vykonává funkci generálního prokurátora. S dovoláním na resort spravedlnosti o tom informují světové agentury.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,73 -0,054%
USD 22,95 +0,266%
CHF 22,54 +0,417%
22. 3. 21:46 Simulace teroristického útoku na Temelín. Vojenského cvičení se zúčastnilo tři sta lidí
Lidové noviny
Přibližně tři stovky vojáků, policistů, zástupců ČEZ a provozovatele energetické přenosové soustavy ČEPS tři dny cvičily, jak postupovat při případném útoku teroristů na jadernou elektrárnu Temelín. Příprava s názvem Safeguard Temelín 2019 v pátek vyvrcholila simulovaným útokem na elektrárnu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 16:10 Slovenský prezidentský kandidát Šefčovič v neděli navštíví Zemana v Lánech
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne v Lánech přijme slovenského prezidentského kandidáta Maroše Šefčoviče. Vyhoví jeho žádosti o schůzku, sdělil v pátek prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 15:03 Autobus skončil po srážce s autem v poli. Záchranáři ošetřili 13 lidí
Lidové noviny
V Dražkovicích, místní části Pardubic, se v pátek večer srazily autobus a auto. Autobus skončil v poli. Záchranáři ošetřili 13 lidí, z toho pět bylo středně těžce zraněno. Silnice bude nejspíš několik hodin zavřená. Uvedla mluvčí policie Eva Maturová. „Dechová zkouška u řidičů byla negativní,“ dodala.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 14:04 Německá policie zatkla při razii radikální islamisty. Jejich cílem bylo zabít co nejvíce ‚nevěřících‘
Lidové noviny
Německé úřady v pátek při policejních raziích v oblasti kolem Frankfurtu nad Mohanem zadržely 11 lidí podezřelých z plánování teroristického útoku, který chtěli spáchat pomocí automobilu a střelných zbraní. Cílem mužů ve věku 20 až 42 let bylo zabít co nejvíce „nevěřících“. Informovalo o tom frankfurtské státní zastupitelství.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 13:32 Předčasné volby na Slovensku? Koalice se dostala do sporů a odklání se od priorit, míní Pellegrini
Lidové noviny
Slovenský premiér a místopředseda nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Peter Pellegrini v pátek poprvé veřejně připustil možnost vypsání předčasných voleb. Koalice se naposledy dostala do sporu kvůli připravované dohodě o obranné spolupráci se Spojenými státy, kterou odmítá nacionalistická Slovenská národní strana (SNS).
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 13:20 Ochránci chtějí odchytit medvěda v Beskydech. Dostane telemetrický obojek
Lidové noviny
Ochránci přírody chtějí odchytit jednoho z medvědů, kteří žijí v Beskydech. Jde o jedince, který se vyskytuje v okolí Starých Hamer a Lysé hory. Měl by dostat telemetrický obojek, který umožní sledování pohybu této šelmy. Uvedla to v pátek Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 13:00 Pomsta zhrzené astronautky. V dramatu od režiséra Farga si zahraje Natalie Portmanová
Lidové noviny
Snímek Lucy in the Sky (Lucy na nebi) vypráví příběh astronautky, která se nemůže vymanit z posedlosti kolegou. Jde o filmový režisérský debut Noaha Hawleyho, který je podepsaný například pod úspěšným seriálem Fargo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 11:36 ‚Jednal jsem sám.‘ Střelec z Utrechtu se přiznal. Soud mu prodloužil vazbu
Lidové noviny
Muž stíhaný v souvislosti s pondělní střelbou v Utrechtu za několikanásobnou vraždu s teroristickým motivem se v pátek u soudu přiznal k činům, z nichž byl obviněn, a uvedl, že jednal sám. Oznámila to nizozemská prokuratura. Soud sedmatřicetiletému muži, který se narodil v Turecku, prodloužil vazbu o dva týdny.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 11:00 Detektivové od Nejsvětější Trojice jsou zpět. Novinka Vodník bude mít baladický rozměr
Lidové noviny
Další trilogie ze série Detektivové od Nejsvětější Trojice přivede na televizní obrazovky v neděli znovu majorku Výrovou v podání Kláry Melíškové. V předposlední sérii z dílny režisérů Jana Hřebejka a Viktora Tauše a scenáristy Petra Jarchovského řeší případ, u kterého řada nesrovnalostí poukazuje na chybný výsledek letitého pátrání. Série se jmenuje Vodník, důležitá v ní je vražda dítěte spáchaná před 25 lety a hororově ponurý příběh odkazuje ke stejnojmenné baladě Karla Jaromíra Erbena. Seriál bude mít premiéru 31. března.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 2:43 Summit EU bude v závěru řešit klimatickou změnu a boj s dezinformacemi
Lidové noviny
Evropští lídři se na pátečním závěrečném dni summitu v Bruselu po čtvrtečním dramatickém rokování o odkladu brexitu dostanou k předem naplánovaným tématům jako jsou boj s klimatickými změnami či zajišťování bezpečnosti komunikačních sítí páté generace. Premiéři a prezidenti unijních zemí také vyzvou Evropskou komisi k rozhodnějšímu jednání o obchodu se Spojenými státy a v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu budou mluvit i o boji s dezinformacemi.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 2:35 Duben či květen. Lídři EU se shodli na odkladu brexitu, počítají se dvěma variantami
Lidové noviny
Lídři 27 zemí Evropské unie ve čtvrtek nevyhověli středeční žádosti britské premiérky Theresy Mayové odložit brexit do 30. června. EU27 připouští dvě varianty: odklad do 22. května pod podmínkou, že příští týden Dolní sněmovna schválí dohodu o podmínkách brexitu, nebo odklad do 12. dubna, což je považováno za mezní datum pro přijetí rozhodnutí, zda se Britové zúčastní květnových evropských voleb. Obě řešení znamenají, že Británie příští pátek nemusí opustit unii bez dohody.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 1:00 Končí summit Evropské unie, Česko se loučí s hercem Zindulkou
Lidové noviny
V Bruselu končí summit Evropské unie, jehož nejsledovanějším tématem byl odchod Velké Británie z EU. Termín původně plánovaného brexitu je již za sedm dní.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 0:00 PETRÁČEK: Na čínské barikádě. Kapitál z Pekingu nám nabízí i nové otroctví
Lidové noviny
Miloš Zeman má nálepku trojského koně Pekingu. Jenže ač dělá vše pro to, aby ji potvrzoval, jde jen o odvar vstřícnosti, jakou Číně ukazují jinde v Evropě, zvláště ve Středomoří. Do Říma přijel prezident Si Ťin-pching a Itálie se stane první západní mocností (členem skupiny G7), jež se smluvně přidruží k čínskému projektu nové hedvábné stezky, nabízejícímu hlavně investice. To zase silně rozčiluje Trumpovu Ameriku. Co z toho plyne?
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 0:00 Sníh nestačil, sucho pod zemí trvá. Když bude v létě znovu horko, leckde může dojít pitná voda
Lidové noviny
„Celé jaro i léto bude panovat lezavé chladno a vytrvalý déšť.“ Kdyby takhle vypadala předpověď, většina Čechů otráveně protáhne obličej, ale vodohospodáři by odzátkovali šampus. Vysvědčení letošní zimy, přestože celkově bylo dost sněhu, vyznívá neblaze a hrozbu sucha svede odvrátit leda typicky anglická podoba dalších ročních období.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 0:00 Peking láká Italy na novou hedvábnou stezku. EU chce přitom zpřísnit Číně podmínky
Lidové noviny
Návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Římě vyvolává obavy z přílišného příklonu zadlužené Itálie k asijské velmoci. Ve stejné chvíli jedná EU o zpřísnění podmínek pro čínské firmy a investice v Evropě.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 0:00 Šéfovi pražských muslimů hrozí kárné řízení. Advokátní komoře přišla stížnost na jeho výroky
Lidové noviny
Advokát a šéf pražských muslimů Leonid Kušnarenko čelí kvůli svým výrokům hrozbě kárného řízení ze strany České advokátní komory (ČAK). Podnět podal Kontrolní radě ČAK tajemník komory Ladislav Krym. Kušnarenkova údajná výzva k ozbrojení prý mohla působit negativně. Advokát se má podle něho chovat zdrženlivě. Kušnarenko tvrdí, že obdržel řadu pozitivních reakcí a ničeho špatného se nedopustil.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 0:00 Přijímačky přejí připraveným. Vyjma znalostí je důležitá i strategie řešení
Lidové noviny
Necelý měsíc zbývá do prvního termínu jednotných přijímacích zkoušek (JPZ) na střední školy. Už třetím rokem nejsou plně v kompetenci škol, ale z velké části o jejich náplni rozhoduje ministerstvo školství, potažmo Cermat. Tedy alespoň o těch, které se konají do maturitních oborů. V Lidových novinách startuje seriál přijímačky na poslední chvíli.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 0:00 Možná budu Trautenberk. Plánujeme nové Krkonošské pohádky, říká Prachař
Lidové noviny
Herec a muzikant Jakub Prachař o své velké rozvětvené rodině, žánrových mustrech ve filmu a o tom, jak sedával ve školní lavici se scenáristou seriálu Most! Petrem Kolečkem.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 0:00 S dětmi točila videa na Youtube. Když vypnula kamery, matka je týrala
Lidové noviny
Matka sedmi adoptovaných dětí vyvořila Youtube kanál, který odebíralo téměř milion lidí. Ve videích si s nimi hrála na superhrdiny, když však vypnula kamery, údajně je neváhala týrat.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 0:00 Někdy nám není dovoleno hrát ani vlastní rasu, obhajuje asijská herečka roli britské šlechtičny
Lidové noviny
Britská herečka asijského původu Gemma Chanová odpověděla na kritiku, že se nehodila do historické role evropské šlechtičny Bess z Hardwicku ve snímku Marie, královna Skotská. Podle Chanové je normální, že jsou herci jiných ras zván
 To se mi líbí Odpovědět
21. 3. 19:07 Duben, nebo květen. Summit EU27 počítá se dvěma verzemi prodloužení brexitu
Lidové noviny
Lídři 27 zemí Evropské unie ve čtvrtek nevyhověli středeční žádosti britské premiérky Theresy Mayové odložit brexit do 30. června. EU27 připouští dvě varianty: odklad do 22. května pod podmínkou, že příští týden Dolní sněmovna schválí dohodu o podmínkách brexitu, nebo odklad do 12. dubna, což je považováno za mezní datum pro přijetí rozhodnutí, zda se Britové zúčastní květnových evropských voleb. Obě řešení znamenají, že Británie příští pátek nemusí opustit unii bez dohody.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 24. dubna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat