Zpět Lidové noviny Úterý, 12. února 2019
Hledat Rubriky 12. 2.

Lidové noviny

Úterý, 12. února 2019
Close
Inzerce
12. 2. 21:03 Mayová věří v dosažení dohody s EU přijatelné pro parlament, potřebuje ale více času
Lidové noviny
Britská premiérka Theresa Mayová věří, že může dosáhnout dohody o odchodu země z Evropské unie, která bude pro parlament přijatelná. Bude však potřebovat ještě čas. Řekla to v úterý v Dolní sněmovně, kterou informovala o vývoji brexitového vyjednávání. Šéf labouristické opozice Jeremy Corbyn ji poté obvinil, že lehkovážně plýtvá časem a snaží se poslance časovou tísní „vydírat“, aby její dohodu podpořili. Parlamentní lídr skotských nacionalistů Ian Blackford dokonce Mayovou nazval lhářkou.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,72 +0,023%
USD 22,70 -0,581%
CHF 22,63 -0,163%
12. 2. 20:44 Mexický narkobaron Guzmán byl v USA shledán vinným, zřejmě dostane doživotí
Lidové noviny
Soudní porota v New Yorku dnes shledala mexického narkobarona Joaquína Guzmána, přezdívaného Prcek, vinným z pašování drog ve velkém měřítku. Oznámil to v úterý newyorský soudce Brian Cogan. Mexičan tak patrně stráví zbytek života za mřížemi. Výši trestu má soud oznámit 25. června. Jedenašedesátiletému Guzmánovi byla prokázána vina ve všech deseti bodech obžaloby.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 20:38 Rekordní úlovek. Celníci zadrželi v letadlech z Číny látky na výrobu drog za miliardy korun
Lidové noviny
Pražští celníci zadrželi v letadlech z Číny ve dvou zásilkách tři tuny látky na výrobu drog. Zásilky byly označeny jako celulóza, ale prohlídka odhalila, že o celulózu nejde, řekla v úterý mluvčí pražského celního úřadu Ivana Kurková. Podle ní se nalezená látka používá k výrobě amfetaminů, ke kterým patří například droga zvaná speed. Ředitel pražského celního úřadu Josef Vachtl řekl České televizi (ČT), že z látky by bylo možné vyrobit drogu za víc než miliardu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 20:28 Pompeo ve Varšavě znovu varoval před Čínou. „Instalování jejich technologií zvětšuje rizika,“ prohlásil
Lidové noviny
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v úterý ve Varšavě znovu varoval před Čínou a riziky souvisejícími s použitím čínských technologií. „Pokud jde o čínské technologie, jsou tu jistá rizika. Instalování čínských technologií rizika zvětšuje,“ uvedl americký ministr podle zpravodajské televize TVN 24.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 20:20 KVÍZ: Jak dobře znáte Jennifer Anistonovou?
Lidové noviny
V pondělí oslavila jubilejní padesáté narozeniny americká herečka Jennifer Anistonová. Zopakujte si její nejlepší role v čele s dnes už legendárním seriálem Přátelé a vyzkoušejte si, kolik toho o ní víte?
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 20:12 Poslanecká sněmovna podpořila vládní novelu zákona na rozšíření pravomocí NKÚ
Lidové noviny
Sněmovna v úterý v úvodním kole podpořila návrh o Nejvyšším kontrolním úřadu (NKÚ), který rozšiřuje kontrolní pravomoci úřadu například na obce a kraje. Z časových důvodů nestihla poslat do druhého čtení nutnou ústavní novelu, kterou předložili Piráti, ani jejich podobu prováděcího zákona. Poslanci všechny tři materiály projednávali současně. Zatím není jasné, kdy se ke zbytku hlasování Sněmovna dostane. Vládní novela odolala návrhu na zamítnutí, který vznesla ODS. Zamítnutí budou čelit zbývající dvě předlohy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 19:52 Gymnázia versus ‚základky‘. Dvojčata mohou porovnávat, víc hodin měla dívka na ZŠ
Lidové noviny
Jsou stejně staří, přibližně stejně nadaní, ale zatímco jeden chodí do šesté třídy základní školy, druhý (druhá) do primy víceletého gymnázia. Snaha mnohých rodičů dostat dítě co nejdřív do vybrané skupiny těch, kteří to pravděpodobně někam dotáhnou, je přítomna v každé společnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 18:27 Celníci zadrželi v letadlech z Číny tři tuny látky na výrobu drog v hodnotě miliardy korun
Lidové noviny
Pražští celníci zadrželi v letadlech z Číny ve dvou zásilkách tři tuny látky na výrobu drog. Oficiálně byla zásilka označena jako celulóza, ale následná prohlídka odhalila, že o celulózu nejde. Řekla to mluvčí pražského celního úřadu Ivana Kurková. Podle ní se nalezená látka používá k výrobě amfetaminů, ke kterým patří například droga zvaná speed.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 18:19 Babišova úřednická čtvrť? Naprostá hloupost, centrum Prahy by se stalo Klinikou, míní Klaus
Lidové noviny
Bývalý prezident Václav Klaus považuje za „naprostou hloupost“ snahu premiéra Andreje Babiše postavit v pražských Letňanech úřednickou čtvrť. „To by se centrum Prahy stalo Klinikou,“ sdělil Klaus Lidovým novinám v pondělním rozhovoru.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 18:05 Vysáváte naši pracovní sílu, zlobí se Kyjev. V zahraničí je zaměstnaná polovina produktivní populace
Lidové noviny
Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin byl na společné tiskové konferenci s českým kolegou Tomášem Petříčkem koncem ledna v Kyjevě velmi diplomatický, když padl novinářský dotaz na plusy a minusy pracovní migrace. „Jako člověk bych si nejvíc přál, aby Ukrajinci pracovali tady. Ale je to svoboda volby, každý si může vybrat svoje místo,“ zahrál Klimkin odpověď do autu. Odchody obyvatel za prací do zahraničí jsou však ve skutečnosti na Ukrajině velkým tématem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 2. 9:00 Poslední cesta oblíbeného režiséra. Česko se v poledne rozloučí s Václavem Vorlíčkem
Lidové noviny
Rozloučení s filmovým režisérem Václavem Vorlíčkem se koná v úterý 12. února od 12:00 ve strašnickém krematoriu v Praze. Václav Vorlíček zemřel v úterý 5. února ve věku 88 let. Je známý jako autor mnoha pohádek či komedií, na většině z nich spolupracoval se scenáristou Milošem Macourkem. Fenoménem se i v Německu stala Vorlíčkova pohádka Tři oříšky pro Popelku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 19. února 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat