Zpět Hospodářské noviny Pátek, 15. března 2019
Hledat Rubriky 15. 3.

Hospodářské noviny

Pátek, 15. března 2019
Close
Inzerce
15. 3. 14:51 Mayová chce čas a ústupky EU. Čeká, že poslanci pod tlakem ještě ustoupí, říká analytik Kruliš
Hospodářské noviny
Mayová se snaží vytvořit situaci, kdy budou poslanci pod tlakem a budou muset její verzi podpořit, měsíce jedná s EU jen o margináliích, k posunu nedocházelo. Pod časovým tlakem je větší šance, že britští poslanci překousnou své ideologické postoje a budou dohodu muset schválit, říká Kryštof Kruliš, analytik Asociace pro mezinárodní otázky a expert na Velkou Británii. Dodává, že čtvrteční rozhodnutí znamená, že dolní komora britského parlamentu souhlasí s tím, aby vláda požádala o odklad brexitu. Odstraňuje to riziko tvrdého brexitu a chaosu. Británie je podle něj ale závislá na tom, jak odpoví Evropská unie a všechny členské státy.
 To se mi líbí Odpovědět

Nejčtenější články

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,75 +0,221%
USD 23,05 +0,495%
CHF 22,83 +0,425%
15. 3. 9:45 Vesmírná loď Sojuz tentokrát doletěla. Posádka přistála u ISS
Hospodářské noviny
Po šestihodinové cestě přistála u Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) ruská vesmírná loď Sojuz MS-12 s tříčlennou posádkou. Rus Alexej Ovčinin a Američané Christina Kochová a Nick Hague by měli na stanici strávit 204 dní. Ovčinin a Hague se k ISS vydali po neúspěšném říjnovém letu, při němž tehdy po oddělení prvního stupně rakety selhal motor druhého stupně. Posádka se 11. října musela předčasně vrátit na Zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 3. 2:54 5 nejzajímavějších vozů na ženevském autosalonu
Hospodářské noviny
Automobiloví redaktoři vydavatelství Economia vybrali pět nejzajímavějších premiér na autosalonu v Ženevě.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 3. 2:01 Chci ukončit bloudění lékařů i pacientů, nemoci můžete řešit přes internet, říká zakladatel zdravotnického webu Šebek
Hospodářské noviny
Když budete chtít jít k lékaři, zavoláte známému, jestli nemá známého, který je expert na vaše onemocnění. Náš systém by vám měl doporučit to nejlepší pro vás. Abyste nemuseli hodiny prokrastinovat v čekárnách nesprávných doktorů. Pacient dnes nemá v systému zdravotnictví žádné slovo, chceme spojit lékaře a pacienta, hodně věcí jde vyřešit on-line. Chceme pomocí technologie najít takový nástroj, aby si pacienti stavěli zdraví, jak chtějí, cílem není mít nejlepší komerční projekt, ale podílet se na zajímavé společenské změně, říká Tomáš Šebek, zakladatel portálu ulékaře.cz. Dodává, že to, jestli lékař musí pacienta před určením diagnózy vidět, je na zodpovědnosti lékaře.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 19:00 Loď se potápí, kapela hraje - swing. S historikem Petrem Kourou o této pro nacisty zvrhlé zábavě a proč ji Čechům tolerovali
Hospodářské noviny
Vznik protektorátu Čechy a Morava před 80 lety tvrdě dopadl na životy jeho obyvatel. Sotva 15. března 1939 nacisté dorazili do Prahy, přišly první zákazy, omezení a nařízení. Jenže - zkuste si zakázat swing!
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 19:00 Když byly oslavy, šli jsme do průvodu, vzpomínají jedni z posledních žijících pamětníků protektorátu
Hospodářské noviny
Na prahu dospělosti jim válka vzala šest dlouhých let. Jak v okleštěné a porobené vlasti přečkali období, které ve svobodném světě znamená možná tu nejkrásnější etapu lidského života? Vyprávěli nám o tom Marta Bočková a Zdeněk Koníček.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 19:00 Dorazil i Danny Smiřický. Tentokrát do jednoho suterénu, kde se žije swingem
Hospodářské noviny
V časech swingového boomu si říkali potápky a bedly. Z tehdy mladých tanečníků a tanečnic už možná žije jen několik posledních. Ale swing se tančí dál - i ve 21. století. Třeba na kurzech uprostřed Prahy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 19:00 Moje čtení: Flétnistka a umělecká vedoucí souboru Collegium Marianum Jana Semerádová
Hospodářské noviny
Flétnistka a umělecká vedoucí souboru Collegium Marianum Jana Semerádová miluje hudbu, poezii, baroko, Jižní Ameriku, dobu Ludvíka XIV. ... A o tom všem si také čte.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 19:00 Inspirace Zemanem: Ve slovenských volbách se rozjel stroj na dezinformace. Spustili ho prokremelští kandidáti
Hospodářské noviny
Navštívili jsme mítinky čtyř hlavních uchazečů o prezidentský úřad: soudce Štefana Harabina, eurokomisaře Maroše Šefčoviče, neofašisty Mariana Kotleby a advokátky Zuzany Čaputové.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 19:00 Nemám-li nový text už „v hlavě“, netrápím se nad bílou stránkou, říká francouzská spisovatelka Delphine de Vigan
Hospodářské noviny
Anorexie, závislost na alkoholu, vážná duševní nemoc nebo jen loajalita, která nás nutí dělat to, co vlastně nechceme nebo bychom neměli dělat. Delphine de Vigan píše o tématech, jež jsou velmi současná a také velmi osobní. Do Prahy přijela uvést svou nejnovější novelu Pouta.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 19:00 Bestseller z nížin i hrnec plný mámivé fantasy
Hospodářské noviny
Jarní část letošního Velkého knižního čtvrtka připadla na včerejšek a nabídla 15 titulů. Ego! glosuje některé z nich.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 19. května 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat