Zpět MF Dnes Pondělí, 11. února 2019
Hledat Rubriky 11. 2.

MF Dnes

Pondělí, 11. února 2019
Close
Inzerce
11. 2. 22:19 Vzplála poslední rozhodující bitva proti Islámskému státu. Má už 40 obětí
MF Dnes
V Sýrii vrcholí bitva o údajně poslední pozici Islámského státu (IS) v oblasti. Dosud v ní zahynulo zhruba 40 lidí. Arabsko-kurdská koalice SDF přišla o šest svých lidí, na straně radikálů je 13 mrtvých. Boj se soustředil na okolí vesnice Baghúz u irácké hranice. Dobytí oblasti bude podle AP znamenat konec čtyřleté války proti IS.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,72 +0,023%
USD 22,70 -0,581%
CHF 22,63 -0,163%
11. 2. 21:31 Jedna spadlá větev a šimpanzi byli venku. Zoo v Belfastu za to čelí kritice
MF Dnes
Skupina šimpanzů si za pomoci ulomené větve uvolnila cestu z výběhu, jeden z nich se dostal až na cestu pro návštěvníky. Ačkoliv nebyli na svobodě dlouho a nikomu neublížili, zoo v irském Belfastu čelí kritice. Jedná se již o druhý letošní útěk zvířete z této zoo.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 21:11 Řidič českého nákladního vozidla uhořel při havárii na německé dálnici
MF Dnes
Při nehodě na německé dálnici A14 mezi Drážďanami a Lipskem v pondělí zahynul řidič nákladního automobilu s českou státní poznávací značkou. Vůz se ocitl v plamenech a řidič v něm byl ještě nejméně další dvě hodiny. Jeho totožnost se do odpoledne nepodařilo zjistit.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 20:57 Sexuální asistenci poskytují v Česku nově i muži. Jsou zatím jen dva
MF Dnes
Od pondělí v Česku nově působí dva sexuální asistenti. Ti nabízí podpůrné aktivity pro lidi s hendikepem, seniory a seniorky a pomáhají jim naplnit jejich potřeby v oblasti sexuality. Dodnes přitom v České republice tuto profesi vykonávaly pouze ženy.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 20:43 Pompeo v Maďarsku varoval před Putinem. Pokrytectví, zněla reakce
MF Dnes
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v pondělí v Budapešti po jednání se svým protějškem vyzval Maďarsko, považované podle AFP za hlavního spojence Moskvy v Evropské unii, aby nenechalo Rusko rozeštvat západní spojence. Dočkal se však příkré reakce. Pompeo do země přijel debatovat o jejím stavu, mluvil i o kauze Huawei.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 20:17 Klausův lex Facebook potřebujeme, brání svobodu projevu na sítích
MF Dnes
Takzvaný lex Facebook Václava Klause mladšího vyvolal drtivě negativní reakce. Přitom každý pokus, jak zabránit potlačování svobody projevu, je záslužný. I když jsou i jiné způsoby, jak zvýšit svobodu projevu na sociálních sítích, říká v komentáři pro MF DNES právník a legislativec Vít Zvánovec.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 20:02 Muslimové v německé armádě chtějí svoje imámy. Jako křesťané mají kaplany
MF Dnes
Imámy u vojenských jednotek prosazují po vzoru Británie muslimové v bundeswehru. Chtějí se tak dostat na roveň katolíkům a protestantům, kteří své duchovní v německé armádě mají. Politici požadavek oficiálně neodmítají, zástupci muslimů je ale podezírají, že celou věc brzdí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 19:40 Miny a dlouhé čekání. Tak se žije na válečné linii na východní Ukrajině
MF Dnes
Rozbité silnice, opuštěné domy. Vojáci. Nášlapné miny v zahradách a strach z ostřelování. Dlouhé fronty na přechod přes cestu, kudy lidé celý život procházeli volně. To vše je realita každodenního života u linie kontaktu dvou válčících stran na východní Ukrajině. Přečtěte si reportáž z místa, kde lidem konflikt zarostl pod kůži.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 17:50 Zloděj ukradl akordeon za 180 tisíc. Nevím, kam se poděl, řekl policii
MF Dnes
Po akordeonu za víc než 180 tisíc korun pátrají brněnští policisté. Slovinskému orchestru jej po zkoušce v jednom z divadel sebral zloděj, který po dopadení sdělil, že neví, kam se hudební nástroj poděl.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 17:13 Vládcem Ledové jízdy je poosmé musher Vondrák, soupeřům nedal šanci
MF Dnes
Jiří Vondrák z Rudníku rozšířil už tak rekordní sbírku titulů z krkonošského závodu psích spřežení. Suverénním způsobem ovládl 27. ročník Ledové jízdy a dopoledne si na Hannapetrově pasece nad Dolním Dvorem dojel pro třetí titul v řadě, celkově už osmý.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 15:35 Nenapravitelný zloděj, který část lupu rozdal, skončil ve vazbě
MF Dnes
Nenapravitelný zloděj, který v Chebu kradl ve školách, pekárně i nemocnici, skončil ve vazbě. Muž bez domova kradl hlavně jídlo a sladkosti, ale i šperky. Někdy dokonce část lupu rozdával lidem na ulici.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 15:31 Muž v Praze rozbíjel okna aut prknem, hledal manželku schovanou v kufru
MF Dnes
U kuriózního případu zasahovali o víkendu strážníci v Praze na Vinohradech. Cizinec tam totiž prknem z lavičky rozbíjel okna zaparkovaných aut a tvrdil, že hledá manželku schovanou v kufru.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 15:28 Lupič z pošty na Šumpersku hrozil pistolí na kuličky, penězi splatil dluhy
MF Dnes
Realisticky vypadající hračkou vyhrožoval minulý týden obsluze pošty v Dolních Studénkách na Šumpersku lupič, který si odnesl něco málo přes dvacet tisíc korun. V závěru týdne ho policisté dopadli a nyní mu hrozí až deset let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 13:38 Zloději zbraní z Vrbětic říkali samopalům šicí stroje, jednoho čeká vězení
MF Dnes
Šest obžalovaných dostalo od zlínského okresního soudu tresty za krádeže zbraní z muničních skladů ve Vrběticích z doby, kdy měl být areál po sérii výbuchů špičkově střežený. Jednoho ze zlodějů čeká vězení. Podmíněné tresty si vyslechli jeho komplic, dva zákazníci a muž se ženou, kteří zbraně přechovávali.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 12:55 V problémovém úseku D1 u Humpolce už se jezdí na Prahu ve dvou pruzích
MF Dnes
Řidiči se musí obrnit trpělivostí na D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Ředitelství silnic a dálnic v problémovém úseku nechává odstranit provizorní svodidla. Kvůli pracím je provoz stažen do jednoho pruhu a tvoří se kolony. Ve směru na Prahu se dva pruhy podařilo otevřít už krátce po poledni.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 12:55 Brněnský expolitik Bartík nebude stíhán za tvrzení, že Zeman má rakovinu
MF Dnes
Státní zástupce zamítl stížnost Hradu proti odložení trestního oznámení týkající se bývalého brněnského radního Svatopluka Bartíka. Tomu tak s konečnou platností nehrozí trestní stíhání. Bartík dříve na svém Facebooku uvedl, že prezident Miloš Zeman má rakovinu v posledním stadiu. Prezident bude pokračovat v civilním sporu, ve kterém po Bartíkovi požaduje omluvu a pět milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 11:58 Brněnský expolitik Bartík nebude stíhán za tvrzení, že Zeman má rakovinu
MF Dnes
Státní zástupce zamítl stížnost Hradu proti odložení trestního oznámení týkající se bývalého brněnského radního Svatopluka Bartíka. Tomu tak s konečnou platností nehrozí trestní stíhání. Bartík dříve na svém Facebooku uvedl, že prezident Miloš Zeman má rakovinu v posledním stadiu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 11:19 Vlak poblíž Brna srazil nezletilou dívku, policie nevylučuje sebevraždu
MF Dnes
Střet s osobním vlakem u Tetčic nedaleko Brna nepřežila nezletilá dívka. Příčiny neštěstí na místě vyšetřují policisté, provoz na trati mezi Brnem a Jihlavou byl na dvě hodiny přerušen.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 10:31 Claire Underwoodová Venezuely. Kdo je mocná žena v pozadí Madurova režimu
MF Dnes
Nicolás Maduro a Cilia Floresová. On, bývalý řidič autobusu a nejmocnější muž Venezuely, ona jeho manželka, vystudovaná právnička a již od vlády Huga Cháveze je úspěšnou a vlivnou političkou, má také svoji vlastní televizní show. Tahá první dáma Venezuely za nitky v pozadí selhávajícího Madurova režimu?
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 10:09 Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let
MF Dnes
Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné vily a vystřelil z brokovnice na předek zaparkovaného auta s mladou rodinou. Důvody zatím nejsou jasné. Podle informací MF DNES byl údajným střelcem Jiří Vařil - liberecký podnikatel, obviněný s politiky Liberce a Jablonce v rozsáhlé kauze dopravního podniku.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 9:37 Centrum čínské medicíny v hradecké nemocnici skončí, je mimo legislativu
MF Dnes
Centrum Tradiční čínské medicíny (TCM), které od září 2015 fungovalo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, končí. Nemocnice uvedla, že současná legislativa v tomto zdravotnickém zařízení neumožňuje další působení čínského specialisty.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 8:50 Při rekonstrukci muzea na hradě našli středověký oltář i skryté malby
MF Dnes
Při rekonstrukci Muzea středního Pootaví, které sídlí na strakonickém hradě, odhalili restaurátoři zajímavé nálezy - malby z 18. století a pozůstatky středověkého oltáře, jenž údajně pochází z druhé poloviny patnáctého, nebo počátku šestnáctého století.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 8:45 Policie chce obžalovat pět lidí kvůli solární elektrárně Ševětín
MF Dnes
Policie navrhla obžalovat pět lidí, které podezírá ze stomilionového podvodu při stavbě fotovoltaické elektrárny Ševětín na Českobudějovicku. Kriminalisté z tehdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ÚOOZ zahájili trestní stíhání pětice v polovině roku 2016.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 7:06 Česko zasype další sníh. Ke konci týdne bude polojasno a oteplí se
MF Dnes
Po teplém víkendu se na začátku nového týdne opět ochladí. V noci na pondělí do Česka totiž dorazila studená fronta. Ve srovnání s nedělními nejvyššími denními teplotami, které na některých místech přesáhly deset stupňů, bude v pondělí chladněji, většinou od 2 do 6 stupňů.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 6:51 Rusko repatriovalo děti teroristů, kteří v Iráku bojovali za Islámský stát
MF Dnes
Do Ruska bylo v neděli repatriováno 27 ruských dětí, jejichž matky jsou v Iráku zatčeny kvůli příslušnosti k Islámskému státu (IS). Otcové dětí padli v bojích IS v Iráku. Letadlo s dětmi odletělo z Bagdádu a večer přistálo na letišti Ramenskoje u Moskvy. Podle mluvčí ministerstva jsou děti ve věku od čtyř do třinácti let a původem náležejí do desítky ruských oblastí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 2. 0:15 Ztraceno v překladu. Na českých školách chybí tlumočníci exotických jazyků
MF Dnes
Cizinců v Česku je stále víc. Roste počet těch, kteří se sem stěhují za prací i s celými rodinami. Národní institut dalšího vzdělávání (NIDV) společně s ministerstvem školství takovým rodinám už půl roku zprostředkovává zdarma služby tlumočníků. Těch se však nedostává.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 19. února 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat