Zpět Zprávy Středa, 13. března 2019
Hledat Rubriky 13. 3.
Close
Inzerce
13. 3. 23:27 Britští poslanci zamítli i brexit bez dohody. Mayová zmínila možnost druhého referenda
Lidové noviny
Britská Dolní sněmovna odmítla brexit bez dohody. Premiérka Theresa Mayová potvrdila, že britský parlament bude ve čtvrtek hlasovat o odkladu odchodu země z EU. Mayová následně připustila možnost druhého referenda, což zatím odmítala.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,73 +0,307%
USD 22,76 +1,050%
CHF 22,88 +0,891%
13. 3. 22:58 Facebook se potýká s výpadkem. Problém má i Instagram a WhatsApp
MF Dnes
Sociální síť Facebook má problém s výpadky, které postihly uživatele po celém světě. Při pokusu o přihlášení se mnoha lidem ukazuje hláška, že síť je mimo provoz z důvodu údržby. Problémy mají i platformy Messenger, Instagram a WhatsApp, které Facebooku patří.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 22:35 Je objednávka po změně, řekla Čaputová v poslední debatě před volbami
MF Dnes
V Bratislavě se pět nejpopulárnějších kandidátů na funkci slovenského prezidenta střetlo v poslední televizní debatě před prvním kolem přímé volby, které se bude konat v sobotu. Všichni kandidáti v debatě hlavně opakovali své dřívější postoje a vyhnuli se výpadů proti svým soupeřům.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 22:01 Aktualizováno Tvrdý brexit nebude. Britští poslanci odmítli odchod z EU bez dohody
MF Dnes
Britští poslanci odmítli odchod z Evropské unie bez dohody. Pro vládní usnesení hlasovalo 321 poslanců, proti bylo 278. Pro vládní text, který jim předložila premiérka Theresa Mayová. Poslanci krátce předtím vládní usnesení zpřísnili, když překvapivě podpořili pozměňovací návrh, aby byl brexit bez dohody vyloučen za všech okolností.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 21:52 Čína v porušování lidských práv hraje svou vlastní ligu, prohlásil Pompeo
MF Dnes
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se ve středu tvrdě pustil do několika zemí za jejich systematické porušování lidských práv. Konkrétně kritizoval Írán, Jižní Súdán a především Čínu. Uvedl to při prezentaci výroční zprávy ministerstva zahraničí Spojených států o stavu lidských práv ve světě. Dokument zmiňuje na několika stranách i Česko.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 21:52 Poslanci ODS vyzvali Klause mladšího k odchodu z klubu. Výzvě nevyhovím, reagoval
Lidové noviny
Poslanecký klub ODS ve středu vyzval Václava Klause mladšího k odchodu z klubu. Klaus svým jednáním dlouhodobě stranu poškozuje, píše se v usnesení po večerním jednání klubu. Václav Klaus mladší reagoval, že nevyhoví výzvě poslaneckého klubu strany, aby klub opustil. Pokud bude vyloučen, obrátí se na voliče, řekl.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 21:36 Aktualizováno Manafort si odpyká 6 let ve vězení za spiknutí. Část trestu poběží souběžně s trestem v jiné kauze
Lidové noviny
Washingtonský federální soud ve středu vyměřil bývalému šéfovi volebního štábu Donalda Trumpa Paulu Manafortovi trest vězení v délce šesti let a jednoho měsíce za spiknutí. Část výkonu trestu bude souběžná s trestem v jiné kauze, takže ve skutečnosti si Manafort ze středečního verdiktu odpyká asi 3,5 roku a dohromady má za mřížemi strávit 7,5 roku. Trump ve středu řekl, že zatím neuvažoval o jeho omilostnění.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 21:30 Černé skříňky z havarovaného boeingu pošle Etiopie do Francie, na analýzu nemá kapacitu
Lidové noviny
Černé skříňky z etiopského boeingu, na jehož palubě zahynulo 157 lidí, bude analyzovat francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví, oznámil jeho mluvčí. Nejprve se objevily informace, že etiopské aerolinky pošlou černé skříňky do Německa. To však později německý Spolkový úřad pro vyšetřování leteckých nehod (BFU) vyvrátil.
 To se mi líbí Odpovědět
Klaus ven! Nebo spíš Fiala? 13. 3. 21:08 Klaus ven! Nebo spíš Fiala?
Respekt
Předseda ODS nečekaně přitvrdil v úsilí o přeměnu občanských demokratů v solidní konzervativní stranu
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 20:57 ODS vyzvala k odchodu Klause mladšího z poslaneckého klubu
MF Dnes
Poslanecký klub ODS vyzval Václava Klause mladšího k odchodu z klubu. Klaus svým jednáním dlouhodobě stranu poškozuje, uvedla ODS. Klaus totiž ve svém vystoupení k projednávání zákona o zpracování osobních údajů přirovnal počínání poslanců k jednání Židů o tom, kdo půjde do transportu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 20:42 Čech dostal na Bermudách 30 let za pašování heroinu v hodnotě více než 200 milionů korun
Lidové noviny
Soud na Bermudách ve středu podle místního tisku poslal na 30 let do vězení 49letého Čecha, který se na ostrovy pokusil propašovat 2,9 kilogramu heroinu. Droga by podle úřadů měla na černém trhu hodnotu zhruba deset milionů dolarů (227 milionů Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 20:20 Boeingy 737 MAX nesmějí už ani do USA, rozhodl prezident Trump
MF Dnes
Letouny Boeing 737 MAX nesmějí létat také v USA, rozhodl americký prezident Donald Trump. Opatření bude platit, dokud se nevyřeší problémy po havárii typu stroje v Etiopii. Tento typ boeingu nesmí po nedělní havárii létat nově ani v Evropě, v Kanadě nebo v Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 20:20 Tuny uhlí jako priorita. Životní prostředí bylo za socialismu opomíjené
MF Dnes
Průmyslové technologie v socialismu byly zpravidla zastaralé a ekologická situace v 80. letech velmi špatná. Nejhorší stav panoval na severu Československa, které se i kvůli svým mlhám stalo synonymem silně narušeného prostředí. Zájem o ekologii začal vzrůstat až spolu s uvolňováním společnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 19:31 Ochránci Krkonoš chtějí klid pro tetřívky i tam, kde skoro nejsou
MF Dnes
Ochranáři v Krkonoších pod Černou horou chtějí vyhlásit klidové území o 300 hektarech kvůli tetřívkům, i když se tam tito ptáci vyskytují jen sporadicky. Vede tudy frekventovaná cesta z Černé hory na Kolínskou boudu. Turisté by se tak museli spokojit pouze se značenými stezkami.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 19:17 Odklonit boeingy s Čechy bylo zbytečné, byl to stres pro lidi i piloty, říká bývalý pilot Mündel
Hospodářské noviny
Přijde mi trochu přepjaté, že letadla byla odkloněna ze svého letu a musela přistát na náhradním letišti, umím si představit, že když posádka dostala zprávu, že nemůže do evropského vzdušného prostoru, byla ve stresu, míní bývalý pilot Karel Mündel. Za problémy s modelem Boeing 737 MAX 8 podle něj může stát i snaha ušetřit na nákladech. Byznys jde někdy až za hranu, piloti by ale měli být vycvičení a schopní zasáhnout v okamžiku, kdy si elektronika dělá, co chce, říká Mündel.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 18:49 Čech zadržený na Bermudách dostal třicet let za pašování heroinu
MF Dnes
Soud na Bermudách poslal v sobotu na 30 let do vězení Čecha, který byl v roce 2017 zadržen za pašování heroinu. Informoval o tom místní tisk. Před soudem dříve vypověděl, že o drogách nic nevěděl a že se snažil do země propašovat jen zlato a diamanty.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 18:14 Migranti nesnášejí krev Evropanů, Němci shánějí dárce mezi Afričany a Araby
MF Dnes
Nemocní uprchlíci mívají zdravotní potíže po transfúzi krve Evropanů. Němci proto hledají více dárců mezi přistěhovalci zejména z Afriky a Blízkého východu. Projekt, který zároveň zkoumá krev různých etnik, podpořila Evropská unie.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 18:11 Černé skříňky z havarovaného boeingu prozkoumají experti z Německa
MF Dnes
Černé skříňky z Boeingu 737 MAX 8, který v neděli havaroval krátce po startu z etiopské metropole Addis Abeby, pošlou etiopské aerolinky k analýze do Německa. Mluvčí Ethiopian Ariline uvedl, že Etiopie nemá k analýze skříněk technickou kapacitu. Letecké neštěstí nepřežilo všech 157 lidí na palubě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 18:01 Zastupitelé Brna-střed odvolali z funkce radního Jiřího Švachulu. Za něj radní zvolili Ludmilu Oulehovou
Lidové noviny
Zastupitelé městské části Brno-střed ve středu podle očekávání odvolali z funkce radního Jiřího Švachulu (ANO). Švachula je ve vazbě kvůli podezření z možného ovlivňování zakázek na radnici a sám na funkci nerezignoval. Novou radní byla zvolena zastupitelka Ludmila Oulehlová (ANO). Oblast investic a správy bytových domů, kterou Švachula spravoval, bude mít nově na starosti radní Ivo Komárek (ODS). Starosta Brna-středu s tajemníkem také připravili krizová opatření, pozastaveny budou platby a uzavírání smluv. Čeká se hloubková kontrola.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 18:00 Filmové premiéry: dobrosrdečný chlapec navštíví zábavní park i slavnou brněnskou vilu
Lidové noviny
Druhý březnový týden míří do českých kin tři filmy. Hvězdně obsazený příběh rodiny z brněnské vily Tugendhat doplní až magický příběh chlapce Lazzara a animované dobrodružství v opuštěném (opravdu?) zábavním parku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 18:00 Venezuely se v temnotě zmocnil chaos. Výpadek elektřiny zabíjel i pacienty
Lidové noviny
Kopce, jež obepínají venezuelskou metropoli Caracas, jsou v noci jakoby posety „hvězdami“. Stovky tisíc příbytků, které tvoří zdejší slumy, tu noc ozařují žárovkami a pouličním osvětlením. Od čtvrtka minulého týdne ale slumy doslova spolkla temnota. Jako by tu nežily davy chudých lidí, jako by tu ani nebyly žádné kopce.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 17:46 Policie nemůže obvinit Roznera kvůli výrokům o ‚pseudokoncentráku‘. Sněmovna ho k stíhání nevydala
Lidové noviny
Policie nyní nebude moci obvinit poslance hnutí SPD Miloslava Roznera v případu jeho výroků o někdejším romském táboře v Letech u Písku. Sněmovna ve středu poslance hnutí Tomia Okamury ke stíhání nevydala, jak jí už dříve doporučil mandátový a imunitní výbor. Policisté chtěli Roznera stíhat pro podezření z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 17:43 Soukup poslal registraci svého hnutí List. Žádost se musí zkontrolovat
MF Dnes
V úterý dorazila na ministerstvo vnitra žádost o registraci nového politického hnutí List Jaromíra Soukupa, informoval o tom mluvčí ministerstva Ondřej Krátoška. V tuto chvíli je podle něj nutné prošetřit, jestli má žádost všechny potřebné náležitosti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 17:30 73 měsíců za spiknutí. Soud poslal exšéfa Trumpova volebního štábu do vězení
MF Dnes
Soud vyměřil exšéfovi Trumpova volebního štábu Paulu Manafortovi 73 měsíců vězení za spiknutí. Část výkonu trestu poběží souběžně s trestem v jiné kauze. Z tohoto verdiktu si tak Manafort odpyká přibližně 3,5 roku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 17:20 Černé skříňky z havarovaného boeingu pošle Etiopie do Německa, na analýzu nemá kapacitu
Lidové noviny
Černé skříňky z Boeingu 737 MAX 8, který v neděli havaroval krátce po startu z etiopské metropole Addis Abeby, pošlou etiopské aerolinky na analýzu do Německa. Oznámil to ve středu mluvčí společnosti Ethiopian Airlines, podle kterého Etiopie nemá k jejich analýze technickou kapacitu. Letecké neštěstí nepřežilo všech 157 lidí na palubě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 17:03 Zastupitelé Prahy 8 odmítli výstavbu výškových domů v Ďáblicích
MF Dnes
Praha 8 nesouhlasí s novou výstavbou, případným prodejem pozemků nebo navýšením počtu pater domů na sídlišti Ďáblice. Odmítavé stanovisko schválili zastupitelé městské části. Chtějí tak zabránit stavbě výškových budov se stovkami bytů, kterou plánuje firma CPI Reality podnikatele Radovana Vítka.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 17:02 Tvrdil, že Zeman má rakovinu. Na politika Bartíka podal podle Hradu ministr spravedlnosti trestní oznámení
Lidové noviny
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) podal stížnost pro porušení zákona v souvislosti s odložením trestního oznámení Hradu na brněnského politika Svatopluka Bartíka. Vyhověl tak návrhu, který mu dal prezident Miloš Zeman. Ve středu to sdělil hradní právník Marek Nespala. Bartík napsal v roce 2017 na Facebooku, že Zeman má rakovinu a zbývá mu pár měsíců života.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 17:00 Disney musí v Mexiku prodat Fox Sports, aby získal souhlas regulátora
MF Dnes
Mexický regulační úřad schválil spojení společností Walt Disney a 21st Century Fox za té podmínky, že Disney prodá kanály Fox Sports spolu s právy k programům. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to uvedla agentura Bloomberg.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 16:54 Po střelbě ve škole v brazilském Sao Paulu zemřelo 10 lidí, včetně mladých útočníků
Lidové noviny
Při střelbě ve škole na předměstí brazilského Sao Paula zemřelo deset lidí a dalších 17 bylo zraněno. Mezi mrtvými je nejméně pět školáků, jeden zaměstnanec, náhodný kolemjdoucí a podle místních médií i dva mladí střelci, kteří zřejmě po činu spáchali sebevraždu. Motiv činu policie zatím neupřesnila.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 16:51 Schillerová tvrdí, že ji příjemně překvapili ministři při hledání úspor
MF Dnes
Jednat o úsporách začala s jednotlivými členy vlády ministryně financí za ANO Alena Schillerová. „Jsem velmi příjemně překvapena. Všichni kolegové přišli s konstruktivními návrhy,“ tvrdí. Hledání úspor je podle Schillerové nutné, aby se podařilo schodek rozpočtu stlačit pod 40 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 16:42 Liberec lhal v přihláškách. Ceny ze soutěže Přívětivý úřad chce vrátit
MF Dnes
Po tři roky za sebou se liberecká radnice chlubila oceněním Přívětivý úřad. Nové vedení města chce ale ceny vrátit. Prý je Liberec získal ne zcela právem. Cenu uděluje od roku 2016 ministerstvo pro místní rozvoj a Liberec byl dvakrát první a jednou druhý.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 16:38 Pokud budou strojvůdci všechno dělat tak, jak mají, vlaky nedojedou včas, říká Votroubek z Federace strojvůdců
Hospodářské noviny
Měli jsme špatných čtrnáct dní, rozhodně si nemyslím, že by to byl důkaz, že je železnice méně bezpečná, nelíbí se mi, jak se teď orgány předhánějí v ukazování na toho, kdo je viník, říká David Votroubek z Federace strojvůdců. Drtivá většina strojvedoucích jsou srdcaři, kterým na cestujících záleží, přesně víme, s jakými poruchami bychom ty lokomotivy z depa neměli brát, přesto to děláme, protože víme, že jinak vlak neodjede, dodává Votroubek.
 To se mi líbí Odpovědět
Baxa a Šimíček jdou v kauze Mynář na policii 13. 3. 16:35 Baxa a Šimíček jdou v kauze Mynář na policii
Respekt
Policie šetří podezření na trestný čin zasahování do nezávislosti soudu
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 16:00 Policista Jiří Mádl strká nos tam, kam nemá. Režisér Sedláček natáčí detektivku Sever
Lidové noviny
Komu by se stýskalo po Severních Čechách, jak je vykreslil například populární seriál Most!, ten nemusí zoufat. Právě na sever zasadili děj připravované detektivky scenárista Zdeněk Zapletal a režisér Robert Sedláček. V hlavní roli se představí Jiří Mádl.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 15:55 Střelba v brazilském Sao Paulu. Zemřelo nejméně osm lidí, včetně útočníků
MF Dnes
Nejméně šest lidí zemřelo ve středu v brazilském Sao Paulu. Střílelo se v místní škole. Další desítka lidí byla zraněna. Místní média informovala i o tom, že na místě zemřeli i oba střelci. Pravděpodobně spáchali sebevraždu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 15:39 Za znásilnění školačky dostal muž podmínku a zákaz pití alkoholu
MF Dnes
Podmíněný trest spojený s absolutním zákazem pití alkoholu a psychiatrickým léčením vyměřil Krajský soud v Plzni osmadvacetiletému částečně nesvéprávnému muži z Klatovska. Ten je obžalovaný, že loni koupil alkohol školákům, kteří se v jeho bytě opili, a pak znásilnil jedenáctiletou dívku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 15:28 S fungováním demokracie je spokojeno nejvíc Čechů za posledních 16 let, zjistil nový průzkum
Lidové noviny
S fungováním demokracie v Česku jsou spokojeny dvě třetiny Čechů, což je nejvíce za posledních 16 let. Vyplývá to z únorového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Většina lidí si také myslí, že demokracie je lepší než jakýkoli jiný způsob vlády. Autoritativní režim by uvítala asi pětina Čechů, často voliči komunistů a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 15:27 Madurovi už nevěří ani vlastní příbuzní, Kolumbie uprchlíky ale nepřijala
MF Dnes
Kolumbijské imigrační úřady nevpustily do země skupinu příbuzných autoritářského venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, kteří do sousední země utíkali kvůli současnému několikadennímu výpadku elektřiny ve Venezuele. Informoval o tom v úterý kolumbijský deník El Espectador.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 15:15 Policisté v Hradci stíhají řidiče v limuzíně po policejním prezidentovi
MF Dnes
Policisté v Královéhradeckém kraji dostali limuzínu značky Audi pro skrytý dohled na dálnici D11 a silnicích první třídy. Před nimi používal auto, které jezdí rychlostí přes 250 kilometrů za hodinu, policejní prezident.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 15:03 Kněžínek vyhověl Zemanovi. Podal stížnost na postup v Bartíkově kauze
MF Dnes
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek podal stížnost pro porušení zákona v souvislosti s odložením trestního oznámení Hradu na brněnského politika Svatopluka Bartíka. Vyhověl tak návrhu, který mu dal prezident Miloš Zeman. Bartík napsal v roce 2017 na Facebooku, že Zeman má rakovinu a zbývá mu pár měsíců života.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 14:57 V banánech z Kostariky našli zaměstnanci obchodu exotického pavouka
MF Dnes
Do útulku pražských strážníků v úterý večer dorazil asi deset centimetrů velký exotický pavouk. Strážníci ho odchytili v supermarketu v Praze 7 v krabici s banány.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 14:44 Česko jako první vymýtilo africký mor prasat. Riziko ale stále trvá
MF Dnes
Česká republika je po téměř dvou letech oficiálně považována za zemi bez nákazy afrického moru prasat (AMP). Evropská komise o tom informovala ČR i další země, jak sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Česko se tak podle veterinářů stala první zemí na světě, která dokázala tuto nemoc na svém území zcela vymýtit.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 14:30 Vracely se mi půjčky, odmítl otec lihového bosse praní špinavých peněz
MF Dnes
Kde si Vladimír Březina, otec šéfa lihové mafie Radka Březiny, přišel na více než 440 milionů korun, které mu během let přistály na účtu? U zlínského soudu, kde mu za legalizaci výnosů pocházejících z trestné činnosti hrozí až osmileté vězení, tvrdil, že to nejčastěji byly vrácené půjčky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 14:25 Poslanci z boje o zástupkyně ombudsmanky eliminovali Zemanova koně Koudelku
MF Dnes
Ze souboje o post nového zástupce ombudsmana poslanci vyřadili právníka Zdeňka Koudelku, jednoho ze dvou kandidátů prezidenta Miloše Zemana. Rozhodne se ve druhém kole volby mezi dosavadním zástupcem veřejné ochránkyně práv Stanislavem Křečkem a děkankou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Markétou Seluckou, kterou navrhl Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 14:05 Polovina Britů chce odchod Mayové. Parlament hlasuje o neřízeném brexitu
MF Dnes
Britští poslanci budou ve středu znovu hlasovat o brexitu. Tentokrát rozhodnou, zda chtějí z Evropské unie odejít bez dohody s Bruselem. Tu vyjednala premiérka Theresa Mayová, poslanci ji však v úterý znovu odmítli. A podle exkluzivního průzkumu magazínu Politico by Mayová svou funkci měla přenechat jiným. Myslí si to polovina dotázaných.
 To se mi líbí Odpovědět
Možná nám budou závidět Čaputovou, ale narostou i temné síly minulosti 13. 3. 13:30 Možná nám budou závidět Čaputovou, ale narostou i temné síly minulosti
Respekt
Rozhovor se sociologem Michalem Vašečkou o slovenské scéně před nadcházejícími prezidentskými volbami
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 12:44 Po nehodě na D1 u Brna hořel nákladní vůz, cestu na Prahu brzdí kolona
MF Dnes
Provoz na 181. kilometru dálnice D1 u Brna ve směru na Prahu zastavila nehoda tří nákladních vozů, jeden začal hořet. Na místě je zraněný.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 12:43 Babiš k brexitu: Bylo by dobré druhé referendum, první ovlivnily fake news
MF Dnes
Hostem středečního Rozstřelu je premiér Andrej Babiš. Hlavními tématy diskusního pořadu budou jeho dojmy ze setkání s americkým prezidentem Trumpem, hovořit se bude také o vládní spolupráci s ČSSD, premiérově spokojenosti s ministry nebo současné situaci v ANO.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 12:38 Poslanci a senátoři budou mít nižší příjem za práci v obcích či krajích
MF Dnes
Poslanci, senátoři či ministři, kteří jsou zároveň zastupiteli obcí či krajů, budou za tuto druhou funkci na obecní či krajské úrovni brát nižší plat. A to konkrétně 0,4násobek odměny, která by jinak náležela uvolněnému členovi zastupitelstva obce či kraje.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 12:28 Schillerová jedná o úsporách. Ťok chce zachovat slevy na jízdném
MF Dnes
Jednat o úsporách začala s jednotlivými členy vlády ministryně financí za ANO Alena Schillerová. Jako první se za ní zamířila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Během středy se Schillerová setká i s dalšími ministry za ANO. Hledání úspor je podle ní nutné, aby se podařilo schodek rozpočtu na příští rok stlačit pod 40 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 11:39 Chemici ve Znojmě nebezpečnou látku neodhalili, mohlo jít o pepřový sprej
MF Dnes
Chemická laboratoř vyslaná do Znojma neodhalila nebezpečnou látku, která měla na svědomí převezení šesti lidí do nemocnice. Podle hasičů mohlo jít o pepřový sprej.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 11:35 Schillerová jedná o úsporách. Ťok chce zachovat slevy na jízdném
MF Dnes
Jednat o úsporách začala s jednotlivými členy vlády ministryně financí za ANO Alena Schillerová. Jako první se za ní zamířila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Během středy se Schillerová setká i s dalšími ministry za ANO. Hledání úspor je podle ní nutné, aby se podařilo schodek rozpočtu na příští rok stlačit pod 40 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 11:29 Požár zachvátil továrnu na papírovou lepenku, už podruhé za jeden rok
MF Dnes
Požár zachvátil už podruhé během roku továrnu na výrobu papírové lepenky v Ostrově na Karlovarsku. Tentokrát napáchal menší škodu. Zaměstnanci stihli před ohněm včas utéct.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 11:21 Soud zpřísnil cizincům tresty za znásilnění turistky v Praze
MF Dnes
Odvolací Městský soud v Praze zpřísnil tresty cizincům, kteří loni v dubnu v hlavním městě znásilnili jinou turistku. Tři muže z Alžírska posílá do vězení na tři až šest let. Rozsudek je pravomocný, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 11:21 Daňové podvody plzeňských politiků. Policie hledá stamiliony korun
MF Dnes
Když v červnu 2013 opustil ODS Petr Štrunc, všeobecně považovaný za jednoho z nejvlivnějších mužů západočeské politiky, řada vrcholných představitelů strany to přivítala. O měsíc dříve policie pozatýkala jeho spolustraníky, kteří se zapletli do daňových podvodů. Téměř půlmiliardu korun policie nikdy nenašla.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 11:18 Polovina Britů chce odchod Mayové. Parlament hlasuje o neřízeném brexitu
MF Dnes
Britští poslanci budou ve středu znovu hlasovat o brexitu. Tentokrát rozhodnou, zda chtějí z Evropské unie odejít bez dohody s Bruselem. Tu vyjednala premiérka Theresa Mayová, poslanci ji však v úterý znovu odmítli. A podle exkluzivního průzkumu magazínu Politico by Mayová svou funkci měla přenechat jiným. Myslí si to polovina dotázaných.
 To se mi líbí Odpovědět
Viktor Orbán se musí rozhodnout, jestli chce dál bojovat se světovým spiknutím 13. 3. 10:59 Viktor Orbán se musí rozhodnout, jestli chce dál bojovat se světovým spiknutím
Respekt
Eurolidovci budou 20. března rozhodovat, zda se s rozejít s maďarskou stranou Fidesz
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 10:55 Sport dostane agenturu, která bude rozdělovat dotace. Má ji vést Hnilička
MF Dnes
Vznik Národní sportovní agentury, která převezme od ministerstva školství sportovní agendu včetně rozdělování dotací, schválila Sněmovna. V čele agentury by v budoucnu měl být bývalý hokejový reprezentant, dnes poslanec za hnutí ANO a vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 10:52 Dodávka se střetla s nákladním autem, silnice na Hradec byla zavřená
MF Dnes
Čelní srážka dodávky s nákladním autem u Libřic uzavřela ráno silnici do Hradce Králové. Do nákladního auta pak ještě zezadu narazil osobní vůz. Dva lidé se zranili, hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 10:42 Polovina Britů chce odchod Mayové. Parlament hlasuje o neřízeném brexitu
MF Dnes
Britští poslanci budou ve středu znovu hlasovat o brexitu. Tentokrát rozhodnou, zda chtějí z Evropské unie odejít bez dohody s Bruselem. Tu vyjednala premiérka Theresa Mayová, poslanci ji však v úterý znovu odmítli. A podle exkluzivního průzkumu magazínu Politico by Mayová svou funkci měla přenechat jiným. Myslí si to polovina dotázaných.
 To se mi líbí Odpovědět
Ředitel BIS: Rusko má zájem ovlivnit evropské volby 13. 3. 10:24 Ředitel BIS: Rusko má zájem ovlivnit evropské volby
Respekt
Šéf kontrarozvědky v Senátu potvrdil, že tomuto tématu věnují zvýšenou pozornost
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 9:33 Muž číslo 3 Vatikánu. Za pohlavní zneužití jde za mříže na 3 roky, 8 měsíců
MF Dnes
Vynucoval si na nezletilém mimo jiné orální sex. Svědectví, které přišlo o dvě desítky let později, nakonec australského kardinála George Pella dostihlo. Australský soud jej poslal na nejméně tři roky a osm měsíců do vězení šest let do vězení za zneužití dvou chlapců z církevního sboru.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 9:29 Schillerová začala jednat s jednotlivými ministry o možných úsporách
MF Dnes
Jednat o úsporách začala s jednotlivými členy vlády ministryně financí za ANO Alena Schillerová. Jako první se za ní zamířila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Během středy se Schillerová setká i s dalšími ministry za ANO. Hledání úspor je podle ní nutné, aby se podařilo schodek rozpočtu na příští rok stlačit pod 40 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 8:50 ‚Dům bláznů‘, ‚ponižující porážka‘ i ‚národ v chaosu‘. Britský tisk hodnotí úterní porážku Mayové
Lidové noviny
Titulním stránkám britských listů ve středu dominuje úterní hlasování o brexitové dohodě s Bruselem, kterou Dolní sněmovna opakovaně odmítla. „Dům bláznů“ napsal list Daily Mail na adresu poslanců, kteří s velkou převahou hlasovali proti dokumentu. Další porážka pro (premiérku Theresu) Mayovou a pouze 16 dní do brexitu, konstatuje The Guardian. Daily Mirror poukazuje na chaos kolem případného brexitového odkladu a The Times na možnost rezignace Mayové.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 8:35 Kalifornie chce odložit popravu 737 lidí. Prý kvůli znevýhodnění zástupců menšin a vězňů s handicapem
Lidové noviny
Kalifornský guvernér Gavin Newsom hodlá ve středu uvalit moratorium na trest smrti a odložit popravu všech 737 lidí ke smrti odsouzených. S odvoláním na zdroje tamní administrativy o tom informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 8:10 V Česku přibývá lidí ze Slovenska, za 12 let se jejich počet zdvojnásobil
Lidové noviny
V Česku postupně přibývá Slováků a Slovenek. Tvoří pětinu cizinců, kteří v zemi pobývají. Na konci ledna jich v ČR žilo téměř 116 900. Od začátku roku 2007 se jejich počet téměř zdvojnásobil. České instituce a podniky předloni zaměstnávaly přes 177 000 lidí ze Slovenska. Ti tak tvořili téměř dvě pětiny zahraničních zaměstnanců v ČR. Na českých vysokých školách studovalo v roce 2017 kolem 21 500 slovenských studentů, jejich podíl roste. Vyplývá to z údajů ministerstva vnitra a Českého statistického úřadu (ČSÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 7:59 U Petrohradu vznikla kvůli bouři osmimetrová ledová stěna. Možná ohrozí tulení mláďata
Lidové noviny
Kvůli silné bouři, která o víkendu řádila ve Finském zálivu, vznikla na břehu nedaleko ruského města Petrohrad místy až osmimetrová stěna z ledových ker. Na přírodní úkaz, který je charakteristický zejména pro ruský Dálný východ, upozornila ruská redakce zpravodajského serveru BBC News.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 7:32 VIDEO: Mauglí z Moskvy. Opuštěné děvčátko zachránili v bytě plném odpadků
MF Dnes
Pětiletou holčičku zachránily úřady v zaneřáděném moskevském bytě plném odpadu a plísně. Zatímco zanedbaně vypadající dívka byla převezena do nemocnice, její matku zadržela policie. Ženě je podle ruského tisku přes 40 let a je silně zadlužená. Svou dceru nechávala v bytě plném odpadků a bez nábytku samotnou.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 7:21 Šest let vězení pro ‚třetího nejvyššího muže Vatikánu‘. Kardinál Pell byl odsouzen za zneužití chlapců
Lidové noviny
Australského kardinála George Pella ve středu poslal australský soud na šest let do vězení za sexuální zneužití dvou chlapců z církevního sboru. Skutků se dopustil v 90. letech v katedrále svatého Patrika v Melbourne. Pell, kterému je 77 let, je nejvýše postaveným katolickým duchovním, který byl odsouzen za tyto skutky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 6:52 Zneužíval Michael Jackson děti? Dobře věděl, co dělá, byl to divný chlap, říká psycholog Štrobl
Hospodářské noviny
"Nemám důvod jeho údajným obětem nevěřit, jejich výpovědi do sebe zapadají, takhle nějak mluví lidé, kteří po letech dospějí k tomu, že byli sexuálně zneužíváni," myslí si psycholog Daniel Štrobl. O tom, čemu ve společnosti slavného zpěváka čelili, promluvili v dokumentu HBO dva dnes už dospělí muži. "Nic kolem Michaela Jacksona nebylo normální, těch svodů a lákadel bylo spousta. Rozpoznat, že se děje něco nebezpečného, je pro malého kluka nemožné," říká Štrobl.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 6:36 Slavní dostávali děti na univerzity podvodem, včetně Zoufalé manželky Huffmanové
MF Dnes
Herečka Felicity Huffmanová, známá ze seriálu Zoufalé manželky, je mezi asi čtyřicítkou osob, které mají v USA zaplatit pokutu za účast v systému podvodů. Ten fungoval při přijímacích zkouškách na univerzity a studentům obstarával falešná sportovní stipendia.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 6:09 ČEZ připojil k elektřině většinu domácností, kalamita už jen na Bruntálsku
MF Dnes
Energetická společnost ČEZ odvolala v noci na dnešek kalamitní stav v sedmi okresech, vyhlášený po nedělní vichřici. Kalamita trvá už jen na Bruntálsku, kde byla krátce před úterní půlnocí bez proudu tisícovka odběratelů. Poslední zákazníci by podle ní měli být znovu připojeni k síti ve středu ráno.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 6:00 Britští poslanci budou hlasovat o brexitu bez dohody, čekají dopravu v Evropě potíže?
Lidové noviny
Nad Evropou nesmějí létat nové boeingy, budeme sledovat, jak to ovlivní leteckou dopravu. Poslanci budou hlasovat o vydání Miloslava Roznera (SPD) a v Británii proběhne další hlasování o brexitu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 1:42 Býval třetí nejvyšší muž Vatikánu. Pell dostal za sexuální zneužívání 6 let
MF Dnes
Australský kardinál George Pell je nejvýše postaveným katolickým duchovním, který byl odsouzen za sexuální zneužívání. Australský soud jej poslal na šest let do vězení za zneužití dvou chlapců z církevního sboru. Skutků se dopustil v 90. letech v katedrále svatého Patrika v Melbourne.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 0:01 Nože, tyče, boxery. Dětské gangy si přes sítě domlouvají krvavé bitky
MF Dnes
„Nikdo nás nebude rasisticky urážet. A když, tak musí počítat, že dostane do držky. Nebojíme se a chceme férovku, jeden na jednoho,“ říká výhrůžně třiadvacetiletý Dominik. Jeden z partičky Smíchováků, která se minulý týden vypravila do Řep ztlouct místní omladinu. Pouliční rvačku jim však překazila policie, která potvrzuje, že podobných pouličních bitek přibývá.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 3. 0:00 Pád Islámského státu. Kurdské jednotky dobývají poslední místa z rukou džihádistů
Hospodářské noviny
V létě 2014 vyhlásil vůdce Islámského státu Abú Bakr Bagdádí v Mosulu nový chalífát. Kurdské jednotky teď dobývají poslední domy a ulice v Sýrii z rukou džihádistů.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 25. března 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat